Jump to content

Parkarst kompis!!! Kur problema?


Guest Janchux
 Share

Recommended Posts

Nopirku jaunu kompi!

 

CPU: Intel Pentium IV 3,4 S775

RAM: 2x512MB DDRII

MB: ABITAA8

VGA: ATI Radeon x600xt

 

Probleema ir taada ka kompis nenormaali karst!:( Kaa palaizh Colinu taa procha temperatuura uzkaapj liidz 60 graadiem, sisteems temperatura liidz 50, visi ventilatori saak griezties maksimaalaa aatrumaa un kompis peec laika paarstarteejas!!! Citreiz pat atverot internetu notiek visas shitaas probzas!

Visi setingi ir standarta, neesmu neko pats chakareejis!:(

 

Kaada peec Juusu domaam ir probleema, varbuut kaadam ir bijis kas liidziigs??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

intel :lol:

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
intel :lol:  

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies  :evil:

 

Es pats liku kopaa!:)

A kur probza, kas nepareizi??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee
intel :lol:  

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies  :evil:

 

Es pats liku kopaa!:)

A kur probza, kas nepareizi??? :roll:

 

nav kautkas ar dzesēšanu

nu vispar steidzigi ved kādam, kas kautko saprot

Link to comment
Share on other sites

Guest qwertyui

Kaads Tev ir keiss? Vai keisam saanos ir gaisa iepluudes truba, vai keisaa ir uzstaadiits rear un front cooleri? ja ir, tad paarbaudi, vai gaiss tiek dziits pareizaa virzienaa utml...

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
intel :lol:  

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies  :evil:

 

Es pats liku kopaa!:)

A kur probza, kas nepareizi??? :roll:

 

nav kautkas ar dzesēšanu

nu vispar steidzigi ved kādam, kas kautko saprot

 

A kas vareetu nebuut taa kaa vajag??? Visu esmu saspraudis parezi, tik liikas jau man taas rokas laikam nav!:)

 

A ko Jus sakat par Abit deelja softu uGuru??? Ar to nevareetu buut nekaada saistiiba??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

intel :lol:  

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies  :evil:

 

Es pats liku kopaa!:)

A kur probza, kas nepareizi??? :roll:

pastu mosh nielieki starp cpu un cooleri? varbuut cpu coolers prosta par vaaju? kastes saanaa truba virs cpu nenaak par ljaunu un ventilators kastes priekshaa vai paklajaa (ideaali gan gan) ar ir baig velkomeets.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
Kaads Tev ir keiss? Vai keisam saanos ir gaisa iepluudes truba, vai keisaa ir uzstaadiits rear  un front cooleri? ja ir, tad paarbaudi, vai gaiss tiek dziits pareizaa virzienaa utml...

 

Keiss ir: BESTCOM MIDITOWER ATX BLACK V04

baroklis: HEC POWER SUPPLY 385W SUPER LOW NOISE ATX

 

jaa keisam saanos ir gaisa iepluudes caurums, tieshi pretii procim!!! :wink:

Nekaadus papildus coolerus neesmu licis!!! cereeju ka vajadzeetu pietikt!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
intel :lol:  

watercooling solution?

ja tiko pirki... kas pa kantori? rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa... stiep atpakalj un lamaajies  :evil:

 

Es pats liku kopaa!:)

A kur probza, kas nepareizi??? :roll:

pastu mosh nielieki starp cpu un cooleri? varbuut cpu coolers prosta par vaaju? kastes saanaa truba virs cpu nenaak par ljaunu un ventilators kastes priekshaa vai paklajaa (ideaali gan gan) ar ir baig velkomeets.

 

Pastu neliku, jo vinjam nenaaca liidzi, bet uz CPU coolera bija taa peleekaa uzliime, kas manaa saprashanaa aizstaaj pastu!!! :wink:

 

cpu coolers ir orgjinaalais un domaaju ka Intels neliktu liidzi vaaju cooleri, ar kuru nepietiktu pasham procim!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest qwertyui

Keiss ir: BESTCOM MIDITOWER ATX BLACK V04

baroklis: HEC POWER SUPPLY 385W SUPER LOW NOISE ATX

 

jaa keisam saanos ir gaisa iepluudes caurums, tieshi pretii procim!!! :wink:  

Nekaadus papildus coolerus neesmu licis!!! cereeju ka vajadzeetu pietikt!!! :wink:

 

1) Lai nekartsu es Tev ieteiktu keisam aizmuguree ielikt cooleri, kas gaisu puustu aaraa no keisa (ja ieliksi otraadi efekts buus preteejs)

2) Pameegjini ielikt jebkuru citu barokli, kas nav HEC, jo man bija liidziiga probleema - HEC 425W karinaaja kompi, bet ar parastu noname 300W viss bija ok....

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa...

 

Taakaa kopaa liku es pats, tad gribeetu dzirdeet kas ir salikts ne taa kaa vajag??? :roll: :roll: Mosh kautko vajag nomainiit??

Link to comment
Share on other sites

rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa...

 

Taakaa kopaa liku es pats, tad gribeetu dzirdeet kas ir salikts ne taa kaa vajag??? :roll: :roll: Mosh kautko vajag nomainiit??

Nu parasti kad liek Prescot tad stabili vaajag papildus ventilaatoru keisaa. Savaadaak ir Dee. Mjaa gribeeju es kaapt arii uz 3,4 bet laikam kautkaa man nepatii tas ko tu raksti. Vai tomeer esi kaut ko kaut kur sajaajis, Uz cik RPM griezas Cooler kad temp ir 60C?

Link to comment
Share on other sites

rodas iespaids ka kaukaadi labs cilvēki tev likushi to kasti kopaa...

 

Taakaa kopaa liku es pats, tad gribeetu dzirdeet kas ir salikts ne taa kaa vajag??? :roll: :roll: Mosh kautko vajag nomainiit??

Nu parasti kad liek Prescot tad stabili vaajag papildus ventilaatoru keisaa. Savaadaak ir Dee. Mjaa gribeeju es kaapt arii uz 3,4 bet laikam kautkaa man nepatii tas ko tu raksti. Vai tomeer esi kaut ko kaut kur sajaajis, Uz cik RPM griezas Cooler kad temp ir 60C?

 

Es ar, es ar uz 3,4 gribu :p

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
Uz cik RPM griezas Cooler kad temp ir 60C?

 

~5500rpm

Akujet var! Un tev ir LGA 775?

 

jaa ir!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

1. Uzliec termopastu.. buutu zheel nokurinaat shitadu proci..

2. Pieliec papildus ventilatorus korpusam.. vienu priekshaa kas suuc uz iekshu, otru aizmuguree, kas puush uz aaru... korpusa saanaa ar vajag pie taa cauruma ventiili kas puush iekshaa....

 

=/ nu taa + -

Link to comment
Share on other sites

Uz cik RPM griezas Cooler kad temp ir 60C?

 

~5500rpm

Akujet var! Un tev ir LGA 775?

 

jaa ir!!! :roll:

Nu tev kaut kaut kas riktiigi nerulee

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux

Nu tev kaut kaut kas riktiigi nerulee

 

To es ar saprotu, un ar juusu paliidziibu censhos noskaidrot kas!!!

Zheel ka taadu kompi nopeerk un viss neshancee kaa vajag!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nu tev kaut kaut kas riktiigi nerulee

 

To es ar saprotu, un ar juusu paliidziibu censhos noskaidrot kas!!!

Zheel ka taadu kompi nopeerk un viss neshancee kaa vajag!!! :wink:

Hmm. Ok es saprotu 3,4 ir jaakarst vairaak nekaa 3,0, bet nu ne tik traki.. Un 5500 RPM prieksh LGA 775 ir ahuuni daudz. MAn pat klokojot un celot spriegumu bija zem 60 graadiem un maz 2700 rpm. Vari iemest mosh bildes kaa izkataas keisaa?

Link to comment
Share on other sites

Vienu papild ventilatoru 100% vajag, aizmugureja siena lai velk silto gaisu arā. Priekša (IMHO) nav jegas likt. Saņ siena var uzlikt vienu preti (lai dzen svaigo gaisu iekša) CPU, jo BOX colleris priekš LGA ir diezgan labs, tam jatiek gala ar 3.4Ghz.

P.S. standartu termointerfeisu ir verts nomainit, man pec mainišanas uz noname termopastu (pirkts 636), tempa pazeminajas uz 3-4 gradiem.

Vel var aptit vadus (sakartot kartibu keisa), lai nekas netraucetu gaisa plusmai. 50C sys temp, tas ir riktigi padaudz! OBLIGATI jalieto papild ventilatorus!

Link to comment
Share on other sites

Taakaa kopaa liku es pats, tad gribeetu dzirdeet kas ir salikts ne taa kaa vajag??? :roll:  :roll:  Mosh kautko vajag nomainiit??

Mjā, salicis jau tu esi visu pareizi, bet pirmais kas tev ir jāizdara ir jāuzliek 80mm ventilators uz Ziemeļu tilta, ja tev tur ir radiators, apkārtējo detaļu t° uzreiz nokritīs par 5°C. Ventilators vienkārši ir jānovieto vertikāli uz videokartes un ar skoču viens stūris jāpielīmē pie kāda blakus kabeļa, lai negāztos. Tur parasti garām iet 4pin CPU barošanas kabelis, tad var to ventilatoru atbalstīt pret šo kabeli.

Bet nu tas inčanti, ka tev pie tādiem astronomiskiem CPU kūlera apgriezieniem ir tik augstas t°, man ar papildus ventilatoru uz NB pie 1730rpm ir 46-48°C normālā darbībā. Un man arī Intel Box kūlers ar to balto «žvačku» apakšā. Tad ja tev tur sānos ir tas gaisa ieplūdes caurums, tad tu pie viņa varētu piemontēt kādu ventilatoru kas pūš gaisu iekšā un aizmugurē noteikti ir jābūt ventilatoram, kas pūš gaisu laukā. Ja tev tas viss būs, CPU t° vajadzētu nokrist par 10°C.

Link to comment
Share on other sites

Noņem to sānu vāku :wink:

Kaut kas mainās?

 

Man ar vāku vispār nav dzīves :(

Link to comment
Share on other sites

Guest GIGGS

diez vai tas restarts ir no parkarshanas.. manam procim ari temperatura spelejot speles uzkapj lidz pat 78 C, bet restarta nav... Kaut gan ari to var BIOSA nomainit..

Labak parbaudi videokarti. Kad man bija Ti4200, kas mezonigi karst, tad gan kompis restartejas. Jo videne parkarst..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mariz
1. Uzliec termopastu.. buutu zheel nokurinaat shitadu proci..

2. Pieliec papildus ventilatorus korpusam.. vienu priekshaa kas suuc uz iekshu, otru aizmuguree, kas puush uz aaru... korpusa saanaa ar vajag pie taa cauruma ventiili kas puush iekshaa....

 

=/ nu taa + -

 

That's right, ja procim tāda temperatūrt, tad moška pasta par maz... :wink:

Link to comment
Share on other sites

aizdomīgi katrā ziņā:) - šitais - kāds ir tas mātesčipa dzesētājs - ar vai bez propellera? nu par northbidge sauktā daikta dzesētājs? - jo man parasti sāk karināties kad tas pārkarst.....

 

redz - baroklis jau normāls, ganjau strāvas dod ārā pareizas:) - tirklāt detaļām parasti katrai jau ir aizsardzība pret pārspriegumiem....

 

interesanta lieta:) - labprāt uzmestu aci, kas tev tur ir... kā tas viss izskatās!

 

nu - zinkas vēl - reāla lieta - tavai kastei nav pietiekamu gaisa IEPLŪDES caurumu??? - ārā sūcēji ir, tipa baroklis, un iekšā putēji arī - tipa tas pretī procim, bat ar to varētu būt par maz.... keisa priekšpusē, vaj sānos gar apakšu derētu riktīgas atveres lai ieplūst gaiss....

 

bet visvienkāršākais - noņem vākus:) - tad manīs, kādas temp:))

Link to comment
Share on other sites

interisanti, interisanti, ligan es buutu baazis iekshaa 3.2(nu ja noteikti intel ;) ) un normaalaaku video, cik saprotu speeles grasies dzenaat?

video- 6800 vai X800XL

Link to comment
Share on other sites

Negribētos tevi apbēdināt, bet esi pieļāvis vismaz 4 kļūdas:

1) jebkurš intel procis karst un 50 grādi tas vēl ir ļoti, ļoti maz, it sevišķi prescotam (vispār jau 50 grādi priekš intel ir normāla temperatūra gadījumos, ja kompis ir izslēgts ;D);

2) korpuss tev ir labs, bet bez papildus cooler iztikt diemžēl nevarēs;

3) biosā nekādā gadījumā NEKAD nedrīkst atstāt default settingus, ja tā dari, tad pats arī esi vainīgs (labāk iemācies pareizi nokonfigurēt biosu vai samaksā kādam specam);

4) nekad, nekad un vēlreiz nekad neatstāj uz coolera oriģinālo termopastu. Pat visprastākā titan termopasta salīdzinājumā ar oriģinālo termopastu samazinās cpu temperatūru par 10 grādiem.

Link to comment
Share on other sites

Papildus ieliec divus ventilatorus. Manam kompim bija līzdīga problēma, tikai bez restarta. Ieliku papildus divus 80mm ventilatorus, kurus pieslēdz pie Abit plates. Tev uz plates ir divas vietas kur pieslēgt ventilatorus un BIOSā nokonfigurē, kādu temp. tiem ventilatoriem uzturēt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux

shodien nojeemu orgjinaalo termopastu un iespiedu titan pastu!:) saliku arii 80mm ventilatorus, gan priekshaa, gan aizmuguree, lai gaisu velk cauri! Situaacija ir normalizeejusies! :)

 

Bet vienalga pie 69 gradiem cpu ventilators griezhas ar 4500 rpm, kas rada diezgan nepatiikamas vibraacijas un skanjas!:( tas ir normali???

Link to comment
Share on other sites

Gatervecis

fotoaparaats tev galiigs meesles, bet kaut ko jau saprast var. Kaa tev ir ar to svaigaa gaisa pluusmu no priekshas? vadi nav galiigin priekshaa? bat taa jau kopumaa izskataas labi. tev gadijumaa kaut kaadi liekie procesi neskraida?

Link to comment
Share on other sites

shodien nojeemu orgjinaalo termopastu un iespiedu titan pastu!:) saliku arii 80mm ventilatorus, gan priekshaa, gan aizmuguree, lai gaisu velk cauri! Situaacija ir normalizeejusies! :)  

Bet vienalga pie 69 gradiem cpu ventilators griezhas ar 4500 rpm, kas rada diezgan nepatiikamas vibraacijas un skanjas!:( tas ir normali???

Ne nu traki gan tev tur ir, ventilatori visās pusēs, bet vienalga karst, kaut kas tur nav labi ar to termopastu - vai nu par daudz vai radiators nepieguļ labi procesoram vai kas tml. Nāksies tev iepirkt gaisa trubas (air ducts). ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
fotoaparaats tev galiigs meesles, bet kaut ko jau saprast var. Kaa tev ir ar to svaigaa gaisa pluusmu no priekshas? vadi nav galiigin priekshaa? bat taa jau kopumaa izskataas labi. tev gadijumaa kaut kaadi liekie procesi neskraida?

 

Fotoaparaats man ir Nokia 6230!:)

 

gaisa plusmai netraucee platie vadi, jo nekaa plataaka par SATAs kabeli nav, bet ir pilns ar visaadiem citiem vadiem!:( bet domaaju ka gaisa pluusmu tas iipashi nebremzee!!

 

Runaajot par procesiem viss ir chiki, jo standartaa procesora noslodze ir 3-4%, bet man vairaak interesee, kaa ciinities ar karstumu, tad kad palaizh kaadu progu (piem, burnintest), tad procha noslodze pieaug liidz 100% un liidz ar to karstums ar pieaug uz 60 graadiem!:(

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux
shodien nojeemu orgjinaalo termopastu un iespiedu titan pastu!:) saliku arii 80mm ventilatorus, gan priekshaa, gan aizmuguree, lai gaisu velk cauri! Situaacija ir normalizeejusies! :)  

Bet vienalga pie 69 gradiem cpu ventilators griezhas ar 4500 rpm, kas rada diezgan nepatiikamas vibraacijas un skanjas!:( tas ir normali???

Ne nu traki gan tev tur ir, ventilatori visās pusēs, bet vienalga karst, kaut kas tur nav labi ar to termopastu - vai nu par daudz vai radiators nepieguļ labi procesoram vai kas tml. Nāksies tev iepirkt gaisa trubas (air ducts). ;)

 

Kur taadas trubas var iegaadaat un cik vinjas maksaa??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janchux

3) biosā nekādā gadījumā NEKAD nedrīkst atstāt default settingus, ja tā dari, tad pats arī esi vainīgs (labāk iemācies pareizi nokonfigurēt biosu vai samaksā kādam specam);

 

A kuri parametri tieshi jaakonfiguree un kaadiem vinjiem ir jaabuut??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

1. kaart tu termopastu pareizi uzliki ???

pameklee forumaa, kaa vinja jaaliek !

2. ja nepaliidz iegaadaa ArcticSilver 5 termopastu

3. ja nepaliidz, tad iegaadaa Zalman 7000Cu vai 7700Cu !

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...