Jump to content

Iemetināt trejgabalu pēc gāzes skaitītāja ir vienīgais variants?


Sky_High
 Share

Recommended Posts

 

 

Protams tas ir pret visām normām , kas rakstītas noteikumos, bet tie meistari jau dara kā vieglāk un ērtāk.
Tīri tehniski nekas pārkāpts nav. Zemajā spiedienā (20 mbar), kādu izmanto sadzīvē, neatslēdzot gāzi var remontēt gāzes iekārtas (var pat metināt gāzes caurules, kurās ir gāze zem spiediena), ja tas nav saistīts ar lielu  gāzes noplūdi. Piemēram, bez gāzes atslēgšanas var izjaukt un ieeļļot padomju laika koniskos gāzes krānus (gāziniekiem ir speciāli gumijas korķi, kurus ielikt krāna vietā, kamēr oriģinālais krāns tiek ieeļļots). Protams, nebūs labi veikt kaut kādu skrūvēšana, zāģēšana un remontēšana, ja gāze nepārtraukti plūdīs n-tās minūtes.
Iespējams, ka veicot tos skaitītāja pārvietošanas darbus ir pārkāpts kādi juridiska rakstura noteikumi: nav noformēts „gāzes bīstamo darbu uzdevums”, nav veikti uguns drošības pasākumi (tādu darbu veikšanai vajag turēt gatavībā 2 uguns dzēšamos aparātus, gāzmasku).

 

Gāzes atslēgšana visai mājai rada problēmas ne tikai dēļ tā, ka kādam tajā laikā vārās zupa un atslēdzot gāzi liesma nodzisīs, bet krāns paliks atvērts. Ja tiek veikti darbi kas ir saistīti ar gāzes atslēgšanu, tad pēc darbu veikšanu ir jātaisa atslēgtā gāzes vada hermētiskuma pārbaude, un, ja kādam ir palicis atvērts krāns, tad hermētisku pārbaude netiks izieta un gāze trubās netiks ielaista. Lielāka problēma veicot darbus ar gāzes atslēgšanu ir tas, ka tad, pirms darbu uzsākšanas vajag degazēt gāzes vadu, un pēc darbu beigšanas gāzes vads ir „jāizpūš” tā, lai tajā vairs nebūtu skābekļa. Gāzes vada izpūšana jātaisa kādā no  pēdējā stāvā dzīvokļiem. Nu čakaris pamatīgs. 

Link to comment
Share on other sites

kā tur īsti ar tām blīvēm?
 - man no skaitītāja tāds kā trubas līkums, kurā ieskrūvējas lokanais pievads - tur to paranīta blīvi nevar uzlikt sanāk (ja liek blīvi viņa iekrīt trubā) :)))

vai var būt gadījums ka šo blīvi liek tikai pie plīts?

Link to comment
Share on other sites

kuļibini ibio :D

 

šodien nopirku helikopetri, gribu degvielas vietā gāzi izmantot ... piliku balonu a pielaist nevar, gudri ļaudis teica ka vajagot gaisa pacelties un tad uz gāzi pārslēgt - lielāki apgriezieni dzinējam būšot, tad vajagot aiziet :D

Link to comment
Share on other sites

Nespeciālista viedoklis.

 

Šajā gadījumā darīšana ar dabas gāzi, kas ir viens naftas blakusprodukts. Tāpēc blīvējuma materiāliem būtu jāpievērš uzmanība, lai tas, kā lai tā pareizāk izsakās, nesāk sadalīties dabas gāzes klātbūtnē. Jo daži plastmasīgie blīvēšanas materiāli ūdenstrubām varētu būt ir izgatavoti tieši no naftas blakusproduktiem. Papētīju savas gāzes trubas, gāzinieku montētās 90-tajos. Trubas krāsotas, tomēr nevarēju atkost, pakulas, vai kas cits tais savienojumu vietās blīvēšanai izmantos. Kāds, kurš tiešām zina, varētu razkoļīties uz šito.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Der gan pakulas, gan lente(gāzei). Cita lieta, ka jāmāk to visu pareizi pielietot.

Link to comment
Share on other sites

mani interesē vai blīve var arī nebūt - man no skaitītāja tāds kā trubas līkums, kurā ieskrūvējas lokanais pievads - tur to paranīta blīvi nevar uzlikt sanāk (ja liek blīvi viņa iekrīt trubā) :)))

vai arī montieris (kas to līkumu pēc skaitītāja pielicis) nav rīkojies prātīgi vai arī viss ir bumbās un blīve šādā variantā nav nepieciešama un pietiek ar FUM lenti.

Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr visu liekot kopā esmu vadījies pēc principa - ja vītne ir kopā ar trubu (nevis uzgrieznis, kas griežas riņķī), tad jāliek ir pakulas, ja ir uzgrieznis, tad blīve. Manuprāt, ja uzgrieznis ir atsevišķi no trubas, tad at pakulām tādu savienojumu nemaz nevar noblīvēt.

Bildē - tam bronzas krāsas posmam jāpiespiežas pie otra savienojuma gabala. Ja ar pakulām noblīvēs vītni, tad tā vieta nepiespiežas un ūdens tek pa starpu, kas ir starp uzgriezni un trubu. Ceru ka sapratāt manu domu, ja esmu visu mūžu domājis nepareizi, pamāciet, lai turpmāk daru pareizi :)

P.S. Runāju par ūdeni, bet gāzei jau princips tas pats :)

9796.jpg

Link to comment
Share on other sites

muldoņa

 

 

mani interesē vai blīve var arī nebūt - man no skaitītāja tāds kā trubas līkums, kurā ieskrūvējas lokanais pievads - tur to paranīta blīvi nevar uzlikt sanāk (ja liek blīvi viņa iekrīt trubā) )) vai arī montieris (kas to līkumu pēc skaitītāja pielicis) nav rīkojies prātīgi vai arī viss ir bumbās un blīve šādā variantā nav nepieciešama un pietiek ar FUM lenti.

 

ja gribi pieskruuveet pie trubas ar viitni lokano cauruli un bliive kriit iekshaa (vai arii trubas gals neliidzens vai plaans), tad ir jaameklee kaut kaada paareja. paarejai viens gals jaapieskruuvee pie esoshaas trubas un  otram galam smuki jaanobliiveejas ar bliivi. esmu paarliecinaats, ka depo kaut ko atrast vareetu, lai arii konkreeti nepateikshu. principaa taa "paareja" laikam buus vienkaarshi caurule ar viitni un vismaz viens gals deriigs lokanajam pievadam. otraa galaa buus jaaskruuvee virsuu taads garsh cauruljveida uzgrieznis/uzmava (hz kaa sho sauc) un ar plaanu uzgriezni jaanokontree. protams, jaanobliivee ar pakulaam (varbuut var lenti, neesmu redzeejis vai tas straadaa shaadaa gadiijumaa). ja ir kaut kur vecie uudensvadi redzami, tad var apskatiities rezultaatu, kur divas trubas savienojas.

 

bet vispaar konkreetajaa gadiijumaa ieteiktu tomeer samekleet kaadu cilveeku, kas kaut vai uudensvada savienojumus ir bliiveejis ar pakulaam. principi tie pashi, vismaz zinaas, no kura gala kjerties klaat.

Link to comment
Share on other sites

neee nu kaa - man jau ir tāds savienojums kur  lokanais pievads aiziet no trubas likuma - es saku ka tur blīi ielikt nevar , vienīgi pakulas vai lenta - šajā gadījumā bija pakulas :)

 

 

 

 

 

ja gribi pieskruuveet pie trubas ar viitni lokano cauruli un bliive kriit iekshaa (vai arii trubas gals neliidzens vai plaans), tad ir jaameklee kaut kaada paareja. paarejai viens gals jaapieskruuvee pie esoshaas trubas un otram galam smuki jaanobliiveejas ar bliivi. esmu paarliecinaats, ka depo kaut ko atrast vareetu, lai arii konkreeti nepateikshu. principaa taa "paareja" laikam buus vienkaarshi caurule ar viitni un vismaz viens gals deriigs lokanajam pievadam. otraa galaa buus jaaskruuvee virsuu taads garsh cauruljveida uzgrieznis/uzmava (hz kaa sho sauc) un ar plaanu uzgriezni jaanokontree. protams, jaanobliivee ar pakulaam (varbuut var lenti, neesmu redzeejis vai tas straadaa shaadaa gadiijumaa). ja ir kaut kur vecie uudensvadi redzami, tad var apskatiities rezultaatu, kur divas trubas savienojas. bet vispaar konkreetajaa gadiijumaa ieteiktu tomeer samekleet kaadu cilveeku, kas kaut vai uudensvada savienojumus ir bliiveejis ar pakulaam. principi tie pashi, vismaz zinaas, no kura gala kjerties klaat.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sveiks vīri! Kādas ir idejas iepūst dabas gāzi gāzes balonā? Esot vajadzīgs kompresors, kurš uzspiež tos aptuvenos 200bar, bet kā ir īstenībā? Kur meklēt kompresoru?

Zinošie, padalās ar infu! Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Vai tad to tā mājas apstākļos drīkst darīt? Diez vai parastie pieejamie baloni tam nolūkam vispār der.

 

Vai nav vieglāk nopirkt sašķidrināto gāzi?

Link to comment
Share on other sites

Tādus var nopirkt priekš vieglā Volvo Bifuel mājas uzpildei, vienojās pie parastā dabas gāzes pievada un pumpē balonu. Cena gan ap 2K grozījās un vēl latos tas bija. Lietots noteikti ka lētāk maksā.

Link to comment
Share on other sites

Labi, tad nākamis jautājums! Vai ir kādas muftes vai pārejas, lai es varu pieslēgt papildus gāzes trubu pie esošās metāla trubas kas iet no skaitītāja uz apkures katlu BEZ zāģēšanas? Var būt ir zināmi kādi risinājumi, ka es izurbju taisnā trubā caurumu un uzskrūvēju virsū kādu štruntu pie kā pieslēgt šļauku?

Vajag pieslēgt gāzes plītiņu, kurai ir viens riņķis kur kandžu vārīt :) Uz elektrību sanāk padārgi

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Gāzinieki pie apgaitas par tām pašdarbībām gribēs uz desas vilkt! Vienīgais drošais un normālais variants, ir iemetināt trejgabalu! Viss pārējais ir baltiem diegiem šūts.

 

P.S. Ūdesvadam ir tāda pāreja uzskrūvējama uz trubas un pēc tam var izurbties cauri centrā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Papildus deglim vajag paņemt lpg balonu, kurš ar lpg pildīts, reduktoru un neķert krenķi!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

lai es varu pieslēgt papildus gāzes trubu pie esošās metāla trubas kas iet no skaitītāja uz apkures katlu BEZ zāģēšanas?

Un mēs vēl brīnāmies, kur gadās, kur nē, ik pa laikam "uziet gaisā" kāda māja...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Re kur ir risinājums PE gāzes trubām

Kur Tu to izrāvi, ka gāzei der PE trubas un pluss vēl tāds savienojums?

Link to comment
Share on other sites

Polietilēna gāzes vadu caurules var rakti tikai zemē. Līdz ko gāzes caurule iznāk laukā no zemes,tā tālāk to var montēt vienīgi no metāla.

Link to comment
Share on other sites

NEDRĪKST neko slēgt uz savu galvu papildus. Visai ēkai ir aprēķināts kopējais patēriņš un trubu caurplūde.Kā arī skaitītājam ir max ražība, mazajam  KG-2 1.6m3/h, lielākajiem G-4 6m3/h.

par papildus pieslēgumu jātaisa projekts, jāpārrēķina patēriņš, un parasti arī jāmaina caurules pret resnākām. Ja uzrausies uz papildus patērētājiem, tad būs sodanauda tāda, ka pizģec. Papildus patērētājus var noteikt arī nenākot ciemos.

es ikdienā projektēju gāzes apgādi, pagājušo gadu bija 4 projekti, kur vajadzēja uz fikso uztaisīt projektu, lai nebūtu nelegāls pieslēgums.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par info, bet es jau netaisos zagt neko. Aprēķinu man nekādu nav, es maksāju pēc G4 skaitītāja un gribu pieslēgt viernu gāzes riņķi kur vārīt samoginku!

Ko, ja es tagad piezvanīšu uz LG ar lūgumu man to pieslēgt, kāds atbrauks? Ne vella, viņi sūta gudri izrunāties un saka meklējiet kantori kas jums to pieslēgs!

 

Intereses pēc pameklēšu līgumu! Šaubos, ka man kāds aiz skaitītāja diktēs noteikumus! Vēlāk atskaitīšos, par izlasīto!

Labots - Kurmus
Link to comment
Share on other sites

tev plīts ir?

ja ir tad pofig, vari slēgt tās vietā, viņai tiek rēķināts 1.2m3/h ar K=0.25, Apkures katlam ~2.2-2.8 ar K=0.8.

Edit:neoficiāli, protams

Labots - ezis666
Link to comment
Share on other sites

Par to jau tas viss jautājums!!! Kad slēdza klāt, prasīja vai gāzes plītij gribi izvadu, teicu, ka nafig nevajag, a tagad vajag izrādās arī plītij.

Kā domā, kā labāk tad rīkoties?

Tie kubikmetri/h arī nav nekādi, jo uzturu mājā tik +10, lai neaiuzsalst, bet pāris reižu mēnesī gribu aizbraukt uzvārīt čomiem padzerties :)

Jaunbūve, bet jau gandrīz uzcelta!

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet pāris reižu mēnesī gribu aizbraukt uzvārīt čomiem padzerties

 

+1 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, kā nekā copmaņi esam, un manta tak arī laba, uz bebra dziedzeriem :)

Joks, bet.......80% patiesības

 

Atvainojos, ka ne pa tēmu

Labots - Kurmus
Link to comment
Share on other sites

Bebvrs ir super pēc 4 stundu vāq rīšanas ar  tomāti em un sīpolie m

Link to comment
Share on other sites

Pēc Tava teksta gramatikas spriežot, liekās, ka Tu viņus dzīvus aprij un uzdzer :)

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

pieghdiena taču  :drinks:


C2H5OH

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...