Jump to content

Iemetināt trejgabalu pēc gāzes skaitītāja ir vienīgais variants?


Sky_High
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Ir plīts virsma un cepeškrāsns kā divas atsevišķas iekārtas, tāpēc katrai ir vajadzīga sava gāzes padeve un vajag sadalītāju aiz skaitītāja. LG man teica, ka viņi varot iemetināt kaut kādu trejgabalu, kas maksājot aptuveni Ls 70. Vai kāds nezin vai tas ir vienīgais variants, varbūt tur var kaut ko nopirkt pa Ls 2 un vienkārši pieskrūvēt?

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

OK, bet vai tu zini kur to trejgabalu var nopirkt? DEPO nebija. BTW vēl jautājums par vītnes izmēriem - ir viens standarts vai var atšķirties?

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Ko, kur pieskrūvēt? Varēji ko vairāk pateikt. Visas vītnes ir metriskās pēc noklusējuma pie mums.

Link to comment
Share on other sites

muldoņa

nezinu kaa ir, ja taisa visu jaunu, bet vecaas caurules parasti ir 3/4 ", kas ir viens no standartiem (vari pameeriit diametru, apmēram 19mm jaabuut). un taadi 3/4" visādu veidu un materiaalu savienojumi jau nu tai pashaa Depo netruukst.

tikai, ja pasham nav pieredzes, gaazei nenaaktu par ljaunu, ja skruuveetos savienojumus tev kaads paliidzeetu nobliiveet.



 

 

Ko, kur pieskrūvēt? Varēji ko vairāk pateikt. Visas vītnes ir metriskās pēc noklusējuma pie mums.
 

Santehnikā izmanto collīgos izmērus. Arī gāzei, cik esmu redzējis.

Link to comment
Share on other sites

Nav īsti skaidrības parpašreizējo sistēmu, bet pieņemot, ka Tu dzīvo parastā padumjo laiku dzudzdzīvokļu mājas dzīvoklī...

Standartā padumjo laiku dzīvokļos gāzes sistēmai ir 1/2'' caurules, tātad vajadzīgs šāds: http://www.salidzini.lv/search.php?q=trejgabals%201%202%60%60

 

Bet, lai to trejgabalu ieskrūvētu savā sistēmā nepieciešams arī:

1) fleksis vai vismaz dzelzs zāģītis, lai esošās un / vai jaunās caurules piezāģētu vajadzīgajos garumos;

2) iespējams kāds jauns 1/2'' caurules gabals vai kādi spec. savienojumi (no trejgabala uz lokano pievadu);

3) vītņripa un vītņripas turētājs, lai caurulēm uzgrieztu vītni;

4) lokanie pievadi (gāzei domātie) vai tērauda caurules ar kuru palīdzību savienot trejgabalu ar virsmu / krāsni. Lokanie pievadi manuprāt ir daudz ērtāks risinājums kā tērauda caurules.

 

Ja pašam nav vajadzīgo instrumentu, tad izvērtē kas sanāks lētāk - iepirkt / izīrēt tos vai izmantot tomēr LG pakalpojumus.

 

EDIT: Bez apvainojumiem, bet ja pašam īsti nav saprašanas kas ir nepieciešams, lai pieslēgtu virsmu + plīti, tad diez vai pratīsi arī izdarīt to pats, pat ja kāds iebakstīs ar pirkstu kādas detaļas vajadzīgas. Ar gāzi nevajag jokot!

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Pašreizējās sistēmas vēl nav. Ir pie gāzes pieslēgts skaitītājs, kuram neviena iekārta vēl nav pievienota, bet kas būs jāizdara ar diviem lokanajiem pievadiem. Es diemžēl neesmu šobrīd pie skaitītāja un nevaru uz to paskatīties, bet vai nav tā, ka tam tas izejošais gals ir skrūvējams? Vai visvienkāršāk nebūtu uz tā uzskrūvēt trejgabalu, uz kura pēc tam uzskrūvēt lokanos pievadus? Jautājums tad ir par to, vai tādi gatavi trejgabali ir nopērkami un kur?

Link to comment
Share on other sites

martinno

Jopcik...

Viss ko vajag:

trejgabals ar vienu iekšējo vītni un divām ārējām

divas lokanās caurules

4 blīves

fuma lentu

 

Ja tomēr negribi pa tiešo skrūvēt skaitītājā, tad paņem vēl vienu lokano cauruli.

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Tas būtu ideālais variants! Tie Ls 70 par metināšanu lika domāt, ka process ir sarežģītāks.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@rokijs, a kāda starpība? :)

Ja man vajadzētu, tad vispār neiespringtu - neņemtu pat tās gāzes lokanās caurules, bet gan ūdens - sanāks 4-5x lētāk, jo īsti jēgu neredzu pārmaksāt, ņemot vērā, ka gala rezultātu var dabūt tādu pašu.

Diez kāds ir informēts ar ko šīs atšķiras?!

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

neņemtu pat tās gāzes lokanās caurules, bet gan ūdens
drīz būs par vienu biedru mazāk
Link to comment
Share on other sites

muldoņa

 

 

Nav gan. Parasti ir 1/2''. Apskati, piemēram, šo. 
 

jaa, nu par izmeeru taa vareetu buut, taa kaa reti sanaak dariishana, tad aizmirstas kur kaadi izmeeri bija. 

visaadaa zinjaa turpat uz vietas veikalaa panjemam vienu lokano gaazes pievadu un pameegjinaam, kursh gabals der :).

 

lokanaas gan es njemtu gaazes, jo arii nezinu ar ko atshkjiras, bet pieljauju, ka noziime ir, ne jau pa jokam taisa gaazei savas. riskeet deelj paaris latu ietaupiijuma..

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Vispār pašam neieteiktu pie gāzes līst, ja nav sajēgas. Bet pēc visa spriežot viņas nav, tad te neprasītu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tomēr negribi pa tiešo skrūvēt skaitītājā

 

Man dzīvoklī esošajam gāzes skaitītājam lokano pievadu pa tiešo nevar pieslēgt, jo skaitītājam ir 1'' vītne, bet lokanie pievadi parasti nāk ar 1/2'' vītni (varbūt ir dabūjami arī ar 1'' vītni vienā, galā un 1/2'''otrā, bet neesmu tādu redzējis).  

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Materiāls. Tās lokanās ūdens caurules mēdz ar laiku nolietoties. Sevišķi vieta kur caurule pieslēdzas ārejai vītnei. Ir bijuši gadijumi kad caurule tai vietā plīst. Gāzes gadijumā, pienosacijuma, kad tevis nav mājās, var sanākt jaunais gads.

 

 

 

Ja man vajadzētu, tad vispār neiespringtu - neņemtu pat tās gāzes lokanās caurules, bet gan ūdens - sanāks 4-5x lētāk
Link to comment
Share on other sites

 

 

un kur problēma ieskrūvēt pāreju?

 

Nav problēmu. Lasi uzsvaru liekot uz pa tiešo. Gribēju vienkārši uzsvērt, ka ne visiem skaitītājiem tas ir iespējams.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@badzo - Tu jau niansēs izplūdi - neviens te nepiedāvā precīzu risinājumu ar izmēriem un garumiem - vienkārši pametam idejas realizēšanai - tālāk jau autora smadzenes domā un rokas dara. 

Link to comment
Share on other sites

Es arī uzskatu, ja rodas šādi jautājumi, tad labāklai trubas liek cilvēks no gāzes kantora. Man bija savādāk. Lika manā kādreizējā dzīvoklī gāzes skaitītāju un pielika sķībi, es uzreiz saucu večus atpakaļ, atkal šķību uz otru pusi. Beigās pats dabūju metināt un parādīju "profesionāļiem", kā pareizi jāmetina un kas ir līmeņrādis. Gāziniekiem jau izskats pofig, ka tik labi sametināts un gāzes noplūdes nav.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Pēc skaitītāja var brīvi darboties, ja saproti ko dari. Te nav tas gadījums.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, ja saproti,ko dari. Ja Sky High radās šāds jautās tāds , tad grūti saprast, kā ar saprašanu ir. Tur tak aizej uz bodi, nopērc vajadzīgās trubas un pa desmit minūtēm visu savieno. Nu jā, ar plikām rokām to neizdarīsi, vajag kādu roratslēgu, lielu stelatslēgu, vārdu sakot- instrumentus.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kādus gadus 8 atpakaļ LG vecis nāca pārlikt skaitītāju, jo tas bija iedzejots tur, kur iepriekšējam "meistaram" bija ērtāk - sienas diagonāļu krustpunktā. Atvilkās ar metāla rokas zāģi, zem spiediena nozāģēja, uzgrieza vītni, uztina to balto izoleni (viens te bija nosaucis pareizu nosaukumu), salika visu kopā, noplombēja. Aiz gāzes skaitītāja uzlika apgriezta U veida cieto gabalu, jo teica, ka lokanās trubas var likt tikai nosacīti taisnos posmos, lai nav straujas laušanas vairāk par 90', lai nav nekādi svari jānotur. Līdzi viņa bija ziepjūdens pulverizatorā, uzpūta, pačekoja lai nav noplūdes, savāca savas pekeles un pazuda. Apmēram 25 min darbs.

Link to comment
Share on other sites

Vot šitas man vienā vietā arī interesē. Es esmu iedomājies cieto rori nozāģēt un, nevis vītni uzgriezt (nav man instrumenta), bet uzlikt to santehnikas veikalos nopērkamo muftu, kuru trubas galam var uzlikt bez vītnes griešanas. Tālāk ar lokano. Vot nezinu, kā tā mufta ar gāzi sadzīvo.

Link to comment
Share on other sites

Gāzes trubām tādas uzliekamās mufes nedrīkst izmantot. Ja Tev ūdens sāks bišku pilēt, tad pofig, bet ja bāze "bišķit" sāks iet garām, tad pa nakti var virtuvē tā "pipilēt".ka no tīta uzlidosi gaisa ar visam apenēm. Ko nu ko, bet vītni uzgriezt jau nu nav problēma.Gan jau var no kāda, uz pusstundu, vītņgriezi aizņemties. Pats gan nevienam neko neaizdodu un arī neaizņemos. Ja kādu instrumentu vajag, tad vienkārši nopērku, gan saimniecībā noderēs. Puscollīgā vitņu ripa jau dārgi nemaksā.

Link to comment
Share on other sites

Jā, nabaga cilvēki, kas šādiem pašdarbniekiem ar ūdnes trubām dzīvo kaimiņos. 

Link to comment
Share on other sites

Daļēji offtopic, bet intereses pēc varat palasīt šo rakstu.

 

Pirms kāda laika remontējot virtuvi man bija doma par skaitītāja pārnešanu, bet sākot meklēt internetā atradu, ka tas nebūt nebūs lēts pasākums ~70 + 26 LVL, tāpēc nolēmu, lai tas paliek kur ir.

Link to comment
Share on other sites

nu tur tas gāzes vecis muld ar nedaudz.

ja bojāta plīts, kāpēc jānogriež gāze  tā, ka pieslēgt var tikai atkal LG, pietiek tak, ka aizgriež galveno ventīli.

Link to comment
Share on other sites

Par to es arī pabrīnījos. Mans izskaidrojums - lai cilvēki nemēģinātu pieslēgt to pašu bojāto plīti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc skaitītāja var brīvi darboties, ja saproti ko dari.  
 

 

Cik zinu, tad gāzes sistēmā pats NEKO  nedrīkst darīt vai mainīt. Arī pēc skaitītāja!  Protams ka tehniski ieskrūvēt misiņa pārejas un veidgabalus, pievienot lokanās caurules, visu saslēgt nav nekāda raķešu zinātne, tas pats vien ir kas ūdensvadam, tikai ņemot vērā gāzes bīstamību krietni rūpīgāk jāstrādā.

 

Pa oficiālo ceļu - jāvēršas LG, tiek izstrādāts projekts, sertificēts meistars veic pārbūvi, tad LG plānos tiek atzīmēta pārbūve. Kopā dārgi un čakarīgi. 

Parasti dzīvokļos tiek darīts pa pusoficiālo ceļu - atnāk LG meistars un pa diezgan lielu ciparu visu saslēdz. Tikai mani māc šaubas vai viss tiek pareizi dokumentēts un vēlāk nevar sanākt problēmas dēļ nelegālās gāzes pārbūves. 

Es dzīvoklī pats pieslēdzu gāzes plīts virsmu - tehniski nekādu problēmu - gāzes skaitītājiem ir izejas štucers ar 1/2'' vītni - pie tā standarta ūdensvada daļas skrūvējas klāt. Par juridiskām problēmām nezinu,  jo regulāri nodevu gāzes skaitīju rādījumus, maksāju visu laikā, bet kad nāca LG pārbaudīt skaitītājus manis nekad nebija dzīvoklī ;) Tagad ar šo problēmu varēs cīnīties jaunais dzīvokļa īpašnieks...... :D



Ak jā - un kur topika autors ķēra gāzes cepeškrāsni? Nu var jau būt ka tādas ir, bet elektriskās ir krietni labākas. Un problēmu krietni mazāk. Un modernai cepeškrāsnij, kura tērē elektrību apmēram kā elektriskā tējkanna pilnīgi pietiek ar standarta elektrības vadiem.  Par plīti - tur jā - cits stāsts - normālai elektriskai plītij vajag jaudīgu pieslēgumu un tāpat ūdens uz gāzes uzvārīsies ātrāk (indukcijas plītis ir  cits stāsts) 

Link to comment
Share on other sites

tak meistariem pofig, kas aiz skaitītāja.

nākot pārbaudīt, jamie skatās vai plombe ir vietā un viss.

pārējo vispārēji aplūr vai viss ok un cauri.

Link to comment
Share on other sites

Cik man uz dzīvokli nākts pārbaudīt - meistaram ir līdzi shēma/aptuvens rasējums kur uzzīmēts kur skaitītājs atrodas, kur plīts, kā trubas iet. Nedomāju ka viņš nepamanīs pamatīgas pārbūves. Cits jautājums (uz kuru nezinu atbildi) kā uz to tiks reaģēts (vai cik būs jāmaksā lai nepamana....) ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

nevis vītni uzgriezt (nav man instrumenta), bet uzlikt to santehnikas veikalos nopērkamo muftu

 

tā mufta normāla (ir redzētas ķīniešu padjobkas) maksā tikpat ja ne dārgāk cik vītņu griežamais.

Link to comment
Share on other sites

Jā. Bet skaitītājiem (vismaz visiem ko esmu redzējis) ir štucers ar 1/2'' ārējo vītni, tāpēc pārbūvei no instrumentiem nekas vairāk kā roratslēga un stellatslēga nav vajadzīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Par to gāzes kantoru veču darbošanos: pašam dzīvoklī, kad lika skaitītāju, rupji ar zāģīti parzāģeja trubu un neatslēdz spiedienu ieejā. A iemesli divi: ja atslēdz visai mājai , tad tūdi var sanākt krietni lielāki. Nu kādam vārā skābi kāposti uz plīts . Skaidrs ka iet apskatīt katlu tik pēc stundas. A atslēdzot gāzi mājai , liesma nodziest, bet pēcāk , kad atjauno padevi... pilna virtuve  un attiecīgi var sanākt blīkšis pa visu māju (ne jau visiem ir plīts ar aizsardzību pret liesmas nodzišanu, kad aizerās ciet padeve). Otrs iemesls- nav ko iespringt, jo spiediens dabasgāzes dzīvokļa sistēmā ir nu niecīgs ( laikam kādi 0,05 bāri) . Nu nekas jau baisi daudz neizplūdīs , kad zāģē. Protams tas ir pret visām normām , kas rakstītas noteikumos, bet tie meistari jau dara kā vieglāk un ērtāk. Tā ka spiediens tanī sistēmā ir niecīgs, tad arī varētu lietot parastās lokanās, bet , liekas ka iemesls ir tur , ka parastās vienkārši nav domātas karstumam , kas vairāk par 100 grādi ( i tad karstā ūdens). Bet gāzes plītis jau nav ideālas  kad sienas cepeškrāsni var sakarst krietni virs 100 , ja plīts pavecāka un ko sautē tanī cepeškrāsni.  Ja tā lokanā būis piespiedusies pie tādas sienas, tad var arī izkust.

Link to comment
Share on other sites

Man bija līdzīga pieredze. Slēdzu nost gāzi (lietoju elektrisko plīti). Čaļi atnāca, nozāģēja, ar pirkstu aizspieda, uzlika virsū metāla šaibas un piemetināja, nekur gāzi neatslēdza...

Link to comment
Share on other sites

Jā. Bet skaitītājiem (vismaz visiem ko esmu redzējis) ir štucers ar 1/2'' ārējo vītni, tāpēc pārbūvei no instrumentiem nekas vairāk kā roratslēga un stellatslēga nav vajadzīgs! 

 

 

Bet manam skaitītājam abās pusēs plombas, arī klienta pusē. Tā kā es to uzgriezni savā pusē atskrūvēt nevaru. Atliek vienīgi pārzāģēt cauruli un... Vot dilēma. Ne kad caurulēm vītni neesmu griezis, caurule patuvu sienai. Nopirkt vītņgriezi nav problēmu. Jāskatās, jādomā. Bet kas attiecas uz gāzes lokanām caurulēm, liekus jautājumus sev neuzdodu. Nevar zināt, kā tas ūdens lokano cauruļu iekšējais materiāls ķīmiski reaģē ar gāzi.

 

p.s. oi, lohanulsa es. Aizgāju paskatīties.  Man tak tur manā pusē vēl līkums stāv ar iekšējām vītnēm. Tā kā tikai jānozāģē truba un jāizskrūvē. Sorry, par trobeli.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...