Jump to content

DEMOKRĀTISKA APTAUJA: Ko darīt ar "dūru vicināšanas" topikiem?


Vilx-
 Share

  

80 members have voted

  1. 1. Vai šādus topikus vajag slēgt?

    • Vajag
      25
    • Nevajag
      52
    • Cits (komentāros)
      3
  2. 2. Vai iesaistītās personas vajag sodīt?

    • Nevajag sodīt
      41
    • Vajag vārnu
      18
    • Vajag postēšanas liegumu uz kādu laiku
      5
    • Vajag gan vārnu, gan postēšanas liegumu
      16


Recommended Posts

 

 

Teikšu godīgi, ka negribu nevienu no tiem. Es gribu redzēt forumu, kurā teksti ir prātīgi un pieklājīgi. Tikai kā to panākt?

 

Tas nenotiek vienā dienā ar jauna "likuma"  izlaišanu.

 

 

 

Un ja nu tā ir kaut kur pa vidu?

Seko  līdzi tikai personīgajiem apvainojumiem. Bez žēlastības. A tie tur, lai cepās savā sulā tālāk.

 

 

 

tad šis topiks tiek slēgts

Ko darīj ja moderatoram nav taisnība? Kā piemērs: tas pats audio topiks. Vai vē kautrāk: partyman apgalvojumi ka FLAC nevar būt loseless.

 

 

 

Tas visus apmierina?

Daļēji apmierina. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    25

  • Sky_High

    16

  • Inspektors Caps

    14

  • JDat

    17

Top Posters In This Topic

Sky_High
No tā izaug visatļautība, jo drīkst taču kakāt uz galvas pat universitātes profesoram (iedomāts piemērs).

 

Vēl viens, kurš tic, ka rupjības kaut ko dod. Tad jau sanāk, ka ja tevi pasūtītu, tad tu aizietu? Ja nosauktu sliktā vārdā, tad tu nolaistu acis un paklusētu? Jo, acīmredzot, tu to sagaidi no citiem, savukārt par citiem, kā zināms, spriež pēc sevis, jo cilvēks sev ir visu lietu mērs. Uzraksti to domu procesu, kurā tu izspried, ka lamuvārds patiešām pilda to nolūku, kuru tu tam esi iecerējis un parādi, kā tas atšķiras no tavas iedomas.

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Daļēji apmierina.

Ir labākas idejas?

 

Seko  līdzi tikai personīgajiem apvainojumiem. Bez žēlastības. A tie tur, lai cepās savā sulā tālāk.

To arī šobrīd daru. Par ko tad cepiens šajā topikā?

 

Tas nenotiek vienā dienā ar jauna "likuma"  izlaišanu.

Protams. Tas notiek ar likuma ilgstošu ievērošanu. Mainīt sistēmu un kultūru vienmēr ir garš darbs. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

@@ieleja, trollolo! Posto tur kur tas tiek apspriests!

 

@@Vilx-, nepārcenties. Sāc ar mazumiņu. Klaja lamašanās sākumam. Nepārcenties. Tu neizmainīsi pasauli vienā naktī.

 

 

Tu tiešām izliecies par tādu seklu naivuli?

 

 Interesanti kas te tik aizskaroš. Tas ir jautājums tieši pierē.

 

Savukārt ja mani apsaukā par lodētāju, tad viss ir kārtībā? Varbūt man tas liekas aizvainojuši. Kā to cienījamais moderators var zināt? Kad un kurš teksts ir aizskarošs? Ko ielogosies manā paurīar telepārijas linku un nočekosi manu domu LOGus?

 

Vārdu sakot. cik garš tik plats. Ko darīt? Jau pateicu iepriekšējā postā.

Link to comment
Share on other sites

Skatos, ka forumā pamazām atmostas inteliģence... :D Un forumā šajā laikā ir uzradies jauns normāli domājošs biedrs LPC, kurš, kā var noprast, ir palasījis arī slaveno audio diskusiju. Rezultāts JAU ir redzams!

Patiesībā forumu lasu jau ļoti sen. Vispār man ārkārtīgi patīk forumi, kuros ir vērojamas dūru cīņas starp klasiskās zinātnes pārstāvjiem un ezotēriķiem. Uzspiesta tolerance no moderatoru puses parasti finālā noved pie tā, ka ezotēriķi netraucēti apspriež chemtrails un torsionu laukus, kamēr tradicionālās fizikas pārstāvji parasti nervozi pīpē malā.

 

Jo jebkurš mēģinājums no "fiziķu" puses ar argumentiem  iejaukties diskusijā noved tikai pie 2 secinājumiem 1) fiziķi ir aprobežoti 2) katram ir tiesības uz savu viedokli un tas ir jāpauž korekti. 3) Masaru Emoto ir taisnība par ūdens atmiņu, savukārt katrs, kas apgalvo, ka Amasaru Emoto ir šarlatāns, pat atsaucoties uz zinātniskiem avotiem - neievēro Masaru Emoto un ezotēriķu tiesības uz  viedokli un vispār nav toleranti.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

Interesanti kas te tik aizskaroš. Tas ir jautājums tieši pierē.

Seko  līdzi tikai personīgajiem apvainojumiem. Bez žēlastības.

:whistle2:
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

#93

Saprotu tevi, bet nesaprotu, kāds tam visam sakars ar pieklājību. Vai gribi teikt, ka to, ko nevar paveikt ar pareizi formulētiem argumentiem, var paveikt ar lamāšanos?

Esmu pārbaudījis - nestrādā.. ;)

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet, ja nopietni

Sāc ar mazumiņu. Klaja lamašanās sākumam. Nepārcenties. Tu neizmainīsi pasauli vienā naktī.

I suppose so. Grūti tikai nodefinēt - kas tad īsti ir apsaukāšana, un kas nav. Vienam nosaukt otru par "klaunu" nešķiet apvainojums, bet otram šķiet... Varētu itkā vadīties pēc "ja jūtas aizvainots, tātad bija apvainojums", bet to arī var nelietīgi izmantot...

 

Teikšu godīgi, vienīgā izeja, ko redzu ir - paļauties tikai pašam uz savu morālo kompasu. Jā, tas nav perfekts. Būs vietas un lietas, kur sodītais domās citādāk nekā es. Bet, nu - citas mērauklas man nav. Un tas kalpos tikai par iemeslu cilvēkiem uzvesties ekstra pieklājīgi un nemēģināt "balansēt uz robežas" starp pieklājību un rupjību.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Vilx. Jautāju vēlreiz; kas tur tik aizskarošs? Vari paskaidrot? Es uzdevu jautājumu. Atbildi nesanēmu. 3. persona ieškieba vārnu. Uzdodot jautājumu 3. pesonai vai tas ir personīgs apvainojum: arī nesanēmu atbildi.

 

Vēl viens jautājums bez apvainojuma: Vai D_Lam tiešām ir taisnība par to ka Vilx sācis lietot aizliegtas vielas?

Link to comment
Share on other sites

Леший
Es gribu redzēt forumu, kurā teksti ir prātīgi un pieklājīgi. Tikai kā to panākt?

Tāda ideja: spamerdi..sejus nebanot, bet viņu postus, kur notiek beztēmas d..šana, vienkārši dzēst. Rezultātā, lai d_l-veidīgie vispār būtu pamanami forumā, viņiem vienkārši nāksies rakstīt kaut ko normālā valodā. Vai arī, aizies uz citu forumu, kas arī ir diezgan apmierinošs iznākums.

 

čukstošā balsī: vari sākt ar to dzelteno

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

#95

Tev ir slikta pieredze ar: "Esmu pārbaudījis - nestrādā..."

 

Zini strādā ja pareizi pielieto.

Link to comment
Share on other sites

Jautāju vēlreiz; kas tur tik aizskarošs? Vari paskaidrot?

Man tas šķiet aizskaroši. Ja man kāds to uzrakstītu, es justos apvainots. Kāpēc spriežu pēc sevis? Sk. augstāk. Welkomēts ierosināt objektīvāku mērauklu.

 

Vēl viens jautājums bez apvainojuma: Vai D_Lam tiešām ir taisnība par to ka Vilx sācis lietot aizliegtas vielas?

Nē, neko nelietoju, it sevišķi ne aizliegtas vielas. :)

 

Zini strādā ja pareizi pielieto.

Interesanti, ir kāds piemērs/pieredze, ar kuru vari dalīties? :)
Link to comment
Share on other sites

Lamuvārds reizēm atsver vairākas A4 formāta lapas ar bezjēdzīgu tekstu. Ja kādam pasprūk, nevajag uzreiz kārt pie lielā zvana, normāls cilvēks sapratīs, ka brauc auzās.

Ja lamāšanās klūvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, arī var pārdzīvot, apvainosies tikai tādi, kas pēkšņi no siltas ligzdas nokļuvuši pieaugušo pasaulē, tas ir normāli un nevajag mums te vēl vienu šķīsto jaunavu klosteri, tādu ir bezgala.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

#99

Nu ja, tad jau argumentēt vispār nav nepieciešams - visu var "ielamāt" pareizajā vietā, jo lamāšana strādā! Ieej kādā baznīcā un pamēģini pret ticību savas "spējas"... :D

Labots - Sky_High
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Lamuvārds reizēm atsver vairākas A4 formāta lapas ar bezjēdzīgu tekstu.

Es varbūt kaut ko palaidu garām, bet šeit jau 2 nedēļas tiek apspriests šis jautājums. Par kaut kādu salīdzinoši nevainīgu rupjvārdu neviens īpaši nesodīs. Runa pašlaik ir konkrēti par aizvainojumiem, tas var būt vispār bez lamuvārdiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevajag mums te vēl vienu šķīsto jaunavu klosteri, tādu ir bezgala.

Nevajag mums te arī traktoristu dzertuvi, kur komatu vietā lieto "Lieliski", un punku - "pizģec". Tādu ir bezgala.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Welkomēts ierosināt objektīvāku mērauklu.

Sāc pakāpeniski. Nelamāties. tātad nelamāties. Paskaties kā mainās valoda. Tad pieņem secinājumus kas strādā un kas nestrādā. Tad arī mēģini saprast. Nē viņs tagad mēginās pārmācīt pasauli. Redzēsi pats ar ko tas viss beigsies.

 

 

 

Nē, neko nelietoju, it sevišķi ne aizliegtas vielas.
 

Nezinu kā citi domā bet šis jautājums bija 100 reizes aiskarošāks. Kāpēc es nedabūju vārnu? Tāpēc ka tā ir D_L ideja? Vai kas cits? Tak paskaties no malas. neredzi? Ja tiešām neredzi, tad D_Lam taisnība.

 

Interesanti kāpēc Skrandainim sanāk un tev nesanāk.

 

#102. Es viekārši uz tādu neiešu. Iešu tikai uz to kura atbilst manai ticībai.

 

PS: ko par to visu saka teiksim Kams vai vēl kāds no "sarkanajiem"?



Nu tad sāc ar to:

 

kur komatu vietā lieto "Lieliski", un punku - "pizģec".

 

Apkarošanu. nejauc divas lietas. Lamāšanos un apvainošanu. Cilvēku var daudz vairāk apvainot ar vārdiem kuri ir oficiālajā terminoloģijā. Tajā pat laikā pasakot ko skarbāku var nepvainot vispār.

Link to comment
Share on other sites

liela problēma šādos plaša profila forumos ir tā, ka daži moderatori ir kompetenti kādā vertikālā tēmā, bet citās ir pilnīgas nulles, tāpēc spējīgi reaģēt uz vārdu "klauns", bet pēc būtības nejēdz vispār neko, it kā lasītu hieroglifus  - un tad nu novērtē ne pēc būtības, bet pēc tā, ka kāds pasaka "klauns"

Es tiešām nejēdzu ne 10% no visām tām elektronikas gudrībām, kuras jūs tajā topikā runājāt. Tāpēc arī par tām nevienu neesmu sodījis. Bet personīgie apvainojumi ar to nav saistīti...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Runa pašlaik ir konkrēti par aizvainojumiem, tas var būt vispār bez lamuvārdiem.

 

Kā reiz esmu 3 humora veidu cienītājs:

1) melnā;

2) karātavu;

3) angļu.

 

Pēdējais man vislabāk patīk ar to, ka apstāstitais bieži vien atčohnās tikai pēc pāris dienām.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Vēl viens, kurš tic, ka rupjības kaut ko dod.

Tev ir kaut kāda klemme uz šo? Ko Tu man piesēji to savu lamāšanos? Es neesmu par lamāšanos, bet pret trulumu!

 

 

 

Par kaut kādu salīdzinoši nevainīgu rupjvārdu neviens īpaši nesodīs.

Attopies realitātē, es šodien dabūju vārnu par "Tu esi klauns!", kad tas bija par glupību sludināšanu tehniski skaidri zināmā lietā!

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Nezinu kā citi domā bet šis jautājums bija 100 reizes aiskarošāks. Kāpēc es nedabūju vārnu? Tāpēc ka tā ir D_L ideja? Vai kas cits? Tak paskaties no malas. neredzi? Ja tiešām neredzi, tad D_Lam taisnība.

Šo laikam ir spējīgi tikai d_l veidīgie saprast. Es nesapratu, kas tur bija jāredz.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

nejauc divas lietas. Lamāšanos un apvainošanu. Cilvēku var daudz vairāk apvainot ar vārdiem kuri ir oficiālajā terminoloģijā. Tajā pat laikā pasakot ko skarbāku var nepvainot vispār.

Es mēģinu apkarot apvainošanu (lamāšānos bez apvainošanas apkaroju tikai ekstrēmos gadījumos). Vai Tu gribi teikt, ka man slikti sanāk? Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Attopies realitātē, es šodien dabūju vārnu par "Tu esi klauns!"

Sk. PM. Tas stāsts ir drusciņ garāks.

 

Jā, tieši to arī gribu teikt.

... Es padomāšu.
Link to comment
Share on other sites

Es padomāšu

Padomā gan. Te ir 2 varianti:

1) uzmest (tieši tā, nevis izmest) visus vecos biedrus (neskaitīt postu skaiu, bet reģistrēšanās datumu)

2) ļaut jaunajai indigo paaudzei nolikt visus pie vietas

 

Šo te (pēdējo) tendenci esmu novērojis vairākos IT portālos, acīmredzot kvantitāte ir svarīgāka par kvalitāti.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

nu man tie mērījumi likās ~ vienādi

 

Ieleja, neesmu 100% drošs, bet man izskatās, ka tie mērījumi ir sekojoši:

1. Pirmā bilde ir 4 mērījumi ar parastu usb vadu (16 bit, 44khz)

2. Otrā bilde ir 3 mērījumi ari hiend usb vadu (16 bit, 44khz)

3. Trešā bilde ir 4 mērījumi ar parastu usb vadu (24 bit, 96khz)

4. Ceturtā bilde ir 4 mērījumi ar hiend usb vadu (24 bit, 96khz)?

 

Tb, pie 16 bit, 44khz THD ar parasto kabeli 0.004%, ar hiend kabeli 0.0017% kā piemērs.

Atgādināšu, ka par klaunu tiku nosaukts, jo izteicos, ka būs jāpamēģina salīdzināt USB kabeļus vai es tur dzirdēšu kādu atšķirību vai nē. O, skatos, Inspektors CAPs te arī diezgan pavārījies attiecībā uz mani..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Luke, netaisi te offtopiku. Un es šeit vāros par foruma kārtību. Drīzāk nevis par Tevi, bet par savu izteicienu.

 

Manas šībrīža pārdomas par moderēšanu un tiesneša funkcijām:

1. Nodaļu moderatori izklausās laba ideja. Vai varētu būt tā, ka 80% tēmās tomēr moderatori ir spējīgi iedziļināties? Nu, piemēram, visādas datoru lietas. Kāda ir situācija?

2. Tēmās, kur nav kompetenta moderatora vai moderatora kompetence nesniedzas tik tālu un kāds biedrs apgalvo kaut ko pretēji vispārzināmām lietām, tur moderators prasa konkrētus atzītu resursu linkus un citātus vai norādes kura tieši vieta tekstā. Piemēram, tā varētu būt tā pati Wikipedia. Jā, arī tur viss nav pilnīgi korekti, bet tomēr 98% tur ir objektīvas un pareizas informācijas. Varbūt pat noteikumos varētu uzskaitīt vismaz vēlamo atzīto resursu sarakstu.

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

 

 

1) uzmest (tieši tā, nevis izmest) visus vecos biedrus (neskaitīt postu skaiu, bet reģistrēšanās datumu)
 

Kurš tev teica, ka tev jārunā visu vārdā? Esmu te 9 gadus, bet kaut kā nejūtos uzmests, konkrēti šobrīd jūtos pat priecīgs, jo noteikumu enforcēšana ir nepieciešama lieta. ;)

Link to comment
Share on other sites

Manis pēc vari sevi ieskaitīt otrajā kategorijā.

Link to comment
Share on other sites

Jo?

 

Indigo cienīgs jautājums. Zinu muļķīgo paradumu šādi jautāt, pat TV ziņu raidījumos to var vērot.

Atbilde ir: Tu to negribi zināt.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Manas šībrīža pārdomas par moderēšanu un tiesneša funkcijām: 1. Nodaļu moderatori izklausās laba ideja. Vai varētu būt tā, ka 80% tēmās tomēr moderatori ir spējīgi iedziļināties? Nu, piemēram, visādas datoru lietas. Kāda ir situācija? 2. Tēmās, kur nav kompetenta moderatora vai moderatora kompetence nesniedzas tik tālu un kāds biedrs apgalvo kaut ko pretēji vispārzināmām lietām, tur moderators prasa konkrētus atzītu resursu linkus un citātus vai norādes kura tieši vieta tekstā. Piemēram, tā varētu būt tā pati Wikipedia. Jā, arī tur viss nav pilnīgi korekti, bet tomēr 98% tur ir objektīvas un pareizas informācijas. Varbūt pat noteikumos varētu uzskaitīt vismaz vēlamo atzīto resursu sarakstu.

Emm... Tu šobrīd runā par kaut ko citu. Tu gribi, lai moderatori filtrē kas tiek runāts, un soda(?) nekorektu informāciju. Tā ir funkcija, ko moderatori nekad nedarīs. Principā. Jo tas nogalina diskusiju un padara moderatoru par ultimatīvo autoritāti visos jautājumos. Forums pārvēršas no "pajautā biedram" uz "pajautā moderatoram". Tiklīdz kaut kas nesakritīs ar moderatora zināšanām (un tās nekad nebūs pilnīgas), tas tiks cenzēts. Tas galīgi nav tas, uz ko vajadzētu tiekties.

 

Moderatori uztur kārtību. Mēs esam policisti, sava veida. Policists uz ielas taču arī Tev nenāks klāt un nesodīs par to, ka Tu gvelz glupības, pareizi? Viņš Tev pievērsīs uzmanību tikai tad, ja Tu savam oponentam krausi pa degunu. Un tas ir arī tas, ko mēs (nu, vai vismaz es) šeit mēģinām darīt.

 

OK, piekrītu, varbūt esmu bijis mazliet pārāk... entuziastisks. :blush: Solos laboties.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Nodaļu moderatori izklausās laba ideja.

Skan jau labi , bet to moderatoru tik ir , cik ir - neraujas neviens uz to kārtības ieviesēja posteni , ķēpas daudz , atbildība liela , a gandarījuma maz .

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tam visam ir ļoti vienkāršs risinājums - vieglajā valodā skaidrot kaut vai to pašu USB protokolu. Attiecīgajā topikā tika apgalvots, ka USB vads ietekmē skaņu. Taču, tā kā pa to iet dati - 0 un 1, tad nu šeit ir pilnīgi skaidrs spēles laukums, kur pierādīt pareizās, tradicionālās fizikas pārākumu un visādu īpašo vai sildīto sudraba vadu nevajadzīgumu.

 

Sākumā vajadzētu pateikt, kas tad ir 0 un 1 - no cik voltiem līdz cik un cik ilgi tie ir. Tad nu, kad to visi saprot - nu kādā tad veidā tas īpašais vads to nulli padara labāku, drošāku un nepārprotamāku.

 

Pat ar šo jautājumu un sekojošo atbildi vai jautājuma ignorēšanu vajadzētu pietikt, lai vairums lasošo saprastu, par ko strīds un kam taisnība. Tālāk jau var skaidrot par datu paketēm, kontroli utt.

 

Tādējādi topiks dotu reālu labumu. Tautai būtu tehniski, pierādāmi argumenti un izpratne par pamatiem.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nē. Bet nebūtu vienīgais, kam būtu interesanti un derīgi palasīt. Pie tam ar stāstu par 0 un 1 neatkarību no dažādiem USB vadiem vajadzētu pietikt, lai vismaz šos vadus nezeltītu, nesudrabotu un nesildītu.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Vispār USB vadi ir stipri jūtīgi pret trokšņiem - front panel USB bieži negrib ņemt pretī ārejos HDD , pieliekot aizmugurē - viss OK , garums ta viņam tur korpusā ap 30 cm , a ekrāns - nekāds .

Link to comment
Share on other sites

Raimond1, iespējams Tev būtu vēl derīgāk palasīt topiku un apskatīties reālus mērījumus kādi ir skaņu kartei ar parasto vadu un kādi ir skaņu kartei ar hiendisko vadu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ir atšķirība starp "vispār nestrādā" vai uzlabo/pasliktina skaņu.

Jebkurā gadījumā var uzzīmēt digitālo 1 un 0 attiecīgā augstumā, platumā ar attiecīgajām pielaidēm un uzdot tehnisku jautājumu - kuru tieši parametru vads ietekmē.   Viedokli pierādīt tehniski un visiem saprotami.

 

Skaņu karti atlikt. Runājam par vadu.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...