Jump to content

Audio no pc uz stereo pastiprinātāju


 Share

Recommended Posts

Darkheart

Es arī biju pirms pusgada nopircis Fiio D03K. Piekrītu par basiem un izejas līmeni. Resīverus nelietoju, bet salīdzināju ar skaņas karti (Maya44) un Audio-Gd NFB 2.1 DACu. Pat skaņas kartei vidi un augšas bija ievērojami detalizētāki un kopumā skaņa dabiskāka, bagātīgāka un atvērtāka. Gan jau par lētu resīveri un TV tas sīkais skan labāk, bet labu skaņas karti nepārspēs.

No lētajiem DACiem šis varētu būt kaut kas interesants: http://www.digitalaudioreview.net/2013/01/schiit-audio-modi-2496-dac-review/

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aivars.m.

    10

  • martinno

    19

  • Inspektors Caps

    11

  • RudeWolf

    12

martinno

Nu, jāsāk ar kaut ko ir - patreiz lētais gals, vēlāk gan jau ka nobriedīšu uz kaut ko daudz nopietnāku :)

 

Tevis ieteiktais DAC neder - man der ar coax vai optical IN...

Link to comment
Share on other sites

Man arī šodien no UK atnāca viens DACs: http://www.ebay.co.uk/itm/denon-dvd-player-/261212284691?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT&nma=true&si=pMbmgdy290C%252BlkNuL9glSfKjewY%253D&orig_cvip=true&rt=nc

 

Nu pat kā pus stundu paklausījos, salīdzināju ar reša (Denon AVC-A1SE) DACu. Abi labi, kaut gan reša DAC tomēr, imho, tuvāk patiesībai. :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Šāds būtu labu labais- http://www.ebay.de/itm/Parasound-D-AC-1100-HD-High-End-Digital-Analog-Wandler-DAC-spitzen-Zustand-/350793306284?pt=DE_TV_Video_Audio_Sonstige&hash=item51ace910ac

 

Drusku tik jāpārbūvē analogā pakāpe un vispār vo būtu! Var arī mēģināt tikt pie AMB Gamma2, tam arī ir visādas ieejas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es arī biju pirms pusgada nopircis Fiio D03K.
 

 

Kura D03K modifikaacija Tev bija?

 

DAFUQ, no kurienes pasuutiiji, augshas nelikaas ka ir nogrieztas?

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@jozhix, itkā nē - vismaz salīdzinot ar reša DAC tā neliekas. Sūtīju no amazones.

 

Un D03K ir tikai viena versija, cik netā palasījos... D3 bija V1 un V2.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Man arī šodien no UK atnāca viens DACs: http://www.ebay.co.u...cvip=true&rt=nc

Luke, īsti nesapratu. Tu izmanto tā DVD playera DACu? Viņam ir digitālas ieejas?



 

 

Un D03K ir tikai viena versija, cik netā palasījos... D3 bija V1 un V2.

D03K pati par sevi ir versija. :) Problēmas esot bijušas ar 2.versiju.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Problēmas esot bijušas ar 2.versiju.

Aha. 



@@Darkheart, moš Tu zini... tīri intereses pēc...

Tajā D03K ir Wolfson vai Cirrus čips?

 

Kaut kur netā atradu, ka Wolfsons tur vairs nav - tā vietā ielikts Cirrus.... ? 

Link to comment
Share on other sites

martinno

Izskatās, ka būs jāpasūta otrs - D3 pirmā versija ar Wolfsonu - čainā tādi vēl ir pieejami.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Domā, ka būs savādāk?

Bez nojausmas :)

Baigi žaba dušī pirkt DAC par 100+ Ls... Nu 100Eur būtu robeža... :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Luke, īsti nesapratu. Tu izmanto tā DVD playera DACu? Viņam ir digitālas ieejas?

 

Jā, man paņēmās šis atskaņotājs (Denon DVD-5000) dēļ tā, ka tam ir gan coax, gan optiskā ieeja. DAC ir Burr Brown PCM-1704. Lāzeri šiem gan esot sux (manis nopirktais nebija izņēmums), bet par 40 lašiem ar visu shippingu izdomāju, ka jāpaņem paspēlēties. :) Par jaunu lāzeri būs jāizdomā- jebajā ap 50USD..

To aparātu (Denon DVD-2500), kas nāca "v pridaču" pagaidām vēl neesmu ieslēdzis..

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Luke, ja nav noslēpums - ar ko atšipoji no UK?

Ar to pašu Diamondts.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart
Jā, man paņēmās šis atskaņotājs (Denon DVD-5000) dēļ tā, ka tam ir gan coax, gan optiskā ieeja. DAC ir Burr Brown PCM-1704.

 

Oho... veiksmīgs ķēriens! Tie DACa čipi atsevišķi vien jau ap 50Ls gab maksā.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Visas reliģijas izmaksā dārgi. Arī audiofīlu sekta, kurā pielūdz PCM1704, jo kungs un pavēlnieks saka, ka tā ir jādara. Priekš kam domāt ar savu galvu... ;)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

PCM1704/02 var skanēt ļoti labi, tomēr tie tiešām ir vājprātīgi dārgi. Ja grib virzīties šajā virzienā, tad PCM63K vai AD1862 būs daudz labāka izvēle. To piķi, ko ietaupīsi daudz labāk iegrūst citur.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tie skan labi, bet vairs ne tuvu labākajiem. Un ar to naudu tam vispār nav nekāda sakara.

 

Labāk krietni mazāku piķi ieguldīt PCM1792/4, uztaisīt korektu analogo izeju un beigt sekot reliģijai. ;)

Link to comment
Share on other sites

He, redz kā manu verķi te apspriež. :D

Par to piķi grūti pateikt. Varbūt kādam tie 40 laši ir arī baigā nauda. Es savā makā to, ka pazūd šī summa, nejutu..

Nē, nu, protams, varbūt var minēt konkrētu modeļus, ko pa minēto summu var nogrābt (man jau par mazāku piķi nemaz i nevajag). Esmu ar mieru pat nopirkt, sarunāt, lai atnāk paklausīties parastie cilvēciņi, kas nav audiofīli (jo audiofīli jau no skaņas neko nesaprot). Ja šie teiks, ka mans Denons skan sūdīgāk, pateikšu ieteicējam paldies, uzsaukšu Colu un teikšu, ka ieteicējs ir baigais spečuks. :D Vai ir???

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Luke, par 40LVL diez vai kaut ko labāku dabūsi, ja tam Denonam analogā daļa ir bez kosjakiem, tad skanēs forši! Ne par kādu "pašu labāko" šādā cenu kategorijā nevar būt runa- drīzāk, vai pieļautie kompromisi ir tādi, ar ko lietotājs ir gatavs sadzīvot.

 

Ja runājam par pašu labāko, tad prātā nāk ES9018 un cetrciparu summas.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Ja runājam par pašu labāko, tad prātā nāk ES9018 un cetrciparu summas.

Tas jau mazākais - tur jau vēl 5/6 ciparu summa jāizgrūž par pārējo sistēmu :D 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

RudeWolf, ESS ir makaronu karinātāju kantoris, nevis top čipi. Tam netiešs pierādījums ir kaut vai reklamēšanās ar 32 bitiem. Tikai pēdējo aunu uz tā var uzķert, jo tā ir pilnīgi bezjēdzīga lieta. 24-bit jau dod 144 dB DNR, bet cilvēka dzirdes sistēmai visos apstākļos ir maksimums 120 dB jeb 20-bit DNR.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Par 32/384 man ir lielās šaibās vienalga. Par ko man nav vienalga ir diezgan zemie THD cipari, ko var no šīs detaļas dabūt, ja pārējie faktori ir attiecīgi atstrādāti.

 

Uzmet šeit aci- http://www.lynxaudio.narod.ru/articles/Lynx_D48.pdf

 

Domā, ka arī makaroni? Labākais, DAC, ko man ir laimējies dzirdēt arī bija tieši uz ES9018.

Link to comment
Share on other sites

Aļo, tauta, kādi PCM 1704 vai 179x? Ko jūs te vispār runājat? Visi DAC tak skan(ot) vienādi! :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Domā, ka arī makaroni?

Uzmetu aci Tavam linkam. Piemērs ar 1 kHz pie -60 dBFS, atšķiras tikai 96 un 48 kHz, kas maina 6 dB.

1. ES9018, 8. lpp., Рис. 7.

2. PCM1792A, 13. lpp., Figure 19.

Pat paceļot PCM1792A grafiku par 6 dB uz augšu... Nu, kuram ir mazāks THD?  :)

 

P.S. Bet te vēl ir jautājums ar ko tas krievs ir mērījis, jo man īsti neticās, ka viņam ir aparatūra, kas pārspēj šos DAC.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Domā, būs korekti salīdzināt? Ņem vērā, ka tas Androņņikova mērījums jau ir gatavam aparātam ar visu IV. Ko mēra TI- tikai čipu, ne?

 

Mērīts, cik sapratu, bija ar selektīvu mikrometriju, nevis ar spektrometru. Varu tikai minēt, ka tas nozīmē maiņsprieguma nolasīšanu harmoniskajās frekvencēs.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Pliku čipu bez IV un LPF jau nevar nemaz nomērīt. Strāvu neviens nemēra un aliasing ir vispār feils. Datašītos mērījumi ir pēc tās pašas parauga shēmas, kas tur ir dota. Laboratorijā jau barošanu var uzlikt labāku utt., bet tāpat ir skaidrs, ka ESS brauc uz "mistiskajiem slepenajiem noslēpumiem" un mārketingu.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

ESS ir makaronu karinātāju kantoris, nevis top čipi. Tam netiešs pierādījums ir kaut vai reklamēšanās ar 32 bitiem. Tikai pēdējo aunu uz tā var uzķert, jo tā ir pilnīgi bezjēdzīga lieta. 24-bit jau dod 144 dB DNR, bet cilvēka dzirdes sistēmai visos apstākļos ir maksimums 120 dB jeb 20-bit DNR.

 

Esmu arī dzirdējis, ka šie 32biti dot plašas iespējas to izmatot arī kā digitālu skaļuma regulatoru neko nezaudējot pat no no 24bit ieraksta. Gribētos komentāru.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Dinamiskie diapazoni:

  85 dB (14-bit) - Cilvēka auss maksimālais momentānais DNR. (Tas, ko dzirdi uzreiz.)

120 dB (20-bit) - Cilvēka auss maksimālais ilgtermiņa DNR. (Tas, ko dzirdi ausij adaptējoties.)

132 dB (22-bit) - PCM1792A. (DAC ar labāko DNR.)

144 dB (24-bit) - "24-bit" ieraksts. (Pēdiņās, jo arī īsts 24-bit ADC neeksistē.)

 

Citiem vārdiem sakot, visa praktiskā elektronika beidzas kaut kur starp 130..140 dB un pat neizsmeļ 24 bitu iespējas. Tālāk parādās nopietnas problēmas ar fiziku... Nav jēgas no ierakstiem un skaļuma regulēšanas ar 32-bit (192 dB), ja atskaņoti tāpat tiks tikai max 22-bit, izmantoti 20-bit, bet klausīti vispār tikai 14-bit. Tam pašam PCM1792A jau iekšā ir digitāla skaļuma regulēšana 24os bitos un tā ne ar ko nebūs sliktāka. Patiesībā DAC ar ~110+ dB DNR un digitālā skaļuma regulēšana ir labākais veids kā regulēt skaļumu! Tajā līmenī potenciometri un analogās mikroshēmas vairs netura līdzi, jo digitālajam skaņa netiek kropļota necik, neparādās troksnis, abi kanali ir perfekti vienādi, izmaksā lēti un tas viss nekad nenolietojas.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Īstenībā es arī piekrītu, ka skaļuma regulēšana digitālajā gultnē ir ļoti labs un ērts risinājums- tā nereti ir iespējams vispār izslēgt priekšpastiprinātāju no vienādojuma. Vienīgais, par ko esmu domājis- vai kaut kādā brīdī nesāk līst ārā DAC'a IV pakāpēs trokšņu grīda, ko analogais pocis klusinātu līdz ar signālu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nav jēgas no ierakstiem un skaļuma regulēšanas ar 32-bit (192 dB), ja atskaņoti tāpat tiks tikai max 22-bit, izmantoti 20-bit, bet klausīti vispār tikai 14-bit. Tam pašam PCM1792A jau iekšā ir digitāla skaļuma regulēšana 24os bitos un tā ne ar ko nebūs sliktāka.

Nu bet tādā gadījumā darbojoties ar 24bit audio skaļuma regulēšanai nākas operēt arī ar bitiem, kas satur audio. Labi, darbojoties ar 16bit audio 24bit droši vien ir pietiekami. 32bit ļauj neko neaiztikt arī no 24bit audio. Ja pareizi sapratu, tad agrāk visa kritika par digitālo skaļuma regulēšanu bija, ka tas "grābstās" gar bitiem, kas satur arī audio informāciju. Lielāks bitu skaits dac čipam ļauj regulēt skaļumu ar šiem liekajiem bitiem, kas nav izmantoti audio signālam. Jeb digitālā skaļuma regulešana darbojās savādāk nekā es saprotu? 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Vienīgais, par ko esmu domājis- vai kaut kādā brīdī nesāk līst ārā DAC'a IV pakāpēs trokšņu grīda, ko analogais pocis klusinātu līdz ar signālu.

Ja tā trokšņu grīda ir -120 dB, tad to nav iespējams dzirdēt.

 

 

 

32bit ļauj neko neaiztikt arī no 24bit audio. Ja pareizi sapratu, tad agrāk visa kritika par digitālo skaļuma regulēšanu bija, ka tas "grābstās" gar bitiem, kas satur arī audio informāciju.

Pirmkārt, ko nozīmē "aiztikt". Ja runā par sarežģītu apstrādi un daudz avotu miksēšanu, tad vajag pāris bitus rezervē dēļ tā, ka katras apstrādes noapaļošanas kļūda visu laiku summējas klāt. Bet skaļuma regulēšana ir tikai vienkārša dalīšana, kas signāla formu "neaiztiek". Tīri dēļ noapaļošanas tā var "pabojāt" faktiski tikai pēdējo bitu. Jā, cilvēki liela daļa saprot, ka, digitāli samazinot skaļumu, samazinās signāla izšķirtspēja, bet viņi nezin kādēļ atsakās saprast, ka, samazinot skaļumu, samazinās arī cilvēka dzirdes sistēmas izšķirtspēja. Atkal dinamiskie diapazoni (izšķirtspēja), tikai šoreiz tie, ko cilvēks izmanto pēc paradumiem (aptuveni) un spējām:

  30 dB (  5-bit) - Klusa klausīšanās naktī.

  60 dB (10-bit) - Normāla neskaļa klausīšanās dienā.

  85 dB (14-bit) - Skaļa īstermiņa kaifošana dienā ar krutāko aparatūru.

120 dB (20-bit) - Viss dzirdes izmantošanas diapazons, ņemot vērā dienu/nakti, apstākļus, telpu, garastāvokli, attālumu no akustikām un pilnīgi visu citu iespējamo.

 

24-bit skaļuma apstrāde visos apstākļos ir vēl 4-bit zem cilvēka dzirdes spēju robežas. Ir pilnīgi vienalga ko satur šie 4 liekie biti. Un, klausoties ikdienā (10-bit), ir vienalga ko satur 14 (!!!) liekie biti!

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Vai tas tā būs visām frekvencēm?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nē, tie 85 un 120 dB ir ideālos apstākļos visos aspektos - tātad kaut kur ap 1..4 kHz. Basiem un augšām dzirdes sistēmai ir mazāks dinamiskais diapazons. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

  85 dB (14-bit) - Skaļa īstermiņa kaifošana dienā ar krutāko aparatūru.
 

 

Tas, ja klausaas privaatmaajas pagrabaa, dziivoklii veel kaadus 30dB "apeediis" fona troksnis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

jozhiks, tieši tā - rezultātā tāpat klausīsies kādus 65 dB. Bet nu es jau te pat runāju par maksimāli ideālajiem skaitļiem... Ja nu cilvēkam istaba ar skaņas izolāciju utt., vai, piemēram, labas austiņas...

 

ediots, tas mārketinga materiāls tiešām ir tikai mārketinga materiāls. 13. lpp. parādīts teorētiskais analogais skaļums, kur troksnis grozās pie -160 dB, kas neatbilst reālajai pasaulei, jo arī labākajām analogajām shēmām troksnis ir pie -120..-130 dB. Tieši tas pats 16. lpp. ir attēlots ar digitālo skaļumu un pat pareizi uzrakstīts "And the noise [digitālais] will fall as well until the DAC noise floor [analogais] is reached". Jap, tieši tā! Tikai labākajiem DAC analogais SNR ir pie -130 dB. Un pat viņu -135 dB bullshits neizsmeļ 24-bit jeb 144 dB spējas. Un tam visam klāt vēl tas, ka zemāk par -120 dB cilvēkam pat teorētiski nemaz nav vajadzīgs. Līdz ar to jēga no 32-bit jeb 192 dB digitālā skaļuma ir pilnīga un absolūta nulle.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...