Jump to content

Lietotas plazmas TV izvēle


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Ta kā mājas projektors ir atdevis galus, tad tagad sliecos uz lielāka TV iegādi, lai var arī kabeļtelevīzijas signāla Panorāmu skatīties lielākā bildē.

Pašlaik sliecos uz lietotas 42-50 collu plazmas TV izvēli. Konkrēti uz Philips 9000.sēriju. Lasīju, ka esot labas atsauksmes. Skatijos specenē, tad tur nemaz nav laptopa DVI ieejas. Vai ir kādas pārejas no DVI uz HDMI, lai laptopu normāli var piejūgt pie TV.

Kam būtu jāpievērš uzmanība iegādājoties lietotu plazmas TV. Vai tur ir kaut kādas darba stundas redzamas (līdzīgi kā HDD tune, vai fotoaparātos slēdža nolietojums). Vai arī tur ar laiku zūd spilgtums u.tml. lietas. Nekad nav bijusi saskarsme ar šiem ekrāniem, tāpēc esmu pilnīgs profāns šajos jautājumos.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tieši plazma? :shok:

Plazma un lietota - manuprāt zemē nomest nauda - gan kā pirkums, gan kā ekspluatācijas izmaksas.

Pārējas no uz DVI/HDMI ir, bet uzreiz kļūst aktuāls skaņas jautājums.

Jāpievērš uzmanība iedegumiem. Īpaši lietotai plasmai.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Plazma tika izvēlēta pēc atsauksmēm, ka tā vislabāk attēlo parastās kabeļtelevīzijas (SD kontents ?) signālu.

Skaņai no laptopa tiktu pieliktas papildu tumbiņas - ar to it kā nevajadzētu būt problēmām.

Bet nesapratu, kāpēc lietotas plazmas iegāde ir zemē nomesta nauda, pieņemot, ka to var iegādāties par uz pusi zemāku cenu nekā jauna veikalā?

 

Varbūt ir kādi testa DVD (ar dažādām krāsām, formātiem, līnijām), ko var pieslēgt, lai apskatīu iespējamos iedegumus un ko reāli plazmas panelis attēlo?

Link to comment
Share on other sites

Plazma un lietota - manuprāt zemē nomest nauda

Pilnīgi un galīgi NEpiekrītu.

Link to comment
Share on other sites

Protams var pirkt lietotu,jo visu tak izsaka cena.Piemēram piecus gadus augstas klases tv būs uz pusi lētāks,kā jauns zemas klases.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tikai piecus gadus vecam TV kondensātori būs jau izžuvuši un tas vidrīzak ātri nosprāgs. Pirkt aparātu,kuram nav garantija, tā tiešam ir zemē nomesta nauda. Tie laiki, kad televizori kalpoja divdesmit un vairāk gadus, sen pagājuši. Domā, ķīniešu strādnieki bezjēgā junus televizorus taisa. Nē, viņi zin, ka pirms dažiem gadiem ražotie, tūlīt nosprāgs un būs kam jaunus pārdot.

Labots - Didzis
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

esmu skatijies 3k vērtus pionner plazmas 50niekus (2009 gads) nu piedodiet man led pa 600 izskatās gan sd gan hd labāk, nesaprotu par kādiem labākiem signāliem iet runa.

Link to comment
Share on other sites

labāk paņem kādu LED.. plazma un turklāt veca.. uh kā elektrības rēķins pieaugs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nepiekrītu tiem, kas saka ka pirkt lietotu TV nekam neder, tas ir tieši tā pat kā jebkuru citu lietotu elektronisku, mehānisku lietu .

Visu izsaka cena.

Pašam ir Philips plazma jau ~5 gadus un rāda tā pat kā pirmajā dienā no veikala. Neredzu iemeslu, kāpēc lai vēl gadus piecus tā nebūtu !

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Visticamāk k nedabūsi tik patīkamu cenu lai būtu vērts pirkt lietotu tehniski neglābjami novecojušu aparātu. Cenai vēl būtu jāpieliek klāt lati 50 par kaut kādu risinājumu kas lasa USB atmiņas un ne tikai lasa bet spēj arī pēc tam attēlot teiksim MKV formata filmas ar visu skaņu. Varbūt tas maksā pat vairāk, nezinu. Taču bez tā  no Flash atmiņas filmas skatīties normāli nevarēsi, puse vai pat vairāk vienkārši neies. Klāt japieliek arī risks pārvadājot sasist rūpnieciski neiesaiņotu aparatu.

Nu ja 40-50" plazmu stāvoklī viss kārtībā var dabūt pa 100-150 Ls tad rezons ir. Ja maksā jau 200-250, un ta tas visticamak arī ir....., tad nez vai tie itkā ietaupītie 50-100 ls ir ta vērti

Link to comment
Share on other sites

#10: Neredzu arī iemeslu, kāpēc pēc 10 dienām nevarētu sabojāties :D

Link to comment
Share on other sites

Agnis2005, Tu esi optimists un lai Tev tas TV darbojas vēl piecus gadus. Man nav žēl. Es gan redzu tikai nosprāgušus televizorus un parasti tie ir kā reizi 4-5 gadi. Tā ir industrija un viss vērsts uz to,lai cilvēks pirktu jaunu aparātu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Manam plazmeniekam jau ir 7 gadi un vēl nejūtu nekādas izmaiņas uz slikto pusi. Varbūt tajā laikā vēl prata ražot kondensatorus. Un arī ar 720p atskaņošanu nav problēmu. Bet pirkt lietotu plazmu ir diezgan riskanti, ja tā būs stipri veca var būt problēmas ar matricu, ja jaunāka var būt problēmas ar ķīniešu elektroniku.

Link to comment
Share on other sites

Kas cilvēkiem ir pret plasmu.

Man ir gan plasma, gan LCD - parastie SD kan;ali ir k;a diena pret nakti.

Un kas tā par herņu par baigo elektrības rēķinu? Šis mīts ir nācis laikam, kad parādījās pirmie modeļi.

Ja man pašlaik vajadz;etu pirkt TV - viennozīmīgi būtu par plasmu.

Link to comment
Share on other sites

Un arī ar 720p atskaņošanu nav problēmu.

 

Un kāds tad ir modelis, ja jau 2006.gadā mācēja atskaņot 720p video?

Link to comment
Share on other sites

Un kas tā par herņu par baigo elektrības rēķinu? Šis mīts ir nācis laikam, kad parādījās pirmie modeļi.

 

Šaubos vai mūsdienu plazma tiek cauri pat ar 150W, ko nevarētu teikt par LCD ar LED, kam vispār ir pie 100.

5 gadus veca - varu derēt, ka netiek nekādi. Un noteikti ne 42'

 

Ellē būs, kad vienā jaukā dienā elektroenerģijas cenas sasniegs gaidāmo stratosfēru.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Modelis TH-42PA60E matrica ir 852 x 480 ar subpikseļu tehnoloģiju panāk 720 rindu atskaņošanu līdzīgi kā samsung uz saviem pentile.

Link to comment
Share on other sites

Dzonijs, arī tagad māk ražot labus kondensātorus, tikai tos vairs nelodē televizoros. Ja Tev ir septiņus gadus vecs TV tad Tu esi nodarījis pasaules ekonomikai nopietnu kaitējumu. Šais septiņos gados jau veasala HD TV paaudze nomainījusies uz 3D. Iedomajies, cik ķīniešu strādniekiem bija Tevis dēļ jāiztiek ar pus sauju rīsu diena, jo Tu nenopirki jaunāka modeļa TV.

Link to comment
Share on other sites

Ne tikai mūsdienu plazma tiek cauri ar 150W . Plazmai norāda maksimālo patēriņu, t.i. pie balta ekrāna. Reālais patēriņs ir mazāks. Bet LCD televizoram patēriņs vienmēr ir vienāds ja vien neslēdz kretīnisko dinamisko pagaismojumu.



Tad jau drīzāk pie ekonomikas graušanas ir vainīgi satura autori. Priekš kam man 3D HD TV panorāmas skatīšanai. Starp modernajiem smārtajiem nēesmu atradis ar ko varētu daudzmaz labi skatīties gan SD gan HD.

Link to comment
Share on other sites

Nav tiesa! LCD konstrukcija ir tāda, ka ieslēgts pikselis tērē vairāk, nekā izslēgts. T.i. pie melna ieslēgta ekrāna patēriņs pieaug, salīdzinot ar baltu ekrānu. Dinamiskais "beklaits" jau ir pavisam kas cits. Tādejādi tiek panākts lielāks kontrasts.

Energo audita ietvaros esmu veicis mērījumus dažādiem LCD TV un monitoriem.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu - nezinu, cik tur taisnības, bet dzirdēju, ka plazmas paneļi vairs netiek ražoti dārgo izmaksu dēļ. Pašreiz nopērkamie plazmas TV esot ar "refurbished" matricām no veciem plazmas TV.

It kā jau neticas daudzu apsvērumu dēļ, kaut vai dēļ tā, ka jaunajiem TV tak visiem 1080 izšķirtspēja, vecajiem nebija bet ej nu sazini...

Jā, man pašam arī ir kādus 6 gadus vecs Pioneer plazmas TV. Atļaušos apgalvot, ka rāda labāk kā jauns lētā/vidējā gala LCD.

Link to comment
Share on other sites

LCD konstrukcija ir tāda, ka ieslēgts pikselis tērē vairāk, nekā izslēgts. T.i. pie melna ieslēgta ekrāna patēriņs pieaug, salīdzinot ar baltu ekrānu.

 

jā tikai nianse tāda, ka pati lcd matrica patērē nenozīmīgi salīdzinot ar backlight, kurš vienmēr ieslēgts viens pīpis vai tu rādi baltu vai melnu, kurpretīm plazmai tie cipari būtiski atšķirās atkarībā no bildes satura

Link to comment
Share on other sites

Nosākuma jau tomēr vajag atrast kādu kas to TV gribēs pārdot, domāju, ka ja TV kalpo labi un bez gļukiem neviens nesteidzas to pēc 2 gadiem pārdot. Protams ir jau daži indivīdi, kas TV maina reizi gadā, bet nu tādus es domāju uz pirkstiem var saskaitīt.

Link to comment
Share on other sites

Livingston
Starp citu - nezinu, cik tur taisnības, bet dzirdēju, ka plazmas paneļi vairs netiek ražoti dārgo izmaksu dēļ. Pašreiz nopērkamie plazmas TV esot ar "refurbished" matricām no veciem plazmas TV. It kā jau neticas daudzu apsvērumu dēļ, kaut vai dēļ tā, ka jaunajiem TV tak visiem 1080 izšķirtspēja, vecajiem nebija bet ej nu sazini... Jā, man pašam arī ir kādus 6 gadus vecs Pioneer plazmas TV. Atļaušos apgalvot, ka rāda labāk kā jauns lētā/vidējā gala LCD.

 

Nezinu par citiem, bet Panasonic katru gadu izlaiž arvien labākus un labākus plazmas TV, kur lielākais uzlabojums ir tieši paneļos. Refurbisho kādu slepenu modeli no 2005. gada, kas nekad nebija nonācis pārdošanā, jo bija pārāk labs?

Link to comment
Share on other sites

Manai 5 gadus vecai Philips 42" plazmai papīros norādīts 250W :sorry:

Tad jau caurmērā elktoenerģijas patēriņš varētu būt ~150-200W ???

...nezinu, vai tas skaitās daudz vai maz ! :shok:

Link to comment
Share on other sites

"Panasonic katru gadu izlaiž arvien labākus un labākus plazmas TV, kur lielākais uzlabojums ir tieši paneļos" , tikai Panasonic vienmēr aizmirst uzlabot elektronikā vienu lietu, kā rezultātā visi vecie un jaunie Panasonic plazminieki acīmredzami mirgo. Nezinu, kā jaunajiem modeļiem ar kustību raustīšanos, bet mirgo pat statisks attēls, gan.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

visi vecie un jaunie Panasonic plazminieki acīmredzami mirgo. Nezinu, kā jaunajiem modeļiem ar kustību raustīšanos, bet mirgo pat statisks attēls, ...

 

Nu gan safleitēji! Nekāda mirgošana nav novērota. (Man un paziņām kopā ir lietošanā 6 Panasonic.)

Link to comment
Share on other sites

Nu elektrības patēriņš LCD tv īpaši ar LED backlight būs krietni mazāks kā plazmai. Tomēr neskatoties uz plānoto elektrības cenas celšanos LCD tv savā dzīves laikā nespēs ieekonomēt tik daudz elektrības, lai atpelnītu cenas starpību - esmu rēķinājis! (Atpelnās 10 - 15 gados, bet neticu ka kāds mūsdienu TV spēs tik ilgi nokalpot) 

 

Lietota plazma tāpat ka jebkura lietota elektronika - sava veida loterija - var iet gadiem, var nosprāgt pēc pāris nedēļām. 

 

HDMI - dvi pārejas ir un strādā - pats lietoju. Kas attiecas uz skaņu, tad signāli gan HDMI, gan DVI ir pilnīgi identiski  un tehniski nav nekādu problēmu skaņu noraidīt. Pie nvidia kartēm viss notiek (cik esmu mēģinājis) bet daži ATI izstrādājumi gan detektē ka ir caur DVI izeju pieslēgts un atsakās padot skaņu.

 

Lai pārbaudītu - jāņem kāds monitora tests, jāslēdz klāt TV pie pc un jāskatās vai nav kāds logucis iededzis. Manējai samsung plazmai ir drusku iedegums - pie parastās bildes neko pamanīt nevar, bet uz testa bildes (vienkrāsaina) var. 

 

Ja matrica strādā normāli tad baroklī nomainīt kondensatorus - pašam salīdzinoši vienkārši un lēti, bet zinu ka ir darbnīcas kas pa ~50 ls to dara. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz skaņu, tad signāli gan HDMI, gan DVI ir pilnīgi identiski

 

dvi standartam nav paredzēta skaņas pārraidīšana, tas, ka videokaršu ražotāji palaiž skaņu pa brīvajiem dvi piniem ir cits jautājums, cik esmu novērojis, tad ar nvidia kāreiz ir vairāk problēmu, jo daudziem modeļiem ir jāpiesprauž kabelis no mātesdēļa digi-out headera uz videokarti atšķirībā no amd, kam skaņaskarte integrēta video

Link to comment
Share on other sites

Livingston
tikai Panasonic vienmēr aizmirst uzlabot elektronikā vienu lietu, kā rezultātā visi vecie un jaunie Panasonic plazminieki acīmredzami mirgo. Nezinu, kā jaunajiem modeļiem ar kustību raustīšanos, bet mirgo pat statisks attēls, gan.

 

Nekas nemirgo, nupat speciāli ielīdu ar degunu ekrānā, lai pamanītu kaut ko - nekā. 

Link to comment
Share on other sites

Pats tagad arī šad tad paskatos sludinājumus un ir tā kā te jau kāds teica. Lietoti/ labi/ lēti ir ļoti grūti atrast. SS.lv visi ir diezgan lieli kosmonauti ar saviem 4 gadus vecajiem Hd ready TV, samērā jaunus un lietotus laikam ātri izķer.

Link to comment
Share on other sites

Bet LCD televizoram patēriņs vienmēr ir vienāds ja vien neslēdz kretīnisko dinamisko pagaismojumu

 

ja pie LCD tv piesprauž štepselī liekamo jaudas mērītāju, tad tam rādījums visu laiku lēkā. Tā kā apgalvojums nebūs patiess.

Link to comment
Share on other sites

ka videokaršu ražotāji palaiž skaņu pa brīvajiem dvi piniem ir cits jautājums

 

Kļūdies!

 

http://pinouts.ru/Video/dvi_pinout.shtml

un

 

http://pinouts.ru/Video/hdmi_pinout.shtml

 

Kur ir speciālas kājas skaņai???? Nav tādu! Visa signālu pārraide notiek pa TMDSxxxx kājām kas ir vienādas abiem štekeriem.

 

 Cik saprotu licenzēšanas (patenta) noteikumi neļauj laist pa dvi konektoru skaņu, bet tehniski tam nav nekādu problēmu!  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kāda licencēšana? palasi dvi standartu nevis linko te pinoutus, pats nosaukums "digital video interface" tev neizsaka neko?

Link to comment
Share on other sites

Man mājās ir 3 gadus veca plazma. Cik esmu redzējis veikalos TV ar LED apgaismojumu, pat visādus super buper 3D stendos lielveikalos pa n-tajiem tūkstošiem Ls, visi ir zilgani. Es labāk skatos savu plazmu nekā jaunos TV ar LED apgaismojumu.

Link to comment
Share on other sites

Noname ja tu uzmanīgāk palasītu štekeru aprakstus, tad saprastu ka signāli abiem ir vienādi. Var sagriezt dvi un hdmi vadus, pareizi dzīslas savienot un viss strādās! Tāpēc ir pa pāris ls hdmi-dvi pārejas pieejamas! Vai domā ka tajās pārejās kāda super-duper mikrene iekšā kas signālus konvertē? Nekā - divi pareizi savienoti štekeri un viss! Man ir nvidia karte ar dvi izeju, kura caur pāreju pieslēgta pie TV hdmi ieejas un viss notiek ar skaņu! Kā tu domā, kā skaņa nonāk līdz tv? Pa kaut kādām mistiskām kājām kuru HDMI pusē nemaz nav??? Līdzīgu pieeju arī savā laikā drembox izmantoja - acīmredzot ražotājam mazākas patentu izmaksas liekot DVI štekeri. 

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...