Jump to content

5Ghz linka izveide no Jūrmalas - vajag punktu Jūrmalā


ulcha
 Share

Recommended Posts

Tāpat kā CSDD, lai pabarotu ierēdņus, izdomā jaunas kategorijas autovadītāju apliecībās,

arī ES (bijušais ESD) pagājušajā gadā ir pieņēmis izmaiņas:

 

http://www.esd.lv/lv/darbibas_virzieni/elektronisko_sakaru_tiklu_ierikosana_un_buvnieciba/ierikosanas_tehnisko_projektu_akceptesana/

 

no kā:

tu bez viņu atļaujas nedrīksti antenas priekš linka likt, ja tev nav būvinženiera izglītības,

kur nu vēl vadu starp divām mājām novilkt (vienalga pa gaisu vai pa zemi),

pat vienā mājā starp stāviem caurumu izurbt u.t.t.

 

http://www.likumi.lv/doc.php?id=227180

 

Man 150km attālumā pārbaudīja 5GHz un citus arī.

Link to comment
Share on other sites

Skaisti. guguce - cik tas birokrātiskais prieks izmaksāja, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

Njā, skatos ka vēl lielāks čakars kā es biju domājis... 

Ulcha, tiešām nav vēlmes sākumā LTE izmēģināt? ;)

 

Laikam jau ka torņa būvniecība jāsāk ar vietējās būvvaldes apmeklējumu - uzzināsi ko kā drīkst būvēt, dabūsi tehniskos noteikumus (līdzīgi kā jebkurai citai būvei) 

Un tad jāiet uz ES lai uzzinātu ko vajag lai varētu sākt raidīt. 

 

Var jau būt ka kādu birokrātiskās procedūras daļu var izlaist (cerībā ka neviens neaiztiks), tomēr tehniskie un pārējie noteikumi jāzina un jāievēro lai neuztaisītu konstrukciju / risinājumu ko nevarēs legalizēt ja nu paņem pie dziesmas.

 

Gan jau ka kaut kādas iespējas šo saskaņot ir - lokālie provaideri kas 5 ghz frekvencēs strādā nez vai to dara pilnīgi nelegāli. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Man patik sita lapusiite ,kur var apskatities vai tavs radiolinks ies no punkta A uz bunktu B ,tik nezinu cik vins ir precizs http://www.ubnt.com/airlink/

Link to comment
Share on other sites

Par cik visu mūžu esmu bijis radiopirāts, tad nekad neesmu radiolinkus saskaņojis ar vīriem melnā. Jaatdzīst gan,ka meteoradara tuvumā neesmu nevienu radiolinku licis, bet pa laukiem pilnīgi pofig. Kam tur interesē, kas gaisā notiek un savstarpēju traucējumu arī parasti nav. Rīgā protams daudz gudrinieku un attiecīgi problēmas. Nevajag jau bezjēgā celt augstu mastu,ka tik dabū tiešo redzamību un viss. Citādāk var parāk tālu "aizšaut". Kā tur tai krievu teicienā ķiše vadi, ņiže travi un neviens jūsu radiolinku neaiztiks. Laukos kādu gribu antena smastu tadu lieku uz savas zemes. Kāda tur vēl būvvalde un saskaņošana.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet ja jātiek pāri tuvējam mežiņam vismaz 15 - 20 metri augstu mastu vajadzēs. Loģiski ka ja tuvumā ir kāds atbilstošā augstuma objekts (skurstenis, ūdenstornis utt, utjp), tad gan jau ka es arī nopirktu antenas un uzliktu linku bez saskaņošanas. Bet ja jāiztērē vairākas štukas vismaz man gribas kādu garantiju ka atbilstošās iestādes nevarēs manu linku nolikvidēt. Vēl jau jāņem vērā ka tornis nav diez cik dekoratīvs objekts un kādam kaimiņam kam po uz internetu viņš var nepatikt = sūdzība attiecīgā iestādē. 



kaspic30, Tu takš vasarā arī fantazēji par torni un radiolinku... Nu? Kā progress? 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, man nav nācies torņus likt blīvi apdzīvotā vietā, kur vēl jārēķinās ar kaimiņu razborkām. Lauku mājā pilnīgi pie kājas kautkāda saskaņošana būvvaldē. Kādu torni sainmieks grib tādu uzštellē. Ka tik internets būtu un televizora antenu vēl galā varētu piečiņīt. Ir nācies likt pamatīgus mastus arī uz pašvaldības ēkām un arī nekādu problēmu,jo internetu jau tai iestādei pašai vajag. Vārdu sakot, nekad neko neesmu saskaņojis būvvaldē. Nedomāju, ka būvvaldē sēž kāds baigais speciālists par mastiem radiolinkiem un torņiem. Es ciest nevaru visas tās ierēdņu būšanas, kad kāds duraks, kurš zin un sajēdz daudz mazāk par mani, pēkšņi kauto saskaņos vai vēl mani mācīs.

Link to comment
Share on other sites

Varētu jau iziet tā,

ka viens uzliek antenu uz daudzstāvenes (kur dzīvo), bet otrs uz savas mājas otru.

Viens par otru nekā nezin un ja links nekam netraucē, tad viss štokos  :)



Ar tiem mastiem un antenām jau agrāk tā bija - liec kur gribi,

tas likums ir pieņemts tikai pagājušajā gadā.

Un projekts jāapstiprina nevis būvvaldē, bet VAS Elektroniskie Sakari  :)

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, gribu antenu un lieku- mana māja, mana pils. Ei nu pierādi, kam man tas masts vajadzīgs. Man varbūt Lattelekoma virszemes televīzija slikti rāda un lieku TV antenu. Tāpat,ja slikti ķer mobilo internetu, neviens man nevar liegt likt mastu lai dabūtu redzamību uz tuvāko torni. Tā lieta nav izkontrolējama.

Link to comment
Share on other sites

ronalds

Ja vis vel prieksa un doma nav atmesta ,vienkarsi ja pasam tas jafinansee ,tad tas viss velkas daudz ilgak,visi jau saucamie klienti grib visu pa leto ,bet sagatavosanas darbi ir veikti ,bedres sarakstas ,armatura ar iepirkta, pavasarii jaielej betons:)) viisss notiek lena garaa.

ak ja vel ir tada lieta ja kaimini ko buksee ,tad ir noperkams 3G blocker ,vai GSM blocker ,efektiga mantina :))



UN Japiekrīt Didzim ,ko gribu to buveju uz savas zemes ,tad sanak ka Telti ar nevar uzlikt jo ir atsaites ,kokus ar nevar bez atlaujas stadit.ja ko kads prasa un iebilsts ,tad atbilde viena ,lai nak un nodrosina man tos sakarus pasi.uz reiz bus uz mutes.

Protams tadu torni varbut vajadzetu apdrosinat ,nu tas ta lai drosak ,ka kads vandalis neizdoma kadu atsaiti nonemt:)

Link to comment
Share on other sites

tad tu saki ka vasara man atbrauc ciemini ar telti man jaskrien uz Stopinu novada buvaldi ,prasit atlauju vai drikst uzcelt telti??:)))))

Link to comment
Share on other sites

Nav jau nav pilsētā, bet laukos nevienu cietumā par, bez projekta, malkasšķūņa uzcelšanu neliek. Tāpat, pie lauku mājas kādu gribu mastu, tadu slienu.

Link to comment
Share on other sites

tad tu saki ka vasara man atbrauc ciemini ar telti man jaskrien uz Stopinu novada buvaldi ,prasit atlauju vai drikst uzcelt telti??))))

 

Ja nelej pamatus, tad ar telti nevajadzētu būt problēmām. Arī tām moduļu mājām, kurām nelēja pamatus, bet uzstādija uz pāļiem (???) skaņošana būvvaldē nebija nepieciešama. Sorry, es neesmu būvinženieris, varbūt esmu neprecīzs terminos.

Link to comment
Share on other sites

Manam meza ciematam patiesam nekadu torna atlauju celsanai nevajag.post-91363-0-87410400-1359571088_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ir noteikti ierobežojumi, no kuriem jau sākas prasības saskaņošanai. "telti" līdz 25 kvadrātmetri laukos var būvēt bez projekta, bet saskaņojumu tāpat vajag. ar mastiem ir noteikti augstumi. pie tam malkas šķūnīti neviens neredzēs, bet mastu manīs jau pa gabalu un vienu reizi atbrauks un uzprasīs kas un kā.

un minētais GSM vai 3G blockeris kaimiņus nebiedē, tādiem var ticēt tikai lameris.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Manam meza ciematam patiesam nekadu torna atlauju celsanai nevajag

 

Es gan nebūtu par to pārliecināts....

 

3g un gsm blokeri, jeb traucējumu ģeneratori ir diezgan brīvi pieejami. Jautājums tikai cik plašā zonā viņi ir efektīvi.

 

Un ja kaimiņš pasūdzēsies mob operatoram ka viņam pēkšņi zona pazuda, tad mob operators sadarbībā ar ES ātri vien tavu blokeri atradīs uz sods visticamākais būs lielāks kā par nesaskaņotu 5ghz radiolinku, jo radi traucējumus licenzētās frekvencēs!

 

 

 

Un projekts jāapstiprina nevis būvvaldē, bet VAS Elektroniskie Sakari

Hmm - tornis kā būvkonstrukcija visticamākais ka tomēr ir jāapstiprina vietējā būvvaldē. VAS ir jāapstiprina raidītājs kas tur tiks izvietots .

 

 

 

 

 

Man 150km attālumā pārbaudīja 5GHz un citus arī.

Pastāsti sīkāk - ko pārbaudīja, kas uztaisīts, kur (ne)saskaņots.

 

 

p.s

Būtu jauki, ja mēs šeit apspriestu kā uztaisīt legālu vai kaut puslegālu radiolinku. Kādas atļaujas vajag, kur saskaņot, cik apmēram izmaksā. Neticu ka LV neviens to nav darījis un visi linki ir nelegāli.

 

 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ir nācies likt mastu uz privātfirmai piederošas ēkas jumt priekš TV raidītāja. Neviens nekādu projektu neprasīja. Protams, viss oficiāli un saskaņots ar vīriem melnā. Ēkas īpašniekam viss pofig, ka tik īresnaudu maksā. Būvvaldei pilnīgi pofig, kas uz tās mājas jumta. Vīri melnā atbrauca un viņiem interesē tikai, vai nav radiotraucējumu un lai regulāri maksā par ētera izmantošanu. Ir likti raidītāji Lattelekoma torņos. Viss taspats. Torņa īpšsniekam interesē tikai īres maksa, inspekcijai arī ikmēneša maksa par raidītāju, a kā tur antenas nostiprinātas un vai kādam uz galvas neuzkritīs, gan neviens nepēta. Protams, viss tika taisīts profesionālā līmenī un to uzreiz var redzēt. Varbūt tapēc nekādus projektus neviens neprasa.

Link to comment
Share on other sites

D_L! spečuks grib ar prezitāti vismaz līdz vienam MHz vai vēl precīzāk... ;) Paliek jautājums: a huļi tolku ja zinās tik precīzi?

Link to comment
Share on other sites

Norīt suni tas ir viens un labi, tomēr... Manas necilās zināšanas un spontānais roku līkums rāda a 5 GHz diapazonā dzīvo viss kaut kas. Cik saprotu tad spečuks (vai kāds cits) grib uzmantot kādu kanāliņu, kas ir ļoti tuvu radaram, bet lai nepārklājas. Tur tomēr ir cita probļemiņa. Blakus frekvencē palaidīs internetu un pastāvēs iespēja pārstūrēt radara ieeju, kas radīs traucējumus. Par tādu triku var norauties no Vīriem melnā. Tāpat kas notiks ar radiolinku ja radars sāks savus jaudīgos impulsus (pīķī ar kārtu desmiti vai simti kilovatu) piļīt tuvumā. Radiolinka ieeja sagurs un internets pazūd uz to brīdi. A pilna debess sfēras skenēšana aizņem 5-10 minūtes. Attiecīgi ik pa ~10 minūtēm radiolinka uztvērējs pietupjās.

Link to comment
Share on other sites

Meteoradara frekvence man jau sen ir zināma - 5660MHz , 20MHz josla es tik gribēju lai pārējie arī zin un attiecīgi neuzraujas uz vīriem melnā, aiztaupa viņiem kāpelēšanu pa jumtiem sūdīgos laika apstākļos un meklēšanu kura antena ir īstā  :))  Tur pat blakus strādā mans radiolinks uz 5640MHz  viens otram netraucē savi 20mbit cauri skrien lietotāji apmierināti. 

  Didzim - tā īsti nav, mana māja laukos , zeme milzīga ko gribu to daru. Džeks netālu no kalnciema blakus Liepājas šosejai arī uzrāva torni 40m vienu dienu atbrauc ciemos vīri no vietējās būbvvaldes sāk kaut ko pētīt prasa kur projekts, kur būvatļauja. Tagad tornis ir jalegalizē vai arī jājauc nost. Tornis uzmetināts visai sūdīgi neviens arhitekts negrib saskaņot projektu. Tapēc iesaku vieglus apkalpojamos mastus uz mājas torņu vietā, neviens neko neprasa. Nekāds projekts, saskaņošana nav vajadzīga. Galvenais lai kaimiņam virsū neuzgāžas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai vari nodefinēt skaidrībai, kur beidzas masts un kur sākas tornis, kuram vajag kaudzi papīru no dažādiem iestādījumiem? Skaidrs, ka 100m mastu jebkādā formā bez saskaņošanas nekur neļaus sliet. 

iesaku vieglus apkalpojamos mastus uz mājas torņu vietā
 
Link to comment
Share on other sites

Slinkums meklēt, nu tipa tas kam nav savu pamatu skaitās masts cik pētiju normatīvajos aktos bez augstuma ierobežojuma. Tam kam ir savi pamati skaitās tornis kam vajag projektu , saskaņošanu un pofig kāds augstums.

Link to comment
Share on other sites

Pamati celtniecībā ir viens no rādītājiem, vajag vai nevajag projektu un saskaņošanu. Cita lieta, ka mastam vai tornim, kurš turas uz atsaitēm nekādu pamatu nevajag. Nu labi, varbūt divus ķieģeļus apakšā vajag pamest, bet betonēt neko nevajag. Tādu mastu var pārcelt citā vietā stundas laikā, un neviens būvuzraugs man nepierādīs, ka tāds masts ir stacionāra būve. Tām lietām vajag pieiet radoši. Savulaik nelaiķis Ketners Ogrē pasūtīja nah** visus tos celtnievības ierēdņus ar viņu likumiem un uzbūvēja malkasšķūni divstāvu mājas augstumā lodes formā. Protams "labvēļi" nostučīja, atbrauca komisija no domes, nobildēja to monstru i viss, likums nav pārkāpts, pamata nav, lodi var pārvelt citā vietā. Visi saprot,ka nelikumīga celtne, bet izdarīt neko nevar. Ar mastu faktiski ir tāpat. Esmu dzirdējis par 30m augstumu, bet par cik nav bijusi vajadzība tik augstu mastu celt, tad nezinu kā ir to robežu pārsniegt. Pie 50m laikam jau bija jāliek lampiņas galā mastam.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Visiem birokrātu murgojumiem ar nevajag īpaši uzmanību piegriezt. Tobiš to nedrīkst un šo nedrīkst un tur nedrīkst. Lietas ir jāvērtē pēc būtības nevis burta. Kantoros sēdētāji aiz labas dzīves no taukiem trakot ir sākuši.

 

Laukos neviens inspektors kasīties neies kaut vai aiz tā iemesla, ka var noraut pa tauri no  vietējā zemnieka. Sak īpašumā iegāja, a no īpašuma šo iznesa! :hunter:

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...