Jump to content

Politika Latvijā un pasaulē.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aigars

    16

  • boto

    14

  • aoma

    15

  • alusbundza

    85

Top Posters In This Topic

audio_spoks

Pirmdienas vakars un jau tādā pālī? Moš nevajag aizcūkāt šo forumu, ar tādiem mēsliem kā politika. Katrā gadījumā, es tik daudz izdzert nevaru, lai vēlētos debatēt par kompleksu mocītu ļautiņu (politiķu) glupajiem gājieniem.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ne, man ir nenormēts darba laiks, visas dienas vienādas.
Par politiku gan diskutēju tikai šmigā :mrgreen:  (vajag tikai kādu konkrētāku tematu iesākt, tad komentēt gribētāji atradīsies)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

neesmu nekādā pālī, bet no politiķu lēmumiem ir atkarīga lielā mērā, cik veiksmīgi mēs nodzīvosim savu nožēlojamo dzīvi

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Piedod, bet ar sūdzībām par nožēlojamo dzīvi jādodas pie psihoterapeita. :D Bet tas, cik mēs veiksmīgi vai nē to nodzīvosim, atkarīgs tikai no katra paša. Un ne no viena cita. Bet principā, ja gribās attīstīt latviešu nacionālo izklaidi - vaimanoloģiju, tad tik uz priekšu. :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

audio-spoks, ja tev uzliks nodokli par skābekli, tad runāsi citu valodu,      

varam jau arī parunāt par labām lietām

Link to comment
Share on other sites

Bet tas, cik mēs veiksmīgi vai nē to nodzīvosim, atkarīgs tikai no katra paša.

 

Atļaušos oponēt: lai cik "demokrātiska" skaitītos sabiedrība, visiem vienādas iespējas nekad nav bijušas un arī nebūs, ļoti daudz kas arī šodien ir atkarīgs no izcelsmes un ģimenes, kādā esi audzis.
Bārenim no bērnunama nekad nebūs tikpat viegli kaut ko sasniegt kā veiksmīga politiķa vai biznesmeņa ģimenes atvasēm.
Iespēja kļūt par visu ko, kaut vai prezidentu, protams, ir, bet starta pozīcijas būs ļoti nevienlīdzīgas un tā ir bijis vienmēr.
Re, arī pirmais temats, pie tam skaidrā :D

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nja pirmdienas vakarā dzert nav veselīgi ...

Bet par topicu runājot, es izsvītroju radio un TV ziņu pārraides no savas dzīves , tik cik fiksā rīta tūrīte pa portāliem ;) un ziniet, dzīve beidzot ir ieguvusi jaunas nokrāsas

A to masmēdiji tikai borē - viss s*dīgi, valdība vispār *****, tūlīt pasaules gals (kārtējais) ...

Un tad nav jābrīnās, ka mēnesī vismaz kāds cenšas nolekt no kāda tilta ...

Labots - M@R$$
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
radio un TV ziņu pārraides

 

nu ziņās, avīzēs jau  topā ir tikai sliktās ziņas, reitings jau kaut kā ir jāustur

tas, ka neskaties ziņas nav tas labākais, tautai jābūt informētai par visu, kas notiek

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Vikipēdija: Politika ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas, nacionālas un starptautiskas institūcijas, uzņēmumi vai atsevišķi indivīdi, veic darbības savu oficiālu vai neoficiālu varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai. Zinātnes nozare, kurā tiek pētīta politika, ir politoloģija.

Man vēl militārā mācībā mācīja, ka karš ir politikas turpinājums ar ieroču palīdzību.

Pateicoties diskusijai par eiro nepieciešamību es pievērsu mazliet uzmanību Latvijas un ES ekonomiskajai politikai. Par to vēl varētu parunāt, bet piem. tracis ap ministres komandējumu Austrālijā man uzdzen garlaicību.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
, bet starta pozīcijas būs ļoti nevienlīdzīgas un tā ir bijis vienmēr.

 

šim var tikai piekrist, tagad vis ir atkarīgs no maka biezuma un pazīšanām 

kaut gan, tā padomāju, varbūt arī nē, bet tad ir jāiesaistās kādā populārā partijā

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

tagad vis ir atkarīgs no maka biezuma un pazīšanām

 

Tā ir bijis vienmēr, padomju laikos tie bija partijas funkcionāru atvases, kas mācijās specskolās, un kam netrūka ne putna piens, vēl agrāk tie bija aristokrāti ar "zilajām" asinīm, kas šodien nekur nav pazuduši, tikai liela daļa no uzvārda aizvākuši abreviatūru fon vai de, vēl senāk Romas patriciešu un plebeju sabiedrība...
Vēsture ir viens liels ritenis, paskatoties pagātnē, nākotni prognozēt nav nekas sarežģīts.

Te nu bija, atbrauca ciemos jaunības draugs, neesu vairs skaidrā :D

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

5euro_front_HR_europa.jpg

 

ECB beidzot atrisināja strīdu par to kā jāsauc EUR - kam nepatīk eiro, eira vai euro - varat saukt par jevro :D

Link to comment
Share on other sites

Леший
Anglijā šogad tiks rīkots referendums par izstāšanos no ES, un vairāk par 50% ir par izstāšanos

1. Vanga forumā O_o Spēj pateikt referenduma rezultātus, pirms tas ir noticis.

2. Anglija ir valsts ar vēsturi, industrija tur ir attistījusies vēl kad letiņi neeksistēja. Viņiem tas ES pofig, bez tā izdzivos. Ar Latviju salīdzināt nevar.

3. Arī Anglijā darbojas eiro skeptiķi, tikai nevajag jaukt visu vienā maisā. ES un Eirozona ir tomēr dažādas lietas. Un Eirozonas jautājumam nav nekā kopīga ar nacionālo lepnumu, kā daži politiķi mēģina prezentēt. Ja kas, tad Latvija ir jau apmēram 6 gadus Eirozonā, un lats spēlē maza eiro brāļa lomu. Ja novilksi no Latvijas Bankas mājas lapas valūtas kursus par vairākiem gadiem, tu redzēsi, ka eiro grafiks attiecībā pret latu ir taisnā līnija, kas ir paralela x asim. Mainīsies tikai nosaukums un cipariņš, mūsu dzīvē nekas nemainīsies. A, mainīsies! Svešo naudu būs daudz grūtāk izsaimniekot, tāpēc pie mums ir eiroskeptiķi.

Link to comment
Share on other sites

Viņiem tas ES pofig, bez tā izdzivos

Nu nu, viņiem ar grūti tagad, tas Norvēģijai par es pofig, bet ne jau Angļiem. Vēl par Vāciju varētu būt runa.

Link to comment
Share on other sites

Svešo naudu būs daudz grūtāk izsaimniekot, tāpēc pie mums ir eiroskeptiķi

 Šito citātu droši var likt blakus Zīles vārdiem:

 Neieviesīsim eiro 2014.gadā, ieviesīsim rubli 2020... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
. Anglija ir valsts ar vēsturi, industrija tur ir attistījusies
 

šim ir jāpiekrīt, bet tas nozīmē , ka ES sāk lēnām drupināt, un ASV arī to neatbalsta

Link to comment
Share on other sites

Vēsture ir viens liels ritenis, paskatoties pagātnē, nākotni prognozēt nav nekas sarežģīts.

 

Šim man arī jāpiekrīt. Kaut kā jau no padomju skolas laikiem bija izveidojusies pārliecība, ka visas vēstures šausmas - kari, visādi masu maldi, kā finanšu piramīdas un akciju tirgi, cilvēku paverdzināšanas, badi,  utt - ir pagājis etaps un tagad iestājusies kaut kāda jauna dzīve. Bet nē, tagad jau vairākus gadus saprotu, ka tā ir realitāte un jābūt gatavam to visu piedzīvot.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Latvijai būtu daudz izdevīgāk, ja veidotos kaut kāda ziemeļ valstu savienība (skandināvu), kur varētu pievienoties, līdzīga mentalitāte,  

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
.Cilvēki nav saprātīgas būtnes,cilvēki ir čakarējošas,kakājošas būtnes.

nu ja  paskatās nacionālās ģeogrāfijas filmas par dzīvniekiem, tad jā, visur notiek teritorijas sargāšana, konkurenta novākšana 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

īstenībā par komentāriem gan bija jāierēc, 

par algām - kam vara, tam teikšana

un ar grozījumiem likumā viņi nesteidzas

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

LDz, tad vēl lielās kapitālsabiedrības ar valsts daļu, tagad deputāti... Un visur piemin vidējās algas... Tak loģiski, ja pacels kādai grupai algu, tad rezultātā vidējā alga atkal augs un varēs celt atkal... Tas tā kā kāds vāveres ritenis...

 

Kāpēc nevar kā normālās valstīs kā pamatu ņemt minimālo algu un tad no tā rēķināt algas? Bet tad atkal problēma, ka augšas ņefiga nepelnītu un vajadzētu celt minimālās algas, kas atkal rezultējas ar to, ka cilvēks parastais dzīvo labāk, bet uzņēmumiem utt. mazāka peļņa, otkats. Bet atkal samazinātos tēriņi uz lielajām algām un kaut kas atrastos zemāka atalgojuma līmeņa saņēmējiem.

Ja vien būtu kāds veids kā piespiest (pistoles pielikšana pie galvas neskaitās :D ) ieviest šādus ierobežojumus par pamatu ņemot minimālo algu (pa ceļam ieviešot arī progresīvo nodokli un paceļot NĪ nodokli), tad mēs varbūt dzīvotu labāk.

Tikai mans viedoklis, par ko nesist. :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nevar noskatīties pēdējo ielikto Eiro 2014

tomēr var gan, atvainojos

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

jāiet uz ''kristīgais radio'' arhīvs un visu var redzēt

tur vēl ir šis tas intresants, jaunāki ieraksti

latvijas kristīgais radio - arhīvs - atklāti par patiesību

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

jāpagaida, ko šodien paziņos anglijas premjers, 

ja anglija izstājas, tad jau maisam gals būs vaļā

 

Kamerons atlicis savu runu par ES

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Interesanti skaitļi:

Igaunijā pirms pievienošanās eirozonai 2010. gadā minimālā alga bija 210,- Ls, vidējā alga – 547,- Ls un iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju – 8500,- Ls. Grieķijā 2012. gadā minimālā alga bija 470,- Ls, vidējā – 820,- Ls, bet IKP – 13700,- Ls. Mūsu valstī minimālā alga ir 200,- Ls, vidējā alga pagājušajā gadā bija 478,- Ls, bet IKP pat joprojām nav sasniedzis Igaunijas 2010. gada līmeni.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

liekulīga mūsu valdība, tagad iedalījuši naudu kampaņai par eiro ieviešanu

pareizi būtu iedalīt naudu arī eiro skeptiķiem, kas stāsta par mīnusiem

neatkarīgai valstij ir jābūt - savai armijai, policijai, bankai, naudai, ja kāda no šīm lietām nav, tad tā vairs nav neatkarīga

Link to comment
Share on other sites

alusbundza - vai tādas valstis kā Vācija, Francija, Itālija un citas valstis kur ir eiro atsakoties no savas valūtas palika mazāk neatkarīgas, nu nē taču.

Liela daļa no eiro skeptiķiem ir tie paši, kas bļāva ka nevajag stāties Eiropas savienībā, bet naudu glabā eiro un kredītus arī ņem eiro.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Vācija, Francija, Itālija un citas valstis kur ir eiro

šīs valstis ir atkarīgas viena no otras, redzi grieķija savu naudu izklakarēja, tauta streiko, vācieši maksā

kas tā par neatkarību? 

Link to comment
Share on other sites

Interesanta filma par attieksmi pret eiro Slovākijā un Čehijā, kuras ir izvēlējušās dažādus ceļus.

"Aculiecinieks. Par un pret eiro. Slovākija un Čehija"

 

http://www.ltv.lv/video/ipashas-parraides/22424/aculiecinieks.-par-un-pret-eiro.-slovakija-1.dalja/

 

http://www.ltv.lv/video/ipashas-parraides/22484/aculiecinieks.-par-un-pret-eiro.-cehija-2.dalja/%20%E2%80%A6

Link to comment
Share on other sites

Vislielākais paradokss ir, kad nabadzīgākajām valstsīm jāpiedalās valstu glābšanās, kuras ir 5-6 reizes bagātākas, piem., Slovākijai bija jāpiedalās Grieķijas glābšanā. Iemaksas kopējā "obščagā" aprēķina no kopējā IKP, kurā liela daļa ietilpst ārzemju kompāniju peļņa, no kuras pašai Slovākijai nekas netiek.

Cik es saprotu, tad lielākā problēma ir tā, ka ES valstis ir ar dažādu ekonomisko attīstību. Vājākās valstis nevar pilvērtīgi brīvā tirgus apstākļos konkurēt ar stiprākajām valstsīm. Vājākām valstīm notiek ekonomikas deindustrializācija, tās uz parāda spiestas iepirkt bagāto valstu produkciju, līdz brīdim, kamēr nav vairs maksātspējīgas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

katnisa:)

Nu jā, tā iznāk - iestājies ES, tavai valstij labuma nav nekāda un tev tik no bedres jāvelk valstis, kuras

kuras ir 5-6 reizes bagātākas
Absurds. :@

 

Latvijas politika ir vēl bērnudārza līmenī, tur ir daudz jāmācas, censties nedomāt nereālus plānus, necelt ''sapņu pilis'' utt.   :dornis:

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

mazajām valstīm (austrumeiropas) cīnīties pret vecajām būs tik pat grūti, kā pret vējdzirnavām,

ja latvijā būtu stipra valdība, kas pēc iespējas mazāk pildītu Briseles regulas (juridiski meklēt attaisnojumus, kā varētu nepildīt latvijai neizdevīgos), nepievienoties eiro zonai (kas atkal mums sasien rokas)

bet par nožēlu, tagad mūsu valdība - kā Brisele pašvilp, tā mūsējie danco

 

 

tagad jaunā regula cūkkopjiem, nedrīkstēs cūkas turēt pa vienam, jo viens pamuļķis Briselē izdomājis, ka tai var būt garlaicīgi, tāpēc jātur barā, bet barā cūkas kaujās un viens otru plēš un tās tik ātri nenobarojas

 

 

līdz ar to ir jāpārbūvē kūtīs aploki

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...