Jump to content

Universāls budžeta audio komplekts klusai mūzikai ap 1000 LVL


 Share

Recommended Posts

 

 

Jums te pēdējie divi domu izvirdumi piekdienas vakarā man skaidrā prātā nav uztverami.

 

Oskaram patīk, ka 230 V ar 50Hz lien lielā smagā transformatorā, no kura nāk laukā vajadzīgie aparātam spriegumi. Es aizstāvu kvalitatīvi veidotus impulsu barošanas blokus (SMPS - switched mode power supply), kur 220V sākumā pārvērš līdzstrāvā, tad no tās uztaisa maiņštrāvu ar augstāku frekvenci, kuru dzen caur nelielu ferīta transformatoru (nelielu, jo frekvence ir augstāka). Labi , nežēlojot detaļas, uzztaisīti SMPS IMHO nav sliktāki par parasto trafu. Sliktajiem lien cauri visādi traucējumi un dod papildus fonus. Tā runā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    31

  • Tornis

    35

  • nnoname

    25

  • litrs

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

ir ir tā, bet nu man tā viņu uzticamība ilgtermiņā uztrauc. bet nu labi - nejauksim autoram galvu. Man gan imho liekas tas stand alone rotel galinieks biku pa jaudīgu priekš standarta akustikas. OK ir īpaši prasīgās, kurām vajag tos 200+ W...bet nu nezinu. Protams izskatās smuki tās lielās kastes.



jā un ja briest galiniekiem plikiem - tad imho kāds labs stand alone preamps  un tādi diemžēl nav lēti. Jo integrēto preamps parasti sastāv no dažiem budžeta opampiem...

Link to comment
Share on other sites

Ilgtermiņā, saprotams, liels "analogais" :) trafs būs teju mūžīgs.

 

Par preampu - es turpinu vākt detaļas savam DIY Aikido HPA, patlaban vēl ceru ierakstīties 400-500 LVL (un tas ir austiņu pastiprinātājs!!!!), bet nu redzēs....

Link to comment
Share on other sites

pie normunda aikido preampu tiku paklausījis - skanēja baigi ok, pet i nepateiksi ka lampa :) nu jā padaudz sanāks tev , kaut gan man tik pat +- visas detaļas ir ceļā, bet nu redzēs vai sanāks pabeigt pa zsv brīvdienām atkarīgs no dažādu valstu pastu darboņiem :D

Link to comment
Share on other sites

Nu mans garadarbs jau arī, cerams, uz jaungadu būs kastē iekšā.

 

Normunda Aikido tiešām patīkami skanēja. Nebija nekādu jūtamu lampisko piekrāsu.

Link to comment
Share on other sites

Baisais kāposts izejas kondensatoros aiziet - switchojama polipropilēna baterija, 33, 47uF, 68uF... preampam tik daudz nevajag.

Link to comment
Share on other sites

kas tas tev ir par stiprekli ? cit kāds jau atkal ? - tas vilkam :) skatos tev alps pocīts - pasūtīju tādu no anglijas rk27, bet nevaru saprast feiks būs vai īsts - apm 18 poundi =- un platīti no čaina mazo kur jamo uzsēdināt.

 

nu jā lieli ir dārgi - itsevišķi  labie. man kaut kādi čainas 33uf propilēna mētājas, nu nez es tik jūtīgs pret kondensatoriem neesmu :D

 

žēl ka piedrazojām tēmu - varbūt šo var kaut kur pārcelt uz diy.?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs  tev jau liekas tik daudz to stiprekļu priekš ausīm bija/ir ...ka vairs neatceros

Link to comment
Share on other sites

man gan tagad maz kas palicis vis izdalīts uz klausīšanos - 2 čipampi tik palikuši ko tagad klausos + mono lampa :D pagaidām un resīvers kurš neskaitās.

Link to comment
Share on other sites

Patreiz mēģini spēlēt mūziku caur CA magic streamer 6. Uzinstalēju planšetē softu. Pie rūtera ir piesprausts usb cietais disks ar dažāda formāta mūziku. Strīmeris rūteri atpazīst kā UPNS serveri. Smuki atrodas visi faili. Atverot albumu neredzu ''podziņu'' play. Nospiežot uz pirmās dzismas tikai tā arī noskan. atzīmējot pa vienai visas dziesmas arī noskan tikai pēdējā atzīmētā. Pēc dzismas softa stream magic darbība ir apturēta (planšete iemieg) un jāpieslēdzas no jauna.

Radio skan visu laiku, bet radiostacijas nekādi nesanāk saglabāt. TunelnRadio tas notiek vienkārši nospiežot - add favorites.

Pēc pirmās saskarsmes ir radies nepatīkams stresiņš, jāaiziet pastaigāties gar jūru.

Link to comment
Share on other sites

Man viss ir androīdi. Varbūt man ir nepareiza doma par serveri - neesmu speciālists šajā jomā, bet konsultējies neesmu. Varbūt mūzikas faili ne tā noformēti. CA mājaslapā uz android planšetes izskatās, ka viss notiek smuki.

Man ir ASUS RT-N66U. Nav vairs pats jaunākais, bet nodrošina mājas servera funkciju. Pie rūtera caur USB piesprausts parasts cietais disks. Vismaz ar Asus Aicloud viss strādā. LG televizors ar WiFI atrod rūteri - ieiet cietajā diskā, paņem filmu un skaties. Bremzē tikai 3d materiāls. Varbūt man nepieciešams īpašs mūzikas serveris (tipa WD My Cloud)?

  Piespraužot 1Tb cieto disku CA Magic 6 USB portā tā atvēršanai vajadzēja tik daudz laika, cik manai pacietībai pietrūka. Vēl nevarēju regulēt skaļumu, ar Rotel sadarboties negrib.  Arī ierīces displejs mulsina  - izskatās diezgan vecmodīgs 80 gadu stilā. Tajā sērfot pa interneta radio vai serveri ir galīgi neinteresanti. Tagad pat Caterpillar traktorā ir rādžiņš ar krāsainu displeju. 

 Pagaidām vienīgā pozitīvā nots ir skanējums. Flac faili skan ļoti labi.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi saveidoti FLAC faili ar apmēram 500x500pix folder.jpg rootā un ar visiem id3 tegiem un iegulto (kas ibio par vārdu! :D ) clipartu caur CA remote aplikāciju uz iPad strādā izcili, gadījumā ja mūzika tiek straumēta no media servera (izmantoju Plex Media Server uz Ubuntu, mas savukārt uzstumts uz Acer Aspire H340 kastes ar 8TB disku apjomu). Visas interneta stacijas strādā, saglabājas, ieslēdzas tā pati stacija, kas izslēdzot. Albumi skan pilnībā, var izveidot rindu (queue).

Jā, ir problēma, ja iPad aizmieg, tad aplikācija zaudē konektu, jo WiFi datu apmaiņa arī aizmieg. Toties mūzikas katalogs pārskatāms, ar visiem albumu vākiem, tieši tāpat, kā iTunes uz āboldaiktiem.

Pie USB esmu spraudis tikai 16Gb stick ar atsevišķiem albumiem, tur viss notiek ātri. Protams, ka terabaita diska atvēršana ir lēna, jo CA veido mediju biblioteku, un indeksēšana aizņem laiku (līdz stundai).

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka ābols strādā gludāk un patīkamāk par androīdu ir fakts. Diemžēl manai profesijai tas neder. Šovakar vēl pacīnīšos, jo rīt jāatgriež veikalā. Paņēmu patestēt arī NP 30 - varbūt ar to sanāks labāk. 

Link to comment
Share on other sites

Jā, ir problēma, ja iPad aizmieg, tad aplikācija zaudē konektu, jo WiFi datu apmaiņa arī aizmieg.

Nez, man vismaz, palaižot kontentu no iPad uz Apple TV, arī pēc ipada aizmigšanas viss notiek. Sāotnēji bija problēma ar ios7, bet pēc pēdējā ios update gan viss strādā.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Apdeitot firmware aparāts piedāvāja pats, bet es atteicu, jo tas ir ņemts no veikala pret ķīlu. Negribas neko tur lieku bakstīt. Skan superīgi, bet ar andrīti nedraudzējas.



Vakarā pavēlu atbraucu mājās. Pieslēdzu CA NP-30. No Latvijas radiostacijām atrod tikai trīs, kuras agrāk nemaz nezināju. Šis produkts automātiski zaudē savu jēgu un tālākas testēšanas neveikšu.

Link to comment
Share on other sites

Kaut ko tu dari nepareizi. Manam NP30 jau no veikala iekšā bija kādas teju 30 LV stacijas, dažas pat divos eksemplāros-bitreitos (LR1,2,3, piemēram) un nekas nebija jāmeklē. Cita lieta, ka es klausos Linn Jazz un citas, ne vietējās.

Link to comment
Share on other sites

Es vēl vakarā pamocīju magic 6. Androīda apps reizes piecas uzkārās un ar mani galīgi nedraudzējās. Laikam jau tā ir, ka kaut ko nepareizi daru, bet kādēļ man ar asus aicloud vispār nekas nav jādara - ieslēdz un spēlē. Vēl došu iespēju pārdevējam nodemonstrēt, bet man jau vēlme ir zudusi.

 Droši vien āboļu īpašniekiem noderīga ierīce, jo pa vienai palaistās dzismas skanēja ļoti lieliski.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Palēnām meklēju kaut kādas ierīces mūzikas un filmu ērtai un organizētai nogādei no cietā diska uz gala iekārtu. Pagaidām esmu sapratis, ka LV līmeņa budžetā būs divas ierīces. Viens būs HD un TV atskaņotājs "tipa" Dune. Savukārt mūzikai atbilstošāks būs mediapleijers ar labāku DAC. Pēdējā laikā acis krīt uz Olive produktiem. Diemžēl uz vietas veikalā testēšanai dabūju tikai lētu vecu modeli. Par Olive 2 rakstīts, ka attālinātā vadība notiek tikai ar Apple produktiem, bet tā kā tai ir skārienjutīgs ekrāns nolēmu pamēģināt. Ekrāns tiešām strādā superīgi, arī interfeiss ir saprotams arī tupenim. Mājas tīklā pierakstījos nepilnā minūtē jo uz ekrāna parādās qwerty klaviatūra. Interneta radio darbojas lieliski, stacijas var meklēt arī pēc kvalitātes līmeņa. Pie rūtera pieslēgto cieto disku atrada uzreiz, bet mūzikas failus neatpazīst, ne Mp3 ne Flac. Folderi ar nosaukumu redz, Albums - redz, Artists - redz, bet pašus failus ne. Bet tas mani neuztrauc, jo man interesē cits Olive aparāts, kurš pats ir serveris.

     Joka pēc googleplay iesitu OliveApp  un ir! Ielādēju, palaidu un momentāli neko nereģistrējot, tikai nospiežot vienu OK sāku vadīt failus. No visiem izmēģinātajiem Cambidge audio, Marantz, Nad  šim vadība ar android ierīci notiek kā pa sviestu un galvenais - vienkārši.  

 Jautājums - vai 2000 mārciņas par Olive 4HD ir tā vērtas? Diemžēl lētāki aparāti pagaidām man ir tikai krituši uz nerviem. 


post-90219-0-80090300-1391026957_thumb.jpgpost-90219-0-19281700-1391026969_thumb.jpgpost-90219-0-92418500-1391026980_thumb.jpg


Vēl pie reizes biju aizņēmies arī NAD USB DAC D1050. Manā gadījumā tas neder, jo pieslēdzas tikai pie datora ar vadu. Slēgt mūziku datorā ar peli man ir slinkums, bet kad vēl kaut kas jāinstalē - tad... Nu nenotestēju kā šis skan.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Tam, ka skan ticu. Ka labi skan (iespējams) arī ticu. Paliek tikai viens bet. Vai tas HDD tam aparātam ir maināms? Ja nē, tad pie normāliem albuma izmēriem no HD track nav liela māksla 2 TB disku ātri aizpildīt ar muzonu. Pats to esmu ātri un veiksmīgi veicis. Ja tā manta var vienkārši un ērti slēgātie klāt pie ārējiem tīkla diskiem, un tos vadīt, tad ir vērts uz to skatīties. Ja nē, un ja iebūvētais disks nav maināms, tad ir daudz par dārgu. Nu un es ieteiktu viņu tomēr pamēģināt kaut kur paklausīties kā tā manta skan. 

Link to comment
Share on other sites

Olive 2 ir bez diska, Olive HD 4 ir gan savs disks, gan dažādi pieslēgumi serverim un internetam. Šis testējamai Olive 2 maksā ap 200 EUR, man svarīgi bija pārliecināties par vadības ērtumu, tādēļ skanējuma niansēs neiespringu. Viennozīmīgi CA Magic stream 6 skanēja daudz labāk, vienīgi vadība kā caur pakaļu (tiem kas nelieto ipadu).

Teorētiski ir lētāk paņemt CA Magic 6 un IPad planšeti nekā Olive HD4.  Kur te loģika? Un ir vēl Olive HD6... 

 Patreiz tomēr lielāko daļu vakara klausos Deezer telefonu saslēdzot ar Rotel pastiprinātāju pa bluetooth. Skaņai nekādas vainas un galvenais ātri un ērti. Visādas izlasītes sataisītas, katru dienu iesaka interesantus jaunumus paklausīties, jebkurā brīdī varu uzlikt jebkuru dziesmu uz pasaules. Katram mūziķim/grupai uzreiz var apskatīt biogrāfiju, visus albūmus, dziesmu topu... nenormāli ērta lieta. Ja to visu varētu palaist no strīmera ar DACu - ideāli.  


Testēju dažādus CD diskus. No Elkora par 6 EUR pirktā Marian Faithful skan pat sliktāk nekā Deezer strīmota. Toties Nonesuch records no USA disks Philip Glass "Koyaanisqatsi" skan superīgi. Tur smagie instrumenti dod tādu ērģeļu tipa skanējumu, ka uz pastūža pat nogriezu nost nedaudz basus.

  Nākamā problēma ir tāda, ka Tannoy autograf mini pie basīgas mūzikas liek rezonēt plauktam uz kura stāv, vismaz man tā šķiet. Grīdiniecēm ir speciālas kājiņas, bet šīm plauktiniecām it kā ir koka paliktnis, bet nekāda cita varianta naf. Likt uz statīva nevaru, jo tad es būtu ņēmis grīdinieces. Vai ir vērts mēģināt skrūvēt klāt kājiņas?  Mēbeli mainīšu tikai pēc gada vai diviem. post-90219-0-20427400-1391031963_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka atgādināji. Mājās parādījās jaunākā Nexus 7 planšte, janoprovē no tās CA NP30 pakustināt.

Link to comment
Share on other sites

Ja Tev sanāks, tad ņemšu CA, jo skaņa bija pat ļoti laba. Tad man kļūda būs bijusi servera izveidē. 

Link to comment
Share on other sites

Kā jau rakstīju, man visu muziku servē Plex Media Server uz Linux. CA Stream Magic appa uz KitKata uzinstalējās, CA atrada. Rāda i albumus ar vākiem, i māksliniekus ar bildēm. Atverot albumu sarakstu un ilgāk uzspiežot uz vāka/nosaukuma, parādās popup logs ar jautājumu: add to queue? Pieadoju 4 albumus, kas tagad secīgi spēlēsies viens otram galā. Ja netici, brauc ciemos :D

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Ticu. Laikam jau būs jāaizbrauc - kaut kad ap februāra vidu pieteikšos. Man trīs restorāni uz pavasari pasūtīti plus vēl būvniecības likums mainās, sanāk krietni pasportot.  

Link to comment
Share on other sites

Android planšete gan vairs pēc 2 nedēļām man var arī nebūt, man tie gadžeti nāk un iet. Pagaidām iedzīvojies tikai iPhone un vecs iPad.

Link to comment
Share on other sites

Brīdinu, tūlīt sekos, iespējams, neloģiski jautājumi (datoristi vispār mani ienīst). 

 Vai es pareizi saprotu, ka Plex Media Server ir programma, kuru uzinstalē uz datora? Un tad jābūt datoram, kurš stāv visu laiku ieslēgts un caur rūteri laiž skaņu uz CA?  tādā gadījumā man ir jāpērk arī stacionārs dators, jo tāda mājās naf. ir katram savs portatīvais, bet tie neguļ vienā vietā. 

  Man tagad ira asus rūteris kuram piesprausts cietais disks. Domāju, ka cieto disku varētu nomainīt ar, piemēram, WD MyBook? 


 

 

Android planšete gan vairs pēc 2 nedēļām man var arī nebūt

Tad ciemos braukšu ar savu planšeti, par tādām lietām es neiespringstu - parasti ar laiku visas lietas sakārtojas kā vajag, visas problēmas atrisinās, galvenais ka bērni veseli un alus ledusskapī.

Link to comment
Share on other sites

Media serveris ir vajadzīgs, jo parastās windows vai samba šāres NP30 neatrod. Neatrod tās arī otrs CA aparāts, un arī Marantz un virkne citu ne. Pieļauju, ka tīkla diski (NAS) ir ar iebūvētu media server vai straumēšanas funkcionalitāti. Es bez jau minētā lietoju Plex serveri, jo tad man planšetē mūzikas kolekcija redzama gluži kā iTunēs - ar albumu vākiem utt. Iespējams, ka bez tā var iztikt, bet albumu vākus CA NP-30 nerāda, ja piesprauž USB disku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tā kā šovakar nedzeru, nolēmu uzdot dažus jautājumus.


No gaisa nokrita daži šādi iebūvējamie skaļruņi. Istabā uz galdiņa stāv jau minētais Rotel RA 1570. Tam pie A izejas piesprausti Tannoy Autograf. Vai pie B var piespraust pielikumā redzamo un abus spēlēt kopā? Iebūvējamie atradīsies citā telpā.

  


Pārbaudīju teh.dat.

Tannoy - Nominal impedance - 8 ohm

               minimum imp.           - 5,5 ohm

 

Iebūvējamie Elan - 8ohm

post-90219-0-17825800-1394300104_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

osscar

bez problēmām. Tik ja pareizi atceros tad šim A un B kopā neskanēs. tikai A vai B.

Link to comment
Share on other sites

Rotelim jāskan A un B kopā. Vismaz papīros tā rakstīts un var ieslēgt abus kopā.

Jautājums par saslēgšanu.

Elan katram skaļrunim pieslēdzas divi pāri galu. No Roteļa B izejas iziet pa vienam pārim uz katru skaļruni. Tad man vajag uz katru skaļruni 4 dzīslu vadiņus? Vai kā citādi? 

Link to comment
Share on other sites

osscar

ja var abus kopā, tad visiem 4 jābūt 8 omu. no katras klemmes pa parastam 2 dzīslu vadam uz skaļruni. Tie skaļruņi vienkārši sanāk paralēli un viss.

Link to comment
Share on other sites

 

 

no katras klemmes pa parastam 2 dzīslu vadam uz skaļruni

Es nesapratu. Foto redzams, ka ir četri pieslēgumi (2 sarkani, divi melni). Rotel B pieslēgumam ir četras klemmes. Man sanāk, ka vajag 4 dzīslu vadu. Divi skaļruņi ar 4 pieslēgumiem katrs jāpieslēdz pie 4 klemmēm.  

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu vai nu viņam 2 klemmju pāri , jeb arī pīkstulis un basinieks atsevišķi


nu pēc burtiem liekas vienkārši 2 klemmju pāri.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Pēc specenes viņam basinieks ar divām spolēm, un spriežot pēc marķējuma w+/w- abi klemmju pāri ir basiniekam, tikai tad jautājums kā tas pīkstulis viņam tur pievienots, interneti ir diezgan skopi par šo ražotāju

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu kā auto - caur mazu el. kondensatoru :shok:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...