Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Tandbergi ir gana gļukaini vecumdienās. Ampex šajos platuma grādos reti sastopami. Bet nu es teiktu, ka jebkurš Študers performēs labāk, tik cik nu dizains ir uz mīlētāju un mazāk bling-bling.

Labots - Tornis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Labrīt (Dārgie Kāzu Viesi, jau nu nē :) , bet gan) diskusiju dalībnieki!

Man te ir sacēlusies viena problēma.

Netīšām ir ienācies magnetafons Philips, kuram nestrādā viens indikātors,

cik mācēja teikt viens pazīstams mehāniķis, vaina ir pašā indikātorā un to vaig nomainīt vai arī restavrēt.

Varbūt kāds no jums,var ko ieteikt šajā jautājumā vai arī šo indikātoru salabot?

 

 

Fotoatt-ls0167.sized.jpg

Link to comment
Share on other sites

jap - tur parasti viņš aizkausēts/aizlīmēts....ja spole nosvilusi, nez kurš ņemsies labot...atliek donoru meklēt...

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ir bijuši gadījieni, kad tā spolīte kopā ar bultiņu vienkārši iesūbējusi "gultnīšos" no vecuma un pēc nelielas izkustināšanas viss aiziet.

Indikatoru pusītes biežāk ir salīmētes kopā ar skoču, nekā aizkausētas. Bet arī aizkausētu var uzmanīgi ar nazīti dabūt vaļā.

Ja tomēr spolīte izdegusi (to takš var nomērīt ar testeri) , tad gan tikai nomaiņa līdzēs. Manos krājumos tieši tāda tipa indikatoru nav.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Kam mūsdienās tas indikātors vajadzīgs? Tāpat ta knekādus jaunus ierakstus netaisīsi. Vecos var klausīties arī ar nekustošu indikātoru.

Link to comment
Share on other sites

  •  

    Kam mūsdienās tas indikātors vajadzīgs? Tāpat ta knekādus jaunus ierakstus netaisīsi. Vecos var klausīties arī ar nekustošu indikātoru.
      Nu kaut vai tāpēc, lai būtu 'pa smuko", lai viss strādā, kam jāstrādā. :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

:boredom: Sveiciens domubiedriem, sen nav būts šai forumā.

Ir radusies nepieciešamība: meklēju ALuminija komutācijas pogas.

 

http://www.elfaforums.lv/threads/7592-Sojuz-110-iletj-101?p=105868&viewfull=1#post105868

 

 

Didzis, 31 Jūl 2015 - 16:47, teica: Kam mūsdienās tas indikātors vajadzīgs? Tāpat ta knekādus jaunus ierakstus netaisīsi. Vecos var klausīties arī ar nekustošu indikātoru. Nu kaut vai tāpēc, lai būtu 'pa smuko", lai viss strādā, kam jāstrādā. :)

 

:)  Būs vien Fāterlandē jāmeklē: sadaļā ''bastler''

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Long John
Būs vien Fāterlandē jāmeklē: sadaļā ''bastler''

 

 

Ko sameklēsi, ja autors neprot pat aparāta modeli izlasīt un norādīt. Izskatās pēc Philips N4416 vai tamlīdzīga N4XXX.

Manuprāt, Philips vidējā gala lentinieki nav tā vērti, lai tērētu naudu un laiku to restaurācijai, jo sevišķi, ja detaļas Ebajā neredz- vienīgi vesels aparāts pa neadekvātiem 155 Eur. Arī relatīvi dārgā gala Philips'i (N7150 un N7300 man šķiet pārāk šķidri-plastmasīgi pēc konstrukcijas.

 

   http://www.ebay.de/itm/Tonbandgerat-Philips-N-4416-/121704694339?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c562a4243

 

Atsevišķus vertikālās orientācijas indikatorus vispār neredzu- tikai horizontālie pa "nieka" 59 Eur..."(

 

   http://www.ebay.de/itm/Philips-N4520-VU-meter-/121718139819?hash=item1c56f76bab

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Vitalii

:)nesen redzēju ko līdzīgu - apmēram līdzīgi kā autors meklē.

 tieši pie kura galda...ātrumā nepateikšu, bet tas noteikti bij Latgalītē.

 Man melnās aciss meklējas no Союз-110С, ростов-105, Снежет-110

 M68502

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Labrīt Dārgie Kāzu Viesi!  :pooh_go:

Netīšām man te, zem galda, uzradās "ašpadsmit" jaunas lentas, neatpakotā celofānā.

Anno - kaut kādas 80 gadu beigas.

magnetofona_lenta.JPG

 

Problēma tikai tāda, ka ārējā, kartona iepakojuma tām nav.

Varbūt kādam tās interesē, par simbolisku samaksu?

Link to comment
Share on other sites

Pasaki simboliskās samaksas apjomu, un .. derētu vienu notestēt. Ja nav piemeties lipīguma sindroms, tad Mani varētu interesēt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

... derētu vienu notestēt. Ja nav piemeties lipīguma sindroms, tad Mani varētu interesēt :)

 

pavisam nesen interesējos par magnetofona lentēm: 1100m Свема 4620

:boredom: atradu pie kaimiņiem, cilvēks mūsu gados - atsaucīgs. ( preci gatavs nogādāt ar kurjerpastu )

       iespējams - ka noder telefons un lentas vēl kādam melomānam !!!

 

       Pārdevēja mob.tel. - +370-65596799

post-63199-0-90763800-1441000270_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Man ir kāda kaste ar CBEMA, SLAVICH un BASF 35niecēm 550m, bet nu esmu pārliecinājies, ka labāk par LGR50 vai PER528 uz 15ips neskan nekas :)

Savukārt minēto BASF lenšu man ir diezgan daudz un laikam naudu papildus pirkšanai netērēšu vis :)

 

PS Eļku pret Olimpu mainīsim, Vitālij, vai kā? ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

... esmu pārliecinājies, ka labāk par LGR50 vai PER528 uz 15ips neskan nekas

 

- PS  >> Eļku pret Olimpu mainīsim, Vitālij, vai kā?

 

:resent:  >>  noruna paliek spēkā: ne to kasti izvilku - tas bij 702.

  - jāpārcilā sekcijas augša, tik vien kā prasīs laiku un pacietību.

Link to comment
Share on other sites

Labrīt, Dārgie Kāzu Viesi!  :yahoo:

Ar lentām, ceru, skaidrībā tikām, bet nu ir atkal jauna problēma.

Lieta tāda, ka netīšām esmu nopircis teroristu autobusu :) Craisler Voyager.

WP-20150711-011.sized.jpg

Kurā, loģiski ka, vajadzētu ierīkot banketu kabinetu. 

 

Galdu jau iegādājos, maģi arī .

 

Notestējām izmērus, atbilstību busiņa sēdekļu augstumam un t.t.

 

CAM00046.sized.jpg

 

 

tagad tikai atliek jautājums, kā pareizi šo magnetafonu "pabarot" no auto 12 V tīkla.

Vai pietiks ja iegādāšos standarta strāvas pārveidotāju no 12V uz 220V, vai tomēr tur vajadzēs to pārbūvēt?

Un otrā problēma, šim maģim var pieslēgt, pie pastiprinātājā izejas, tumbas ( doma ir pieslēgt S30 ), bet ši izeja skan tikai kopā ar maģī jau iebūvētajiem skaļruņiem, kuru skanējums nu... diez ko nav. Opciju tos atslēgt neatradu..

tātad sanāk, ka skan pieslēgtās tumbas tikai tad, ja skan arī iebūvētās ( skaļums regulē abas ), kā man pareizāk atslēgt šos iekšējos skaļruņus?

Vienkārši nogriez vadus no skaļruņiem būtu brutāli, gribētos uzlikt slēdzīti, jo iespējams ka šie skaļruņi var noderēt kādreiz, nu pļavā klausoties un t.t.

Kurā vietā būtu vispareizāk iemontēt slēdzi, kas tos atslēdz?

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John

Nākošā ideja laikam būs par vinilatskaņotāja ieriktēšanu tajā Vojāžerī... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nākošā ideja laikam būs par vinilatskaņotāja ieriktēšanu tajā Vojāžerī...

 

Ar to būs pagrūti, kā braucot klausīties?

Tak adata lēkās pa plati...

:( 


 

 

nu gan tev idejas....., busiņā lenšnieku klausīties..... 

 

Vispār jau, ja atklāti, tad es te nerakstīju tāpēc lai Jūs izvērtētu manas idejas,

tas ka te vairums tās neizprot, to es tā pat zinu, lai gan nemaz tas netraucē.. :)

Rakstīju es tāpēc, lai varbūt kāds atbildētu par to, vai sis magis vares stradat ar parasto stravas parveidotaju?

:shok:

Link to comment
Share on other sites

Long John
vai sis magis vares stradat ar parasto stravas parveidotaju?

 

 

Domāju, ka ar maģa elektronikas barošanu no autiņa 12 V problēmu nevajadzētu būt.

Bet kā pareizi iekurbulēt maģa 220 V motoru no 12 V - tas gan jāprasa gudrākiem prātiem. :beee:

Tikai, kā redzam- tie gudrie prāti visai skeptiski noraugas uz tādām izvirtībām, kā lentinieks autiņā... :yahoo:

Es jau arī savā muļķa prātā domāju, ka pilnīgi pietiek ar kādu mp3 spēlētāju. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Rakstīju es tāpēc, lai varbūt kāds atbildētu par to, vai sis magis vares stradat ar parasto stravas parveidotaju?

 

šitais pavilks, bet labāk auto dzinēju (klausoties lenšinieku) nost neslāpē, vai ņem līdzi rezerves aķi 

http://labocenuveikals.lv/lv/veikals/auto-elektronika/st%C4%81vas-p%C4%81rveidot%C4%81ji/open-products:1432731

Link to comment
Share on other sites

Ar kasešniekiem, kam mazais līdzstrāvas motorelis, nebūs problēmas, bet ar šo.... es teiktu, ka jāmeklē vecs UPS ar "true sinus" izejā un jāslēdz pie 12V. Tie pārveidotāji parasti laukā dod kaut ko attālināti līdzīgu tam, kas štepselī atrodams.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez-moš vadā līdz 50 metru garu vadu ko stabā uzsviest uz drāts :yahoo: , nu tikai, ņemot vērā Tavu mīļāko nodarbi, labāk nedari gan tā. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Alusbundža, Tevi nemaz nesatrauc, ka tam Tevis dotajam verķim izejā 60Hz? Varbūt dodot tādus padomus vispirms uzzini, kāda frekvence ir Eiropas maiņstrāvas tīklā un kā darbojas asinhronie motori. Skaidrs, ka Sviestc ideja ir pilnīgi utopiska,bet gan jau realizējama ar kvalitatīvu pārveidotāju,kuram izejā ir 220V un prcīsi 50Hz maiņstrāva un kurš maksās daudz dārgāk par normalu autiņa pastiprinātāju.. Cita lieta, ka tas lūznis maģi neizturēs ilgi, jo pielīdzināms trīsdesmit gadus vecam autiņam, bet par tik vecu autiņu neviens nebrīnās, ka nojūk. Ja nu tik šausmīgi gribās, ka kautkas tur griežas, tad palaid to lūzni skatam ar pofig kādu lentu , bet mūziku spēlē no cilvēcīga mūsdienu skaņas avota.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jāāā... viss izrādās ka nav tik vienkārši, kā es sākumā iedomājos.

Nopirku pārveidotāju, 

12v uz 220V, 300w un 50Hz...

pieslēdzu..

maģis pastrādāja kādas minūtes 20, auto akumulators nenosēdās

 

https://youtu.be/tHKauw4c15Y

 

bet toties magnetafonam nosvila galvenais, lentu velkošais motors, daļēji pie tam, strādā, bet velk..

un tagad es nesaprotu, kādi tad tur parametri vēl ir jāpiemeklē, lai turpmāk tā nebūtu ?

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Baro no 230 ar 50 un būs tev laime! Un lasi 949!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Baro no 230 ar 50 un būs tev laime! Un lasi 949!

Isti nesapratu.

:shok: 

Vai vari konkrētāk izskaidrot? 

Link to comment
Share on other sites

Lasi 949!

Link to comment
Share on other sites

Tev tas pārveidotājs visdrīzāk dod kantainus 50Hz impulsus, bet vajag sinusoīdu. Vai arī izejā pārveidotākjam ir pačkas ar īsiem impulsiem, ka veido sinusoīdu. tad vajag smagu droseli, caur ko izlaist tos mākslīgos 220V un dabūt normālu spriegumu ar gludu sinusoīdu. Kautka neticās, ka motors nodega. Ja asinhronais motors nodeg, tad nodeg un negriežas. Ja griežas, tad varbūt nocepās fāzu nobīdes kondensātors pie motota. Es jau iepriekš teicu, ka šis pasākums būs šamanisms un rituāldejas ap magnetafonu ar bubenu rokā. Nu nav vecās tehnoloģijas tik viegli palaižamas ar lētiem pārveidotājiem. Līdzīga problēma ir ar cirkulācijas sūkņiem apkures sistēmās.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jautājums par kasešu atskaņotājiem... Vajadzētu tikt pie kāda sakarīga šaurā kasešu atskaņotāja, attiecīgi vai varat ko ieteikt?

Ko Jūs sakat par šiem?

- http://www.ebay.co.uk/itm/351518643241?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

- http://www.ebay.co.uk/itm/321870101722?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

- http://www.ebay.co.uk/itm/271996061826?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

:) žēl tikai ka nav melni... Yamaha itkā patīk vizuāli vislabāk... :)

Vēl jautājums - vai tas ir OK, ja 2 anologos avotus slēdz caur RCA splitteri uz vienu analogo ieju pastiprinātājā? protams tiek netiks darbināti paralēli... :)

Link to comment
Share on other sites

Es gan galīgi no maģiem ne ko nesaprotu, bet šie maģīši man izskatās pēc prastiem magnetofoniem, kas nāca kopā ar vidējas klases mūzikas centriņiem. Pieņemu, ka viss tāds mūzikas centriņš ar CD,Tape,Radio un pastiprināju reāli varētu maksāt tik pat, cik te cenšas noplēst par vienu Tape deku.

Link to comment
Share on other sites

Vēl viens interesants variants... http://www.ebay.co.uk/itm/301748449066?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT#shpCntId


Vai ir kāds komentārs par to ka 2 anologos avotus slēdz caur RCA splitteri uz vienu analogo ieju pastiprinātājā? protams tiek netiks darbināti paralēli?! :)

Link to comment
Share on other sites

@Regisss - varbūt tomēr gribi no manis to Nakamichi paņemt? Tas tomēr krietni augstākas klases, nekā šie mūzikas centru komplektējošie 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Cik saprotu, no tiem trijiem Onkyo ir interesants - slēgtais caurvēja trakts un diezgan pieklājīgi teh paramatri. Jautājums tik, cik reāli ir rezerves daļas sadabūt, ja lūzt kas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Regisss - varbūt tomēr gribi no manis to Nakamichi paņemt? Tas tomēr krietni augstākas klases, nekā šie mūzikas centru komplektējošie

 

Sveiks!

Par Rīgu es vēl neesmu ticis skaidrībā vai gribu... bet vecākiem es pērku tagad Denon D-M40 mikrosistēmu un bija doma tai pieslēgt klāt kādu kompaktu kasešu atskaņotāju... attiecīgi šīs 3 bija kā iespēja iekš e-bay...

 

Tikai joprojām neesmu pārliecināts ka to visu vajag...


 

 

Cik saprotu, no tiem trijiem Onkyo ir interesants - slēgtais caurvēja trakts un diezgan pieklājīgi teh paramatri. Jautājums tik, cik reāli ir rezerves daļas sadabūt, ja lūzt kas.

 

Teorētiski... kas var lūzt? 

Link to comment
Share on other sites

Lūzt tā uzreiz varbūt nē, bet piespiedruļļi un siksnas nolietojas un no vecuma paliek stīvas un plaisā. Ar siksnām nebūtu problēma, bet ar ruļļiem gan, tiesa nevajag cerēt, ka jelkādam 20+ gadus vecam modelim būs pieejama kāda mehānisma daļa, ja arī kas lūzīs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...