Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Ātrumu ļoti viegli pārbaudīt. Atmēri uz vecas lentas 19,05m, ar acetonu abos galosn mērijumam nomazgā magnētisko slāni. Tad ņem rokā hronometru,  palaiž lai lenta skan un fiksē laiku, kāds paiet starp abām notīrītajam vietām. Mērijums precīzi procentos parādīs, cik atrak vai lēnak magnetafons skan.

Link to comment
Share on other sites

Apskaties vai nav apaugusi toņvārpsta. Nu tas sīdīgais metāls, kas griežas, pie kura piespiež lentu ar gumijas rullīti.

Vai arī lenta ierakstīta ar "mazliet velkošu" maģi.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, vecais piepe, mūsdienās par hronometra ņemšanu rokā jaunatnei vari nestāstīt. "Paņem telefonu, atrodi taimera aplikāciju" !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Tas gan tiesa, jaunatne jau nezin, kasir hronometrs :sarkasms: . Tagad  spektra analaizators, skaļum un apgaismojuma mērītājs, hronometrs, u.t.t. sabāzts Iphone aplikācijās.

Link to comment
Share on other sites

Ko tur daudz mērīt, nav jau svarīgi, cik īsti ir nobīde. Notīrīju, laikam palīdzēja (komplektā ar ļoti uzmanīgu ātruma kloķa pagriešanu pa ~1mm).

 

Par cik var pārdot lentes ar sliktu ierakstu (piem. Schlager 76) bet labā stāvoklī (labi skan, emulsija nost nekrīt)? Varbūt kādam interesē ierakstiem?

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

   Par cik var pārdot lentes ar sliktu ierakstu (piem. Schlager 76) bet labā stāvoklī (labi skan, emulsija nost nekrīt)? Varbūt kādam interesē ierakstiem? 

 

:sorry: Iespējams problēmu atrisina miskaste...ja esi dāsns - Ziemssvētku labdarības pasākums !!!

  KO nozīmē laba lenta tavā izpratnē...ja var pavaicāt !!!

  >> Laba lenta - maximums vienreiz ierakstīta un pāris reizes atskaņota uz laba magnetofona.

  :sorry: ... nodrillēta, emulsija spīd - 1/4T ceļus var saskatīt, bet vēl ciešami skan...nav laba lenta vairs.

 

Link to comment
Share on other sites

Palīgā,tehniķim rs-bx 747,vadība gļučī,varbūt atradīsies kāds,kurš paskatīsies?Par adekvātu atlīdzību,loģiski,(limonādi nemeklēju)

Link to comment
Share on other sites

 

 

  KO nozīmē laba lenta tavā izpratnē...ja var pavaicāt !!!

Labi skan, emulsija nekrīt, turēta labos apstākļos, dēļ sliktā satura visticamāk maz atskaņota.

Link to comment
Share on other sites

Chernobil

   Interesē labs ekranēts vads atskaņošanas galviņas savienošanai ar plati. Sildītos, zeltītos, uz klucīšiem un savādāk apbubenētus neieteikt un nepiedāvāt.

   Varbūt ir kādi normāli veikalos, vai arī kam ir krājumos, piemēram, Vitālijam.  :)

   Maģos esošie kaut kā uzticību nevieš. 

Iemainītu pret eirām vai savādāk. 

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

Interesē labs ekranēts vads atskaņošanas galviņas savienošanai ar plati

 

Ar kādu plati? Neesmu nekad redzējis, ka galvas vadiem lietotu ekranētus vadus, strēle parasti ir ekrāns (nezinu, kā eksotiskajās konstrukcijās, bet tev taču nav karbona, bambusa vai tml.?)

nevermind, nez kāpēc sajuka topiks ar vinilu, maģiem var mēģināt lietot cd-romu audiokabeļus, nekas izcils nebūs, bet kaut kāds nepītais ekrāns tur ir

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs, kādam maģim. Pareizāk sakot, cik tur vietas ir kabelim. Atceries, ka stereo maģim tev kopā vajag 4 gab vadus no galvas uz plati, labu resno zemas kapacitātes kabeli ne visur var ielocīt. Citādi - jebkurš. Ideāli būtu vecie PSRS aviācijas, kur centrālajai dzīslai rozīgā teflona izolācija. Osscar vai Vitālijs lielījās, ka esot šim tādi, kuram - neatceros.

Link to comment
Share on other sites

- Atkarīgs, kādam maģim...ideāli būtu vecie PSRS aviācijas, kur centrālajai dzīslai rozīgā teflona izolācija. Osscar vai Vitālijs lielījās, ka esot šim tādi, kuram - neatceros.

nu kālab lielijās...paspēju vēl sagrābstīt, ko nepaspēja krāsainaja metālā nodot.

- drusku vēl ir, tehniskais sudrabs ar ftoraplasta izolāciju: 2-vadiņi sudraba zeķē_ekrānā.

 

>> vēl ir variants: 2 vadiņi no MGTF ar šķērsgriezumu - 0.14-0,16 mm. + tik vien kā labu zeķi atrast.

 

kur Osscar vai Vitālijs lielījās, ka esot šim tādi, kuram - neatceros.

>> šamie vairāk kā starpbloku vadi iederas, ideāls variants līdz Vinillkorektoram ...no Vinillkorektora līdz preampam.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Chernobil

 

 

labu resno zemas kapacitātes kabeli ne visur var ielocīt.

 

   Mjā, nespīd man tur ielikt labu, tievu un lokanu vadu.

   

 

 

2-vadiņi sudraba zeķē_ekrānā.

   Abet ar ko sudraba ekrāns ir labāks par blīvu vara pinumu? :mda:  

   Nu jāpameklē savos krājumos kāds piemērotāks, ja neatradīsies, būs jāgriežas pie Vitālija. 

Link to comment
Share on other sites

( 2-vadiņi sudraba zeķē_ekrānā.) >> tie 2-vi vadiņi arī no tehniskā sudraba.
:resent: Pie jaunām galvām jūt nianses tieši uz augšām pie sudraba dzīsliņām...gribi tici, vai netici...labāk vienreiz pamēģināt, paeksperimentēt šai processā.

- Uzmērīt vadiņu kapacitāti , vai omažu...kur problēmas, ja nepieciešams - kompensē ar papildus capacitāti ( pieliek vai noņem )

 

p.s. >> pievienotās bildes vads priekš starploku savienojuma.

:) maģim domātie vadiņi ir stipri tievāki.

post-63199-0-02798500-1419091320_thumb.jpg

post-63199-0-24688400-1419091338_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Chernobil

 

 

maģim domātie vadiņi ir stipri tievāki.
 

 

   Paldies, Vitālij, izskatās labi, ja viņi vēl ir arī lokani un mīksti, tad ir okey. 

Pēc garajām brīvdienām sazināsimies. 

Brīvdienās ir citi plāni,  komplektā ar lauku pirti un pārējo tai lietai piederošo.  :beer:  :preved: 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad arī es esmu pievienojies magnetofonistu pulkam - nopirku Astra 110 + Radiotehnika S30(2 gab.) + 30 lentas, ideālā stāvoklī(lietojuši pensionāri), par 10Ls.  

 

Par visu kopā 10 Ls?

:shok: 

Nabaga Pensionāri, bijušais darba devējs viņus čakarē, valsts viņus čakarē un tagad vēl Tu apčakarēji.

Kauna laikam vispār Tev nav..

:(

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par visu kopā 10 Ls?

Tieši tā. Par apčakarēšanu gan to neuzskatu, jo tām lietām ir vērtība šaurā cilvēku lokā - pārējiem tie ir lieki PSRS krāmi, kuri pietam vēl līdz miskastei jāstiepj.


Piemēram, pirms mēneša nopirku Илеть 103-1, RRR001, pāri simts lentēm un ap 70 skaņuplatēm par 30 eiro - i pārdevējs priecīgs, i es priecīgs.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Izjaucu es nesen saņemto TEAC X-7R. Vienkārša, teju mūžīga mehānika, 3 motori, 2 capstani, 6 galvas, ļoti labs aparāts, ja nav jāremontē. Un te iestājas auzas - ja izjauc, tad uzlikt lenti un pieregulēt mehāniku prakstiski ir neiespējami, JO galvu bloks un lentes mierinātāji ir piestiprināti pie 4mm priekšpaneļa, kuru, savukār, nenoņemot, netiek pie bremzēm, magnētiem, motoriem. Netieku gudrs, kā tie japāņi bija paredzējuši jamo regulēt :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
interesents

Rakstām no mp3, mp4 un mp5 arī, magnetofona ātrumu koriģējam ar elementāru Linux programmiņu un skaņas uzlabošanai izmantojam DAC par 11 USD uz katru kanālu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai rakstam no mp3

 

Uz lentes jau parasti raksta no vinila, ja vēlas "pure analog" skaņu. Ja tas nav būtiski, tad no CD. 

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ņemšanos ar lentēm mūsdienās, tāpat kā ar kasetēm. Savējās ārā mest nemetīšu, bet šaubos, ka kādreiz klausīšos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nesaprotu ņemšanos ar lentēm mūsdienās, tāpat kā ar kasetēm. Savējās ārā mest nemetīšu, bet šaubos, ka kādreiz klausīšos.

 

a domas būtība...gaidi kādu izskaidrojumu šam domu graudam ???

Vienmēr ir un būs dīvaiņi...laikam arī es pie tādiem pieskaitāms.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tev tas ir citādāk, tev ir laba kolekcija ar nopietniem aparātiem un elektronikas zināšanas. :)

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Veicu inventerizāciju. Kas stāv šķūnī, neatceros, mājās - Technics M45, SONY TC-K808ES, Elektronika 004 ar japāņu motoru, 19/38 half-track stereo, Olimp 004 dzimtajā 9/19 1/4track stereo komplektācijā, galvas mainīt ir plāns un motoru gultņus, tad ir OTARI MX5050BIII 19/38 half track (beztermiņa aizlienēts), TEAC X-7R (nesteidzīgi vēlētos pārdot), un Mechlabor STM-610. Jebkuru spēju izjaukt, salikt, un nokalibrēt. Sapņoju par STUDER 820 vai B67, tad kolekcijai pietiktu... ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Savējās ārā mest nemetīšu, bet šaubos, ka kādreiz klausīšos.

Tad jau labāk atdod kādam 


 

 

SONY TC-K808ES

Tā arī neizdevās notirgot? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

TEAC X-7R (nesteidzīgi vēlētos pārdot)
 

 

 

Žēl, ka šamējam nav lielās spoles- man būtu pircējs (vai nu pats paņemtu)... :beee:  

Link to comment
Share on other sites

  Sapņoju par STUDER 820 vai B67, tad kolekcijai pietiktu...

:sorry:  :sorry:  :sorry::boredom:  :boredom:  mans ar sapņo par 820 tehniskā kārtībā...vizuālais varētu pieciest, bet - skaistākie sapņi ir tie kas nepiepildās.

Ja nu reiz izdosies pirkstiņus iztaisnot, nemirkšķinot pakampšu!!!

Tad jau kārtējais sauklis - visi Latvju audiomaniaki...apvienojieties!!!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā arī neizdevās notirgot?

Es nemaz īsti negribēju tirgot, ieliku ss.lv sludinājumu, lai pārbaudītu tirgus atsaucību, bija kaudze Buipim līdzīgo subjektu , kuri piedāvāja apmainīt pret vecu Komētu vai 25 EUR. :)

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka šamējam nav lielās spoles- man būtu pircējs (vai nu pats paņemtu)... :beee:

O!,

Jāni... es drīzumā taisos tirgot savu Sony TC-755A.

 

.

.

Ja nu kādu te tomēr interesē...

 

Tiek tirgots Sony TC-755A lenšu magnetofons – savu laiku leģenda.

 

Divi ātrumi – 9 un 19cm/s, virsū lien 1000m spoles. Closed loop dual capstan, 3 motori, servo kontrole.

4 ceļi, 3 galvas (melnās FF – praktiski nenolietojamas), caurejošais trakts (R2R).

Bias regulēšana, EQ – Normal, Special, FeCr. Svars – 24kg.

 

Aparāts ir ideālā stāvoklī, nesen pēc  tehniskās apkopes – mainītas gumijas.

Vizuāli – bilde ir oriģinālā, skrambu un nodiluma pazīmju praktiski nav. Stāvoklis ir atbilstošs cenai. Līdzi nāk pase.

Sākumcena - 395EUR.

Atrodas Purvciemā. Intereses gadījumā - rakstiet, zvaniet.

 

Links uz SS.LV - https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/tape-recorders/dmkon.html

 

post-94023-0-18737200-1424187986_thumb.jpg

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

 

 

bija kaudze Buipim līdzīgo subjektu

Man ar Naku tik traki gan negāja, bet bija kādi 3 (it kā) reāli gribētāji, tomēr beigās tā arī neviens nepaņēma.

Link to comment
Share on other sites

Ar telpām ir šauri un sev jau ir atstāts AKAI GX-95 MKII, kas manurpāt ir labāks par to BX-300E

Link to comment
Share on other sites

interesents

Kaut kā skumji, ka šajā sadaļā tāds klusums, tātad Kungi vai drīkst vaicāt, kurš pēc Jūsu apsvērumiem ir visu laiku labākais Reel2Reel, jeb lentinieks, magnetofons,

mana balss pieder Revox A77 Mk4:-)

Link to comment
Share on other sites

Aizdomas, ka šeit nav daudz Kungu, kuri būtu vismaz pārdesmit labākos eksemplārus aptaustījuši/apklausījuši, un vēl lielākas aizdomas, ka nav tāda viena objektīvi labākā vispār.

Link to comment
Share on other sites

Vērtēsim pēc dizaina, cenas, krāsas, mērījumu parametriem? Svara?

Ja runājam par manām preferencēm, tad droši vien Studer 820. Tiesa, man jamais nav. Studer A810 vai B67 ar ir lietojams. Brutālām izdarībām Otari 5050. Pankūku spēlēšanai mani apmierina arī STM-610. Pēdējie divi ir mājās.

Smuks un daļēji lietojams (BIASa ērtas regulēšanas NE-iespējamība padara mazāk iekārojamu) ir TEAC X-2000M.

Ja vadīties tikai no dizaina - vecie Technics 1500/1700 vai Pioneer RT909/707 vai AKAi 747/77. Bet mani dizains neinteresē.

 

A77 pārāk vecmodīgs, bet skan labi, tas tiesa.

 

Nu un protams, patiesībā mani interesē tikai half-track aparāti.

Link to comment
Share on other sites

interesents

Aizdomas ir ļoti pamatotas, bet es taču nelienu sadaļā, kur tiek runāts par THD un  THC e vai c klasē, tātad tēma ir un paliek magnetofonija:-)

Un nezin kāpēc apspriežot kaut kādas mistiskas e-plates pozitīvās vai negatīvās iezīmes godājmais Torņa kungs neuzdod jautājumu, pēc kā mēs to visu vērtēsim, pēc skata vai radiatora smaguma, vai pasarg Dievs vēl Nixie indikatora spilgtuma. 

Tātad:

komēta 2**, nota2**un tamlīdzīgi izstrādājumi-ne griežās, ne skan;

Majaks 2**, kas pats dīvainākais, sūri griežās bet reizēm skan;

Olimps 003 un tā tālāk, izņemot 005 Olimpu, ja piestrādā gan smuki giežās, gan skan:-) 005- nū ja, kā saka briti -no comments;

Ejam pa augstākiem plauktiņiem-Otari 5050, skaists aparāts, daudz plastmasas, man diez ko nepatīk,

Tehniks- man ir bijis 1506-apārāts tā neko, problēmas ar vecajām bantēm, ātri piesmērē visu to, ko var piesmērēt, bet vizuāli protams aparāts Nr - 1.

Akai neizskatām nopietnu aparātu kategorijā, nu nepārliecina mani tā plastmasa, kaut gan galvas ir monolītas:) un skan daudz maz OK.

Soņi - nu nav pieredzes, bet cik atceros 377 vai kaut kā tā ir vāja Majaka atblāzma vai otrādāk;

Revoxi, gan griežās, gan ....jāsaka reizēm arī skan, mans absolūtais favorīts Revox A77 HS ar tā saucamajām tauriņu galvām, cena e-līcī patlaban varētu būt uz 700 Eur, aparāts monolīts, ar zināmu 70-to gadu šarmu, nu skan jau tā kā Revoxam vajadzētu skanēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...