Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Long John
Šodien saliku kopā un palaidu Majak-205. Interesanti, kā es visu jaunību spēju TĀDU SŪDU klausīties?

 

Varbūt pilnai laimei vēl pamēģini no Yeti uz kādu Moskviču pārsēsties?... :yahoo:   

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Chernobil

Šodien saliku kopā un palaidu Majak-205. Interesanti, kā es visu jaunību spēju TĀDU SŪDU klausīties?

 

 

 Vai ta nu tik sūdīgi viš skan?

Kādu laiku atpakaļ manā īpašumā kopā ar kādām 200 lentām ir nonākuši divi šādi pārbūvēti Majaki.

 

post-95663-0-54158900-1417092822_thumb.jpg

post-95663-0-02911200-1417092902_thumb.jpg

post-95663-0-37922000-1417092928_thumb.jpg

post-95663-0-58979400-1417092994_thumb.jpg

post-95663-0-43097900-1417093016_thumb.jpg

 

Trešajam bija izrautas visas liekās keskas, atstāts tik barošanas bloks un ielikta šāda tikai atskaņošanai paredzēta plate - 

 

post-95663-0-93876200-1417093321_thumb.jpg

 

pārējais bija lietošanai nederīgs.

Mu tāds viens no tiem tiek atstāts kolekcijai un vēsturei, kā latviešu čaklo roku pierādījums, un Lapinska kunga rakstītās lentas (kādas 30 savācās no tā kvantuma) nemaz tik sūdīgi neskan - man laikam nav tik smalkas ausis). :)

post-95663-0-43611700-1417094998_thumb.jpg

Interesanti būtu uzzināt, kas tajos laikos tos ir pārbūvējis, jo viss ir izdarīts tieši tā, kā Tornis šeit ir vairākasa reizes rakstījis. 

Lapinska kungam respect par ģenialitāti un uzņēmību un Ogres Jānim par bildēm,  sen jau gribējās zināt ar ko un kā tad tas tika rakstīts. Tais laikos viņa rakstītās lentas vai uz labiem (jauniem) maģiem pirmās kopijas neviens sevi cienošs maģa īpāšnieks no rokām ārā nelaida.

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Interesanti būtu uzzināt, kas tajos laikos tos ir pārbūvējis, jo viss ir izdarīts tieši tā, kā Tornis šeit ir vairākasa reizes rakstījis.

Nu, Majaku pārbūves schēma tajos laikos bija vispārzināma, un pagrīdiski tika tirgotas gan rotējošās stoikas, gan šķīvji uz motoru :) Un to meistaru, kuri to pārbūvi veica, bija gana daudz. Es pats kādu vairumu tiku pārtaisījis.

 

Par "TĀDU SŪDU", cik noprotu, Tornis tika teicis par nepārbūvētu Majaku uz iebūvētā skaļruņa ;) Un tādā veidā tas tiešām ir SŪDS :D

Link to comment
Share on other sites

Chernobil

Nu ko bija darīt tajos laikos, platēs jau nebija tā mūzika (veikalā nopērkamajās), tāpēc zobus sakoduši pacietām padomijas inžinierijas un sistēmas rdītos atskaņošanas izstrādājumus, visi tie 2.klases rīki skanēja puslīdz vienādi.Man gan Majaks pašam nebija, man bija Komēta212, kura skanēja vēl sliktāk par Majaku, arī caur pastiprinātāju. 

Nepasen konstatēju, ka Majakam vienīgajam savā un 1. klasē ir bronzas vai misiņa stoikas, tātad nemagnētiskās. Krievijas forumos bija diskusija par to, ka magnetizēties spējīga materiāla detaļas lentas ceļā bojā ierakstu. Gribētos jau tam piekrist, bet kā tad toņvārpsta?

Olimpa stoikas ir no nemagnetizējoša materiāla.


 


Tornis:

Joprojām meklēju (ar mērķi iegādāties vai iemainīt) droseli lenšu dzēšanai. 

 

Vai platā dzēšanas galva vēl nav likta pie darba?

Es nesen biju aiznesis dažas lentas pie televizoru meistara, viņš ar to plakano droseli kaut ko tur būrās virs tām lentām, bet nekas tur lāgā neizdzēsās. Kā tas pareizi ir jādara?

Vai ar to televizoru kineskopu atm. droseli var izdzēst, vai vajag speciālo? Un kā ar nozāģēto trafa serdi?

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

Ar televizora atmagnetizēšanas cilpu izdzēst lentu nevar. Cilpai pārāk mazs lauks. Televizoriem jau nevajadzēja Masku "izdzēst". Transformātora serdei nekas nav jāzāģē, vajag tikaiizjaukt vecu transfu ar Ш tipa serdi un salikt visus Ш tipa dzelžus no vienas puses.

Link to comment
Share on other sites

Var aizbraukt uz kādu metāllūžņu placi un paprasīt lai veči novicinās ar tonnīgo elektromagnētu gar lenšu paku :)

Link to comment
Share on other sites

1) Cherbobil, spriežot pēc dažām konstrukcijas īpatnībām, es ZINU, kas tos tavus majakus ir pārtaisījis. Man viens tāds, tikai kā atskaņotājs, ir, tiesa, ar 2C galvu. Ja ir kādi šādi MAJAKI (šasijas, mehānijas) lieki, es piesakos. Sīkāk privāti.

 

2) Lai izdzēstu lenti, vajag gana jaudīgu droseli, pie tam magnētiskajam laukam ir jārimst pakāpeniski. TV cilpa neder.

 

3) Tēze par SŪDU patiesi bija , paklausoties uz iebūvētajiem skaļruņiem. Nu un grabošais "idler wheel" un nenobalansētais spararats arī pienes savu šarmu :) No lineārās izejas jau kaut cik skan.

 

4) Man ir pieejamas kādas 3000 19 stereo 2C Lapinska un Moņa lentes, tās pat šobrīd skan lieliski. Dažas gan birst. Uz A4402-6b rakstītās, par provi. Domāju, ka jāuzraksta uz 4 ceļiem Super 78'1 - Super 79'3 un kopā ar Majaku jāpaņem uz klases vakaru. :)

Link to comment
Share on other sites

Noliktavu apzagi? :D

 

Būšu pieklājīgs - aizej nokaunies un atvainojies Tornim.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

Nē, nopietni, pat tik daudz klausāmas mūzikas nav, ko var sarakstīt 3000 lentēs.


Bet ja tiešām viņam ir tik daudz, tad labprāt kādas pārsimts saņemtu dāvanā uz vārda dienu. :D

Link to comment
Share on other sites

Tev studiju kredīta nepietiks, ko to "dāvanu" man nomaksāt. Tās tev nav zaļumballēs pirtī nodreijātas lentes, tā ir fonotēka, kur kārtība un kvalitāte primāra. Un pasaulē ir daudz vairāk labas mūzikas, kā 3000 albumi, tas varētu būt "iepazīšanās" līmenis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

kādas pārsimts saņemtu dāvanā uz vārda dienu.
 

 

Daudz gribi, jo sevišķi, ņemot vērā, ka tev divi vārdi... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev studiju kredīta nepietiks, ko to "dāvanu" man nomaksāt
 

Viena mēneša stipendiju varu atvēlēt, vairāk gan nē. Simtus izgrūžu citam hobijam. :)


Un par dāvanām parasti nav jāmaksā. :D ...un dāvinātam zirgam zobos neskatās, tā kā nesmādētu arī pārsimts sapuvušas un no miskastes izvilktas. :D


Un, galu galā, Ziemassvētki tuvojos!

 

https://www.youtube.com/watch?v=bRla7t3fwxA

Link to comment
Share on other sites

mļa... Mopsi, Quagimire, Baranovs, vai kā nu tur Tevi - kauns ir jāprot ;)

Tornis un vēl kādi padsmit Latvijas funkcionāri, Dzīvi esot saglabā Latvijas Pirātisma vēsturi...

atļaušos teikt - "Latvijas Pirātisms", 70-to, 80-to, pat 90-to gadu izpratnē nav nekas slikts... jo savādāk vienkārši nevarēja.

bez šī pirātisma mēs!, PSRS pilsoņi izaugtu vispār par absolūtiem aborigēniem... ar Karela Gotta, čehu akcentā dziedātam Krievu balādēm.

Tā kā!... saki šiem cilvēkiem Lielu Paldies. Gan par ABBU un Boney M., gan arī par Queen un Led Zepp'iem...

 

Tornis nerunā par sapuvušām, mīzkastē izsviežamām nožēlojamām 3-4-jām kopijām,

bet gan oriģināliem ;) kopētiem - 3-5 eksemplāros no samērā svaigas To laiku LP (arī CD, agrīnajiem).

Tu ko domā?... šāda kopija 10 centus maksā?...

Ne Tad maksāja, ne arī Labi saglabāta Tagad ;)

Kaitina "nezinīši".

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Gan par ABBU un Boney M., gan arī par Queen un Led Zepp'iem..

Šie visi ļoti jauki ir izdoti Melodijas ražojuma LP.

 

 

 

Ne Tad maksāja, ne arī Labi saglabāta Tagad
 

Kā kuram. Vienam maksā desmitos eiro, otram neko, man? Desmit centus varu atvēlēt.

Link to comment
Share on other sites

Pievienots Pirms minūtes Melvins, 27 Nov 2014 - 22:44, teica: Gan par ABBU un Boney M., gan arī par Queen un Led Zepp'iem.. Šie visi ļoti jauki ir izdoti Melodijas ražojuma LP. Melvins, 27 Nov 2014 - 22:44, teica: Ne Tad maksāja, ne arī Labi saglabāta Tagad Kā kuram. Vienam maksā desmitos eiro, otram neko, man? Desmit centus varu atvēlēt.

 

Par Melodiju ir mīts... tika izdots ārprātā maz + max cenzēts.

Piiemēram, paņemam pop'su - no kādiem 8-9-iem Boney M. albumiem ir izdota vien viena LP "Nightflight To Venus", pie kam cenzēta - bez Rasputin gabala.

Pārējas 1-2 Boney M. LP ir nožēlojami izraustītas kompilācijas bez absolūta koncepta...

Tas pats par ABBA - ir "Voulez Vous" un kaut kādi pāris agrīni izlašu hibrīdi (Ok, varbūt vēl viens albums)... ABBA'i kopsummā ir 8 albumi, tomēr atgādināšu.

Smokie PSRS vispār bija tikai 1 izlase, nevis n-albumi... Dschinghis Khan vispār bija tikai pirātiem ;) Un vēl pa Blatu, jo Moskau gabals bija - tabū!

Un kas ar roku?... te vispār viss ir bēdīgāk. Queen izlase savu Sauli ieraudzīja vien 90-jos (pirms tam gan Balkanton's bija pieejams). Par albumiem - neviens nav izdots uz Melodijas.

Ko Tu vari pateikt par Led Zepp... izlase "Roka klasiķi"?, kaut kāda kompilācija 90-jos. Albumus sāka izdot AnTrop jau praktiski neatkarības laikos... PSRS laikos - nulle.

Tumsoņi mēs būtu, tumsoņi!, bez pirātisma PSRS.

Pat nevainīgie The Beatles PSRS laikos tika izdoti 1 izlases f-mātā "A Taste Of Honey" un 63-ā gada nezin kāpēc cenzūras atļautā albumā "A Hard Day's Night" - pārējie bija liegti...

 

Un par pārējo - ja kāds izmet, baudi. Pirmās kopijas diez vai...

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Nē nu, ja Mopsim visu gribas par brīvu, to varu saprast. Tāpat, kā saprotu, ka magnētisko ierakstu ziedu laiki un masu lietošana ir pagātne. Bet ja man ir , par provi, latviešu estrādes muzikas vēsture no 70jiem gadiem un kvalitatīvi 2ceļu 19 vai pat 38 ierakstīti teju visi aizjūrā izdotie dziedātāji - Mondrusa, 3 no Pārdaugavas, Ankipāne, Legzdiņš, Čikāgas piecīši, Alis P, Prusaki utt, tad kāpēc lai es šīs lentes tagad uzreiz dāvinātu kādam? Nociparot - jā, masām, bet vēsturei lai paliek analogs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Chernobil

   Par dzēšanu apmēram skaidrs, ja nav speciālā drosele, pārējās metodes laikam īsti nedarbojas. Būs vien jānoved līdz galam eksperiments ar vidika dzēšanas galvu uz kāda nevērtīga maģa. 

   A mikroviļņu krāsns - ir lauks, ir frekvence? :mda:

 

 

 

Ja ir kādi šādi MAJAKI (šasijas, mehānijas) lieki, es piesakos. Sīkāk privāti.

 

   Torni, divi tādi man ir, ejoši, savesti kārtībā, viens pie manis, otrs tāāālu laukos pie brāļa, jo tur glabājas arī lielākā daļano lentām un citi dzelži. Nu ārdīt ārā viņu rezerves daļām rok tākā neceļas (pats zini, kas tur ir vērtīgs un kas nav). No trešā savācu motoru ar siksnai paredzētu šķīvi, viena rotējošā stoika bija palikusi, lietojama stikla galva, atskaņošanas patipr. plate un trafs, pārējais bija atzīts par nederīgu tālākai lietošanai vai glabāšanai. Tātad noderīgas lietas manam sen iecerētam projektam uz Astras alumīnija celma salikt lentas saudzējošu traktu tikai atskaņosanai (kvalitatīvākai nekā rūpniciski ražotiem maģiem). To platīti, kas attēlā, jau izmēģināju, liekas ka atskaņo labāk, nekā tie universālie. 

   Olimps un tā metāla mīkstās galvas lai paliek ierakstam (mūsdienās dārgs prieks ikdienas deldēšanai).

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

ja nav speciālā drosele,

 

Neesmu dižs elektriķis, bet, ja nemaldos, nekas diži speciāls tur nav vajadzīgs- kādreiz jaunībslaikos ņēmām parastu 220V trafiņu uz  Ш-veida dzelža, pārlasījām tās plāksnes, lai tā "burta augšpuse"  ir vaļā, izveidojām daudzmaz saturēšanai ērtu un izolētu korpusu un uz priekšu- kādi 30 cm no lentas/kasetes ieštepselē tīklā, lēni tuvina, apļveida kustībām "paglauda" un tikpat lēni attālina un tikai tad izslēdz. Sakarst gan diezgan spēcīgi, neskatoties uz īso darbības laiku, tādēļ jāizvēlas pietiekama šķērsgriezuma serde un pietiekami jaudīgs tīkla tinums. Precīzāk nepateikšu- jāeksperimentē pašam.

 

Man bija ērta drosele no kautkāda spec. magnetofona, slaidas vālītes-rokas granātas formā, ar ieslēgšanas podziņu roktura galā. Dzēsa ļoti labi, bet karsa arīdzan, kamēr nosvila. Toreiz mode uz maģiem pārgāja un tā arī nesaremontēju. Tagad žēl... :sorry:    

Link to comment
Share on other sites

Quagmire 

O, drunk_lizard šim draugos :D

 

 

ņēmām parastu 220V trafiņu uz  Ш-veida dzelža, pārlasījām tās plāksnes, lai tā "burta augšpuse"  ir vaļā

 

Man arī tāds savulaik bija uztaisīts - derēja gan maģa galvu at-magnetizēšanai gan instrumentu uz-magnetizēšanai. Tik tagad noklīdis, nesen meklēju, jo skrūvgriezim gals atmagnetizējies, nelīp vairs skrūves klāt. Tā ir neatradu, jaunu slinkums taisīt.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Nepasen konstatēju, ka Majakam vienīgajam savā un 1. klasē ir bronzas vai misiņa stoikas, tātad nemagnētiskās. Krievijas forumos bija diskusija par to, ka magnetizēties spējīga materiāla detaļas lentas ceļā bojā ierakstu. Gribētos jau tam piekrist, bet kā tad toņvārpsta? Olimpa stoikas ir no nemagnetizējoša materiāla.

 

:sorry: nu, nu - neesi tik pašpārliecināts.

ja stoikas ir spīdīgas...no baltā metāla, tas nenozīmē ka tās magnetizējas.

 

jo - ''pamatmaterāls'' ir misiņš, kurš pārklāts ar hromu - labākajā gadijumā, vai vienkārši pārklāts ar niķeļa kārtiņu - 0,001mm.

Motora toņass, vai ass ar švunkratu - tur jau leģēts tērauds ar noteiktu cietības un izdiluma pakāpi %....no parasta tērauda tikai skrūves štancēja.

 

ja maģi darbināja regulāri, nāčās biežāki veikt profilaksi pēc pilnas programmas - arī atmagnetizēt galvas un visu ritošo daļu kam saskare ar lentu.

:sorry:  pašam ir šāds rīks - darbojas kopā ar Latru = 0-250V diapazonā

http://www.elfaforums.lv/threads/7156-Drosele-lenšu-dzēšanai?p=99629&viewfull=1#post99629

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Chernobil

 

 

 nu, nu - neesi tik pašpārliecināts. ja stoikas ir spīdīgas...no baltā metāla, tas nenozīmē ka tās magnetizējas.

 

    Majaka stoika ir no bronzai vai missinjam liidziiga materiaala, kurjsh paarklaats ar baltu, spiidiigu metaalu, magnetizeetu skruuvgriezi klaat nerauj 

   Paareejiem visiem 2. un 1. grupas magnetizeetu skruuvgriezi klaat rauj.   Vai tas nenoziimee, ka var uzmagnetizeet? Es nezinu.

Nenjemos spriest no kaada naglu dzelzja tai laikaa Ivans taas stoikas taisija. Tas pats par tonjvaarpstaam.

   Pie Olimpa stoikaam skruuvjgriezi klaat nerauj. Pie legjeetaa, ruudiitaa un citaadi apstraadaataa motora vaala arii rauj klaat. Man atminjaa palicis, ka  legjeeto teeraudu magneets nenjem. 

   Taads luuk prasts ekspriments. Labojiet, ja kas ne taa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Lai būtu par tēmu kaut kas - šodien beidzot ir pabeigts restaurācijas projekts šim zvēram.

Kas interesanti - 3 motori, 3 galvas, closed loop dual capstan. Kā kasešniekam :)

post-81709-0-57309300-1418075899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chernobil

A kā viņš skan, piemēram, salīdzinot ar Revoksu?

Link to comment
Share on other sites

Revokss IMHO mīkstāks, bet es nevaru adekvāti novērtēt, jo man nav identisku 2 un 4 ceļu ierakstu (šis ir klasiskais 4 ceļu stereo), raksta jau apmēram 1:1. Labprāt šo te pārdotu par kādiem, ē... 300 EUR :)

 

Bez tam es Revox biju saregulējis uz LGR50 / LPR35, šis ir rūpnīcas regulējuma uz 256nWbm un ideāli raksta uz vecas CBEMA lentes :D

Link to comment
Share on other sites

Kādam nevajag Илеть 103-1, nedaudz jāpieliek roka - neskan. Kāda tieši vaina nezinu, bet skaņa vienā brīdī vienkārši pazuda. 20€. Ir arī augstākās klases atskaņotājs Radiotehnika 001, bez galvas, kaut kas nav kārtībā ar motoru. Ja neskaita visticamāk notīrāmu krāsas pleķi priekšā, ļoti labi saglabājies. 15€.


Magnetofons pats no sevis atkal sāka strādāt, pārdošana tiek atcelta. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=ks5fgXzpiqE

Link to comment
Share on other sites

 

 

Magnetofons pats no sevis atkal sāka strādāt, pārdošana tiek atcelta.

Labs :D Esmu gatavs saderēt, ka vienā brīdī atkal pazudīs skaņa. Ja šāda lieta ir bijusi vienreiz, tad 100%, ka būs atkal, tā ka prieki pāragri 

Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

OFF TOPIC

 

 

 

skrūvgriezim gals atmagnetizējies, nelīp vairs skrūves klāt

 

Vieglākais variants - ar magnētu (neodīma, ideālā gadījumā) strauji novilkt padsmit reizes gar skrūvgriezi virzienā no roktura. Jo magnēts spēcīgāks, jo labāk.

 

TOPIC ON

 

Vai vēl mūsdienās ir fanāti (hipstergrupas?), kas studijas ierakstus veic lentēs, masterē analogi un spiež platēs vai nedo' dies' pārdod lentēs?

Link to comment
Share on other sites

Ansamblis Manta. Albumu rakstīja tikai analogo ar overdubbing pie Baušķenieka. Esmu guvis (bez izplatīšanas tiesībām) albumu Lielajā Pankūkā uz 15ips, kuru uz sava guļamistabas  :yahoo:  STM-610 pa reizei noklausos. Ārzemēs arī ir cienītāji. Daft Punk savu Random Access Memories rakstīja paralēli - analogi masteram un digitāli pre-produkcijai, lai saprastu, ko un kā miksēt.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Skatos, ka viens kloķis pie potenciometra ir pielīmēts ar superlīmi - kā to dabūt nost, ja būs jājauc vaļā?

 

 

Labs Esmu gatavs saderēt, ka vienā brīdī atkal pazudīs skaņa. Ja šāda lieta ir bijusi vienreiz, tad 100%, ka būs atkal, tā ka prieki pāragri 

Runājot par derībām, tu biji tas, kas uz 0.7 saderēja par Karavellas pārdošanu? 


Tātad, kad skaņa pazūd, ir jāizslēdz, jāizrauj no kontakta un jāieslēdz pa jaunu, tad atkal skan. Kas tur varētu pa vainu?

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Skaņa pazūd audio izejā, iebūvētās tumbas izskatās, ka ir izravētas. Kreisā kanāla indikators kustās, labā kanāla nekustās, bet skaņa nav nevienā kanālā.

Link to comment
Share on other sites

Pēc tāda defekta apraksta Tev jāgriežas gaišreģu forumā.  Kad nav skaņas, attaisi kasti un sāc barošanas spriegumus mērīt. Radīsies konkrēti jautājumi, tad labprāt palīdzēsim.

Link to comment
Share on other sites

čukča gatavais - nez kurā vietā šitam maģim varēja būt iebūvētās tumbas ? :)

Es tev par pastprinātāju prasīju.

Bet spriežot pēc atbildes diezvai vai pats tiksi galā.

 

Varētu būt, ka beidzas nost K157UD1 priekšpastiprinātājā. Liekas, ka tādas mikrenes tur bija.

Slinkums shēmu tagad meklēt.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Pārpratu jautājumu, jo kāds sakars ar to, kādas man tumbas un pastiprinātājs? Tur viss ir kārtībā.

 

Didzi, mērīt barošanas spriegumu man ir tas pats, kas pamatskolas ķīmija - it kā nekas grūts tur nav, bet nemāku.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Sakars ar tumbām tāds, ka ir modeļi ar pastiprnātāju pašā maģī, man tāds te ir, un turmbas tur arī pieslēgtas var būt.

Neesam gaišreģi, kas un kā tev saslēgts.


Ja nemāki spriegu mērīt - tad nes vien uz servisu. Tas tev nav "windozi par jaunu ierakstīt " :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paklausījos vēl, tagad varu sīkāk aprakstīt. Ieslēdzot skan perfekti, ne sliktāk kā CD, esmu tiešām pārsteigs, ka šis PSRS mēsls var tik labi skanēt - ne galviņa krīt ciet, ne citas problēmas, kas parasti šiem ir, skaņa pazūd pāris lentes noklausoties, kad aparāts uzkarst, lai problēma pazustu, tas jāatdzesē. Bet pamanīju vēl vienu problēmu - nedaudz pa ātru skan, dziesmām ko nezinu tas netraucē, bet zināmas dziesmas ir interesanti klausīties. Nav pārāk ātri, jo sākumā nemaz nepamanīju - teiksim, griežas ar nevis 19cm/s bet 20cm/s.

 

Uz servisu vest nav vērts, tur paņems vairāk kā SSā tas aparāts ir vērts, manuprāt.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...