Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

RS_BX 747 arī bija izkaltis rullis,dabūju mainīt.Kāds tas 747tais ir salīdzinājumā ar az?Vismaz grozāms bias,kas nav nevienam az.

Sakaltis rullis,galīgi nav labi,lenta pa galam un flutters arī nāk ciemos :sarcastic:

Labots - konuss
Link to comment
Share on other sites

AZ ir automātiskā bias/level/eq kalibrācija, saucās atc, darbojas visai korekti. Par rulli Tornim taisnība, jāmaina reizi 4-5 gados neatkarīgi no lietošanas intensitātes, bet nu oriģinālie maksā kapeikas.

Link to comment
Share on other sites

Mhm, nez kāpēc biju iedomājies, ka 747 dubultnieks, bet izrādās viņš tiešais az priekštecis, man šķiet, ka vienīgā būtiskā atšķirība ir tā plāno filmu atskaņošanas galva no dcc maģiem.

Link to comment
Share on other sites

Majaka universālā galva kādam lieka nav (jauna)?

 

Uzradās 80to gadu vidusskolnieka sapnis Majak-205 teju ideālā vizuālajā kondīcijā, nevarots, ar oriģinālo piespiedēju = lentīte + atspere!

 

Gribu uzlikt jaunu galvu: Универсальная магнитная головка 6Д24.041

 

 

Anyone?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Majak-205 teju ideālā vizuālajā kondīcijā, nevarots, ar oriģinālo piespiedēju = lentīte + atspere! Gribu uzlikt jaunu galvu: Универсальная магнитная головка 6Д24.041

 

Nepazemojies, STM vēl varu saprast, pārlasītu olimpu ar piespiešanos arī, bet šis - priekš kam???

Link to comment
Share on other sites

Te būtu kāds cilvēks pie kura var paskoloties par STM'a kalibrēšanu?

 

:sorry:nezinu kā šeit...der ielūkoties Krievijas forumos - veselus kursa darbus var novilkt.

 p.s. -->> Elektronika-004 >> atradu regulēšans instrukciju : no šiem modeļiem

 

     1.   Фрязинское ПО Электроприбор

     2.  Кировское электромашиностроительное ПО имени Лепсе.

     3. Киевский завод "Маяк"

 

     4.  ReVox-A700 >> Willi Studer, CH-8105 regensdorf_Zurich ( Switzerland )

:yahoo: -- tikai piemērs!

 vesels labaratorijas darbs:

 

http://kepstr.eltech.ru/tor/mri/lab3.pdf

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Te būtu kāds cilvēks pie kura var paskoloties par STM'a kalibrēšanu?

Ko tur skoloties, testa lentes, skrūvgriezis, osciloskops un labs milivoltmetrs. Pāris stundas gan aiziet, bet tas ir tā vērts. Nu jā, labu lenti ar vajag. Es kalibrēju uz PER528 ar pārbaudi uz LGR50. SM911 man pārāk mazā apjomā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Atradu un ieskanēju dažas interesantas vēsturiskas bildes- Lielais Audiopirāts vienā no savām "trimdas" ierakstu studijām.

Ja nemaldos, kaučkur Saulkrastu rajonā, 1981. g. rudenī.

Interesanti magnetofoni- paštaisīti un diezgan primitīvi (tikai viena "grupveida"  funkcija- vienlaicīgs ieraksts uz apm. 20 aparātiem), bet, kā zinām- deva gana kvalitatīvu rezultātu:

 

  Lapinskis-1981amm.jpg

 

  Lapinskis-1981emm.jpg

 

  Lapinskis-1981dmm.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

interesents

Ak Dies! Un kāpēc gan ne, es pats laikam pārstāvu to idiotu kategoriju, kuri būtu gatavi iegādāties kolekcijai "kultgeraat" Majak 205. Kā šodien atceros, 1980. gada 28. maijs, tas elektronikas veikals , kas bija pie lielā unīša, mans pirmais Majaks 205, 320 rubļu vērtībā+ protams violetā naudas zīme veikala klerkam par sagādāšanu. Un tad ceļš pie Audiopirāta un pirmās divas bantes, kaut kāds plastalīns Gilla un otrā pusē Kenny Rikoshet, uz otrās bantes kaut kāds marazms - Pink Floyd The Wall, ko Audiopirāts protams bija rakstījis no radio.

Starp citu, paskatieties bildē, rakstošā - "spicā" galva un kas par bantes piespiešanu, ar bantes stabilizāciju arī viss gluži kā Hi-End gerātiem, REVOks tur tuvumā nestāv:-)

P.S. par Majaka galvu rīt būšu mājās -apskatīšos, vajadzētu būt, ja vien no vecuma un nevīžīgas glabāšanas včibrikā plāksnīte nav atdalījusies :beee:

Link to comment
Share on other sites

ja regulē pēc rupnīcas dokumentācijas -  ir viegli un galvenais būs ar precīzi.

:sorry: - ja pēc priboriem bez precīzas salāgošans ~ sanāks [aptuvens] rādītājs.

  ReVox_Studer, bez 100 gr. un instrukcijas -  nav ko blēņoties.

 

 pagaidām iztrūkst tikai precīzs detonometrs, protams - var izlīdzēties ar citu mērīku.

...pārējie uzmērrīki laikam ir sarūpēti.

 

http://www.elfaforums.lv/threads/6722-P%C4%81rdod-%D0%9B2-54-un-%D0%9B2-60.-Tranzistoru-un-integr%C4%81lo-sh%C4%93mu-test%C4%93t%C4%81ji?p=99746&viewfull=1#post99746

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

interesents

Ta beidz Vitālij ar savu mērīšanu, kuram tas interesē, paskaties bildes....fiška ta Inženierim kāda?

Link to comment
Share on other sites

Ta beidz Vitālij ar savu mērīšanu, kuram tas interesē

 

iebilstu - kārtīgam meistaram...laps lentinieks !!!

ja domā ka bildēs redzamie maģīši nebij nojustēti - tad stipri maldies.

 

Nesen vēl redzēju šādu mākslas dabu ar biezu putekļu slāni apaugušu...no labajiem laikiem.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

interesents

Visu cieņu Vitālij,bet....

1. paskaties , kas par ierakstošo galvu 1981. gadā,

2. paskaties, kā izveidota lentas piespiešana,

3.paskaties, kā tiek stabilizēta bante:-)

4.paskaties, kā ir izveidota lentas piespiešana pie velkošā.....ai nu kā tur "roļika';

......vārdu sakot,Audiopirāta moto bija - prefekta mehānika + galva( PSRS, cik atceros spicās galvas sāka ražot 1982 gadā, varbūt te foruma dižgari ko iebildīs) + jo tuvāk PP pie galvām , jo labāk:)

Link to comment
Share on other sites

Jebkuram magnetofonam , kas izmanto lenti (par tērauda stiepli neņemšos spriest) ieraksta-atskaņošanas trakta kalibrēšana notiek absolūti pēc identiskiem principiem. Atšķiras tikai kur , ko un kādā secībā grozīt.

Link to comment
Share on other sites

Šis vīrs var pastāstīt daudz kā interesanta no lielā Audio_Pirāta virtuves.

 

http://www.elfaforums.lv/threads/5990-Olimp-004-Stereo?p=90488&viewfull=1#post90488

http://www.elfaforums.lv/threads/5990-Olimp-004-Stereo?p=99467&viewfull=1#post99467

 

:) Ir pieredze un atmiņā kautkas jau aizķēries no tālaika notikumiem!!

Link to comment
Share on other sites

interesents

Jā protams Uldi, tā tas ir, bet paskaties bildes, velkošais roļiks no Dainas- viennozīmīgi, "podojuščij"- no name- visticamākais no kaut kādas "komētas',pievads no Majaka- viennozīmīgi:-)-pārējais konstruktora līmenī:-)


Te pat Vitālijam pēc Garā Jāņa bildēm vairs nav ko teikt:-)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@interesents, īsti nesaprotu, ko tu gribi teikt? Ka Lapinska maģi nebija regulēti? Vai ka Dainas podkatušņiki kā īpaši pazemina to vērtību? Pie joda - bildēs ir skaidri redzams, ka izgatavotājs perfekti saprata, kā tam visam ir jādarbojas, un kur kādus gatavus mezglus var bez sāpēm izmantot. Viss "primitīvisms" ir amputētās pārtīšanas funkcijas. Visādi citādi esmu pārliecināts, ka noregulēti šami bija perfekti gan elektriski, gan mehāniski. Īsti nesaprotu, ko tieši tu apstrīdi Vitālija un Ulda teiktajā?

Un jā, visi maģi regulējas pilnīgi vienādi. Ja nav instrukcijas, tad tik jāizpīpē, kur un kas jāgroza :)

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

interesents

Pag, pag Kaktusa kungs,vai es ko apstrīdu-vai mēģinu norādīt uz tehniskām īpatnībām, kas man pašam nav svešas.

Gan Uldis , gan Vitālijs man ir autoritātes magnetofonijas jomā.....bet vai Jums Kaktus ir ko teikt par tēmu:-)

Link to comment
Share on other sites

Es par Audiopirāta maģiem neko neizteicos, es Jazznfunkam atbildēt centos par regulēšanu-kalibrēšanu. Jā, man tāds viens maģis kādu laiku mētājās mājās, kā bildē redzams, tur vēl pirms dzēšanas galvas bija lenti viegli skarošs cietmetāla pļurķis lai noteiktu, vai lente nebirst un nesmērējas. Šia konstrukcijai bija viens mīnuss - tā kā uz labo lentes uztinējmezglu bija vienpakāpes siksna, ne divpakāpju, tad apakšējais skriemelis ar filciem griezās ievērojami ātrāk kā lentes spole, un filci bija jāmaina teju reizi mēnesī. Viss pārējais bija labākajās Willi Studer tradīcijās.

 

PS Kaktusa kungs, kā jau mūsu paaudzes produkts, kad vēl vīrietim bija jāmāk viss kas ar rokām darīt, ira gauži sakarīgs indivīds, varu apliecināt. Nu, cik magnetofonus viš' ir mūžā izjaucis, to gan nezinu. ;)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

interesents

Ok, Torni, kontroljautājums-no kurienes galva, un no kurienes vadošā siksna?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@interesents, nē, nu sorry, ja esmu kļūdījies. Man izskatījāš pēc kāda uzbrauciena mēģinājuma Vitālijam ar Torni, tik nespēju saprast, kāds bija tā pamats. Bet nu vēlreiz sorry :)

Bet par tēmu... Ko Jūs tieši vēlaties dzirdēts? Šī zara tēma ir gana izplūdusi ;)

Link to comment
Share on other sites

es tak neesmu te nācis eksāmenu likt. Man tik mazās bildās acis nerāda. Sestdien braukšu uz Plakanciema kapiem, iespējams, pie viena satikšu JL, uzjautāšu, cerams ka šis pats atceras :)

Link to comment
Share on other sites

interesents

Nē, domāju, ka šī ir viena no retajām tēmām, kas vēl nav izplūdus sviestā. Šīs tēmas iesācējs ir Vitālijs, par kura kompetenci patlaban magnetofonijas jomā nebūtu ko šaubīties. Nu un tad vēl Melvins, Tornis un varbūt vēl citi figuranti ( atvainojos, ja kādu piemirsu ), kuri uztur īlingu šajā sadaļā:-)

atvainojos- fīlingu:-)

Bet Garā Jāņa bildes ir klasika, un tāda klasika kādu mēs tik drīz neieraudzīsim:-)

Labots - interesents
Link to comment
Share on other sites

Kapēc gan ne? OK, uz lentēm pirātiski musiku pavairot (starp citu, kā tur ar PSRS dalību dažādās konvencijās, ka tik nesanāk, ka vismaz daļu laika JL nepārkāpa autortiesības, tikai nodokļus nemaksāja)tuvākā laikā nebūs jēga, bet amatnieku jau mums vēl daži ir - JohnNeeman taisa cirvjus, Osmanis savā Hanzas Elektronikā visu laiku paplašinās, maizi celvēki arī vēl cep, dažus pat zinu divās paaudzēs. Re ku Kaspich piesaistīja investorus savam projektam, un Saulespurēns joprojām ar savu Blue ir saistīts. Ir vēl talanti, ir :)

Link to comment
Share on other sites

:) >> ( mazs spams ) - ātri gan viss labais aizmirstas:

  nesen savajadzējās pāris aprēķinu izdarīt, un izrādas piemirsies apieties ar logaritmisko lineālu.

  Vienkāršs un ērts rīks - tikai aizmirstas kā pareizi rīkoties...a skolā ta mācija !

post-63199-0-85567900-1414998813_thumb.jpg

post-63199-0-25701000-1414998834_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Man acis vairs neredz parasto bīdmēru, nācās ķīnīzeru daiktu ar LCD iepirkt, kur nu vēl lai logaritmisko lineālu lietotu :)

 

PS Uguni es arī jau sen vairs neiegūstu, sitot kopā divus krama gabalus. :)

 

PPS Protams, vispārējās globālās kataklizmas (a la seriālā Revolution demonstrētajā variantā, kad elektrības visā pasaulē ni un ni naff, jo nanobūtnes visu noēd) logaritmisko lineālu guru un abakusu sensejus cels pelnītā godā! :D

Labots - Tornis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

nesen savajadzējās pāris aprēķinu izdarīt, un izrādas piemirsies apieties ar logaritmisko lineālu

Daudz ko varu saprast, bet ideju meklēt rokā attiecīgo lineālu, tā vietā, lai paņemtu telefonu - vot tas ir kaut kas :D

Tas lineāls, jau 30 gadus atpakaļ, kad skolā gāju, bija neglābjami novecojis, attiecīgi mums skolā nevienam pat prātā nenāca likt to murgu apgūt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas lineāls, jau 30 gadus atpakaļ, kad skolā gāju, bija neglābjami novecojis

 

absolvēju vidusskolu - tieši kad bij Olimpiāde_80...oi, tas bij pavisam sen.

arī tikai parādija ka ar šo apieties - pējais jau paša ziņā ( gribu vai negribu)

 

Nju ko Jūs kungi - es tik tā starpcitu ieminējos...un datoru ar var instalēt dažādos veidos.

 -  instruments ir vienkāršs, praktisks pielietošanā...tik vien kā mācēt apieties >> Sinuss, cosinus...kvadrātsakne.

:mda: turpinām tālāk pa tēmu >> magnetofonija.

Šie krāmi perfektā kondīcijā:

 Olimps-004, Olimps-700 un Elektronika-004  = labi raksta un atskaņo

post-63199-0-10803000-1415021529_thumb.jpg

post-63199-0-64987700-1415021550_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Vitālij, man pat drusku skauž, ka tu to daiktu māki lietot. Es nekad nemācēju, un arī aritmometrs Felikss man nepatika. Un skaitāmie kauliņi arī ne. :)

 

Par magnetofoniju. Šodien biju vietā, kur man nodemonstrēja strādājošu no Latvenergo neatkarīgu portatīvu skaņu ieraksta ierīci. Tur gan bija arī OTARI 5050, AKAI 650, TASCAM 102 un 322, STM un vēl šis tas. :)

 

post-81709-0-75653400-1415021690_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

no Latvenergo neatkarīgu portatīvu skaņu ieraksta ierīci

Vispār jau daudzas ierīces mūsdienās ir no Latvenergo neatkarīgas. #Brīvais_elektroenerģijas_tirgus (šito nošpikoju no twitera :D)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur gan bija arī OTARI 5050, AKAI 650, TASCAM 102 un 322, STM un vēl šis tas. :)

 

Oi, Jums ir paveicies, šie ir vērtīgi darbagaldi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Joprojām meklēju (ar mērķi iegādāties vai iemainīt) droseli lenšu dzēšanai. :)

Šodien saliku kopā un palaidu Majak-205. Interesanti, kā es visu jaunību spēju TĀDU SŪDU klausīties? :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

kā es visu jaunību spēju TĀDU SŪDU klausīties?

 

Mūsu jaunībā mp3 vēl nebija pieejams...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...