Jump to content

aktuālās veļas mašīnas


rokijs
 Share

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    7

  • Didzis

    8

  • rokijs

    12

  • Žaks Noriss

    6

Precīzāk lūdzu kurā darbnīcā var pasūtīt detaļas vēlams pa pastu :) neesmu rīdzinieks

 

Vakar izskatīju argusu, lemona bet tur to balstu samsung p1001 neatradu. :)

 

A vest remontēt uz remontdarbnīcu nu nemaz nevelk :D

Link to comment
Share on other sites

Ieej ss.lv, sameklē kantorus kuri remontē veļas mašīnas, un zvani. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man domāt, ka šādi izreaģējošu balstu nevarēs saremontēt. Ja arī izdosies piemetināt, tad maza varbūtība, ka neradīsies ekscentrs uz 1000 apgriezieniem un gultņi izreaģēs dažu mēnešu laikā. Bet jaunu bunduli pirkt un labot ir dārgāk, nekā nopirkt ejošu lietotu veļasmašīnu. 

 

Laukos tāda Samsung veļas mašīna ir un ja nemaldos viņas ražotas pirms 2000.gada. Tā kā laiks apgreidam, jo Samsung nav paredzētas kalpošanai visam mūžam. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Citām masīnām balsti sākas no 15ls bet šim modelim nevaru atrast un vispār diezgan maza izvēle balstiem :(

 

Njā ap 2000 gada sākumu ir pirkta. Ir jau dikti aprūsējusi gar durvīm, veļas puvera padeve, apakša bet bija doma pa lēto saremontēt un vēl kādu gadu lietot kamēr nesajūk :D

 

Ko sakat par lietotām meile veļas mašinām ir vērts pirkt, jeb pirkt lietotu meile būtu kā kaķi maisā. 

 

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/clean-and-sewing/washing-machines/pbxmx.html

 

Varbūt ir kāda cita pārbaudīta vieta kur meili tirgo?

 

A un kādas atsauksmes par Ķinas HAIER veļas mašīnām vai viņas vismaz ir vienā līmenī ar citām budžeta mašinām kā Beko, LG u.c

Varbūt ir lietošanā kādam Hairer?

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Veļas mašīnai ir daži ekspluatācijas kritēriji - cik bieži lietota, cik ciets/mīksts ūdens, kādi pulveri lietoti un pats galvenais, kādā vidē veļasmašīna atradusies. Ja pēdējo faktoru var nokonstatēt vizuāli apskatot aparātu, tad pārējos būs grūti.

 

Es lietotu veļas mašīnu pērkot skatos uz ražošanas gadu un pēc vizuālā. Arī čīkstoši gultņi, aprūsējis korpuss virzītu uz cita verķa pirkšanu. Tā kā neviena mehānika nav mūžīga, tad ražošanas gads varētu atskaites punkts nolietojuma pakāpei.

 

Esmu no šādiem lietotās sadzīves tehnikas iepircējiem pircis ledusskapi un parasti viņi nav ieinteresēti sūdus tirgot.  

 

Piemēri, ko nevajag pirkt :)

 

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/clean-and-sewing/washing-machines/kknmh.html

 

 

 

Ja runā par šīm Samsung veļas mašīnām, tad šitam verķim klasiski nosvila dažas mikrenes durvja slēdža dēļ un divas paceltas no miroņiem. Detaļu izmaksas nepilns lats, tikai vajag shēmu un taisnas rokas.

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/home-appliances/clean-and-sewing/washing-machines/fobpp.html

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Mazliet pacelšu topiku. :)

 

Šobrīd aktualizējies jautājums par lielākas veļmašīnas iegādi. Vecais virpulītis strādā godam, bet tā kā tā ir īpaši mazā un taupīgā veļmašīna, tad jau šobrīd tas tiek darbināts praktiski nonstopā, kad vien kāds ir mājās. Tā kā drīzumā vēl gaidāms ģimenes pieaugums...

 

Vārdu sakot, interesējošās fīčas:

  • Normāla kapacitāte. Vismaz 5kg, labāk 7kg.
  • Normāla skalošana, ieteicams, ar pastiprināto režīmu. Šobrīdējais virpulītis, būdams ekonomisks, izmanto cik vien maz ūdeni var, tāpēc nākas skalošanu laist vairākas reizes. (Tas varētu arī būt saistīts ar to, ka sava izmēra dēļ tas pārsvarā ir diezgan piebāzts)
  • Veļas žāvētājs. Dzīvoklī samērā maz vietas, kur žāvēt veļu, un šī fīča būtu ļoti noderīga. Šeit gan jāatzīmē, ka vajadzētu, lai izžāvēto ūdeni agregāts izlietu, nevis iztvaicētu. Tas ir, es nevarēšu viņu pieslēgt pie ventilācijas sistēmas, lai izlaistu tvaiku. Ja pareizi saprotu, tad, to, ko man vajag, sauc par "kondensējošo principu".
Nu, un, protams, lai ilgi kalpotu pie intensīvas lietošanas. Mums patīk tīras drēbes regulāri. :)

 

Budžets šobrīd nav tāds īsti nosprausts. Nu, 1000Ls par Mieli nevarēšu atļauties, bet par pārējo - jāskatās. (Starp citu - Mieles ledusskapji ir rebrandoti Liebherri ar 2x lielāku cenu. Vai arī veļmašīnas viņi rebrando? Ja jā, tad no kura ražotāja?)

Link to comment
Share on other sites

Ja ar žāvētāju, tad ņemtu kaut ko tādu - Electrolux

ja bez žāvētāja, tad šo, jo jauna tehnoloģija.

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Mani arī variet pierakstīt pie Miele cienītājiem. Labāk nopērku vecu Miele, nekā par to pašu cenu jaunu electrolux.

 

Man bija Electrolux ar žāvētāju, jauns, virs trim simtiem Vernerā samaksāju. Skaļš, rūc, kratās.

 

Tagad ir miele par 140 latiem no veikala Krasta / Puškina stūrī - viss zaibis. Klusa, nerūc. Vienīgi uznest 2. stāvā bija neticama operācija, smaga pēc vella tā mašīna.



Un veļas žāvētājs tam Electrolux sūkāja. Džinsu pāri pusotrā stundā spēja izžāvēt, bet neko vairāk. Viss nāca ārā karsts un mitrs + elektroenerģijas patēriņš kosmoss šai izklaidei.

 

Atsevišķie veļas žāvētāji, kas slēdzas pie ventilācijas, pavisam cita štelle. Bet arī tie ēd elektrību tā kā prieks.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Es lietoju AEG jau vairāk kā 15 gadus... un nekādu problēmu. Manējā gan ražota Zviedrijā, pat uzraksti uz tās zviedru mēlē. Kas zin kur gan tagad tās ražo?... visticamāk, ka tie paši šķībacainie  tās štancē. Es gan neuzskatu, ka kas universāls (mazgā + žāvē) ir labs... bet katram savs. .... AEG L 87695 WD Ja man šodien vajadzētu es laikam pirktu...AEG L85470SL

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, mums dzīvoklis šaurs, un divām iekārtām nav vietas. Ja būtu vieta divām iekārtām, tad, iespējams, arī būtu vieta, kur izžāvēt veļu tāpat. :)

 

Tad, vai citiem arī ir pieredze ar šādām kombo-veļmašīnām? Vai tās tiešām ir tik sliktas, ka nespēj pildīt solītās žāvēšanas funkcijas? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādi šmucīgi jūs tur. Mēs 4 cilvēki 2x nedēļā maks mazgājam veļu. Ja grib palagu un tml. katru dienu mainīt, tad jā, varētu arī katru dienu sanākt mazgāt. Bet katram savs.

Tam kondensācijas principam neticu, nevar tas normāli to mitrumu novadīt. Tad tur jābūt kārtīgam dzesētājam, palielam, uz kura kondensēties. Tātad tas vēl papildus rīs špani. Un būs te kā vienam, ka rakstīja, ka tāpat viss mitrs nāk ārā.

Man mājiņa 60m2. Novilkts stirķis kādi 3m iekšā, pietiek. Protams, ja tur katru dienu kas karātos, nepatiktu. Ja nežautu to veļu iekšā, tad nez, ziemā arī būtu man traģiski sauss. Ar to veļas žāvēšanu ir ciešami.

Link to comment
Share on other sites

Ir ja labi un sūdīgi electrolux, vajag pirkt tos, kas ražoti italijā ne polijā, Ir tāda, kā lietotājs Knaabis ieteica, bez žāvētāja, laba un klusa.

Žāvētajs ir atseviķi cits electrolux, kad mazs bērns, tad ļoti noder tas žāvētājs.

Link to comment
Share on other sites

Pielikšu arī savu santīmu. Neuzskatu pa rkautko labu tās super A+++++ ekonomijas klases, jo tās ir neekonomiskas. Fizikas likumos nekas nav mainījies un nemainīsies cik vajadzēja kilovatstundas litra ūdens uzsildīšanai 20 gadus atpakaļ, tik arī vajag tagad. Ekonomiju var iegūt tikai samazinot nepieciešamo ūdens daudzumu. Un super mazgāšanas algoritms negarantē ka tā veļa būs tīra. Ja nāksies pārmazgāt kaut vienu reizi no 10 tā ekonomija aizies pa pieskari. Plus vēl pazaudētais laiks.

Link to comment
Share on other sites

Tie žāvētāji tomēr baigi čakarē drēbes. It sevišķi smalkàkus audumus. Nezinu vai ir to vērts. Bija agrāk electrolux kombains, bet pēc 8 gadu intensīvas lietošanas nospràga elektronika. Žāvētāju pa visu laiku izmantoju labi ja 20 reizes. Žēl bija gan izniekoto elektrību, gan nolietotos audumus. Tagad aeg top klase bez žāvētāja, un jūtos laimīgs.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādi šmucīgi jūs tur. Mēs 4 cilvēki 2x nedēļā maks mazgājam veļu.

Nē, šmucīgi esat jūs! :D

 

Bet, ja nopietni, tas jau tieši tāpēc, ka tā veļmašīna ir tik maza (3.5kg laikam) un tik "ekonomiska" - visu mazgājamo nākas dalīt daudzās daļās, un katru daļu vēl laist cauri ekstra skalošanas ciklam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Atjaunojot topiku:

 

kādas ir šībrīža atsauksmes par pieejamo veļasmašīnu modeļiem / ražotājiem?

 

interesē "toploader" (diemžēl vieta :( ) , lai būtu atkārtotā vai pagarinātā skalošana, ap 300 eirikiem, pārējais no fīčām pa lielam pof.

 

skatos provincē viss piedzīts ar "virpuļiem", bet kaut kā man par viņiem rezervēts uzskats (pašreizējais un iepriekšējais ir bijis virpulis, kaut kā nepatīk kā viņi uzvedas), kādas ir saprātīgas alternatīvas, ne kosmoss.  zanussi?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, gan jau, ka katram savs, bet es esmu ieciklējies uz Candy vešmašīnām. Arī top load izmantoju vietas dēļ. Pirmā nogāja nezi cik ilgi, beigās apakšā ūdens sāka bišķi pilēt. Gan jau, ka varēja sataisīt, bet tik veca un aplupusi jau bija, ka gribējās jaunu principā :) Paņēmu atkal Candy, arīdzan iet n-tos gadus. Protams - visas atliktās un atkārtotās skalošanas abām bija utt.

Link to comment
Share on other sites

A kāda starpība :D

Lielai daļai veļas mašinu iekšas vienādas, gan jau atradīsi pie kā labot. A Garantiju veikalam tāpat jānodrošina.

A ja taj veļas mašinai vadības bloks, motors, tvertne pati noklāsies neatmaksājas remontēt.

Link to comment
Share on other sites

Indesit vadības bloka nomaiņa bija zem 50 Ls, kādā ziņā neatmaksājas remontēt? Ja vēl ņem vēra čakaru ar remontam nederīgās mašīnas utilizāciju un jaunas vešanu/uzstādīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Paziņam bija kaut kāda "super gudrā" Electrolux veļasmašīna ar LCD displeju un uzrakstiem latviešu valodā. Kad sadega vadības bloks, d­­ēļ tā, ka uz t­ā nezināmu iemeslu d­ēļ tika virsū dažas piles ūdens (nebija tur redzams, ka ūdens daudzums kas nobeidza vadības bloku būtu lielāks par dažām pil­­ēm), darbnīca par remontu tika prasīts vairāk par Ls 100. Cik meklēju internetā, tad šīs veļas mašīnas vadibas bloki nav lēti, un spriežot pēc informācijas krievu forumos, tur vēl ir čakaris ar to, ka vadibas bloka firmware var nebūt saderīga ar LCD ekrāna firmware. Rezult­āt­a, šī veļas maš­īna tika nodota metāllužņos (kaut nokalpoja tā tikai mazliet vair­āk k­ā 2 gadus) un tās vietā nopirkta cita - "netik gudra".

Pats nesen remontēju brālim AEG veļas mašīnu. Kaut kāda viena sūda plastmasas zobratiņa dēļ vajadzēja pirkt veselu bloku - "ūdens sadales mehānisms" par 60 eiro, + mani transporta izdevumi par 200 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zaabaks

Atjaunojot topiku:

 

Apnicis, ka vecajam Siemens jabkas jāgriež pie 1.5h lai izmazgājas + skaļš un nav regulējams.

Vajadzības: lai ir ātrā mazgāšana (30 min), kluss, energoefektīvs, dziļums <48cm.

 

Izvēle krīt:

Bosch WLK24261BY

Electrolux EWS1277FDW

vai kādu LG kas ir ar tādu pašu funkcionalitāti, bet salīdzinoši lētāki, piemēram, F10A8NDA , F12A8NDA.

 

būšu pateicīgs par ieteikumiem (līdz šim ar lielo sadzīves tehniku nav bijusi darīšana)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

man jau liekas ka varetu būt bezgala grūti kaut kā objektīvi izvērtet bosh/siemens vs aeg/electrolux  sauso atlikumu un īstos ekspluatacijas izdevumus - drošāk ir mest kapeiku vai skatīties kas ir smukāks

Link to comment
Share on other sites

bargaisvecis

Man personīgi pret visiem LG, Samsung, Indesit un tamlīdzīgiem nosacīti lētā gala izstrādājumiem tieši saistībā ar veļasmašīnām ir alerģija. Personīgi man gadu gaidā ir radies tāds priekšstats, ka Bosch un AEG ir ļoti kvalitatīva tehnika, pats arī tādu esmu izvēlējies(Bosch).

 

Iz reālās dzīves pieredzes - māsa nopirka Indesit veļasmašīnu un pēc tam pusgadu staigāja uz veļas mazgātavu, jo veļasmašīna sāka mest errorus. Atnāca meistars un teica, ka vadības bloks ir beigts. Bloku savāca, teica, ka pēc pāris mēnešiem būs klāt jaunais, ko garantijas ietvaros uzstādīs. Nomainīja pret jauno, errors tas pats. Savāca motoru, atkal divi mēneši. Atnāca ar jauno motoru, nomainīja, atkal tas pats errors. Beigās izrādījās pie vainas pats tas bundulis, kurā krāmē veļu. Rezultātā visu pa vienai daļai nomainīja (no tā meistara sapratu, ka tikai 3 sastāvdaļas veļasmašīnas vēderā pa lielam arī ir) un veļasmašīna strādāja. BET - tas kopsummā aizņēma aptuveni pusgadu. :)

 

Vēl no tāda lētāka gala par ilgdzīvotājiem sevi pierādījusi Whirlpool tehnika - mammai gan ledusskapis, gan veļasmašīna nu jau ap 10 gadiem darbojas bez nekādām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās jāmēģina sabalansēt kvalitāte vs cena attiecību. Jo ražošanas izmaksu optimizācija skar arī labos brendus, nav jēgas pirkt nezēlīgi dārgu veļas mašinu, kas pieņemsim nokalpos 20 gadus... ja pa to cenu sanāk 4 Samsung lētās veļas mašinās, kas ar savus 10 gadus kalpo.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mūsdienās normāli ir ka tehnika nokalpo garantijas laiku (2-3 gadi) un pēc tam var nopirkt rezerves daļas un salabot pa sakarīgu ciparu. 

Man pašam ir bijusi saskare ar apmēram ~10 gadus vecām mazgājamām (veļas un trauku) mašīnām kurām kāds sīkums ir sabojājies, bet jaunu detaļu dabūt vienkārši nevar. Un nākas mest ārā... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...