Jump to content

aktuālās veļas mašīnas


rokijs
 Share

Recommended Posts

Lemberg, vai tad automašīnas cilvēki nemaina? Vai tad arī ejošus televizorus nemaina? Kāpēc lai ar veļasmašīnu būtu citādāk? Apnika viena, nopērk citu, bet vēl ejošo pārdod par normālu naudu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    7

  • Didzis

    8

  • rokijs

    12

  • Žaks Noriss

    6

Žaks Noriss

Tie būs nolādētie pūstošie kapitālisti!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vot veļas mašīnu uz 30 gadiem neatbalstu, jo tehnika iet uz priekšu, bleķis rūsē, plastmasa dzeltē, kaļķis/dzelzs arī neuzkūp gaisā. Ilgstoši pabriesmīga paskata verķi nevēlos turēt. Cits stāsts ja māja ir ūķis, tad pilnīgi vienalga kā izskatās.

Vectēvam ir mājās arhaiska veļas mašīna - viss norūsējis un apkaļķojies, bet tā kā strādā, tad nav iemesls mainīt.

 

Mana stratēģija pa lēto ievākt veļas mašīnas ar elektronikas defektiem un tos novērst tos. Kaut kā meistariem-parastajiem pa zobam tikai mehāniku labot. Normālas lietotas (~3-7g) veselas veļas mašīnas arī nāk ne vairāk pa 100Ls. Tā pat neatceros, kad pēdējo reizi jaunu leduskapi būtu pircis.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tieši to jau visi te arī aģitē, ka nopirksi Mieli, pusgadsimtu varēsi lietot, drīzāk pats nosirmosi, kā Miele izjuks :sarkasms:

 

Cita lieta ir vai ir jēga maksāt jauna cenu par arhaiska paskata verķi, ja tu tāpat viņu nenolauzīsi un būs jāpērk cits, tapēc ka šis sen apnicis, sadzeltējis, sarūsējis, neiederas interjerā, bet vēl arvien strādā u.t.t

 

Protams, negribu noliegt, ka verķi ir ļoti labi, bet ja vien veļasmašīna neatrodas pagrabā aiz 3 durvīm, tādus dinozaurus mūsdienīgā virstuvē, nē paldies. Jo jaunu nopirkt, uuuu... :)

Labots - Lemberghini
Link to comment
Share on other sites

viena lieta ir arhaiska/ nearhaiska ( tas atkarīgs no katras veļas mašīnas stāvokļa) bet pavisam cits ar uzturēšanas izmaksām: vai var pieņemt ka lietota miele būs ar mazāku elektro/ ūdens patēriņu, klusāka, labāk mazgās - pieņemu ka nē?

Link to comment
Share on other sites

Nu re,parādās izskaidrojumi,kapēc var nopirkt lietotu Mieli,lietotu mašīnu un lietotu ledusskapi.Cilvēkiem dēļ sava stulbuma nav kur naudu likt un visu laiku vajag jaunas spēļmantiņas. Nu nah** man vajag veļmašīnu kurai smukākas podziņas,man vajag aparātu,kurš stabili strādā. Veļmašīna tak nav sieva uz kuru katru diebu skatās un guļ vienā gultā :sarkasms: .Es nemaz nerunāju par tiem dabas resursiem,kuri tiek tērēti,lai uzražotu jaunu veļeni vai ledusskapi. Tad vēl vecie aparāti, labākā gadījumā, tiek izmesti izgāstuvē, bet sliktākajā aizvesti uz mežu. Pats esmu mežā atradis televizoru pilnā darba kārtībā. Gan jau kads ideots tagad pricīgs skatās jaunu plazmu un viņam pilnigi poh**, ka dabu piestāstiis. Tapēc jau pasaule iet uz galu. Es varu saprast, ka jāmaina teiksim dators,jo tas vairāk nevelk jaunās programas, bet veļmašīna tak nu nekādāk savādāk nemazgā veļu. Par nez kādu tur ekonomiju jaunākajos modeļos, tā visa ir reklama, jo tak jāapčakarē potencialais pircējs. Ja kads ir ar rokām kaut reizi dzīvē zeķrs izmazgājis, tad sapratīs, ka ar krūzīti ūdens to izdarīt nevar. Tāpat ir ar veļmašīmu. Var jau stāstīt, ka junā mašīna mazāk ūdens patērē, jo nevieam tak ūdens skaitītājs uz veļeni nestāv :sarkasms: . Man patika kā viens ārzemju latvietis man deviņdesmitajos gados teica par veļaspulveriem un to reklāmu. Ja viņš būtu ticējis reklāmam pēdejos piecdesmit gadus, ka katrs jaunākais pulveris uz pusi labāk mazgā, tad pašu jaunāko pietiktu nolikt blakus veļmašīnai un no domām vien veļa būtu tīra :sarkasms:

Labots - Didzis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms trim gadiem tika nomainīta veļasmašīna un viena lieta vecajai gan bija labāka - filtrs (sietiņveida). Jaunajai tas sū** īsti nestrādā un ik pa brīdim nākas čakarēties ar tīrīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis

 

Viss pareizi izņemot izteikumu, ka pārējo lietotās veļasmašīnas izņemot Miele nekur neder. Pašlaik lietojas smuka Zanussi (nezināmus gadus lietota) veļas mašīna ar podziņām, displeju. Nu nav Miele vai vells sazin kāda krutā firma, bet mazgā bez problēmām.

 

Pirms tam vienu Samsungu lietotu ekspluatēju, kura joprojām laukos darbinās, kad 7 gadus biju izmantojis. Nekas nav noplīsis pa šiem gadiem.

 

Tāds sīkums, ka abi aparāti tika atdzīvināti un atgriezti dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

Iz pieredzes:

Elektrolux 2009 g., 1200 apgr., el. vadība., front., lietoš. intensitāte vid. 2x ned.

Bunduļa gultņus jau mainīju 2x. Dzinēja gultņi sukas nevainojami.

Link to comment
Share on other sites

Intresanti vai bez tiem A+ energoklases testiem ir arī veļasmašinu tesi cik labi tā veic savu tiešo funkciju-mazgāt? Man ir Elektrolux WH2900 , tad tai ir viena īpatnēja funkcija, kas nodrošina ekselentu netīru drēbju mazgāšanu. Nu tas izskatās apmēram tā: kad ieslēgts speciālais režims , tad kad mazgā , laiku pa laikam sāk griezties cemtrfūgas režimā un netīrumus kopā ar ūdeni ''izspiež'' . Jaunajām šitādu fīču neesmu redzējis. Laikam tāpēc, ka šai ūdens netiek sildīts tanī traukā kur mazgājamais trumulis, bet atsevišķā . Mazģāšanas laikā ar sūkni lej virsū mazgājam . Nu strādā ekselenti. Starp citu mašinu 99 nopirku jau lietotu ( domāju ka pirms tam bija kalpojusi kādus 5-6 gadus) un kalpo joprojam. Nu tiešam manta no laikiem kad ''zāle bija zaļaka''

Link to comment
Share on other sites

Mr.Līkrocis, nu nav tā, ka es tikai Mieli atdzīstu.Var kaut vai Bosh pirkt un arī kalpos, bet nu Sansungu es par velti neņemtu. Kaiminiene trīs reizes pa garantiju remontēja,laikam beigās nomainīja un pēc garantijas vienalga čakarējās. Toties par Mieli neviens meisters nevienu sliktu vārdu nav teicis un ne no viena cilvēka sliktas atsauksmes arī nav dzirdētas. Nu ja protams neskaita jaunas Mieles cenu.

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza
Mr.Līkrocis, nu nav tā, ka es tikai Mieli atdzīstu.Var kaut vai Bosh pirkt un arī kalpos,

Nu tad beidzot, bet ilgi nācās gaidīt...

Link to comment
Share on other sites

tātad lai turētu līniju - lietota miele vai jauna līdz 200? sāku uz top load pārmesties :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bosch jau arī nav nekāda medusmaize. Nācās saskarties ar kombinēto plīti - augšā gāze, apakšā elektrība. Viss jau baigi skaisti nostrādāts (par 600Ls :rus_roulette: ), bet piemirsies ielikt siltuma izolāciju. Ja strādā apakša, tad augšā olas cep neieslēdzot gāzi. Karst gan augša, gan sānu un tā karst, ka var iegūt apdegumus. Serviss rausta plecus un saka kā tā ir šim modelim. Un dažiem citiem :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Topload veļas mašīnām viens mīnuss, ka tās nevar iebūvēt virtuves iekārtās zem galda virsmas. Ja ir vieta vannas istabā vai citā būcenī, tad var likt. Citādi viņas ir kompaktākas platumā.

Link to comment
Share on other sites

Topload veļas mašīnām viens mīnuss, ka tās nevar iebūvēt virtuves iekārtās zem galda virsmas.

 

Man kā reizi sanāca "pretējais gadījums". Dzīvoklī ļoti šaura gan virtuve gan vannasistaba. Kā sakarīgāko risinājumu uzvēlējos TopLoad veļas mašīnu ieliku L veida virtuves iekārtas "dziļajā" stūrī un pa virsu paceļamu galda virsmas daļu.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Man kā reizi sanāca "pretējais gadījums". Dzīvoklī ļoti šaura gan virtuve gan vannasistaba. Kā sakarīgāko risinājumu uzvēlējos TopLoad veļas mašīnu ieliku L veida virtuves iekārtas "dziļajā" stūrī un pa virsu paceļamu galda virsmas daļu.

 

līkrocis stāsta par standartu,paceļamu virtuves virsmu jau var uzlikt arī uz vannas - sanāks ka būsi ebūvēta vanna :)

Link to comment
Share on other sites

Ņem Mieli kaut vai lietotu. A+++.Uz prieksu domajot pat programmu var apdeitot.Metala bundulis,8kg,apgriezieni lidz 1600 ierobezotais,realais 1800.Svars 110kg.

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Ar pašārstēšanos gan nenodarbojos, bet autiņam motoru pats nomainu, pirts krāsni sametinu. un elektroniku arī laboju, tā kā saremontēt veļmašīnu tas ir apsolūts sīkums. Nu ko es varu iesākt, ka man rokas no īstās vietas aug un citu meistaru pakalpojumus nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam ir veca Miele, tad tās salūšanas gadījumā remonts pie meistara nebūt nebūs lēts prieks, tā ka nekas cits jau neatliek kā labot pašam. Jā, jā protams – Miele nekas nevar salūzt. Pats gan esmu vienu vecu Miele labojis 3x (beigti gultņi, beigts durju bloķēšanas slēdzis, beigtas motora oglītēs), bet tad jau tas laikam nebūs bijis īsts Miele, bet gan kaut kāds viltojums. Tai „viltotajai” Miele labi bija tas, ka defekti tiek uzrādīti ar error code palīdzību, kas stipri atvieglo tās labošanu.

Ja cilvēks kaut ko saprot no tehnikas un ir vēlēšanās, tad salabot veļas mašīnu nav lielas problēmas. Nav jau tur nekā sarežģīta un tam nav vajadzīga kāda speciāla izglītība, kā tas ir zobu labošanā vai apendiksa griešanā. Nu, labi – minimālas elektrotehniskas zināšanas ir vēlams, bet vispār jau veļas mašīnās nav daudz detaļu kuras var sabojāties. Vecai veļas mašīnai var sabirt gultņi, varbūt nodilt oglītes un tas arī viss. Ja nobeidzas elektroniskais vadības bloks, tad tur tik un tā nav ko labot – nopērk, uzliek jaunu un viss. Šajā gadījumā gan ir jārēķina vai šāds remonts ir ekonomiski attaisnojams. Paziņam nobeidzās „gudrās” veļas mašīnas vadības bloks (ūdens uz tā uzpilēja), un par jaunu bloku meistars paprasīja > Ls 100 (arī ebay tas bloks nemaksāja letāk). Rezultātā tika nopirkta jauna veļas mašīna.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Visu palagu gan neizlasiju, bet centrifūgas klase nozīmē to, ka jo augstākā klase jo klusāka cetrifūga būs. Ir mašinas ar nosacītu skaņas izolāciju un bļembu A klase centrifūgai. Domāju, ka nav ko lieki iespringt uz šo aspektu. Budžets ir 200 un tur nekas vairāk par budžeta klasi nesanāks.

 

Par Mieli.. Miele ir Miele! čomam 12 gadus jau kalpo un neko, ja neskaita, ka morāli novecojusi!

Link to comment
Share on other sites

Kad pirmo reizi šajā topikā pieminēju Mieli, tad ar tādu domu, ka topika autoram prasības pret veļasmašīnu it kā viņš taisītos pirkt Mieli, ne jau ka jākrāj 1000 Ls un jāpērk tikai un vienīgi Miele.

 

Atkārtošos - ja grib jaunu veļeni, tad par 200 Ls tās visas būs vienādas. Pats šogad nopirku veļasmašīnu pa 180 Ls īrētam dzīvoklim, kuru visticamāk kaut kad nākotnē pārvācoties šeit arī atstāšu (ja nu vienīgi nākamajā dzīvesvietā veļene nebūs vispār, vai arī būs pilnīgs sūds, un tagadējā vēl vispār strādās).

Pirku neiedziļinoties kaut kādos veļenes parametros un funkcijās (un kas gan var mūsdienu veļenei nebūt? Ok, ar lētajām noteikti nevar sēdēt tviterī) pēc ļoti primitīva principa - puslīdz zināmu brendu, par kuru nekas baigi slikts nav dzirdēts. Paņemu jaunu Zanussi par 180 Ls - jau pusgadu strādā kā nākas, neko sliktu neesmu pamanījis. Tādu Samsung, LG Beko vai HEC gan neņemtu - Samsung un LG tehniku vispār uzskatu par rūpniecības atkritumiem, bet tādi Beko, Candy, HEC, Bompani utml. brīnumi laikam pārāk maz izplatīti un parasti ir aizdomīgi lēti, lai baigi gribētos tādu pirkt.

 

Bet tā... AEG, Electrolux, Zanussi, Bosch, Whirlpool, Indesit utml. - gan jau visiem var atrast veļeni 200 Ls cenā, kas kādus gadus 4-5 pie intensīvas lietošanas visticamāk kalpos bez bēdām, bet nu ilgāk diez vai.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

snukurins: man mans Samsungs DirectDrive patīk labāk par \m/ AEG kurš man bija pirms tam.

Atklāti sakot - vienkārši ērtāks un strādā foršāk. Pirmoreiz dzīvē strādāju ar veļasmašīnu kurai ir cilvēcisks interfeiss. Es gan viņu nopirku dēļ tā ka AEG , BOSCH , MIELE un citi vienkārši neizjaukti nelīda pa standarta deviņstāvenes vannas istabas durvīm iekšā un arī naudas konkrētā brīdī nebija daudz.

Kā bonuss - ja mana DirectDrive nomirs ar jebko izņemot motor gļuku , no viņa var hohmas pēc uztaisīt vēja ģeneratoru :)

 

Bet iesaku neatkārto manu kļūdu - izmērīt vannas istabas durvju platumu un paskatīties vešmašīnas specifikācijā,jo es savu indesit žāvētāju uzreiz no veikala biju spiests sadalīt reizinātājos lai dabūtu vannas istabā iekšā :D

Link to comment
Share on other sites

parasti jau 60 cm vismaz ir

 

Bet iesaku neatkārto manu kļūdu - izmērīt vannas istabas durvju platumu un paskatīties vešmašīnas specifikācijā,jo es savu indesit žāvētāju uzreiz no veikala biju spiests sadalīt reizinātājos lai dabūtu vannas istabā iekšā
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Es tikko iepirku LG ar bezsiksnas mehānismu. Mehānismam ir ražotāja 10 gadu garantija. Varbūt ir vērts par ko tādu padomāt.

Link to comment
Share on other sites

rokijs: nu varbut arī parasti ir , bet man ir mazāk - ja pareizi atceros 59 vai kaut kas tāds. Centimetrs pietrūka lai varētu lielo vešeni dabūt iekšā pa durvīm.

jebkurā gadījumā - check , then double check

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Esmu manījis kādām 4 veļas mašīnām gultņus (tai skaitā vienai Miele). Ja gultņi ir jāmaina savai veļas mašīnai, tad gan jau, ka atmaksājas mainīt, bet ja jāmaina priekš kāda cita, tad jāskatās vai cilvēks vispār gribēs tam tērēt naudu. Ja paši gultņi un blīvslēgs kopā maksā kādus Ls 10,00-15,00 (nē, nu var nopirkt gultņus arī par Ls 1,00 gabalā un gan jau ka kādu laiku tie darbosies), tad vēl darbs kādas 2-3 stundas atkarībā no tā cik viegli to veļas mašīnu ir izjaut, un ja vēl jābrauc pie cilvēkā uz mājām, tad tā gultņu mainīšana kopā izmaksās kādus Ls 30,00 (nezinu cik veļas mašīnu remontētāji ņem par tādu darbu). Tad nu jāskatās vai klientam vispār ir jēgas to veļas mašīnu remontēt.

Ja sadomāsi pats mainīt veļas mašīnai gultņu, tad ņem vērā, ka tā skrūve, ar kuru lielais rats ir pieskrūvēta pie ass, parasti ir pielīmēta ar „skrūvju līmi” un bez sildīšanas to ir ļoti grūti atskrūvēt.

Link to comment
Share on other sites

Eu, aplamie Mieles fani

I vispār par tādu ražotāju nebiju dzirdējis. :o

Link to comment
Share on other sites

Pasildīt skrūvi lai viņu dabūtu vaļā - nu tā nebūt nav problēma. Bet kā ir - vai nevajag presi lai veco gultni dabūtu ārā?

Link to comment
Share on other sites

Pasildīt skrūvi, lai viņu dabūtu vaļā tā tiešām nav problēma, ja zina, ka to skrūvi vajag pasildīt, ja nezina - tad pirms skrūvēs atskrūvēšanas paspēsi pāris reizes rokas apdauzīt, skaļi izteikt savas domas par to ku tu izdarītu ar veļas mašīnas ražotāja māti, paņemt garāku atslēgu, vēlreiz nolamāties, uzlikt atslēgai virsū trubu, lai garāks plecs, un tik un tā neatskrūvēt to nolādēto skrūvi.

Veļas mašīnām ir 2 gultņi un blīvslēgs pie tā gultņa, kurš ir tuvāk ūdenim. Lai noņemtu gultņus nekādi speciāli instrumenti nav vajadzīgi, ja neskaita pamatīgu, smagu āmuru un kaut ko pa ko sist, lai izsitu no veļas mašīnas un gultņiem asi. Pēc tam vajadzēs kaut kādu stienīti ar ko varētu izsit gultņus no bunduļa sēžām. Kad gultņi manīsi gultņus, to ielikšanai nevajag lietot lielu spēku, labāka pasildīt bundulim gultņa sēžu ar fēnu (gultņus paturēt ledusskapī), bet pašu asi kādu laiku laukā atdzēst un tur viss saliksies gandrīz vispār bez sišanas.

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
Izņem bunduli pats un ved uz darbnīcu, 1/2 lētāk sanāks ~15-20 lvl samaksāsi.

o, par shitaadu opciju nebiju iedomaajies

gadu mija panjemshu atvaljinaajumu sporta peec padarboshos

ja nee njemshu indesit :pooh_honey:

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

Lai noņemtu gultņus nekādi speciāli instrumenti nav vajadzīgi, ja neskaita pamatīgu, smagu āmuru un kaut ko pa ko sist, lai izsitu no veļas mašīnas un gultņiem asi. Pēc tam vajadzēs kaut kādu stienīti ar ko varētu izsit gultņus no bunduļa sēžām.

Pēc šā secinu ka tomēr prese būs šai procesā noderīga, kaut arī visu var paveikt ar brutālu spēku.

Link to comment
Share on other sites

Ja mājā nav kaut minimāla darbnīca ar kārtīgu atslēgu komplektu un citiem pričendaļiem, tad labāk gultņu maiņu uzticēt speciālistam. Citādāk, ja ir pieredze kaut mopēdam gultņus mainīt, tad veļmasinai gulņus nomainīt kā divus pirkstus ........

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
Pēc šā secinu ka tomēr prese būs šai procesā noderīga, kaut arī visu var paveikt ar brutālu spēku.

kaadaa youtube sizhetaa keks gultnjus izsita ar neliela izmeera gumijotu aaamuru :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sveicieni negribot vērt jaunu tēmu paturpināšu iesākto tēmu

 

Kur iekš lv varētu dabūt balstu veļas mašinas bundulim un droši vien gultņus ar :)

 

Veļas mašina samsung p1001 1000 apgriezieni 

 

f0zvrnsp3wza9xxfsvb.jpg

 

Calgon nelietoju  :king2:  :mrgreen:



:sorry:



Neviens nezin?

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...