Jump to content

Uzturēšana sevi formā


MārcisN
 Share

Recommended Posts

tarahumara cik tev ir gadu, ka runā muļķības?

Nav tie laiki, lai darbu varētu tik vienkārši nomainīt vai arī izvēlēties.

Es nevaru strādāt savā miestā, jo darba tur vienkārši nav, tāpēc katru dienu braukāju ~120km - ~2h (tas ar mašīnu), ja būtu ar sab, tad pat nezinu.

Tad parēķini kā var atlikt laika vēl iet uz kačalku?

Tā ka cik cilvēku tik arī dažādas situācijas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    14

  • UN1

    10

  • xxxxxx

    23

  • MārcisN

    7

Top Posters In This Topic

joptv - neviens riteņbraucējs zālē netrenēs tikai kājas...kā piemērs - ja nemaldos, tad NBA saspēles vadītājiem fiziskajos testos no krūtīm ir jāspiež 150Kg - bet stieni grozā taču viņi nemet?

 

jebkura sporta veida NOPIETNS pārstāvis svaru zālē trenēs visu ķermeni

Link to comment
Share on other sites

100debija

xp

 

vai nu samierinies ar to vai maini kaut ko savā dzīvē. : )

Varianti vienmēr ir.

Link to comment
Share on other sites

Tagad pa tēmu:

Ziemā ar riteni nav vēlams braukāties.

Ko jūs sakāt par velo trnažieri mājās?

Vai ir vērts pirkt.

It kā man ir sēdošs darbs, vismaz kautkāda fiziskā slodzīte.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Vēlams vai nav vēlams, es ziemā ārā gan skrienu gan ar velo uz darbu>atpakaļ braucu. : )

Link to comment
Share on other sites

jarajara

xp .

kapēc nav vēlams. nopērc normālu jaciņu, bikses , cimdus, mokasīnus un min visu ziemu. nekadu problēmu. iekļausies sakārīga velotranažiera cenā. man tas komplekts pāris dienas atpakaļ izmaksaja ap 140 lašiem. sakarīgs trenažieris tanī cenā praktiski neierakstās. ja nu gribas var arī radžu ripuļus pameklēt.

Link to comment
Share on other sites

Ierakstās tāds trenažieris, kur iestirpina pakaļējo ratu - sanāks vienkaaršak arī apkopt (nomainīt kaseti/ķēdi vajadzētu varēt katram)

Link to comment
Share on other sites

xp

 

nav starpības - ritenis, trenežieris vai kross - visi nodarbina sirdi, tobiš, tas ir kardiotreniņš - audzē izturību un dedzina kalorijas. Tā kā - ja pa ziemu nepatīk skriet, tad droši pērc ;):)

Link to comment
Share on other sites

Iemetīšu savas piecas kapeikas, tēma ļoti tuva.

 

Pirmkārt, Mežavecis un pārējie, kas runāja par pulveriem. Visu cieņu Jums kā IT darboņiem, daudz esmu pasmēlies no, piemēram, Mežaveča tofikiem un tā, bet nu no sporta jūs sajēdzat pamaz un daži izbļāvieni velk uz "novelciet man internetu disketē" līmeni. Piemēram, par muskuļu pārvēršanos taukos tas ir vispār čau. Jā, muskuļu masa zūd, bet viņa nepārvēršas taukos - runājot pavisam prastiem vārdiem muskuļu šķiedras "saplok" ja tām nesniedz pietiekošu noslogojumu. Attiecīgi, ja cilvēks kurš ir ieguvis noteiktu muskuļu masu pārstāj apmeklēt trenažieru zāli, muskuļu apjoms/masa samazinās, bet ja tas pats cilvēks atsāks staigāt uz sporta zāli, 3-6 mēnešu laikā varēs atgūt savu iepriekšējo formu (piedodiet, man sporta fizioloģijas pārzinātāji par tik rupju apstāstījumu :) ) .

 

Tālāk - par to, ka "kačaki" nevar izrakt auto utt, te ir jāņem vērā, pirmkārt, cilvēks kurš to nevar izdarīt (ir jau tādi, kas bļauj pa visām malām, bet paši ne sūda nevar), otrkārt viņa treniņu virzienu. Piemēram, bodybuilderi (kā Ārnijs) tiecas uz muskuļu apjoma hipertrofiju, attiecīgi tiek pielāgotas treniņu programmas. Tas nenozīmē, ka viņi neko nevar izdarīt spēka ziņā, bet spēks viņiem nav pamatmērķis. Tad ir powerlifteri - cilvēki, kuru specifika, rupji runājot, ir pacelt pēc iespējas lielāku svaru, parasti tas notiek vienā no trim (vai arī visos kopsummā) "zelta" pamatvingrojumiem - stieņa spiešana guļus, pietupieni ar stieni un stieņa vilkšana no zemes ( jeb deadlift). Vēl ir spēka vīri, armswrestleri, olimpiskie štangas centoņi un pārējie, tādēļ visus zem vienas grebenes nevar bāzt.

 

Otrkārt, par sevis "nodzīšanu" sporta zālē. Jā, savi noteikumi ir jāievēro nodarbojoties ar spēka treniņiem - vismaz 8h pilnvērtīgs miegs, sabalansēts uzturs, nestresot un tā. Kā redzam, neko daudz neatšķiras no tā, ko ārsti iesaka pilnīgi "visiem". Attiecīgi, pareizi barojoties (bez junk food, pārsvarā liesa gaļa, dārzeņi, rīsi, griķi utt.), pietiekami guļot var nenodzīties un uzturēt savu miesu kādā-nekādā formā. Papildus tam visam ir pareizi jāsadala muskuļu grupu treniņi pa dienām un tad nekādas nodzīšanās nebūs. Pie šitāda režīma veikt ikdienas darbus būs pat vieglāk un treniņi nesīs gandarījumu. Galvenais šeit ir netiekties uz olimpiskajiem rekordiem un domāt ar galvu. Runājot par pulveriem - jāsaprot, ka tie ir uztura BAGĀTINĀTĀJI, nevis brīnumzāles. Viņi var dot efektu tikai tad ja pamatuzturs ir sabalansēts, bet ja tas tā ir, tad parastam censonim bieži vien nekādus bagātinātājus nevajag (izņēmums - multivitamīni, tos gan pa kursam derētu padzerties katram, nu mož vēl zivju eļļa). Jāpiebilst, ka muskuļu masu var palielināt tikai nodarbinot organismu ar smagumiem t.i, pievelkoties un pumpējoties tiek trenēta muskuļu izturība (kas arī ir labi), tie kļūst tvirtāki un izteiktāki, bet lielāki gan nē (izņēmums - ja pievilkšanās, atspiešanās iet ar papildus svaru). Tādēļ, ja kādam ir problēmas ar svaru (normālu svaru var aptuveni noteikt pēc formulas "augums - 100") tad laipni lūgti sakārtot savu diētu un iet uz zāli :) . Un vēl, runājot par to, ka kačoki ir stulbi - rekur jums Haskell programmētājs ar štangu http://lurkmore.so/images/c/c7/Z150_03.jpg :) ).

 

Tas būtu svaru aizstāvēšanai. BET, jāņem vērā arī ieteikumi pret svaru zāli, it īpaši IT darboņiem. Pats pirmais - mugurkauls, daudziem IT censoņiem viņš ir vairāk vai mazāk izliekts. Te svaru zāle var palīdzēt ja attiecīgi nostiprina muskuļus kas tur mugurkaulu, bet var arī kaitēt, te ir jārunā ar ārstu (vēlams, sporta, viņi labāk pārzin) un jāsastāda attiecīgi treniņu programmu. Otrkārt, jāpievērš uzmanība locītavām. Vēl svarīga lieta - tā kā IT darbonis lielāko daļu dzīves pavada sēžot uz pakaļas, tad ir paaugstināts risks noķert hemoroīdus, nodarbības ar svariem var to tikai pasliktināt (izklausās smieklīgi līdz brīdim kad pakaļa sāk asiņot un sāpēt :) ). Tas viss jāņem vērā

 

Par svaru zāli īsumā viss.

 

Mani personīgie ieteikumi par formu:

1) Aiziet pie ārsta, pārbaudīt visu un uzzināt ko var un ko nevar.

2) Atkarībā no ta, ko izvēlējies sākt pamazām. Uz rekordiem nevajag lekties (it īpaši ja nav pieredzes sportā), visur ir jāievēro tehnika. Pats pāris reizes iepēros mēģinot pārlekt pāri galvai, paldies visuvarenajam, ka beidzās bez traumām :)

3) Pie fiziskajām aktivitātēm jābūt labam miegam un uzturam. Ja tā nebūs tad vienīgais ko varēs panākt ir organisma nonēsāšanās, paliks tikai sliktāk. Ja nav laba uztura un miega var noraut problēmas un pēc tam forumos sūdzēties, ka redz, sports ir priekš durakiem un vispār nepalīdz :)

 

Tālāk, ieteikums topikstarteram - šobrīd Tava programma izskatās laba pie nosacījuma, ka treniņi svaru zālē ir atbilstoši programmai un uzturs + miegs ir kārtībā. Ja nebūs pieejama trenažieru zāle, iesaku sekojošo - turpināt skriet (sākumam var parastās kedās, vēlāk silti iesaku nopirkt speciālos skriešanas apavus) un nodarboties ar sava svara vingrinājumiem. Iesaku novilkt/nopirkt grāmatu "Convict Conditioning" , tur ir ļoti daudz vingrojumu ar savu svaru kā arī aprakstīti piegājienu skaits un tā. Vēl keywordi no kuriem var pasmelties ir "Insanity" videokurss, "P90x" (tur gan vajag hanteles un vēl ekipējumu) u.c līdzīgi. Galvenais regulāri trenēties, pareizi ēst un gulēt, tad viss būs čikiniekā :)

 

Itkā visu izstāstiju, ko gribēju.

 

Veselību un prieku Jums, biedri! :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jarajara, daži vārdi personīgi Tev. To ka esi kretīns un klaviatūras varonis, laikam, pats zini. Neizliecies par gudru, ja neesi. Viss ko rakstīju ir pareizi. Sportā esmu no 7 gadiem (un tagad man ir pāri 40). Par ģimeni, māju u.c. zinu daudz vairāk par Tevi. Vienu brīdi brīdi vadīju arī grupu. Galvenais ir sitienu turēt... :D slims cilvēks, atnāc uz sporta zāli ciemos un noturi. Turētājs ....

Link to comment
Share on other sites

jarajara

pareizi ēst = daudz naudas , vai daudz laika . pareizi gulēt = daudz laika. sporta zāle = nauda + laiks . labi apavi + apģerbs = daudz naudas. arsts = nauda . pričendāļi tipa pulsometrs, vitamīni , pulveri, dzērieni= nauda. treniņprogrammas sastādīsana = nauda. to visu pareizinam ar 6 (ģimenes lielums) . kaudze naudas un kaudze laika. bļin suni aizmirsu izvest. 3 reizes pa stundai.

kāčajieties veseli. neprecēti un bez bērniem. izmantojiet izdevību.:)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

jarajara - ja negrib neko darīt, tad atmazgas vienmēr var atrast. (padomā cik nauda aiziet visādos junk food, alko utt. - vai nebūtu labāk to ieguldīt sevī)

 

tr4knv, UN1 - prieks, ka šeit tomēr ir arī zinoši cilvēki :)

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

Protams, lai labi dzīvotu vajag labu naudu. Bet šis jautājums jau katram pašam jārisina. Kuram sanāk labāk, kuram sliktāk.... Ja vari vadīt biznesu tā lai paliktu laiks privātajai dzīvei, tad gan pats laimīgs, gan ģimene. Un nav jau iesācējam jāpērk tie pulveri, pulsometri u.c. Jebkurš hobijs ir dārgs, gan markas krāt, gan slēpot, gan arī sportot. Vispār jau sporta zāle ir viens no lētākajiem hobijiem, ja kas. Jebkurā gadījumā investīcija savā veselībā ilgtemiņā atmaksājas (parēķinot potenicālos izdevumus sliktas veselības gadījumā)

Link to comment
Share on other sites

Es esmu vecs un tizls sliņkis. Nesportoju. A vajadzētu. Veselība jau sāk mainīties, bet joprojām slinkoju un nesportoju. Kaut atspārdiet mani... Tā pietiks sedēt un klavieri mocīt. Reizēm nomēr jātslēdzas no tā visa un jāpaskrien lai nav stīva mugura. Tas kā minimums. Tā ka labāk biku pasportot...

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Tiešām malacis "tr4knv"! Visu cieņu par nenoslinkošanu šito visu sarakstīt. Lasiet, biedri, un izglītojaties :>

Link to comment
Share on other sites

paldies par labiem vārdiem, biedri.

 

jarajara, saprotu tavu pozīciju, ģimene tomēr ir svarīgi un tā, bet tu visu maksimalizē, manuprāt. pareizi un daudz ēst nemaksā dārgi, par brīnumu dažreiz pat lētāk nekā pirkt/ēst pusfabrikātus un tā. 40 minūtes sporta nodarbībām dienā arī var atrast. saku to no savas pieredzes, galvenais ir mēģināt. skanēs, protams, drusku tizli, bet visiem cilvēkiem ir 24h diennakts. kā piemērs - kādu laiku trenējos Taekwondo ITF, tur treniņā bija vecis, kuram spriežot pēc auto bija labs darbs/bizness. Staigāja uz treniņiem ar diviem bērniem - puiku un meiteni, viņam pašam bija kaut kur pāri 30 (tieši nezinu, diemžēl personīgi pakontaktēties sanāca maz). Un džeks no nulles savos "pāri 30" dabūja pa n gadiem melno jostu un atvēra savu klubu, tagad pats trenē + paralēli strādā.

Link to comment
Share on other sites

Profiņi! A soļošana kā sportošana varētu derēt? Man patīk ātri un tālu mizot kājām. Jebšu tomēr vajag ko citu lai visi muskuļi labāk izstaipās.

Link to comment
Share on other sites

JDat,

 

soļošana, garas pastaigas, tas viss der labai pašsajūtai. Lai muskuļi izstaipās vajag staipīties (internetā - stretching exercises) vai arī joga (hatha joga, ja precīzāk, tā ir vingrošana). Ja prāts uz kaut-ko mierīgu velkas var paskatīties uz cigun, tai chi u.c austrumu fiškām, tur galvenais lai marazms maksimāli pieņemams būtu (bez visādiem karmiskiem egregoriem un tā :) )

Link to comment
Share on other sites

MārcisN

to tr4nkv. Apavi man ir nopirkti tieši priekš skriešanas ar amortizējošu zoli, un dzīvoju lauku pusē un liekas, ka ēdu pilnvērtīgi, paša audzēti kartupeļi, gaļa no kaimiņiem, tomāti no siltumnīcas. Bet kalorijas gan neskaitu. Paldies par padomiem, tā grāmata jāapskatās.

 

 

Un cik ironiski. Šodien sava paskastītē saņēmu ilustrētās zinātnes septembra numuru, kurā ir raksts par sakarību starp fizisko sagatavotību un prāta spējām. jo labāka fiziskā sagatavotība, jo augstāks IQ (reāls pētijums 1,2 milj. jaunu vīriešu piedalījušies). Tas ir attiecināms uz tādiem sporta veidiem kā skriešana utml. Pie svaru cilāšanas ar notiek diezgan ievērojamas izmaiņas, bet ne tik tālu kā tājos treniņos, kur tiek paaugstināts aerobās jaudas rādītājs. Viela pārdomām dažiem gudrajiem komentētājiem, kas saka kā tiek organisms mocīts un tiem, kam patīk tikai skaldīt malku un sēdēt birojā. I'm just saying :)

Link to comment
Share on other sites

kartupeļus gan labāk nomainīt pret rīsiem/griķiem, protams, slikti viņi nav, bet nu rīsi/griķi veselīgāki. tas tā :) par prāta spējām - ja labi patrenējas, paēd un izguļas, smadzenēm arī prieks, tas pēc personīgām sajūtām :)

Link to comment
Share on other sites

jarajara

tr4nkv

ta atsienieties no manis. diagnozi man jau uzstādija - slims cilvēksms. :)

un nemurgo par pusfabrikātiem. tādi tiek lietoti minimāli. zini cik laika prasa uztaisīt pusdienas 2+4 ? katru dienu? ar pusfabrikātiem es mājā pa galvu dabūtu. un vakariņas? utt.

un zini , ka neesi vienīgais , kam gribas uz zāli aiziet. kadam tie 4 arī jāuzmana.

un zinu , laiku var atrast, bet jāsaņemas. piekusums, pienakumi, bet cenšos savus dažus simtus ar veļuku nomīt.

UN1

1:0 slimi cilvēki pret kačokiem. vai tad īsti veči uz slimniekiem apvainojas? īsti veči slimos sit? :)

Link to comment
Share on other sites

 

Un cik ironiski. Šodien sava paskastītē saņēmu ilustrētās zinātnes septembra numuru, kurā ir raksts par sakarību starp fizisko sagatavotību un prāta spējām. jo labāka fiziskā sagatavotība, jo augstāks IQ (reāls pētijums 1,2 milj. jaunu vīriešu piedalījušies). Tas ir attiecināms uz tādiem sporta veidiem kā skriešana utml. :)

 

tieši tāpēc jau neskrienu un nekačājos. jo tad pastāv risks to IQ iedzīt zonā "integer out of range"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jarajara, nu-nu, agresīvs gan tu esi. par pusdienām - zinu, esmu gadus divus taisījis pusdienas/vakariņas 5 cilvēkiem. neķer kreņķi, tas, ka minies - super, tā turēt, viss atnāks ;)

Link to comment
Share on other sites

jarajara, nu nevajag apvainoties... pats jau lekties sāki. Par to slimu cilvēku - atvaino, nevietā uzvilkos. Atzīstu, nevajadzēja. Peace?

 

tr4nkv, Ziemeļkorejas Taekwondo ITF, kā reizi liku visas savas jostas u.c. Tajos laikos eksāmenus likām pie korejieša (aizmirsu vārdu) ar 6danu, pie viņa sāka arī Semenkovs (ja zini kas viņš ir) :>

Link to comment
Share on other sites

Šitā grāmata man ir plauktā (papīra versija) Domā derēs iesācējam? Cik atceros, tad tur nebija gatavu treniņu grafiku un risinājumu, tik anatomija un kādi muskuļi pie kura vingrinājuma strādā. Kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

Es pats viņu tikai tā pat esmu izšķirstījis. Bet domāju, ka iesācējs varētu vismaz saprast kā aug muskuļu masa un +/- parādīta vingrinājumu tehnika, cik nu to pilnvērtīgi var attēlot. Savu treniņu grafiku es Mārcim aizsūtīju, lai ir ar ko sākt un ko pielāgot laika gaitā sev :)

Link to comment
Share on other sites

Profiņi! A soļošana kā sportošana varētu derēt? Man patīk ātri un tālu mizot kājām. Jebšu tomēr vajag ko citu lai visi muskuļi labāk izstaipās.

Jā der. Piemēram viens autors raksta, ka profesionālie sportisti nedzīvo ilgāk kā parasti cilvēki. Tiek pieminēts viens sporta soļošanas entuziasts no ASV Džons Fikss, kas diezgan agrā vecumā mira no sirds infarkta. Šis autors iesaka pastaigas, dejas un kustīgas spēles veselības uzlabošanai. Kādreiz lasīju, ka PSRS politbiroja locekļi vienu stundu veltīja pastaigai, neskatoties, cik bija aizņemti.

Skriešanai ir tāds trūkums, ka tā dod lielu slodzi uz ceļgalu locītavām. Ja cilvēks gadiem nav ar skriešanu nodarbojies, tad tas var būt graujoši. Droši vien slodzi ir jāpalielina pakāpeniski.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Ceļgaliem problēmas rodas, ja skrien no papēža. T.i. ar mūsdienu ūber-super-cosmic-gel marketing-big-money-makeing apaviem. Barefoot vai minimālie apvai glābs skrējēju.

Link to comment
Share on other sites

Pa manam, lai uzturētu sevi formā pietiek, lai dzīvē būtu kādas fiziskas aktivitātes - kustība. Aktīvs dzīves veids, var reizēm paskriet.

Lai uzturētu sevi vēl labākā formā - svarene.

 

Pats slīmests sportā, bet periodiski pacilāju svarus (ģereuņas variants).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...