Jump to content

Javera murgi par darba devējiem un darba iespējām


Guest Javeris
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

uldiss, nu ja neviens nodokļus nemaksās, tad rezultāts būs vēl sliktāks.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    78

  • uldiss

    20

  • JDat

    17

  • Леший

    21

Guest Javeris

Atbildes:

 

1)Neviens klients negrib maksāt pieprasīto maksu.

2) Programmētājs nepiekrīt samazinājumam.

3) šefs aizklapē nerentablo nodaļu/biznesu ciet.

4) Programmētājs kļūst par bezdarbnieku.

 

1) parādi man kādu programmētāju, kurš mūsdienās ir bezdarbnieks, jo nevar atrast nekādi darbu, bet tiešām programmētāju ar pieredzi jebkurā no pieprasītajām programmēšanas valodām un tehnoloģijām, nevis arhaisku QBASIC pratēju?

2) klients negribot maksāt pieprasīto maksu - ok, eksperiments, lai pierādītu šīs "dzīves gudrības" patiesību - aizej uz veikalu, paņem no plaukta 0.50Ls vērtu maizi, tad aizej pie kases un pasaki, ka neesi gatavs maksāt par to necik, vai arī esi gatavs maksāt tikai 0.25Ls, piemēram...

3) šefs var bodīti cirst ciet un vainot tikai pats sevi, jo nav mācējis vadīt savus uzņēmumu - un to darīt bija ir viņa atbildība, neviena cita!

Link to comment
Share on other sites

no uzņemēju un valsts viedokļa ilgtermiņā visi tikai iegūtu, ja šodienas minimālās algas saņēmēji būtu labi pārtikuši klienti.

bet, attieksme traucē, jo cilvēku tak, vajag sodīt ar mūžīgu nabadzību par to, ka strādā sabiedrībā nicināmo profesiju kategorijā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

1) Aizklapējas vairāki kantori ciet un pakalpojumus nevienam nevajag.

2) Pircējs aiziet pie cita programmēšanas kantora (kaut ārzemēs) vai izvēlas citu risinājumu, kas izmaksās lētāk.

3) Programmētājs gaudo, ka neviens viņam negrib maksāt pienācīgu algu un nepieņem nevienu darba piedāvājumu.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Visvairāk man riebjas, ka komersanti, dd uzskata, kad ir zaudējumi, tad jācieš visiem, bet kad ir lielā peļņa, tad tā pienākas tikai viņiem.

Link to comment
Share on other sites

uldiss, nu ja neviens nodokļus nemaksās, tad rezultāts būs vēl sliktāks.

 

būs, bet neesmu par to runājis. taču, kā gan iespējams nemaksāt, ja piektā daļa naudas pvn veidā VISIEM aiziet nodokļos? valstī nav nodokļu nemaksātāju un tas mīts ir vienreiz jāizbeidz. pat kontrabandists gandrīz visu savu naudu iztērē ar pvn apliekamās precēs un pakalpojumos. izvairīties no pvn - tā ir tikai turīgo privilēģija - kautko no sava patēriņa caur uzņēmumu izgrozīt, kautkur priekšnodokli atsist. mazie samaksā visu līdz pēdējam. gan ienākumu apliek ar nodokļiem, gan patēriņu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

1) Aizklapējas vairāki kantori ciet un rodas vietējo programmētāju pārprodukcija.

2) Pircējs aiziet pie cita programmēšanas kantora (kaut ārzemēs) vai izvēlas citu risinājumu, kas izmaksās lētāk.

3) Programmētājs gaudo, ka neviens viņam negrib maksāt pienācīgu algu un nepieņem nevienu darba piedāvājumu.

 

Jā, varbūt tā arī notiks - kaut kad nākotnē, bet pagaidām tas nedraud un nespīd, pie tam pat šādā gadījumā programmētājiem ir risinājums - pakot somas un doties strādāt ārzemēs.

Bet tu baigi vulgarizē visu un izliecies, ka nesaproti kā darbojas darba tirgus. Man kā darba ņēmējam principā ir tikai divas izvēles - pieņemt darba piedāvājumu vai nepieņemt. Tas, kādus šausmu stāstus un pasakas izgudro tu (šajā forumā) vai darba devēji, lai samazinātu manu algu (ar domu, ka es piekritīšu strādāt par zemāku algu), jau ir tiešām ir vienkārši tirgošanās vai muldēšana! Ja es aizeju uz kaimiņu uzņēmumu un tas man saka, ka ir ar mieru mani pieņemt darbā par man vēlamo algu, es strādāšu tur. Elementāri, kas vēl nav skaidrs? Tas ir darba tirgus un tas nosaka algu, nevis tas, kā uzņēmējs rīkojas ar naudu.

Labots - Javeris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tavā gadījumā tikai viena.

Man kā darba ņēmējam principā ir tikai divas izvēles - pieņemt darba piedāvājumu vai nepieņemt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Visvairāk man riebjas, ka komersanti, dd uzskata, kad ir zaudējumi, tad jācieš visiem, bet kad ir lielā peļņa, tad tā pienākas tikai viņiem.

 

Patiesībā tā tas viss arī notiek, bet dažs labs te izliekas, ka neko nesaprot, ka programmētājam esot jāsaprot, ka nabaga uzņēmējs taču nevar nopelnīt naudu un, ka programmētājs rada tikai zaudējums. Es nezinu cik tur tupam jābūt, lai nesaprastu lietas un neuzdotu kaut vai sev elementāru jautājumu - ja jau programmētājs nes zaudējums, tad kāda velna pēc daudzi uzņēmumi gatavi maksāt tūkstošiem LVL par programmētāja darbu ik mēnesi? Viņiem naudu nav kur likt?

 

Tavā gadījumā tikai viena.

Kura viena? :D

Link to comment
Share on other sites

piemēram, uzņēmējs nodarbina programmētāju, kādu laiku viss ir kārtībā, abi viens otram patīk, bet tad uzņēmējam neveicas ar pārdošanu, vai ir pārdots, bet klienti kavē maksājumus un uzņemējs sāk urkšķēt par saviem drbiniekiem, ka ienākumu nav, bet darbinieki uz kakla sēžot un izsūcot viņa naudu. vienmēr darbinieks vainīgs, tikai ne uzņēmējs?

valsts mērogā valdība jau aizrunājās tik tālu, ka darba ražība esot maza, tāpēc visi darbinieki paši vainīgi, ka nepelna tik, cik eiropā. tas nekas, ka UK pat apkopējs momentā kļūst 3.5 reizes ražīgāks, tik vien kā jāpārbrauc robeža. varbūt sarīkot ražīguma celšanas izbraucienus visiem? nevar būt, ka atgriežoties latvijā ražīgums uzreiz kautkur mistiski pazudīs? jeb, tomēr, vaina ir ka atgriežoties pie latvijas uzņēmēja, tas pazūd? vai tagad tuvojamies problēmas saknei?

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

piemēram, uzņēmējes nodarbina programmētāju, kādu laiku viss ir kārtībā, abi viens otram patīk, bet tad uzņemējam neveicas ar pārdošanu, vai ir pārdots, bet klienti kavē maksājumus un uzņemējs sāk urkšķēt par savie drbiniekiem, ka īenākkumu nav, bet darbinieki uz kakla sēžot un izsūcot viņa naudu. vienmēr darbinieks vainīgs, tikai ne uzņēmējs?

 

Pēc Mr.Līkrocis "loģikas" tieši tā - vainīgs ir darbinieks, kurš "nesaprot uzņēmēja sāpi"! ;) Man ir cita loģika - loģiskāka loģika - uzņēmējs nav spējis veiksmīgi vadīt savu uzņēmumu un sakārtot naudas plūsmas, būdams lieliski informēts par to, kādi darbinieki ir viņa pakļautībā un cik izmaksā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Emigrēt uz Indiju, Ķīnu un izbaudīt lieliskos darba apstākļus tur, jo Latvijā viss ir netaisnīgi, maz maksā.

Kura viena? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Emigrēt uz Indiju, Ķīnu un izbaudīt lieliskos darba apstākļus tur, jo Latvijā viss ir netaisnīgi, maz maksā.

 

Sakars? Tur maksā vēl mazāk tavai zināšanai.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Javeris, bet pēc taviem dramatiskiem tekstiem te maksā mazāk, kā jebkur citur un viss ir pat totāli slikti. Lielas valstis, lielas iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Javeris, bet pēc taviem dramatiskiem tekstiem te maksā mazāk, kā jebkur citur un viss ir pat totāli slikti. Lielas valstis, lielas iespējas.

 

ASV arī liela valsts, Lielbritānija arī liela valsts, Vācija arī - kāpēc neieteici tās? Es tev iesaku - tu pats sāc labāk vadīt uzņēmumu, jo ļoti gudri te izsakies. Neaizmirsti tik saviem darbiniekiem atgādināt, ka viņiem vajadzētu saprast, no kuras pakaļas tu rauj naudu ārā. Pastāsti arī, cik tu dabū no klientiem un informē, ja kāds klients tev nemaksā un tad attiecīgi ari pasaki tam darbiniekam - "sorrī, tev alga šomēness nebūs!"

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Ei nu? Esi dross?

Indijā noteikti, es gan nezinu precīzi. Ķīnā visticamāk, arī. Vēl jautājumi?

Link to comment
Share on other sites

Un ka tu to zini?

Cik man gadijies aprunaties ar tiem caliem, alga viniem ir kudi ku labaka neka LV. Cits jautajums par iespeju tikt tajos kantoros, jo konkurence ir nevjebenaka [pardon]. Un ka reiz tas attiecas tiesi uz Indiju.

Link to comment
Share on other sites

tipisks latvijas uzņēmējs nes sevī lielu pretrunu - vēlas, lai darbinieks dzīvo nabadzībā, bet klients būtu bagāts un tas viss notiktu vienā un tajā paša valstī, jo eksportē mazākā daļa, tātad lielākā daļa organizē savu biznesu uz pelnīšanu iekšējā tirgū. kad tāda ir lielākā daļa uzņēmējdarbības vides valstī, tad rezultāts ir nīkulīga valsts un bezcerīga tauta.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Un ka tu to zini?

Cik man gadijies aprunaties ar tiem caliem, alga viniem ir kudi ku labaka neka LV. Cits jautajums par iespeju tikt tajos kantoros, jo konkurence ir nevjebenaka [pardon]. Un ka reiz tas attiecas tiesi uz Indiju.

 

Droši avoti runā, ka kopumā IT speciālistu algas Indijā ir zemākas nekā Latvijā. Bet ir jābūt korektam salīdzināšanā - ja salīdzinam programmētāju ar 3 gadu pieredzi Java, tad salīdzinam taisni tādu programmētāju algas, nevis Latvijas programmētāju ar 3 gadu pieredzi Javā ar Indijas programmētāju grupas vadītāju, sistēmas arhitektu ar 10 gadu pieredzi. Iespējams, tur arī radusies tā nepareizā izpratne par "kudī lielākām" algām.

 

tipisks latvijas uzņēmējs nes sevī lielu pretrunu - vēlas, lai darbinieks dzīvo nabadzībā, bet klients būtu bagāts u tas viss notikktu vienā un taj paša vastī, jo eksportē mazākā daļa. kad tāda ir lielākā daļa uzņēmējdarbības vides valstī, tad rezultāts ir nīkulīga valsts un bezcerīga tauta.

 

Manuprāt, tas viss ir krietni sarežģītāk.

Link to comment
Share on other sites

Javeri, kāda ir tava praktiskā pieredze IT industrījā? Ieliec kādu izvilkumu no CV. Konfid info (uzņemumu nosaukumi utml) vari cenzēt. Paskatīsimies...

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Javeri, kāda ir tava praktiskā pieredze IT industrījā? Ieliec kādu izvilkumu no CV. Konfid info (uzņemumu nosaukumi utml) vari cenzēt. Paskatīsimies...

 

Kad meklēšu darbu, uzrakstīšu tev privāti un nosūtīšu pilnu CV. Varēsi tad arī paskatīties un skatīties ilgi...

Link to comment
Share on other sites

Javeri, kas ir tavi ta devetie "drosie avoti"?

Tev liekas ka es plapaju ar Indijas kosmosa agenturas IT specuku un salidzinu vinu ar tris gadu stazha programmieri kada e-veikala?!

Vienkarsi tev ir saborets, ka Indija un Kina ir izgaztuves, kur cilveki to vien dara ka rokas pa miskastem!

Labots - gringo
Link to comment
Share on other sites

Par ko tad cepiens? Par to ka programmētājiem Latvijā maz maksā?

 

Spriežot pēc tavām atbildēm, tu tiko pabeidzis kaut kādu skolu, tev ir papīrs, gribi algu, bet nevari argumentēt kāpēc tev vajag tādu ciparu.

Nezinu tavu praktisko programmēšanas pieredzi, bet jau tagad zinu, ja tevi turētu pa gabalu no safety cruitical sistēmām. Nenod dievs tur pielaist cilvēku kuram vajag algu un pārējais neinteresē...

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Javeri, kas ir tavi ta devetie "drosie avoti"?

Tev liekas ka es plapaju ar Indijas kosmosa agenturas IT specuku un salidzinu vinu ar tris gadu stazha programmieri kada e-veikala?!

Vienkarsi tev ir saborets, ka Indija un Kina ir izgaztuves, kur cilveki to vien dara ka rokas pa miskastem!

 

Kāpēc man būtu jāatklāj savus "avotus"? Atklāj tu labāk savus. Ja tev ir savādāk informācija - lūdzu, parādi to, nevis muldi.

 

Par ko tad cepiens? Par to ka programmētājiem Latvijā maz maksā?

 

Spriežot pēc tavām atbildēm, tu tiko pabeidzis kaut kādu skolu, tev ir papīrs, gribi algu, bet nevari argumentēt kāpēc tev vajag tādu ciparu.

Nezinu tavu praktisko programmēšanas pieredzi, bet jau tagad zinu, ja tevi turētu pa gabalu no safety cruitical sistēmām. Nenod dievs tur pielaist cilvēku kuram vajag algu un pārējais neinteresē...

 

Paklau, vecais, tu parādi savu CV un uzraksti te savu biogrāfiju un cepiens te nav ne par ko - šeit ir diskusija, kurā dzimst patiesības.

Link to comment
Share on other sites

Es ar tiem dzekiem no Indijas un Kinas stradaju. Tici man, tas ir drosaks avots, neka eirostat dati kada no musu super zinu portaliem.

Ta ka nekautrejies - klaj vala!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāds tur korekts salīdzinājums? Es saprotu, ka tev un citiem laika skaitītājiem patīk atsēdēto periodu salikt kopā. Piemēram, 3 gadus bubinājis JSP lapiņas un tagad ir guru Javā, vai uzcepis n projektus no 0 ar visām vajadzīgām tehnoloģijām? Kā tu vari sasaistīt laiku ar kvalitāti?

Bet ir jābūt korektam salīdzināšanā - ja salīdzinam programmētāju ar 3 gadu pieredzi Java

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Es ar tiem dzekiem no Indijas un Kinas stradaju. Tici man, tas ir drosaks avots, neka eirostat dati kada no musu super zinu portaliem.

Ta ka nekautrejies - klaj vala!

 

Diemžēl nevarēšu tev palīdzēt šai jautājumā - konfidenciāla informācija.

 

Kāds tur korekts salīdzinājums? Es saprotu, ka tev un citiem laika skaitītājiem patīk atsēdēto periodu salikt kopā. Piemēram, 3 gadus bubinājis JSP lapiņas un tagad ir guru Javā, vai uzcepis n projektus no 0 ar visām vajadzīgām tehnoloģijām? Kā tu vari sasaistīt laiku ar kvalitāti?

 

Šito tu aizej paprasi tiem, kas liek sludinājumus, kur meklē programmētājus (jebkāda līmeņa), gandrīz visos sludinājumos prasa noteiktu gadu pieredzi (vismaz sākot no).

Link to comment
Share on other sites

es kaut kā skatos uz to visu no savas, praktiskās pieredzes. Lai arī tā nav tieši saistīta ar pliku programmēšanu, bet tomēr. Jāskatās kāds cilvēks. Ja ātnāk un delarē gribu štuku mēnesī, tad varbūt var argumentēt kāc štuku, kāpēc ne piecas, kāpēc ne 100 Ls mēnesī. Cik laba ir tava koda kvalitāte galu galā? Kā tu vari pierādīt ka esi savas cenas vērts?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Javeris, tavos postos galvenais kritērijs algas lielumam ir tikai pieredze gados. Kaut kas neiet kopā.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Diemžēl nevarēšu tev palīdzēt šai jautājumā - konfidenciāla informācija.

Man tava palidziba saja jautajuma nav vajadziga. Tas ir tevis pasa labad. Tamdel nemetajies ar savu "konfidencialo" informaciju, ja nezini ka patiesiba ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

es kaut kā skatos uz to visu no savas, praktiskās pieredzes. Lai arī tā nav tieši saistīta ar pliku programmēšanu, bet tomēr. Jāskatās kāds cilvēks. Ja ātnāk un delarē gribu štuku mēnesī, tad varbūt var argumentēt kāc štuku, kāpēc ne piecas, kāpēc ne 100 Ls mēnesī. Cik laba ir tava koda kvalitāte galu galā? Kā tu vari pierādīt ka esi savas cenas vērts?

 

(turpinājums darba devēja monologam) ... Kāpēc ne par velti? Galu galā, ko tu te esi atnācis vispār, sūdagabals, domā man interesē, kāda ir tava "tirgus vērtība"?

 

Javeris, tavos postos galvenais kritērijs algas lielumam ir tikai pieredze gados. Kaut kas neiet kopā.

 

Man nav laika tagad skatīt sludinājumus, bet paskaties pats, kādas tur ir prasības...

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

javeris, kas tu tāds esi lai man vari norādīt ko man darīt? Varbūt pasaukt Čaku Norisu, lai iegroza dažam labam smadzenes.

 

Galu galā iet runa par tavu tirgus vērtību un tavu attieksmi pret darbu. Var redzēt ka tev ir "pareizā" attieksme pret darbu. Tādus kā tu at sūdainu mietu jātrenc prom no darba.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Piedāvājums: rīt ir pieGdiena, varētu uztaisīt totalizātoru - konkrēti likt likmes, pēc cik postiem Javeris pārstās spamot.

Link to comment
Share on other sites

Nez, cik produktīvs ir cilvēks, kurš var cauru dienu strīdēties forumos?

 

Kā jau reizi teicu - man nav izbrīna kāpēc Javeris ir tur kur viņš ir...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Es jau pateicu kas ir javeris: Jaunietis ar papīru un ambīcijām, bet bez pieredzes.

 

Jā, jeb kā teiktu "kārtīgs uzņēmējs", kurš tādiem kā Mr.Līkrocis uzsit uz pleca - šāds uzņēmējs saprot, ka ir saprotoši darbinieki un ir nesaprotoši, kas grib "pārāk lielu algu" un tādiem nesaprotošiem viņš saka:

"Da ko tu te vispār atnācis, sūda gabals, prasīt 1000Ls algā? Man pis, ka tev 5 gadu pieredze, ko tu jēdz? Neko tu nejēdz sūda gabals, viss, ko tu līdz šim esi izdarījis ir sūda vērts! Nauda kokos neaug, es tev varu piedāvāt 500Ls algu, pārējais makā nekritīs! Man te jāpelna uz tādiem mēsliem kā tu, kas nesaprot, ka nauda kokos neaug un tāpat ne arī mans džips un villa. Sūdi jūs visi, padotie, ejiet [slēpts], man jūsu dēļ vispār laiks jātērē, es varētu visu mūžu, ne tikai 3x gadā atpūsties Kanāriju salās kopā ar meitenēm un kokteiļiem!"

Link to comment
Share on other sites

Es neapstrīdu ka ka kvalificētam speciālistam jāmasā attiecīgs atalgojums, tikai... Pierādi ka esi kvalificēts speciālists... Tieksim jāpalūr kā cilvēkam ies pārbaudes laikā. Ja pie manis atnāk cilvēks un pasaka: maksā štuku vai ej ieskrieties, tad tas arī liecina kaut ko par šo cilvēku...

 

 

Un vēl. Izklausās ka te viens grib komunismu uzcelt...

Mani visvairāk interesē vai tu varēsi izdarīt to ko no tevis prasa, jebšu man tevis dēļ jātērē savs laiks? Vari? vaņem algu, nevari pis nakui. Izdarīsi labāk ne kā prasa, tiksi pie prēmijas. Vēlreiz izdarīdi labāk ne kā prasa, tiksi pie algas pielikuma. Rullēsi gurķi? Rullē gurķi mājās.

 

Tā kā tiko javeris urakstīja par mēsliem uz kuriem jāpelna Kanāriju salām, tā ir cita problēma. Ja darba devējs debīls, tad nestrādā pie viņa. Elementāri...

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja, es saku, ka Javeris kā programmētājs nekam neder, kas neko neredz ap sevi apkārt, saklausās basņas un nāk forumā sūdzēties (ar zināmu regularitāti).

 

Ar uzņēmējdarbību esmu ļoti saistīts, līdz ar to man ir skaidri spēles nosacījumi, lai veiksmīgi darbotos un strādātu ar peļņu. Diemžēl ne visi spēj veiksmīgi darboties.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...