Jump to content

Javera murgi par darba devējiem un darba iespējām


Guest Javeris
 Share

Recommended Posts

Kopā ar bonusiem man gadā sanāk ap 70K GBP pirms nodokļiem. Londonā tas nav nekas īpašs. Parasta kodētāja vidēja alga. Un es nestrādāju vairāk kā 40h nedēļā.

Crazy hours strādā investment bankās, bet tur labi maksā. :) 180K es arī gribētu :pooh_honey:

 

BTW Te ir mans sudoku solvera plugins priekš emacs http://github.com/maruks/sudoku-elisp http://emacsformacosx.com

 

PS daži recruitment aģenti mēģināja mani pierunāt pieteikties darbā kādā bankā, nu paldies , bet man ir dzīve ārpus darba

Labots - MarisO
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    78

  • uldiss

    20

  • JDat

    17

  • Леший

    21

Guest Javeris

Kopā ar bonusiem man gadā sanāk ap 70K GBP pirms nodokļiem. Londonā tas nav nekas īpašs. Parasta kodētāja vidēja alga. Un es nestrādāju vairāk kā 40h nedēļā.

Crazy hours strādā investment bankās, bet tur labi maksā. :) 180K es arī gribētu :pooh_honey:

 

Cerams, ka "gudrītis" Mr.Līkrocis šo izlasīs! :D

Link to comment
Share on other sites

Леший

Te ir mans sudoku solvera plugins

Un tu gribi medāļu par prastāku bruteorce algoritmu?

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

PohuSeja

mjā, labi gan, ka boot publikai tā arī neizdodas saorganizēties uz tikšanos IRL - klope būtu garantēta :)

(it sevišķi, ja vēl muskuļmīļi no kaimiņtēmas piedalītos...)

 

atļaušos citēt Gestapo - "labāk būtu alu dzēruši"

Link to comment
Share on other sites

D_L: tu esi kādreiz strādājis bankā ? Kaut vai tepat .lv ?

Es personīgi esmu, un ļoti saprotu MarisO. Darba ir daudz , 24x7 režīmā, turklāt t.s "bizness" tev vēl visu laiku atgādina ka tu esi nevis naudas pelnītājs, bet tērētājs un neaizvietojamu cilvēku nav ...

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mani neinteresē algas ķīniešu kvartālos.

 

 

 

Cerams, ka "gudrītis" Mr.Līkrocis šo izlasīs! :D

 

1.klases uzdevumu Tev drīkst dot? Citādi vēl apvainosies.

Es ar tādām lietām nenodarbojos, nekad neesmu nodarbojies un netaisos nodarboties. Ir taču vispārīgi loģiskie uzdevumi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Mani neinteresē algas ķīniešu kvartālos.

 

Man atkal neinteresē, kas tev neinteresē.

 

1.klases uzdevumu Tev drīkst dot? Citādi vēl apvainosies.

 

Ja esi programmētājs, tad labi zini, kāda tipa domāšana programmētājam ir svarīga un attīstama. Programmētājs nenodarbojas ar hardware, mikroviļņiem vai kodolfiziku, to atstājot fizikas gīkiem.

Link to comment
Share on other sites

tavsdarbs.lv par katru IT firmu var palasīt komentārus līdz nelabumam.

 

Nezinu, kā ar IT firmām, bet, kad pirms pāris gadiem meklēju darbu un studēju šos saitus varu teikt par būvniecības sektoru, jo vairāk sliktu komentāru, jo sūdīgāka firma. Par normālām firmām parasti nav nekādu komentāru. Par man zināmām uzmetējfirmām tie komentāri bija ļoti precīzi.

 

Kā jau minēju, esmu ar DD ļoti saistīts, bet esmu darba ņēmējs.

 

Kā tas var būt, vai nu esi komersants vai darbņēmējs. Pa busei biznesmens un pa pusei darbņēmējs ir tas pats, kas sieviete, pa pusei piedzemdējusi. Ja ši topika situācija būtu pirms 200 gadiem, tad javeris man atgādinātu tādu kunga pazemotu, sērojošu, nomocītu tautudēlu, bet mežavecis zemnieku, kurš cenšas pielīst tam krutajam, spīdīgam muižkungam, kazi varbūt iecels par vagaru, tad varēšu ar pletni uzšaut tam javerim.

 

Nezinu,kurš tirliņs izdomāja vārdu "uzņēmējs". Domāju, ka to varūtu būt izdarījis kāds aptaurēts valodnieks ap 90.gadiem.

Tie ir tie, kas uzņemas, uzņēmīgie, kas uzņemas nest šo smago nastu, bet pārējie ir neuzņēmīgie, pasīvie, slinkie, netīrie darbņēmēji. Ņemot vērā šos daudzos netikumus, tiem arī nevajag maksāt normālu algu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bet tu neesi programmētājs, līdz ar to klasiskie jautājumi par šo tēmu pilnībā atkrīt.

Ja esi programmētājs, tad labi zini, kāda tipa domāšana programmētājam ir svarīga un attīstama.

Link to comment
Share on other sites

PS daži recruitment aģenti mēģināja mani pierunāt pieteikties darbā kādā bankā, nu paldies , bet man ir dzīve ārpus darba

 

Ko Tu dari Anglijā dzīvē ārpus darba, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vienkārši - tev pieder uzņēmums, bet tajā pašā laikā tu strādā lielā firmā algotu darbu. Šāds modelis manās aprindās plaši izplatīts, ja savas intereses, pieredzi var attīstīt tikai lielā uzņēmumā, bet komercnodarbes nodrošina papildus ienākumus. Algotais darbs no savas puses dot pieredzi, kuru var izmantot uzņēmuma darbā.

Kā tas var būt, vai nu esi komersants vai darbņēmējs.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Nezinu, kā ar IT firmām, bet, kad pirms pāris gadiem meklēju darbu un studēju šos saitus varu teikt par būvniecības sektoru, jo vairāk sliktu komentāru, jo sūdīgāka firma. Par normālām firmām parasti nav nekādu komentāru. Par man zināmām uzmetējfirmām tie komentāri bija ļoti precīzi.

 

Jā, tavsdarbs.lv tiešām ir vērts pasekot līdzi komentāriem, BET - ja tur ir slavinoši komentāri kādai firmai, iesaku būt ļoti piesardzīgiem. Tie var būt mārketinga vai personāla nodaļas vai bosu ierakstītas "buļļa kakas", lai spodrinātu uzņēmuma tēlu. Ja starp negatīviem komentāriem, atrodas kāds neitrāls vai kāds mēreni pozitīvs, tam vēl var kaut cik ticēt. Ja visi komentāri ir pozitīvi, bet krietni savādākā stilā (nevis ūdens), tad ir jāskatās - iespējams, ka uzņēmums patiešām ir labs. Būtība ir tāda, ka tie, kas ir apmierināti ar kādu uzņēmumu, vai nu nerakstīs nemaz, vai rakstīs konstruktīvu, bet pozitīvu atsauksmi (nevis "pozitīvisma kampaņu" - ūdens liešanu), bet tie, kas ir neapmierināti, noteikti izgāzīs kādu negatīvu vai mēreni negatīvu komentāru (cik nu dūšas katram) un vispār jau - loģiski, ka negatīvo komentāru ir vairāk, jo tie, kam pozitīva pieredze, bieži vien nekādus komentārus neraksta un nekādus saitus kā tavsdarbs.lv nemeklē.

 

Kā tas var būt, vai nu esi komersants vai darbņēmējs. Pa busei biznesmens un pa pusei darbņēmējs ir tas pats, kas sieviete, pa pusei piedzemdējusi. Ja ši topika situācija būtu pirms 200 gadiem, tad javeris man atgādinātu tādu kunga pazemotu, sērojošu, nomocītu tautudēlu, bet mežavecis zemnieku, kurš cenšas pielīst tam krutajam, spīdīgam muižkungam, kazi varbūt iecels par vagaru, tad varēšu ar pletni uzšaut tam javerim.

 

Nezinu,kurš tirliņs izdomāja vārdu "uzņēmējs". Domāju, ka to varūtu būt izdarījis kāds aptaurēts valodnieks ap 90.gadiem.

Tie ir tie, kas uzņemas, uzņēmīgie, kas uzņemas nest šo smago nastu, bet pārējie ir neuzņēmīgie, pasīvie, slinkie, netīrie darbņēmēji. Ņemot vērā šos daudzos netikumus, tiem arī nevajag maksāt normālu algu.

 

Tāds mīts ir ļoti izplatīts, ka tie uzņēmēji ir tie smagā darba darītāji, tie uzņēmīgie, bet pārējie ir slaisti un dzērāji. Tas ir tāpat kā komunismā teica par uzņēmējiem (kapitālistiem), tikai mūsu laikos - gluži pretēji! Tagad tie nīstie ir tie nožēlojamie sociālie slaisti - strādnieki, melnā darba darītāji, jo viņi tak visi ir dzērāji un slaisti, bez izņēmumiem, savukārt, tie gudrie, čaklie, uzņēmīgie - tie ir uzņēmēji! Bravo, aplaudēsim viņiem!

 

Patiesībā, uzņēmējs no darbinieka atškiras ar to, ka tas, ko viņš dara, pieder viņam - tātad, viņam ir lielāka motivācija un entuziasms to darīt. Vēl viņš uzņemas risku (no turienes vārds "uzņēmējs"), taču pretendē uz daudz lielāku ieguvumu, nekā darbinieks. Bet tā ir viņa paš personīgā izvēle - uzņemties risku. Ne jau viņam bija jāriskē, skrienot degošā mājā pakaļ bērnam (ko savukārt varētu paveikt "nožēlojamais slaists un dzērājs" - strādnieks)! Viduvēja uzņēmēju parasti vada alkatība un materiālisms. Ne jau tāpēc cilvēks, kurš neriskē, ir sliktāks.

 

Es neesmu ne alkatīgs, ne materiālists - ir robežas, ar ko man pietiek un viss.

 

Un par komunismu, sociālismu utml. gan labāk nesāciet murmulēt - tās ir politiskas ideoloģijas, kas paredzētas tautas masu pakļaušanai, tām nav ne kripatiņas sakara ar ekonomiku.

 

Bet tu neesi programmētājs, līdz ar to klasiskie jautājumi par šo tēmu pilnībā atkrīt.

 

Es esmu programmētājs un strādāju par tādu. Bet kas esi tu - trakonama pacients vai gatera strādnieks - es nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tā kā tu to pierādīt nevari vai nespēj, līdz ar to tas ir tikai tavs izdomājums jeb pašpasludināta profesija. Jebkurš var par Javu izlasīt grāmatu un kļūt par "programmētāju".

Es esmu programmētājs un strādāju par tādu.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Tā kā tu to pierādīt nevari vai nespēj, līdz ar to tas ir tikai tavs izdomājums jeb pašpasludināta profesija. Jebkurš var par Javu izlasīt grāmatu un kļūt par "programmētāju".

 

Kas tu tāds esi, ka man tev kaut kas jāpierāda? Tu nevari pierādīt, ka neesi kamielis. Vēl vairāk - tu nevari pierādīt, ka neesi ārstējies psihiatriskajā slimnīcā. Tātad - tu esi psihs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Protams, ka nevar pierādīt neesošus faktus.

Kas tu tāds esi, ka man tev kaut kas jāpierāda?

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Protams, ka nevar pierādīt neesošus faktus.

 

Gribi par to pastrīdēties tiesā? Likme - 10'000LVL. Tad es drīzāk pierādīšu, ka tu esi garīgi slims, nekā tu pierādīsi kaut ko attiecībā uz mani.

Tikai bez advokātu vai jebkādu juristu palīdzības! Varēsi likt lietā savu stulbo galvu, ko vien spēj!

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

versatile

Tikai bez advokātu vai jebkādu juristu palīdzības!

 

Kāpēc? Arī liekēži?

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Kāpēc? Arī liekēži?

 

Nē, lai jau tas idiots parāda, uz ko viņa tupais pauris ir spējīgs. ;) Starp citu, nedaudz pieriebusies šī troļļošanās - neviens uzdevums vēl nav studijā, ir pāris troļļi, kas man uzēdušies, jo mans viedoklis atšķiras no viņējo, tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man ir labāki veidi kā pelnīt sev līdzekļus par vazāšanos pa tiesām ar garīgu nestabilu cilvēku.

Gribi par to pastrīdēties tiesā? Likme - 10'000LVL.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Man ir labāki veidi kā pelnīt sev līdzekļus par vazāšanos pa tiesām ar garīgu nestabilu cilvēku.

 

Man vienalga, kā tu pelni naudu. Tu esi garīgi nestabils, jo pats man sāki ne par tēmu piesieties - bez nopietniem argumentiem. Vismaz visus tavus "argumentus" es jau esmu atspēkojis. Un vispār, es tev tiešām aizietu ieteikt pārbaudīties pie speciālista, jo izskatās, ka tu pat varētu būt latentais homoseksuālis, kurš izrāda pārlieku bērnišķīgu interesi par sava dzimuma cilvēkiem...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pārkonvertē šādu tekstu "abcd eft ghi" uz 7-bit alfabētu SMS PDU formātu - te ir piemērs. Atbildi lūdzu hex formā. Man vienalga kā tu to izdari, kaut uz papīra :) Dodu laiku - 1 gads, lai neierobežot brīvību.

Starp citu, nedaudz pieriebusies šī troļļošanās - neviens uzdevums vēl nav studijā

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Леший

neviens uzdevums vēl nav studijā

Nu ja jau MarisO tur rādīja savu sudoku solveri, tad piedāvāju tev arī uzrakstīt kaut ko līdzīgu. Vienīga prasība - lai tas nebūtu bruteforce. Un aŗī, lūdzu izmanto savas domas, nevis algoritmus no wikipedijas.

Pēc tam, varbūt šovakar, piedāvāšu savu variantu, salīdzināsim.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir luste paprogrammēt, tad es nesen saskāros ar praktisku problēmu: kā bildi no RGB krāsu skalas pārveidot par bildi CMYK krāsu skalā.

Līdz ar to uzdevums: RGB JPG pārveidot par CMYK JPG

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Skaisti, pēc uzdevuma uzdošanas Javeris nebūs vēl mēnesi redzams :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko Tu dari Anglijā dzīvē ārpus darba, ja nav noslēpums?

 

hiking (pārgājieni pa kalniem) un rock climbing, gan indoor, gan outdoor

gandrīz katru dienu pēc darba eju uz kādu climbing wall.

 

dažreiz coding dojo - visi sanāk ar laptopiem, ēd picu (par free) , alkoholiķi dzer alu , un kautko uzkodē, kādu uzdevumu piem. no http://www.4clojure.com

 

es tur iemācījos kodēt iekš clojure un nesen sāku to lietot darbā

 

PS šis ir interesants uzdevums http://www.4clojure.com/problem/140

 

Un tu gribi medāļu par prastāku bruteorce algoritmu?

 

tas ir backtracking, nevis bruteforce

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Tikai varu pateikt to, ka javerim ir jāpamācās ievads uzņēmējdarbībā un jauzmet no galvas doma par "ļaunajiem buržujiem, uzņēmējiem, kas neko nedara"

Protams, no malas varbūt izskatās, ka priekšnieks neko nedara, bet īstenībā ir daudz savādāk... Jo ne jau "melnajam" būs jauzņemas atbildība par sastrādātajiem s*diem, ok varbūt pastrostēs vai atlaidīs, bet ar sekām cīnīsies uzņēmējs.. tāpat kā jaunu klientu piesaiste, tiesas, dadrbinieku atlase, motivācija, investīcijas, kredīti, riski utt... Runāju no personīgās pieredzes, mājās viens tāds bija.. Lai arī nauda ir vairāk nekā "melnajiem", bet bonusā nāk stresains cilvēks, kas bieži vien pie galda ar dokumentiem līdz 12 naktī vai vispār mājās pārrodas 12 naktī... Telefons pie auss 8 stundas dienā utt...

Tas pats par darbiniekiem, kas bija... Tie, kas darīja vairāk nekā prasīts arī drīz vien tika augstak un saņēma 3-4 reizes augstaku algu nekā jauniņie, bet tie, kas turpināja savu standarta darbiņu, tie arī palika, kur atradās no sākuma...

Par tām darba intervijām pāris lapas atpakaļ - Tu zini, ka pastāv vairāki darba interviju tipi? Kaut vai "stresa intervija", kur vispār var uzdot jautājumu ne pa tēmu, lai cilveku izsist no sliedēm un pārbaudīt kā viņš reaģē uz nestandarta situācijām... un tas ir tikai viens no piemēriem

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Ok, divi uzdevumi tagad ir - viens, ko uzdevis Mr.Līkrocis un otrs, ko uzdevis VIL. Protams, nosacījums ir tāds, ka uzdevuma devējs (attiecīgi Mr.Līkrocis un VIL) pats arī uzdevumu izpilda (vai arī ir izpildījis) un iesniedz to tieši tai pat dienā, kad to iesniedz uzdevuma pildītājs (šai gadījumā, es), vienojoties par termiņiem. Līgums, nosacījumi, vai "biznesa cilvēks" Mr.Līkrocis ir gatavs vienoties?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

No manas puses termiņš ir 01.11.2012 - tas tā ar lielu lielu garantijas periodu, kad kādām no pusēm ir mazāk brīva laika. Drīkst arī ātrāk.

 

Cerams, ka pēc 5 gadiem latviešu valodu nebūsi pavisam aizmirsis vai arī tāds ir mērķis?

hiking (pārgājieni pa kalniem) un rock climbing, gan indoor, gan outdoor

gandrīz katru dienu pēc darba eju uz kādu climbing wall.

 

dažreiz coding dojo - visi sanāk ar laptopiem, ēd picu (par free) , alkoholiķi dzer alu , un kautko uzkodē, kādu uzdevumu piem. no http://www.4clojure.com

 

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

P.S. Kas attiecas uz darba devējiem un darba ņēmējiem, lai kā arī Mr.Līkrocis & Co mēģināja mani pievērst "savai ticībai" par smagi strādājošiem grūtdieņiem uzņēmējiem un nepateicīgajiem slaistiem darba ņēmējiem, es tomēr viedokli nemainu, jo lietas būtība man ir skaidra un neviens nav spējis pārliecināt par pretējo. Darba devējs vienmēr būs ieinteresēts, lai darba ņēmējs par maksimāli zemāku samaksu strādātu pēc iespējas produktivāk un tā kā cilvēka produktivitāte, lai arī ierobežota, ir elastīga, atšķirībā no mašīnas produktivitātes, tad gudrs darba devējs vienmēr centīsies izspiest no darba ņēmēja maksimumu. Darba ņēmēja vienīgais ierocis ir likumdošana (valsts), kas vismaz teorētiski ir viņa pusē, kā arī darba tirgus, ko jau n-reizes šeit skaidroju. Un patiesībā tie kungi miljonāri un miljardieri bārdā smej par tādiem iztapīgiem sulaiņiem kā Mr.Līkrocis un visiem tiem, kas ir gatavi ielīst gan bez, gan ar ziepēm! :D Tādi viņiem ir ļoti vēlami un izdevīgi, atšķirībā no darba ņēmējiem, kas zin savas tiesības, zin, ko var un ko nevar katrs izdarīt un saprot lomu sadalījumu reālajā dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un ko tu ar to gribi pateikt - ka zāle ir zaļa un neviens to nav ieraudzījis? Tas viss ir minēts ekonomikas pamatos sadaļā par pieprasījumu-piedāvājumu. Arī likumdošana šajā ziņā ir bijusi nemainīga.

Darba devējs vienmēr būs ieinteresēts, lai darba ņēmējs par maksimāli zemāku samaksu strādātu pēc iespējas produktivāk un tā kā cilvēka produktivitāte, lai arī ierobežota, ir elastīga, atšķirībā no mašīnas produktivitātes, tad gudrs darba devējs vienmēr centīsies izspiest no darba ņēmēja maksimumu. Darba ņēmēja vienīgais ierocis ir likumdošana (valsts), kas vismaz teorētiski ir viņa pusē, kā arī darba tirgus, ko jau n-reizes šeit skaidroju.

 

Tātad publiski atzīsti, ka esi slaists un tevi nevar pārliecināt par pretējo :D

... mani pievērst "savai ticībai" par smagi strādājošiem grūtdieņiem uzņēmējiem un nepateicīgajiem slaistiem darba ņēmējiem, es tomēr viedokli nemainu, jo lietas būtība man ir skaidra un neviens nav spējis pārliecināt par pretējo.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Tātad publiski atzīsti, ka esi slaists un tevi nevar pārliecināt par pretējo :D

 

Vispār jau nē, izlasi tak vēlreiz to teikumu un līdz galam. Savukārt, runājot abstrakti, kas attiecas uz slaistiem, tad es pateikšu tā - tad jau labāk ir būt slaistam, nekā nožēlojamam šefa rokas bučotājam un zābaku laizītājam, bez/ar ziepēm visās vietās līdējam, iespējams, ar iedzimtiem tā sauktajiem "sulaiņa gēniem".

Link to comment
Share on other sites

Apsveicu, tu atklāji pašu pamatu - "saražot savu pakalpojumu par maksimāli zemu cenu, tajā pat laikā censties iegūt pēc iespējas lielāku peļņu"

Jautājums - ja tu būtu darba devējs, tu nebūtu ieinteresēts lai darba ņēmējs strādā pēc iespējas labāk par iespējami zemāku cenu?

Salīdzinājumam - 2 datori, viens ir ar 4 kodolu procesoru un nez kādiem vēl labumiem, kamēr otrs ir 4 gadus vecs dators, kas knapi tiek galā ar uzdevumeim, bet abi maksā vienādi.. kuru tu izvēlētos?

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Apsveicu, tu atklāji pašu pamatu - "saražot savu pakalpojumu par maksimāli zemu cenu, tajā pat laikā censties iegūt pēc iespējas lielāku peļņu"

Jautājums - ja tu būtu darba devējs, tu nebūtu ieinteresēts lai darba ņēmējs strādā pēc iespējas labāk par iespējami zemāku cenu?

Salīdzinājumam - 2 datori, viens ir ar 4 kodolu procesoru un nez kādiem vēl labumiem, kamēr otrs ir 4 gadus vecs dators, kas knapi tiek galā ar uzdevumeim, bet abi maksā vienādi.. kuru tu izvēlētos?

 

Es neesmu darba devēja pozīcijā, bet ja būtu, tad man galvenais būtu stabilitāte un produktivitāte ilgtermiņā. Tātad, ja darba ņēmējs strādātu par minimāli iespējamo algu, tad kādas man cerības, ka viņš ilgstoši pie manis strādās?

Link to comment
Share on other sites

Patiesība vienmēr ir kaut kur pa vidu. Un arī šajā gadījumā tas ir tā. Kaut kur ir taisnība vienam, kaut kur otram.

Un strīdaties jūs par sīkumiem un terminoloģiju, nevis problēma sakni.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sky_High
Es neesmu darba devēja pozīcijā, bet ja būtu...[..]

 

Vecīt, neuztraucies par to, kas uz tevi neattiecas. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...