Jump to content

Negaisa laika saplisusi divi pc un LTC modems


Router-Man
 Share

Recommended Posts

Ka jau zinams sodien Latvija daudzviet perkona negaiss.. Sedeju pie sava pc un dzirdeju ka ara sak nedaudz ducinat. Nodomaju,ka nekas traks nav un tur'inaju serfot pa netu. Un tad peksni kads troksnis pa visu maju un korkjus izsit.. Rezultata divi pc pagalam, laigan viens pc bija izslegts. Vai tas ka pc ir beigti varetu but no latelecom interneta vada?:D jo kur stav ta kastite, kur iet vadi uz modemu... Tie vadi ir sacepusies..

un kada vaina varetu but datoriem? Itka, kad sledzu ieksha mates platei vai,kam spíd lampina. Monitori jau laikam arä metami..

Bet no LTC, jau nevaretu prasit kadu kompensaciju?:D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Deru uz 99%, ka iespēra zibens elektrības līnijā un aizgāja pa pieskari visas ieslēgtās ierīces :) Būs reiz mācība, ka attālākās vietās zibens laikā nav ko sēdēt pie ieslēgtiem datoriem, televizoriem un citiem verķiem. Tamdēļ jāizrubī korķi, kad kas tāds nāk virsū.

Link to comment
Share on other sites

Router-Man

Nja maciba bus

Tv izdzivoja, bet tapat neko nevar redzet jo modems nav :D

 

bet tie datori ir labojami?

Link to comment
Share on other sites

kas tad to lai zin? jāpārbauda detaļas pa vienai, m/b jau laikam sacepušās

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Labojami ir vienmēr, jautājums - par cik? Tīkla kartes ir izmetamas abiem, tas 100%, mātesplates, visticamāk, arī. Par pārējo - kā paveicas. Ja vadi bija sakusuši, tātad tiešais trāpījums un viss kas var būt nokauts. Un ne tikai tavā dzīvoklī.

Kad beizdot tauta sapratīs, ka tuvojoties negaisam, elektroniskās ierīces ne tikai jāizslēdz, bet arī jāizrauj visi kabeļi.

Link to comment
Share on other sites

Router-Man

ahh tad jau niigri izskatas.

mosk te kads pc guru ir no Talsiem un varetu aplukot manus pc par velti:D, jo nesot uz servisu vinji 'rasitu naudu... Uzskatu ka pa sitadu steli nevajadzetu kaset naudu, nu mosk ko simbolisku varetu,bet ne kko daudz:D

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

jā gan,varu saderēt ka tur tādu talsos daudz kas nesajēdz to ka pērkona laikā visas iekārtas jāatvieno no elektrības un arī no interneta bet meistariem šis glupības būtu jālabo par velti.

kā minimums barošanas bloks un tīkla karte beigta.

lattelekom savu modēmu gan laikam maina par velti.

pret šādiem gadījumiem ir apdrošināšana.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

Router-Man

Es jau nesaku,ka par velti jalabo, bet lai noskaidrotu kas par vainam negribas maksat. Ka ,piemeram, man monis bija nospradzis aiznesu uz servisu, lai tur noskaidro kas par vainu utt. Sie pe kadas h zvana un saka ka nav labojams un paprasa 10ls:D

Link to comment
Share on other sites

... varetu aplukot manus pc par velti:D, j... ...Uzskatu ka pa sitadu steli nevajadzetu kaset naudu, nu mosk ko simbolisku varetu,bet ne kko daudz:D

 

i b i o!

Vai, tavuprāt, "meistara" laiks neko nemaxā? Vai, tavuprāt, "meistara" know-how ir bezvērtīgs? Ja jau tā - tad, kapē Tu to neizdari pats!?

Problēmas diagnosticēšana ir pats čakarīgākais. Pārskrūvēt barokli vai tīkla karti pēc tam var katrs čaiņix (un pēc tam kratīt krānu meiču priekšā, ka baigais datorspeciālists). :spruce_up:

Kaitina šitie raudātāji. Ja gribi pa lēto - dari pats vai meklē "speciālistu" draugu lokā!

Labots - snefelss
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Router-Man

Nja ta jau laikam ir nekad neesmu iedzilinajies tur... Domaju ja jau vinji ir guru, tad atskruvejot pc, noteiks vainu:D

 

p.s. Moderators var slegt temu ;)

Link to comment
Share on other sites

martinno

Davai atzīstās - kuri no Jums negaisa laikā norauj ierīces no špaņa?!

Es nekad...

 

Bet nu tas bija kā jāsaprot - katru rītu ejot ārā nomājas jāatslēdz viss no elektrības, jo taču pastāv iespēja, ka pēc dažām stundām sāksies negais... Paranoja!

Link to comment
Share on other sites

A davai saki - mājas atrodas Rīgā vai laukos pie 5km gaisvadu līnijas? :hunter:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Davai atzīstās - kuri no Jums negaisa laikā norauj ierīces no špaņa?!

 

 

... t.sk. arī ledusskapi :devil::sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nja ta jau laikam ir nekad neesmu iedzilinajies tur... Domaju ja jau vinji ir guru, tad atskruvejot pc, noteiks vainu:D

 

p.s. Moderators var slegt temu ;)

:TBS: un ārsts paskatoties uz pacientu zina kas tam par kaiti :sarcastic:

DisKrētās, ak jā pardon intīmās, tīkla kartes esmu pēdējo reizi rokās grozījis pirms gadiem pieciem, tagadītēs jau viss iebūvēts.

Ja barokļi vecie tad tos visvienkāršāk reanimēt.

Link to comment
Share on other sites

mācplates šādos gadījumos svilst nost.

 

agri vai vēlu būs jānoskaidro, kas par CPU ir datorā iekšā un jāsaprot, vai vēlies atjaunot uz to pašu konfigurāciju vai mainīt mātesplati+CPU uz ko jaunāku.

 

Monitori var būt sveiki un veseli - ja ir iespēja, aiznes pie drauga un pārliecinies, vai piespraužot bilde rādās.

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Es gandrīz nekad nerauju neko ārā negaisa laikā. Tiesa gan es dzīvoju palielas apakšstacijas teiksim tā, pieguļošajā teritorijā, tāpēc diži neuztraucos. Āra sadalē un ap blakus esošajām ēkām visur ir salikti zibens novedēji. Tā būtu viena lieta, par zibeni, lai neiesper mājā. Par elektrību runājot, manuprāt, mikrorajonu iedzīvotāji par elektroierīču raušanu no tīkla laukā īpaši varētu neuztraukties, jo līdz tiem elektroenerģija tiek piegādāta pa pazemes kabeļiem. Cita lieta lauku rajoni, kur kāds pusducis māju pieslēgtas pie 20kV līnijas caur trafu. Tur gan, ja sper līnijā, tad saprotams, ka tiks nosvilinātas visas elektroiekārtas tuvākā apkaimē.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Davai atzīstās - kuri no Jums negaisa laikā norauj ierīces no špaņa?!

Paranoja!

 

Taisnība, tas nav fiziski iespējams un ne tikai man.Nodrošinājies jau esmu labi tāpat, bet no tieša trāpijuma neglābs nekas...

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Davai atzīstās - kuri no Jums negaisa laikā norauj ierīces no špaņa?!

Es nekad...

 

Bet nu tas bija kā jāsaprot - katru rītu ejot ārā nomājas jāatslēdz viss no elektrības, jo taču pastāv iespēja, ka pēc dažām stundām sāksies negais... Paranoja!

 

es rauju visu ārā izņemot leduskapi un kad dodos projām tad izslēdzu visu izņemot leduskapi un rūteri pie kura kaimiņi sēž.

 

un tā nav paranoja jo katru gadu kad ir bijis pērkons(šogad un pagājušogad nav bijis)dzirdu pārdesmit gadījumus pilsētā par saspertu visu kas mājā.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nu ja ir liels negaiss(pēkons), tikai tad izslēdzu kompi un rūteri (tas, kurš ārā karājas). Vairāk neko.

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

Laukos pēc šī notikuma pie mājas dīzeļa dzīvojot promejot tiek izrauts pagarinātājs, no kura barojas UPS+modēms+dators+monitors.

 

Rīgas mikrorajonā tādas vajadzības nav.

Link to comment
Share on other sites

zebieksterc

Vai tad lattelecom nebridina sava majaslapa un interaktivajaTV ka negaisa laika velams atvienot visas ierīces?! Jau šī iemesla dēļ lattelecom nevar vainot.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
A davai saki - mājas atrodas Rīgā vai laukos pie 5km gaisvadu līnijas?
Nu un ??? Pat ja tev visi elektrības un telefona/interneta kabeļi ir dziļi zemē, tas tevi neglābs. Zibenim nebūt nav jātrāpa vados, ja spēriens būs tavas mājas tuvumā kādā kokā vai vienalga kur. Par tādu lietu, kā inducētais spriegumas esi dzirdējis ? Tā kā ne tikai lauciniekiem, kuriem gan problēmu iespējas ir stipri lielākas, bet arī Rīgas centra iedzīvotājiem visādi var gadīties. Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Kurmucis

Padomdevēji... Ieskaitot Lattelecom :) Iznāk ka neviens nav dzirdējis par parsprieguma aizsardzību gan elektrības, gan datu, gan LAN, gan tlf līnijām???

Neviens nav pamanījis, ka mūsu platuma grādos vasarā (un ne tikai) mēdz būt negaisi?

Ko - uzņēmumos serverus arī jaizrauj?

Ja kādam aizsardzība neliekas greznība - par to jau sen ir padomāts.

Ņem LABU UPS-i (ar to domāju piem. APC RS550) - iekārtas, kurām ir svarīgi, lai spiegums nezūd, laižam no Backup izejām, Tās, kurām zudumus var pieciest (printeri, tumbiņas utt.) - no Surge protect izejas.

Ienākošo tlf (pirms DSL filtra!) - caur datu aizsardz. ligzdu. Ja vairāki PC - UPSi katram savu (2trais utt. - kādam var būt arī mazjaudīgāks). LAN - vismaz vienu līniju izlaižam caur kāda UPS datu ligzdām. Ir arī atsevišķas datu aizsardzības kārbiņas.

NEVIENA iekārta nedrīkst būt pa taisno pie elektrības rozetes.

NEVIENS ienākošais (vai garš iekšējais) datu vads nedrīkst būt neaizsagāts.

Sazemējam (ne puķupodā).

Lietojam. Uzsmaidam negaisam, baidoties tikai no tieša blieziena pie mājas vados. (Arī tad - pirms 2 vai 3 gadiem darbā pie līdzīgas saimniecības bija blieziens blakus biroja mājai - faksam, kurš bija pa taisno rozetē, "iztvaikoja" barošanas bloka primārā puse, bet 4 PC tikai nopīkstināja UPŠus. Tanjā brīdī atmaksājās VISAS izmaksas.).

 

Un jā, arī diagnostika maksā.

Link to comment
Share on other sites

Jan4yks

kad netiek lietota kada ierīce tad viņa tiek atslēgta no tīkla, izņemot ledusskapjus un tējkannu, negaisa laikā tiek atvienots viss un norauts rubiļņiks.

Tādiem "umņikiem, kuri atstāj kontaktdakšu mātītē ciemā ir apzīmējums cirvis vai zābaks, bet šitādus, kas vēl ar to lielās nez ka nodēvēt, bet bagāts jau dara kā grib, nosvils kompis, būs iemesls nopirkt jaunu, paķers visu māju-da poh uzcels citu, paķers līdzi bernus vai sirmo vecmāmiņu, tad mož sāks domāt

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Padomdevēji... Ieskaitot Lattelecom :) Iznāk ka neviens nav dzirdējis par parsprieguma aizsardzību gan elektrības, gan datu, gan LAN, gan tlf līnijām???

Neviens nav pamanījis, ka mūsu platuma grādos vasarā (un ne tikai) mēdz būt negaisi?

Ko - uzņēmumos serverus arī jaizrauj?

Ja kādam aizsardzība neliekas greznība - par to jau sen ir padomāts.

Ņem LABU UPS-i (ar to domāju piem. APC RS550) - iekārtas, kurām ir svarīgi, lai spiegums nezūd, laižam no Backup izejām, Tās, kurām zudumus var pieciest (printeri, tumbiņas utt.) - no Surge protect izejas.

Ienākošo tlf (pirms DSL filtra!) - caur datu aizsardz. ligzdu. Ja vairāki PC - UPSi katram savu (2trais utt. - kādam var būt arī mazjaudīgāks). LAN - vismaz vienu līniju izlaižam caur kāda UPS datu ligzdām. Ir arī atsevišķas datu aizsardzības kārbiņas.

NEVIENA iekārta nedrīkst būt pa taisno pie elektrības rozetes.

NEVIENS ienākošais (vai garš iekšējais) datu vads nedrīkst būt neaizsagāts.

Sazemējam (ne puķupodā).

Lietojam. Uzsmaidam negaisam, baidoties tikai no tieša blieziena pie mājas vados. (Arī tad - pirms 2 vai 3 gadiem darbā pie līdzīgas saimniecības bija blieziens blakus biroja mājai - faksam, kurš bija pa taisno rozetē, "iztvaikoja" barošanas bloka primārā puse, bet 4 PC tikai nopīkstināja UPŠus. Tanjā brīdī atmaksājās VISAS izmaksas.).

 

Un jā, arī diagnostika maksā.

 

redz biznesa vidē(serverus izraut)tāda aizsardzība ir ikdiena un ja arī kas nosvils tad tas jau ir iekļauts pakalpojumu cenā un vēl arī apdrošināts.

šāda aisardzība savukārt mājas apstākļos nevar būt rentabla.kurš par to visu maksās +vēl arī būs vajadzīgs admins kas tam visam vēl sekos līdz vai ir darba kārtībā nerunājot par to ka dzīvoklis pārvērtīsies par serveru telpu kur visos kaktos ir upši.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

#Kurmucis: Viss jau ir pareizi, tikai cik individuālajiem lietotājiem ir UPS ??? 5% ? Nez vai un arī tikai tad, ja dzīvesvietā ir lielas problēmas ar sprieguma stabilitāti. Cik ir datorlietotāju, kuru dzīvoklī būtu pieejams pareizs zemējums ??? Tā kā tavs ieteikums noder tikai kā papildus informācija, nevis mājas apstākļos pieņemams kā norma. Pie tam - ja būs tiešais trāpījums vados - nekāds UPSis neglābs, nosvils pats un paķers līdzi vēl šo to.

Link to comment
Share on other sites

Vai šis APC RS550 reāli arī spēj pasargāt no zibens? Saprotu, ka lētie 50ls upši neko tur nesargā, jo zibens izskrien cauri ātrāk nekā kaste noreaģē. Šis varētu būt optimāls risinājums? Man vajag laukos veikalā nosargāt mazu datorsistēmu ar LTK DSL līniju (telefona vadi pa gaisu, elektrība pa zemi). Pašlaik šādi tādi upši ir salikti un elektro problēmas nav bijušas, bet pa telefona vadu gan viss datortīkls tika sasists. Taisīt bezvadu risinājumu vai var uzticēties šim APC upsim, ka spēs nosargāt?

Link to comment
Share on other sites

Kurmucis

Dārzs nopļauts - bet tuss te nokavēts :)

 

Par rentablumu - ja kompji ir pa 50,- Ls/gab. = rentabli nebūs.

Ja dzelži ir ko vērti, nerunājot par sazagto video un p..na kolekciju - ir vērts padomāt.

 

Jebkura aisardzība ir ticības lieta - auto drošības jostas, antivīruss, rezerves kopiju veidošana utt.

 

Nevienu mirkli nesaku, ka tas strādās 100% - vienmēr var būt bliezien, kurš pārsniegs aizsardzību. Tikai tā ticamība ir maza.

Arī par APC - no seniem laikiem patīk Equipment Protection Policy, kurā APC apsola kompensēt aparaūras bojājumus 75k - 200k Euro apjomā. Neesmu pārbaudījis, vai Latvijā strādā,

Bet līdz ar to - veči par kaut ko domā.

 

Kura galā vajag sisadminu? Pāris vadus saspraust? Protams, ka vaidēt ir vieglāk...

Link to comment
Share on other sites

Kaut kad senos laikos rāvu ārā TV antenu, tagad man tādas nav, jo visu, ko gribu, skatos no SAT.

Laikam esmu viens no tiem 5%, kam, izņemot ledusskapi un putekļu sūcēju, viss pārējais, kas piederas datortehnikai, ir "saupšots", ir divi nopietnāki un divi kaut kādi lētie, tiesa, paļaujos arī uz to, ka māja neatrodas lalna galā un apkārt ir lieli koki, lai sper tajos :)

Ir bijis, ka no rozetēm uguns šaujas laukā un neomulīgi gar slēdžiem grābstīties, tāpēc neko laukā nerauju, līdz šim nekas slikts arī nav noticis (te nu gan piesitu pie koka), arī no trafa atrodos patālu, visi kabeļi ir zem zemes.

Link to comment
Share on other sites

Tev pietiks, ja iebliezīs kaimiņam, kurš kalna galā. Šitā pateikt, es neesmu kalna galā, man apkārt augsti koki, zibens gadījumā būs nekorekti. Arī ja iebliezīs tuvu esošos augstajos kokos, visādi var sanākt.

 

Bet tas viss ir sūds

 

Man rados, 70-tajos ieblieza augstjos kokos blakus kūtij. Arī kūts aizgāja līdzi kokam. Štrunts par kūti, bet saimnieks ar sirdi aizgāja. Vot tas vairs nav sūds

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pilsētā nekad, jo visi vadi ir zem zemes. Laukos, kur visi elektrības vadi ir pa gaisu - vienmēr, jo katru gadu bez izņēmumiem kādam no kaimiņiem kaut kas tiek sasperts (biežāk televizors). Redzot dzirksteles pārlecam pār elektrības vadiem istabā un ostot ozona smaku, nav omulīgi. Jāpiezīmē, ka mājai elektrība pienāk pa taisno no elektrības staba. Tāpēc pie negaisiem izrubī korķus.

Davai atzīstās - kuri no Jums negaisa laikā norauj ierīces no špaņa?!

Es nekad...

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Jāpiezīmē, ka mājai elektrība pienāk pa taisno no elektrības staba.

 

Un ja pa šķibo no staba pienāt, tad viss kārtībā? Nedēļas citāts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...