Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

versatile

Njā, tas gan. Latgranula aizvien par 280. Likās, ka bija lētāk, bet nē, arī par tik pat ņēmām.
Nekas, toties sirdsmiers, ka sezona nodrošināta.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
16.12.2022. , 10:51, vvv teica:

Liec garāžā. Siltumtrasi zemē, zem grunts sasalšanas dziļuma. Nober caurulei apkārt keramzītu. Būs sākotnējais ieguldījums liels, bet pēc tam galva nesāpēs.

Vēl labāk - apkārt kaut kādu čaulu un putas.

https://www.ksenukai.lv/c/buvmateriali/izolacijas-materiali/siltumizolacijas-un-skanas-izolacijas-materiali/izolacijas-putas/1t2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
29.08.2023. , 06:29, jema teica:

Ieej SS, paņem savu rajonu un skaties! ES jau paņēmu, 270 par paleti ar piegādi maksāju.

Kadas panemi beigas? Pagasgad kad bija granulu deficits esot panemusi to kas pieejams un nejau pa leto.

Granulas ko radi izmantoja, loti cakareja katlu un katlam ik menesa problemas. 

Agrak sutija granulas no igaunijas kompanijas, bet tiem vienmer izpirkts.

 

Link to comment
Share on other sites

Es paņēmu poļu, teica ka esot ok.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Latgranula, 280 par paleti, ar visu pvn, atveda jau jūnijā. Šoreiz varēja nesteigties, uz rudeni cena neuzkāpa, bet granulas šķūnī ir granulas šķūnī.
Bet nu kādas 600x nācās zvanīt maģiskajā rītā, kamēr sazvanīju.

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nezinu kurā tēmā, bet labi šeit. Kādas atsauksmes par Timbero mājām. Dēlam uzdāvināju zemes gabalu. Grib celt  ap 120 kV.m. Kādi citi varianti? Somu mājas. Varbūt cits. Kādas apkures iespējas? Zeme 4000 kV.m. Var siltumsūkni zemē, bet saka, labāk gaiss - Ūdens.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , gitis teica:

Var siltumsūkni zemē, bet saka, labāk gaiss - Ūdens.

ja ir iespēja, tad labāk zemē. gaiss-ūdens, lai arī lētāks, ir aizsalšana. pie mūsu mitrajiem apstākļiem tas notiek regulāri. atkausēšana nozīmē tikai papildus tēriņus bez ieguvuma siltuma ziņā.

Link to comment
Share on other sites

Man ir stipras aizdomas, ka, ja būvē jaunu māju atbilstoši esošo būvnormatīvu siltumzudumu prasībām, tad gaiss-ūdens SS būs pietiekams atliektiem galiem. Zeme-ūdens tomēr stipri dārgāks un sarežģītāks izbūvē. Godīgi sakot vēl varētu parēķināt šādu shēmu. Jauna māja, siltās grīdas, elektiskais katls, ūdens akumulators un biržas cena elektrībai. Apkures izveidošanas izmaksas minimālas. Lietošanas komforts maksimālais. Sirdsmieram mazu kamīniņu gadījumā, ja nav elektrība. 

Link to comment
Share on other sites

Dīķis nav pieejams? Ja ir, tad var apsvērt variantu "ūdens-ūdens" (kontūru silda nevis ar zemi, bet ar ūdeni).

 

Ja zemes maz vai ja negribas ārējo kontūru lielā platībā, var apsvērt variantu ar vertikālām zondēm - atkarībā no jaudas 2gab vai 3gab urbumi, kuros ieveido "U-veida zondes" (divas parastās caurules katrā urbumā, galā savienotas ar U savienojumu, urbumi aizbetonēti).

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 2 minūtēm , Daiļais teica:

Godīgi sakot vēl varētu parēķināt šādu shēmu. Jauna māja, siltās grīdas, elektiskais katls,

Tīri elektriskā apkure? Var jau būt, ka kārtīgs siltinājums varētu izmaksāt lētāk nekā apkures sistēma. Vienīgi kaut kādā brīdī katri papildus 5cm siltinājuma dod arvien mazāku efektu, bet no darbu viedokļa paliek arvien sarežģītāki.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Var jau būt, ka kārtīgs siltinājums varētu izmaksāt lētāk nekā apkures sistēma.

Šobrīd pēc normatīviem jābūvē dzīvojamās ēkas, kurās apkurei jāpatērē ne vairāk kā 40 kWh/m2 gadā ar siltuma atgūšanu no ventilācijas utt. Ja pieturas pie normatīviem un projekta un to arī uzbūvē dzīvē, tad fantāzijām par siltinājuma biezuma maza variācijas iespēja.

 

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , binary teica:

Tīri elektriskā apkure?

Man šogad tīri elektrības cena vidēji ir 7,5cnt/kWh, kopā ar visiem pieskaitījumiem ap 20 cnt/kWh būs. Rēķinām tālāk.

120 kv.m mājai gadā nepieciešami 120x40=4800 kWh siltumenerģijas, kas pie manis norādītās el. cenas būs 960 eur gadā. t.i. 80 eur/mēnesī. Pie kam elektriskā katla gadījumā elektrības cena varētu būt vēl zemāka, jo nav jārūpējas par kompresoru - kā ir lētākās elektrības stunda, tā mauc uz pilnu jaudu no pirmās minūtes

Link to comment
Share on other sites

darba izmaksas ierīkošanai zeme ūdens un gaiss ūdens ir lielākas pirmajam variantam un teiktu pat stipri lielākas, nemaz nerunājot par papildus materiāliem kas nepieciešams zeme ūdens ierīkošanai. Un tā gaiss ūdens sūkņa atkausēšanas patērētā enerģija uz kopējā sūkņa  patērētās enerģijas ir maznozīmīga. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , kaads teica:

Un tā gaiss ūdens sūkņa atkausēšanas patērētā enerģija uz kopējā sūkņa  patērētās enerģijas ir maznozīmīga. 

nu es tā neteiktu - manējais atkausējas apmēram 15 minūtes, un tā laikā patērē apmēram 1kwh elektrības. ir bijušas dienas, kas aizsalt pat 10-12 reizes dienā, šādās dienās atkausēšana sastāda jau aptuveni pusi no dienā iztērētā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

nu es tā neteiktu - manējais atkausējas apmēram 15 minūtes

ko tik ilgi ? mans kādas 1-2 min un viss tīrs no ledus. lab nav jau arī baigi jaudīgais, bet tomēr.  kur tu redzi cik reizes notiek atkausēšana , ārējo bloku čeko vai kā ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kaads teica:

ārējo bloku čeko vai kā

nē, man ir attālinātā vadība klāt, tur visu grafikos var smuki redzēt.

pagājušo gadu pieliku vēl papildus heishamon (https://www.tindie.com/products/thehognl/heishamon-communication-pcb/ ), sajūdzu ar HomeAssistant, un tagad visi dati ir pie manis, rakstās. izveidoju pats grafikus, kur visu smuki redz.

Pirms 7 minūtēm , kaads teica:

ko tik ilgi ?

nezinu, tā ir jau kopš pirmās dienas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , uldise teica:

, man ir attālinātā vadība klāt

nu man ar dzimtā aplikācija, bet atkausēšanu neredzu tajā

Link to comment
Share on other sites

Man atkausēšana ir atkarīga no laikapstākļiem, no kādām 6min līdz 14min pie -15 grādiem. Bet arī ne vienmēr, svārstīgs tas laiks. 12kW siltumsūknis.

Link to comment
Share on other sites

20.10.2023. , 11:39, versatile teica:

Latgranula, 280 par paleti, ar visu pvn, atveda jau jūnijā. Šoreiz varēja nesteigties, uz rudeni cena neuzkāpa, bet granulas šķūnī ir granulas šķūnī.
Bet nu kādas 600x nācās zvanīt maģiskajā rītā, kamēr sazvanīju.

Būtībā ir sanācis otrādi - uz rudeni cenas nokrita.

Šobrīd Latgranula - 270.00 EUR/ palete 960 kg (16 kg maisos) (iesk.PVN);

Enefit - 256.48  EUR/ palete 975 kg (65 x 15 kg) (iesk.PVN).

Link to comment
Share on other sites

Man kādu 6. gadu laikam, šis ir. Normāls katls, savu darbu dara. Automātiskā degļa tīrīšana man nav.

Pa vasarām nelietoju. Pēc pirmā gada lietošanas granulu padeves mehānismam vienā galā buksē bija, laikam, sagājuši kaut kā putekļi, un tā bija iesprūdsi, ierūsējusi. Saeļļoju, iekustināju, vairs nav sprūdusi. Reizi gadā notīru to skābekļa zondi, vai kas tā ir. Uz tās sakrājas sodrēji. 

Standarta elektronikai pielikts netatmo termostats.

Var iespiest 4 maisus, ja kaut kas nav mainījies

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es kurinu epizodiski piedzenot 3t akumulatoru, bet  kaut vai siltummaiņa kontūra gofris tur 40m, tas tomēr katla pilnu jaudu norīt visu laiku nevar. Tāpēc dūmgāzu temp. svārstās  100 -140 grādi, lielākoties 130.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , jacobs teica:

svārstās  100 -140 grādi, lielākoties 130.

Tās dūmgāzes arī var izmantot dzenot  cauri ekonomaizeram+ vēl siltumu saražo!

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vienā BT1 izstādē bija gāzes katls, kuram bija pamanījušies sarēķināt ar dūmgāzēm izdalītā ūdens aiznesto siltumu un lielāko daļu no tā savākt.

Link to comment
Share on other sites

Dūmgāzu temperatūra neko daudz neizsaka - to jāskatās kopleksi ar katla temperatūru. 

Ja katla temp. ir 70 un dūmgāzu pāri 100, tad ras nekas labs nav.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Daiļais
(labots)

Izklausās loģiski. Droši vien jāprecizē, ka, cik noprotams, runa iet par gaiss-ūdens SS.

No zemes tagad nāk ārā +1°C kas ir daudz vairāk par -15°C

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

e = d

Tak priekš tam ir TENi siltumsūkņiem. Ja vien nav biržas tarifs, tad tās dažas reizes gadā, kad tie ieslēdzas, pa lielam izmaksās neko nemaina. Ar biržas tarifu, ja tās reizes sakrīt ar dārgajām dienām, gan visa ekonomija var būt pagalam.

Link to comment
Share on other sites

uldise

man tad jau paveicies, manējais gaiss-ūdens pie -24 turpināja strādāt, jā elektrības patēriņš ir liels, bet cik tad bieži pie mums ir tik auksti. ja būtu nedēļu+ pēc kārtas, tad tā cita lieta. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pie -24, 55 gradi uz trubām dod, COP 1.8. Teni nav slēgušies.

Gass-ūdens.

 

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nu tagad arī granulas daudz aiziet, tādos mīnusos, visa apkure dārgi maksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 3 minūtēm , saf teica:

Pie -24, 55 gradi uz trubām dod, COP 1.8. Teni nav slēgušies.

Tev liela temp trubās, man max ieregulēts 40 grādi. nemaz nezinu vai manējais SS spētu uzturēt tādus 55 grādus. manējam COP arī drusku zem 2. pie šitādiem mīnusiem papildus pakurinu virtuves plīti, vismaz kādam laikam virtuvē ļoti silts, plus sildmūris kādu laiku ari vēl kaut ko palīdz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...