Jump to content

SIA "L.A.T." kabeļu TV


Stagars
 Share

Recommended Posts

Es Vecmilgrāvī skatos SIA "L.A.T." kabeļu TV.

http://www.latcom.lv/index.php?tema=&subtema=&tema=&subtema=&mlng=lang2

Pašlaik viņi testē digitālo TV, uz kuru cik noprotu nākotnē pāries visi. Nesen mājās pārinstalēju programmas televizoram Sony KDL-40EX720 un uz tā uzinstalējās gan iepriekšējie kanāli, gan tie, kurus pašlaik testē- digitālie. Pēc tam pārinstalēju savu otro televizoru Philips 32PFL5606H, bet uz tā uzinstalējās tikai tie, kas bija agrāk- 64kanāli. Kāpēc tā? Lai skatītos digitālos uz Philips- vai man nepieciešams dekoders?

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Nezinu kā Sony,bet manam Philipam var izvēlēties ko skatīties,DVB-T vai DVB-C

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Arī manam Philips 32PFL5606H takstīts, ka:

Uztvērējs/uztveršana/pārraide

Digitālā TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4* ... bet kad programē kanālus- izvēloties kabeli vai antenu, ieprogrammē tikai iepriekšējos kanālus, bet tos kurus LATCOM testē digitālos kanālus, neprogramē. Tai pašā laikā SONY programē visus... varbūt vajadzīgs kas šāds? http://www.lemona.lv/index.php?page=search&filter=0&q=Selteka+CIC-402HD&option=0 http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=92625

Link to comment
Share on other sites

pa priekshu ir veerts noskaidrot kaadaa standartaa tiek raidiits,

vinju www informaacijas 0 par pieejamajiem dekoderiem

pie mums paarsvaraa visi kabeljoperatori raida DVB-T standartaa - skeneejot iex tv izveelnes jaaizveelas eeters ne cable tv

 

shobriid vieniigais zinaamais kabeljoperators kas lieto DVB-C ir Livas

Link to comment
Share on other sites

Mans Philips ar četrinieku beigās gribēja, lai viņam pareizi pasaka, ko no digitālā meklēt - T, C vai abus.

Mans kabeļa operators Livas signālu padod kā DVB-C.

Link to comment
Share on other sites

To: VIL... kāds Philips modelis. Mans neko tādu instalējot kanālus neprasa... parasa tikai vai kabeli, vai antenu. Sazinoties ar LAT, noskdroju, ka tiešām krutākajiem TV modeļiem nevajag dekoderi.

Link to comment
Share on other sites

Izmēģināju gan kabeli, gan antenu... rezultāts abas reizes viens un tas pats- 64 kanāli... un no digitālajiem testa kanāliem ne miņas... Pārinstalēju pat softu... uz mana TV kods atšķīrās ar to, kas Philips mājas lapā.

Link to comment
Share on other sites

Cornholio

Man bija līdzīga problēma.

Tātad Philipsam jāuzliek kaut kāda cita valsts, kaut vai tā pati Somija, Latvija neder, jāuzliek DVB-C jeb cable un jāuzliek symbol rete 5156.

Labots - Cornholio
Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomu, pamēģināšu nomainīt valsti. Bet kā nomainīt 32PFL5606H symbol rete. Cik esmu dzirdējis, tur ar pulti jānospiež kaut kāds kods, lai piekļūtu pie šīm TV funkcijām.

Link to comment
Share on other sites

Cornholio

Nav nekāds kods jāspiež!

 

Nezinu kā izskatās menu tavam tv, man uz PFL5404 pie kanālu meklēšanas, blakus Start pogai ir Settings poga. Settingos var nomainīt symbol rate.

 

Vēl vari pārbaudīt iekš Channel installation menu - Digital Reception test. Tur var ar roku ierakstīt frekvences un symbol rate, un pārbaudīt vai uztver. Frekvences viņiem ir 303MHz, 309MHz, utt. ik pa 6MHz līdz 399MHz. Protams jābūt ieslēgtam DVB-C jeb Cable.

 

Par valstīm - ja gadījumā Somija neder, man viņi ieteica likt kaut kādu "švecija" vai "Šveicarija" (Zviedrija, Šveice), esmu pārbaudījis, ar šīm abām rāda (kā arī ar vairākām citām).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paldies, izmēģināju visu, nekas nelīdzēja... sia LAT man uzlika dekoderi... kaut kādu maz pazīstamu.. CR5000PVR... tagad redzu viņu translētos kanālus... Kā viņi skaidroja, ka bez dekodera var skatīties tikai ar tiem TV, kam tas iebūvēts un praktiski tas tikai pēdējiem TV modeļiem. Kā izrādās Sony KDL-40EX720 tas ir, bet 32PFL5606H naf... vismaz man tā paskaidroja.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Es jau kādu laiku atpakaļ uzsāku šo tēmu. Pašlaik skatos LATCOM kabeļu TV. Lai redzētu digitālos TV kanālus izmantoju no viņiem nomāto DVB-C dekoderu CR5000PVR.

http://www.meanta.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=160&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=7〈=en&vmcchk=1&Itemid=7

Tagad ievajadzējās vēl vienu TV pieslēgt, bet negribas nomāt vēl vienu dekoderi. Šo dekoderi pie mums interneta veikali nepiedāvā. Varbūt kāds izmanto veiksmīgi kādu citu. Var ko ieteikt.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais operātors Līvas ??? :drinks: Liepājā ir divi kabeļTV operātori Ostcom un Eloektrons-K kuri raida arī Digitālo TV - DVB-C standartā.

Vienam teļukam izmantoju pie viņiem pa 1 Ls (līgums 24 mēn.) iegādāto Meanta CR9000PVR (super aparāts), bet otrajam jau bija iebūvēts DVB-T/C tā kā nācās nopirkt tika Conax karšu moduli.

Labots - Smukais
Link to comment
Share on other sites

Es jau kādu laiku atpakaļ uzsāku šo tēmu. Pašlaik skatos LATCOM kabeļu TV. Lai redzētu digitālos TV kanālus izmantoju no viņiem nomāto DVB-C dekoderu CR5000PVR. http://www.meanta.eu...cchk=1&Itemid=7 Tagad ievajadzējās vēl vienu TV pieslēgt, bet negribas nomāt vēl vienu dekoderi. Šo dekoderi pie mums interneta veikali nepiedāvā. Varbūt kāds izmanto veiksmīgi kādu citu. Var ko ieteikt.

Nu jau gandrīz gadu lietoju dekoderu SELTEKA CC-402HD ar kuru esmu ļoti apmierināts. Man ir LIVAS pieslēgums. Savā laikā man bija problēmas ar LIVAS doto HD decoderi.

Link to comment
Share on other sites

Kā skatos pārsvarā visi lieto Lietuvā ražotos DVB-C dekoderus. Tikai nevaru atrast, kur tādus iegādāties. Vienīgais, kuru atradu Selteka CC-202. Pat Meanta CR5000PVR, kuru nomāju no kabeļu TV kompānijas, var iegādāties tikai no viņiem, par 2x lielāku ciparu, kā Lietuvā. Otru negribētos nomāt, bet gan nopirkt. Un varbūt kādu sakarīgāku par šo.

Link to comment
Share on other sites

Kā skatos pārsvarā visi lieto Lietuvā ražotos DVB-C dekoderus. Tikai nevaru atrast, kur tādus iegādāties. Vienīgais, kuru atradu Selteka CC-202. Pat Meanta CR5000PVR, kuru nomāju no kabeļu TV kompānijas, var iegādāties tikai no viņiem, par 2x lielāku ciparu, kā Lietuvā. Otru negribētos nomāt, bet gan nopirkt. Un varbūt kādu sakarīgāku par šo.

www.selteka.lv

Pirku salonā Hannu Pro. Uz vietas viņiem toreiz bija tikai DVB-T dekoderi un viens DVB-C (CC-402HD DEMO variants). Bet nebija nekādu problēmu pasūtiīt īsto un kamēr tas atnāca no Lietuvas, viņi man iedeva padarbināt to DEMO kastīti.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Atkal atgriežos pie šīs tēmas.

Tā kā vēlos iegādāties papidus televizoru un dzirdēju un dažos jaunās paaudzes televizoros DVB-C dekoders nav nepieciešams, lai skatītos kabeļu TV.
Cik zinu mans Philips 32PFL5606H DVB-C pārraidīto LATcom digitālo TV nerāda bez dekodera (neskatoties, ka instrukcijā rakstīts DVB-T/C), bet televizorā Sony KDL-40EX720, kuru lieto dēls, viss notiekas.

Kādi TV parametri to nosaka?

Link to comment
Share on other sites

Nevis TV parametri to nosaka, bet gan tas, ko tieši kabelī dzen kabeļtv operators.

Pie mums mīl DVB-T gāzt iekšā kabelī. Daži jauc vienā putrā.

Filipsam ir jāpasaka "antena" vai "kabelis" nu un līdz ar to, ja pasaka "kabelis" jams DVB-T frekvences ignorē.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Es jau to izmēģināju, nelīdzēja... kad sazinājos ar LATu, man paskaidroja, kad šī fīča tikai jaunākajos televīzoros. Manējais 2011.gada modelis.

Link to comment
Share on other sites

Paeksperimentē ar valsti. Filipsam šai ziņā ir īpatnēja sasaiste. Viņiem televizora parametrs "valsts" daļēji nosaka to, ko televizors skanē. Plus attēla kodēšanas (MPEG-2/4) un šifrēšanas sistēmas (izmanto vai nē, ko tieši) izvēli.

Normālā situācijā parametrs "antena" vai "kabelis" attiecīgi nosaka, kādu frekvenču diapazonu televizors skanē - DVB-T vai -C Daļēji tie pārklājas, tāpēc šo to saskanēt var. Bet Filipsi vēl ņem galvā parametru "valsts" - tas acīmredzot nosaka precīzu frekvenču joslu, kuru televizoram jāskanē - domāju, lai samazinātu skanēšanas laiku, jo tiek skanētas tikai frekvences, kurās kaut kas ir. It kā jau labi. Pēc Filipsa koderu domām protams. Kuras ne vienmēr saskan ar realitāti.

Citu ražotāju televizoriem pat tāda parametra "antena/kabelis" vienmēr nav un viņi skanē visu DVB-T&C diapazonu.

Iesaku paeksperimentēt ar parametriem "valsts", kombinējot to ar "antena/kabelis". Daudzi lika valsti "Francija" un "antena", cik zinu. Jo arī tajā valstī līdzīgi izklaidējas. Bet būtu labi dabūt skaidrojumu no kabeļTV operatora, kuras frekvences viņi izmanto.

Vairāki Latvijas operatori kabelī dzen DVB-T frekvences. Daugavpils Dautkoms kādu laiku atpakaļ (kāds var šito apstiprināt?) niekojās dzenot DVB-S kabelī, jo sat tjuneri lētāki esot. Principā jau ļaunums no tā nerodas, kabelis nav ēters un tajā var dzīt ko vien iedomājas, ka tik strādā. Tomēr neērtības klientiem rodas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

straadaajoshajam tv nevar kaadaa `Info` logaa apskatiit kaadu signaala tipu vinjsh ir noteicis?

vai apciemot kaiminju, kam dekoders, un nopeetiit kas uz vinja uzraxtiic - DVB-T vai DVB-C

Link to comment
Share on other sites

DVB-T un DVB-C galvenā atšķirba ir signāla modulācijā. Kabelī praktiski nav iespējami radiotraucējumi no ētera. Nu ķipa kaimiņš bārdu dzen ar izjātu bārdasaparātu un traucē citiem uztvert TV. Uz kabeli nekadu iespaidu vecais bārdas skuveklis nevar atstāt, tapēc nav tik svarīga kļūdu labošana signālā un var vairāk programas iebāzt vienā kanālā. Tam nav nekāda sakara ar kanālu frekvencēm. Kabeļtīklos vienkārši izmanto, palidus virszemes kanālu frekvencēm, 110-174MHz un 230-470MHz,kurus virszemes apraidē neizmanto.

Pie mums darbojas krievulaiku kanālu sadalījums un tāds ir visās tajās Eiropas valstīs, kur stāvēja krievu tanki.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB_%28%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%82%29

 

Rietumeiropā ir bišku citāda sfrekvences, bet ideja tāda pati. Tas, ka kabeļoperatori izmanto DVB-T standartu nāk viņiem pašiem parsliktu, toties dekoderi plašāk izplatīti. Vārdu sakot, būtībā ir pofig kādā standartā kabeli signāls, bildes kvalitāti tas neietekmē.

Tas,ka Philips televizori nav draudzīgi lietotājam, jau sen zināms. Viņi spiez uz visadiem sienu gaismošanas efektiem, bet cilvēcīgi sakārtot kanālu meklēšanu gan neprot. Tai ziņā šķibacainie ražotāji ir stipri prieksā Philips

Link to comment
Share on other sites

Savulaik novēroju vienam trubiniekam ar DVB-T (MPEG-2 laikmetā) interesantu lietu. Vajadzēja uzlikt Franciju lai strādātu (LV tur nebija kā suga). UK neņēma. Kaut kas saistībā ar frekvencēm. Pačakarējos un rādīja. Tajos laikos tādas nianses neinteresēja, tāpēc neatceros sīkumos.

Link to comment
Share on other sites

Ja nepatīk Samsungs, ir LG. Sony manuprāt, ir neganti dārgi.

LG neslikti strādā kabeļTV tīklos. Ir pāris paziņas, kuri tos lieto un bez nekādiem dekoderiem. Izzi pat dod veciem klientiem CAM moduli un karti par velti.

Filips ir labs televizors bet ar dīvainu softu. Pie tam tagad tak viņi pārdeva tv biznesu kaut kādiem korejiešiem, tā kā tie paši šķībacainie nu vien ir :sarkasms:

Piedevām tā jautrība ar Filips televizoriem šā gada 1. aprīlī.

Ja šodien pirktu televizoru, droši vien ņemtu kādu LG.

Link to comment
Share on other sites

Es uz šo brīdi, lai skatītos http://www.latcom.lv/ televīziju, lietoju Philips 32PFL5606H. Izmēģināju visus iepriekšminētos variantus, bet tā arī digitālos kanālus neieraudzīju.

Otrs televizors mājās Philips 40PFL5605H. Tam, lai skatītos digitālos kanālus pieslēgts Latcom iznomātais dekoderis Meanta CR5000PVR dekoderis. Man tikai nepatīk, ka daļa kabālu jāskatās caur dekoderi, bet daļa tāpat (caur dekoderi vairākiem kanāliem tikai skaņa, bet citus vispār nerāda). Kad sazinājos ar Latcom, man paskaidroja, ka tā tas ir...

Dēls pagājušā gadā nopirka Sony KDL-40EX720 un viņam viss notiekas bez dekodera, visi kanāli rāda, neko TV nepārslēdzot. Tā kā meitai nobeidzās TV, tad izdomāju sev nopirkt jaunu un 32PFL5606 atdāvināt meitai. Tikai jautājums... ka nopērkot neieberžos tādā pašā kāds jau mājā.



Sāku jau ticēt, ka Philips televizori nav draudzīg šajā ziņā. Bet viss tek un mainās. Kas nebija 2011. gada modeļos, tas parādās bieži jaunākajos. Latta man paskaidroja, ka digitālo TV var skatīties bez dekodera tikai ar jaunākajiem, pēdējo pāris gadu izlaistajiem televīzoriem, bet negribas ticēt, ka ar visiem brendiem, modeļiem...

Link to comment
Share on other sites

Divu nedēļu laikā jebkuru preci var atgriezt veikalā atpakaļ. Iemesls, ka konkrētais televizors neķer visas programas no kabeļtīkla, ir pat ļoti pamatots. Lai tak pārdevējs štuko ,ko klientam piedāvāt un raksta reklamācijas kaut tam pašam Philips. Galu galā lietošanas vajadzības nosaka pircējs ar savu naudu, nevis glupi Philips programētāji. Man tiešām nav pretenziju pret Philips televizoru bildes kvalitāti, bet ar programnodrošinājumu šai firmai vienmēr ir bijušas problēmas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja pērk veikalā tad jau varbūt pērkot to var atrunāt.Tikai es pārsvarā visu pērku interneta bodēs, sanāk krietni lētāk... piemēram dēla pirktajam Sony KDL-40EX720 cenu starpība starp ELKORU un interneta bodi toreiz bija ap 60 latu.

Link to comment
Share on other sites

Tad jāņem pusstops ,jāstaigā pakaimiņiem ciemos un jāskatās kāda konkrēta modeļa televizori darbojas tai kabeļtīklā :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

taadu garu penteri uzraxtiiji un taa arii nepateici kas tajaa kabelii dziivo, DVB-T vai DVB-C

kas ir rakstiits uz aareejaa dekodera?

Link to comment
Share on other sites

Tā jau nodzerties var. 

Kas kabelī dzīvo? Laikam abi... Lai skatītos kabeļu TV nav vajadzīgs dekoders. Pieslēdz jebkuru televīzoru pie kabeļa un skaties. Bet lai skatītos digitālo TV, vajadzīgs DVB-C dekoders vai arī kruts televīzors. . augstāk rakstīju, ka lietoju Meanta CR5000PVR

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dēls pagājušā gadā nopirka Sony KDL-40EX720 un viņam viss notiekas bez dekodera, <skip> tad izdomāju sev nopirkt jaunu un 32PFL5606 atdāvināt meitai. Tikai jautājums... ka nopērkot neieberžos tādā pašā kāds jau mājā.

 

Tad pērc Sony un nelauzi galvu ar filipa kodieru brīnumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ņem droši vismaz 37" ja ne visas 40"  Pats skatos 40" no nedaudz vairāk nekā 2,5m. Viss ir labi. Uz 32"-nieka skatities 4:3 formātu pareizās proporcijās vajag teleskopu :)

Link to comment
Share on other sites

uz taa kur iet norakstiit vienu frekvenci un visus papildparametrus ko vien piedaavaa `Info`

tad iet pie otra un meegjinaat satvarstiit vinju rokas rezhiimaa sadaljaa ~test signal~ mainot atrashshanaas valsti

 

p.s.

2012 gada eksemplaaram vairs nevajadzeeja likt Franciju lai tiktu pie DVB-T Hyperband frekvenchu joslaa.

mediit DVB-C nav veel nekad naacies

 

p.s.2

arii iesaku vismaz 40" priex 2.5m

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...