Jump to content

lcd monitors+portativais dators!


krods
 Share

Recommended Posts

sveiki!ir tada lieta!ka tagad nopirku jaunu led monitoru!bet es gribu pirkt portatiivo!jautajums ir taads!vai parasto monitoru var piesleegt pie portatiivaa,lai darbojas tikai piesleegtais monitors,nevis pasha portatiiva monitors,jo lai vinsh neteeree lieku elektroenergju!

Link to comment
Share on other sites

Anonīmais

Já, to var panákt, ká arí vari izmantot divus monitorus, respektívi portatívá un áréjo, noliec blakus un uz viena teriksim skaties filmu, uz otra raksti atskaites.

Link to comment
Share on other sites

tas ir kā kuram portastīvajam... bet princips ir tāds uzpied FN pogu un kādu no f1 līdz f12 (atkarībā no firmas) un būs tev gan dalītais gan nedalītais... galvenais skaties vai portatīvajam ir izeja video... nezinu vai vispār kādam ir kuram nav.. bet drošības labad paskaties... parasti zils stekeris

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kādas te muļķības izgudro. Uzliekam kā source vajadzīgo monitoru ar Fn+F5, atslēdzam clone vai extend režīmu un rezultātā darbosies tikai ārējais monitors.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

jav paliek skaidraaks!paldies!tad karo4e iznaak taa,ka vajag tik portatiivo ar video izeju un vis!un talaak parsleedz jav setingos!ja?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nepareizi, vajag portatīvo ar HDMI, DVI vai sliktākā gadījumā VGA. Caur S-Video nebūs iespējams pieslēgt monitoru.

 

P.S. Izbeidzam valodas kropļošanu ar "jav", "tātad pamatskolā nemācījos gramatiku un tāpēc šādi ķēmojos", pretējā gadījumā topiks tiks slēgts.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ļoti vidēji ap 30-40W, kas var variēt atkarībā no tā, ko uz tā datora dara. Arī datora uzbūve var noteikt patēriņu.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nesaprotu šitos murgus ar taupīšanu. Tobiš - monitoru Tu no tīkla vari barot, bet poratīvo obligāti tikai no aķīša? Principā? Es vēl saprotu, ka pieliek ārējo monitoru, lai ērtāk strādāt, bet taupīšanas nolūkos... Jebšu atkal jaunatnes izklāsta stils i pa smagu manām vectēva smadzenēm? :)

Link to comment
Share on other sites

ar to tauppishanu ir taa!kad vienkārši cik saprotu PC apeed ap 300w taa vareetu buut?vienkārši portatiivajiem ir mazi ekraani,taapeec gribu likt klaat lielaaku!un mans monitor teree 17w tas ir pilniigi nekas!vot kompi gan gribu mainiit jo tur starpiiba ir diezgan liela!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Janka, tos murgus par turēšanu uz baterijas (kas patiesībā ir dārgāk, jo pirkt katru gadu jaunu aķi pa 40-50Ls neatsver elektronerģijas patēriņa starpību) neviens nepieminēja.

 

Standarta PC need 300W ja nonstopā dīrā spēles. Standartā var būt runa par ~110-150W uz parasto datoru.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Aha - da neēd tas PC kompis 300 W. Kamēr spēles nedzenā gan jau zem 200 būs. Savukārt nošubuks arī 80+ W rīs mierīgi un bez spēlēm, ja būs tikai ieslēgts un tai brīdī lādēsies (rupji rēķinot, normāls lapsis ~20W iraid windows idle, ~60W ir lādēšana; protams, tur variācijas, jo tie agregāti jaudās stipri atšķiras). Nošubuku pērk, lai riņķī vazātos, nevis lai mājās 5 santīmus elektrības ietaupītu.

Link to comment
Share on other sites

Tak cilvēks ir āmurs, kas neko nesaprot un rakstīt nejēdz. Kāpēc vajag ļaut te vēl kaut ko rakstīt un murgot?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nezinu kursh tur ir amurs!vienkārši gribeeju dzirdeet cilveku viedokli!a te kko saak braukt virsuu!tas jav nav normaali!un kaada kuram dalja cik gribu ieekonomeet!ir normaali cilveeki kuri arii atbild!bet Gestapo,ja nav ko pateikt labaak vispaar paklusee!tad kaa tur iisti ar ar to w paterinju?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, bet Tev tak až pa pozīcijām tika atbildēts :) Pliks portatīvais neko nedarot: no 20W un uz augšu, ja lādējas - no 80W un uz augšu. Ja sāk ko darīt, sevišķi spēles rukāt - vēl lielāka jauda. Precīzi - tak vienkārši jānomēra, kā Tu domā savādāk iegūt precīzus ciparus. Tavs stacionārais - 100-150W, varbūt vairāk, bet zem 200W - atkal, neko nezinot nevar pateikt. Ja precīzi - jāmēra. Ko vairāk?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Janka, izmet to laptopa akumulatoru, kas nepārtraukti lādējas. Man parasti lādējas labi ja 1x nedēļā, ja laptops ir pie strāvas, līdz ar to tas patēriņš nav vērā ņemams.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Bet tāpēc es arī minu visus ciparus 20-60-80 W. Bez tam, Tu jau nevari zināt, ko viš a to dampi darīs, un cik intensīvi ar viņu riņķī skraidīs :)

Link to comment
Share on other sites

skaidrs!man te viens teica ka PC rij aptuveni 300w nezinu no kurienes vinjam taads info!man kompis vajadziigs tiiri prieksh interneta!nekam vairaak!bet fakts ir viens ka portatiivais par kaadiem 100w terees mazaak straavu,tas ir skaidrs!paldies kungi!atgriezhamies pie monitora!

Link to comment
Share on other sites

Parēķināsim... pieņemsim, ka Tu esi tārps un pie datora sēdi 10h dienā. Portatītvais dators ēd par 100W mazāk nekā galddators. Tu daudz patērē elektrību, Tev ir "standarta" tarifs par 0.10Ls/kWh. Tātad, vienā dienā Tu ar laptopu ietaupi 10 santīmus (atšķirībā no galddatora, kurš Tev jau ir, kā es saprotu). Mēnesī ietaupi 3 latus. Hmm... līzinga maksājumu diezi vai nosegs. :)

Link to comment
Share on other sites

neesmu tarps bet dators man ir iesleegts pat 16 h dienaktii!tad ir biki ekanomija!tad PC apeed dienaa 3.2 kw ja portatiivais eed aptuveni 100 tad sanaak 15 santiimi dienaa jav ieekanomeeju! tas jav ir 4.60 ls meenesii gadaa tie jav ir 55ls par kuriem var nopirkt kko citu :) bet es domaaju ka portatiivai teree mazaak nekaa 100w un tad sanaak veel lielaalaka ekonomija!

Link to comment
Share on other sites

Un cik no tā paliek pāri, ja to noliek blakus laptopa cenai?

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Līzings uz 2 gadiem būs >10Ls/mēnesī; uz 3 gadiem >8Ls. Tik liela Tev tā atšķirība elektrībā nebūs. Es nesaku, ka laptopu nevajag pirkt, bet rēķinies, ka mēneša izdevumi drīzāk par dažiem latiem palielināsies, nevis samazināsies. Tā kā - domā pats.

Link to comment
Share on other sites

Es atvainojos, man nedaudz sāk kaitināt tie līzinga maksājumu... nu kāpēc jādomā, ka kāds taisās pirkt kkādu sūda laptopu pa 250ls līzingā ar NENORMĀLIEM % ?

Ja neņem līzingā, tad 250 / 36 - inflācija = sanāk kādi 6-7-8ls mēnesī un no tā noņem tos 3 ls, kuri noteikti pēc 3 gadiem nebūs 3lati :D + Cilvēkam varbūt būtu ērtāk, ja to kramu var ērti pārvietot - varbūt kādreiz būs vajadzība. Kā arī varbūt cilvēkam vienkārši varbūt GRIBĀS. Daži lati turp šurp nav tik daudz, lai būtu jāskalda mati - tas IR nelietderīgi un DĀRGI. Daudz dārgāk par tiem 3 latiem.

Mani gan māc šaubas, vai 250ls vērts latops var nokalpot 3 gadus, bet tā kā privātajam ir jānodrošina 2 gadu garantija, tad es domāju, ka autors var +/- rēķināties ar tiem 2 gadiem un katru nākamo uzskatīt kā laimētu loterijā :D

 

edit, ja lietosi windows 7, tad nospiežot windows taustiņu un P var visai ērti pārslēgties starp tiem ekrāniem.

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nezi, 3 Ls mēnesī man nu noteikti nešķiet nopietns arguments. Es jau ar neesmu pret portatīvajiem. Var pirkt, lai ar viņu staigātu riņķī. Var pirkt, lai tahtā atlaidies rosītos netā. Var pirk, jo, "nu - gribās ļoti portatīvo". Visu to saprotu. Bet pirkt portatīvo, lai taupītu elektrību - tas ir stulbi. Es jau kašķējos tieši par argumentāciju. Nu sorry, ja Tev 3 Ls mēnesī ir būtiski, tad ej bomžot. Es saprastu tādu summu būtiskumu pensionārei, kura viena bez tuviniekiem palikusi, un ar pliku pensiju jāiztiek. Ja cilvēks ir invalīds ar grašu pabalstu - OK, ar saprotu (un tādā gadījumā manu gānīšanos var ignorēt :). Te gan pēc raksta stila un gramatikas vairāk velk uz pamatskolu nebeigušu personu. Tak kabatas nauda lielāka par 3 Ls gan jau sanāk, bet tam ta jau senči par elektrību maksā, ne pats. Vārdu sakot - ampelēšanās.

Link to comment
Share on other sites

Baigais janka,tu gan esi baigais gudriits!kaa man patiik taadi cilveeki!(ekstrasensi)kada kuram dalja cik un uz ko gribu ekonomeet?varbuut esmu principiaals un siikumains?nevis bomzis?varbuut esmu vides aktiivists?un visu tehniku mainu majaas,uz videi draudziigaaku?ekanomiskaaku?liidz tam tu nedadomaajies?kam man parastu PC,ja varu lietot tieshi taapat,portatiivo,un veel ekonomeet uz elektriibu?hmm...protams nomainot,tikai PC vai monitoru nekaadu ekonomiju nejutiis,bet ja nomaina televizoru uz LED?leduskapi uz A+A?un veljas mashiinu?un ja ir divi televizori?un je veel saliek ekonomiskaas spuldzes?tad pateerinsh buus krietni krietni mazaaks :)takaa taa!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Janka,

 

Man liekas, ka tu nedaudz pārspīlē. Man nomainot laptopu uz PC, elektrības rēķins pieauga par 5Ls/mēn, jo vidēji to lietoju virs 12h dienā. Ja saimniecībā ir vairāki datori, tas pieaugums vēl vairāk ir jūtams.

 

Te gan ir viena cita lieta, par kuru cilvēki nav pieminējuši, ka ekspluatācijā laptops var sanākt dārgāks. Neviens nenoliedz, ka visas detaļas ir dārgākas un MB nomiršanas gadījumā pēc garantijas beigām, datoru var norakstīt vai iztirgot pa smiekla naudām, tajā pašā laikā PC šādi izdevumi sastāda max 30Ls priekš 2-3 gadu veca datora.

 

Tas pats stāsts ir ar ekonomiskām spuldzēm, kur nopērkam pa 3Ls/gab, bet šīs pēc mēneša nosprāgst. Tikpat labi varēja kurināt veco labo kvēlspuldzi pa santīmiem n gadus.

Link to comment
Share on other sites

Par labu portatīvajam ir šādi argumenti:

 

1) vietu neaizņem

 

2) kluss (atnesot kādreiz mājās vecu stacionāro kompi - tāda sajūta, ka putekļusūcējs ieslēgts)

 

3) var paņemt līdzi atvaļinājumā kādu filmu nolūrēt, vairlesu kempingā ārzemēs noķert, iespaidus pierakstīt, bildes no fotoaparāta uz USB flašu pārmest bakupam.

 

 

 

Bet ja tikai elektrības patēriņš interesē, tad jau var paņemt Intel Atom/AMD E-350 ar pasīvo dzesi un miers mājās - ēdīs ļoti maz, varbūt pat mazāk kā vidusmēra portatīvie. Klusi arī būs. Nezinu, kā viņiem tur ar speedstep un "Power plan" iestatījumiem variējami, bet taupīgi paši par sevi. Gan netu palūrēt pietiks, gan lielās filmas palaist ar iebūvēto GPU, gan visu pārējo izdarīt. Starp citu, var arī esošo datoru zem Win7 taupīgāku un vēsāku taisīt, ar "power plan" "Maximum processor state" iestatījumu ķimerējoties.

 

Portatīvie arī ir ar Atom / E350 procesoriem - http://www.salidzini...ortat%C4%ABvais

update: pa šo laiku arī portatīvie ar E450 iznākuši - http://www.salidzini...ortat%C4%ABvais

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

hei hei!shodien tiku pie led monitore LG E1951 itkaa vis labi!bet monitoram pa vidu ir taada takaa striipa no augshas uz leju,kur burti nav tik skaidri,un takaa kustaas biki ta bilde tur!kas taa par lietu?tas ir normaali?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Pirmkārt, tas ir LCD monitors (zb mani tā mārketa pļerkstēšana pinot iekšā LED). Otrkārt - nu i jautājums! Svītra pār ekrānu, bilde miglaina un raustās - nē, bļin, viss ir normāli :) Ja nu bez jokiem - tas jau jāredz dzīvē, lai varētu spriest. Var jau būt, ka Tev tikai rēgojas :)

Link to comment
Share on other sites

Ja taa striipa ir visu laiku, visaas videes, var izproveet arii Live CD, tad stiep atpakalj uz veikalu. Viennoziimiigi nekam nevajag trauceet tev blenzt monitoraa. Veel meegjini piesleegt pie cita avota, lai paarliecinaatos ka monitors taisa probleemas.Tik pat labi videokarte var taisiit probleemas.

Link to comment
Share on other sites

hmm?kaapeec ta snav led monitors?mani apmeloja?un taas striipas ir takaa vairaakas!piemeeram lasot kko,vietaam ir burti ir melni,a vietaam taadi blaavaaki,to pashu logu paarvieto uz citu vietu,ir ok!kas tas par murgu?aa es pirku divus monitorus,un otram arii tas pats!

 

hei hei,probleema atrisinaata :) vienkārši piesleedzu monitoru pie cita PC un aizgaaja! pieliku atpakalj pie sava un ir ideaali,vairaak nesaap acis,ar otru monitoru bija tieshi taapat :) tas taa,pieredzei,laikam man paaraak shvaka un veca videokarte.monitors nevar normaali sevi noreguleet!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...