Jump to content

Par Latviešu valodu!


andrai2
 Share

Recommended Posts

Ar cieņu pret savādāk domājošiem!

 

Šis referendums un visa tā padarīšana pat diskusija par Krievu valodu ka otru valsts valodu mani aizskar!

 

Cik nu ir informācija medijos man tāda sajūta ka visi to tā vienkārši noskatās!

 

Varbūt jāpagaida kamēr emocijas norimstās, bet lai cik es tolerants un liberāls savos uzskatos, šo te referendumu es nevaru tā vienkāšri sagremot

 

Varbūt atmetot emocijas interesē kādi būtu iespejamie risinājumi šai situācijai?

 

Interesē pragmatiski viedokļi nenolaižoties līdz delfu komentāru līmēnim.

Labots - andrai2
Link to comment
Share on other sites

Varbūt atmetot emocijas interesē kādi būtu iespejamie risinājumi šai situācijai?

 

Vēl jau nav pieGdiena :D

Risinājumi? Nesatraukties par lietām, par kurām nav jāsatraucās.

Būs referendums, varēs paust arī savu viedokli kopā ar pārējiem.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau nav pat oficiālo provizorisko rezultātu. Tad jābūt balsojumam saeimā un tad ir divas iespējas - vai nu uzreiz, vai vēl caur referendumu :D

Link to comment
Share on other sites

Grūti laikam ir iemācīties mūsu valodu...nez man nebija grūti krievu apgūt, plus vel angļu...krievi laikam kā angļi domā, ka visur jārunā un visiem jazin vinu valoda.

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

Man atkal ir tā, ka darbā gandrīz vienīgā izmantojamā valoda ir krievu (kolektīva specifikas dēļ :D ), bet ārpus darba - krieviski nerunāju.

Un to absurdu par otro valsts valodu (kas diez vai notiks), viennozīmīgi, neatbalstu.

Link to comment
Share on other sites

spriežot pēc delfu ziņām būs refrendums, palasot rus delfi komentārus dīvaina sajūta pārņem vis tādi apbižoti un revanšu alkstoši, nez uz ko gatavojas, pats biju pret referndumu kur balsoja par to ka visas mācības latviski, lai krievi saglabā sava identitāti, bet nu šitas kaut ka pa daudz.

Link to comment
Share on other sites

Daudzi gribēs man varbūt sadot pa muti, bet es uzskatu, ka ir jāizvēlas vai nu angļu val. vai arī krievu val. par oficiālo Latvijas valsts valodu, jo nav pilnīgi nekādas jēgas no tās LV valodas, lai dabūtu darbu un vispar kaut kur tiktu bez krievu valodas neiztikt. Kāpēc man jācieš par to, ka mani vecāki, radi ir latvieši un vide kurā uzturos ir tik latviska, bet lai kaut kur strādātu bez krievu val. es nevaru, es neesmu tik gudrs, lai mācītos n-tās valodas, jo krievu valodu prasa labā līmenī nevis prastā sarunvalodas līmenī. Protams, manā gadījumā risisnājums būtu, ja krievi runātu latviešu valodā, bet uz to ir naivi cerēt.

Vienīgi man žēl būtu visa mūsu vēsture/literatūra, kas pazustu līdz ar latviešu valodas izzušanu.

 

Tā nu tas ir, bet divvalodība ir stulbība, jo mēs esam ļoti maza tauta un tas būtu gan bezjēdzīgi, gan ļoti dārgi tagad visus dokumentus/izglītību/preces/pakalpojumus tulkot un pasniegt divās valodās. Trakākais, ka beigās jau tāpat tā krievu val. iznīcinātu latviešu valodu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neaizmirsīsim, ka vienmēr atkal var savākt parakstus par otrās valodas likvidēšanu :D

Tas viss ir viens liels politiskais teātris, par kuru streso vienīgi galēji noskaņoti indivīdi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tās mērkaķošanās ir vienīgas mūsu politiķu spēlītes, kuri savukārt ir mazi zobratiņi daudz lielākā mehānismā. Nu nav pie mums ne arābu, ne citu ekstrēmistu, ar kuriem sarīdīt. Tādēļ jāķeras pie tā, kas mums ir. Un tiem tur augšā ir dziļi pie d****s, kas šeit notiek vai nenotiek ar krieviem un viņu valodu. Galvenais, lai iedzīvotājos nebūtu vienotības jebkurā jomā. Pārējais process ir prognozējams un vadāms.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

diskusija par Krievu valodu ka otru valsts valodu mani aizskar

Prasi pragmatiskus viedokļus, bet pats esi "aizskarts." Pirmkārt, ar tādu pamatojumu neviens tevi neuztvers nopietni, otrkārt, kā tev ar angļu valodu? ;) [media]

[/media]
Link to comment
Share on other sites

Krievi (jiep, tas, ka LV pase NEKO nemaina) panāca, ka letiņi saskarsmē ar viņiem vairs krievu valodu nelietos. Tas priecē. Satversme 101% netiks mainīta.

Interesantākas ir lietas, ka savā valstī būt nacionāli noskaņotam nupat ir slikti-loģika?..saeimas pārstāvji var klaji ignorēt doto zvērestu/solījumu(neviens krievs nezvērēja!)

Link to comment
Share on other sites

pa lielam šis viss ir tikai cilvēku acu aizmālēšanai, lai noklusētu ko citu, drošivien pa vidam arī bija ziņas, ka rd vēl lielākos mīnusos iegājuši..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Outsider: populārs viedoklis, bet garām. Tā ir medveputa organizēta masveidīga kampaņa, nevis lokāls izlēciens.

 

13. novembris. Delfi

Separātiskajā Dienvidosetijas republikā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas un referendums par krievu valodas statusu.

 

25. novembris, Lauku Avīze

Ukrainā šobrīd tiek vākti paraksti referenduma sarīkošanai par labojumiem konstitūcijā, lai krievu valodai piešķirtu oficiālās valsts valodas statusu, vēsta Ukrainas ziņu vietne "Vse Novosti".

 

 

 

Kampaņu veic Ukrainas Komunistiskās partijas jauniešu organizācija, pēc kuras sacītā, savākti jau 100 tūkstoši parakstu par referenduma rīkošanu. Pēc Ukrainas komunistu deputāta Jevgeņija Carjkova sacītā, Odesas apgabalā dzīvo vairāk nekā 120 tautību un etnisko grupu, kuru vidū krievi un ukraiņi nav vairākumā, "tāpēc visu šo dažādo tautību cilvēkus apvieno krievu valoda". Carjkovs arī norāda, ka "krievu valoda pēcpadomju telpā ir kļuvusi par daudznacionālās un starptautiskās kopienas saziņas valodu, par sestās daļas sauszemes lielās tautu saimes valodu, tāpēc tam jāiegūst oficiāls statuss visās pēcpadomju valstīs".

 

 

Touareg: kā lūdzu? Lai dabūtu darbu, valsts valoda faktiski jānomaina uz krievu? 0_o Kas tas par sviestu?

Link to comment
Share on other sites

Protams, ja būs referendums, varbūtība, ka tiks grozīta satversme, ir tuvu nullei. :D To jau paši parakstu vācēji saprot. Bet par pārējo - nezinu. Personīgi manā ikdienā nemainīsies pilnīgi nekas nevienā no iespējamajiem variantiem. Un domāju, ka daudzu citu vienkāršo cilvēku dzīvēs arī nekas nemainīsies, jo normāli civēki savstarpējos kontaktus veido uz savstarpējo cilvēcisko attiecību pamata un dažādām citām dziļākām vērtībām, nevis pakļaujoties kaut kādām ekstrēmistu provokācijām.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Ar mani personigi būs grūti nodibināt jebkāda veida kontaktu cilvēkam, kas šeit jau labu laiciņu dzīvo, bet manā valodā nerunā :D Protams, ja man kaut ko vajadzēs tā ka acis cērt..viss mainīsies.

 

Absurds, ka visu šo jezgu uzvandīja nevis tas, ka tiek vākti paraksti..bet gan tas, ka kādam nenodrebēja balstiņa pastāvēt par grūti izcīnītām lietām.

Link to comment
Share on other sites

 

Touareg: kā lūdzu? Lai dabūtu darbu, valsts valoda faktiski jānomaina uz krievu? 0_o Kas tas par sviestu?

 

Tu mani pārproti gribu teikt, ja mani vecāki vai vide, kurā uzturos būtu krieviska es mācētu abas valodas(LV/RU) un man būtu vieglāk dabūt darbu un ne tikai man, bet ar pliku LV valodu var labākajā gadījumā ielas slaucīt.

 

Otrs variants, ja būtu tikai krievu val. tad visi zinātu krievu val. un pietiktu ar vieu val. lai Tu skaitītos labs darbinieks ar lābām valodu zināšanām, tā angļu val. būtu tikai bonuss un derētu tik labi apmaksātiem darbiem vai apkalpojošajai sfērai.

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Loģiski domājot, referenduma rezultāti skaidri. Man tik šķiet, ka krievu naciki ar to vien neapstāsies, gan jau ka mērķis šim pasākumam ir kariņš, iesākt gaužām viegli. Pastīsimies, kā ies ukraiņiem.

Link to comment
Share on other sites

Par šito visu sviestu varu pateikt tikai vienu, krieviem tiek dota iespēja lai pēc tam aplauztos un saprastu kur ir viņu vieta, jo tas nekad nenotiks un ja kāds domā ka notiks ir idiots.

Link to comment
Share on other sites

Kā jums šķiet, vai latvieši ir spējīgi uzsākt parakstu vākšanu par Latvijas pilsonības atņemšanu necienīgajiem?

Link to comment
Share on other sites

Kā jums šķiet, vai latvieši ir spējīgi uzsākt parakstu vākšanu par Latvijas pilsonības atņemšanu necienīgajiem?

 

Tiekam vaļā no krievu dabas veltēm, un ne to vien varam. Nopietni tas nav. Ar kāju pa pakaļu deputātiem gan vajadzētu, ļoti vajadzētu!

Link to comment
Share on other sites

ķirzaka,kur tad šitādus brīnumbērnus var atrast?

Link to comment
Share on other sites

tolx: urlas.ru

 

Bet nu - vairākuma viedoklim parasti ir +10 :)

Tā kā bildītē domā kāda piektā daļa - pilnīgi bidlo, kas savu mūžu beigs, Austrālijā ķenguriem vai Latvijā latviešiem stāstot, kādi viņi ir idioti salīdzinājumā ar nodzērušos krievu baltā halātiņā garām piedurknēm.

Link to comment
Share on other sites

un cik tad to krievu tur baltos halātiņos ir, uz rokas pirkstiem skaitāmi, lielākā daļa dzīvo uz iztikas minimuma jeb vispār uz ielas.

 

P,S. Brīnos vēl par to kādēļ ušakovs atrodas savā amatā rīgas domē. Izrāda klaju necieņu un nekādu piederību Latvijai, bet bīda svarīgas lietas.

Link to comment
Share on other sites

lūdzu - izdomājam sakarīgu nacionālu izmaiņu un aiziet,iesniedzam papīrus un vācam parakstus.piemēram,par to,lai valsts valoda būtu latviešu un to nebūtu iespējams satversmē izmainīt.

Link to comment
Share on other sites

Bēdīgi, ka politisko idiotu dēļ atkal tiks tērēta nauda un vēl vairāk sakacinātas savstarpēji jau tā nestabilās puses. Nevienam šitas nebija vajadzīgs. Tādus sūda žīdus kā lindermans vispār vajadzētu tiesāt pēc panta, ja tiesāt nevar, tad vienkārši izsūtīt no valsts, lai brauc uz savu Izraēlu.

 

Rezultāts tam visam paredzams, 2 ļimoni pakāsti, klimats pačakarēts, latviešu valoda ir vienīgā kā tas ir bijis līdz šim. A nu jā, bonusā vepris krascovs moš kādus 20 kg. būs dabūjis klāt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gestapo, Krievijai bija vajadzīgs (ne Latvijas nepilsoņiem) tas balagāns, lai turpinātu veiksmīgi uzturēt ārējā ienaidnieka tēlu, ka latvieši ir fašisti un apspiež krievus. Tas viss piederas pie KFR ārpolitikas.

 

A tādi Lindermaņi un citi zvēri ir tikai izpildītāji - ja liek, maksā, tad darīs jebko.

Link to comment
Share on other sites

Par savu vietu jācinās, stiprināsim katrs sevī Latvisku stāja, aiziesim uz to referendumu, tas takā būtu arī pašsaprotami, mums ir jāparāda ka mēs esam saimnieki savā zemē, nevis jālocās ka kārkliem, stulbi tā teikt, bet kā jau izskanēja, viedoklis aicinu ar krieviem ikdienas sarunās runāt tikai latviski. Savādāk izšķīdīsim Globalizācijas Jūra!

 

Stiprināsim Latviskumu sevī un nesīsim to uz āru! Un aicina sarunās nekad pašiem nepāriet uz Krievu valodu, izņemot medicīnisko personālu, ugunsdzēsējus un citas dzīvībai svarīgas profesijas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Medicīniskajam personālam un dzēsēju personālam pēc likuma jāzina latviešu valoda. Tā kā vienīgais kur var runāt krieviski ir vai nu - RU vēstniecība, tūristi vai arī biznesa partneris no citas valsts un tml. Bet strādāt vietējā firmā, iet uz veikalu, raudāt ārstam Latvijas valstī pietiek ar latviešu valodas zināšanām. Punkts.

 

Un runājot par tematu, tad latvieši ir ļoti maza tauta tāpēc krievvalodīgie mēģina diktēt savus noteikumus, jo iedzīvotāju skaits ir ~30% krievvalodīgo un ~70% latvieši. Cilvēku ziņā nedaudz virs miljona un nedaudz zem miljona. Ņemot vērā mums blakus ir lielais brūnais lācis, tad ietekme vēl lielāka. Ja latvieši spētu vairoties kā ķīnieši (nu ja valdība to vēlētos), tad mēs būtu kādi 4 milj. pret 700k, tad krievvalodīgie būtu spiesti pieņemt Latvijas likumus, kultūru, valodu, u.c. Tad mums nebūtu tādas absurdas parakstu vākšanas. Protams nevar salīdzināt ar Latviju, bet Vācijā turki pilns, bet viņi visi ir spiesti apgūt vācu valodu, jo savādāk nekā. Tā teikt vairākums uzvar. Mūsu gadījumā latviešu vairākums ir ļoti stiepjams jēdziens. Var arī pēkšņi pazust. Mums ir jāapzinās, ka uz pasaules fona mēs esam niecība kā Zeme Visumā.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Vēl jau nav pat oficiālo provizorisko rezultātu. Tad jābūt balsojumam saeimā un tad ir divas iespējas - vai nu uzreiz, vai vēl caur referendumu :D

Taisnība. Tomēr piebilde - ja paraksti ir pietiekami, referendums ir tā kā tā. Palasam satversmi - punktu par valsts valodu var grozīt TIKAI ar referendumu.

 

luuk kur ir vairuma viedoklis.

post-88755-0-02159700-1322682192_thumb.png

Nacionālā naida kurināšana. Neatceros panta ciparu, bet krimināllikums, ne?

 

Vispār jau tajā laikā, kad vācām parakstus par izglītības valodas maiņu, biju sevī izravējis tās nacionālās dusmas... Bet nu šitais ir diezgan spļāviens sejā. Bet tik un tā - radikālie cilvēki ir mazākā daļa. Tieši tāpēc pārsteidz, ka izdevās savākt tik daudz parakstus. Biju, ja godīgi, labākās domās par krievvalodīgajiem valsts iedzīvotājiem.

 

Nu neko. Kārtējie izdevumi. Lidmašīnas biļete uz Stokholmu vai Rīgu, nez, kas sanāks lētāk, lai tiktu pie balsošanas referendumā.

 

Un Zandera/Klekša (nez, kas šiem SWH ar balsu pārveidotāju noticis?) komentārs tieši uz naglas - vai Ušakovs paskaidros, ko labu varēja izdarīt ar to naudu, kas tagad tiks izšķiesta referendumam.

 

Sviests. Bet kārtējo reizi parāda, ka valsts iedzīvotājiem ir kur augt, un kamēr nebūs kārtība ierindas pilsoņa līmenī un galvā, politiskā elite tik vien kā spogulis tam visam būs.

 

+1 par mentalitāti, Krishius!

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Visā visumā diezgan zemiski un riebīgi gan no krievvalodīgo puses, gan no valsts amatpersonām, ka nav likumdošanā šāds bezsakars aprunāts. Taču, no otras puses, ir lielās bildes jautājums. Latvija ir ekonomiskā un morālā pagrimumā - pedagogi slinki (skolēni tāpat), medicīna maksas (un nekvalitatīva), cilvēki viens otru nicinoši/skaudoši, utt.

Pieļauju, ka vairums no boot.lv lietotājiem ir paceļojuši pa tādām zemēm kā Norvēģija, Zviedrija, Vācija. Manuprāt, šīs zemes ir etalons tieši mentalitātes ziņā, jo tiek domāts par citiem, ne tik par sevi. Tiek piedots. Šis viss ir pretēji austrumiem, kā arī rietumiem, kur valda divkosība, liekulība, mantkārība, u.c. īpašības, kuras mēs tik viegli aizņemam. Un morāle kāda - ja esam tik naivi, nespējīgi un padevīgi, tad neesam cienīgi savas zemes, valodas un identitātes. Turku/latviešu jaukteņiem trešajā paaudzē būs vienalga kas te dzīvojis. Viņiem būs sava (vairākuma) kultūra un sava identitāte. Latviešu folkoru viņi, labākajā gadījumā, mācīsies kultūrvēsturē.

 

Tā kā ieteiktu apdomāt savu un sev tuvo dzīves vērtības, jo tikai ja katrs izmainīs sevi un savu attieksmi, kas mainīsies...

Labots - Renārs
Link to comment
Share on other sites

Radikāļi ir visās valstīs, šie vismaz nešauj. Bet par 2 valodu sistēmas ideju hreņeju. Palūkojoties piemēram ukrainas piemēru - televīzijā vienlaicīgi runā 2 valodās, viens grib savā, cits savā. Tas izklausās pēc balagāna.

Pats strādāju uzņēmumā, kur pie vadības ir krievvalodīgie - man stājoties darbā netika prasītas nekādas krievu val. zināšanas un ar šefiem runāju tikai latviski.

Brīnos kā nav protesta akcijas kādas notikušas pret šo maucību. Un tiem Saeimas mēsliem, kuri iestājas pret satversmes vienu no pašsaprotamākajiem punktiem būtu jāatgādina ka katru dienu iet vilciens Rīga - Maskava.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Uzskatu, ka šāda akcija ir tikai un vienīgi politisks PR, te nav nekāda sakara par otro valsts valodu, jo to pat teorētiski gandrīz nav iespējams realizēt. Kā zināms ar šādām akcijām novērš tautas uzmanību no citiem valsts procesiem un kāds vienmēr ir ieguvējs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gribētu aicināt kādu sabiedrībā pazīstamu cienījamu cilvēku, kurš nav no Visu Latvijai vākt parakstus par to ka Latvijā vienīgā valsts valoda ir Latviešu valoda un tas negrozāms fakts satversmē, tā mēs varētu parādīt savu vienotību.

Link to comment
Share on other sites

Kāda tur parakstu vākšana, kā jau minēja kārtējā ažiotāža lai novērstu uzmanību no lietām kuras nav saasināti jāuztver. Nav takš pirmā reize...

Link to comment
Share on other sites

Dienas jautājums:

 

Kāpēc es, būdams latvietis un dzīvojot Latvijā, māku krievu valodu, bet vairums krievu, dzīvojot Latvijā, nemāk latviešu valodu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...