Jump to content

LNB izvēle


andriz
 Share

Recommended Posts

 

 

Tev taču ir Prime-focus antena?

 

Ir gan, pie tam ellīgi veca, plašā apkārtnē vienīgā paraboliskā, tāpēc nav citas, ar ko paprovēt. Es dzīvoju "dziļajos pāķos" un ar to iedošanu ir tā kā ir, ja degvielas izdevumi pārsniedz galviņas cenu, vai ir vērts? :) joks, nupat tikai pamanīju, pakratot pie auss, var dzirdēt, ka iekšā kaut kas grab. Būs zemē nomesta, vai? Man tā bļoda ne visai pieejamā vietā, lai tā elementāri bez dzīvības briesmām nomainītu, varbūt tiešām piezvanīt uz to veikalu, lai gan, ja dzīvo Tukuma/Talsu rajonā, varbūt varam arī sarunāt, tālāk kulties gan negribās, pašlaik daudz darbu, ar ko ņemties.
Bet kā noprotu, savādāk pārbaudīt (kaut kā pamērīt ar testeri), laikam tad jau nevar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • guntis5

    10

  • Didzis

    9

  • jacobs

    12

  • RimaNTSS

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

RimaNTSS

Vai tad viņi tev no Intersat veikala sūtīja pa pastu? Tad tu gribi teikt, ka vispār nekāds signāls nebija uz šīs galviņas?

Es-Ādažos, arī pāķi.

Link to comment
Share on other sites

Pa pastu gan. Signāls pilnīgi 0%. Pat nevienu reizi nenomi'džināja. Tas uz Amiko Alien, abās skalās, uz vecā Dream klona, rāda augšējā skalā 50/60, kvalitāte tāpat 0, bet regulējot  augšējā nedaudz mainās, apakšējā stāv kā stāvējuse.
Līdz Ādažiem gan negribās to gaisa gabalu kulties, kā nekā ražas novākšanas laiks :)

Ak jā vecajā galvā arī kaut kādi kukaiņi bij midzeņus sataisījuši, nu jau rāda labāk, tomēr 36E gribētos labāk - ir man arī cirkulārā, bet tā ir domāta ofsetam un tad otra bļoda, tāpat kabeļi un daiseki jāliek, baigā jāšanās.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Izklausās, ka brāķis, kaut kādam signālam tik un tā ir bijis jābūt, pat ja LNB nebija perfekti nopozicionēta. Nu, ja sanāk, ka kāds dodas Rīgas virzienā var atvest LNB, es to labprāt pārbaudītu lai jau ir skaidrība.

Link to comment
Share on other sites

Ņemšu vērā - ja sanāks, tad sūtīšu PM :)

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Labdien! Vai kādam gadījumā nav LNB ar flanci, lai varētu pielikt tādu apstarotāju (bilde). Gribētos patestēt nedaudz pirms pērku to dārgo Ivancom.



Nu tā, baigie brīnumi: Šodien paņēmu Invacom single LNB lai ar to nomainītu SHARP LNB. Domāju, ka rezultātam būtu jābūt labākam (kā ne kā bet cenu starpība ir aptuveni 12 reizes!). Bet nekā. Labāk nu noteikti nepalika, pat ne pa 1 %.

Antena 1,8m ofseta Prodelin tēmēta uz 7*W (vājākais pavadonis) un ar SHARP LNB signāls bija 29-31% un ar Invacom tieši tā pat. Secinu priekš sevis: Nav vajadzīga man tāda dārga LNB, vēl vairāk, ka rezultāts ir pilnīgi tāds pats. Nu un vēl padomāšu vai vispār mēģināt lietot oriģinālo Prodelin apstarotāju un mēģināt tam pielikt klāt LNB ar flanci.

Ja godīgi, tad esmu nedaudz vīlies.

post-78751-0-68716400-1377577557_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šodien veikalā aizņēmos (ar norunu, ja nepatiks tad atdošu atpakaļ) Inverto Black Ultra LNB. Nebūs jānes atpakaļ uz veikalu, jo par kādiem 10% dod labāku signālu nekā SHARP. Jā, maksā 8 Ls, bet toties laba. Ar šo LNB uz 7*W noskanējās 183 servisi, ar SHARPu bija 157 servisi. Tā kā, ja kādam vajag labu LNB, tad rekomendēju.

post-78751-0-93303700-1379696327_thumb.jpg

post-78751-0-65873700-1379696342_thumb.jpg

post-78751-0-08143500-1379696351_thumb.jpg

post-78751-0-34193800-1379696371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Rimant, cik atceros, Sharp LNB bija nedaudz ar vājāku pastiprinājumu, toties tievākas, kā vidusmēra LNB. Man Black cirkulārā, gan nedeva kādus uzlabojumus...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sharp LNB bija nedaudz ar vājāku pastiprinājumu, toties tievākas, kā vidusmēra LNB.
Tie Šarpi man patīk tieši savu mazo fizisko izmēru dēļ un tas, starp citu, ir panākts ar dielektriskā apstarotāja ievietošanu korpusā.

Es domāju, ka reālos uzlabojums var just tikai uz visvājākiem signāliem un to var reāli izjust uz tādiem pavadoņiem kā 7*W vai 26*E

Link to comment
Share on other sites

Savā laikā uz vājākajiem satelītiem arī saliku Inverto Black Ultra un Black Premium.

Vai labāk nezinu...

Tad jāpamaina galvas, bet slinkums ;)

Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

 

Iepirku 125cm šķīvi lai skatītos SKY, pirms stellēju augšā gribētos arī galviņu nomainīt - liekas Inverto Black Ultra varētu pamēģināt - kuros veikalos viņu meklēt? Varbūt ir kāda bode arī Jūrmalā?

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Es nesen pirku Intersat veikalā, kas ir Ķengaraga ielā 2b.



 

 

Iepirku 125cm šķīvi
Laikam ņēmi ss.lv un samaksāji Ls 30?
Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

Es arī iepirku 2 Inverto Black Ultra taja Intersat veikalā, kas ir Ķengaraga ielā 2b.

Domāju nomainīt 28e un 0.8w LNB jo uz 0.8w man Digi sport HD kanāli uz robežas.

Kad nomainīšu atrakstīšos.

 

Taja veikala maksa 10Ls bez kvīts dabūju pa 8.50Ls gabala :)

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

 

 

Taja veikala maksa 10Ls bez kvīts dabūju pa 8.50Ls gabala
Tev smagi nepaveicās, jo es tajā veikalā, bez kvīts, dabūju pa 8 Ls un vēl ar norunu, ka, ja nepatīk tad varu atnest atpakaļ :spruce_up:  Bet patika, jo tiešām LNB ir laba.
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nebēdājies lieki, es jau ieekonomēto naudu pārvērtu alū un alu- .... nu tu zini. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Jā, tev taisnība, alu mēs nepērkam bet aizņemamies, jo sākumā izdzeram un tad atdodam atpakaļ :shok:

Link to comment
Share on other sites

 

 

alu mēs nepērkam bet aizņemamies

Krogā jā, veikalā jau parasti tomēr nē... Un nevis aizņemamies bet īrējam :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gan jau apgrozoties SAT virtuālajā vidē, katram, kaut reizi bet sanāca ieiet kādā krievu forumā un konkrēti alyno.ru. Forumā ir ļoti daudz un vērtīgas informācijas. Gan tā foruma iekšējā atmosfēra ir nedaudz savāda, bet nu tas tā. Pats saita saimnieks ražo (pārsvarā adoptē esošos, tos uzlabojot) šādus-tādus produktus. Vakar saņēmu nelielu paciņu ar LNB. Lielā, protams, ir C diapazona priekš ofseta antenas. Divas pelēkās Ku diapazona priekš prime-focus antenas ar apstaropšanas leņķi 120*. Un melnās paredzētas ofseta antenai Ku diapazonam, viena 70* un otra 90*. Būs laiks (time) un laiks (weather), būs jāpatestē.

Vēl man, no tā cilvēka ir C/Ku kombinētā LNB, kuru vēl arī neesmu testējis.

post-78751-0-05029200-1382515343_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rimants, a) a kāpēc viņs tev atsūtīja, a man pateica ka figa - apkalpojot tikai NVS robežās? b) kā viņam (aljano) samaksāji? ar Paipali? c) uz kādu antenas atvēruma leņķi tu paņēmi to C-Bandu? Atceros viņam tur bija vismaz 2 varianti uz krievu (Supral laikam) ražotajām bleķa antenām? No manas prakses - kombinētās C/Ku galvas visas ir (salīdzinoši protams) = kaka, jo visiem kombinētajiem risinājumiem ir ievērojami signāla zudumi, salīdzinot art blakus izstalētām Ku (fokusā) un C galva blakus. Kombinētās galvas nav īstu DX vīru risinājums :) No "kombinātoriem" ebajā šad tad uzpeld Chaparall Corotor. Šis ir senos laikos testēs ar Cēsu antenu līmētājiem, un protams nesa signāla zudumus. Vienīgais, ka eleganti un high tech izskatās :) Tur gan Tev būs vēl vajadzīgs vecs receivers, kam ir mehaniskā polarizatora vadība, jo šitam verķim ir motoriņš uz zondes pagriešanu. Par to atkal zondi var griezt lēnām un pa solim

post-91225-0-39805700-1382793614_thumb.png

Labots - KG(B)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pats par tām LNB nemaksāju, vienkārši man viens cilvēks no Krievijas bija nedaudz parādā nu tad es palūdzu lai nopērk un atsūta man. Tad viņš nopirka un sarunāja lai sūta pataisno uz manu adresi. Tā nu es tiku pie galvām.

C galva ir uz 90* domāta.

Kombinēto Ku/C paņēmu nevis tāpēc lai skatītos TV, bet tā, eksperimentiem :)

Skaidrs, ka pareizāk būtu lietot dažādas antenas, viena C un otra Ku diapazoniem.

Man jau agrāk bija viena kombinētā ar kuras darbību biju galīgi neapmierināts, it īpaši Ku diapazonā. Vēlāk to pārdevu citam boot.lv lietotājam. Nejautāju vai viņš ir priecīgs.

Link to comment
Share on other sites

aaaa, nu es atkal velti sapriecājos, ka Aljano sācis uz ES savus ražojumus sūtīt :sorry: Es pāris gadus atpakaļ no viņa mēģināju šos iesūtīt, bet jamais mani atšuva :sorry:

Tās pelēkās uz PFA varēji droši neņemt -  uz PFA labāk strādā vēsturiskais risinājums - "ripas" apstarotājs ar koncentriskajiem apļiem. Galvām ar dielektriķi vienīgais praktiskais pielietojums ir kad nevar sabīdīt blakus esošas galvas tik tuvu cik nepieciešams. Man vienīgais zināmais praktiskais gadījums ir 19/16/13*E instalācija, kad starp 19E un 13E vairs galvu ar ruporu uz 16E nevar iebāzt. Tad saliek galvas ar dielektriķa "rocketfeediem" un viss kulē. Šī iemesla dēļ gribēju toreiz no Aljano paņemt C-banda galvu ar dielektriķa galu, lai pieinstalētu iespējami tuvāk Ku banda galvai uz savas grozāmās pannas. Neizrēķināju gan antenas atvērumu, jo pēc Aljano datiem starp attiecīgajai antenai pareizo variantu -  60* (laikam) un 90* bija mega starpība, tāpēc prasīju Tev, uz cik grādu atvērumu Tu sev C-bandu paņēmi. Ka tik tev nesanāk tagad galvai antenu pielasīt :)

post-91225-0-66326600-1382798458_thumb.jpg

post-91225-0-88925700-1382798466_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Saņēmu jaunu LNB. Šī bij custom-made priekš oriģinālā Prodelin 1,8m antenas apstarotāja. Kaut kad jau tikšu pie testēšanas.

post-78751-0-72209200-1384621592_thumb.jpg

post-78751-0-46740200-1384621598_thumb.jpg

post-78751-0-62126800-1384621607_thumb.jpg

post-78751-0-61839300-1384621613_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...