Jump to content

[Raksts] Amazon Kindle 3 un Kindle 4


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Touch gestures ne īpaši labi strādā jeb tas ir vienkārši pierašanas jautājums? Kindle Touch jau arī nav fizisku pogu..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gix

    23

  • androidz

    19

  • Žaks Noriss

    55

  • romis

    15

Леший

Pierašanas jautājums. Gestures strādājot normāli, tikai no tā raksta autora viedokļa, būtu labāk, ja būtu fiziskās back/forward pogas.

Kaut gan, raksta autors ir zināms ar savu apple fanbojismu, līdz ar to, viņa viedokļi varētu apšaubīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs :)

Kā uz 6" ekrāna ir ar PDF'u pārlūkošanu? Konkrētāk- IT literatūra. Gan jau, ka tikai landskeipā kaut ko var saskatīt un lapa tiek lauzta 2-3 daļās? Žēl, ka Kindle DX modeļus vairs neizlaiž, reāli lielākoties mājas lietošanai vēlos, laptopā lasot acis afigeķ nogurst :(

Link to comment
Share on other sites

PDF'i uz mazajām Kindlēm lasās so-so. Parasti mēģinu konvertēt ar Calibre- taču ja rezultāts nav baudāms (teksta secība izjūk, diagrammu/attēlu apraksti nevietā), tad vai nu nopērku grāmatas fizisko versiju, vai izlasu uz datora.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ļoti normāls piedāvājums. viņiem tak esot jau pāri 150 pārdošanas cik paši saka. viss kas tur rakstīts ir izdarāms un reāls, cenas arī atbilstošas. man nebūtu bail ņemt, bet pats neesmu ņēmis.

Link to comment
Share on other sites

nu un kāpēc lai kādam kaktu kantorītim Latvijā, kas spēj reklamēties tikai sludinājumos, būtu pieejams Paperwhite, ja pat normālajā Eiropas daļā tas nav tā zibenīgi pieejams... :)

Link to comment
Share on other sites

Esmu pircis pie ši te čalīša kindli touch, bija uzlikts uzhakots roms, gļukains un tizls. Uzliku atpakaļ standarta firmfāri, bija ko noņemties... Ja pirkt, tad nekādu custom romu, tikai ar oriģinālo. Savādāk čalis kaut ko šķiļ un pārdot lielos daudzumos vismaz pats tā saka. Manu nūku nolika, kaut arī man kā cilvēkam kas palietoja abus lētūčus - kindļi un nūku, liekas ka nūks ir galvas tiesu pārāks par kindli :)

 

Cena par devaisu uz vietas, ir OK. Nekāds kantoris tas nav, par čeku varat nesapņot.

 

A

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vispaar man interesee elasiiklis. Iekrita vai no Nook touch vai kindle paperwhite. Liels miinus man shobriid ir tas, ka man ir padaudz djvu failu. Ko jus man ieteiktu?

Vēl jautājums, kurā tur bodē lētākas grāmatas ir? ja nu gadienā gribēsies iegādāties. + vai nookam ir valodu vardnīca?



Vai kāds ir noprovējis šos manis pieminētos aparātus darbojamies tumsā?

Labots - Ōtomo
Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

Vakar nopirku Paperwhite. Skatījos arī uz nook touch, bet tā kā gribēju vārdnīcu/tulkotāju, tad paliku pie šī un nemaz nenožēloju. Nookam tulkotāju var uzlikt, bet laikam ne tik vienkārši.

Pirmie iespaidi ļoti labi, grāmatas formātos epub,fb2,word, mobi izskatās ļoti pārskatāmi un ērti lietojamas, var palielināt/samazināt fontu, pagriezt landskape vai portrait. Ar pdf un djvu gan ir sliktāk, normāli var lasīt piem. no worda konvertētos failus, bet skanētie parasti ir grūti salasāmi.

Mīnusi- nav mp3, nav microsd kartes slota, bet ar iebūvēto 1.5 GB atmiņu grāmatām pietiek.

Apgaismojums arī ir ļoti OK!

Labots - aivars.m.
Link to comment
Share on other sites

Nē nu mp3 tur ir lieks. Kurā galā atrodies, gribētos pabakstīt to paperwhite.

 

 

Tiku pie šāda elasītāja.

 

 



Nopirku Special Offers versiju (to ar reklāmām), taču izrādās, ka tās reklāmas var easy atslēgt, nevajag nekādus džeilbreikus taisīt.

Labots - Ōtomo
Link to comment
Share on other sites

aivars.m. - kā pirko to Paperwhite? 

 

Es pats joprojām neesmu saņēmies. Meklēju kādu, kas brauc uz USA, otrs variants caur Shipito.com paņemt, jo manta nav nepieciešama steidzami, tāpēc maksāt 120Ls (ss.lv) vēl dažas nedēļas negribēsies. Vēlāk gan varu kļūt nepacietīgs. :)

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

pirku ss.lv. ja tu pasūtīsi no shipito, pastāsti kā sanāca :)

Labots - aivars.m.
Link to comment
Share on other sites

it kā internetā var manīt LV pilsoņus, kas ņēmuši caur Shipito un viss kārtībā, bet man nav īsti skaidrības, kurā brīdī tad jāiebaro mana neīstā adrese, tāpēc pagaidām liekos mierā.

 

Būtu labi, ja kāds step-by-step for dummies to joku pastāstītu vai parādītu. Iekš youtube ir filmiņas, kur māca kontu atvērt tajā shipito, bet nekur nav parādīts kā piemēram iekš ebay iebaro to adresi. Man kaut kā negribās savu PayPal adresi aizstāt ar Shipito adresi un tad atkal mainīt atpakaļ pēc viena darījuma, jo ir aizdomas kas regulāri tā nedrīkst darīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu re. Pirmā grāmata caur Kindle izlasīta, laiks apskatam.

 

Neliela atkāpe.

Es mūžā nekad vēl elasītāju nebiju rokās turējis.

Kā pirmo lasītāju es gan gribēju Nook Simple Touch (Pēc paskatiem, video), kurš man dizainiski un mazliet funkcionāli vairāk piesaistīja. Aizbraucu pēc sludinājuma vienu skatīties, taču trāpīju uz nožēlojamu pārdevēju kurš gribēja iesmērēt lietotu nooku jauna vietā. Kam negadās. Toties varēju rast priekšstatu par elasītājiem.

Pārlapojot vēlreiz ss.lv sludinājumus un palasot review, nolēmu tomēr pamēģināt Kindle. Šoreiz noveicās un paveicās ar cenas nokaulēšanu un pat pārdevejs pieveda pie mājas man paciņu.

 

Saņēmu savu Kindle smukā, melnā kartona kārbiņā. Ārkārtīgi iepriecināja minimālisms kas atradās kārbiņā iekšā - Kindle, USB vads, papira gabaliņš ala instrukcija kā ieslēgt Kindle.

 

Ierīcei ieslēgšanas poga un micro usb pieslēgvieta un viss. Ļoti patīkami ir to turēt rokās. Tas droši dēļ "soft touch" plastmasas aizmugures. Turot rokās, ir jūtams, ka Kindle ir labi nostrādāta. Nekas, nekur nekrakšķ, visas salaiduma vietas ir nostrādātas ļoti labā līmeni.

Šis modelis var lepoties ar 6'' E-Ink Pearl™ HD  1024х758 px izšķirtspējas ekrānu. (212ppi).

Man pats būtiskākais kāpēc beigās ņēmu šo modeli - ekrāna apgaismojums. Īpaši neiedziļinoties tehnoloģijās, šis apgaismojums ir izstrādāts tā, ka gaisma krīt uz ekrānu. Pats apgaismojums ir tāda zilganā neona nokrāsā. To ir iespējams pieregulēt no no nulles (Pavisam izslēgt apgaismojumu nevar, ja uzliek uz nulli, diodes blāvi, blāvi deg - tumsā to var redzēt, dienasgaismā nē) līdz 24. Lasot tumsā man nav bijis nepieciešamība likt vairāk par 2-3.

 

Ieslēdzot Kindle pirmo reizi, tas diezgan ilgi startējās, savadot wifi iestatījumus atjaunojās FW un ierīce bija gatava lietošanai. Tad seko īss ievads ierīces lietošanā (Ar pirkstu braucam pa ekrānu) un esam uz galvenās darba virsmas.

Te gan nekādu dāvānu no Amazon puses nav un iekšā kindlē ir ielādētas divas vārdnīcas un instrukcijas. Es ieteiktu reģistrēt Kindle, jo tad var aizvākt reklāmas un ja nekļūdos iegūt 5gb mākoni Amazon.com serverī.

 

Es jau laicīgi biju sameklējis sev lasām vielu. Zinu, ka daudzi izmanto Calibre lai konvertētu grāmatas uz attiecīgo formātu. Es izmēģināju @kindle.com pakalpojumu. Tas ir pakalpojums, kad aizsūtot uz pieškirto jums epastu jusulogins@kindle.com epastu ar grāmatas failu, amazon.com konvertēs to un aizsūtīs uz Kindle.  Nekādus konvertācijas kukaiņus nenovēroju.

Pati lasīšana ļoti ērta. Uz ekrāna nekā lieka, tikai teksts un apakšā neliels info cik daudz esi izlasījis un cik laika atlicis līdz nodaļas beigām (Attiecīgi pēc tava lasīšanas ātruma).

Ak jā, baterija. Ar ieslēgtu wifi un ekrāna apgaismojumu uz 2, baterija kopš svētdienas kad tā bija pusē ir nokritusies uz pusi. Lasu +- 1h dienā.

 

Bildes ja ir vēlēšanas varu iemest, bet tās būs bildētas ar kurpi.

Link to comment
Share on other sites

vel viens iepircies. vareji jau iztikt bez, kā visu laiku. dēļ tādiem gramatas tik dārgākas paliek. :) jociņš. neuztver personiski. bet grāmatas (egrāmatas)  Latvijā toč palika dārgākas. jaunajām  vairs nav šķirba starp e un cietiem vākiem. 

 liels fujs zvaignei. parējie jau vēl lielāki maitas. gramatas tāpat dārgas, bet elektronisku nav.

 sāpe izbļauta. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

cienitais , MarisO! neteikšu ka tur nekā nav. ir un arī pērles , bet ir arī mēslu pietiek. kādreiz bija tāda jauniešu biblioteka. slavenu darbu īsie varianti. tur liekas ir tādi. sajāj visu priekštatu par autoru un darbu.

 ir gan vel viens aspekts - man patīk pirkt grāmatas. es visu mūžu to esmu darījis, bet tagad kārtējā reize, kad man piegriež to prieku. ir kaut kāda robeža cenai. tagad pērku tik kārtīgi sirdī iekritušu. vai uz atlaidem. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
WildGun

Nelaimīgā kārtā sabojātais Kindle 3 ( tika sabojāts ekrāns) nu ir nomainīts pret Kindle 4.

 

Kindle 3 dzelži pilnīgā kārtībā. Varbūt kādam ir interese savākt? Atdodu par velti. Vai nu kādu kortelīti.....

 

Kur un kā dabūt, sarunāsim caur PM.

 

Par Kindle 4 - ražotāji nākuši pie prāta un likvidējuši nevienam (ne man, ne sievai) nevajadzīgo klaviatūru. Līdz ar to drusku pamainījies meņucis. Bilde liekas drusku kontrastaināka un pamats baltāks, bet iespējams, ka tas tāds psīcholoģisks iespaids vien ir, jo ceturtajam ir ļoti melns korpuss. Trešajam tāds puspelēks. Ceturtais maķenīt neērtāks turēšanai, jo stūri "kantaināki", bet pāris dienās esmu jau pieradis. Citādi - nekādu atšķirību.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
aivars.m.
(labots)

https://www.skindigitalstore.com/for-amazon-kindle-paperwhite-black-pu-leather-case-jacket-screen-guard/

pasūtīju no šī veikala vāciņus, atnāca trīs nedēļu laikā. Ļoti laba kvalitāte! shippings bezmaksas.

Tiem vāciņiem ir kaut kāds "iebūvēts mehānisms", kas aizverot vāciņus izslēdz kindli un atverot ieslēdz. es labrāt to opciju atslēgtu, bet nezinu kā :)

Labots - aivars.m.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kādam varbūt mājās mētājas kindle 4 ar salauztu displeju un atdotu par simbolisku samaksu? (vajag bateriju)

Link to comment
Share on other sites

nav izdevīgi tās kindles labot tak. un cik ta tu taisies par to bojāto maksāt?! domā pa 5ls tikt pie baterejas, nez vai sanāks.

Es cik esmu pircis, tad var pa 10 -30 ls noķert jaunas kindles no ss.lv un neredzu jēgu labot. 

Link to comment
Share on other sites

WildGun - no 3.laikam neder (tas 3.ais ir tas ar pogām?).

 

Gix - nu kādi 5ls būtu gatavs samaksāt par kindlu ar bojātu displeju, ja viss pārējais darbojas. Kur ssā ir kindles pa 10ls ? Es cik redzēju, pa 50-60.

Link to comment
Share on other sites

es varu pateikt kādas esmu pircis visas ss.lv

pirmo pirms 2 gadiem

kindle 4 - 40ls

kindle 4 - maiņa pret videokarti

šogad

kindle touch - 30 ls

kindle touch  - 10 ls

 

var noķert un ir jāgaida. bet nu kindle tik labs verķis, ka var arī normāli nopirkt, es tā pieradis un patīk ka nav žēl ieguldītās naudas.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mjaa, traks var palikt no tiem kindles numuriem... kura tad sanāk ģenerācija Kindle Paperwhite :)

Pagaidām lietoju NOOK Touch, bet iepatikās tieši Paperwhite tā ka domāju pāriet uz to..

Link to comment
Share on other sites

ir divas paperwhite versijas tagad

2012 (amazon izpārdots)

2013  aktuālā.

 kopš ir paperwhite negribās vairs parasto pat iekšā slēgt. loti labi izskatās ekrāns.

Labots - gix
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...