Jump to content

[Raksts] Amazon Kindle 3 un Kindle 4


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Žak, es nezinu kāds ir izpildījums Kindle Touch, bet Kobo Touch, kuru nesen paspaidīju vienā VHSmith veikalā, to nodrošina IR sensori ekrāna stūros. Tātad past ekrāns ir parastais e-ink, tikai pirkstu kustības un atrašanās vietu nosaka šie sensori. Salīdzinot manu Kindle 4 ar šo Kobo, varu teikt, ka Kobo ir daudz vairāk opciju fontu tipam, lielumam etc (ko gan Kindle ar var mainīt ar speciālu softu vēlāk). Pdf dokumentu zūmošana uz Kobo protams ir daudz ērtāka, jo to visu var darīt no touch skrīna. Mīnuss ir ekrāna speķošanās. Vēl Kobo atbalsta daudz dažādus hakus, bet pati aktivācija notiek tikai caur M$ Windows vai Mac softu.

Tagaf uz ZS gribu dāvināt e-grāmatas māsai un mammai, bet nu nevaru izšķirties vai ņemt Kobo vai Kindel 4 un varbūt Kindle Keyboard.

Kindle Touch no US uz Eiropu nesūta, mēģināju ar dažādām adresēm, dažādās valstīs.

 

gnu, ar fonu Kindle viss īstenībā ir kārtībā. Man ar sākumā likās, kas par sviestu, bet īstenībā Kindle ir jātur gandrīz perpendikulāri acīm un tad gan fons, gan burti ir ļoti viegli uztverami. Ārī ja gaisma krīt tieši virsū ekrānam, tas palīdz. Nu grāmatu arī taču neviens netur paralēli acīm. Bet kobo fons izskatījās gaišāks, ja pieliek Kindle tieši blakām.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gix

    23

  • androidz

    19

  • Žaks Noriss

    55

  • romis

    15

Žaks Noriss

Kindle 4 arī ir ar IR sensoriem, cik lasīts apskatos. Droši vien arī tad displejs būs parast, nevis kaut kāds gorilla vai skrāpējumu drošais. Un šis parametrs man neiet pie sirds, jo netīšām ar putekļainu/smilšainu pirkstu saskrāpēt ekrānu ir pārāk vienkārši.

 

Kindle Touch nevar atšipot uz Latviju, bet man ir savi kanāli kā dabūju Kindle 3 no ASV uz LV. Drusku gan sanāk pačakarēties un ir laikietilpīgi.

 

Kā arī mani neinteresē kaut ko baigi mainīt fontos vai PDF attēlošana. PDFiem vajag normālu 10" tableti, nevis šos salīdzinoši lēnos un melnbaltos lasītājus. Netaisos arī neko uzlauzt vai modificēt. Kopumā mani interesē tikai un vienīgi pamata lasīšanas funkcija un nekādi interneti, tvīteri, mp3 pleijeri šajā ierīcē nesaista.

 

Pieļauju, ka esmu kļuvis diezgan aizspriedumains pret citiem e-grāmatu lasītājiem, jo nekad neesmu vīlies Kindle 3 lasītājā. Ir turēti rokās Sony lasītāji, tie likās kaut kā neveikli izstrādāti (350 un 600 modeļi). Kā arī galīgi nedraudzīgās cenās. Kā arī Sony netika galā ar kirilicu.

 

Ar Kindle 3 neesmu novērojis, ka būtu traucējoši lasīt. Tieši pretēji - Kindle ir daudz labāks kontrasts, nekā drukātajām grāmatām, kuras bieži ir uz dzeltenīga papīra tintes taupīšanas režīmā iespiestas.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu mans kolēģis pamanījās uzsēsties uz Kindle 4, ekrāns izturēja.

Nu un vēl viens Kobo pluss ir tas, ka tas atbalsta epub un kirilicu arī. Jautājums ir tikai vai ir vērts piemaksāt par touch screen, kas tādai vainkāršai uzpariktei kā grāmata nu tiešām nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

andza: Tu gribi teikt ka Kindle Touch neatbalstīts Krievu tekstus?

 

Kāds var ieteikt kāds būt visvieglākais ceļš, lai tiku pie Kindle Touch, ja ASV neviena pazīstama nav.

Ja pasūtīt i-netā tad cik vēl papildus tiem 99$ tas man izmaksās? Pieredzes ar pasūtīšanu no ārzemēm pagaidām nav.

Vai ir reāli to dabūt savās rokās vēl šogad?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. kā jau noskaidrojām, tad Touch uz Eiropu nesūta, tikai caur galiem ASV

2. Touch nemaksā $99, bet $139 un tas ir tikai āmurkāņiem. Kaut gan skatoties 1. punktu tāpat caur ASV adresi jāsūta.

3. tīri teorētiski, parasto Kindle 4 atšipot līdz Latvijai beigu galā izmaksā sekojoši:

* cena $109+ šipings ap $25 (vismaz Kindle 3 tāda bija) un to visu reiz 1.22. Kopā ap 86Ls atkarībā no kursa.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Viss jau ir baigi smuki, bet tie servisi arī ņem savus $10 un pārsūta caur FedEx vai DHL un no ASV tas ir vēl $45 klāt. Un tad vēl muita un PVN. Nein nein!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tad nu tā! Pirmās divas dienas ar Kindle 4 nodzīvotas, šis tas papētīts un arī grāmatas palasītas. Bet par visu pēc kārtas:

 

* diezgan foršs serviss no Amazon puses, ka viņi uz mana vārda sūtot Kindle, jau uzreiz iekārtu ir piereģistrējuši manam Amazon kontam un tikko pieslēdzas pie Wifi pirmo reizi, tā Kindle ielādē iestatījumus (pārsvarā gan tikai manu vārdu) un personalizētu sveicienu. Protams, ir arī iespēja, ka no sava Amazon konta iegādāju dāvanu citam cilvēkam, tādēļ Amazon atsūta e-pastu, kurā ir teikts, ka ja šis Kindle būs dāvana, tad nospied linku, lai novāktu automātisko reģistrāciju no maksātāja konta.

 

 

 

* iepakojums ir tiešām necils, nez kāpēc no sāna skatoties taisnleņķa trapeces forma, kuru varētu būt grūti un dārgi uztaisīt, uzlocīt. Virsū tikai uzraksts "Kindle" un uzlīme ar saņēmēja adresi. Iekšā ir balta plastmasas gulta Kindla aizsardzībai no fiziskiem bojājumiem. Saturs tieši tāds pats kā Kindle 3 - pats aparāts, īsa drukāta pamācība (tikai info kā lādēt :D ) un USB kabelis.

 

 

 

* pats aparāts ir daudz mazāks, nekā Kindle 3. Varbūt izmēros un procentos vienam pret otru tā atšķirība nav izteikti liela, bet rokās turot viss ir pavisam citādāk. Apmales ap displeju ir šaurākas, lapas pāršķiramās pogas ir sīkākas, novākta klaviatūras daļa. Priekšpuse ir laika no sudrabainas plastmasas, šķiet ļoti kvalitatīva; daudz labāk nostrādāta, nekā Kindle 3. Vadības pogas uz priekšējā paneļa neko daudz neatšķiras no Kindle 3, tikai to ir daudz mazāk. Aizmuguri gandrīz pilnībā nosedz uz tausti ļoti patīkams materiāls, kaut kas tāds kā samtaina cieta gumija vai mīksta plastmasa, kas no neliela attāluma atgādina brušētu alumīniju, tikai mazliet tumšāku. Ir tikai viena pieslēgvieta (USB) un aizmugurē kontakti apgaismojumam, ko risina caur speciāliem koveriem. Man tāda kovera nav un nevaru komentēt kā strādā un cik ēd bateriju šajā procesā. Ieslēgšanas poga vairs nav slaideris, bet vienkārši nospiežama. Man kā kreilim patīk, ka navigācijas taustiņš novietots vidū, jo Kindle 3 tas bija labajā pusē, turklāt diezgan tuvu pie malas. Vienvārdsakot - man ļoti neērts, labrocim vienkārši neērts.

 

 

 

* menu dizains ir identisks un saturs ir ļoti tuvs Kindle 3. Iestatījumu saturu papildina burtu izmēru izvēle un lasīšanas virziena (horizontāli/vertikāli) iestatījumi, jo Kindle 3 tam bija atsevišķas pogas. Klāt nākušas šādas tādas mākoņošanas funkcijas, kuras jau daļēji bija arī Kindle 3 ar svaigāko firmwāri (tuvāk nevaru komentēt, jo vecajam neiemēģināju klāt nākušās funkcijas, bet jaunajam vēl neesmu ķēries padziļināti klāt). Pirmo reiz ieslēdzot Kindlu ir valodas izvēle un iespēja pieslēgties pie Wifi, iestatījumu saņemšanai. Vairāk arī nekas diži nav mainīts.

 

 

 

* lietošanā Kindle 4 pagaidām šķiet daudz ērtāks un arī jūtami ātrāks. Patīkami, ka lappuses maiņas laikā ekrāns nemirkšķinās uz melno un pēc tam uz balto ierasto fonu (laikam tas ik pa 10 pāršķirtām lapām tagad notiek), kā arī vecajam Kindle 3 bija niķis pēc vārdnīcas lietošanas grāmatas teksta burtus nedaudz izpludināt (paskaidrošu, ka vārdnīca parādās ekrāna augšdaļā vai apakšā pāri pār lasāmo tekstu, bet pēc tam no vārdnīcas var iziet ar Back pogu, pēc iziešanas apakšā palikušais grāmatas teksts tika dažreiz samaitāts). Displeja tehnoloģija ir uzlabota un man šis jaunais risinājums patīk daudz labāk.

 

*** tikko pārlasīju savu Kindle 3 apskatu - biju vēlējies šaurākas sānu malas pie displeja un novāktu klaviatūru. Tas ir noticis! Amazon ir uzklausījis saprāta balsi :sarkasms:

 

_________

bildes pagaidām no techradar.com

Labots - Žaks Kustō
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jamiroquai

Savējo Kindle 4 iegādājos kādu mēnesi atpakaļ.

Pirku no Amazon.com. Ar visu piegādi un muitu (kas bija iekļauta pirkuma maksā un kuru veica pats DHL) iznāca 81Ls. Līdz Latvijai atnāca 3 dienās + 3 dienas muitas formalitātēm.

 

Par pašu aparātu..

Manuprāt - super! Pirku vadoties pēc cenas un kvalitātes. Pieļauju, ka ir arī labāki (īsti gan nezinu, kas tas varētu būt :)), bet par šādu cenu.. ?

Lapu pāršķiršanas ātrumam un pogu ērtumam manā skatījumā nav izšķirošas nozīmes, jo aparāts pirkts lasīšanai.

Aparātam ir WiFi, bet tā izmantošana (maigi sakot) nav ērta :)

 

Par lasīšanu..

Latviski īsti nav ko lasīt. Lasu tikai krieviski, kaut gan pēc lat vārdnīcas uzlikšanas domāju pamēģināt arī eng.

Jā, tā vārdnīca gan ir viena super lieta.. !

Krieviski pieejamais resursu daudzums ir vienkārši milzīgs.

Tīri intereses vadīts gribētu pamēģināt arī kādu grāmatu latviski no egramatnica.lv, bet to cena manuprāt šobrīd ir neadekvāta.. Ja grāmatu cena būtu ap ~3Ls, es labprāt izmēģinātu.. Ja kāds ir ko pircis, varbūt padalieties.. :)

 

Salīdzinot ar iPad..

Sākšu ar to, ka man tāds nav :) Bet atļaušos teikt, ka tās ir 2 dažādas lietas, un to pielietojums arī ir dažāds - lasīt, vai dažreiz arī palasīt.

Man piemēram gribētos, ka Kindlam būtu iebūvētais epasta klients (vēl jo vairāk, ka WiFi tam jau ir), bet.. ja tā padomā tāpēc jau man ir mob ar qwerty :)

 

Par pdf..

Tos var konvertēt.. gandrīz visus. Ja nevar, tad pameklē un atrod tādu, kuru var :)

Link to comment
Share on other sites

jamiroquai

Zinu, bet es tomēr gribētu izmēģināt.. :)

Tieši šī iemesla dēļ, arī neesmu pats neko tur pircis

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nemēģini, nestrādās!

Link to comment
Share on other sites

Par lasīšanu..

Latviski īsti nav ko lasīt. Lasu tikai krieviski, kaut gan pēc lat vārdnīcas uzlikšanas domāju pamēģināt arī eng.

Jā, tā vārdnīca gan ir viena super lieta.. !

Krieviski pieejamais resursu daudzums ir vienkārši milzīgs.

Tīri intereses vadīts gribētu pamēģināt arī kādu grāmatu latviski no egramatnica.lv, bet to cena manuprāt šobrīd ir neadekvāta.. Ja grāmatu cena būtu ap ~3Ls, es labprāt izmēģinātu.. Ja kāds ir ko pircis, varbūt padalieties.. :)

 

http://gramataselektroniski.wordpress.com/ ir dabonamas grāmatas latviski bez maksas. Nav daudz, bet nu šis tas ir.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tu gribi teikt, ka Kinde 4 saprot šo failu???

 

 

Link to comment
Share on other sites

jamiroquai

Nē, Žak

bet var panākt, lai to var lasīt arī Kindle.. un nebija nemaz tik sarežģīti :)

Link to comment
Share on other sites

Vakar piefiksēju, ka manam kindle armēram kerāna vidū ir izveidojos grūti pamanās trīstūrveida pleķis. Tas krīt acīs tikai uz balta fona, bet kad uz tā trāpa teksts, tad visu uzrenderē smuki. Pleķis ir redzams arī kad kindle ir izslēgts. Ir kādi risinājumi šai fīčai? Un no kā tas varēja rasties?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Žaks Noriss

Iznācis Kindle 4 softa apdeits uz 4.0.1 versiju. Vienīgās izmaiņas - iestatījuma iespējas e-ink refrešam.

 

Kindle features fast, smooth page turns that do not refresh the E Ink display on every page turn. If you prefer to have your display refresh with every page turn, install the update below. After your Kindle is updated, it will have a new "Page Refresh" option within Kindle Settings for turning on/off page refresh on every page turn.
Link to comment
Share on other sites

Vai kāds nav mēģinājis šādu lasītāju - Icarus Go E600BK ? Patīk cena un failu formāti - FB2 un ePub, bet nav nekādu atsauksmju par kvalitāti.

Jeb labāk pirkt pārbaudītu vērtību Kindle un failus uz Amazonei saprotamiem konvertēt pašam ?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Manuprāt Calibre ir tik kruts e-grāmatu menedžments, ka neko labāku nevar vēlēties. Konvertē failformātus šurpu turpu, pievieno visādas trūkstošās informācijas, vismaz uz Kindle ļoti vienkārši nosūta grāmatu e-pastā.

 

Par Icarus - izskatās, ka Go modelim labajā malā ir vairākas pogas. Nedomāju, ka tā ir ērta vadība.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tās malējās poģeles izskatās gan dīvainas, bet vēl jau apakšā dažas un kautkāds džoistiks, lapu šķiršanai cerams malējās nav jāizmanto.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

No tepat LV iegūstamajiem e-lasītājiem laikam ņemtu PocketBook 611. Vismaz cik pēc specenes var noprast. Nu nevajag tās miljons pogas e-ink displejam. Tikai tik daudz, lai izvēlētos grāmatu un divas pogas, lai pāršķirtu lapas.

Link to comment
Share on other sites

visu laiku nepamet sajūta, ka bus tulitas kkads superformāts vai kkas labāks un letāks par visu to, kas ir tagad. Es gribu pirkt un lasiit gramatas, bet man iisti tadu iespeeju bez problemām neviens nepiedāvā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par kādām problēmām runā?

Link to comment
Share on other sites

PocketBook 611 LV maksā tikpat cik Kindulis no ASV ar visiem nodokļiem un muitu, grūti izlemt :) Visvairāk pēc aprakstiem un cenas gribētos Nook Simple Touch, bet to piegādā tikai pa Štatiem, tad jāmeklē kādi gali un lieks čakars :(

Vēl viens jautājums par Kindli. Vai lādētājs viņam ir parasts MicroUSB un var lietot piem. HTC telefona lādētāju un USB no datora, jeb kautkas specifisks un vajag pirkt viņa paša Power adapter ?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Reku šitais ir DRM iedarbinājis un Kindle.

 

Nē, Žak

bet var panākt, lai to var lasīt arī Kindle.. un nebija nemaz tik sarežģīti :)

 

Man gan šķiet, ka beigu galā tas nemaz nebūs legāli...

Link to comment
Share on other sites

Esmu laimīgi ticis pie pie Amazon Kindle Touch (tas ar reklāmāmām). Tā kā man atveda no amerikas tad izmaksāja 70 Ls no kuriem 10 samksāju vedējam. Uzreiz gan nācās pasūtīt labus vāciņus, jo sapratu, ka pietiks vienreiz neveiksmīgi nokrist uz grīdas un būs jāmeklē jauna e-grāmata.

Dažas piezīmes.

Ekrāns. Neredzu nevienu iemeslu kāpēc vajadzētu lasītāju ar reālām pogām. Ja nelasa ar īpaši speķainām rokām tad pirkstu nospidumi nepaliek. Lapu pāršķiršana ir ērta.

Vārdnīcas. Sāku lasīt grāmatu angļu valodā un īpaši noderīga ir vārdnīca. Nospied ar pirkstu uz interesējošo vārdu un izlec tulkojums. Ja tulkojums nav angļu-latviešu, tad izskatās ka kindle ņem nākošo - jau esošo Oksfords vārdnīcu. Vai kāds nezina vai ir pieejama arī Krievu-latviešu vārdnīcas?

Reklāmas netraucē. Pat interesanti, ka ir dažādi skrīnseiveri.

Mazliet bija bail reģistrēties, jo ar reklāmām pārdod tikai ASV. Bet darīju to godīgi un no Latvijas. Nekādu prolēmu nebija. Biju iekopējis dažas ne pārāk oficiālas i-netā atrastas Amazon formāta grāmatas. Problēmu nebija.

Lādējas ar to pašu lādētāju kā manam HTC telefonam. Ērti.

Uz datora grāmatas organizēju/konvertēju ar Calibre.

Link to comment
Share on other sites

Ir kāds kas var palidzēt atvilkt kindle fire no usa par saprātīgu cenu, vai arii touch ?

Protams, parādā nepalikšu.

Labots - gix
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
:shok: Touch un Fire ir divas pilnīgi diametrāli pretēja pielietojuma ierīces.
Link to comment
Share on other sites

Es arī labprāt iegādātos Nook Simple Touch vai Kindle Touch, bet nekā nevaru izlemt, kura labāk derēs - lasu angļu un krievu valodās!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Papēti vai Nookam ir kirilicas atbalsts.

Link to comment
Share on other sites

Radās iespēja nopirkt grāmatiņu štatos, tad nu tagad vēl nedaudz svārstos starp Nook vai Kindle. Ar Kindle itkā viss skaidrs aprakstu daudz, par Nooku nezinu vai to var ērti lietot bez Barnes Noble veikala, kas LV neiet, vienkārši caur Wifi vai USB kopējot iekšā failiņus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vārdnīcas. Sāku lasīt grāmatu angļu valodā un īpaši noderīga ir vārdnīca. Nospied ar pirkstu uz interesējošo vārdu un izlec tulkojums. Ja tulkojums nav angļu-latviešu, tad izskatās ka kindle ņem nākošo - jau esošo Oksfords vārdnīcu. Vai kāds nezina vai ir pieejama arī Krievu-latviešu vārdnīcas?

 

Varat padalīties, par kādu vārdnīcu ir runa (angļu-latviešu) un kur to var dabūt. Aparāts ir Kindle 4.

Link to comment
Share on other sites

Man jautaajums kaa ir ar PDF failu lasiishanu, kas sver 30 uz 60mb? Ir kaada bremze, vai citi bugi, kas atspoguljojas lasiishanas laikaa? esmu nobriedis iegaadaaties riit.Man ir lasaam viela kas svara zinjaa nav maz.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...