Jump to content

un nedaudz par LP_Vinilldiskiem, atskaņotākiem un to popularitāti...


Recommended Posts

Žaks Noriss

Ienācies viens jautājiens!

 

Tātad izskatās, ka nāksies vienam jūsmiņam iedāvināt plati. Saturs pagaidām ir tikai aptuvens zināms, bet interesē kāda plate mani neatstātu galīgā kaunā. Jautājums par fiziskajiem dotumiem - gramiem, ātrumiem, spiedumiem utt.

 

Neko no tā nejēdzu, būtu feini, ja kāds iemestu, ka ķipa kruta plate skaitās tāda un tāda, vidēji dāvināma skaitās tāda un tāda, konkrēts zem puķupoda liekams draņķis ir tāds un tāds.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    27

  • Vitalii

    16

  • Tornis

    21

  • makatins

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partyman

Viss ir vienkarshak,neka sakuma izskatas...Tu jubilara muzikalo gaumi zini?Aptuveni kas varetu nebutu vina kolekcija,lai nebutu velti izmesta nauda?Noskaidri shos jautajumus un dodies uz veikalu Upe un perc nost JAUNU Lp,cena par jaunu plati 15-18 Ls shaja gadijuma ir nenozimiga summa :)

Link to comment
Share on other sites

makatins

BEZJĒDZĪGS CITĀTS

 

cik sapratu gribi daavanu kaadam sagaadaat?? te atkal jautaajums .....kaadas muzikas novirziens intresee.....

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

makatins

CITĀTS

 

iepriekseejaa lapaa jau ir piemineets sitais frukts....no saakuma nosauks vienu cenu a kad aizbrauksi pakalj cena jau buus cita

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Zēni! Jautājums taču ir skaidrs - plašu fiziskie dotumi! Saturs lai paliek manā ziņā!

Link to comment
Share on other sites

nu8 kādi tur dotumi ? standarta 120 -180g plate (sapinos meistarībā) 180gr - tas jau audiofīlu risinājums. biezāka plate it kā nodrošina labāku izturību pret savēršanos ilgtermiņā, bet who cares ? Jo īpaši biezāka plate parasīs pieregulēt VTA , ja gribi ko īpašu var adabūt krāsainas plates. Man ir viena sarkana. skaties, labāks noformējums, dubultais +CD bonusā - nu tā. uz fiziskajiem dotumiem imho te nav ko ieciklēties.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, normāls parasts LP ir 33 ātrumā ierakstīts, grami parasti virsū nav minēti, par spiedumiem vispār hvz.

45 ātrumā rakstīti parasti ir singli un maxi singli, tiesa gan ir daži audiofīliski LP, kas uz 45 ātruma.

Piemēram šis:

http://www.amazon.co.uk/Master-Of-Puppets-VINYL-Metallica/dp/B001AJU14K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1333112440&sr=8-1

 

Bet tas ir tagad pārizdots. Es teiktu, ka lielāka vērtība ir oriģinālajam vinilam, pirmajam izdevumam. Protams, jaunu, tādu var dabūt tikai šodienas izpildītājiem. Tas, kāds spiedums, parasti tikai spečukiem svarīgi.

Tā, ka aizmirsti par tiem parametriem, tie nav būtiski. Vinils arī āfrikā ir vinils.

Link to comment
Share on other sites

hm ir viens jautājums ir viens pajauns plašu atskaņotājs pioneer pirms 5gadi nopirkts veikalā :/

ir RCA izejas. tagad tika iegādāts no frīda vecs resīvers ar phono ieeju, taču pielikot klāt ir kropļojumi.

gan jau ka tajā pioneer ir iekša jau priekš pastiprinātājs.

kas jādara lai varētu likt pie vecā resīvera un klausīties normāli ?

Link to comment
Share on other sites

Oscar - nafig Tev modelis jāzin?

Nu tak elementāri, ja ir iebūvēts preamps, tad slēgt pie jebkuras citas ieejas (tape, tuner, aux..), tikai ne pie phono. Visas pārējās ieejas ir identiskas.

Link to comment
Share on other sites

bet kā lai mēs zinam, vai tajā Pio IR vai NAV preamps iebūvēts, bez modeļa? Ja NAV, tad phono preamps pastūzī kropļo, ja IR, tad vajag citā ieejā (AUX) iestumt.

Link to comment
Share on other sites

nu skatoties kāda aparatūra un regulējums. Jau manam parastajam platiniekam jūt ka skaņa biku izmainās ja biezāka plate....cik lasīts - smagāka plate ir ilgtermiņā noturīgāka pret savērpšanos...es neiespringstu - pērku tās kuras patīk :)

Link to comment
Share on other sites

makatins

Tatad teoretiski(marketings?)200g skanes labak ?

uz labas aparatuuras visi skan labi

Link to comment
Share on other sites

DSC07424.jpg

 

imho laba dāvana - dubultā plate + cd + kartīte . es gan Caro Emerald nopirku pirms viņa bija topos, uzreiz iepatikās .

Link to comment
Share on other sites

bet kā lai mēs zinam, vai tajā Pio IR vai NAV preamps iebūvēts, bez modeļa?

Nu bet tak cilvēks pats norādīja, ka aparāts laikam ir ar iebūvētu preampu, pie tam norādīja, ka nesen pirkst jauns, un jaunajiem pārsvarā tie preampi ir iekšā.

Link to comment
Share on other sites

visas pārējas ieejas jau aizņemtas :(

modeli noskaidrošu jo tas vecajamtēvam laukos stāv ;)

 

tā jau nebūtu laba doma likt vienkārši pretestības lai samazinātu signāla līmeni.

vai ar ir k-kāds pārveidotājs.

Link to comment
Share on other sites

Nē, nav laba doma, jo PHONO ieejai ir savs toņkorektors iekšā, kas sačakarēs skaņu, pat ja līmeņi sakritīs.

Jādomā cits variants.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka nav laba doma, mafijs jau minēja kādēļ. Pārveidotāju tādu nav un nebūs. Vai tiešām visas ieejas aizņemtas? Kas tad viņam tur sakarināts klāt?Vienīgi var mēģināt tam atskaņotājam uztaisīt tiešo izeju (pirms preampa), bet nu tur nianses var būt, piemēram galva ar specifiskiem parametriem, kurai pielāgots iebūvētais preamps utt.

Link to comment
Share on other sites

makatins

ja jau mees te runaajam par vinilu varbuut kaadam ir PATSY CLINE plate....var buut jebkurs albums

Link to comment
Share on other sites

nu tak izgatavot inverso riaa ķēdīti ir sviests ...iedomājies kāda būs gala produkta AFR ? vieglāk, kā jau minēja - bai passēt iebūvēto phono ja tāds ir aparātā.

Link to comment
Share on other sites

modelis tam ir

Pioneer PL990

 

cik saprotu premapu pat var izslēgt bet tur nav slēdža k-kā savādākjā aizslēdz

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Atslēgt droši vien ka var, bet ne jau ar slēdzi, bez lodāmura un taisnām rokām neiztiksi

 

makatin,izskatas ka shie visi varetu Tevi intereset... :shok:http://www.tvnet.lv/...ries/show/11155

 

WASP albuma vāks man patīk, pārējie gan tizli...

Link to comment
Share on other sites

imho nav vērts ar to platinieku krāmēties, viņam ta specene nekāda - flutters - 0.25% ! (apt 30 gadīgiem verķiem ir 0.06% un mazāk) iebūvētais RIAA arī noteikti tāds pats craps vein ir. stylus pressure 3.5 g! ! tas tak nav normāli -plašu drāžāmais, ārija 102 ir hi -ends salīdzinot ar šito :D

 

bet ja gribas pačakarēties - re kur plate (no servisa manuāļa) no "RIAA" ja to var saukt - nu prasts pēc velna un nezkapēc uz jaudas opampa :D

Tur jāpielodē 2 vadi (vēlams ekranēti ) un jāatvieno barošana. Tāds prastais risinājums. neko tur kārtridžam salāgot nevajag.

 

Jā un izskatās, ka tur ir slēdzis uz tās plates ....pamēģini pārslēgt.

post-57155-0-52140700-1333209512_thumb.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nekad laikam nesapratīšu mārketinga cilvēkus - nu nah tādi sūdi vispār jāražo, mūsdienās tak plates ir dārgs un ekskluzīvs pasākums, reāli viņas iegādājas tikai attiecīgā formāta cienītāji, attiecīgi arī piedāvātajiem atskaņotājiem būtu jābūt kā minimums 70-to gadu aparātu līmenī.

Link to comment
Share on other sites

nu šis aparāts tak ir domāts "mājsaimniecēm" - nu atnāc tipa uzliec veco plati, skan. tiem kas neiespringst. Komplektā ar zilu ledu mūzikas centru :D

Link to comment
Share on other sites

Nē, ja mājsaimniecēm, tad būtu arī amps un skaļruņi + radio iebūvēts tajā kastē.

Link to comment
Share on other sites

makatins

Vai kādam nav aizķērušās Coja plates?

man kaa reiz ienaacaas tikko kaa sitaa coja plate КИНО-Ночь.....vajag kaadam?man taada muzika galiigi neinteresee

Link to comment
Share on other sites

Varētu to coju paņemt, rizēm patīk tās dziesmas, kad ir īstais noskaņojums. Ja esi Rīgā kaut kad- PM. Paldies.

Ienācās Lana del ray - parastā plate (viena ne dubultā) , otrajā kabatā dubultās vietā - lapa ar dziesmu vārdiem - plus kupons ar kodu - uneiversal mp3 320kb lana del ray downloadam. :wtf2: kāpēc nav flacs. Priecē, ka plate ir ala "biezā" - nav pa visam plānā kā tas ir lētajām.

 

DSC09387.jpg

Link to comment
Share on other sites

Partyman

Labs pirkums,vienigi vai verts ieguldit naudu viena hita zvaigznitees vinyla formata?Lana del ray pietiekami labi skan ari mp3 formata...Cojs gan jau ir cits stasts,pasham jauniba bija НочЬ lp...

Link to comment
Share on other sites

Lana Del Rey kā reizi labi skan, leidīGāgu uz vinila gan nebūtu jēga pirkt. Prognozēju, ka LDR nebūs gluži tā ka uzreiz un viss, šis jau ir trešais albums, kā nekā.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Es mūzikas aktualitātēm nesekoju. Plates pērku pārsvarā vecās, kad mūzika vēl bija kaut cik muzikāla. (nožēloju, ka nepiedzimu dažas desmitgades agrāk :D ) Gadās nopirkt arī kādu jaunu plati, taču ne popsu. No jaunajām platēm ir klasiskā roots-reggae 10 ft. ganja plant "Bushrock" plate, aktiera Hugh Laurie klasiskā blūza "let them talk" 2xLP albums un vēl šis tas.

 

Vai tad tā nav bijis visos laikos- vienmēr licies, ka agrāk mūzika bija labāka? Es nezinu konkrētu šī foruma aktīvistu vecumus, bet nebija tā, ka 70.-80. vecāki cilvēki gados grozīja galvas un kritizēja pink floyd vai queen sakot, ka tikai bītli un Preslijs prata taisīt mūziku...? ;)

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Ir jau arī jaunā mūzika ok : Man kaut kā patīk uz platēm klausīties sieviešu vokālus, kā jau teicu - ala katie melua, agne obel, sade, norah jones, mylene farmer ut.t. Protams ir arī man vecākas plate s- ala queen, jumprava ut.t. Bet pamatā vokālus klausos , kad ir iedvesma. Un tornim taisnība - Lanas del ray plate ir ok, to nevar saukt par tādu klasisku popmūziku.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Man sieviešu vokāli so-so (laikam S-90 "dzidro" augšu dēļ) bet viena lieta, ko es visvairāk neciešu ir operas. Instrumentālais (klavier-, vijoļ-, flautas uc.) Koncerts- OK, Simfoniskais orķestris- OK, kaut vai plika stabule man skan labāk par sieviešu vokāla augšām. Vienalga, vai klausoties uz tumbām vai dzīvajā.

 

Dzīvajā jau tāpat sanāk katru vakaru ārijas un operas klausīties- māsa J.Mediņa vidusskolā par operdziedātāju mācās... jau 3. kurss... 3 gadi dziedāšanas vairākas stundas dienā... jau "nedaudz" piegriezies

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...