Jump to content

un nedaudz par LP_Vinilldiskiem, atskaņotākiem un to popularitāti...


Recommended Posts

Vitalii
(labots)

Patīkami, patīkami - ledus sakustējies un diskusija sākusies.

 

>> man - kā PosPadomijas pilsonim LP_Vinilldiski izraisa nostaļģiskas atmiņas ( patīkamas ), patīk krāmēties un process...drīzāk jau gan salīdzināt kā skan katrs ( atsevišķšs ) LP_Vinildiska gabals, patīk eksperimentēt ar skaņas noņēmēja magnētiskajām galvām un dažnedažādākajiem vinillkorektoriem.

Vārdusakot patīk gan process un arī kā skan ierakstītais Vinilldisks, ir ar izņēmumi kad ieraksts Vinildiskā ir nebaudāms ( skaņu režisors ar ir tikai cilvēks )

 

atļaušos mazu Of_topiku...skatos uz mazo ķiparu ( 3. gadiņi - praktiski nekādas sajēgas par fundamentālām lietām, vēl neprot sameloties... ir patiess savās emocijās! )

Sīcim lietošanai piešķirts savs rādžiņš ar CD_lasītāju, iespēja kasseti noklausīties, Deka_Kassetnieks un ar lentinieks...

- ko ar šo gribēju sacīt!

Vislabāk mazajam censonim patīk darbināt lentinieku, pa klusam kādu Tēta lentu paklausīties ( 2T ieraksts...tas pats J.Lapinska mākslas darbs )

Protams patīk un galvenais ar māk apieties ar Vinillštellem, bet tikai manā klātbūtnē.

 

>> nobeigumā - ir kam lentās ko ierakstīt, varbūt ar būs interese par krāmiem kā tādiem pēc kāda laika.

un...ja ar kādam jaunietim interesē ko iedzīt lentā no vinildiska - varu ar izpalīdzēt ( lenta gan paša sagādāta ) ir pašam vēl kādas 150 lentas no bijušās Padomijas neatpakotas - bet, tās prom nelaižu.

laikam jau dīvainis ( kā saka sīči - nemoderns vecis...galvenais - par to es nekaunos )

Labots - Vitalii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    27

  • Vitalii

    16

  • Tornis

    21

  • makatins

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

FLAME ON:

Vitālij, tev _underscore >> lietot neapnīk? Un, saki, tev MAXI_Vinilldiski uz 45 nepatīk? Un EP_Vinilldiski? Un SINGLES_Vinilldiski? Vispār, LV, EN, RU valodās " vinils" ar vienu "L" rakstās.

FLAME OFF

 

Man te tā ienāca prātā salīdzinājums - ar vinilu ir kā mājās maizes mašīnā ceptu maizi - veikalā i ciabata labāka (CD), i baltmaize baltāka (SACD), bet tas siltas maizes aromāts ... ;-)

 

Speciāli Vitālijam - aiz gara laika nopirku QUEEN Innuendo uz vinila (180g). Nu - man oriģinālais Vācijā spiestais EMI CD tomēr skan labāk. 2 turntables 3 galvas izprovēju, 2 pāri skandu. CD vienalga labāk...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Paliek tikai 1 sapigs jautajums - kalab neviens nepiemineja to faktu, ka vinils nav pat par 1% dabiskaks musdienas, neka CD?

Abiem sakums ir datoraa, talak ir masters ciparos un beigas vinilam ari matrica tiek gatavota no cipariem.

Vienigais dabiskums ir dabiskais adatas berzes troksnis un sprakski.

Protams, pats process ir svarigs un es atbalstu so fetisu, tikai galvenais - lai kautkadi azhi no ta netaisa multimiljonu biznesu.

Pats esmu bijis Hi-End (Hijend - kautkas ar hieenaam saistiits) biznesa un vel sodien, kaa murgu atceros to mulkibu stastisanu cilvekiem par to drazu, ko vini par tukstosiem perk. Autosugestija tad spele lielu lomu - ja cilvekam ir stastits, ka testejama sistema ir starptautiski atzits hi-end, tad cilveks gribes un saklausis "labo un dzivo skanejumu"

Man pasam ir pc sistema, kas tam speciali instaleta ar 1 serveriti un 3 labam skanukartem un 2 normalu un ne parak dargu skandu komplektiem (lidz paris simtiem). Visi ieraksti ir cd-rip Flac formata. manaa gadijuma ir svariga ertiba - originalie cd diski stav skapii, arhivam, vel dala ierakstu ir royalty-free muzika un dazi albumi - piratizeti, diemzel. Neperku to, ko nevaru pa tieso no arzemem pasutit, jo vietejos uznemejus atbalstit, paartirgosanaa nevelos...

  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

- Vispār, LV, EN, RU valodās " vinils" ar vienu "L" rakstās.

- Speciāli Vitālijam - aiz gara laika nopirku QUEEN Innuendo uz vinila (180g). Nu - man oriģinālais Vācijā spiestais EMI CD tomēr skan labāk. 2 turntables 3 galvas izprovēju, 2 pāri skandu. CD vienalga labāk...

 

:on_the_quiet2: ....atkal melnajā sarakstā iekļauts.

runājot par vinilldiskiem...nu patīk man tas dubulltais ( L) pasvītro tā svinīgāk...nepareizi raxtās - pie kājas man.

Speciāli man....aiz gara laika - Vismaz labu disku nopirki ( kautvai )

 

Saki CD_Audio DISKS pārāks...nu lai tā ar būtu!

Bet, pie kādiem dzelžiem šo brīnumu testēji: skaņas materiāls jau laikam abiem būs vienāds.

http://fotki.lv/?x=OS5RKFxDRy06RDxIV1M5LlMoXEJXQldBU1M5LlIoXEdRRVFEWFM5LlUoXEZTRlRMU0NSUzkuVChcNiU0NTBHLTpDPEglMDI2Ry06QjxIMSAj&size=1

 

Pats dīvainākais - mani CD_Play''erīši ar vienādiem D/A dekoderiem - 2 x PCM 56P + YM 3616B

- Yamaxa CDX-1000 un CDX-1110

- JVC Victor XL-Z7111

- JVC XL-Z555, JVC XL-Z1010

- Denon DCD-800

 

Jaudas pakāpe no USSR_Валанкон УМ-005С ( lampinieks )

Akustika: JBL LX-1000 MK-II x 2. pāri

CANTON CT-800

 

Vinillam: Vinilgalds no JVC QL-Y3F ar galvu no Audio-Technica OC-7 un JVC MC-L10

pārāk gari sanāca....

 

>> Paliek tikai 1 sapigs jautajums - kalab neviens nepiemineja to faktu, ka vinils nav pat par 1% dabiskaks musdienas, neka CD?

Abiem sakums ir datoraa, talak ir masters ciparos un beigas vinilam ari matrica tiek gatavota no cipariem.

Vienigais dabiskums ir dabiskais adatas berzes troksnis un sprakski.

 

Pag, pag...vai pirmsākums nebij Vinillam Masterlenta - ko?

Labots - Vitalii
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Vismaz tas vinils, kas ir manā plauktiņā, ir no 80-tiem gadiem un ar cipariem nav paspējis "sašmucēties"...:)

Un te jau vairākkārt tika rakstīts, ka pārsvarā tautai šeit vinils nav vis "pamatēdiens", bet gan "našķis un saldais ēdiens"- vienkārši romantiska un nostaļģiska padarīšana īpašam noskaņas brīdim.

Vismaz man tā ir.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Pag, pag...vai pirmsākums nebij Vinillam Masterlenta - ko?

>>>>>>>

Nu kādreiz bija_ jā. Šobrīd ar smaidu sejā dzīvot ilūzijā, ka Vinillllldiskus cep tāpat kā kādreiz, ir diezgan panaivi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

:on_the_quiet2:

Pag, pag...vai pirmsākums nebij Vinillam Masterlenta - ko?

 

 

Cik saprotu, šajā gadījumā cilvēks izrādīja savu skepsi pret mūsdienās taisītajiem "ciparizētajiem" vinildiskiem, nevis "zelta laiku" oriģināliem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

[quote name='kabinets' timestamp='1301511446

Nu kādreiz bija_ jā. Šobrīd ar smaidu sejā dzīvot ilūzijā, ka Vinillllldiskus cep tāpat kā kādreiz, ir diezgan panaivi...

Tā nu višs ir...tas bija tad ( pamats māsterlenta ), pa un ap 2000g. remāsteriem es paklusēšu...pa to naudu kurus tirgo pie mums - viennozīmīgi kvalitatīvs CD_Audiodisks (orginļas) ir labāks ieguvums.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

AAD, ADD, DDD. Vinilu var no jebkā uztaisīt, kaut no kompaktkasetes vai mp3. Tāpat kā CD un SACD un - BluRay var no VHS kasetes.

 

Ja studijas masters ir rakstīts analogs, tad skaņa CD būs atkarīga no pielietotā ADC un CD masteringa. Ja ieraksts jau studijā ir bijis digitāls - tad atšķirība jau būs ieraksta transformēšanā un nesēja īpatnībās.

 

Piemērs - kas skanēs labāk - 1978 gada Giorgio Moroder disks E=MC2 izdots vinilā vai CD? Ja ņem vērā šo:

"In 1979, Moroder released his album E=MC². Text on the album's cover stated that it was the "first electronic live-to-digital album."

Vai arī šis:

"In 1979, the first digitally recorded album of popular music Bop 'Til You Drop by guitarist Ry Cooder is released by Warner Bros. Records. The album was recorded in Los Angeles on a 32-track digital machine built by the 3M corporation."

 

Kāda tad runa par "analogo skaņu" , ja rakstīts, miksēts, māsterēts digitāli? Vinils tad var tikai pasliktināt rezultātu, ja nu masters ir bijis 32 bit 192KHz, piemēram?

Starp citu tajos laikos, pirms CD, šos albumus klausījāmies un teicām - O! KĀ SKAN! Rekorded didžitālī!!! O! O!

Tad ciparu ieraksts nelikās slikts.

Tāpēc arī es uzskatu, ka vinils tomēr nav nekāds ūber formāts, bet gan patīkams hobijs. Un jā, ir lietas, kas uz vinila skan labāk ;-)

 

Jāpaskatās, starp citu, plauktā, man šķiet, ka tā ap 1980to gadu jau daudzi zināmi vinili studijā tika masterēti digitāli. Kaut vai tas pats Modern Talking. Tas gan 1985.gads.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
:close_tema: labi, sagremoju...bet kā tapa Skaņu studijas - " Melodija" Vinildieks_Zodiac => Disko Aliance....man Jumtu nones - patīkami ierakstīts!
Link to comment
Share on other sites

Nu, ja skatāmies no 2011. gada, piedod, Jāni Lūsēn, piedod Saš` Grīva, bet nekas ūber ne muzikā ne ierakstā. Sintiņu jau ierakstīt nav grūti, dinamika un spektrs tāds. Paklausies uz Melodijas CD izdoto Karmenu kamerorķestra Виртуозы Моcквы п.у. В.Спивакова izpildījumā - nu tur gan visi CD resursi ir likti lietā:

  • G.Bizet — R. Shchedrin. Carmen-Suite

“Moscow Virtuosi” Chamber Orchestra

Armenian Chamber Ensemble, Percussion Ensemble (2)

Conductor Vladimir Spivakov SUCD 10 00102 DDD

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Uh, saņēmu šodien divas Katie Melua plates - patīkami jaunas izpakot + bonusā platei CD ar to pašu albumu. skaisti iepakots tādā konvertā kā plate, pat nezināju ka tāds tur būs iekša plates iepakojumā. Torni, tavu sarakstu ar sāku skatīt. gaidi meilu drīzumā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs,

 

Vai kā hi-end speciālists uzskati, ka vinilu spēlējot iztrūkstošais DAC solis neko nemaina skanējumā ?

 

...un tā jau ir, nevajag atbalstīt vietējos tirgotājus, nevajag mums ne disku-plašu, ne grāmatu veikalus, tā gan. Un uz koncertiem arī nevajag iet, nedod die's kāds vēl uzvārīsies...

Link to comment
Share on other sites

baisais

nu tie naivie, kas vēl ir palikuši - var sevi mierināt.. vēl šur tur vinilu griež kā senos laikos. tiesa cenas, piemēram, tādam classic records izdotajam led zeppelin stafam arī ir kosmoss blink.gif

Link to comment
Share on other sites

... diez vai es gribu , klausoties Physical Graffiti, pēc katrām 2 dziesmām mainīt plati :)

 

Bet jā, tagad izdotie vinili pa vidu visi ir bijuši digitāli, par to jau te pirms pāris gadiem rakstījām gari un plaši...

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju, ka vārds "digitāls" būtu tas no kā jābaidās, kā jau te kaut kad tika minēts, ja gala produkts ir ar normālu dinamisko diapazonu, tad tas ir OK. Bet pirkt mūsu laiku vinilu ar neredzu lielu jēgu, kā jau te teica, CD skan labāk. Ja nu vienīgi kādu Pink Floyd disku kolekcijai, bet arī droši vien labāk no vecajiem, kaut nejēdzīgi dārgi viņi ebajā...

Link to comment
Share on other sites

baisais

tieši tā. "digitāls" - nav jābūt lamu vārdam. no vienas puses, kāda starpība kā ir ierakstīts/apstrādāts materiāls. galvenais, lai rezultāts ir labs. līdz ar to vājais posms labā audio skanējumā ir skaņu inženieri/mākslinieki nevis kāda formāta tehniskās iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Bruketajs,

 

Vai kā hi-end speciālists uzskati, ka vinilu spēlējot iztrūkstošais DAC solis neko nemaina skanējumā ?

 

Un kas tad teica ka DAC iztrūkst? Labrīt? Maza shēma vinila ieraksta tapšanai:

 

Analog source > PC multitrack > Raw digital Master > DAC >Analog vinyl

 

Protams, ne katram ir tik kvalitatīvs DAC kā labākajās rūpnicās, ka Polygram u.t.t., bet nu tehnika nestāv uz vietas un katrs var atļauties skaņukarti uz burr-brown čipa ar tādu gala kaskādi kā pats vēlas.

 

...un tā jau ir, nevajag atbalstīt vietējos tirgotājus, nevajag mums ne disku-plašu, ne grāmatu veikalus, tā gan. Un uz koncertiem arī nevajag iet, nedod die's kāds vēl uzvārīsies...

Tieši tā - nevajag, ja nav iespējams šos diskus darīt pieejamus masām un ja kautkas jēdzīgs maksā 2-10x dārgāk kā ārzemēs. Vietējie tirgotāji ir bezkaunīga varza, kas uz tā nu ļoti labi dzīvo.

Vietējie mūziķi - cits jautājums, bet vai tad to ir daudz palicis?

Uz koncertiem gan ejam un cenšamies nepalaist garām nevienu, cik nu nauda atļauj - nekāda sistēma nevar salīdzināties ar dzīvo izpildījumu - tāpēc lai arī dzīvais izmaksātu padārgi, ja salīdzina ar to, ka ir trakie, kas pērk koka skapjus ar skaļruņiem iekšā par 50x-100k Ls, tad gribas domāt, ka katru koncertu apmeklēt būtu lētāk.

Esmu savulaik daudzu vietējo Hi-Endovšiku naidu izpelnījies ar to, ka centos piespiest uztaisīt kādu "aklo testu", nevis gvelzt - "šitais te ir labāks, jo vācu žurnālos tā ir rakstīts"

Rezultātā zelta vadi un TransRotor un vēlšis tas pakāsa parastai sistēmai kuras galvā stāvēja pēc interneta shēmām modificēts Philips CD playeris un mistiskas izcelsmes DAC ar lampām galā.

Digitālai tehnoloģijai ir 1 mīnuss - kompresijas pieejamība. Bet neviens taču nespiež klausīties mp3!

Ārzemēs ir pāris forumi, kur cilvēkie liek iekšā pašrakstītus piano koncertus, kas ar pazīstamo pianistu palīdzību ierakstīti ar labu skaņukarti iekš flac un rezultāts pārsteidz... ļoti... Nekomerciāli, bet skaisti.

Link to comment
Share on other sites

Šķiet, ka izteicos ne pietiekami precīzi. Domāju atskaņošanas, nevis nesēja sagatvošanas signāla ceļu. CD atskaņotāja skanējums ir visai atkarīgs no tajā izmantotā ciparu analogā pārveidotāja precīzas darbības un īpatnībām. Vinilam šis posms iztrūkst. Protams, to ietekmē galvas, strēles un griešanās vienmērības, un.. īpašības, bet...

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Šķiet, ka izteicos ne pietiekami konkrēti. Domāju atskaņošanas, nevis nesēja sagatvošanas signāla ceļu. CD atskaņotāja skanējums ir visai atkarīgs no tajā izmantotā ciparu analogā pārveidotāja precīzas darbības un īpatnībām. Vinilam šis posms iztrūkst. Protams, to ietekmē galvas, strēles un griešanās vienmērības, un.. īpašības, bet...

Arī es tikai mēģināju ierādīt vinilam pareizo vietu - pie hobija lietām.

Pa Discovery arī rāda maniaku, kas pērk, pārdod un brauc ar 10to, 30to u.t.t. gadu lamatām - nav jaudas, smird, trokšņo un maksā miljonos, bet ir FEELINGZ.

 

Nu un vai tad nesanāks vienkāršāk iegūt īpašumā labu CD transportu un DAC, kam shematika jau pārgremota 100x, nekā gaidīt 5 gadus, kad sakrāsies naudiņa labam rotoram + Shure vai Audiotehnica kartridzam, labam preampam?

 

Nu un arī dalīt atskaņošanas signāla ceļu no ierakstīšanas signāla ceļa ir dumji - tas viss summējas vienalga un, iespējams, dažreiz rezultāts sanāk pat labāks... bet dažreiz nē.

Tas ir tas pats, kas klausīties mūziku uz studijas monitoriem - klīniska un nebaudāma skaņa. Kā kaila sieviete - vairs nav intrigas, minējumu un pieņēmumu...

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Nu un arī dalīt atskaņošanas signāla ceļu no ierakstīšanas signāla ceļa ir dumji - tas viss summējas vienalga un, iespējams, dažreiz rezultāts sanāk pat labāks... bet dažreiz nē.

 

Nu, re. Tad jau nav galīgi dumji.

 

Ir ieraksti, kurus dzirdot CD ir skaidrs, ka labāk pameklēt vinilu. Piemēram Hawk and Hacksaw - Delivrance vai Isis - Wavering Radiant, vai Tesa - Nekad.

Mūzikas klausīšanās pati par sevi ir hobijs, līdz ar to arī tās klausīšanās instrumenti. Izņemot, protams, Tevis minētos monitorus, kuru uzdevums ir skanēt nepatīkami.

Labots - DSTr
Link to comment
Share on other sites

Jā, bet es nesen veicu interesantu psihoakustisko perceptuālo eksperimentu - paņēmu ELTON JOHN - Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy, kuram vinils ir manā rīcībā kopš 1977 gada un kurš nelāgi skrapšķ un 1 vietā lec, atvāzu lielo smuko FOC vāku, uzliku to pašu CD, un bija kaifs :) skaņā laba un vāks, ko turēt klēpī arī bija :)

Rezumē - jātirgo CD , iepakoti vinila izmēra vākos :)

 

PS Uzrakstīju šo te un nolēmu nopirkt minēto albumu Hybrid SACD formātā, lai būtu ko salīdzināt. Pēc tam ziņošu par rezultātu :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Mūzikas klausīšanās pati par sevi ir hobijs, līdz ar to arī tās klausīšanās instrumenti. Izņemot, protams, Tevis minētos monitorus, kuru uzdevums ir skanēt nepatīkami.

Nu O.K. bet tad ko iesāksim ar kaut vai te daudz pieminēto Marku Nofleru, kurš mājās klausās mūziku, uz ja nemaldos tad Genelec skaļruņiem??? Un varbūt, ka studijnieki ir tieši tas ko vajag, jo mēs dzirdēsim to tieši tā kā to studijā dzirdējuši ierakstu veikušie un miksējušie vīriņi? Man kādu laiku bija mājās Genelec monitori, un es neteiktu, ka viņi skanēja slikti vai riebīgi. Viņi tikai skanēja taisni. Bija dzirdams viss kas ir ierakstā. Bet vispār jau šitie ticību kari ir bezjēdzīgi. Labākā tehnika ir tā, kura patīk katram konkrētajam cilvēkam personīgi, un uz kuras viņš ar baudu klausās mūziku mājās. Absolūtas pilnības nav, vai arī maksā viņa pārāk dārgi. Man kaut kā iznāca Maskavā esot paklausīties lielās Focal Utopia ar dārgu vinila galdu un drausmīgās kilotonnas maksājošiem stiprekļiem. Vai nu tā zāle Maskavā bija ne tāda kā vajag, vai kas cits, bet baudas tur bija baisi maz. Taču salona saimnieks bija kaifā un starā no šīs sistēmas. Tā ka viss ir baisi subjektīvi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gaumes lieta gan par kailām sievietēm, gan par studijas monitoriem :sarkasms: Es vismaz klausos profesionālus studijas monitorus un skaidri dzirdu, kur muzikants nolažojis, kur flautiste gaisu ievelk un kur laža skaņas traktā. Tai pat laikā ņemos ar lampiniekiem, kur nu galīgi nevar teikt, ka ar skaņu viss kārtībā, bet tak skan maitas labi :sarkasms: Ja runa par skaņuplatēm un to renesansi, tad pareizi te daudzi saka- nostaļģija. Varbūt vēl var salīdzināt skaņuplati ar CD, bet CD formāts tak cik gadus atpakaļ tika izgudrots. Tad tak datori aizņēma vesalus skaitļošanas centrus un bija "mēmi". Kapēc popularitāti negūst skaņā 96 kHz/24 bit vai vēl augstākas kvalitātes skaņa? Tāda digitālā nūzika viennozīmīgi skan labāk par skaņuplati, bet par izdilušiem magnetafoniem un izstaipītām lentām vispār nav ko runāt. Nav jau pie vainas digitālā skaņa kā tāda, bet tas, ka CD formāts ir pats zemākais digitālās skaņas līmenis. Kapēc notiek skaņu tehnikas degradācija, nevis attīstība uz augšu? Analogās skaņas laikos tak visi centās izspiest maksimumu no lentām un platēm, bet bija tehniski nepārvarami šķēšļi. Mūsdienās cietie diski lieli, kompaktdiska lielumu šaibā var ierakstīt dafiga mūzikas daudz augstākā kvalitātē kā CD, bet nē, notiek pilnīgi pretējs process. Parādās briesmīgas kvalitāts D klases pastiprinātāji, programētājiem tikai viena doma, kā MP3 formātā sabāzt vairāk muzičkas un pofig kvalitāte, pie datoriem tiek slēgtas 5,1 sistēmas par 5Ls, u.t.t. Skaidrs, ka uz visa tā fona skaņuplašu atskņotājs daudziem šķiet kā skaņas kvalitātes kalngals un tiek pielūgts kā nez kāda dievība :sarkasms: Kapēc Blu-ray Disc negūst popularitāti? Nu labi, cilvēki nostalģijas dzīti ņemās ar platēm, skaidri zinot, ka tut skaņas kvalitāti uzlabot nevar, bet kapēc nenodarboties pašiem labākajiem digitālajiem formātiem. Nu kā pret sienu :sarkasms: Tak lai internetā atrastu muzičku kaut CD formātā ir jāpamokās, nemaz nerunājot par augstāku kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Zināmajās vietās arī vinila ripi lielā daudzumā pieejami 96 kHz/24 bit un augstākā kvalitātē - laba iespēja pirms plašu atskaņotāja iegādes, paklausīties vai ir vērts...

Link to comment
Share on other sites

Long John

Da ko var jemties, pierādot ka ciparmūzika ir labāka par vinilu (vai otrādi)?

Nu takš gaumes lieta- tāpat, kā ar sieviešiem- tjipa man klibās patīk un viss...:)))

 

Tikpat bezcerīga nodarbe, kā foto forumos strīdēties par filmu vs digi...:)

Link to comment
Share on other sites

Da nu labi, ar to kvalitaīvās mūzikas meklēšanu internetā es biju domājis tās procentuālo attiecību pret MP3. Nez vai vairāk par dažiem procentiem kvalitatīvas mūzikas būs. Visur tikai MP3 :sarkasms: Skaidrs, ka tie kas meklē, atrod.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Krievu torrentos flaca ir diezgan daudz,ja labi meklee tad gandriiz visu var atrast :)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vai gadījienā šī nebij' tēma par vinildiskiem un to atskaņotājiem ?

"Cipargalvas" var tusēt citās tēmas...:)

Link to comment
Share on other sites

baisais

kā redzi. nu nevar šodien vairs ciparus nošķirt no vinila :D

 

bet nu kas attiecas uz hi-res failiem un to pieejamību.. nu tur viss ir vienkārši. ir kantori tīmeklī, kas nodarbojas ar šādu failu tirdzniecību, diemžēl viņu ierakstu katalogs ir neinteresants 90% mūzikas klausītājiem. tobiš nav popsas. :D

kamēr lielie ierakstu milži ar saviem katalogiem nepievērsīsies tai štellei, tikmēr tas viss arī būs bērnu autiņos. bet nu neizskatās, ka tas notiksies kādā pārskatāmā nākotnē, jo visi ir apmierināti, ka var iestumt savus gāgas un riānas mp3 iekš itunes veikala.

protams, pamatots paliek jautājums vai tādus augstākminētos šedevrus būtu jēga izdot kaut 16@44.1 :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Dabūt jau var flacus ar, kaut kad tajā pašā visiem zināmajā jūras laupītāju līcī novilku 4 gab. klučus ar flaciem, katru virs 1 GB svarā - tipa 70, 80, 90, un 00 gadu muzona izlases.

Bet jautājums vai uz parastās 10, nu labi kaut vai 50 Ls vērtas datora skaņas sistēmas var atšķirt to flacu no 10x mazāka izmēra mp3?

Un domāju ka pat šajā forumā, kur apgrozas entuziasti, nerunājot nemaz par useris vulgaris tipa cilvjiem, nebūs daudz tādu, kam ir speciāli veidots mūzikas serveris ar biezā gala skaņu karti, kurai galā ir labas klases pastūzis un puslīdz sakarīga akustika, pieskaņota telpas izmēriem un tajā pareizi izvietota.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut cik jaunaakiem kompjiem arii uz iebuuveetas ir atskiriiba vai flac vai mp3 klausies.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

^ ABX testus studijā :p

Link to comment
Share on other sites

- ko saka Tautieši par aizsākto tēmu, tā ir mode vai kas vairāk.

 

 

 

Atgriežoties pie tēmas jautājuma,man vairāk šķiet, ka tas tomēr vairāk modes un industrijas ienākumu papildināšanas jautājums, tā pat kā lampu konstrukciju reanimēšana. Mēs te varam strīdēties cik uziet, bet industrija ar marketingu savu nopelnīs. Arī mūzikas tirgotājiem vinils patiktu labāk, to plati taču pa e-mail neaizsūtīsi:)

 

Par kvalitāti runājot, man liekas, ka atbilstoša skanējuma vinila sistēma būs daudz dārgāka par CD. Es te nerunāju par lēto galu, aizvēsturiskajiem krāmiem un tamlīdzīgām ar skaņas kvalitāti nesaistītām lietām.

 

Jā, sievas izvēle ABX testā būtu interesanta, bet kad noņemtu plīvuru...brr, kas to būtu domājis!!

Link to comment
Share on other sites

Uh, šodien atkal lielā pārkārtošana un jaunā RIAA testi, klausos tagad vinilu - viss pa zemi izmētāts, bet pēc sarkanvīnā lēnis kārtot, rīt, nē parīt - jo rīt cope :D

 

DSC07418.jpg

Link to comment
Share on other sites

:whistle3: ... ir vēlēšanas un patiesa gribēšan pēc sava real Vinilkorektora.

 

- Ir sagataves, atliek tikai padarboties - apspriest kādu izdevušos elektrošēmu, tad piemeklēt audiodetaļas.

- ko saka vecie spečuki, lampas pagaidām...pagaidām plānoju 6H2П-ЕS vai 6H23П-ES ( militāristu)

nju negribas maksāt baisās naudiņas par Ķinizeri, a korpusā nekā prātīga tur nava.

plānojas MC, MM - katridžiem ar labu raksturlīkni.

 

http://fotki.lv/lv/Vi_Vitas/comments-33301196/?scheme=dark

Link to comment
Share on other sites

http://www.dramatico.com/

 

labs leibls, baigi iepatikās Caro Emerald - būs laikam jāpasūta dubultais LP +DVD vai CD kas tur bija bonusā...

 

bet par riaa - nu tas gaumes jautājums, man patīk tas vienkāršais ar lauķiem, kaut pasīvā korekcija, kas pēc teorijas var "augšas" noraut. Tobiš maza rezerve augšām.(lampām tā nav problēma, dēļ augstās V, bet nu ar lampām jāmāk strādāt bez "fona" it sevišķi RIAA jomā, tās jau ar baterijām vai saules baterijām nenobarosi ) Bet toties nav ne atpakaļ saites ne augstāko harmoniku. tīrs AF produkts :D

nedublēšos ar savu RIAA teorijas īso rakstu arī te:

 

http://transformators.lv/2011/vienkarss-riaa-korektorspriekspastiprinatajs/

 

Tagad ar kā reiz klausos plates - ieliku aparātā 6x 4.5V plakanās baterijas - ilgam laikam pietiks.

 

[media]

[/media]

 

http://glass-ware.stores.yahoo.net/aiphpcb.html

 

par šiem ir labas atsauksmes dzirdētas, pats DIY aikido esmu dzirdējis - man patika. taisi pats , jeb pērc plates.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

(labots)

MM - galvai priekšpastiprinātāju_korektoru var atrast visai sakarīgu.

** RRR UP-001C visai labs korektors ar Ortofon galvām, der ar Audio_Technica

** Estonia UP-010 uz lauku traņiem ieejā, labi der ar A.K.G galvām, Shure ar labi skan.

MC- galvai pamēģināšu to lampinieku palaist.

un tad varēs salīdzināt ar Kenwood KHA-50 un Technics korektoru.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...