Jump to content

un nedaudz par LP_Vinilldiskiem, atskaņotākiem un to popularitāti...


Recommended Posts

Man nākamnedēļ taisās ienākties (savedīšu kārtībā) brīnums ar šādu phono daļu:

post-81709-0-75463100-1301858087_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    27

  • Vitalii

    16

  • Tornis

    21

  • makatins

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man nepatīk, ka tām torņa un Vitali Kenwodam - tipa simetriska shēma, bet izejā un signāla ceļā kondensatori un vēl elektrolīti :D man tas netraucē, bet daudziem nepatīk. Ja taisa simetriju + divpolāru barokli, tad tādi nav vajadzīgi IMHO. Ok mans ir prasts un vienpolārs-tad bez lielā C nekādīgi...

 

DSC07421.jpg

 

šī shēma man liekas gana laba :D tiesa balansētajām ieejām.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

... nu šis ir Harman Kardon slavenais 825tais preamps. Elektrolīti varbūt tur ir, bet tauta uzskata, ka skan diktām labi. Provēsim novērtēt.

Link to comment
Share on other sites

bet nu oldskooligs ar bjt u.t.t.. protams, tehniski viss tur ok, THD mazs, ok, ja nu trokšņi lielāki. Tā shēma, ko iepostēju ir no jaunajiem - paralēlie traņi, instr. opamps no diskrētiem opampiem + servo. Fet + kaskodes, šunta tipa atgriezeniskā saite, pretēji tam, ka kādreiz uzskatīja, ka virknes tipa ir labāka. nu tā kaut kā. Protams - tas nenozīmē, ka skan izcili , jāskatās visa sistēma kopumā.

Link to comment
Share on other sites

... ja paskatās , kāds vinilam ir kopējais SNR, tad kāda jēga aparātam to taisīt par 40db lielāku? Var jau izvirst ar nez ko, bet vai tam ir jēga?

Link to comment
Share on other sites

nu tā jau ir, tā jau ir :D es tik te tā pārgudri spriedelēju - pašam pietiek ar primitīvu shēmu, kuru pašlaik netaisos apgreidot.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

shēmiņas, shēmiņas...kura labāka, kura vēl labaka.

galvenais - laba galva un tam iespēju robežās piemēklēt priekšpastiprinātāju_korektoru.

Iz dzīves ir ar gadijumi...kad laba galva un labs preamps ne īpši patīk kā atskaņo muzikālo gabalu.

( p.s. - viena galva labāk sagremo klassiku, cita popsu un cita jau lieliski tiek galā ar metālu. )

- saimniecībā ir jau pie 20. dažādām galvām ( katridžiem) un nesanāk tā laika tā īsti paeksperimentēt...vienmēr atrodas kas cits darāms.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

... nu redzi, man ir viena galva, un atskaņotājam viena, bet es mūziku regulāri klausos, jo galvenais tomēr ir mūzika, nevis tehniskie līdzekļi. Piektdien biju uz operu, Rosīni tomēr dzīvajā vislabāk skan :-)

Link to comment
Share on other sites

galviņa un galviņas...nu katram jau savs funktieris!

- man žēl būtu labu galvu ( labu adatu ) drilēt uz apšaubāmas Vinillplates.

Sagrupējam Vinilldiskus pēc kvalitātes - mehāniskā nolioetojuma un tad jau attiecīgus katridžus vai adatas pielietojam.

Kā jau minēju iepriekš - Ir Vinildiski kurus atskaņoju tikai retos gadijumos, pārsvarā laba vinilldiska kopija magnētiskajā lentā un uz priekšu!

Link to comment
Share on other sites

nu es tāds mazohists neesmu, klausos visu kas patīk :D un neiespringstu. tiesa, manas plates nav dārgākas par 20ls. Bet nu dzīvojam tak vienreiz. nodils, nodrillēsies, nopirkšu citu vietā.

Link to comment
Share on other sites

... klausos visu kas patīk :D

- un neiespringstu. tiesa, manas plates nav dārgākas par 20ls. Bet nu dzīvojam tak vienreiz. nodils, nodrillēsies, nopirkšu citu vietā.

 

katram savs funktieris, īpaša pieeja un nianses darbojoties ar Vinilldiskiem.

- var jau nospēlēt to LP_Vinilldisku un izmest, nopirkt jaunu...bet ja disks ar nr. 00 0000 168 - man gribas to saglabāt ( ieraksts lentā ne sliktāk atskaņojas salīdzinot ar Vinilldisku )

- par jaunajiem Vinildiskiem_2005/2010 nepieminēšu, doma ir tikai un vienīgi par 70-80 izdotajiem Vinilliem.

Link to comment
Share on other sites

Redzi, tas ir attieksmes jautājums. Es gan arī sevi pie mājās stiepējiem - kolekcionāriem pieskaitu, bet man jau nu pofigs, kāds numurs uz diska. Nu, ja to uztver kā investīciju, tad gan. Bet man tomēr saturs, ne forma vērtīgāka. Par skaņu runājot, uz Garbareka koncertu Domā biļetes jau iepirkāt? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Redzi, tas ir attieksmes jautājums.

- man jau nu pofigs, kāds numurs uz diska.

- man tomēr saturs, ne forma vērtīgāka.

 

:)negribu nevienu kaitināt, jā - tā ir mana attieksme pret lietiņam.

http://www.blatata.com/drevn/10165-kak-opredelit-sostojanie-vinila.-proverjaem.html

- pirmās kopijas no master_Bļina vienmēr kotējas...ja to uztver kā investīciju vai dāvana draugam_melomānam.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Krieviem tāds ir tāds folkloras teiciens- "вам шашечки или ехать" (formāli laikam domāta marķēta vai nemarķēta taksometra izmantošana, reāli- vai cilvēkam kautkur jāaizbrauc vai "jāpazīmējas").

 

Tāpat arī mūsu- audiomīļu rindās....

 

Man svarīgs ir saprātīgs kompromiss- laba mūzika par man pieņemamu cenu. Par pārējo tik daudz neiespringstu.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

... man svarīgs ir saprātīgs kompromiss- laba mūzika par man pieņemamu cenu. Par pārējo tik daudz neiespringstu.

 

Tīri saprotami, priekš laba ieraksta jau drusku nākas rēķināties ar brīvajām finansēm.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

http://www.blatata.com/drevn/10165-kak-opredelit-sostojanie-vinila.-proverjaem.html

- pirmās kopijas no master Bļina vienmēr kotējas...ja to uztver kā investīciju vai dāvana draugam_melomānam.

 

Negribu nevienu kaitināt, bet izklīdināšu uzreiz divas urbānās leģendas:

 

1) tajā rakstā visumā jau pareizi uzrakstīts, bet:

8. Иногда могут попадаться грампластинки в левой верхней части конверта которых сделан небольшой прорез или отверстие как от дырокола. Беспокоиться не стоит, это последствия провоза грампластинки через советскую таможню. Надругательству подвергалось небольшое количество грампластинок, скорее всего, те, что привозились штучно теми немногими туристами из СССР, что имели счастье увидеть "западный рай".

 

šim nav nekāda sakara ar PSRS muitu, jau kopš 60jiem gadiem ar apaļu caurumu (Eiropa) vai tādu kā 2mm platu iezāģējienu (USA galvenokārt) marķētas tika nocenotās, uz izpārdošanu, etc. plates. Lai pēc tam citur kā jaunu dārgāk netirgotu, konvertā uztaisīja caurumu. Dažreiz uz centra arī iemarķēja.

 

2) Nav svarīgi, kāds ir matricas numurs, tici man, tu pirmo matricu no divdesmitās neatšķirsi uz ausi. Svarīgi ir, kurš pēc kārtas disks spiedmašīnā ar konkrēto matricu ir uztaisīts. Ja dabū no 10 līdz 100jam eksemplāram - ir OK, jo vienā matricā izgatavojamo disku skaits ir limitēts. BET! uz visiem šiem, no vienas matricas vienā spiedmašīnā spiestiem diskiem ir VIENS un TAS PATS numurs, aiz kam ir reāla iespēja, ka divdesmitais uzspiestais LP no desmitās matricas skanēs mačo labāk kā 5000šais disks no pirmās matricas.

 

Un vispār - kas tas master Bļins tāds ir? Tu domā original master (pirmo, un vienīgo uz stereo samiksēto studijā oriģinālierakstu? Tad zini, ka tas ir tik vērtīgs, ka no tā gandrīz nekad netaisīja vinilam masterus, bet gan no tā veidoja kopijas, no kurām savukārt māsterēja LP pirmo pozitīvu.

Savukārt vinilam no lentes taisīja t.s. pirmo pozitīvu - šellakā grieza ar speciālo griezni iekšā celiņu, tad metalizēja, tad taisīja... nu, tālāk wikipēdija. :-) Gribu tikai teikt, ka tā saucamais "first press" skaitās disku paaudze, kas tika izlaista pirmajā tirāžā pēc albuma ieraksta studijā, un ne vienmēr tam ir sakars ar kvalitāti, drīzāk ar kolekcijas vērtību. Piemēram, first press Japan varēja būt kvalitatīvāks par first press UK, kas savukārt varēja būt labāks par first press Itālijā :)

 

Trešais_Tavas-underscore patiešām >>>> nevar_izlasīt (vismaz saprast ļoti grūti)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Man ir dažas ārzemju plates, kur Nr. ar roku iegravēts un side A un B ar. Kā reiz šodien 6 no rīta pastnieks atnsa vienu stilīgu plati vakarā iemtīšu bildi :)

 

Lūk kāda plate ienācās no GRANDMONO, Amsterdama liekas:

 

DSC07424.jpg

 

Plates ar stilu - kompletā 2 plates + dzeltenas CD + netkarīgi no plates iepakojuma sūtītāja paciņā ievietota dziedātājas foto :on_the_quiet2:

 

Atnāca 5 dienu laikā.

 

Un vēl vecajai galvai uzliku jaunu adatu (20eur ebaja) - lai jaunām platēm jauna adata - oriģinālajai 30 gadi kā nekā :D

 

 

ļepota:

 

DSC07427.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kāpēc šajā diskusijā datu nesēju plati dēvē vienas ķīmiskās vielas vārdā par vinilu?

Link to comment
Share on other sites

kaspich

laikam, mans entuaazisms ©_Jdat saak noplakt. paskatiiju sheemas, palasiiju, kaa gudri meegjina runaat osscar.. un atcereejos skarbo realitaati, kur shaadu mega sheemu vietaa ir uzchibinaats vens totaals suuds no iesaaceeju apcirknjiem.. :p

osscar, tas Tavs RIAA prekorektors tieshaam ir meesls. skarbi, ka/kad taa saku, bet citu vaardu man taa raksturoshanai nav. un tas ir traki - konceptuaali/pamatlietaas ir fail.

un visa mana veelme ieglubinaaties ©_autors_nezinaams sheemaas pazuda..

Link to comment
Share on other sites

tas Tavs RIAA prekorektors

ja Tu neiznjemtu vaardus no konteksta, buutu vieglaak :) Man shkjiet, ka saakotneeji bija- Fiksais RIAA, un tas konceptuaali maina lietas buutiibu :p

Link to comment
Share on other sites

kaspich

nu, es gan nevienu nefikso konstrukciju nesmu redzeejis :p varbuut kljuudos. tad luugums atraadiit :)

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Ingus Baušķenieks : Luksus lieta, tas ir viens, bet pilnīgi normāla, elementāra vinila rūpnīca to visu dara... Kā tu iesniedz materiālu? Aizsūti kompaktdisku. Tad attiecīgi viņi uzliek savus krakšķus virsū. Tas ir absurds un muļķība. Ja es būtu gribējis procesēt savu mūziku ar tādu procesoru, kā to izdara vinila plastmasa, tad taču es to savā māsterā jau būtu izdarījis.

Visa intervija : http://www.tvnet.lv/muzika/intervijas/377829-bauskenieks_un_ciparu_moski_sarunas_2dala .

Link to comment
Share on other sites

skaidrs, ka tehniski tas fiksais riaa ir prasts - švaks psrr, tātad vajag labu barokli,C signāla ceļā, pasīvais riaa - starp kaskādēm filtrs nevis atpakaļsaitē...tātad nav rezerve. Bet kā fiksais variants der- turklāt nav augsto H un skan ausij tīkami. es ir par slinku - pagaidām netaisos citu būvēt.

Link to comment
Share on other sites

Es šobrīd lietoju divus preampus - Harman Kardon PM660 iebūvēto un UHER Royal UPA-400. Klausoties vecus vinilus ar vidējas klases Audio Technica MM galvu ar eliptisko adatu, starpība pārāk nav jūtama, kaut shēmas atšķiras. Pēc brīža shēmas ielikšu.

HK shēma izskatās "krutāka", bet manas ausis starpu nedzird. Pieļauju, pie audiofīlu vinila un labākas akustikas kaut ko sadzirdētu, bet tā - nepakam neizdodas :)

post-81709-0-31250300-1306003119_thumb.jpg

post-81709-0-63215900-1306003126_thumb.jpg

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

kaspich

skaidrs, ka tehniski tas fiksais riaa ir prasts - švaks psrr, tātad vajag labu barokli,C signāla ceļā, pasīvais riaa - starp kaskādēm filtrs nevis atpakaļsaitē...tātad nav rezerve. Bet kā fiksais variants der- turklāt nav augsto H un skan ausij tīkami. es ir par slinku - pagaidām netaisos citu būvēt.

 

redz, es atljaushos apgalvot, ka pat no liidziigas sarezgjiitiibas shemaam ir izveelets konceptuaali greizaakais variants. kuram, bez Tevis piemetajiem fail, ir veel chupinja citu [ne mazaaku]. tb, mani bisku [es atvainojos] kaitina paargudra runaashana par augstaam materijaam [biezhi - sadzirdetu/paarfraazeetu vispaariibu liimenii], kad pashu veikums ir.. tik taalu kaa liiidz kosmosam..

 

 

Torni, tas 2. ir korektaaks, bet nu briinumu tur arii netruukst.. nez, mok inzhenieri kaut ko sapiipeejushies, hvz.. :D

Labots - kaspich
Link to comment
Share on other sites

Skats no malas - kaspich te tik bārstās ar "fail" un tamlīdzīgi par visu un jebko, bet tā arī nepaskaiudro KAS tieši tur ir tas "fail" ...

Klausies pārgudrīti, varbūt pagodināsi arī mūs, zemos cilvēciņus, un paskaidrosi kas tieši ir konkrētās shēmās ir "fail" ?

zin, bez apvainojumieme, bet šitāds tonis vienkārsi tracina.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

Skats no malas - kaspich te tik bārstās ar "fail" un tamlīdzīgi par visu un jebko, bet tā arī nepaskaiudro KAS tieši tur ir tas "fail" ...

Klausies pārgudrīti, varbūt pagodināsi arī mūs, zemos cilvēciņus, un paskaidrosi kas tieši ir konkrētās shēmās ir "fail" ?

zin, bez apvainojumieme, bet šitāds tonis vienkārsi tracina.

 

varu paskaidrot, kas ir fail.

bez piemineetajiem truukumiem, ir veel sekojoshi/buutiski:

1. in feta slegums. slogots ar ppretestibu, ne kaskodes sleegumaa. liidz ar to Cin sanaak liela shaadai kaskaadei [Millera efekts], pieaug gan faazu nobiides nerunaajot par salaagoshanu ar galvu], gan arii THD deelj paarejas C moduleeshanaas [taas simulaacijas softi neuzraada]; shii probleema ir arii 2.kaskaadei;

2. deelj nekaadas ooc kopeejais K ir atkariigs no fet parametriem/eksemplaariem. nerunaajot par papildus briinumiem, mainoties Uds

3. speeciigas paarslodzes gadiijumaa pieljauju, ka izieshana uz darba rezhimiem ir stipri suudiigaaka kaa korekta preampa paarejas raksturlikne [shis buutu jaaparekjna. neesmu to dariijis, jo ne es to sheemu izveeleejos]

4. abi feti bez obratkas un/vai rezhiimu stabilizeeshanas. ljoti rupjsh risinaajums. THD aug dramatiski, pieaugot liimenim, rezhiimi braukaa neadekvaataas robezhaas

5. deelj p.4 feti ir jaapiemeklee kas arii liecina par ljoti zemu sheemas liimeni]

 

sore, tie ir pirmie solji. nekas vairaak. Tev ir kas piebilstams?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tie, kuri pazīst kaspich no Elfa foruma par tiem "fail" vairs sen nebrīnās. Bet vispār viņš fišku rubī, ir vērts iekausīties, tik tāds nedaudz skarbs...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaspich

Tie, kuri pazīst kaspich no Elfa foruma par tiem "fail" vairs sen nebrīnās. Bet vispār viņš fišku rubī, ir vērts iekausīties, tik tāds nedaudz skarbs...

 

es censhos izraisiit kaadu interesi, ar domu, moska kaads veltiis 5min, lai PATS paskatiitu, padomaatu, kas ir fail. bet, izskataas, ka slinkums+stulbums ir nelabojama liga :)

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

Es šobrīd lietoju divus preampus - Harman Kardon PM660 iebūvēto un UHER Royal UPA-400. Klausoties vecus vinilus ar vidējas klases Audio Technica MM galvu ar eliptisko adatu, starpība pārāk nav jūtama, kaut shēmas atšķiras. Pēc brīža shēmas ielikšu.

HK shēma izskatās "krutāka", bet manas ausis starpu nedzird. Pieļauju, pie audiofīlu vinila un labākas akustikas kaut ko sadzirdētu, bet tā - nepakam neizdodas :)

post-81709-0-31250300-1306003119_thumb.jpg

post-81709-0-63215900-1306003126_thumb.jpg

 

...viss jau būtu ļoti labi - ja LP_Vinilatskaņotāja galvu ar uzrādītu ( priekš apskaidrības )

pēc attēla visai sakarīgi RIA_korektori, neticu ka nianses nelien cauri.

 

priekš testiem...pagaidām - turu 2x JVC QL_Y3F atskaņotājus ( nevainojamā, perfektā elektromehāniskā stāvoklī _ gultnīšiem atjaunota smazka, elektro mikrolifts paceļ un nolaiž tonarmu mīksti...nemētā ar uzrāvienu - raksturīga parādība kad pēc 30xx gadiem iztek specīlās viskozitātes smāķis )

testam divas vienādas pēc satura un kvalitātes LP_Vinildiski un laižam testu...10 ms. pilnīgi pieteiek lai ātrumā nianses nepazaudētu.

Vēlams labs skaņas noņēmējs - galva no 10 - 50 000Hz MC tips ja to atļauj RIA_Preamps vai MM galva ar labiem paramertiem.

 

http://fotki.lv/?x=O...KFwlNDc=&size=1

 

JVC MC L10 .... http://www.vinylengi...vc/mc-l10.shtml

Audio Technica ATOC7 ..... http://www.vinylengi...ica/atoc7.shtml

nianses: labas austiņas ( stereo ) nedaudz pacietības, pamainam atskaņošanas materiālu...( klassika, vokāls, vieglais rocks ) un būs tās nianses!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

He, nejauši uzdūros šim video- Ja gribat zināt, kā skan gramafons, vai vienkārši ir aplauzta adata, bet nu ļoti gribas dzirdēt vinilu, varat izmantot šo metodi. Pats arī domāju pamāžoties ar kādu veco plati, jāatrod tik ar 78RPM, tām ir platākas gropes. :)

 

Neesmu gan nekad dzirdējis īstu, lielu gramafonu ar misiņa trubu, tās gan jau slepkavo plates ātrāk par pjezo galvām :D

 

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Kad biju galīgi sīks, uz tādiem papīrmalkas mūzikas centriem, kā RRR Akords un Melodija 101 Stereo esmu eksperimentējis ar 78 rpm platēm un sērkociņu, kuram viens gals noasināts (lai braukātu pa plates gropi), un otrs gals pāršķelts 2 daļās, un pa vidu ielikta neliela kartona 'membrāna'. Efekts līdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Pamēģināju uztaisīt tā, kā rādīts tajā video, bet nemācēju papīru pietiekami spicu uzlocīt, tāpēc izdomāju pamēģināt citādāk. Un skanēja arī. :) Ja kas, tad pamēģinot uz normāla atskaņotāja noklausīties to plati, ārā nāca vairāk šķākoņa nekā skaņa, tātad, plate metama. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=82qg1Up_O8I

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

platei gan tas par labu nenāk :D ko var māžoties, jā - kā tad elektrību nevajag ? ar roku griezīsi vai ? tad labāk izdur tai taurei galā adatu cauri - tad skanēs....kaut ja galva slīd pa palati - tā tāpat dzied tīri labi - var dzirdēt.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Ļoti atvainojos par to, ka šo postu neieliku pērk/pārdod sadaļā, bet diez vai mani tur uzklausītu kāds, kurš vinilu klausās! :happy:

 

Tātad. Varbūt kāds var piedāvāt par adekvātām cenām plates, kuras pašam nepatīk vai ir apnikušas? Interesē regejs (Bobs mārlijs, UB40, 10 ft. ganja plant, Steve kekana, Richie spice uc.), Instrumentālais(!) džezs (Miles Davis, Count Basie, Duke Ellington.. ) un arī reps, par to gan šaubos, vai kādam tāds būs, bet nu cerība mirst pēdējā! :boast:

 

Piedāvājumus raksties tepat vai PM, kā pašiem ērtāk!

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

nu to es saprotu, uz neko lētāku jau arī neceru. Tomēr tie liekie- varbūt ir kāds LP, kurš mani varētu ieinteresēt?

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ej uz veikaliem Upe, LP un Lira - tur var dabūt plates.

Par LP nezinu, bet Upē un Lirā ir dabūjamas lietotas plates. Protams, stāvoklis jānovērtē pašam, bet cenas ir vidēji ~5 Ls par plati. Atsevišķi eksemplāri ir lētāki, citi dārgāki.

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

O, paldies! Tuvākajās dienās aiziešu. Zinu ka LP veikalā čalītim savs atskaņotājs tur stāv. Kā ar citiem veikaliem? Vait ur plates tikai "uz aci " jāskatās? :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...