Jump to content

Vēlos iegādāties plašu atskaņotāju


donis7
 Share

Recommended Posts

Tornis, kāpēc Tu domā, ... <skip>

 

Ar vārdu "jau" es domāju izmaksas, kas sanāk zem 100Ls, savukārt Maestro tika pieminēts sakarā ar iespējamo dāvanas saņēmēju. Es ļoti atvainojos, ja vectēvs īstenībā uz vinila klausīsies clubmixus un/vai SOAD! :-)

 

Jāni, humora izjūra jātrenē regulāri! ;-)

 

PS Man ir pāris pastiprinātāji uzkrājušies, bet vinilaparāti visi ir vai nu aizrunāti vai vēl restaurējami, teorētiski ir viens ONKYO CP-1015A, bet jāmazgā, vāks jāpulē...

http://www.radiomuse...o_cp_1015a.html pusautomāts - tātad, jāuzliek adata ar roku uz plates, izslēdzas gan pats.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Eseller

Long John, paldies, es noteikti apdomāšu! Tad, cik no Jums saprotu - galvenais ir DIRECT DRIVE, AUTOMĀTS vai PUSUTOMĀTS (vecākam cilvēkam labāk automāts) un tad Tornis uzstāj, ka jābūt standarta tonarmam nevis lineārajam. Vai pareizi? Un Long John tādi ir! Es arī skatījos tajā vācu e-bajā, tur arī par sakarīgām naudiņām var dabūt visādus aparātus, kas parādās it kā pie HI-END, bet vai tā ir, nezinu!

Link to comment
Share on other sites

... es neuzstāju, esmu konervatīvs, jo tie pārgudrie aparāti , khm, kā lai to saka - nu, jo vienkāršāks, jo ilgāk kalpo.

Kāds kādreiz ir dzirdējis stāstu par salauztu lauzni? ir? Es neesmu!

Bet par salūzušu modernu motorzāģi?

LŪK!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Long John, paldies, es noteikti apdomāšu! Tad, cik no Jums saprotu - galvenais ir DIRECT DRIVE, AUTOMĀTS vai PUSUTOMĀTS (vecākam cilvēkam labāk automāts) un tad Tornis uzstāj, ka jābūt standarta tonarmam nevis lineārajam. Vai pareizi? Un Long John tādi ir! Es arī skatījos tajā vācu e-bajā, tur arī par sakarīgām naudiņām var dabūt visādus aparātus, kas parādās it kā pie HI-END, bet vai tā ir, nezinu!

 

Par to, kādam jābūt vislabākajam vinilatskaņotājam, "ar putām uz lūpām" cīnās desmitiem un simtiem audiomīļu forumos. Ir lasīti pat tādi brīnumi, ka itkā diska pievads ar gumijotu starp-rullīti ļauj iegūt detalizētāku, bagātāku utt utml skanējumu....:) Bet paši cīnītāji "aklās" noklausīšanās laikā nereti nespēj atšķirt vienu no otra...:) Kaučkā takš audiofīļiem vajag pazīmēties, lai izceltos pārējo mirstīgo vidū..:).

Taču tomēr domāju ka , piemēram Technics inženieri nav galīgie auni un izteiktas muļķības neprojektē. Vienkārši ir dārgākas un ir lētākas klases aparāti, kuru reālā skanējuma atšķirības ne vienmēr pamanāmas. Tas tāpat, kā auto pasaulē- vai tad ar dārgu dabīgo ādu un koku iztapsēts Bentley aizvedīs labāk, nekā normāls "tipveida" Audi A6?...:)

Tādēļ joprojām uzskatu, ka vidusmēra klausītājam (bez īpašām Hi_End prasībām) vispareizāk ir izvēlēties populāru, kvaliatatīvu laba brenda aparātu ar MM galviņu pēc savas gaumes un miers! Ja kas- vieglāk būs remontēt vai atrast rezerves galviņu (siksniņu utml)

 

Ja runā par tehniskajām niansēm, katram paveidam iespējams dažāds izpildījums- arī Direkt Drive var būt primitīvas konstrukcijas , bet toties siksniņas piedziņa- perfekta un precīza, bezmaz rakstāmgalda lielumā :

http://cgi.ebay.de/P...=item519833baa0

 

Arī piedziņa ar rullīti starp motoru un disku var būt dārgajos pro-aparātos:

http://cgi.ebay.de/EMT-930-st-EMT-929-new-EMT-139-st-b-replica-/180636404001?pt=Plattenspieler&hash=item2a0ec4c921

 

Bet automāts, (tāpat kā autiņiem automātiskā ātrumkārba) ir tikai ekspluatācijas ērtība un neliecina par aparāta līmeni. DJ atskaņotāji vispār ir pilnīgi manuālie- pat bez autostopa. Mājas lietošanai es tādu neņemtu.

 

Ebajā var nopirkt daudz ko. Taču neaizmirsīsim, ka starp Ebay pārdevēju un cerīgo pircēju ir dažāda apzinīguma pasta un loģistikas kantoru krāvēji, bet vinilatskaņotāji ir ļoti trausla un vārīga manta. Diemžēl gana bieži iepakojums nav ideāls un, atverot gaidīto paku, tajā ieraugi dažāda izmēra atlūzas- manta ir norakstāma rezerves daļās. Bez tam aparātiem ir ap 30 gadu un lielākā daļa nav labākajā stāvoklī. Ja nav "taisnas rokas" un zināšanas, vinilatskaņotāju pirkšana Ebajā ir visai riskants pasākums. Toties pērkot šeit, visu var reāli izvēlēties, pārbaudīt un novērtēt! Un ir arī kam pa muti iedot krāpšanas gadījumā..:) Bet Ebajā var tikai ielikt negatīvu Feedback.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
Ebajā var nopirkt daudz ko. Taču neaizmirsīsim, ka starp Ebay pārdevēju un cerīgo pircēju ir dažāda apzinīguma pasta un loģistikas kantoru krāvēji, bet vinilatskaņotāji ir ļoti trausla un vārīga manta. Diemžēl gana bieži iepakojums nav ideāls un, atverot gaidīto paku, tajā ieraugi dažāda izmēra atlūzas- manta ir norakstāma rezerves daļās.

- Bez tam aparātiem ir ap 30 gadu un lielākā daļa nav labākajā stāvoklī. Ja nav "taisnas rokas" un zināšanas, vinilatskaņotāju pirkšana Ebajā ir visai riskants pasākums.

 

>> nu nav jau tik traki kā Tu mālē, iepriekš var taču visu daudzmaz sarunāt ar pārdevēju, kas un kā...palūgt lai iepako dubultpakā.

* Ja neparakstās - gaidam nākamo kārojamo mantiņu.

ja njem pa kapeikām, da kāda tur stapība...tāpat jau remotējams un pucējams.

 

:on_the_quiet2: principā - dārgas mantiņas pārdevējs ar nesūta pa pastu, tās jāsavāc pašam pircējam.

Ir gadijumi, kad ir spec pasūtijums...augsta cena kvalitatīvam krāmam. Nākas pārdevējam izlūgties lai preci iepako rūpīgi...par papildus samaksu. ( risks protams vienmēr pastāv ) p.s - ar Poļu, Turku izcelsmes pārdevējiem darijumos neielaižos...ir gūta pieredze, da ar problēmu mazāk.

- pirms pirkšanas ir iespējas sazināties ar pārdevēju, lai saprastu ko višs apņemas un ko ne izpildīt.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Long John

Vitālij, es nemālēju, es stāstu no gana bagātās Ebay pieredzes!...:)

Vienmēr uzrakstu atskaņotāja pārdevējam vēstulīti ar lūgumu pakot disku, atsvaru un galvu atsevišķi un pārsvarā arī tie pārdevēji pacenšas iepakot kārtīgi.

Bet tomēr gadās arī tādi, kas tikai viegli "pielipina" disku savā vietā ar skoču, centīgi ietin visu aparātu vairākos deķos vai porolonos, bet krāvējs to paku iemet fūrē "kājām" gaisā un tad smagais disks nokrīt akrila vākā un visu ceļu līdz Latvijai centīgi dragā to aparātu...:(

P.S. Man prieks, ka daži joprojām var pirkt aparātus pa simtiem latu.

Es gan diemžēl no penzijas varu atļauties tērēt tikai dažus desmitus un cerēt, ka viss būs OK....:)

Dārgās mantiņas esmu pircis tikai paziņām ar priekšapmaksu un, paldies Dieviņam, viss ir beidzies labi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Te nu var piekrist Long John. Pats nesen iegādāju vienu vinila atskaņotāju, kuram pārdevējs bija ar skoču kārtīgi aizlīmējis vāku un iepakojis kastē. Nebija ne disks noņemts, ne galviņa ne atsvars. Uzskatu, ka man ĻOTI PAVEICĀS, ka vāks bija vesels, tikai nedaudz no iekšpuses noskrāpēts. Galviņa (adata) protams bija metama. Tiesa gan - pats vainīgs, nebiju pārdevējam devis norādījumus + vācu valodu saprotu tikai ar google translate palīdzību.

Link to comment
Share on other sites

ŠIM pārdevējam es uzrakstīju visu par tellera noņemšanu u.t.t. Vācu valodā! Laikam vajadzēja rakstīt turciski vai arābiski... :|

 

https://picasaweb.go...slv/SONYPS3300#

 

eBajā bildē uz vāka nebija nevienas skrambiņas. Tagad vāks lupatās, galva lupatās, tonarms saskrāpēts un saliekts, ASS!!!! saliekta. Panelis noskrāpēts... Jau nedēļu ar šo te darbojos un vēl gala nav. Asi uzliku citu. Tonarmu iztaisnoju.

 

PS Es nepieskaitu sevi pie trūcīgajiem, un arī ar santīmu dzimumsakaros nestājos, bet arī 599 EUR vērts 40 gadus vecs rosenwood tablē iemontēts biezais JVC var pastā uz grīdas no ratiem nokrist...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Ak, šausmas.... :| kaut kādi šausmu stāsti!!! Bet kā reaģē pārdevējs, ja sakāt, ka sūtīsiet atpakaļ? Tomēr viņa vaina, ka nav kārtīgi iepakots.. un, ja pasts sabojājis, tad lai izmaksā kompensāciju pārdevējam, bet pārdevējs, lai atgriež naudu!

Link to comment
Share on other sites

Jautājums no manis, kā jauniņā plašu jomā - kas tas par plastmasas rimbuli nāk līdzi dažiem aparātiem (citiem melns, citiem balts)? arī tam sony tāds redzams malā ?

Link to comment
Share on other sites

Laikam tu domā adapteri priekš 45 ātruma platēm. Ja kādam tāds lieks, labprāt savāktu ;)

 

Ak, šausmas.... :| kaut kādi šausmu stāsti!!! Bet kā reaģē pārdevējs, ja sakāt, ka sūtīsiet atpakaļ? Tomēr viņa vaina, ka nav kārtīgi iepakots.. un, ja pasts sabojājis, tad lai izmaksā kompensāciju pārdevējam, bet pārdevējs, lai atgriež naudu!

 

Tur jau tā lieta, ka tas ir ebajs - tu samaksā, pārdevējs nosūta un viss tālākais viņam pie kājas. Uz naudu atpakaļ vari necerēt. Arī ja preci neatsūta vispār - ja maksāji ar paypal tad dabūsi naudu, ja ar pārkaitījumu, tad sveiki Gauja... Vācijā parasti samaksa notiek ar pārskaitījumu... Tā ka vilkšana no turienes saistīta ar zināmu risku, tādēļ tā nav nekāda medus maize, kā te varbūt daži iedomājas...

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

jap manam ar šitas nav, bet kaut kā nepardzīvoju. laikam būs pazaudēts.

Link to comment
Share on other sites

Man pārdevējs pieņēma pay-pal, pat zemāk rakstīts, ka var atgriezt 2u dienu laikā... tā kā šajā gadījumā :good: Bet vienalga - uztraukums... bet, kas neriskē, tas nevinnē un šampi arī nedzer!

Link to comment
Share on other sites

kādu tad aparātu paņēmi ? pakārdini mūs :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

To, kuru Jūs te nolikāt - sony ps-fl77, jo tētis lūdza TIKAI un vienīgi izbīdāmo, jo viņam tik tiešām nav vietas, kur to novietot - tad būtu jāpērk jaunas mēbeles. Es gan atradu vēl vienu izbīdāmo - Grundig PS 5600 : http://cgi.ebay.de/G...=item1e622a6740 Bet paņēmu pirmo

Labots - donis7
Link to comment
Share on other sites

Ja pārdevējs eBajā tirgo ar norādi ka aparats ir vecs, bez garantijas un atpakaļsavākšanas, tikai bastleriem, tad nekāda cerība nepaliek. Tu pērc vecu kaku uz savu atbildību :)

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
Ja pārdevējs eBajā tirgo ar norādi ka aparats ir vecs, bez garantijas un atpakaļsavākšanas, tikai bastleriem, tad nekāda cerība nepaliek. Tu pērc vecu kaku uz savu atbildību :)

 

 

Manuprāt - lietotai precei garantija nepastāv un sabojāto preci ( kas radusies preci transportējot līdz adresātam, vai prece vispār pazūd pa ceļam, vai prece pie jaunā saimnieka iziet no ierindas ) pārdevējs PRECI atpakaļ nepieņem un tas punkts ir iekļauts Vācijas civillikumā par lietotu mantu tirdzniecību.

Ar to ir jārēķinās...te Jānis varētu sniegt komentārus.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt jau eBay pārdevējam ir obligāti jānorāda, vai viņš preci ņem atpakaļ vai nē. Ja ņem, viņs var uzskaitīt savus nosacījumus un gadījumus. Ja sūtat ko svarīgu vai vārīgāku, nu nepažēlojiet dažus latus un paprasiet pārdevējam piepirkt klāt papildus apdrošināsanu transportēšanai, ja kas tiek sabojāts vai pazaudēts. Tiesa, tas diezin vai tas strādās, ja manta iekšpusē būs bojāta, bet iepakojums no ārpuses vesels.

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

Laikam tu domā adapteri priekš 45 ātruma platēm. Ja kādam tāds lieks, labprāt savāktu ;)

 

 

 

Tur jau tā lieta, ka tas ir ebajs - tu samaksā, pārdevējs nosūta un viss tālākais viņam pie kājas. Uz naudu atpakaļ vari necerēt. Arī ja preci neatsūta vispār - ja maksāji ar paypal tad dabūsi naudu, ja ar pārkaitījumu, tad sveiki Gauja... Vācijā parasti samaksa notiek ar pārskaitījumu... Tā ka vilkšana no turienes saistīta ar zināmu risku, tādēļ tā nav nekāda medus maize, kā te varbūt daži iedomājas...

 

:on_the_quiet2: ...ja prece pazūd - sveika gauja!

jess..eBays nav medusmaize, tas toč. Ir ar pārdevēji kas vienu un to pašu preci vairākās izsolēs notirgo...iedomājos tos izsoļu vinnētājus.

- ja summa nav liela...nekas briesmīgs - ugunskrustības.

ja summa sastāda jau vairākus simtus, nepatīkami jau ir maigi teikts. ( Ir ar iegūta pieredze, ne tā labākā...pieredze jau ir )

labs ir, te jau OF-topiks veidojas.

 

Pirmkārt jau eBay pārdevējam ir obligāti jānorāda, vai viņš preci ņem atpakaļ vai nē. Ja ņem, viņs var uzskaitīt savus nosacījumus un gadījumus. Ja sūtat ko svarīgu vai vārīgāku, nu nepažēlojiet dažus latus un paprasiet pārdevējam piepirkt klāt papildus apdrošināsanu transportēšanai, ja kas tiek sabojāts vai pazaudēts. Tiesa, tas diezin vai tas strādās, ja manta iekšpusē būs bojāta, bet iepakojums no ārpuses vesels.

 

 

99% ( privātpersona ) - pārdevējs preci atpakaļ nepieņem!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Jautājums vinila spečukiem :

 

kādas ir pazīmes no pieredzes , kad laiks mm galvai adatu mainīt > ? augšas degradējas vai kas cits ? esmu sagādājis rezerves adatu, tāpēc gribu saprast vai ir kāds noskrējiens vai pazīme, pēc kuras toč zini, kad jāmaina.

 

paldies.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Atkarībā kāds nodilums- pamatīgi nodeldētas adatas vispār negrib spēlēt, bet tikai "šļūc" pa plati. Mikroskopā tādai var redzēt nevis smailu konusu, bet tupu cilindru...:)

Tātad, ja ir piejams mikroskops, adatas nodilumu var diezgan labi redzēt.

Nedaudz padilušai adatai tiešām varētu būt pazemināta augšu atdeve. Tavam aparātam ir SME tipa galviņas turētājs (headshell) un ir ļoti viegli to apmainīt- piemēram, var aizlienēt citu no kolēģa, salīdzināt un reāli novērtēt maiņas vajadzību.

Melomāņiem jau parasti mēdz būt vairākas galvas ar dažādām adatām priekš dažādām platēm (gan stila, gan tehniskā stāvoklā nozīmē)

 

Tā kā, ja ir luste un nauda, var iepirkt jaunu galviņu ar visu turētāju:

 

http://www.discomania.lv/7960

 

Būs etalons, ar ko salīdzināt veco. Un arī rezerves komplekt...:)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

skaidrs, paldies par padomiem. galva jau ir ar rezerves pagādāta :)

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

Jautājums vinila spečukiem :

kādas ir pazīmes no pieredzes , kad laiks mm galvai adatu mainīt ?

augšas degradējas vai kas cits ?

esmu sagādājis rezerves adatu, tāpēc gribu saprast vai ir kāds noskrējiens vai pazīme, pēc kuras toč zini, kad jāmaina, paldies.

 

- drusku iekomentēšu,

Jānis jau labi paskaidrojis kas un kā notiekas pie nodzītas adatiņas.

** nodzīta adata jau pirmkārt bojā pašu LP_Vinildisku:

Adata ir konussa formas, bet sānu maliņas ir speciāli uzasinātas ar noteiktu elipses leņķisko lielumu_formu.

Perfekta adatas forma zem mikroskopa - sānu malas spīdīgas, praktiski nav matētas. Stipri nolietotai adatai šānu mala ir matēta, švīkaina - pat plakanas formas ( nav radiussa ) ar izdiluma pakāpi mikronos_0.01-002mm.

No mehānikas viedokļa var salīdzināt: at Vītnes savienojums ( skrūve un uzgrieznis )

Arī adatiņa slid pa skaņas celiņu neiesēžoties līdz vinildiska skaņas celiņa gropes apakšējai pamatnei, paliek spraudziņa - 0,05mm.

Kad adatas smaile jau sāk bagarēt gropes pamatni...ienes atskaņojamajā audio materiāla papildus šņākoņu_troksni kas nav audiomateriālā.

Priecāšos, ja kāds tomēr būs izpratis manis sacīto.

 

Uz laba LP_Vinildiska uzliekot jaunu adatiņu var jau saklausīt izmaiņas muzikālajā skanējuma, ja kas - testē ar speciālu LP_Vinildisku speciāli paredzētu šādam processam.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Long John

Vitālij, man tāda maza ķecerība par terminoloģiju.

Vai tad Tu citu vinilplašu formātu, kā LP, nemaz neatzīsti, jebšu Tev tāds iemīļots termins (LP_vinildiski)?

Man, piemēram , ir gana daudz singlu (45 rpm ar lielo caurumu) ar veciem labiem gabaliem, kuri nav lielajās platēs. Tos dažreiz labprāt paklausos...

78 rpm gan jau šķiet pilnīgi garām, kaut arī dažas tādas plates un pat pāris atskaņotāji arīdzan kolekcijā ir.

Link to comment
Share on other sites

DSC07356.jpg

 

patīkami sestdienu uzsākt ar kafijas tasi + ieslēgt plašu atskaņotāju :):good: tikai pipuki šķībie vēl korpusu nav piegādājuši, tāpēc visā tā padarīšana mētājas plika . Un vācieši ar pipuki, manas sade un katie melua plates nav atsūtījuši...bet ir ko paklausīties no krājumiem - šis tādas agrīnais LV lounge tipa instrumentālais ripulis, baigi patīk tādā rītā kā šodien.

Nav ko pa terminoloģiju kasīties :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

nu te notiek visaadae runas par adataam...kaartridziem....LONG JOHN pat silku iedeva http://www.discomania.lv/7960 kur to visu var nopirkt bet.....neviens nav pastaastiijis kaadus kartridzus pirkt maajas apstaakliem.....tur ir visaadas formas ....es varu iet un pirkt VIENALGA kaadu? ...jeb kaa...

Link to comment
Share on other sites

nu jaa it kaa leetaakaa buutu AUDIO TECHNIKA bet vinu tur nav....ko es zinu nemt iesmeerees un ko ta es dariis?piemeeram Battle Track Catridge with Scratch Headshell black

preces kods: 219862....kas tas pa zveeru?taadu var nemt?

Link to comment
Share on other sites

Tā scrač nebūs īsti piemērota mājas vajadzībām.Man ir audiotechnika at-91 jauna-15ls paņem pamēģini,nepatiks atdosi atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

jaa nu re lieta taada ka man ir AUDIO TECHNIKA galvas (protams lietotas)sarkanaa un baltaa......gribeetu pameeginaat kaut ko citu...varbeet biku daargaaku vai...a kas taa SHURE SC35C i pa galvu?

Link to comment
Share on other sites

Paņem lētāko Grado uz Stabu ielas salonā (Audiostars laikam, es aiziet māku, nosaukumu neatceros).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...