Jump to content

kādu fotokameru ņemt labāk?


vidze4
 Share

Recommended Posts

Tapēc ka spogulenes galvenais trumpis ir nevis ekstras , bet iespēja ietekmēt rezultātu atbilstoši savām radošajām iecerēm . Bet to ir jāmāk .\

Taču , ja Tev ir labs padomdevējs ,un vēlme , uz priekšu - šī nav sliktākā lieta ar ko saslimt :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Peleecis

    12

  • versatile

    13

  • Gestapo

    13

  • vidze4

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sorry, iespraukšos diskusijā. Iesakiet labu ziepītī tajā pašā cenu kategorijā., resp. +/- 200 ls. Laiks nomainīt savu 5-us gadus veco Canon Powershot 520. Prasības nekādas specifiskas nav. Ikdienas fočēšana. Kādi filmiņu uzfilmēt. Lai būtu ātrs. Gabarītiem nav nozīmes. Var būt Canon, ja viņiem ir saglabājies tā pati ērtā pārdomātā vadība. Var būt arī cits ražotājs, piemēram ko sakat par NIKON COOLPIX P100?

 

A

Link to comment
Share on other sites

versatile

Canon S95 ir kardinoshs. Tapat ka G11 vai G12, kursh nu tur pedejais. Tiesa, mazliet arpus budzheta.

Link to comment
Share on other sites

nu vēlme toč ir.. jo ar bildēšanu ir saslimts jau sen.. bet kaut kā iespēju nebija, lai tiktu pie drusku labāka aprāta.. bet tagad kaut kādas parādās un tad ir jāgrābj jau kaut kas labās, lai nav jāpārmaksā. (protams saprāta normās) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Peleeci.. tam es tev piekrītu.. vakar ar vienu tur džeku runāju, ko ņemt, ko nē, un tikām jau labā azartā, ka no 250 Ls jau līdz 450 ls.. starpība bija laba.. :D bet nu šodien drusku piezemējos pie 300 Ls robežās.. nu +/-... :)

 

 

nu vispār tagad atkal vairs nesaprotu - biju nosvērusies uz Nikonu.. tagad jau atkal šaubos.. mož ka ņemt Canon...

Labots - vidze4
Link to comment
Share on other sites

Canon un Nikon ir līdzvērtīgi brendi, tiesa gan Nikon lētais gals ir pamatīgi apgraizīts fīču ziņā - ne motora bodijā ne kā. Bet vislabāk izvēlies to zīmolu, ko lieto rati, trauki un paciņas, sory, radi, draugi un paziņas, tad varēsi vajadzības gadījumā stiklus u.c. pričendāļus aizņemties ;)

Link to comment
Share on other sites

a motors bodijā ir svarīgs vai ne tik ļoti..? ko viņš dod.? kāda funkcija..?

Labots - Žaks Kustō
fonti
Link to comment
Share on other sites

versatile

<infantils retardeetu radijumu bez gaumes fonts on>ko viņš dod.? kāda funkcija..?</infantils retardeetu radijumu bez gaumes fonts off>

 

 

pa lielam fotoaparatam vispar ir tikai 3 funkcijas - sleedzis, diafragma un iso. ja jau kursos esi gajusi, sho vajadzeja zinat.

fotografet zaljaja auto rezhima vai "skrienosha virinja/portreta/pukjites" rezhima ar spoguleni ir idiotisms.

ja tu taisies pirkt spoguleni lai publiskas vietas visus zhiblinatu ar iebuveto zibspuldzi (pie kam, pilnigi bez rezultata!) tad varu teikt tikai vienu - kaut rokas nokalstu...

 

fokuseshanas notiek objektiiva,a lecas jabida zhurpu-turpu. to dara vai nu motors pasha objektiva vai ar kardaanu piedzen motors no kameras. canon eos sistemai ir tikai motori objektivos, un dalas divas grupas - parastie un usm. usm dalas vel sikak, bet tas tevi toch neinteresee. usm labaki - klusaki un atrai. nikonam ir dazhadi objektivi - ar motoriem ieksha un bez. tad nu luuk. uz d40/60/3000/5000/moshk uz vel kada no nikoniem shie objektivi darbosies tikai ar manualo fokusu - jagroza objektivs bus ar roku. lieta tada, ka tev 100 gadus tis objektivus nevajag, jo nopirks spoguleni, bildes bus dibens, bus vainiga kamera un idioti foruma kas neko nesajeedz. pardosi un pirksi nakamo.

ja ta, tad perc canon, to bus vieglak pardot. un ja ne, tad bus vieglak piepirkt aksesuarus. mans silts ieteikums - 1000D, 18-55 IS, un 430 EX II zibspuldze. VAJAG to zibspuldzi, ja doma telpas vai sliktaka apgaismojuma bildet. Tikai ja to visu lietosi auto rezhima... tad NEVAJAG tev spoguleni! Vienkarsi nevajag. sakuma tad vajag iemacities kaut ko. noperc latgalite zenitu un izbilde vienu filmu., saproti ka nekas nav sanacis un bilde nakamo. un ta, kamer vismaz visi kadri ir normali noeksponeeti. tici man, daudz iemacisies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uzrakstīji gan tu izsmeļoši.. pat aptrūkās ko teikt... :)

 

 

 

 

nu jā - lieta tāda, ka gudros kursos gājusi neesmu, tāpēc visu sīkumos nezinu, bet pietiekami ātri uzzinu... paldies tev.. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

http://versatile.blogs.lv/2006/12/26/foto-praktiskie-pamati/

pirms 4 gadiem sarakstiits palags. pa lielam nekas nav mainijies.

kaut gan, lasot atradu kljuudu. ja atceretos paroli, izlabotu. kljuda apstakli, ka f/16 ir nevis 2x mazaks diafragmas atverums pa f/8, bet 4x (atveruma laukuma atshkjiriiba, ne diametra!). attiecigi jamaina formulas. parejais pareizs.

 

http://versatile.blogs.lv/2007/04/25/9-iemesli-kadel-nepirkt-digitalo-spogulkameru/

shis rakstinjsh gan ir novecojis, atziistu, spoguljkameram tagad ir live view, video un kas tik ne vel (tiesa, lai butu normals rezultats, tapat vajag papildus ekranu, steadycam, arejo mikrofonu, gaismas, utt) tachu tagad es varu uzrakstit kaut ko no serijas "kapec cilveks ar spoguljkameru uzskatams par idiotu, kamer nav pieradijis pretejo"

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile

tev nav kaut kas sakāpis galvā?

nav. toties ieraugot, piemeram, koncertos, tiesa tuvuma cilvekus ar dslr, mani parnjem shausmas. uzrakstishu sikak, ielikshu linku.

ps. apgalvojums neattiecas uz cilvekiem, kas ar to pelna naudu.

Link to comment
Share on other sites

Ir tikai viena liela problēma ..

Tie 1000D ar is kitu nekur vairs nav dabonami, tāpat kā bodiji. 450D arī nav pieejami vairs nedz body, nedz IS kiti.

 

Pats jau kādu mēnesi mēģinu ieķert kādu no šīm kamerām, bet bez panākumiem !

Link to comment
Share on other sites

Izlasīju visu topiku, sapratu kā šai personai ir vajadzīga nedārga spogulene, nu tad nu lūk Fotomeistars izteica super piedāvājumu Sony DSLR-A100 pa 100Ls un vēl 200Ls paliek pāri normālam Sigma vai Alpha objektīvam!

Protams var jau paņemt DSLR-A290 kā iesākumam!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

"kapec cilveks ar spoguljkameru uzskatams par idiotu, kamer nav pieradijis pretejo"

 

tev nav kaut kas sakāpis galvā?

 

Nedomāju, ka ir sakāpis galvā. Man ir līdzīgas sajūtas - kāda velna pēc ir sevi jāapgrūtina ar tādu kluci un maksājot vairākas reizes lielāku cenu, ja cilvēkam nav ne zināšanu, ne vajadzības pēc specifiskiem iestatījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu d00h, tāpēc, ka naudas ir daudz, neba katrs, kas braukā ar džipu - dzīvo purvā....Es nez, Jūs ar kā no laukiem.

Link to comment
Share on other sites

Canon S95 ir kardinoshs. Tapat ka G11 vai G12, kursh nu tur pedejais. Tiesa, mazliet arpus budzheta.

Nu aparāti tiešām izskatās visnotaļ pieklājīgi, it īpaši G11. Bet pietuvojas +/- 300 Ls. Priekš ziepja varbūt arī pa dārgu.

Link to comment
Share on other sites

Da labi, kas jums skauž, ka kāds to kluci nasā līdzi un nečakarējas ar manuālajiem uzstādījumiem? :D

Spogulene ir ātrāka par ziepi, fotografēšana ērtāka (ne staipīšana), matrica vienmēr lielāka, kas ļauj vairāk bildēt bez zibeņa, varbūt vēl kas...

Man kā svētdienas bildētājam, besij ārā ziepes lēnums un matricas trokšņi, bet vēl vairāk besij ārā staipīt līdzi lielu spogulenes kluci, tāpēc lietoju labu ziepi un samierinos ar trūkumiem, bet citam varbūt svarīgāki ir spogulenes plusi, nekā izmērs. Tak lai staipa riņķī to spoguleni ar kit objektīvu un lieto to kā ziepi! Ko var ņemties? Jums ko, viņi darbu vai pašapziņu atņēmuši?? :D Iesakiet optimālāko price/perfomance spoguleni ar kitu, cilvim, kas vairs negrib ziepi dēļ tiem mīnusiem, un kuru nav spogulenei, un gatavs paciest spogulenes izmērus.

 

Brīžiem izbrīna, kur var šitā sašūmēties nabaga profesionāļi. :]

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

neba katrs, kas braukā ar džipu - dzīvo purvā...

 

Stā-ties! Mie-rā! Pirkstus plecu platumā! :pioneer:

 

Ar auto ir drusku cits stāsts, lai gan salīdzinājums varētu būt vietā. No fotoaparāt publika sagaida mākslu. Jo dārgāka tehnika, jo gaidas ir lielākas. Nu vai vismaz labu kadrējumu, dabīgas krāsas, mīmikas, kaut ko uz to pusi. Un kas reāli tiek iegūts, ja muļķis "stūrē" to fototehniku? Izbalinātas debesis, melnus ģīmjus, bērni no kadra jau izskrējuši, rallija auto aizbraucis un zivs iemukusi atpakaļ ūdenī. To visu var iegūt arī ar lētu un vienkāršu fototehniku :sarkasms:

 

Bet šis nav tas gadījums, te runa par 300 lašiem. Skaidra lieta, ka tādu, kurš iedomājies 5000Ls izgāzt par fototehniku, būs grūti pierunāt uz 150Ls ziepīti. Bet šobrīd ir cepiens par to, ka nekam jēdzīgam no DSLR gala nesanāk. Vēl trakāk - ja arī kopistiskiem spēkiem kas tiks piemeklēts, tad iegūtās bildes būs tādas pat kā normālam mūsdienu ziepiniekam.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Bildes būs tādas pašas kā ziepim, jā, bet fočēt būs ērtāk, spogulis strādās ātrāk un to jau autors arī grib: "ziepis par lēnu un par neērtu (gribu lai ir manuāls zūms, blā, blā)", ko jūs velkat viņu atpakaļ uz to pašu vietu? Vai tad tika prasīts: "oj, sūdīgas bildes sanāk, slikts kadrējums, švaks kontrasts, tāpēc gribu spoguli!"...???

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu OK, man pie kājas. Pērk kaut vai leiku un māmiju un dodas šiftfeisus pārtijā bildēt.

Link to comment
Share on other sites

versatile

kas mani kaitina, ir tas, ka shie cilveeki reali trauce apkartejiem, piemeram, pasakumu laika, kafejniicaas, uz ielas, utt. turklat, to kaitejumu varetu pieciest, ja tsa butu vienam kadram un rezultetos ar bildi. ta ka tas ta nenotiek, tad AF assis stroboskops mochii vismaz minuuti, tiek uznjemti 10 nekam nederiigi kadri, bildes nav, visiem tas idiots ar kameru ir piegriezies... nu taa kaut kaa. un ja tie idioti ir vairaaki... un diskutee kapec nakts foto rezhima nesanak nakts bildes... :(

Link to comment
Share on other sites

mēģināšu atbildēt visiem par prieku.... laikam jau tas nebūs iespējams..

neiespringstat par mani tik daudz...

 

jā, es ar spoguleni būšu iesācējs, BET... vai tāpēc sliktāk bildēšu.. mož sākumā jā, kamēr daudz-maz to aparātu izkodīšu...

 

Tālāk....

 

Neviens nav teicis, ka es sūdīgi bildētu... pilnīgi pretēji. zināmi fotogrāfi ir skatījušie manas bildes.. protams - profiņš neesmu, kursos arī nav iets... BET...... bet ļoti daudz laika es dzīvoju kopā ar fotoaparātu rokās (lai vai kāds man tagad viņs ir), un daudz dzīvoju tehniku... BET..... bet vēl nav sanāci iet kursos par foto.. un tas jau ir plānos...

 

jūs neesat padomājuši par dzīves apstākļiem, kas kaut ko ļauj darīt un kas liedz kaut kam notikt.... ar mani bija tā... dzīvoju kā sanāca, ar tādu fotoaparātu, kas bija ģimenē.. jauna un krutāka iegādei nesanāca līdzekļu - tātad bija jāpietiek ar tādu, kāds ir. Izmācījos par datoriķi, un tāliākie plāni velk pie foto, bet tam īsti vēl nesanāk līdzekļu, bet tas nav šķērslis, lai es viņos, piemēra, pēc gada neietu un neizmācītos sīkāk.. apstākļi sobrīd iegriežas tā, ka manu tagadējo aprātu, kāds nu viņš ir - ņem nost... un tad arī tiek domāts, par jaunu..... a jēga man pirkt kaut kādu aparātu, ja man pēc gada, kad sākšu par foto štellēm tā nopietni skolā kādā mācīties, kad man prasīs bildēt ar šāda tipa fotoaparātu, tad ko man vajadētu darīt ar to kaksi, ko būtu tagad nopirkusi..??? (nu piem., mazu kabatas aparātiņu pa 100 ls) tas nozīmē, ka man tie 100 Ls būt izgāzti vējā un būtu jāpērk jauns fočiks... bet ja man šobrīd ir vajadzība un iespēja pirkt jau fočiku, kas man pēc tam noderēs - tad kādas problēmas....?!?!?!?!!?

nu jā - mož tagad aizrāvos ar reālas savas situācijas skaidrošanu, bet varbūt daži labi sapratīs, kāpēc pērku spoguleni... tas ka es neesmu vēl izglītojusies pat visu šito, nenozīmē, ka man tas aprāts ir prieka pēc.. viņam ir jau nākotnes mērķi...

 

cerams jūs tagad sapratāt mani....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ai , nu labi - nekasamies . Man gan ar nav skaidrs , kā regulāra un daudz fotografēšana var sadzīvot ar tik totālu nezināšanu , kad pat kaut ko paskaidrot ir problēmas , jo nezini kā pateikt lai tiktu saprasts ... Bet nu labi - cilvēkam ir sapnis , un labi sapņi mēdz materializēties .

Klau , Vidze ! Tu krieviski lasi ? Sadošu Tev kaudzi linkus , gan par fototehniku , gan fotogrāfiju

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Atkal vidze4 jauc 2 dažādas lietas - ja ir mākslinieciskā dvēsele un ar kadrējumu un bildes ideju viss ir labi, tad tas nenozīmē, ka ar tehniskajām lietām arī viss būs spīdoši. Tikko sāksi ķimerēties ap kādu nopietnāku aparātu, tā redzēsi, ka bez nekādām zināšanām neko nevar izdarīt vairāk kā ar veco muļķaparātu. Nu nav tas DSLR nekāda burvju nūjiņa. Ar to var tikai paplašināt savas iespējas. Turklāt bez atbilstošiem objektīviem arī šī iespēju paplašināšana ir tāda nosacīta.

 

Ar prātu un funktierēšanu vismaz 30% no vēlmēm un vajadzībām var nosegt ar pietiekami lētu muļķaparātu. Vispār šķiet versatile savā blogā bija ielicis ļoti sakarīgu info par iespēju paplašināšanu ar IXUS 40 vai kaut ko tik pat necilu. Super! Vajag tikai funktieri un zināšanas! Šķiet, ka viens jau to , teica, bet atļaušos atkārtoties - bez zināšanām nopērkot DSLR tu beigu galā būsi vīlies, ka bildēm nepalielināsies ne saturiskā, ne kvalitatīvā daļa. Pie tā visa ir diezgan jāstrādā. Turklāt ar galvu. Un savu pēdējo piķi par DSLR izgrūst ir tā dīvaini; kaut gan laikam jau ir vēlme sevi palutināt Zsv laikā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu tikai tāds svēdienas bildētājs, tomēr pirku Pentax K-m spoguli ( kad 3mpix HP galīgi nesniedza gandarijumu). Pa 300Ls sanāca vai kruts ziepis, vai lēts spogulis. Toties varu paniekoties ar vecajiem krievu objektīviem.

Bet vispirms jaatceras viduskolas kurs par optiku, prms sāk ''izkost'' fotogrāfešanu.

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir mazs jautājums par fotokamerām.

Vasarā sanāca pafotografēt sportu ar lētā gala ziepi. Spiežu pogu (ļoti laicīgi), pēc 1 - 1,5 sekundēm, ja paveicas, dabūju tādu bildi kādu gribu, viss ok :mrgreen: līdz brīdim, kad blakus nostājas cilvēks ar spoguļkameru un pa to 1 sekundi sabildē cik un kādas bildes grib :mrgreen:

 

Tad nu jautājums, vai ar kaut kādiem ziepjutraukiem arī to var izdarīt, kāds aparāts ir minimums, kas nepieciešams lai var tik ātri un daudz fočēt?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Diezgan daudz dod Auto Focus Lock, kā to sauc manam IXUSam, jebšu fiksēts fokuss, līdz ar to aparāts nemocās ar fokusēšanu, bet bliež uzreiz. Noliec fokusu kur nu tā mašīna izskatās visfeināk un tad spied, kad autiņš ir savā vietā :sarkasms: Jebkurā gadījumā jāatzīst, ka sports nav ziepīšu jājamzirdziņš. Viss ir pārāk tālu un iekštelpās ir daudz par tumšu ziepīšu viensantīma diametra optikai. Protama lieta, ka apakštases izmēra gaišs stikls dod savu artavu, bet nu cena cena tiem baltajiem optiķiem, ko redzam basketbolā un pamatīgs zupas šķīvja izmērs desmitiem tūkstošu optikai, kas novērojama fūsbolā.

 

EDIT: jāatzīmē gan, ka tas nedod 17 kadrus sekundē...

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Okey, draugi.. beidzam šito...

 

Peleci, vari man atsūtīt, tos linkus, par skādi nenāks.. būs papildus izglītošanās... bet sūti privāti.. Paldies.. :)

 

pārējiem.. -> laikam jūs nesaprotat, ja cilvēkam parādās iespēja un kaut kāda vajadzība - tad viņs pērk aparātu, kas ir labāks, jo lai būtu jau nodrošināta nākotne, lai pēc tam nav jādomā, kur, ko dabūs. cerams sapratāt.. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...