Jump to content

Ieteikumi ledusskapja izvēlē?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

He, izskatās, ka vēl nav neviena topika par ledusskapja iegādi. :) Tā kā man vecais padomjlaika draudziņš sācis jokaini uzvesties (nemaz nerunājot par to, ka ir 2x par mazu), tad šobrīd mazliet domāju par tirgus izpēti, lai saprastu, kas un kā. Prasības pagaidām ir pārāk vispārīgas (stikla plaukti, saldētava apakšā, pēc iespējas vairāk vietas), lai pēc tām ko konkrētu izvēlētos.

 

Tātad... liekam vaļā visas savas zināšanas par tēmu. Kādas fīčas ir labas, kuras ir bezjēdzīgas, kuri ražotāji ir uzticami, kur var lētāk dabūt, u.t.t. Priecāšos par katru domu graudu! :)

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Vispār kaut kad te šķiet bija tofiks par ledusskapjiem, lai nu kā, skaties uz enerģijas klasi, jo tā tomēr ir štelle, kas strādā nonstopā. Labas cenas ir tajā pašā PTA. Es paķēru kaut kādu samsungu, ir feini, ka ir displejs ar pogām uz durvīm, kur regulēt t augšai un apakšai, būtiski, ja vajag kaut ko ātri sasaldēt vai arī, ja vajag pieregulēt tuvu nullei augšu, ja daudz jēlas gaļas un tā. Par firmām - hvz, populārās tā pat daudz maz vienādas un ar mazpazīstamiem brendiem labāk nepīties, pāris latus ietaupīsi, bet problēmās ar var iedzīvoties.

Link to comment
Share on other sites

Par fīčām nevaru komentēt- man viņas maz interesē,galvenais ka tik saldē. Toties zinu to, ka pēdējā laikā neviens jaunais daudz ilgāk par garantijas laiku netur. Kāds gadiņš pa virsu un viss. To es pats neizdomāju, bet meistars stāstīja, kārtējo reizi manējam freonu uzpildot. Pie kam tagad nospiedošais vairākums viņi tiek ražoti tipa vienreizējie- vienīgais remonts ko var veikt- nomainīt spuldzīti, kompresoru, vai uzpildīt aukstuma nesēju. Pie kam vajadzība uzpildīt nozīmē noplūdi, kuru savukārt šodienas ražojumiem novērst nav iespējams, jo visa aizmugure noslēgta, trubas ir iepūstas putuplastā un līdz ar to noplūdes vieta nav ne atrodama, ne pieejama.

Protams situācija nav galīgi ļauna- esot daži modeļi, kurus var pirkt, bet pirms iegādes prātīgāk būtu konsultēties. Pie kam ne veikalos, bet gan tieši pie remontu spečukiem. Citādi ir liela iespēja, ka ilgāk par gadiem trim nekalpos- ražotājiem tak ar jāpelna, a kur ta tos jaunsaražotos liks, ja visiem vecie kalpos pa divdesmit gadiem :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu, es, diemžēl, nevienu spečuku nepazīstu. Ja kādam ir kāds paziņās, būtu priecīgs par atsauksmēm.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

RIDAO, manuprāt Tu velnu mālē melnāku nekā tas ir. Laukos ir 3 inamarkas, divi vertikālie un viena horizontālā saldētava, viens tikko nosprāga piecpadsmit gadu vecumā (diemžēl tieši tad, kad tur bija govs ielikta ;( ), pārējiem diviem ir ar ap to vecumu un iet bez vainas. Manuprāt, 15 gadi ir samērā normāls mūžs tehnikai, tad var ar vieglu sirdi izmest un paņemt nākamo.

Link to comment
Share on other sites

Par Rīgu nezinu, nav bijusi vajadzība meklēt. Tas kekss, kurš manējo uzpildīja ( pēc tam saldē normāli apm 2mēn., nu jau atkal saldētavā +2, ledusskapī +6, beidzot laikam jāmet ārā, jo katra uzpildīšana vidēji 35Ls), strādā Aizkraukles firmā "Jards".

http://www.jards.lv/

 

RIDAO, manuprāt Tu velnu mālē melnāku nekā tas ir. Laukos ir 3 inamarkas, divi vertikālie un viena horizontālā saldētava, viens tikko nosprāga piecpadsmit gadu vecumā (diemžēl tieši tad, kad tur bija govs ielikta ;( ), pārējiem diviem ir ar ap to vecumu un iet bez vainas. Manuprāt, 15 gadi ir samērā normāls mūžs tehnikai, tad var ar vieglu sirdi izmest un paņemt nākamo.

Pieņemu, ka ar pirms piecpadsmit gadiem ražotajiem vēl tādu problēmu nebija.

Es jau neesmu saldēšanas iekārtu speciālists, tikai atstāstu to, ko man meistars teica. Pieļauju, ka tūlīt te uzradīsies kāds krutāks specs, kurš visu šito teoriju apgāzīs, bet man jau ar diviem ledusskapjiem šitā tagadiņ iet.Pirms tam ar to pašu leišu "Snaigi "nezināju bēdu ilgus gadus, kamēr pēc pārvešanas ar GAZ samosvalu sajāju kompresoru (aizmirsās pievilkt skrūves pirms transportēšanas).

Labots - RIDAO
Link to comment
Share on other sites

Man ir A klases Snaige pa 200ls savulaik. Jau 3sais gads pilnīgi bez problēmām. Muteram bij snaige, kalpoja 6-8 gadus, 1x laikam tika remontets, 2tro reizi meistars tikai noplatija rokas un smagi nopuutaas :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bija bija ledusskapju tofiks!

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/120010-ledusskapja-izvele/

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/112371-ledusskapju-ficas/

 

Neko jaunu nepateikšu - mans favorīts ir un paliek saldētava apakšā un stikla plaukti.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Teiksim tā, kā man pastāstīja specs, kurš andelē ledusskapjus, tad būtiskākā nozīme tam, kur ir ražots ledusskapis. Poļu, lietuviešu nav kvalitatīvi. Labākie ledusskapji ir vācu ražojumi, tikai viņus grūti dabūt, turklāt vienai firmai var būt daudzas ražotājvalstis.

 

Pats nesen iegādājos Electrolux (Somija) un esmu apmierināts. Varēja būt nedaudz klusāks, bet tā labs verķis neskatoties uz to, ka nav jauns. Labāk iepirkt lietotu, bet labas firmas, nekā jaunu, bet draņķīgu. Normāli ledusskapjiem ir ļoti ilgs kalpošanas ilgums un ja 5 gadu laikā jāremontē, tas tas ir draņķis.

 

Latiņu augstāk ir Siemens verķi, bet tiem arī cenu kategorija cita.

 

Padomju ledusskapi uzreiz met ārā. Kopš nomainīju ledusskapi, elektrības rēķins par kādiem 30-40kWh samazinājās.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Man te visapkārt ir Whirlpool, lētais gals. Saldētava apakšā. Savulaik meklēju, lai saldētavā būtu tikai 2 plaukti, līdz ar to sanāk nedaudz ietilpīgāks aukstumskapis, jo man saldētavā parasti nav daudz ko likt. Tas katram individuāli, ja jāsaldē govs, tad, protams, vajag lielu saldētavu. Man Whirlpool iet jau kādus 6-7 gadus, muterei ~4 bez nekādiem remontiem.

Link to comment
Share on other sites

Virtuvē klusām bubina nu jau septīto gadu Minskas "Atlant" un 12 gadus vecā Snaige lielā saldētava. Ar abiem nekādu problēmu nav bijis

Link to comment
Share on other sites

mezhaveci nu tu lej....... aptuveni 10 gadus straadaaju ar sadziives tehniku bosch electrolux whirlpool viss peedeejos piecus gadus naak no vienas ruupniicas polijaa :D

par dzeseeshanas sisteemu tas ir redeli aizmuguree.... apsleepta taa paarsvaraa ir tikai austrumzemes kaiminjiem PRC, tas buus visaadi samsungi lg daewoo eironi utt

pa pieredzei varu ieteikt kaadu vienkaarshaku, kuram nav elektronisko pispleju utt, starp citu kaut kur mineetais samsungs ir diezgan liels kaka nojukshanas zinjaa!

par tilpumu, nuu un pa sakariigaam daudz maz cenaam var to pashu whirlpoolo njemt, arii garantija vinjam uz dzeseeshanu un motoru 7 gadi, tas vien jau liels +, jo kas sits saldeetaajam var nojukt?

pastaastiitu veel kaut ko, bet jaaiet kafija padzert :D

Link to comment
Share on other sites

skaties uz enerģijas klasi, jo tā tomēr ir štelle, kas strādā nonstopā.

Figņa tā enerģijas klase, piem. 250 kW gadā vai 400? Par 400, mēnesī pie elektrības rēķina būs tikai 1 Ls vairāk, bet ja pirkuma cenas šķirba ir liela, var parēķināt, kad atpirksies un vai vispār. Man šķiet uz to īpaši nav jāiespringst, skaties kas pašam patīk, plaukti dažādi, novietojums, tilpumi, fīčas, nu tipa, kas uzrunā.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

BEKO es nenoveeleetu pat savam ljaunaakajam ienaidniekam :D

tur jaabuut milziigam luckam lai daudz maz normaalu taa brenda tehniku iepirktu.

Link to comment
Share on other sites

Beko vešene laukos jau 4 gadus mazgā visu pēc kārtas. arī drēbes kuru krāsu pirmajā momentā grūti noteikt.

 

Muchai 3 sezonu Snaige, pagaidām bez gļukiem

Link to comment
Share on other sites

Verneris

mineetais samsungs ir diezgan liels kaka nojukshanas zinjaa!

 

 

Nu blaaaaa..... tikko iegaadaaju samsungu :(

Labots - Verneris
Link to comment
Share on other sites

Beko iet jau devīto gadu. Pēdējos 3 gadus ar pastāvīgi strādājošu kompresoru :)

Laikam termostats noklājies. meistari divi saukti, abi gribēja pildīt freonu. nācās pasūtīt nah^%$.

Link to comment
Share on other sites

BEKO es nenoveeleetu pat savam ljaunaakajam ienaidniekam :D

tur jaabuut milziigam luckam lai daudz maz normaalu taa brenda tehniku iepirktu.

Pilnīgi neargumentēts secinājums.

Muļķības Tu raksti.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka ļoti īpaša nozīme brendam nav. Dzešais var nostrādāt ilgāk kā dārgais gals un arī otrādāk. Tak vis apkārt dzirdēts, vieni smādē, citi to pašu liela. Man domāt, lielā mērā atkarīgs no konkrētās izgatavotās partijas, vai arī vienai markai viens modelis labāks padevās, cits sliktāks, ej un zīlē! Nav jau TV, kur bildei uzreiz kvalitāti var salīdzināt.

Es izvēlētos - cena, izmēri, plaukti, durvju plaukti, citi nodalījumi, par fīčām nezinu.

Starp citu ko sakat par NoFrost? Šefam Samsungs ar NoFrost jau 4 gadi bez nevienas ledus/sarmas pilītes.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Nu blaaaaa..... tikko iegaadaaju samsungu :(

nunee nav jau tik traki, peedeejaa laikaa pieklusis viss, bija viens moments, kad naaca uz servisu kaudzeem BEKO veljas mashiinas, tad panesaas samsung veljasmashiinas arii ledusskapji, bet tagad ir miers no taam firmaam.

taat topaa ir EIRON tehnika :spiteful: riktiigs gemors

Link to comment
Share on other sites

Sakiet, cik liela jēga ir no tā antibakteriālā pārklājuma un no-frost saldētavai? Ir vērts piemaksāt, vai nav?

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

nav ne vainas samsungam strādā kā pulkstenis

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi neargumentēts secinājums.

Muļķības Tu raksti.

es rakstu vadoties no garantijaa nodoto prechu daudzuma.

Link to comment
Share on other sites

Kad iegādājos savu ledusskapi, skatījos izmēru, A klasi, saldētavu lejā ar atsevišķām durvīm, cenu.

Iegādājos leišu Snaigi. Esmu apmierināts kustomers.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es rakstu vadoties no garantijaa nodoto prechu daudzuma.

Beko servisa centrā? :mrgreen:

Nu tad apgaismo visus ar ĪSTAJIEM brendiem.

Link to comment
Share on other sites

nav aada BEKO servisa centra, ir firmas kas apkalpo turku briinumus....

par tiem iistajiem brendiem :sarkasms: jebkura tehnika meedz nojukt pie kaajas tas boshs siemens aeg vai beko.... es saku kas tiek nodots garantijaa vairaak!

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

Tieši tā, tāpēc saku, ka nav svarīgi kāds brends, bet cena un vienkāršums. Nav vairs šīm ierīcēm tāda kvalitāte kā agrāk. Ne lētajiem brendiem, ne dārgajiem.

Neesi padomājis šadā griezumā - cik nopērk lētos brendus (tip Beko) un cik nopērk dārgos (tip

AEG)?

Loģiski, ka prece kas tiek vairāk pirkta un lietota, vairāk tiks labota. Respektīvi, jāskatās uz cik pārdotiem produktiem ir brāķa %.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Laukos Snaigei 11 gadi, pilsētā 6 gadi. Nav bijis problēmu. Snaigei ir Elektrolux kompresori. Ir laba cena, ja vien nav mainījusies pa šiem gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Mja. Cik cilvēku, tik viedokļu. Pakalau - tad kā īsti ir galu galā - antibakteriālajam pārklājumam un no-frost saldētavai ir jēga, vai nav? Saldētavu plānots izmantot aktīvi.

Link to comment
Share on other sites

no-frost saldētavai ir jēga, vai nav?

Ja uzrakstīsi, ko nozīmē "no-frost", tad jau nolemsim par jēgu.

 

Citreiz ir aktuāls topiks par atkausēšanu. Forši, ja tas nav jādara, bet kā tad nonāksi pie brīža, kad 3 gadus vecā vistiņa jāmet ārā?

Cenas faktors? - vai maksāsi četrus simtus par skapi, kurā turēt duci četrdesmit santīmu vērtu alēnu?

 

antibakteriālajam pārklājumam

Tagad pat tualetes poda brilles pārdodot ar šādu pārklājumu.

Manuprāt, bullš*ts.

Produkti pēc definīcijas nāk no antisanitārām noliktavām.

Vēsumā baktērijas jūtas labāk par zivīm ūdenī.

--> slēdziens: neatkarīgi no pārklājumiem, mazgāt to, kas mazgājams, un cept un vārīt to, kas vārāms.

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Manas domas!

Ja ir plānots aktīvi un daudz izmantot saldētavu, skaties uz sasaldēšanas laiku. Ātri sasaldēsi augšējā plauktā, pārliec uz zemāko un saldē nākošo.

Vēl skaties uz dziļās sasaldēšanas temperatūru, jo zemāka, jo labāk. Cik saprotu -18 ir normāla glabāšanas temperatūra, bet dziļai sasaldēšanai iet -24 un pat zemāk.

Iespējams, svarīgs ir kompresoru skaits. Varbūt speciālisti var pakomentēt divu kompresoru priekšrocību?

Šīs fīčas gan palielina cenu, bet varbūt ir noderīgas.

 

Divus mēnešus lietoju Electrolux. Vienkāršs, kā seši rubļi vienā gabalā. Nav ne vainas. Paņēmu Kimko klienta karti un turpat arī ledusskapi ar -39 LVL bonusu. Tajā pašā dienā veči atveda.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzrakstīsi, ko nozīmē "no-frost", tad jau nolemsim par jēgu.

Saldētavā neveidojās ledus, it ne maz! Pārbaudīts uz Samsung 4 gadus no vietas.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Man , kad pirku , tika klārēts ka labi esot , ja ledusskapim un saldētavai esot katram savs kompresors . Esot klusāk , ekonomiskāk utt.

Toreiz iegādājos Blomberg , Bauskas ielā - Verner tipa veikals (tipa mazas buktītes , ko nevar samanīt) .Nu jā - man secinājums ka austrumu un sev - rietumiem ražotā tenika , tomēr atšķiras kvalitātē . Kaste uz ritentiņiem , nevis vienkārši kaut kā stūķējama , durvis veras klusu klusu , kā pašas piesūcas ciet .Kā stŗadā , vispār nedzird .Par atsaldēšanu vispār nedomāju - pats to processu veic (ja nu pāris reizes ar saldētavu paņēmos , bet tas divas reizes pa 8 gadi , nu neaug ciet . Toreiz sapirku tā visu tehniku , un līdzigi secinājumi par kvalitāti ir arī par pārējo , jo trauceni nedzird , kamēr citiem draugiem blarkšķ bezjēgā . Veļas mašīna + žāvētājs 5+5 strādā jau astoto gadu , kaut elektroluxa dīleri biedēja ka komplektā nevajag ņemt , jo tad viss jūkot . Utt .

Link to comment
Share on other sites

Mja. Cik cilvēku, tik viedokļu. Pakalau - tad kā īsti ir galu galā - antibakteriālajam pārklājumam un no-frost saldētavai ir jēga, vai nav? Saldētavu plānots izmantot aktīvi.

Antebakteriālais - mārketings lai uzskrūvētu cenu.

No frost - ja cenu nepaaugstina, kāpēc ne? Cik lasīts, no frost itkā ižžāvē paiku, kas tur stāv, tāpēc tā labāk jāiepako. Funkcionē tā, ka ikdienu īslaicīgi tiek izslēgta saldētava, lai neveidotos ledus (lai ledus, kas izveidojas izkūst).

Link to comment
Share on other sites

fender... shoreiz par no frost sisteemu pilniigaa pienaa ieshaavi...

no frost sisteema darbojas uz auksta gaisa cirkulaacijas principa, a taa tava islaiciiga izsleegshanaas funkcija ir jebkuram ledusskapim, kam ir autoatkauseeshnaas fiicha!

Link to comment
Share on other sites

Nu, saldētavu mēs itkā izmantojam diendienā, un šobrīd viņa ir arī diezgan piebāzta ar dažādām ilgi stāvošām lietām, kuras kādu dienu apēst, kad uznāks kāre. Ledus tur veidojas diezgan pamatīgs. Kad reizi pusgadā saņemos iztīrīt (pat ne atkausēt, vienkārši ar rokām izvākt ārā, cik var), tad daži kg jau būs... Ņemot vērā to, ka virināta saldētava tiek tātad katru dienu vismaz 2x, tad tas patiesi būtu labi, tā?

Link to comment
Share on other sites

Tad jau viņam tur viss super hermētiski noslēgts vai ledusskapis vsp netiek virināts. Vismaz cik ir redzēts, tad vidusmēra ģimenē tas ir fuflo

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Whirlpool - ledusskapis, saldētava, veļmašina toploaders - strāda jau kuro gadu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...