Jump to content

Ledusskapju fīčas


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Jāpērk jauns ledusskapis, ta esu grimis pārdomās ko vajag un kā.

 

1. Vecajam škafonam visu laiku bija problēma ar kondensātu - apakšā, kur dārzeņu kastes, ūdenis krājās biezā slānī. Gaiss mitrs, ledusskapi bieži virina. Cik saprotu, tas "no frost" šito risina. Tad jautājiens, kam ir aparāts ar šito fīču - kā tur ir ar to produktu izsusināšanos? Viss jātur kārbās/plēvēs iepakots? Ta tur atkal nesaglumē tā pārtika? Tobišs - fīča laba, vai tomēr vairāk traucējoša? Un kā ar atsaldēšanu - lai tas būtu pēc iespējas retāk - tas bij kaut kāds "free-frost", cita fīča, neatkarīga no šitās, jebšu, kā saka - komplektā?

 

2. Interesē tā ledus mašīna durīs, ir jēga vai nav. Nu, ledu cienu lietot daudz un dikti, gan pie spārklingotās ķīmijas, gan viskijiem :) Kā viņa šancē un cik efektīvi? Tur kauču kur krājumā ledu, jebšu gatavo uzreizi? Krīt ārā neregulāras formas ledus žurga, jebšu kas smukāks?

 

Nu, vēl esmu apstājies pie antibakteriālā pārklājuma - lieks jau rasi nebūs.

 

Ar pārdevējiem daudz pļāpāt negribu - tie iestāstīs, ka visas fīčas vajag, ka tik noandelēt ko dārgaku :) Vairāk interesē ļaužu personīga pieredze.

Link to comment
Share on other sites

bieži vien kondensāta problēma ir neblīva durvju gumija. Normāli jābūt tā ka a4 lapu iespiestu starp durvīm nevar izvilkt. Laikam tā bija. Ja lapa izvelkas viegli - tad gumijas jāmaina. Neviena no jaunajām fīčām pilnībā nenovērš kondensātu. Aizsalšanu gan novērš - tas arī ir tas non frost.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Whirpool lētais gals un ūdens apakšā krājas tikai tad, kad aiztirsusies tā ūdens caurulīte, kura novada kondensātu no aizmugursienā izbūvētās kondensāta savākšanas renes. Par cik leduskapja lielo kameru dzesē manis pieminētā aizmugrsiena, tad kondensāts veidojas tikai uz tās un notek minētajā renē un par cauruli lejā kur izgaro uz kompresora motora. Tā kā skaties, vai arī Tev nav aizsērējusi minētā kondensātnovadcaurulīte, cita vaina nevar būt, vai arī ledusskapis tik vecs, ka tādas novadsistēmas Tev nemaz nav...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ja vēlas ledus generatoru, tad no visām liekajām fīčām tāpat neaizmuksi. Tie dubultie ar generatoru parasti tāpat ir "nopakoti" pēc pilnas programmas. Ir paziņām kautkāds "samsūds" dubultais ar ledus generatoru. Dzerstinjos ledus nebeidzas un vēl no rīta vēsu ūdeni var dabūt tuksneša irigācijai. Ledus normāli kubiki birst, bij laikam arī kaučkāds smalkais režīms. Tik brands nepareizais, bija jau vienreiz garantijā, tiesa jamajam kautkāda special 3 gadu on-site garantija (hvz samsunga vai tirgotāja). Atbrauc onka pastās, ka uz vietas nesačinīs aizved un bij pēc 2 dienām atpakaļ jau.

 

Pašam simpatizē Gorenje ar Bosch kompresoriem. Vai Whirlpool, tik jāskatas kur skruvēts, tagad laikam pie mums tikai sūdīgās rūpnīcas ražojumi pieejami.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

J

2. Interesē tā ledus mašīna durīs, ir jēga vai nav. Nu, ledu cienu lietot daudz un dikti, gan pie spārklingotās ķīmijas, gan viskijiem :) Kā viņa šancē un cik efektīvi? Tur kauču kur krājumā ledu, jebšu gatavo uzreizi? Krīt ārā neregulāras formas ledus žurga, jebšu kas smukāks?

 

 

šī funkcija ir dubultā platuma(mazākiem izdevās atrast tikai ūdens atdzesēšanu) ledusskapjiem, gatavo uz vietas, ir nepieciešama truba no ūdensvada.

Link to comment
Share on other sites

Audifun
ir nepieciešama truba no ūdensvada.

Tieši tā,un nestādos priekšā,kas tur var sasmirdēt,kā NC rakstīja,ja ļoti maz un reti lieto,tad iespējams :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

A-ha. Nu, būs jāpačeko vēl vecais ledusskapis - varbūt tiešām kauču kāda truba aizsērējusi, ar i Whirpool, šķiet, ka bija savākšanas rene ar caurumu mugursienā.

 

Par ledus mašiņu - ir arī viendurvniekos, vakar rakājoties pa ineta bodēm biju uzdūries, tieši tāpēc arī ideja radās, ka varbūt man ar vajag :) Bet nu OK, vairāk tāda "ir ir, nav nav" lieta, speciāli uzmanību nav jēga pievērst.

 

Ta vēl ar to non-frost neskaidrība - kā ta tur ir ar tiem produktiem?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pret slapjumu - kā jau minēja - iekšpusē ir tāda V veida renīte, tā pa retam jāizbaksta. Tad viss būs OK.

 

Par manupār galvenajiem parametriem ledusskapja iegādē:

* saldētava apakšā, lai nav jāklanās pie ledusskapja

* stikla plaukti. Pastamasa ir totāls murgs - ieliecas un skrāpējas

* iespēja regulēt temperatūru ar grādu dalījumu, nevis ar 1-2-3-4-5 dalījumu

* skaļums zem 40db, 38 jau ir ļoti OK

 

- divi kompresori ļoti sadārdzina pasākumu

- nevajadzētu baigi saspringt uz elektroniskajām vadībām un dsplejiem, jo visticamāk, ka atteiks tieši šī elektronika, nevis pats ledusskapis

 

Man pašam ir ļoti svarīgi, lai būtu ērti rokturi un tieši rokturi, nevis kaut kādi ievirzījumi durvīs. Ledusskapis nenocūkosies ar speķainām rokām un būs vienkāršāk atverams.

 

Ja ir liela ģimene, tad šāda fīča neko nedod, bet pats izvēlējos ledusskapi ar brīvdienu režīmu, ka jūtami taupa elektrību, kad ledusskapis vairākas dienas netiek virināts.

 

EDIT: non frost jau ir tikai saldētavās! Lai nekrājas uz saldēšanas čūskas virsū ledus kluči! Tavi apvītuši burkāni tur ņipričom. Ledusskapī pēc definīcijas ir sausāks gaiss, jo ūdens kondenšejas uz aizmugures sienas un notek projām. Nu.... dažiem nenotek :lol:

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

brīvstāvošais vai iebūvētais?

pašam stāv iebūvētais electrolux ERN29651 (divkompresoru ar sasaldēšanu līdz -24grādi)

Kaut arī nav NOFROST bet pagājuši 1,5gada bet vēl ne reizi nav atkausēts. (viņam kondensāts tiek nopludināts uz bļodiņu kas uzmontēta uz kompresora, tā kā tas visu laiku silts, tad škidrums iztvaiko un nav nekādu papildus apkopju.

 

Plusi - katru daļu var atsevišķi atslēgt un regulēt aukstumu,

NAV elektroniskā vadība, rezultātā ja lēkā elektrība nav riska nosvilt vadības platei (nomaiņa 50-100LVL).

supersasaldēšanas rēžimā 4 stundās puscūciņš ir sasalis ragā.

 

Mīnusi - kaut arī 178cm augsts, priekš manis bik pa mazu, diemžēl iebūvēto 2metrīgo nav.

Nav "nulles grādu" kameras, bet tā arī ir tikai 2metrīgajos brīvstāvošajos.

 

 

P.S. Kādreiz bija krievu "krutais" ledusskapis ar iebūvēto dzērienu automātu, diemžēl ātri vien sūknis atņirdzās un lai salabotu bija jāārda ārā visas durvis, ko protams neviens tā arī neizdarīja.

Link to comment
Share on other sites

visu nelasiju, taču ledus ģenerators ir fantastiska fīča. Samsungiem nekas nesmird, ja nu vienigi pats osta sevi. konkretajam modelim, ko es lietoju viss naak godigi araa iznjemot tos pusmenesiishus, tie medz but nošķeltām malām. pasham patik vislabak crushed rezhiims. laba lieta ir mazas durtinas pienam un alum :)

Link to comment
Share on other sites

salmons

jo vairak ficu jo vairak kam plist

 

raudosajiem leduskapjiem ir jaiztira tas caurums un nebus problemu. no frost ir ar ieksejo saldetavu(raudosie dzese ar aizmugurejo sienu) bet no frostam ir redele siena kas salde un vents dzena gaisu rinki pa kasti. ja noraustisies elektriba tad tev gadisies ka aizsalst ciet cukas un gais necirkules. samais vienkarsi nesapratis kad pedejo reizi atsaldejas un bliezis talak kamer nosaldes cuku nonstopa.

plus nofrost dzese ar auksto gaisu-augsts gais ka zinam ir saus gais, un tev bus loti laba zavetava, visi salati galas utt apkaltis.

 

vel par raudosajiem kam saldetava ir apaksa-ja netirisi drenazu udens naks ar pa durvim-gumijas paliks cietas plisis-tas butu mazakais, bet tur ari starp durvim nak apsildes trubina, ta ar to udeni bus kirdik un gaze ara. to var uzreiz pamanit ka ldsk sak ilgi stradat, pecak neslegsies vispar ara un pa gazes trubam saks dzenat ellu. nejaut to skanu ka skidrums tek pa trubam ar ldsk kam ir varsts-atsevisak vadiba katrai kamerai, tam ta skana ir normala paradiba.

 

pa to ledus steli-jabut labiem udzens filtriem lai ta figna neietu pa pieskari.

 

es ieteiktu nemt raudoso virs 240l skatoties kas pa kompresoru-danfus lielie ir nenokaujami, mazie mesli, no mazajiem labak nemt embrako, acc ir elektrolux motori-visai viduveji

 

no firmam snaige ir labs price/perfomance variants, talak elektrolux, un tad dargais gals bosch utt. neieteiktu samsung-jau veikalos nonak braki no rupnicas LOTI liela skaita. un vel ar sadzives tehniku ir vecais teiciens vso shto kanchajets na o ... gavno-tas ir patiess.

 

otrs skaties kas ar garantijam lasi siko druku-piemers whirpool:garantija 5 gadi, pirmie divi ok nakamie 3 garante tikai tehniku, ja tev teiksim kompresors noklajas tad tev vins pienakas pa freju bet nomainisana...

 

un ja man kads saks apelet pie ta ka beko vai samsung vieniem iet 100 gadi, tad priecajaties jums paveicas

es ar tam lietam garantijas servisa esu nonemies 3 gadi un esu saskaries ar loti daudziem mesliem

Link to comment
Share on other sites

A-ha. Nu, būs jāpačeko vēl vecais ledusskapis - varbūt tiešām kauču kāda truba aizsērējusi, ar i Whirpool, šķiet, ka bija savākšanas rene ar caurumu mugursienā.

 

Par ledus mašiņu - ir arī viendurvniekos, vakar rakājoties pa ineta bodēm biju uzdūries, tieši tāpēc arī ideja radās, ka varbūt man ar vajag :) Bet nu OK, vairāk tāda "ir ir, nav nav" lieta, speciāli uzmanību nav jēga pievērst.

 

Ta vēl ar to non-frost neskaidrība - kā ta tur ir ar tiem produktiem?

 

 

vari iemest linkus/modeljus ?

 

jo kad pirms pāris mēnešiem apskatīju iespēju pirkt ledusskapi, neatradu, sadzīves tehnikas veikalos arī neko nemācēja ieteikt, jo visi 1a platuma bija ar ūdens dzesēšanu, bet ne ledus radīšanu.

Labots - zaruba
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, rakājoties pa Xnet - viņiem meklēšanas filtri ar opcijām +/- ciešami - ta, skatījos uz šito - http://xnet.lv/index.php?zoomid=110219 (SAMSUNG RL 44 WCPS). Aprakstā teikts - "ledus ģenerators", ja nu, protams, nav kas sajaukts.

Bet nu tagadiņās, tātad, sapratu, ka Samsungam - nē! :)

 

Bet vispār vakar aktīvi savu veco aparātu pucēju ar domu, ka varbūt nemaz i jaunu nevajadzēs pirkt - tiešām tā kondensāta truba bij riktīgi aizsērējusi. Es gan viņu izpūtu tik enerģiski, ka sajūta, ka kauču kur iekšienē tas trubas pievads nolidoja nost :) Krietnu devu ūdens pēc tam tur ielēju - ārā až reizes 4 mazak iztecēja :) Tā kā vēl jāskatās, kā tas aparāts uzvedīsies.

Link to comment
Share on other sites

Ja apskatīsies leduskapim aizmugurē, tad ieraudzīsi (visdrīzāk), ka ārā nāk plastmasas trubiņa, kuras gals atrodas vannītē virs kompresora motora, kur arī kondensāts izgaro. Ja tu centīgi būsi nopūtis tu caurulīti nost, var gadīties, ka tagad kondensāts tecēs uz grīdas...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nē, pūtu es no ārpuses (no kompresora vannas puses). A ūdeni lēju, protams, no ledusskapja iekšienes. Ja ir atnācis nost, tad starp ledusskapja caurumu un ārpuses trubu. Ta tecēs kauču kur korpusa iekšienē :)

Link to comment
Share on other sites

Bet nu tagadiņās, tātad, sapratu, ka Samsungam - nē! :)

Par ko tā?

Es jau vairāk par gadu šito verķi lietoju un neko, kluss un nekas nav jādara, vien laicīgi ar alu jāuzpilda, jo pats, maita, to nedara.

Patīk tas, ka var grādus manuāli pieregulēt augšas un apakšas nodalījumam, parasto to izmantoju saldētavai, ja gadās kādu lielāku cūkas cisku iemest - tad uzgriežu uz maksimālo dubaku, lai fiksi sasalst, ir arī atvaļinājuma režīms un tā. Pa gadu saldētavā no ledus nav ne miņas un ir aizmirsušies vecie triki, kas man agrāk bija ar Minskas leduskapi, ka pa trim nedēļām reizi nācās taisīt atsaldēšanas svētkus, kur vienmēr ietilpa peļķe uz grīdas un produkti spainī uz balkona :D

 

p.s. Jebkurā mūsdienu leduskapī tāpat detaļas pa lielam būs no samsunga :)

Link to comment
Share on other sites

Tomēr manuprāt izvēloties ledusskapi ir svarīgākais aukstuma agragāta lietderības koeicents, jo lielāks, jo mazāk elektrību tērēs, lai uzturētu nemainīgu temperatūru. Tāpat būtu svarīgi, lai aukstuma agregātam būtu pārdzesētājs, bet tas reti kuram ir. Pārkarsētājs arī, bet cik esmu pamanījis, to jau liek visiem jaunajiem ledusskapjiem. Pārdzesētājs palielina aukstuma agregāta lietderības koeficentu. Pārkarsētājs samazina kompresora noplīšanas risku. Jāskatās arī uz to, cik daudz siltumu var aizvadīt prom tas aukstuma agregāts. Tā kā ir noteikti standarti, pie kuriem visi aukstuma agregāti tiek salīdzināti (ja vien uzņēmums pats nekrāpjas), vajag ņemt arī vērā to. Kāda jēga ņemt lielu ledusskapi, ja aukstuma agregāts knapi spēs aizvadīt visu siltumu?

Kad mēs pirkām ledusskapi, mēs vispirms vadījāmies pēc šiem kritērijiem, tad tikai visu pārējo skatījamies. Es ar esmu par stikla plauktiem, jo plastmasas tiešām ir stulbi, iepriekšējā salūza divi tādi plaukti.

Runājot par to ūdeni, kas tek prom no ledusskapja pa to caurumu, tas tek virsū kompresoram uz iztvaiko. Kompresoram nekas slikts tas nav, tikai labāk. Ja ir tīrs ledusskapis, tas kondensāts vienmēr būs tīrs.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau par ledusskapjiem runājam, varbūt kāds ir gudrāks saldētavu izvēlē, kuru firmu labāk pirkt, ir doma horizontālo ap 400 litriem, tikai kas labāks zanussi vai elektrolux, abi gan izskatās pēc parametriem ka no viena zavoda nākuši. Un kādas atsauksmes par Scancool?

Link to comment
Share on other sites

Zanasji ir elektrolux grupa tapat ka AEG :rofl:

bet no tiem trijiem zanasji ir sudigakais. bet serviss ir vienliedz labs visiem :good:

 

taja zina serviss galiga pakala ir whirpool, menesiem vari gaidit dalas un politika ari galiga pakala, pasiem meistariem informacija ir loti svala par tiem aparatiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, bet vai ir vērts pārmaksāt 20 ls par elektrolux vārdu, ja abas iz pilnīgi vienādas.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, bet vai ir vērts pārmaksāt 20 ls par elektrolux vārdu, ja abas iz pilnīgi vienādas.

 

50/50 remontiem plist vairak zanasji, bet vai letajam galam tur bus baiga skirba nez. drizak pasties kas viniem pa kompresoriem, ko augstak mineju, kadas kvalitates uz uzbuves plaukti un cik praktisks ir viens vai otrs.

 

perkot ldsk jatceras ka neviens razotajs pats netaisa komp. butiba razotajs tikai savac kopa no detalam kasti, un pats labakaja gadijuma stanse plastmasas un korpusus. pamata jaskatas kadas kvalitates plastmasas-jo tagad izmatotas eko plastmasas ir loti trauslas tapec tam japievers uzmaniba.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar Zanussi, AEG un Electrolux tā lieta izskatās aptuveni šādi:

 

* dizains AEG iet visam pa priekšu. Electrolux, šķiet, ir drusku malā atšķirīgs, bet Zanussi ņem dizainus no vecākiem AEG modeļiem.

 

* izpildījums (figļimigļi un fīčas), protams, par attiecīgu samaksu, AEG ir vislabākais, bet Electrolux no Zanussi praktiski neatšķiras. Līdzīgi pakots Electrolux gan ir par kārtu dārgāks nekā Zanussi.

 

* kvalitāte daudz neatšķiras. Es runāju par to, ko es pats redzu un jūtu - kā veras durvis, kā strādā kloķi, apdares materiāli u.t.t. Par kompresoriem pat ideju nav... Un vairs nav tie laiki, kad Zanussi bija pilnīgs pretstats vārdam "kvalitatīva prece" un veikalā, apčamdot blakus esošo AEG un Zanussi, pie attiecīgi otrā ievērtēšanas celtos spalvas gaisā un gribētos mukt.

 

Ja ir daudz naudas un gribas visādas fīčas, tad AEG. Electrolux būs tikai drusku aprīkotāks nekā Zanussi, bet tiem abiem kvalitāte ir teju identiska. Tieši par ledusskapi runājot, es ņemtu Zanussi un paliks piķis aliem. Bet ja jāizvēlas trauku vai veļas mašīna, tad gan laikam Electrolux, jo šeit tomēr ir visādas ķīmijas un lielas noslodzes detaļām.

Link to comment
Share on other sites

Es tagad jaunu ledusskapi ja pirktu, tad laikam pieveerstu uzmanibu tam, lai ir tomeer antibakteriālais klājums. Man ir bez tada, bet mamma sev nopirka ar tādu. Vinjai ledusskapim nav vispār nekada specifiska aromāta, man kaut kas tomer atsit, lai gan pagājuši tik kādi 2 vai 3 gadi kopš šitas iegadāts, bet tai pat laikā kondensāts neveidojas, saldējamo kameru arī tik reizi gadā nepieciešams atsaldēt, bet reāli es kaut kādu lēto galu pa 147Ls nopirku :) Līdz tam dzīvoju bez ledusskapja un domāju ka man to nevajag :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...