Jump to content

Velo slēdzene


Trust?
 Share

Recommended Posts

Nu mocis un elektrovelo jau tāda ekskluzīva lieta. Mani puikas jau tikai garāža glabā  (gan mājās, gan kad ciemos nakšņo). Nu OK pie darba arī, bet tur APSRGĀTA stāvvieta.  

Link to comment
Share on other sites

a) moči ir dažādi. Kaut kādu 20 gadīgu japāni par 2k EUR baigi negribas uzskatīt par ko ekskluzīvu.

b) ne visiem garāža ir pie mājas

 

Ir cilvēki, kas ar moci brauc ikdienā un kuriem nav garāžas pie mājas. Tad nu tas mocis ir kaut kur jāliek, izvērtējot iespējas un riskus.  Var jau protams teikt - nopērc garāžu, tikai tad moci (ir mani šitādi kadri mācījuši dzīvot), var arī teikt - nebrauc ikdienā, izbrauc brīvdienās, bet ja mocis ir transporta līdzeklis nevis rīks, uz kuru onanēt, tad viņam ir jākalpo man nevis otrādi.

Nu un arī tāpēc es nepērku pilnīgi jaunu moci, bet braucu ar vecu un neizteiksmīgu strītu, ko visticamāk maz kāds iekāros.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Hmm, kā ar KASKO mocim? Baisi dārgi? Bet nu tad vismaz nevajag slēgt.

Link to comment
Share on other sites

Savai apdrošinātājai kkad jautāju cipars bija diezgan, neatceros vairs..

Uzprasīju tagad draugam, šim laikam neko megadaudz nebija,mocis pilnīgi jauns.

Šim 500eiro kautkādi, ar to, ka var naktī ārā turēt sanāca, nezinu kurā kantorī ņemts

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , ivo teica:

Hmm, kā ar KASKO mocim?

Nu man piedāvāja par kādiem 650 EUR gadā, ja pareizi atceros:D

Tas ir iekļaujot risku, ka mocis naktī (22:00-6:00 laikam) nestāv slēgtā teritorijā/garāžā. Bez šī riska bija kkas uz pusi, bet neapdrošinot šo risku, principā nevar arī ceļot, moci atstājot pie viesnīcas vai telts. Varbūt, ja braukā ar jaunu moci un tikai uz darbu vai brīvdienās, tad tas arī der, bet tādiem kā man, kas bieži mēdz izbraukt uz vairākām dienām un moci atstājot kur nu sanāk, kā arī ikdienā turot pie mājas - šis variants neder. Tāpēc apdrošinu ar ķēdi, pārvalku un bļauri. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , kicker teica:

Paldies, man grūti saprast cik vajag, 8 vai 10

Jāskatās kura abloy atslēga vel ielien tajā ķēdē, 330 vai 340 ais modelis, cenas starpiba starp vienu un otru arī jūtama..

atkārtošos 

image.png.9e578bed7ca16a851afb2befd4062959.png

pirms 4 stundām , kicker teica:

ja grib tādu tad jāskatās kāds garums un kura drošības klase ir. Pēc skata visi ir vienādi, bet atšķirība ir .

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Es vienkārši mājā turu velo, tad nekas nekur nav jāslēdz. Piekarinu vertikāli pieliekamajā blakus gāzes boilerim, kā reiz divi velo ielien

pēc tāda pasākuma hidrauliskās bremzes uz

reiz ''ņem'' vai vajag kādu laiku ?

Link to comment
Share on other sites

tajos vilciena turekļos ir šādi karināts..problēmas nav novērotas....domā gaiss "saiet"? un mīksta "ručka" paliek ?

Link to comment
Share on other sites

doma bija tāda, bet HVZ kā tur ir ilgāku laiku glabājot, Savējo arī esmu vedis vilcienā, bet strādā viss.

Servisos kaut kā neesmu redzējis, ka tā velo stāvus tiek glabāti.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Hidrolika, tur gaisa nav. Ja ir gaiss, tad bremzes tāpat neko neņem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , kaads teica:

pēc tāda pasākuma hidrauliskās bremzes uz

reiz ''ņem'' vai vajag kādu laiku ?

Neesu novērojis nekādas izmaiņas. 

Nav jau arī tā ka gaisā karājas, es pieskrūvēju tādā augstumā, ka aizmugurējais ritens ir uz grīdas. 

Uz pakalējā rata iestūrē, aizāķē un atstāj, nav jāceļ gaisā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , kaads teica:

Servisos kaut kā neesmu redzējis, ka tā velo stāvus tiek glabāti

A kāda starpība, stāvus vai guļus?

Link to comment
Share on other sites

varbūt fantazēju...bet ir dzirdēts...ja apgāž velo uz ragiem...maina piem. riepas/kameras...tad teorētiskais gaisa burbulis kurš ir augstākajā punktā..nonāk no rezervuāra augšas....bremžu supportā piem... tad apgāžot velo normālā pozā...ir mīkstas bremzes...bet tad iesaka velo priekšējo ratu pacelt +- 45 grādos  lai rāmis...un tad paspaidīt bremzes....lai burbulis aizceļo kur vajag...cik taisnība - nezinu - pats neesmu novērojis. 

Link to comment
Share on other sites

esmu kādreiz velo otrādi licis, nu uz beņķa un stūres, kad ratus piemēram mainu, un reizēm  sākumā bremzes tā kā tādas mīkstas ir, bet atiet gandrīz uzreiz, bet  ikdienā  braucot tās uzreiz ņem kā naži. tāpēc tāda doma radās un ja vēl karājas tas velo ilgu laiku.

 

@osscar jau  mirkli pasteidzās ar domu 🙂

 

varbūt ir kas  pieteicies?

https://velomens.lv/products/velorealitate-2023/

Labots - kaads
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kaads teica:

esmu kādreiz velo otrādi licis, nu uz beņķa un stūres, kad ratus piemēram mainu

Es vienmēr tā lieku, kad ratus mainu vai ko citu daru :D Vai kad no mašīnas jumta noceļu (man priekšējais rats ņemas ārā, ja lieku uz jumta).

Nu nez, ja gaisa nav sistēmā, tad kas tur var notikt?

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ganjau mazliet ir. GRX sistēmu kautkā esu iemanījies atgaisot diezgan ātri un labi. Plus ik pa laikam attaisu to augsējo skrūvi un izlaižu gaisu, ja tur ir.

Vot kad dabūju SRAM Apex, tad to gan ne pa kam nevarēju atgaisot. Apnika un samainiju uz GRX, pavisam cita bremzēšana.

 

shimano_bleeding_10_top_up.jpg

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man vecajam ričukam padsmit gadi nekas nebija atgaisots vai mainīts - izņemot klučus 1x..viss  strādā...nu nez ja noklāsies..sāks tecēt etc, tad lētrāk laikam citas bremzes to veco tektro vietā uzlikt un miers. Bet tā ļoti ok bremzes, nekādu problēmu normālā ekspluatācijas režīma..redzēs kā lētās shimano būs. sram jau laikam to dot šķidrumu vajag nevis minerālēļļu..nez tur ar viedokļi dalās. bet tā jā cik no mehiem dzirdēts - ir tizlas grūti atgaisojams bremzes arī...

Link to comment
Share on other sites

Hope bremzes ir diezgan piņķerīgi atgaisot.

Arī ar GRX man no sākuma diezko negāja, bet tad atradu nejauši Youtūbā vienu video, kur čalis izstāstijā knifus. Tagad gaisojas viegli. Es ik pa pusgadam palaižu gaisu ārā, ja ir. Vairāk jau tapēc ka nav ko darīt, nevis ka baigi vajadzētu :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc manas saprašanas ričuka hidraulisko bremžu sistēma neparedz rezervuāru ar reālu gaisa burbuli, kā tas ir mašīnām/motocikliem. Tb - tur nav gaisa burbuļa, kas var kaut kur ceļot un rezervuāra funkciju atgaisošanas laikā pilda tā Andra ieliktā glāzīte.

 

Bet nu lai kādai komponentei kkas notiktos, tur arī tas ričuks IMHO jāpakarina uz vairākiem gadiem, Ne jau nu uz stundu vilcienā. Tas izklausās pēc paranojas.

Link to comment
Share on other sites

mēs braucām nesteidzoties, lai mēle nav pār plecu, baudot apkārtni un lai tiek līdz finišam 😀.

Jāskatās cik vēl brīvu vietu ir pieejamas. Kaut gan pazīstamie mūs par psihiem dēvēja. braukt  ar velo un vēl piķi maksāt par to 😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

14.02.2023. , 21:01, kaads teica:

Pieteicos.

 

Šodien arī pirmais treniņš šogad un ar jauno velo - Esmu pievienojies Gravel braucējiem.

Iepriekš ar šosejas stūri nebiju braucis, bet pēc šodienas brauciena izskatās, ka būs labi!

Labots - mickys
Nezinu vai šī ir īstā tēma, vai Tā par Shimano GRX, vai vēl kada?
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Pirms 49 minūtēm , mickys teica:

Nezinu vai šī ir īstā tēma, vai Tā par Shimano GRX, vai vēl kada?

Velodrastu circle-jerks

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , kaads teica:

braukt  ar velo un vēl piķi maksāt par to 😀😀😀

Jā, šo es arī ne visai saprotu, tāpat kā maksāt piķi par iespēju skriet :D

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

 Viņi varētu braukt uz ziemeļoolu un tigot pibgvīniem ledu. Un numuriņus peldēšanas sacīkstēm..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

braukt uz ziemeļoolu un tigot pibgvīniem ledu

Vispār jau pagrūti būs. Pingvīnu tur nav. 😛

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pa saldu cenu ( zem 20 EUR) ieķēru šādu axa clinch+  - 85cm 8mm 220.lv - ja kādam interesē tāda :)

 

PXL-20230311-151515589.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nez uz aci izskatāa labi..

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nav tur drošības. Protams, ja blakus būs ar trosīti pieslēgts līdzīgs velo, tad šitai neķersies klāt. Bet akumulatora fleksis gan jau galā tiks, ja 2k velo ar šitādu pieslēgs. 

Link to comment
Share on other sites

Fleksis ar jebko tiks galā...vienkārši saku ka cena zemāka ka citur ..un tas ir normāls ražotājs . 

Plus ķēde noder citur sr..laivu pieslēgt, ķerru utt 😆

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 21 minūtēm , versatile teica:

ja 2k velo ar šitādu pieslēgs. 

Neviens nekur baigi neslēdz 1.5k+ eur velo! Tādu nedrīkst atstāt bez pieskatīšanas… 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jā..tīri.kafenē sēžot vai veicī pēc saldējum ieejot

Kaut vai materiālu ziņā...ja veloprifā sūda plastmasas pudeles turētājs 22 eur maksa😅

Link to comment
Share on other sites

drošāk ir benzīntankā saldčuku paņemt nepieslēdzot velo, nekā veikalā, pie kura pieslēgts velo ar tādu striķi 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 18 minūtēm , Regisss teica:

Neviens nekur baigi neslēdz 1.5k+ eur velo! Tādu nedrīkst atstāt bez pieskatīšanas… 

Kā neslēdz? Es katru dienu slēdzu 2x1,5k velo :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Kā neslēdz? Es katru dienu slēdzu 2x1,5k velo :D

 

Latvijā tā nezog rokas pulksteņus, kā UK… Londonā… 

Domu cerams saprati! ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 12 stundām , versatile teica:

akumulatora fleksis gan jau galā tiks, ja 2k velo ar šitādu pieslēgs

Atkarīgs no no situācijas. Alkāns, nariks u.c. tamlīdzīgie jau parasti ar fleksi nestaigā :alcoholic:. Ja personāžs speciāli izgājis "medībās", tad gan vajadzīgie rīki somā atradīsies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...