Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

LTV ir OS FTA tiesības, uz kurām, cik zinu, neattiecas, ka to nedrīkstētu raidīt HD, tā kā tikai Viasatu CAP reklamēt nevajag! :D

Link to comment
Share on other sites

@@Dexs, cik bija rakstīts, tad sabiedriskais medijs varēs rādīt tikai ātrākais nākošajā dienā pēc notikuma.. :D un kuram gan interesēs atkārtojumi? Nē, nu to, ka HD nevar rādīt LTV es jau vispār neteicu, es teicu, ka HD VIASAT nodrošinās un tiešraidēs.. laikam 7 kanāli vai tml.. tie Extra..

Link to comment
Share on other sites

Mēs tāpat ar visiem 5 FTA atpaliekam no Lietuvas, kurai esot 11 FTA, bet Igaunijai-7 FTA kanalčiki.

==================

Vai tad Ogres TV ir jāaizpilda raidlaiks 24 stundas? Tad viņi pa dienu varēs rādīt animācijas filmas, bet naktī pusaudžiem

domātās, tipa American Pie :D

Link to comment
Share on other sites

briinums ka veel viasats nav zvanijis, piedavajis ,,vienreizejas'' akcijas uz 24 men ligumu :grin:

Labots - kreiček
Link to comment
Share on other sites

 

 

@Dexs, cik bija rakstīts, tad sabiedriskais medijs varēs rādīt tikai ātrākais nākošajā dienā pēc notikuma..

Not true. LTV drīkstēs rādīt pilnīgi visas disciplīnas un tiešraidē, izņemot hokeju, kura FTA tiesības ieguva MTG (TV3 un TV6). Pilnīgi visas disciplīnas ieguva arī MTG, taču tās drīkstēs rādīt tikai maksas kanālos (VSB, Tavos nosauktajos OS Xtra HD, utt.). Cepiens šobrīd ir par to, ka MTG aizejot no bezmaksas apraides principā nedrīkst raidīt hokeju, jo gan elektroniskais plašsaziņas līdzekļu likums, gan tiesību formāts (FTA) norāda, ka hokejs jāraida bezmaksas visā Latvijā.



 


http://www.apollo.lv...levizija/628093

 

Izskatās ka lobē viasat, prasot augstas translācijas maksas.

Tagad zelta kārts ir Lattelecom rīcībā. Viņi var diktēt noteikumus, nevis MTG. Neapmierina cena - okei, apraidē nebūsiet, zaudēsiet ļoti lielu daļu auditorijas. Skatīsimies, kā attīstīsies situācija.
Link to comment
Share on other sites

 

 


Dexs, on 18 Dec 2013 - 15:08, said: kanāla noformējums vien atgādina kaut kādu 1998.gadu (LNT Brokastīm tāds bija)
Bloomberg TV vecais dizains.
Par LNT un TV3 laušanos palikt VTV vispār - nu tak skaidrs.
Pirms tam abi kanāli bija konkurenti, ja viens aizietu no FTA, otram paliktu viss pīrāgs.
Maksāja LTC un grieza zobus klusībā.
Tagad, kad abiem saimnieks viens - MTG, var atriebties LTC un nu prasīt no viņiem.
MTG, kā jau Viasata owneris, protams grib lai visi mauc augšā šķīvi un tik viņiem maksā. Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

MTG/Viasat ir vienojies ar telekanālu "RE TV", kurš rādīs Latvijas hokeja izlases mačus Soču olimpiskajās spēlēs.

 

Link to comment
Share on other sites

Hehe, tad cikos īsti tā jautrība MUXī būs? Varētu taisīt 00:00 un nolaist podā tās uzrunas :D /sarkasms/

Link to comment
Share on other sites

Pēc radio un televīzijas padomes datiem LVRTC jauno MUXsi palaiž kautkad starp svētkiem, bet ar četrām esošajām programām. Tad LVRTC paliek pilnīgi neatkarīgs no Hanu digital. Ķipa cilvēko šo pāreju nesajutīs. Kā būs ar 1. janvāra rītu, tā i skaidrs nav. Lpģiski būtu jaunajā MUX jau kādā 26. decembrī veikt izmaiņas. Lai iet gaisā četras esošās programas un piektā lai rāda matraci. Tad cilvēki bez steigas varētu pārštimēt savus aparātus.

Link to comment
Share on other sites

 Interesanti būs Jaungada pusnaktī tiem, kuri grib salūtu pa TV skatīties.  Salūts pusnaktī, LTV1 un LTV7 salūtu juridiski nav tiesības rādīt (Krastmalas pasākuma tiesības nopircis MTG) - bet tieši pusnaktī MTG pazūd no FTA, jo ar 1.01. LVRTC nav tiesību FTA rādīt MTG maksas ražojumus . Un ja šie vēl arī no Lattelekom interaktīvās pazudīs, jo līgums vēl nav noslēgts???  Tantuki pie TV ar sirdi var aiziet :devil: .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Didzi - tad iznāk, mainīsies MUX1 frekvences? Jo, uz kā rēķina tad to jauno MUXi var palaist, ja vēl jārāda TV3/LNT līdz 1.janvārim?

LTC jau arī (ja pievieno savai maksas paketei TV3/LNT) derētu iespringt agrāk, savādāk var būt kāds periods, kad šo kanālu virszemes TV nav vispār nekur.

Link to comment
Share on other sites

raiviic, salūta rādīšanas tiesības jau nu neviens pārdevis nav, ja kas.

 

Dexs, nē, MUX frekvences nemainīsies.

 

Didzi, neklausies visam, ko stāsta cilvēki, pat Neplā, nekādu jaunu Muxi LVRTC palaist starp svētkiem neplāno. LVRTC nav nekādu tiesību pašiem kaut ko darīt līdz pusnaktij, jo Lattelecom tiesības beidzas 31.12.2013. 24:00, LVRTC pienākums raidīt pirmo muksi iestājas 01.01.2014 0:00, BET! lai pusnaktī visiem nebūtu jārestartē dekoderi, izmaiņas tīklu ID un programmu LCN-os tiks palaistas straumē tikai ap 6iem no rīta, kad, cerams, visi jau (bezfilmā) gulēs.

 

Un jā, tā kā TV3 un LNT nav NEPLP apstiprinātajā programmu sarakstā (elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 13. panta 3. daļa, spēkā no 01.01.2014), LVRTC nav ne tiesību ne arī pienākuma un attiecīga līguma tās raidīt pēc pusnakts, tāpēc virszemē tās no apraides pazūd pusnaktī.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

PS Ja Lattelecom kaut kādas izmaiņas tīklos veiks līdz 31. decembrim, tad par tām runāt nav mana kompetence. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un jā, tā kā TV3 un LNT nav NEPLP apstiprinātajā programmu sarakstā (elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 13. panta 3. daļa, spēkā no 01.01.2014), LVRTC nav ne tiesību ne arī pienākuma un attiecīga līguma tās raidīt pēc pusnakts, tāpēc virszemē tās no apraides pazūd pusnaktī.

 

Paga, pazūd vispār vai pazūd no bezmaksas kanālu listes? Respektīvi, ja man ir nopirkta kaut kāda no maksas pakām virszemes TV, vai es jaungada naktī pēc pusnakts varēšu turpināt skatīties LNT un TV3?

Link to comment
Share on other sites

@@ivo, Pazūd no bezmaksas (100%), bet par maksas paketē atrašanos,  tas jautājums šobrīd nav īsti skaidrs.. notiek pārrunas cik nu ir sanācis sameklēt info par šo jautājumu un no LTC twitter ierakstiem.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Principā, lai skatītājiem būtu iespēja pēc pusnakts skatīties TV3 un LNT, LTC jau vismaz dažas dienas iepriekš šie kanāli būtu jāpalaiž savos maksas MUXos. Tas nozīmē, ka nav izslēgta iespēja, ka kādu brīdi līdz 31.dec. pusnaktij TV3 un LNT varētu dublēties - būt gan FTA MUXī, gan LTC MUXos. Es protams tikai filozofēju, bet tas būtu tikai vienīgais loģiskais solis, ja LTC grib, lai pēc pusnakts Virszemes skatītāji jau redzētu TV3 un LNT no savām frekvencēm.

 

Starp citu, runājot par šo pašu tēmu, LTV aicina anulēt MTG olimpiskā hokeja translēšanas tiesības:

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/ltv-aicina-anulet-mtg-olimpisko-spelju-hokeja-turniira-translesh.a72689/

Link to comment
Share on other sites

...salūta rādīšanas tiesības jau nu neviens pārdevis nav, ja kas.

Nezinu kā ar tiesību pārdošanu, bet zinu, ka LTV no Krastmalas drīkst rādīt tikai sižetu saistībā ar pirmo eiro izņemšanu no bankomāta. Salūtu un Jaungada sagaidīšanu rādīt nedrīkst, tas ir LNT lauciņš, bet kas tieši ko kam atļāvis vai aizliedzis - tik sīki nezinu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Torni, teksts no lattelekoma foruma atbildes: "Jā, ir plānotas divas kanālu pārskenēšanas - šodien, kad tiks pievienots jauns kanāls Sportacentrs un sagatavota vieta bezmaksas MUXī priekš jaunajiem bezmaksas kanāliem (OTV, ReTV un TVRīga24), kā arī 5 no rīta 1.janvārī, kad šie kanāli tiks faktiski pieslēgti."

Par to, ka LVRTC līdz salūtam pirkstus nevar bāzt klāt pirmajam MUXim, tas itkā saprotamii. Tai pat laikā, naktī tak "štepseļus nespraudīs: un tikai loģiski būtu visu sagatavot iepriekš. Nelaime tā,kaLVRTC nav sava foruma, kur kāds darbinieks atbildētu uz skatītāju jautājumiem, bet Lattelekomam savukārt vairs pirmais MUX neinteresē.

A koman atbildēt tantēm, kuras mani trobelē? Līguma ta Lattelekomam ar MTG nav un  virszemes maksa paketē TV3 un LNT var vispār mebūt. Es saku,lai nesteidzās un kartiņas nepērk.

Link to comment
Share on other sites

raiviic - iespējams Rīgas Domes kaut kādi noteiktie ierobežojumi, jo LNT jau senāk ir sadarbojies, piem. atspoguļojot Rīgas Svētkus, rādot koncertus no krastmalas utt. Par to varbūt arī viņiem tiek piešķirta kaut kāda nauda, bet sīkāk nezinu.

Es gan arī nezinu, vai ir jēga vecgada vakarā vēl arī LTV vilkt līdz krastmalai savu PTS un filmēt salūtu, ja tas ir vienīgais, ko tajā vakarā tiešraidē viņi varētu rādīt. LNT citādākā situācijā, ja, piemēram rāda vēl vecgada koncertu no krastmalas, nu vai arī kas tur notiek.

 

Didzi - vai tad jau Sportacentrs nebija paketē? Vai arī otrs variants, ka LTC lēnām sāk pārbīdīt kanālus MUXos un meklēt brīvu vietu TV3/LNT.

Interesanti gan vēl tas, ka NEPLP jāapstiprina arī LTC maksas kanāli, līdz ar to pēdējā gada nedēļa viņiem būs smaga. Vispār jau smieklīgi (un nožēlojami), ka šādi jautājumi un lēmumi (kuri normālās valstīs ir zināmi vairākus mēnešus iepriekš) tiek pieņemti gada 2 pēdējās nedēļās. Tas arī par sasteigto NEPLP konkursu runājot.

 

Par hokeja translācijām piekrītu LTV viedoklim. Tur ļoti interesanta situācija veidojās šobrīd.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

 

 

...nezinu, vai ir jēga vecgada vakarā vēl arī LTV vilkt līdz krastmalai savu PTS un filmēt salūtu...
  PTS tur būs, jo cik zinu, laikam kaut kur krastmalā pat speciāli bankomātu atvedīs, lai uztaisītu 20 min. šovu par eiro ieviešanu. Hohma tur, ka to nedrīkst rādīt MTG, savukārt svētku pasākumu un salūtu nedrīkst LTV.
Link to comment
Share on other sites

Dexs, es pat nezinu, kas ir sportacentrs par programu, jo virszemes TV maksas paketi vispār neskatos. Es tikai pārkopēju ziņojumu par divkāršām izmaiņām.

Padomi arī grūti lamāt, jo pēdejā brīdī "kurvīti iedeva" MTG un konkursam laika vairāk nebija. Visstulbākais, ka visa dzīve sākas no jauna ar 1 janvāri. Tā tas ir  valsts iestādēs, kur visa nauda līdz "salūtam" jāiztērē, jo citādāk nākamgad nedos. Ta ir ar Lattelekom līgumiem, kuri beidzas jaungada naktī. Visā pasaulē tagad iestājas Ziemassvētku brīvdienas un neviens krenķi neķer, bet pie mums viss caur pakaļu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 He, he - MTG sagribējis rādīt arī eiro ieviešanu un prasa LTV bildi. LTV saka - OK, bet ar mūsu logo.  Neder. Nu tad dodiet salūtu mums arī ! OK , ņemiet!. Tā kā MTG ņems LTV eiro signālu, bet LTV - MTG salūtu.  Tā kā ir cerība, ja kāds nepārdomās,  ka vismaz viena bilde pēc pusnakts nepazudīs :drinks: .

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

shoriit no Zakjisalas (Riigas apraides apbgabals) 690Mhz paraadiijaas jauns kanaals

"CTC Baltic" (analogjiska viashrota kanaala kopija)

Link to comment
Share on other sites

Man viss šis argādina mazu bērnu spēlītes smilšukastē- iedod man lellīti, dod pretī konfekti. Es saproti, par hokeju var būt strīdi, bet nu ne jau par bildi, kā ņem naudu ārā no bankomāta :sarkasms: . Nu točna bērnu rotaļas.

Link to comment
Share on other sites

IBIO, salūts nav krastmalas pasākums, krastmalu LTV ar' nemaz nerādīs, debesis tikai. Es, protams, varu uzjautāt Pašiem Priekšniekiem, bet ... manuprāt, salūtu televizorā tāpat nav jēgas lūrēt ;) 

Cik zinu, vismaz šo pēcpusdienu MTG un LTC nebija vēl noslēguši līgumu par LNT un TV3 maksas pakās ievietošanu virszemē. Bizness, odnako! :)

Link to comment
Share on other sites

Didzi - televīzijas pasaulē tas ir normāli. Ārvalstīs, piemēram ziņu kanālos vienmēr ņemot bildi no cita kanāla apakšā ir uzraksts: Pictures from Sky News vai tamlīdzīgi.

LTV, kad ņēma pirms dažām nedēļām no MTG Zolitūdes Arēnas Rīga koncertu, ekrāna kreisajā pusē bija arī LNT logo (gan jau daļa no norunas, kā šajā gadījumā).

Tikai tas nozīmē, ka tā uguņošana būs 4:3 :D LTV vismaz MTG dos smuku 16:9 bildi. Nav godīgs dīls. :D



Uldi - skaidrs, ka atbildīgajiem Lattelecom cilvēkiem mierīgas tās dažas darba dienas, kas šogad atlikušas - nebūs. :D

Link to comment
Share on other sites

Pieņemts visu laiku lamāt MTG, bet, ja taisnība, ka šie no LTC par LNT, TV3 raidīšanu neprasa vairāk kā no citiem operatoriem, tad jau sanāk, ka LTC piederot ~40% kontrolei par maksas televīizijas tirgu vienkārši grib sev lētāku cenu, ar skatītājiem te neviens vairs nerēķinās. 

Link to comment
Share on other sites

Labvakar Gint! Pirms pusotra gada, kad skatījos, pat nezinu, kā juridiski korekti tā saucās, jā, skatījos Latvijas dvb-t.

Link to comment
Share on other sites

Man nav pieejas informācijai, cik kurš par ko no kā prasa, un , pat ja būtu, es esmu gana daudz dažādu NDA parakstījis, lai neteiktu to publiski. Es tikai varu uzzināt, vai līgums ir vai nav :) 

 

Un jā, Latvijā virszemes TV tiek raidīta "Strict DVB-T compliant". Līdz ar to FTA kanāli ir redzami uz 99.99% tirgū pieejamo daiktu, ja nu uz galīgas Āzijas eksotikas nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad jau sanāk, ka LTC piederot ~40% kontrolei par maksas televīizijas tirgu

Tajos 40% ietilpst arī IPTV, kurai līgums jau esot. VTV nezinu cik liela ir tirgus daļa, bet, tā noteikti ir ievērojama.

Un jau esošajiem operatoriem līgumi visticamāk tika noslēgti šī gada laikā (kad beidzās "must carry" noteikums un varēja sākt iekasēt naudiņu). Nu nenāca jau tie līgumi viegli gan Baltcomam, gan Izzi, patinam preses relīzes nedaudz mazāk kā gadu atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...