Jump to content

Kas par bezkaunību notiek no mobīlo operatoru puses ?! Bloķē legālu IMEI !


MIGs
 Share

Recommended Posts

Da bļin.

Saku vienu - PIEŅEMIET, ka telefons IR legāls un tam NEKAS nav darīts.

Jau sākumā saku, ka vēlos zināt ko un kā pareizāk darīt pieņemot šo lietu kā patiesību.

 

Jā, es protams saprotu, ka pastav vēl visādas iespējas, bet kakova hrena nevar dot padomu kaut teorētiskajā līmenī balstoties uz pieņēmumu, ka telefons ir 100% legāls ?!

Sūd atelefons - nu bet es jau vairāk kārt trakstiju - principa jautājums.

Varu nopirkt citu telefonu, varu nopirkt donoru par 20 euro vai 20 ls un pārlasīt, tādā veidā mainot IMEI- būs gan legāli, gan pats macēšu.

]BET ES GRIBU PAPROVĒT PIERĀDĪT SAVU TAISNĪBU !

 

Par čekiem - vot kā tur īsti Latvijā ir ?! Cik ilgi pēc likuma ir jāuzglabā čeki PRIVĀTPERSONAI ?! Kautkā atmiņā stāv, ka bija 7 gadi un 10 gadi. Bet kas par ko, un vai privātpersonai....

 

Pieņemsim, ka man ir 1996. gadā pirkts Nokia 1610. Man viņa ļoti patīk, jo pogas lielas, ekrānā ciparus labi var redzēt.

Vienā jaukā dienā man viņu bloķē. Es eju skaidroties un man saka "Uzrādiet čeku !".. Bet nu sorry telefonam ir 14 gadi. Čeks nav vajadžigs pat pēc likuma. Nu kāatd sanāk ?!

 

Garantijas remontus veic arī tīri apskatoties IEMI nummuru un nevajag nekādus čekus.

 

Un šitie gudinieki varēja nevis gudri [slēpts] par to, ka telefons ir kreiss, bet pateikt kā rīkoties, kā iziet no sitūacijas.

Āaaa - nezin, tik gudri runāt māk...

Juma jau laikam patīk, ka jūs drāž - ķerpilas ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

locoone

Nu jāiet Tev pie kāda operatora pārstāvja un jājautā kamdēļ viņš atrodas melnajā sarakstā. Tālāk jau seko improvizācija no Tavas puses...

Uz ielas (forumā) neviens neko jēdzīgāku nepateiks...

 

Un par dokumentu glabāšanas laikiem -> juridiskām personām ir atrunāts cik ilgi jāuzglabā grāmatvedības dokumenti, fiziskām personām nav noteikti nekādi uzglabāšanas termiņi, bet tev ir jāspēj pierādīt, ka tu esi veicis konkrēto darbību.

Labots - locoone
Link to comment
Share on other sites

Taupi nervus ! Vecumdienas noderees !!

 

Uzraksti ierakstiitu veestuli TELE2 ! Vinjiem peec likuma rakstiski jaatbild 15 d. laikaa No stress!

post-58983-126917604541_thumb.png

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

Numuri.lv protams, ka ir skatīts jau !

Galiekārtas statuss Bloķēta

Kontrolsumma Pareiza

 

... Lacone jā tas jau tika aŗi teikts, ka tā darīšu. Tāpat bija jautājums kur tieši jāiet utt. Nu zinkā, ja klientu apkalpošanas centros neviens nevar pateikt kur tieši jāiet un kas tieši jādara ...

Link to comment
Share on other sites

Ja pieņem, ka viss ir legāls tad ar tele2, piemēram, nav nekāda sakara.

Ej pie telefona pārdevēja (meitenes) un uz to vietu kur meitene to pirka.

 

Vaina ir telefona pārdevējā ne jau operatorā, vismaz tā tam vajadzētu būt.

Labots - 777hp
Link to comment
Share on other sites

krishax

Noteikta konkrēta termiņa, cik ilgi glabāt maksājumu kvītis, nav, bet, ņemot vērā, ka saskaņā ar Civillikumu noilguma periods maksājumiem ir 10 gadu, tas nozīmē, ka teorētiski patērētājiem ir jābūt šiem dokumentiem, lai vajadzības gadījumā varētu pierādīt, ka ir veikts konkrētais maksājums. Taču savādāk ir iegādājoties ikdienas preces un pakalpojumus - divi gadi ir laiks, kad ar čeka palīdzību var realizēt savas tiesības, gadījumā, ja ir pretenzijas.

Link to comment
Share on other sites

Tu gribi teikt, ka telefona paŗdevējs ir ziņojis, ka šāds IMEI jābloķē ?! :sarkasms: Vai vēlaizvien centies apgalvot, ka telefons kreiss - tipa jajau skuķsi legāli iegādājis, tad viņai pārdevējs kreiso ir iesmērējis ?!

 

Krishax paldies par info ! :)

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Pārdevējam nekas arī nav jāziņo. Konkrētais IMEI ir melnajā sarakstā un tajā varējis tikt iekļauts kaut vai Spānijā, Vācijā, vai Īrijā. Saraksti tiek izsūtīti visām valstīm vismaz EU un jebkura operatora pienākums ir šādu IMEI nekavējoties bloķēt. Pie tam konkrēto iemeslu tajā valstī, kur tiek bloķēts, var arī nezināt. Iespējams, kāds veiksmīgi noklonējis tieši šo IMEI un bloķēti abi. Taisnība būs tam, kurš varēs ar dokumentiem pierādīt, ko, kad, kur pircis - šajā gadījumā - nevienam.

Tu spītīgi turies pie tā, ka viss legāls. Visticamāk, posmā veikals > meitene > tu tā arī ir. Jautājums, kas ar telefonu vai IMEI noticis, pirms nokļuva veikalā. Lūk to arī var mēģināt noskaidrot, bet ja IMEI melnajā sarakstā nokļuvis ārzemēs - var neizdoties.

Katrā ziņā operatora kļūdu izslēdzu pilnībā - pašam gadījās nozaudēt mobilo ar darba numuru, līdz ar to puse dienas pagāja, kamēr sadzinu visu vajadzīgo, lai operators piekristu bloķēt, ar paziņojumu pazuda (vai nozaga) nav līdzēts, vajag kodus, paroles, slepeno jautājumu, darbavietas rekvizītus - viss vajadzīgais bija vispirms jānoskaidro darbā .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet es vēlso zinaāt PAMATOJUMU kapēc tas IMEI ir nobloķēts.

Ja man būtu čeks par telefona iegādi tas ne apstiprinātu, ne apgāztu iespēju, ka pārdevējs ir tirgojis kreisus telefonus.

 

Tāpat man ir smuks, jauks telefosn kura iešutais IMEI ( apskatamies ar *#o6# ) sakrīt ar to, kas ir uz korpusa uzlīmes zem baterejas.

 

Kurā brīdī šis telefons varēja tikt muhļīts, ja to lieto jau N mēnešus !?

Tāpat rakstītis, ka jānosūta SMS ar paziņojumu par to, ka bloķēs un kad bloķēs. Protams, ka neko nesaņēmu ...

 

Es saprotu, ka var neredzēt iesniegumu ko vācietis ir iezniedzis savam operatoram, taču vismaz tekstu, ka bloķēts peč XXX operatora pieprasijuma jau nu gan vajadzētu redzēt ! Un tad kontaktējot ar šo operatoru dabūt pilno info.

 

Jā, jā, rīt pusdienlaikā aizstaigāšu uz Tele2 pie Saktas ...

 

EDIT:

Tāāaaks ... Biju Tele2....

Kurš var palīdzēt uzzināt pēc IMEI kur telefons iegādāts un vai vēl ir garantija ?!

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Tāāaaks ... Biju Tele2....

Kurš var palīdzēt uzzināt pēc IMEI kur telefons iegādāts un vai vēl ir garantija ?!

muahhh

operators :>

Link to comment
Share on other sites

Parasts

Varbūt jau kāds pateica, bet tak vienkārši aizej uz tirdzniecības centru, kurā ir visu operatoru veikali(parasti blakus) un uzzini no viņiem, kurš operators bloķēja. Kad to uzzināsi, tad jautā tam operatoram, kāds bija bloķēšānas iemesls.

Link to comment
Share on other sites

Ēm, es biju Tele2. Ka'du brīdi pakašķējamies utt. Nu ir tā, ka ja spēšu uzrādīt kaut garantijas lapeli tad būs ok ! Tapēc arī jautājums vai kāds nevar palīdzēt pēc IMEI noteikt kur pārdots tas aparātas.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Pārdošanas vieta neatspoguļojas IMEI. ;)

 

Sazinies ar ražotāju un mēģini pēc seriāļa noskaidrot, kuram vairumtirgotājam tika piegādāts, un tālāk pa ķēdīti līdz veikalam.

Link to comment
Share on other sites

Parasts

Devil_Inside , tad tas laikam būs atkarīgs no pārdošanas vietas. Cik man ir pieredze, tad veikalā tika reģistrēti visu pārdoto telefonu IMEI.

Labots - Parasts
Link to comment
Share on other sites

a_masiks

Liela jezga neparko.

1) telefonus bloķē tomēr pamatā uz iesnieguma pamata. Bloķēšana ir juridiski nopietns pasākums, tāpēc jābūt vismaz kādam papīrītim ar iesniegumu un parakstu. Operatīvi bloķē arī uz telefoniska zvana pamata, taču vismaz LMT tas skaitās īslaicīgs pasākums, uz visiem laikiem IMEI ievieto melnajā listē tikai ar papīrīti. Ja operātors rīkojas kautkā savādāk, nefiksējot juridisko procedūru - viņš krāj lielas nepatikšanas pats sev uz galvas.

2) lai telefonu nobloķētu ar zvanu vai iesniegumu - klientam ir jāspēj kaut kā sevi saistīt ar nozaudēto aparātu. Pretējā gadījumā mēs visi varam iet un rakstīt iesniegumus par jebkuru IMEI, un par nelielu bet taisnīgu samaksu no telefona īstā īpašnieka bloķēt pēc tam vaļā. Kas saista īpašnieku ar telefonu, konkrēti - IMEI? a) - pirkuma dokumenti. Tas ir pac neapstrīdamākais arguments. Pat ja telefons tika dots citam lietošanā -pirkuma dokumenti norāda īsto telefona īpašnieku. b)ja nav dokumentu, pastāv iespēja izmantot operātora uzskaites sistēmas datu bāzi. Kurā tiek fiksēta sim kartes un IMEI kopīgā izmantošana. Tātad, ja īpašnieks var pierādīt sim kartes (abonenta numura) piederību sev, un savukārt operātora datu bāzē šī sim karte tikusi reģistrēta kopā ar IMEI, lietošanas termiņi sakrīt ar īpašnieka deklarēto - ir pamats uzskatīt, ka sim kartes īpašnieks ir arī telefona īpašnieks. Kamēr neuzrodas kāds cits, kurš var pierādīt pretējo....

3)IMEI bloķē parasti tas operātos, kura pieslēgumu lieto telefona īpašnieks. Pārējiem operātoriem ir jāpilda sastības un arī jābloķē telefona lietošana savos tīklos. Atbloķēt telefonu var tikai tas, kurš nobloķēja. Ārzemju melnās listes tomēr IMHO netiek lietotas... tātad, ja telefona IMEI ir bloķēts, pirmām kārtām jānoskaidro - kurš operātos to ir nobloķējis. Un tad arī ar viņu jāskaidrojas. Kasīšanās ar BOOT foruma biedriem vairākas dienas no vietas šo jautājumu neatrisina. Nu... vienīgi ļauj pilsonim emocionāli izpldīties, bez kāda cita pozitīva rezultāta.

4)pastāv klonētie IMEI numuri, kā arī 00000.... numuri. Ar šiem numuriem ir bēdīgi. Bite ar nullēm nestrādā, Tele un LMT it kā strādā, taču garantēt, cik ilgi tas būs - nevar. Ar klonētajiem numuriem ir liela jezga, jo ka ja kādu no tiem nozog - būtu jābloķē viņi visi. Un ja nevari pierādīt, ka esi tieši kloņa orģinālu pircis - nedrīkstētu būt iespējai viņu atbloķēt. Resp. kloņu problēmai ir jābūt nevis operātora, bet pārdevēja problēmai. Agrāk kloņi bija "neaizbloķējami", jo operātors datu bāzē redz, ka ar vienu IMEI vienlaicīgi strādā liels daudzums sim karšu. Savulaik, baidoties no klientu migrācijas, neapmierinātības, operātors šos kloņus bloķēja vaļā, pat neskatoties uz iesniegumiem... jo pārējie kloņu īapšnieki varēja īzī pierādīt, ka viņi savu telefonu nav zaudējuši. Es ļoti ceru, ka šī situācija ir jau vēsture.

te arī atbilde par dubultajiem IMEI operātoru tīklos: dubultie vai n-tie IMEI var strādāt. Tas ir operātoram redzams, taču nekādas īpašas sankcijas netiek piemērotas... līdz brīdim, kad sākas kašķi.

5) ir dažādi iemesli, kapēc IMEI tiek bloķēts. Bez parastas zagšanas vai nozadēšanas ir arī visādi pārpratumi, īpašumtiesību finesses, un tīri tehniskas kļūmes. Ir daži ne pārāk sakarīgi klienti, kuri abonēšanas līguma slēgšanas vietā, operātoram paziņo :"nav man vairs tā telefona, un viss! ko jūs man to rēķinu tagad sūtat???" uz ko operātors var piedāvāt uzrakstīt iesniegumu... Līzinga kompānija, uzņēmums, vecāki vai draugi var izcelties, kā jau iepriekš te minēja. Ir atsevišķi gadījumi, kad telefons tika pieteikts kā nozaudēts, iesniegums izņemts, taču telefons tehniskas kļūmes dēļ palicis melnajā listē. Ir gadījumi, kad ir iesniegums, iesnieguma atsaukums, izņemšana no melnās listes, tikai.... konkurējošie operātori šo pēdējo darbību nav veikuši...

6) tas viss ir jānoskaidro pie sava iemīļotā pakalpojumu sniedzēja. Tikai ar niansīti- operātos nedrīkst izpaust kura persona bloķējusi. Maximums - kad un kāpēc.

 

Šī kārtība nav saistīta ar juridisko nihilismu, kā te daži uzskata. Bloķējot telefonu, viens abonents JAU ir pierādījis, ka ir īpašnieks telefonam, kurš tika nozaudēts. ja telefonam izrādās ir arī cits īpašnieks - jaunajam keksam IR jāpierāda pretējais. ja tas nav iespējams - paliek spēkā pirmais lēmums.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pikinsh

1. Ieteiktu noskaidrot, kas iegādājies trubu, kad un kur.

2. Ieteiktu kā jau tu teici uztaisīt pirkšanas pārdošanas aktu, līgums cik atceros nav nepieciešamas.

3. Kārt ja gribi kādu konkrētu atbildi, tev jāgriežas kādā Valsts iestādē ar iesniegumu, jo valsts iestādē uz iesniegumu ir jāatbild obligāti, ja valsts Policijā nebūs iesniegums no šī ķipa īpašnieka, kam nozagta truba iesnieguma tev būs oficiāla atbilde no viņiem, jo jau kā es minēju viņiem ir jāatbild uz visiem iesniegumiem.

4. Tagad ar atbildi no mentenes, vari doties pie operatora, lai aceļ IMEI bloķēšanu, jo tai nav juridiska pamata, jo mentenē nav iesnieguma par zādzības izdarīšanu.

5. Nu tagad vari celts prasību tiesā par sagādātajā neērtībām un pieprasīt šādās kļūdas neatkārtot un sakārtot šo sistēmu kādā tiek bloķēti IMEI kodi.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...