Jump to content

Kas par bezkaunību notiek no mobīlo operatoru puses ?! Bloķē legālu IMEI !


MIGs
 Share

Recommended Posts

Biju uzcepis tēmu.

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/124000-nokia-e51-remonts-iesakiet-kur-varbut-kads-to-dara/

Telefons sāka nereģistrēt sim kartes.

Aiznesu uz TSC/Mosers tur mani pasūtija ar tekstu, ka IMEI ir bloķēts - neko sīkāk pateikt nevarēja.

Sazvaniju pazīstamo skuķi no kā pirko šo telefonu kā mazlietotu - nē pirkuma apliecinoši dokumenti jau vairs nav. Bet nu telefons ir godīgs, zolīds, nav ne zagts ne zaudēts, līzingots utt - tas ir 100%.

IMEI kods telefonā sakrīt ar IMEI kodu uz korpusa uzlīmes.

 

Pašam laika nesanāca, bet skuķis tiko spicē aizstiepa pie LMT - esot jāstiepj uz LMT servisa centru. Tas ir tas pie VEF kultūras pils ?!

Spices Tele2 mācēja paskaidrot ka pirms ~nedēļas esot norubīti ap 40000 IMEI - tipa visi kas jebkad esot bijuši ziņoti kā zagti vai nozaudēti.

Neviens nejēdz pateikt kādā sakarā uz kāda pamata ( Kāds iesniegums ? Kāda tieši krimināllieta ? ) ir bloķēts šis IMEI. Tele2 dāma ieteica pāršut IMEI ! :sarkasms:

 

Varot rakstīti iesniegumu lai atbloķē šo IMEI, bet vajagot pirkuma apliecinošus dokumentus un pasi. Pēc likuma jau sanāk, ka pietiek ar to, ka viena privātpersonā pārdod otra ar pirkšanas pārdošanas līgumu ?!

Ofigeļi - Latvijā darbojas nevainības prezolūcija - man NAV jāpierāda sava nevainība, bet gan viņiem jāpierāda mana vaina !

 

hvz kādi operatori bija pirmstam, tagad skuķis izmanto ZeltaZivi.

Pieļauju, ka kādam ir bijis telefons ar uzkodētu šādu IMEI un tad ziņots kā zagts vai nozaudēts. Tik kakova H man no tā būtu jācieš ?!

 

Kas te par kretīnismu notiek ?!

Nav problēmu izmest šo telefonu miskastē un paņemt jaunu, bet man ļoti nepatīk, ka kāds mani ne pa tēmu drāž ! Jā es gribu pacelt kašķi !

Kā man vajadzētu rīkoties !?

Uzrakstīšu pirkuma-pārdošanas līgumu ar atpakaļejošu datumu. Tipa pārdevu telefonu savam skuķim. Jāiet kašķēties - pie kā ?! LMT/Tele2/Bite/Kāda valsts iestāde ?!

Kā lai uzzin uz ka'da pamata tas ir nobloķēts ? Kā lai uzzin kas to ir pieprasijis ?!

 

Varbūt kāds LMT/Tele2/Bites paŗstāvis varētu kautko pakomentēt ?! Piemēram VIL !?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

blokjeesjanu var pieprasiit trubas iipasjnieks uzraadot personu apliecinosju dokumentu un pirkuma dokumentus. :>

Link to comment
Share on other sites

Nezinu mazcena svai par pilno summu. Skuķim to uzdāvināja, papīri visi bija, bet nu protams, ka saules mūžu tos neglabā...

 

Drunk jā, to es saprotu - tā vajadzētu būt pēc idejas, bet ...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu es ceru, ka tev tas nesanāks. Piedod, bet tad baigā jēga no tās IMEI bloķēšanas, zaglēni varēs legāli izplēst atbloķēšanu un pat no LV trubas laukā nesūtīt.

 

Btw, pamēģini atrast kantori, kur pirkts. Varbūt tiem arhīvā stāv kāds dokuments. Kā ir ar konta izdrukām? Sadzīt rokā dāvinātājus?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

krishax

es pats pirms nedēļas pazaudēju savu mobilo telefonu ar zeltazivi iekšā. Piezvanīju uz Tele2 un palūdzu lai nobloķē zeltazivi un telefonu. Vienīgo ko no manis prasīja - Sim kartes PUK2 kodu un precīzu Telefona modeli un viss. Tikko palūrēju iekš nummuri.lv sava telefona IMEI un rādās ka ir bloķēts, tā ka viss ok :D

Link to comment
Share on other sites

Es jau ar esmu par to, ka zagtiem telefoniem bloķē IMEI.

Bet nu skuķis godīgs no kā paņēmu, N mēnešus telefons strādā ok un tad vienā jaukā dienā nobloķē.

Es arī uzskatu, ka ja vēlas ta spats LMT var palūrēt savā DB un paskatīties vai nav paŗdevuši kādu telefonu ar šādu IMEI.

 

Da shēma prosta - bloķējam, janu kas- ej pērc jaunu.

 

Principā jau korekti būtu vismaz vienu SMS uz to pēdējo sim kartes nummuru nosūtīt, ka telefons tiek bloķēts tapēc un tapēc..., bet nu ko es te fantazēju ...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tehnoman Ikona - jajau tev tā tīk, tad varbūt priecāsies arī tad, kad tev ne pa tēmu nobloķēs telefonu ?!

* Es gribu zināt uz kāda tieši pamata man nobloķēja. Atiecīgi tad šeit var skatīties tālāk - operators idiots IMEI sajauca, vēl kāds idiots, vai varbūt te ir kas smagāks apakšā ?!

Moš Nokia ir uzražojuši kaudzi telefonus ar vienādiem IMEI ?! Tipa kā savā laikā Taļjaķi uzražoja kaudzi žiguļus ar vienādiem šasijas nummuriem... :sarkasms:

 

Vispār šī mūsdienu maucība kretinē ārā.

Man var paprasīt pirkuma apliecinošu dokumentu - nav tātad zaglis.

Man var kautkāds LMT/latvenergo/Fitline piesūtīt rēķinu ar tekstu, ka 10 gadus atpakaļ neesmu samaksājis 2.50 un tagad esmu viņiem parādā 2500Ls.

Tev nav kvīts no bankas ?! Tātad tu esi vainīgs. "Mums sistēma uzrāda..."...

 

Jā būtu dokumenti būtu foršāk, bet nu tomēr... Kur ir nevainības prezolūcija un satversme ?! Man nebutu ja'peirāda savs nevainīgums(ka telefons nav zagts), bet gan viņiem jāpierāda, ka ta sir zagts(iesniegums no policijas, īpašnieka kurš ir uzrādijis visus papīrus utt) vai kādu citu iemeslu kapēc tas ir bloķēts.

 

Karoče galvenais jautājums kur un kā lai uzzin iemeslu kapēc bloķēts ?!

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Tehnoman Ikona - jajau tev tā tīk, tad varbūt priecāsies arī tad, kad tev ne pa tēmu nobloķēs telefonu ?!

[..]

 

Nu redzi, es tomēr glabāju pirkuma dokumentus. Vismaz kamēr lietoju iekārtas. Gan telefonus, gan datorus, gan citas iekārtas. Tāpēc man tas neuztrauc īpaši.

 

Par iemeslu - nu tas, protams, būtu skaisti, ja varētu uzzināt utt utjp. Bet redz, ja sistēma neprasa pat iesniegumu, tad kā to iemeslu no tās sistēmas varētu dabūt laukā? To iemeslu ta neviens nepateiks.

 

Ja gribas lietot telefonu, kā jau teicu - meklē kādu apstiprinājumu (dokumentālu), ka aparāts ir legāls. Dzīve ir cūka. Nevajag te iztiesāt precedentu, ka juridiski "šaubīgs" telefons tiek atbloķēts.

Labots - Tehnoman
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tehnoman - juridiski šaubīgs tapēc, ka es nespēju uzrādīt čeku ?!

Tieši tapēc uzcepšu pirkšanas pārdošana slīgumu. Legāli iegādāts telefons !

Ja kāds vēlas apgalvot, ka es esmu pārdevis zagtu telefonu - lūdzu, tik parādiet atbilstošo krimināllietu un uzrādiet man apsūdzību un pierādijumus.

Vairāk tas izskatās peč situācijas kad kāds ir kļūdijies, bet nevienu tas neuztrauc.

 

Pajāt ar čekiem no veikala vai nē, bet tev ir tiesības zināt, kas(Neprasu vādu, uzvārdu vai personas kodu), par ko un kāpēc ir bloķējis šo telefonu !

 

Ideja ir vienkārša - rekur telefons - parādiet kas un kapēc un uz kāda pamata to ir bloķējis !

Ja var bloķēt pazvanot pa telefonu, tad tāpat ir jāraksta kāds logs vai telefonu sarunas.

A to neapmierinātā darbiniece vienā jaukā dienā izdara CTRL+A "Bloķēt visus !" un meirs...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Tehnoman - juridiski šaubīgs tapēc, ka es nespēju uzrādīt čeku ?!

 

Tieši tā, to es arī saucu par juridiski šaubīgu.

 

Tieši tapēc uzcepšu pirkšanas pārdošana slīgumu. Legāli iegādāts telefons !

 

Nu ok, tas jau ir kaut kas. Ar to arī var sākt.

 

[..]

Pajāt ar čekiem no veikala vai nē, bet tev ir tiesības zināt, kas(Neprasu vādu, uzvārdu vai personas kodu), par ko un kāpēc ir bloķējis šo telefonu !

 

Ideja ir vienkārša - rekur telefons - parādiet kas un kapēc un uz kāda pamata to ir bloķējis !

Ja var bloķēt pazvanot pa telefonu, tad tāpat ir jāraksta kāds logs vai telefonu sarunas.

A to neapmierinātā darbiniece vienā jaukā dienā izdara CTRL+A "Bloķēt visus !" un meirs...

 

Nu es nezinu, nepārzinu likumus tik labi, lai pateiktu, kādas kuram ir tiesības. Veiksmi noskaidrot to, kas tevi ir nobloķējis. :)

Link to comment
Share on other sites

Vai pērkot mob. telefonu čekā tiek drukāts arī IMEI? Čeks jau tikai pierāda, ka esi pircis tādu un tādu telefonu, taču neatceros redzējis čekā IMEI.

Cita lieta ir garantijas talons, bet vai tas skaitās pirkšanas dokuments?

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Vispār jau, manuprāt, lai bloķētu IMEI, būtu jāraksta iesniegums operatoram ar visiem saviem datiem, paskaidrojumu un IMEI apliecinošu dokumentu - tiesa, hz kādu, garantijas talonu (kuru var uzcept), kasti? Kārtējais bardaks, bezpriģels. Welcome to Latvia.

 

Vai nevar uzzvanīt, teiksim, Tele2 vai LMT ofisam (nevis veikalam lielveikalos) un mierīgi ar viņiem parunāties, nevis kasīties. Nu noteikti tak kaut kā šito var atrisināt.

 

Nu nesaki, ka pirki jamo no rokām. :D

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Nu pirmkārt no rokām nosacīti jo pirku no čomāka skuķā, otrs nemaz netaisos to stāstīt viņiem. T ebootā tik :D:)

Jā, Welcome to Latvia - pazvanu uz Tele2/LMT/Biti un nahaļavu nosaucu IMEI, vai apskatos tavu IMEI un peč nedēļas pazvanu - tipa draudzīgs jociņš...

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Jautājums zinātājiem - zināms, ka IMEI maiņa ir nelikumīgs pasākums, bet tas ir izdarāms. Bet kas notiek, ja tīklā uzrodas divi aparāti ar vienādu IMEI? Kāds tiek bloķēts, ir kāds konflikts? Vai tas netiek nemaz fiksēts?

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Vot apgaismojiet mani.

IMEI maiņa ir nelegāla.

Kādā tieši variantā ?!

Es taču varu paņemt vajkadzīgo plati no kāda cita defektīva telefona un viss. Tipa nomainiju tam telefonam VISU iespējamo un viss. Jā jā nojaušu, ka IMEI ir lielākajā un dārgākajā platē.

 

Izskatās pēc smuka biznesa no operatoru/vairumnieku puses.

Bloķējam hvz ko - ja vajag atbloķēt uzrādi čeku un garantiju.

Es atvainojos - bet es LEGĀLI varu pirkt arī ebay - tas, ka man nav garantija vai čeks nenozīmē, ka esmu noziedzinieks un mani jābloķē.

Jā izeja - izglāg operatoru/vairumnieku no krīzes un ej nopērc jaunu telefonu.

http://pyrokakts.wordpress.com/2008/03/20/par-un-ap-telefonu-blokesanu-ar-likuma-speku/

 

Lieki piebilst, ka nekāds SMS nav saņemts ! :sarkasms:

 

Likums: http://www.likumi.lv/doc.php?id=164147

Link to comment
Share on other sites

Nevis nevainība, bet nevainīgums. :)

 

Un vispār tas attiecas uz pavisam citām lietām.

 

Par tēmu, legālam IMEI ir pirkuma apliecinoši dokumenti, ja tādi nav, tas vairs nav legāls.

Maini telefonu vai maini IMEI.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

manuprāt

1. beidz ķērkt :D

2. ' sakārto ' dokumentus

2. Kad ir norm. garastāvoklis aizej uz biroju pie operatora pie kura biji, kad nobloķēja un pasmaidi metenei, kas saucās klientu menedžere.

Link to comment
Share on other sites

777hp - Nu, nu. Tikpat labi var būt arī tik vecs telefons kuram jau pēc likuma vairs nav jaūzbglabā čeki ! Ja nekļūdos 7 gadi bija ?! Vai desmit ?! Un tagad par to, ka nav čeka bloķē telefonu ?!

 

Tajau sanāk, ka ja tev nav pase, tad tev nevis piemēros sodu par pases neesamību, bet par 3 kāršu slepkavību vainu pastiprinošos apstaķļos.

 

Auūuu operatoru pārstāvji - pakomentējiet lūdzu ! :)

Link to comment
Share on other sites

MIGs... kamēr nevari pierādīt, ka tavs e51 ir tavs(čeks, pavadzīme, maksājuma uzdevums no ebay utt.), tikmēr nevari nekādas pravas kačāt :meeting: Tas saucas nevis Welcome to Latvia, bet Welcome to reality, jo tā tas ir visā EU un ne tikai :D Kads vēl tur pirkuma-pārdošanas līgums? Tu ko Nokia telefonus ražo!? Par imei kopēšanu cik zinu veciem modeļiem un kautkādiem ķīnizeru telefoniem tas ir iespējams(softiski). Pārējiem mainot pamatplati kas=telefona cena(ja vien pats veikli ar lodējamo nerīkojies) sanāk diezgan bezjēdzīgs pasākums. Otrkārt operatoeiem ''iespējams'' ir imei datu bāze/sitēma, kur redzami pēc imei arī modeļi ja imei dublējas neritīgā truba bloķējas. Tā kā no viņu puses kļūda atrkrīt un neviens neko nebloķēs uz dullo .. vis tiek kārtīgi pārbaudīts un tikai pēctam bloķēts, var paiet vairāki mēneši. Reālāk būtu, ja kāds pārdevējs kļūdījies ar imei pārdodot/ noformējot citā līgumā utt.. šajā gadījumā tev būtu jāzin viszmaz kurā veikalā tas pirkts. Arī tad pārdevējam tev nav(to nemaz nedrīkst) jāsniedz tāda informācija, ja nevari uzrādīt nekādus pirkuma dokumentus, bet mierīgi izskaidrojot situāciju visticamāk, ka tev izdrukātu garantijas karti ar kuru tad varētu kautkā pamatot savas tiesības. Vari protams iet uz policiju un rakstīt ieniegumu, bla, bla bla, bet visticamāk, ka iesprūdīsi birokrātijas zobratos uz ilgu laiku... veiksmi! :pooh_door:

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Nav dzirdēts, ka operators bloķētu trubas ar vienādiem IMEI. Pašam savā laikā bija trīs trubas ar imei kodu pa nullēm nomestu. Darbojās vienā tīklā un bija ok. :pooh_honey:

 

 

 

_______________________

Čaks Noriss smēķē dinamīta kociņus

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

latvijaa visi ir vainīgi by default, un takā pašiem vien ir japierada ka ir nevainīgi :(

Link to comment
Share on other sites

locoone

Nu man liekas, ka skuķim senči nopirkuši, skuķis pārdeva tev, bet senčiem pateica ka pazaudēja vai kā tamlīdzīgi, līdz ar to senči nobloķēja IMEI..

Vai arī pirkts uz firmu kā mazspējas telefons, darbinieks pārtraucot attiecības ar firmu, vai kāda cita iemesla dēļ, telefonu nevar uzrādīt, un firma līdz ar to nobloķē IMEI...

Tie tik tā mani minējumi...

 

Bet labāk labāk aizej uz kādu Tele2/LMT/Bite klientu apkalpošanas centru un uzjautā kas un kā; bet jebkurā gadījumā, lai šo atrisinātu, tev noteikti prasīs uzrādīt pirkumu apliecinošu dokumentu...

Tā kā prasi tam skuķim lai meklē rokā čeku un visu pārējo...

 

Un tai dāmai, kas tev ieteica "pāršūt IMEI", viņai pašai vajadzētu pāršūt pelēko vielu.. :)

Labots - locoone
Link to comment
Share on other sites

locoone - piedod, bet kautkā manu draugu lokā parādība, ka par telefoniem vai citu mantu atskaitās vecākiem ir sen, sen pārgājusi - ar laiku un gadiem.

 

Vot tur jau tā lieta, ka klientu apkalpošanas centros ne sūda nezin. Jābrauc uz Tele2 iestādi. Kura ir galvenā ?! Tā pie Saktas ( Merķeļa iela), vai

Juridiskā adrese Mūkusalas iela 41b ???

Vai vēl kautkur ?!

Link to comment
Share on other sites

locoone

laikam bija tas pie Saktas...

Tur tev droši vien precīzāk varēs pateikt kamdēļ viņš ir nobloķēts..

Link to comment
Share on other sites

locoone - uz to es ceru. Jo neviens Tele2 un LMT klientu apkalpošanas centrā ne tikai nespēja neko pastāstīt konkrētāk, bet pat tolkam nezināja ko tieši var/vajag darīt.

Link to comment
Share on other sites

krishax

 

par un ap telefonu bloķēšanu ar likuma spēku.

 

Ministru kabinets savā laikā izdeva noteikumus, kuri, līdzīgi kā citās valstīs, ir paredzēti, lai ierobežotu zagtu elektronisko sakaru galiekārtu lietošanu. Teorētiski tiem vajadzēja stāties spēkā ar 2008.gada 1.janvāri (tiktu izveidota centralizēta datu bāze, kurā esošie telefoni tiktu bloķēti), bet tā kā viens no operatoriem saskārās ar tehniskām problēmām (99% par TELE2 – par šo derībās atdotu savu pēdējo maizes riecienu), tad reāli viss sāk strādāt tikai tagad. Tālāk seko īss apcerējums par to visu, kā arī dažas oficiālas informācijas kripatas.

 

Ko tad īsti bloķēs.

 

Bloķēs visas tās iekārtas kas ir nelegālas. Ar nelegālām tiks saprastas tādas, par kurām ir saņemti iesniegumi (policijā vai pie sakaru sniedzēja), ka iekārta ir nozagta. Pirms bloķēšanas tiks atsūtīta SMS, kurā tiks paziņots, kad minētā iekārta tiks nobloķēta. Ja bloķēšana ir nepamatota (kļūda, vai arī kāds izmanto legāla mobilā telefona aparāta IMEI numuru), tad to var atbloķēt, bet par to – tālāk.

 

Kādu laiku atpakaļ, numuri.lv sāka piedāvāt servisu, kurā ievadot IMEI numuru, var uzzināt tā stāvokli (vai ir reģistrēts kā zagts un vai IMEI ir ar pareizu kontrolsummu). Ja kaut viena no šīm pārbaudēm izkrīt, tad iekārta agrāk vai vēlāk tiks bloķēta, ja vien nevarēs pierādīt ka tā ir kļūda un iekārta ir legāla.

 

IMEI numura maiņa nepalīdzēs, jo numuram, uz kuru to nomaina ir jābūt ar pareizu kontrosummu un jāatbilst iekārtai, kurā tas numurs atrodas.

 

Saistībā ar to, ka operatori var saņemt informāciju no ārvalstīm par dotētajiem telefoniem, tad pilnīgi reāli pastāv iespēja, ka ievests dotētais telefons no ārzemēm, kurš šeit ir atbloķēts, var tikt bloķēts atkārtoti.

 

Kā atbloķēs

 

Ja iekārtu bloķē, bet liekas ka tas ir izdarīts nepamatoti, vajag doties uz operatoru servisu centru ar pirkumu apliecinošu dokumentu un derīgu ražotāja garantiju un iekārta tiks atbloķēta. Netiks atbloķētas iekārtas, kuras pie mums nevar atrasties – piemēram, tik ļoti populārie iPhone (jautājums, cik lojāli un neuzpērkami būs darbinieki servisu centros?). Pavisam citādāk būs tad, ja, piemēram, tas pats iPhone ir ticis iegādāts Vācijā ar T-Mobile pieslēgumu, tur legāli lietots līdz līguma beigām (pēc kurām pats T-Mobile to atbloķē) un tad atvests uz šejieni un šeit sabloķēts kļūdas pēc (ar nosacījumu, ka joprojām ir saglabāts oriģinālais pirkuma čeks un garantija, čeks no kaimiņa Jurija Bebrorova nederēs).

 

Kā rīkoties tālāk

 

Ja vēlamies iegādāties apšaubāmas izcelsmes mobilo telefonu, tad kā minimums, ir jāpārbauda tā IMEI numurs numuri.lv datubāze, ja abas pārbaudes tas iztur, tad ir liela iespēja ka telefonu nebloķēs, bet pastāv iespēja, ka pēc kāda laika tiek paziņots par minētā telefona nelegālumu un tas tomēr tiek nobloķēts. Nevajadzētu izlikties naiviem – visi no ārzemēm, “pa lēto” ievestie telefoni ir nelegāli – mēs neapzogam vietējos, bet ārzemju operatorus, un ja tie sniedz informāciju par dotēto telefonu IMEI numuriem, tad kas notiek tālāk, ir skaidrs. Tāpat nelegāli ir modificēt iekārtu programmatūru un apiet dažādas aizsardzības metodes, ar kurām tiek ierobežoti gala lietotāji.

 

Avots: http://pyrokakts.wordpress.com/2008/03/20/par-un-ap-telefonu-blokesanu-ar-likuma-speku/

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Varbūt joks nevietā, bet...

 

Aiziesi uz attiecīgo Tele2/LMT/Bite iestādi un apcietinās tevi. Liks pierādīt savu nevainību un ja nevarēsi...

Taka apdomā divreiz vai iet :D

Link to comment
Share on other sites

Tajau sanāk, ka ja tev nav pase, tad tev nevis piemēros sodu par pases neesamību, bet par 3 kāršu slepkavību vainu pastiprinošos apstaķļos.

 

LV par pases neesamību tiešām pienākas sods, tas pats par nedeklarēšanos, gan dzīvesvietas, gan ienākumu. Cieni LV likumus un sakārto visus papīrus.

P.S. ja Tev Slaviks Madonā uzdāvināja žiguli bez papīriem, tad tas juridiski nav tavs žigulis.

Link to comment
Share on other sites

egoisc izlasi vismaz to, ko pats esi citējis !

Nesalīdzini ar auto, kas ir reģistrējams īpašums. Telefons NAV - tāpat kā zeķes vai maizes kukulis!

 

Vot tā vajadzība pēc čekiem ir tāda šaubīga - var jau iet vēl tālāk un rīkoties, kā tas ir piemēram Itālijā. Nez vai tā būtu pareizi. Tipa ja nav čeks, tātad esi nozadzis.

 

Jā, protams, ja papīri būtu būtu labāk. Bet tas, ka viņi nav mani nepataisa par noziedzinieku !

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Par noziedznieku nepataisa, bet tas, ka, kaut arī nezinot, esi nopircis zagtu, vai kā citādi nelegālu lietu - to par legālu nepadara. Eiropā, arī Latvijā, ir pietiekami gadījumu, kad kādam labticīgajam pircējam tiek atņemta mašīna, jo atklājies, ka pirms nez cik gadiem tā kaut kur Beļģijā nozagta. Tas pats attiecas uz jebko citu. Naudu, protams, neviens neatdos, jo par mantas legalitāti tev jāpārliecinās, to pērkot.

Arī mobilā gadījumā - ja tas arī pirkts kādā interneta veikalā, vai pat reālā - pastāv iespēja, ka tas ir no kaut kurienes ievests un atbloķēts, jo bijis domāts citas valsts tirgum.

Šādu aparātu IMEI tiek izplatīti visās valstīs un, operatoram tādu ieraugot, pienākums ir bloķēt.

Pat ja pierādīsi, ka esi legāli pircis - vienīgais, pret kuru vari celt pretenzijas, ir pārdevējs, ka iesmērējis tev "kreiso" preci.

Un te nekāda sakara ar Latviju - mūsējie tieši ilgi ignorēja (īpaši Tele 2) šo prasību, kas civilizētajā pasaulē jau sen darbojas - bet nu jau ir visi operatori piekrituši.

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mikhail

prezolūcija :-D :-D

Link to comment
Share on other sites

Smii problēma ir tajā, ka esmu kretīns un vēlos pierādīt savu taisnību.

Ja telefons ir legāls, tad kakova H MAN jāstreso par to, ka kāds operators ir idiots ?!

Jā, jā es jau sameklēju defektētus telefonus ko varētu paņemt par donoriem...

 

Boot.lv publika ir izcila - nevienu brīdi neklausās ko saka.

Tiek dots mainīgais - NAV zagts, pirkts legāli, viss legāli. Nav tikai čeka.

A te kautko sāk gudri rakstīt par to, ka esmu tāds un šitāds, telefons noteikti zagts, atbloķēts utt. Sāk stāstīt, ka noteikti skuķa vecāki nobloķējuši. Karoče tukša diršana un nekas vairāk ! :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es personīgi domāju ka MIGs-a kungam vajadzētu iet izpaust savu sašutumu uz PTAC biroju, nevis sūkstīties cik ļoti netaisna ir pasaule. Ja "sliktie" telekomunikāciju operatori negrib Tevi uzklausīt, tad citas iespējas es šeit nesaskatu. Ak jā - arī diez vai patērētāju aizsardzības birojā gribēs palīdzēt, ja nebūs pirkumu apliecinošu dokumentu. Tev taču arī bez garantijas talona nelabos preci, vai nav tiesa?

Link to comment
Share on other sites

Nevis citi neieklausās, bet pats cepies nepadomājot par ko cepies.

Pats teici, ka pirki no skuķa, bet skuķim to telefonu uzdāvināja.

Kas uzdāvināja, kur tas to telefonu dabūja? No kurienes tas telefons cēlies un cik valstīs bijis, caur cik cilvēkiem tas nonācis līdz tevis?

Pameklē netā pēc sava IMEI sastāvdaļām kādam tirgum viņš vispār paredzēts? Pirkts iespējams kādā šaubīgā internetveikalā, kur tas viņu ar kaudzi citiem nopircis kādā ebayā no kāda Vācijas pseidolombarda.

Padomā labāk no sākuma kā tavs telefons iekļuva bloķējamo sarakstā un vai patiešām viņam tur nav nekādas iespējas atrasties kā tikai operatora kļūda?

Tu pašlaik izklausies kā vairums tagadējo bezdarbnieku, kuri bļauj, ka valdība vainīga, ka viņi zaudēja darbu, nevis tas, ka viņi pusdienu nosēdēja draugos un otru pusdienu dzēra kafiju ar kolēģiem un viņu produktivitāte un profesionalitāte bija zemāka kā zilonim trauku veikalā.

Apdomā sākumā visus objektīvos iemeslus, kā tavs telefons varēja tikt bloķēts pirms veidojot sazvērestības teorijas!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

:) a ko Tu gribi... bērnudārzs šeit :D

topošo deputātu un ministru bars - tukšu salmu kūlēji.

 

Mums visiem vajag vairāk aizstāvēt savas tiesības!

Tiek pieņemts nejēdzīgs likums - mums rociņas klēpī. sak ko ta es (mēs)

apčakarē kāds - atkal tas pats.

AKALAKA-KAKA vispār bezkaunīga, tāpat kā valsts pārvaldes atalgojumi.

 

uz priekšu MIGs! un pado ziņu kā veicās.

 

 

p.s. tie kas stāsta pa čekiem - apskatieties, kāds izskatās čeks pēc 2 gadiem ;)

  • Patīk 3
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Es ar bieži čekus pazaudēju :) regulāri pat :) bet nu cepiens par štrunta e51 ir nereāls. Man būtu slinkums meklēt taisnību - vieglāk nopirkt jaunu telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...