Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Neticu. Ko tad, vienai Igaunijas daļai liek subus igauniski un Narvas transmitterim - krieviski subtitrus?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tas bija Krievijas TV3 vai nāca vēl no attālākas puses?

Link to comment
Share on other sites

Ļoti interesanti. Par kaut ko šitādu nezināju.

Anyway, lai LNT dublē visu krieviski Daugavpilī un tās reģionā, ja vēlās. Un ir taču audio iespēja - nu lai bāž to krievu valodu 2.audio celiņā.

Bet lai sāk beidzot vākt ārā no programmām tos krievu šovus. Piektdienas vakari vispār neskatāmi Latvijas komerctelevīzijās. Tikai krievu humoršovi.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Šī ņemšanās atklāja vienu lietu, par kuru nebiju aizdomājies. Nebiju zinājis ka LNT un TV3 ēterā raidījumu % valsts valodā ir zem 65% :blink:

 

Dexs - no vienas puses: krievu humoršovi ir tāpēc ka latviešiem savu nav. Latvišiem diemžēl nav Zadornova, Žvaņecka utml līmeņa satīriķu.

Esam pārāk bailīgi lai par sevi pasmietos. Kopš Hugo Diega un Anšlava Eglīša laikiem latvijā normāla humora vispār nav.

Tie divi Bīvisa un Batheda līmeņa āksti no SWH nav humors.

Link to comment
Share on other sites

Igauņos komerctv tv2, tv3, tv11 faktiski 50% satura ir angļu valodā ar igauņu subtitriem. ETV, ETV2 ir vairāk igauņu valodā raidījumu. Krievu val minimāli.

 

Lai gan par ko gan angļu valoda labāka nekā krievu? Mums jau ar tv5 un citi kanāli krievu valodā subtitrus laiž apakšā :D

 

Igaunijā tiek mācīta angļu valoda ar tv, kas ir labi, jo esam ES

Latvijā tiek vēl jo projām krievu valoda dzīta, jo kā tad tas būs ka Latvietis nesapratīs krievu :D

 

Te jau laikam ir izskanējis viedoklis ka katram normālam latvietim jāzin krievu val un angļu val.

Lai gan taj pašā laikā krievijas izcelsmes tautietis var zināt tikai vienu valodu un viņu par slimu cilvēku neuzskata???

 

P.S Igaunijā daudzos veikalos pārdevēji apkalpo tikai igauņu valodā!!! Un nevienu neatlaiž par to ka kādu nav apkalpojuši viņa dzimtajā valodā! Neviss kā pie mums piemērs kaut ar Narvesenu kiosku... ja atceramies!

Tākā padomājam kur ejam ja var pateikt ka 65% tv saturs lv valodā ir nenodrošināms un dārgs!

Link to comment
Share on other sites

Var jau te spriedelēt, oi cik igauņi lieli malači, ka krieviski nerunā. Krieviem ta pofig, viņi brauc uz Somiju un tur viņus uzņem atplestām rokām. Krievam nav jāmācas somu valoda, jo vienmēr atradīsies kāds, kurš apkalpos krievu tūristu viņa valodā, viesnīcas pat reģistrācijas kartiņas krievu valodā, ka tik nauda nāk. Ir vienkārši stulbi nepelnīt naudu uz lielas kaimiņvalsts rēķina. Nu sāks pie mums TV rādīt visas filmas angļu mēlē ar latviešu subtitriem, kas tad to skatīsies? Krievi saliks savus šķīvjus un vienalga lūrēs savas programas, bet nauda televīzijām ies garām. Domā tā maza saujiņa latviešu, kas vēl palikuši Latvijā varēs uzturēt četras TV programas latviešu valodā un vēl ar orģinalraidījumiem- tak nekad :fool: .

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

krievu humoršovi ir tāpēc ka

 

Krieviem ir tik daudz humora šovu un šovmeņu, jo viņiem nekas cits neatliek. Ir tikai psiholoģiski normāli - ja viss ir pakaļā, tad tauta nodzeras un smejas pati par sevi. Tas ir aizsardzības reflekss. Un šo es nesaku dēļ tā, ka man krievi nepatīk, tā vienkārši ir.

 

Turklāt liela daļa šo raidījumu nav pārāk augstvērtīgi. Tiek pārstāstītas vecas anekdotes, kaut kādi tizli joki. Augstvērtīgs un izdomas pilns saturs ir labi ja 10%.

Link to comment
Share on other sites

Zini, tas ir labāk, nekā klausīties tualetes humoru freža un ufo izpildījumā vai I.R. baboon līmeņa jociņus, virs kuru līmeņa latviešu humors jau 15+ gadus nespēj pacelties.

Ar retiem izņēmumiem (Kornēlija) protams...

 

Latviešiem savukārt ir "upura sindroms" - kādi mēs piesmieti nabadziņi...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Piedošanu par uzdrošināšanos!

Kornēlija ir uz pensionāriem tendēts bulšits. Normāli domājošs cilvēks to nevar noskatīties. Teātrim kā intelektuālai izklaidei vispār nebūtu jājaucas politprocesos. Bet mākslu pārdot nevar, tādēļ Nacionālais pārdod to pašu ko visas ziņas kopā - gānīšanos un bļaustīšanos. Pretīgi. Un Rubenis nesimpatizē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēdējā Kornēlija bija downgreids, jā.

Bet vismaz asāks nekā vidusmēra LV humors, kur visi tā raustās kaut ko asāku pateikt...

Par detektīvseriāliem man ir savs viedoklis, proti

viduvēju detektīvu uztaisīt ir samērā viegli. Daudz, daudz grūtāk ir uztaisīt labu detektīvu vai ļoti sliktu, tur pamatīgi jāpacenšas.

Tas pats ar romantiku.

Tāpēc ir tik daudz šāda te tipa seriālu.

Daudzos citos žanros kaut ko labu vai viduvēju uztaisīt ir ļoti grūti. Tāpēc ir daudz draņķu.

Un televīzijas protams iet uz to kas drošāks - dzenā viduvējības, jo vismaz tās garantē kaut kādu stabilu mērķauditorijas %

 

Manā izpratnē starp bandītisko pēterburgu un CSI whatever starpības nav, piedodiet, ja varat :pardon:

Atšķiras tikai valoda un darbības vietai pakārtotās nianses.

 

Ja es ko skatos, es vēlos skatīties raidījumu vai filmu nevis reklāmas starp kuru fragmentiem man kaut ko iespējams arī parādīs.

Filmas šodien var iegūt n-desmit veidos no ļoti legāliem līdz dikti nelegāliem.

Paliek tikai daži raidījumi. Pārējā laikā tā kaste mājās ir off.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Krievijas inteleģences pārstāvji paši šausminās par savas TV līmeni, tie nebeidzamie mentu seriāli un smieklu šovi ir apnikuši kulturāliem cilvēkiem arī tur, tik lumpeni laimīgi par šo lēto izklaidi - gan pie viņiem, gan pie mums...

Labots - boto
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ko jūs tā kaifojat par angļu valodu un Eiropas Savienību? Jūs tiešām nesaprotat, ka Eiropai nav vajadzīga ekonomiski attīstīta Latvija. Mēs viņiem esam tikai lēts baltais darba spēks un izklaides vieta. Tāpat arī Krievijai tas nav vajadzīgs.

 

Tādas TV kas negrib raidīt latviešu valodā domāju Latvijā arī nav vajadzīgas, jo ir pietiekami ārzemju kanālu, kas apmierinās auditoriju Latvijā.

  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Tornis,pilnīgi piekrītu.To pašu var vēl piebilst par matemātiku,bez kalkulatora viens otrs pat reizrēķinu neprot.

Runājot par saturīgiem latviešu raidījumiem,vienalga kādas tematikas,tad tā jau ir vairāk finansējuma problēma.Mums tomēr ir pietiekoši daudz talantīgu cilvēku,kas gribētu un varētu izveidot labus raidījumus,tikai viena problēma:kur ņemt naudu.

Link to comment
Share on other sites

kad tad tv3 raidījis visā Latvijā :D:crazy_pilot: Tik tajās pilsētās kur kāds Rimī maxima ar maziem raidītājiem. Izņemot Rīgu.

 

Lai nu kā nelasīšu subtitrus vecām filmām :D Neskatīšos vispār.

tētuka meitiņas pa STS daudz jaunākas sērijas iet. Man patīk šis seriāls :pooh_honey:

 

Un filmas no kinozal :p

 

Vai nu audio lv tulkojumu lielākajai daļai tv raidlaika jeb vispār zaudē jēgu skatīt tv3, lnt kā tādu.

 

LTV1, LTV7 gan malači patīk dokumentālās filmas par debeskrāpjiem un to arhitektūru :)

Link to comment
Share on other sites

ricijs - TV3 ir bijis uztverams visā Latvijā. OK, varbūt ne visā, bet tie 50% ir fuffelis. Es ar poļu režģi 3 TV3 raidītājus varēju uztvert, pat vārgo no Madonas. Protams, ar skrūvi visā Latvijā skatīties nevarēja.

Link to comment
Share on other sites

Nu tikai nevajag liet saistībā ar Tv3 un LNT.ja kāds no jums neskatās šos kanālus,tad nevajag domāt kad visi pārējie arī neskatās.Šajā forumā kaut kā visi domā,ja es ko neskatos,tad neviens neskatās.Diež kādēļ LNT un TV3 reitingi ir tik lieli?Ja kādam nepatīk,lai neskatās.Tie,kas skatās šos kanālus,nešēz šajā forumā un stulbus komentus neraksta.Ok,varbūt krievu seriālu ir pa daudz,turklāt tos pašus var skatīties caur satelītu no Krievu oriģinālajiem kanāliem(STS,TNT,REN,utt).Pats esmu skatijies dažu labu krievu humora seriālu un nekāda vaina.

P.S.Vispār nebūtu korekti salīdzināt agrāko laiku TV3 un šodienas.Tie atšķīrās kā diena un nakts(arī kādreizējais RBS TV bija super kanāls).īsti nevaru iebraukt kādēļ pēdējā laikā tāda cepšanās šajā lauciņā,jo tā pat nekas nemainīsies.domājiet pēkšņi LNT/TV3 pārtrauks krievu produkciju rādīt savos kanālos?

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tikai nevajag liet saistībā ar Tv3 un LNT.ja kāds no jums neskatās šos kanālus,tad nevajag domāt kad visi pārējie arī neskatās.Šajā forumā kaut kā visi domā,ja es ko neskatos,tad neviens neskatās.Diež kādēļ LNT un TV3 reitingi ir tik lieli?Ja kādam nepatīk,lai neskatās.Tie,kas skatās šos kanālus,nešēz šajā forumā un stulbus komentus neraksta.Ok,varbūt krievu seriālu ir pa daudz,turklāt tos pašus var skatīties caur satelītu no Krievu oriģinālajiem kanāliem(STS,TNT,REN,utt).Pats esmu skatijies dažu labu krievu humora seriālu un nekāda vaina.

Aizskārām tavas jūtas? Piedod! :sarkasms:
  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nekā tamlīdzīga.Vienkārši cik var klausīties "neskatos to,neskatos šito".Sākām ar tv5,ka tas ir mēsls,tagad nonācām pie LNT/TV3.Karoče,priekš kam vispār mūsu valstī vajag vietējās tv?Spriežot pēc šiem komentāriem,tāpat lielākā daļa skatās ārzemju kanālus,a kurus rausta ka citi skatās to pašu sūda tv5(personīgi zinu n-tos cilvēkus,kam šis kanāls un PBK ir topā):yes4:

P.S.Nu neaizbēgsim mēs no krievu valodas,neaizbēgsim.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka nevajag mums vietējās TV, kura valsts valodā parāda ziņas, Labestības dienu 2x gadā, kā arī šovus 2x gadā.

Es saprotu, ka komercTV galvenais mērķis ir pelnīt naudu, taču ja sākās "lekšanās" pret vismaz 65% produkcijas no Eiropas un pašmāju produkcijas, nu tad sorry.

Krieviem ir daudz alternatīvu, lai skatītos televīziju un raidījumus krievu valodā, bet mums pašiem ir tikai LTV1 un LTV7. Vairāk jau kanālu nav. Vēl protams "nišas" kanāli, kā LZK, LMK, bet nu tie tikai kabeļos. Vai man nav tiesības savā valstī skatīties mūsu pašu valstī veidotus raidījumus?

Labots - Dexs
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Dexs, par alternatīvām krieviem: nu te jau sākas sviests, jo labāk lai cilvēks skatās kanālu kur laiku pa laikam arī kāds runā latviski (kaut reklāma) nevis tikai krievu valodā, pie tam ziņas tiešam pirmais baltijas pasniegs kremļa mērcē. Ja principa nebūs nekas pa kādu kanālu krieviski, tad krievs , kurš latviski ne pārāk, šo kanālu diezin vai skatīsies. Rezultātā vēl vairāk dalāmies šai valstī pēc valodas piederības. Nu jā, vēl jau aug jaunieši kas absolūti ne bū ne mē krieviski. Ja nākotnē domā braukt uz ārzemēm sēnes lasīt, tad varbūt arī OK , bet tā... nu būs šiem kadriem grūtāk konkurēt darba tirgū (it sevišķi apkalpojošā sfērā).

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

+1 dexs

 

neviens jau no krievu valodas nebēg. :crazy_pilot: Diemžēl vai par laimi tas jau kā kuram... iekš Latvijas dziļi iesakņojusies... Tā jau cita tēma!

 

Vietējām tv zūd jēga ja viņas raidīs krievu valodā, jo saturs jau nav nekāds labais. A ziņas un kādu raidījumu var paskatīt pa LTV1 vai LTV7.

A parējo pa ārzemju kanāliem var paskatīt :)

 

P.S Atkal mēs iebraucam sviestā.. kāpēc Latvijā tiek diskriminēti latvieši? Kāda mārutka pēc pārdevējam jāzin krievu valoda? Ja cilvēks dzīvojot gadus 50 Latvijā nemāk veikalā paprasīt maizi tā jau ir bezkaunība... Par kautkādiem luksus lietu pārdevējiem un viesnīcām tā jau cita runa..

Rīgā vēl ir darbs, bet ārpus Rīgas jau nav nekādas citas izvēles kā sagrabināt pēdējo bezdarba pabalstu un braukt uz ārzemēm lasīt sēnes cerībā ka neapkrāps.

Labots - ricijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dexs, par alternatīvām krieviem: nu te jau sākas sviests, jo labāk lai cilvēks skatās kanālu kur laiku pa laikam arī kāds runā latviski (kaut reklāma) nevis tikai krievu valodā, pie tam ziņas tiešam pirmais baltijas pasniegs kremļa mērcē.

Nu ziņas LTV7 krievu valodā arī raida. Un man jau nav nekas pret krievu programmām, ja tās ir samērīgos daudzumos. Piemēram, 10% no programmas, ceturtdienas - krievu vakari (LNT senāk tā bija, sekoja seriāls, pēc tam Kriminālhronikas) utt. Bet nu šobrīd jau ir tā, ka otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena un vēl brīvdienas.
Link to comment
Share on other sites

Laikam vienīgais krievu kanāls,kas nepasniedz ziņas kremļa mērcē ir Izraēlā bāzētais RTVI.

Link to comment
Share on other sites

Pēc 2006. gada sākuma datiem, Latvijā dzīvoja 652 204 krievi (28,5% no iedzīvotāju kopskaita), bet vakarā ieslēdzot LNT vai TV3 ir sajūta, ka vismaz divreiz vairāk :)

 

P.S. Krievu valoda Latvijā ir izplatītākā mazākumtautību valoda un otra izplatītākā valoda pēc to iedzīvotāju skaita, kam tā ir dzimtā (37,5% pēc 2000. g. tautskaites datiem. Krievu valoda ir pirmā valoda Latvijā pēc kopējās iedzīvotāju runātprasmes (94% attiecībā pret latviešu valodu 91%).

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

Nu ko mēs te visu laiku krievi,krievi.Laikam pareizāk būtu teikt krievvalodīgie.Un tad tie cipari būs galīgi savādāki,man vismaz tā liekas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

...LZK, LMK, bet nu tie tikai kabeļos.

Šodien tik pamanīju, ka LZK parādījies bezmaksas pakā, zem nosaukuma Ventspils TV test.. Laikam jau no Ēvaržu torņa, antene ar pakaļu uztver, kaut gan pagriezta uz Kuldīgu.

Kādu dien' būs jārāpjas uz jumta, jāpalūr kādā stāvoklī kabelis un pastiprinātājs.

 

Vispār DigoTV uztvērēja menu ir neinformatīvs, salīdzinājumā ar TVStar. Pēdējam vismaz pamatīgi signāla līmeņa indikatori, kā arī uztveramā signāla info. Pēc tā tad var spriest no kāda torņa tiek saņemts signāls, tā es sapratu.

Link to comment
Share on other sites

Nē, tas nav LZK. Tā ir tava reģiona vietējā televīzija, kura pa dienu retranslē LZK. Vakaros noteikti tur iet lokālā programma.

Link to comment
Share on other sites

drusku ne par tēmu,bet atsevisķu topiku negribu veidot.. Līvu koncertu atkārtoti nerādīs? Par vēlu uzzināju,neredzēju.

Jeb varbūt kāds ir ierakstījis? ļoti gribētos redzēt.

Link to comment
Share on other sites

Man ir ierakstīts, es noenkodēšu un varu jūs visus pacienāt. Tiesa, ne rīt, bet tikai tuvākajās dienās. Es rīt uz laukiem braucu (ja protams nelīs kā šodien).

Link to comment
Share on other sites

Būtu ļoti pateicīgs :)

Link to comment
Share on other sites

Ar labu nakti! šobrīt mans Jūrmalas poļu režģa vraks atkal ķer igauņus uz urra! Pie tā pieslēgtais TVstars un Tehnistar-HD4 ķer igauņus perfekti, bet Vidzemes Tv testu normāsli ķer tikai Tehnistar. Starp citu, igauņu signāls patlaban ir par 5% stiprāks, kā vidzemes tv tests. Abi tuneri atrada arī vidusdaugavas TV testu, bet neviens nerāda...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Njā, ja sāk sāk izplatīties TV viļņi krietnā attālumā, gaidams ilgstoši labs labs laiks. Pārbaudīts iz dzīves, kad Saulkrastos kādreiz sāka rādīt Poļus, bija kadas trīs nedēļas skaidras debesis.

Link to comment
Share on other sites

Oho, tad jau signālu kaut kādu uztver no manis pusotra kilometra attālumā esošā torņa! :)

Fantastisks rezultāts!

 

Pieslēgšu es arī savu antenu ar puļķi tūlīt, labi izplatās laikam šodien. :)

Link to comment
Share on other sites

Man uz digitālās neko jaunu no LT neizdodās uztvert. Laikam jau tie puļķi ir sūdīgi, kā Didzis teica. :D Jāpērk Fleksboksis.

 

Bet man atradās ļoti vārgi: Service 5110, un tā līdz 5150 (tā saucās), 5 Latvijas kanāli tur apakšā. Frekvence - 650 MHz. Kas tas tāds varētu būt?

 

Ahā, Rīga! :D

150km no tās :D Nice. Tas tāds tālākais digitālais noķērums šobrīd. Un ar puļķi. Ceru, nāks vēl.

 

Analogās laikos tiktiešām ir gājis jautri, ir arī negulētas naktis bijušas, jo tik daudz kas nācis iekšā, ka vienkārši tas būtu grēks aiziet gulēt toreiz. Un arī poļu režģis bija vaininieks. Arī EE analogā TV, kad antena uz Cesvaini pagriezta. Katru rītu gandrīz un vakaru varēja redzēt. Nez kā būtu tagad ar digitālo.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...