Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Igauņos kaut nerubī Igauņu valodu filmas vari skatīties angļu valodā ar igauņu subtitriem. Šad un tad skatu, ka nav ko citur lūrēt.

Tākā man ir crt 32" tad ltc tv rāda idiāli un arī igauņi ir okey. Tuvākajā laikā netaisos mainīt tv, jo cik paskatījos pa veikaliem ka LCD rāda labi tikai hd video, bet standarta izšķirtspējas visai izplūdušu un blavi salīdzinot ar crt.

Salīdzinot ar analogo bilde ir labāka nav sniedziņa :pooh_honey:

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Nesapratu humoru - Cesvaines tornis - 24 kanāls - LNT iet analogajā šobrīd.

 

Ai nee, tas tikai info paziņojums:

"Ar šodienu LNT programma visā Latvijā netiek izplatīta analogajā virszemes tīklā.

Turpmāk mūsu programmu varēsiet skatīties Lattelecom virszemes ciparu televīzijas

tīklā, kā arī kabeļtīlos un caur satelītoperatoru.

Link to comment
Share on other sites

 "Un piedodiet šķīvji un kabeļi, jo jums Latvijas kanāli ir par maksu"

kā tas izskatītos ja tagad katram gribētājam vajag vilkt kabeli un vēl tipa par velti, starp citu kkurā dokumentā par kebeļiem tipa ir jāpiedāvā bezmaksas latvijas programmas, būtībā tā jau ir, tikai tās ir pakā ar citām kuras ir maksas :D nu bet kad pirmoreiz dzirdēju šo frāzi pa teļuki naidīgi nosmīnēju   :aggressive: bezkaunīgs tas telekoms

Link to comment
Share on other sites

TV3 visu vakaru un nakti laida klipu ar Zūzenu un viņas skaidrojumu par situāciju, kas izvērsusies.

Arī pa dienu turpina skaidrot situāciju un sola tiesāties par piespiedu atslēgšanu no analogās apraides, bet toties tagad vairs nekas netraucē TV3 tāpat kā TV6 pāriet uz 16:9 formātu.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds jau zin ltc "konfedenciālo informāciju" kādi kanāli ieplānoti un kad būs aptuveni pieejami? :pooh_honey:

 

LTC vēl klusē...

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka šobrīd vēl nekādu nebūs, jo NRTP jāierosina konkurss par maksas kanāliem. Manuprāt tas notiks jūnijā vai jūlijā.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Vai tiešām mēs pirmsvēlēšanu laikā paliksim bez krievu interešu aizstāvja TV? TV5 vietā bezmaksas pakā netiks ielikts Pirmais Baltijas kanāls?

Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc vajadzētu to PBK bezmaksas? Latvijas televīzijas, kā TV3 un LNT jau tā daudz krievu stuffa rāda. A Kremļa ruporu nevajag.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Visos forumos tikai viens jautājums, kādas programas būs vēl skatāmas tagad atbrīvotajos kanālos. Neviena jautājumma, vai uzlabos bildes kvalitāti un palielinās bitraitu. Tagad tak nevajadzētu saspiest desmit programas vienā kanālā, bet ko nu es te muldu, lielākajai daļai tautas jau digitālā plastalīna bilde patīk- ka tik programu vairāk :sarkasms: .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es ceru, ka TV5 tiks pārnests uz maksas frekvencēm. Nu ja nevēlas TV5 būt FTA visā Latvijā, tad galvenajā MUXī tam atrasties nevajag. No tā iegūst tikai 5 paliekošie kanāli (4 + reģionālā)

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Visos forumos tikai viens jautājums, kādas programas būs vēl skatāmas tagad atbrīvotajos kanālos. Neviena jautājumma, vai uzlabos bildes kvalitāti un palielinās bitraitu. Tagad tak nevajadzētu saspiest desmit programas vienā kanālā, bet ko nu es te muldu, lielākajai daļai tautas jau digitālā plastalīna bilde patīk- ka tik programu vairāk :sarkasms: .

Nu galīgi neesmu profs, bet uz aci Virszemes TV izskatās daudz labāk kā bija analogā un arī labāk kā IZZI un Baltkom kabeļu digitālā TV. Tā ka domāju vienkāršu skatītāju galīgi nekāds bitreits neinteresē. Esu gan redzējis tikai bezmaksas kanālus no Alūksnes torņa. Varbūt maksas kanālus sliktāk rāda, nestrīdēšos. Tāpēc domāju arī loģiska interese par kanāliem, nevis kaut kādiem mistiskiem bitreitiem.

  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

nevajadzētu saspiest desmit programas vienā kanālā

ja jau atgādināji, tad nevaru nenodemonstrēt šo:

post-81250-1275402847_thumb.png

Pie tam, tie visi ir MPEG2 kanāli un tajā frekvencē ir vēl 2 radio stacijas :)

Ja kādam interesē, varu sagādāt tās frekvences dump'u

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

Vācija ir viena no pasaulē bagātākajām valstīm. Ir ļoti labi uz to tiekties, bet ne jau par katru cenu. Vispirms vajag nopelnīt tik labai dzīvei.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc domāju arī loģiska interese par kanāliem, nevis kaut kādiem mistiskiem bitreitiem.

Ja patīk bilde bez detalizācijas, kur cilvēkiem sejas gludas kā zīdaiņu dupsis - tad jau gan tik vairāk kanālu :mrgreen:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

ticket2

Nu teikšu tā... Pat manai tieši 80 g.v. omei,kura līdz pēdējam brīdim skatījās analogo tv ar oriģinālu japāņu 29" JVC (CRT) un, kurš analogās programmas rādīja ar vada galu vienkārši ideāli, ņemot vērā,ka ome dzīvo 350m no raidītāja, izsprāga no mutes teikums, tagad jau tochno ir sūdīgāka bilde!!! Piebildīšu,ka tika uzstādīts "izdaudzinātais" TV STAR 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

... Bildes kvalitāti un tās atkarību no bitraita ļoti labi varēja redzēt salīdzinoši skatoties Eirovīzijas dziesmu konkursu no dažadiem avotiem. Vot paskatītos vācijas translāciju un negribētu vairāk skatīties LTV1. Galu galā Lattelekoms izmanto visu mūsu bagātību ēteri, bet vietējās programas raida ar mazu bitraitu lai varētu vairāk maksas kanālus raidīt. Nu jā, man grūti domubiedrus par šo jautājumu atrast, ja lielākajai daļai satītāju uz piecdesmitcollīga ekrāna LTV bilde liekas brīnišķīga.

 

Jāatzīstas, ka es arī Eirovīziju skatījos pa vācu "Das Erste" :)

Gan formāts 16:9 , gan ar kvalitāti viss kārtībā, gan labāk patika komentators...

Link to comment
Share on other sites

ja jau atgādināji, tad nevaru nenodemonstrēt šo:

post-81250-1275402847_thumb.png

Pie tam, tie visi ir MPEG2 kanāli un tajā frekvencē ir vēl 2 radio stacijas :)

Ja kādam interesē, varu sagādāt tās frekvences dump'u

Jap, ir dzirdētas un lasītas atsauksmes par 3. un 4. MUXi Lielbritānijā, ka kvalitāte maigi izsakoties ir shit.

BBC atkal savā frekvencē raida visai smuki - ar 5-6mbps vidēji (nu cik nu esmu lasījis, es nedzīvoju UK).

Un tagad šie HD arī palaiduši - DVB-T2. Ja nemaldos tur šobrīd atrodās ITV1 HD, BBC HD un Ch4 HD. Tā kā FIVE nepieteicās, tad BBC no rudens laidīs vēl BBC One simulcastu HD. Vidēji sanāca VBR un 11-12 mbps uz kanālu. Raidīs ar 720p, 50p.

 

Didzi - es ar tevi! Kvalitāte ir pats svarīgākais!

Link to comment
Share on other sites

Galu galā Lattelekoms izmanto visu mūsu bagātību ēteri, bet vietējās programas raida ar mazu bitraitu lai varētu vairāk maksas kanālus raidīt.

 

Vispārīgā gadījumā labāk saspiesti ~20 kanāli nekā klasiskie 4 analogie, kas laukos bija redzami līdz šim.

Link to comment
Share on other sites

LTC arī varētu beigt māžoties ar HD kanālu 1080i izšķirtspējā pie ~8 Mbps, ja jau nevar nodrošināt pietiekamu bitreitu, tad jau labāk 720p.

Eirovīziju pa zviedru TV raidīja 1280x720 ~13 Mbps avg, un nekādas vainas, bet mums jau prioritāte 3D translācijām.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu - EBU ieteikums un "standarts" - 720p ar 50 kadriem. Un vismaz 11-12 mbps bitreita. Tikai, Lattelecom noteikti ir lielāki speciālisti, ko tad viņiem te mācīs kā lietas jādara.

Lattelecom acīmredzot interesē preses relīzes, nevis skatītāji. Un tā tiek izmantotas mūsu dārgās frekvences, kuras varētu izmantot lietderīgāk. Žēl.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Vācija ir viena no pasaulē bagātākajām valstīm. Ir ļoti labi uz to tiekties, bet ne jau par katru cenu. Vispirms vajag nopelnīt tik labai dzīvei.

 

Bet arī igauņiem ir labāka kvalitāte.

Link to comment
Share on other sites

Nu teikšu tā... Pat manai tieši 80 g.v. omei,kura līdz pēdējam brīdim skatījās analogo tv ar oriģinālu japāņu 29" JVC (CRT) un, kurš analogās programmas rādīja ar vada galu vienkārši ideāli, ņemot vērā,ka ome dzīvo 350m no raidītāja, izsprāga no mutes teikums, tagad jau tochno ir sūdīgāka bilde!!! Piebildīšu,ka tika uzstādīts "izdaudzinātais" TV STAR 

 

man no mutes izsprāga cits teksts - bļins, ku laba bilde :D tā kā tas viss ir atkarīgs no tv spējas parādīt bildi, no konfigurēšanas iemaņām ...

es gan nedzīvoju 350metrus no raidītāja, bet gan 45km no raidītāja. kopš uzradās digitālā (btvtests ->ltc tests) es analogā vadu nogriezu pavisma uzreiz. vienos vārtos vtv izpogāja analogās nekvalitāti. :pooh_honey:

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Cik cilvēku, tik viedokļu. BET lielākai daļai PARASTO skatītāju tagadējais variants ir labāks , nekā kad laukos redzi tik 4 kanālus. Kas čīkst par kvalitāti, stellē augšā šķivi un skatās bildi ar max kvalitāti. Vidējam Latvijas skatītājam , domāju , ir prasts , lielākoties CRT TV un tie , lielākoties vietās kur nav citu variantu kā antena vai šķivis, ir tīri mierā. Starp citu arī es, kad tā reāli ieprovēju to virszemes tv, atzinu fazendā par gana labu. Mājās Baltkom kabeļa digitāla neko labāka nav. Nu varbūt tas ir saistīts ar to ka tv iebūvētais dekoderis, attiecīgi signāls netiek kā ar ārējo dekoderi vispirms no cipara uz analogo , pēcāk no analogā uz ciparu lai dabūtu uz LCD ekrāna. Jā , ja kas bieži esmu redzējis , kad tauta skatās tos LCD tv ar rūpnīca standarta iestādijumiem, kad ieslēgti visādi''uzlabotāji, krāsas parsātinātas utt-rezultātā tiešam izteikti ''plastmasa'' bilde. Teikšu kā ir, fazendā man tas virzemes digitālais tv ir optimums ja ārā līst lietus. Agrāk it kā tv ir , bet skatīties jau , bieži, nav ko. A škivi jau nestelēsi pie mājas , kur pastāvīgi nedzīvo (un lielāko daļu ko rāda tagad par NORMĀLĀM naudām arī neredzēt no šķivja , ja nesāc lietot visādas nelegālas metodes). Man, ja baigā vajadzība pabaudīt augstā kvalitātē kādu filmu, apmierina variants kad pielieku pie TV HD pleijeri ar HD filmu kolekciju no pārnēsājamā HDD .

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

erenpreiss

Man domāt, ka līdz "normāliem" bitreitiem tiksim, bet nevar prasīt gada laikā visu. Mēs jau tā kārtējo reizi esam "rekordisti" ar saviem pārejas tempiem no analogā uz digitālo. Tad, kad beidzot būs visu sakārtojuši, saslēguši solītos jaunos kanālus un sadalījuši tematiskajās pakās, tad gribot negribot būs jāatrisina arī bitreitu jautājums, jo televizori jau arī nestāv uz vietas. Bet šobrīd, ar to ekonomisko situāciju kāda ir, kad cilvēki ir gatavi meklēt vecus VHS, lai tikai varētu caur RF out dekoderu piemaukt arī pie savas vecās Radugas vai Šileļa... nu neinteresē nevienam, ir 2 vai 12 mbit/s. Bez tam visa šī sāga ar maznodrošinātajiem lieku reizi pierādīja, ka lielākajai daļai tautas tomēr ir veci teļļuki (ok, varbūt ne melnbaltie, bet noteikti ne-LCD). Paies gads, divi, uzlabosies pirktspēja (naivums, bet var jau būt), sāks atkal skriet līdzi modei, sapirksies LED teļļukus un ko tik vēl uz to brīdi nebūs saražojuši - tad jau sāks kliegt skaļāk par kvalitāti. Un tad arī nāksies pārkonfigurēt tornī tās "galvas stacijas" vai kā te Tornis viņas sauca.

Link to comment
Share on other sites

nu izbeidziet vai tas ir 350m no torņa vai 50km ir atšķirība. Varbūt ja ar analogā raidītu tikai decimetros vai metros ar labu antenu viss būtu okey, bet šie jau vienu kanālu pa decimetriem otru pa metriem un tv3 vispār no dir... uz jumta sanāk vismaz 3 antenas gan metru gan decimetru... Tagad tik atliek salāgot visu lai nav jāpārsprauž kabeļi ja gribas ko citu paskatīties. Lai lauku pacāns redzētu analogo bildi nosacīti perfekti. un ja vēl dzīvo ilejā starp kokiem tad vispār jāstutē gandrīz vai tornis. Tāpēc ar daudzi skatījās tv ar sniedziņu u.c tākā lielākoties ir labāka digitālā bilde :)

Tik žēl ka digitālo tv neieviesa jau ap 2000 gadu mpeg2. Vismaz nebūtu tik daudz cilvēku iekrituši viasat tīklos ar 15ls mēnešu maksājumiem tikai dēļ vēlmes laukos redzēt bez sniedziņa tv.

Link to comment
Share on other sites

TRaapiiju uz Eiroviiziju, Bija triis kanaali, kurus saliidzinaat. LTV, BBC un BBC HD. LTV no Viashrota nebija pat skataams saliidzinoshi. PAr vrszemes TV nemaaceeshu spriet, nav iespeejams ko uztvert. UK vieniigais, normaalais prvaiders tomeer paliek Sky, kaut gan veel kapleejot mpeg-2. KAbeljnieki netur liidz, iipashi Virgin, kursh kvalitaates zinjaa ir sliktaaks par Viashrotu.

NEz, Didzi, ceru ka tev taisniiba par apraides atljaujaam. regjionaalaas TV tagad ciinaas ar "kundzinjiem "NRTP", LTC cenas ir briesmiigas, kuras mazaas stacijas nespeej pavilkt.

Link to comment
Share on other sites

rolixxx

Par tiem krieviem- te nesen pa TV rādīja (pa PBK kanālu), ka šiem Digitalizācija sākas no Tāliem austrumiem, pirmais ir Amūras apgabals....negribu protams kļūdīties, bet kamēr caur siberia viņa izraksies, paies krietns laiciņš. Es pilnīgi esmu pārliecināts ,ja būtu sākuši ar Maskavu un/vai St.Petersburg tad jā, sen jau būtu apraide....bet tagad?! hvz.. :offtopic:

Labots - rolixxx
Link to comment
Share on other sites

Es arī kaut kur lasīju pat Medvedeva rīkojumu (laikam), ka pirmās ar DVB-T tiks aprīkotas vietas, kur analogā TV šobrīd ir ļoti švaka, vai arī redzams tikai viens, divi kanāli. Pēc tam visas pārējās. Maskavā un Sanktpēterburgā jau tiek raidīts kaut kas cik saprotu.

 

Kur LV pierobežā krievi vispār varētu raidīt? Savā laikā analogās pārraides esmu uztvēris no 12.metru kanāla (Rossija) un arī Pervij (kaut kāds 30.decimetru kanāls iespējams, es vairs neatceros). Tas noteikti no Pleskavas nāca?

 

OK, par LV televīziju atpakaļ, kas ar TV5 notiekas? Kodēts jau?

Link to comment
Share on other sites

Ļoooti sen atpakaļ no Pleskavas raidīja 6 un 9 metru kanālos.

Kā ir pēdējā laikā - nemāku teikt.

Par decimetriem no Pleskavas netiku dzirdējis.

 

TV5 - nav vēl kodēts. Vismaz Alūksnes tornī.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Jā, Rossija varētu būt arī 9.kanāls, tas bija tik sen, ka neatceros, bet nu metru kanāls tas bija točna.

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad krievi dara vispareizāk- nesasteidz. Digitālos raidītājus uzstāda eksperimentāli tālajos austrumo, kur maz iedzīvotāju, uztvērēji tur pat aiz robežas dažu kilometru attākumā un ja kas noiet greizi, tad skāde maza. Domā Lattelekoma "speciālisti" tagad iepirktu STAR uztvērējus- tak nekad, bet nu jau par vēlu.

Link to comment
Share on other sites

Un kurš tad liedza iepirkt kvalitatīvus? LTC HD uztvērēju tāpat izvēlējās ignorējot jau, piemēram, Igaunijā pārbaudītus modeļus - tātad kādam ir izdevīgi iepirkt tieši šos, bet pēc tam stāsti par UK neatkarīgajā laboratorijā kā vienīgo testus izturējušo Staru ir vienkārši smieklīgi.

Link to comment
Share on other sites

LTV1 bija pagājšceturtdien raidījumā "Atklātā Ceturdiena" tipa videosižets par vienu vietu (neatceros kur), kur esot problēmas ar digitālo televīziju. Intervēja viena veikala pārdevēju (runāja sakarīgi un izskatījās, ka arī rubī štelli), ka aptuveni 10% no visiem pārdotajiem Stāriem iet atpakaļ. Teica, ka tiem arī ir vārga signāljūtība kā citiem uztvērējiem.

Lattelecom speciālists studijā uz šo sižetu atbildēja, ka 10% jau nu būs "krietni pārspīlēts skaitlis" un atkal sāka runāt par Anglijas testiem, bla bla... :D

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Es pirms mēneša ELKORā pirku Technisat dekoderi, pārdevējs arī lamajās par Stāru, klienti čupām nesot šos atpakaļ, tapēc šie vispār viņus vairs neņemot pārdošanai.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Alūksnieši būs ieguvēji Virszemes TV, Igauņu DTV un vēl Krievjas DTV. Kopā sanāks ap 15 bezmaksas kanāliem. :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

Varbūt, bet lielai daļai tie torņi atrodas trijās dažādās debesspusēs ... iznāk trīs antenas, vai arī grozāma antena.

Link to comment
Share on other sites

Ja signāls ir spēcīgs, tad rādīs ar vienu vismaz divus raidītājus (Igaunijas Vālgjarve piemēram, 10kW nav joka lieta :D )

 

Nedaudz pasmaidam:

Arnis Krauze @ Twitter: "Daži, lai redzētu TV, iet uz visu banku: "Koknesē vīrietis no veikala mēģina nozagt divus TV dekoderus."(BNS)
Link to comment
Share on other sites

Raidītājs Valgā? Tad 88 Km līdz manai hatai. Līdz Pleskavai 95 km.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...