Jump to content

KAKALAKA atkal izceļas


Peleecis
 Share

Recommended Posts

The_Saint

Nu tas ir tikpat loģiski, kā man maksāt nodokli par to, ka es nopērku matricu, kurā sarakstu paša bildētas fotogrāfijas. Kāds var atgādināt vai par cietajiem diskiem arī kakas un laipas šņāc savu daļu? Atceros, ka tas bija plānos, bet vai pieņēma.... toreiz vēl bija karstas diskusijas kā to nodokli rēķināt, vai par katru MB (vai GB) uz cietņa vai no vienības (par gab fiksēts cipars). Tie kantori ir galīgi atsaldeņu pārpilni, kuri domā, ka internets ir zilais e burtiņš uz desktopa. Kaitina, ka cilvēki runā un prasa naudu par lietām no kurām pilnīgi neko nesaprot.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    7

  • Uģis Lācis

    6

  • Didzis

    5

  • Fruzz

    5

Es tomer nesaprotu uz kada pamata vini nak prasit kautkadu licenci. Uz savstarpejo darba autora un akka līguma pamata? Nu tas butu ok. Vai tāds līgums viņiem būtu arī ar radio stacijām? Nu labi, ja klausos LV Radio 2, un vini pieker, tad maksāju. BET KADS LIGUMS viniem var but ar kautkādu asdas.sds.com kur skan amatieru tuc tuc, un uz kā pamata man var aizliegt to skandināt?

Link to comment
Share on other sites

Nu tas butu ok. Vai tāds līgums viņiem būtu arī ar radio stacijām?

Nu visa pasākuma burvība jau ir tajā, ka likums viņiem ļauj to darīt arī bez līguma.

Link to comment
Share on other sites

Patiesību sakot, KAKALAKA varētu kārtīgi uzvārīties Rīgas Satiksmē - mūzikas atskaņošana kabīnē taču arī ir publiska atskaņošana...

Link to comment
Share on other sites

AKA LAA pārstāve Nr2 : "...ja reiz mūzika tiek atskaņota, tātad zemnieks droši vien gūst kaut kādus papildus ienākumus - respektīvi , govis dod vairāk piena. Vajadzētu maksāt nodoklis.Bet......

Labi nozviedzos, paldies! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Viescha

Kādi tur lobiji - vienkārši tādas ir tiesību normas...

Link to comment
Share on other sites

scAvenger

Patiesību sakot, KAKALAKA varētu kārtīgi uzvārīties Rīgas Satiksmē - mūzikas atskaņošana kabīnē taču arī ir publiska atskaņošana...

 

Abet kā naglai uz galvas!!! :shok:

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
izskatās, ka akkaim ir spēcīgi lobiji.[..]

 

Nu Satversmes tiesā šoreiz nekādi lobiji, manuprāt, nespēlē. Likumi tika vērtēti pēc būtības, t.i., vai atbilsts Satversmē noteiktajam "vienlīdzīguma principam". Vienlīdzīga atieksme pret visiem un visu.

 

Līdz ar to vienīgais izrietošais secinājums - vai nu neliekam to autortiesību nodokli, vai liekam visam, ko var izmantot līdzīgi.

 

Šajā posmā lobiju neredzu. Tas, ka eskistē tāds likums - tas jau ir cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Viescha

Līdz ar to vienīgais izrietošais secinājums - vai nu neliekam to autortiesību nodokli, vai liekam visam, ko var izmantot līdzīgi.

... un tā kā ES tiesību normas paredz, ka kopēšana personiskai lietošanai pieļaujama tikai ar noteikumu, ka autori saņem taisnīgu atlīdzību, tad no pirmā varianta laikam gan nekas nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Un kā ar kopēšanu ne priekš lietošanas bet priekš rezerves kopijas?

 

Nu šitais lauciņš jau ir apspekulēts līdz nemaņai un bezjēgai. Pasaulē tāda prakse ir. Kādreiz LV bija forša vieta, kur tā nebija. Tie laiki beidzās. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jācer, ka grozījumi būs sakarīgāki par esošo kārtību. Tie Ls 0,20 uz CD matricu, kur nodoklis lielāks par matricas vērtību, noveda pie tā, ka cilvēki pirka ārzemēs vai pārgāja uz alternatīviem datu nesējiem. Alkatībai tomēr ir robežas.

 

Kaut kā pie mums visu ačgārni taisa - vispirms uzliek nodokli un pēc tam sāk domāt, kā to iekasēt, izmantot un vai vispār nodoklis bija pamatots.

Link to comment
Share on other sites

Леший
(labots)

Neredzu problēmu. Daudz maz lielus datu nesējus jau pašlaik iz izdevīgi pirkt ebajos un amazonos. Tad vēl atnāks telefonu un citu potenciālo datu nesēju laiki, un visi ar to saistīti biznesa veidi tiks likvidēti, tāpat, kā savulaik matricu bizness. Toties mūsu dižmākslinieki, kas saražo labākajā gadījumā 2 veiksmīgas dziesmas gadā (visi, ne katrs), būs paēduši.

 

Kopš kaka/smaka tika izveidota, es nevarēju saprast vienu lietu. Šis kantoris ir nevalstiskā ogranizācija, tā ir privātpersonu biedrība. Un ja nekļūdos, "bezpeļņas" biedrība. Tad kādā sakarā viss, ko izpirž šī kantora pārstāvji, tik viegli tiek pieņemts, ratificēts utt? Tas kantoris aizstāv tikai vienu, ļoti šauru interešu grupu, kurā dzīvo visādi reiniki un lienes, un visi iedzīvotāji faktiski maksā viņiem... par ko?

Ir jāveido iniciatīvu iekš manabalss.lv par šo kantoru likvidēšanu. Vai arī, lasīt manu parakstu.

Labots - Леший
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Man radās ideja jaunam biznesam, kur varētu vārīties - "Interneta nodoklis" - jo lielāks neta ātrums, jo lielāka varbūtība, ka kāds kačā pilnīgi un noteikti nelegālus materiālus :) Tas tā paralēli "datu nesēju nodoklim" un "radio nodoklim" (ļoti tuvu tam, kā to pasniedz), lai nebūtu tukša neiekasēta niša :)

 

[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nQRUBS3gdKI#t=26s[/media]

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Šito kantoru darbību būtu jāpārtrauc. Ar piketiem, varbūt streikiem. Domājams, ka nodokļošana uz nesējiem ir pret cilvēktiesībām, ja kārtīgi iztiesā.

Link to comment
Share on other sites

Nē nu, jāiet uz to kantori, un jāpiesaka savas tiesības, lai maksā par manu atraugu ierakstu manā telefona atmiņā. Un tā visiem pēc kārtas, lai šamie kārto papīrus.

katrā gadījumā te vajadzētu savākties un iet uz to pašu ST, jo kāpēc man jāmaksā kaut kāds nodoklis (faktiski sods), par to, ka es iespējams kaut ko iekopēšu ne savu savā telefonā. pilnīgi iespējams, ka tur būs tikai manas fotogrāfijas, bet varbūt pat nekas.

Tad jau arī tagad, lai izbeigtu strīdus, varbūt uzlikt katram autovadītājam nodokli, par to, ka kaut kad tiks kaut kas iespējams pārkāpts. Samaksā reizi gadā, un viss. lai gan te pat tā nav, tas nekas, ka nodoklis jau tiek samaksāts, ja nu tomēr es tur kaut ko "nelegāli" uzkopēju, tad tāpat vēl par to sods jāmaksā. Ja jau šitāds te nodoklis ir, tad lai neprotestē pret pirātlīčiem un tml.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Vācijā ir tā saucamā "pirātu" partija noorganizēta, kura kļūst arvien populārāka un konkrēti ar savu mērķi jau lien valdībā... Katra darbība izsauc pretdarbību. Mums te varbūt pietiktu arī ar sabiedrisku organizāciju, kura aizstāvētu sabiedrības intereses virtuālajā vidē. Ko ta mums jauno politiķu trūkst, vai? Varbūt kāds uzņemsies to visu organizēt un vadīt? Jeb pagaidīsim vēl bikiņ? Cik ilgi mums vēl kakās uz galvas dažas interešu grupas? Tagad ir tā, jo viņi ir organizēti un tāpēc viņi var to atļauties.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, mīļie cilvēki, kurš un kad organizēs piketu?

 

Loģikas tur nav nekādas.

Latviešu parazītiem, kas cep nekvalitatīvas dziesmas vienu pēc otras, negribu maksāt. Vai arī tie idioti tik tiešām domā, ka visi cilvēki to vien dara kā zog/pavairo/klausās Reiniku, Paulu un Šomases vienu vienīgo dziesmu? :D

Link to comment
Share on other sites

Viescha
(labots)

Kopš kaka/smaka tika izveidota, es nevarēju saprast vienu lietu. Šis kantoris ir nevalstiskā ogranizācija, tā ir privātpersonu biedrība. Un ja nekļūdos, "bezpeļņas" biedrība. Tad kādā sakarā viss, ko izpirž šī kantora pārstāvji, tik viegli tiek pieņemts, ratificēts utt? Tas kantoris aizstāv tikai vienu, ļoti šauru interešu grupu, kurā dzīvo visādi reiniki un lienes, un visi iedzīvotāji faktiski maksā viņiem... par ko?

Ir jāveido iniciatīvu iekš manabalss.lv par šo kantoru likvidēšanu. Vai arī, lasīt manu parakstu.

Viens no iemesliem - viņu statuss ir nostiprināts likumā, tāpēc arī vieglāk lobēt intereses.

Atlīdzību iekasē, sadala un izmaksā viena mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas saņēmusi Kultūras ministrijas atļauju (turpmāk— organizācija).

Un viedoklis, ka viņi maksā tikai vietējiem, nav pamatots, tāpēc ka viņi formāli pārstāv arī ārvalstu autorus, jo ir saslēgti daudzi sadarbības līgumi ar ārzemēm.

Labots - Viescha
Link to comment
Share on other sites

ķeblis
(labots)

Man patika izteiktā ideja TVNet komentāros - līdz ar šādas nodevas ieviešanu tas mūs atbrīvo no jebkāda soda no autortiesību skatupunkta par nelegāli pavairotu materiālu .... t.i.: ja jau esam samaksājuši nodevu - tas nozīmē, ka bez jebkādiem sirdsapziņas pāmetumiem varam tagad rakstīt pilnīgi visu, jo esam jau samaksājuši par tā ierakstīšanu(protams, joprojām neatkrīt fakts, ka gadījumā ja pats materiāls ir nozagts, tev joprojām var piespriest sodu par zagšanu) ... tādā veidā sanāk varam mierīgi iegādāties 1 disku un cept augšā 9999 kopijas diskam.

 

Palabojiet mani, ja kļūdos, bet man šķiet, ka Kaka nupat legalizēja Latgalītes DVD un CD disku tirgoņus ...

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Likumā ir skaidri noteikts, ka Tu vari izgatavot 1 (vienu) kopiju iepirktajam diskam, pričom tur 9999?

Link to comment
Share on other sites

kā tiek izdomāts, ka tas ir "taisnīgi"?

 

Jo vairāk, jo taisnīgāk... Man ir 4 fleškas, un tikai vienā ir ar autortiesībām aizsargāts materiāls. Nu labi, 3 man uzdāvināja sadarbības partneri, ar savu aizsargāto materiālu, kuru pārkopēju uz datora un infu izdzēsu. Bet tie nav mākslinieki, bet smagās industrijas ražotāji. Karoče, pats sapinos. Ceturdiena...

Link to comment
Share on other sites

uldiss

kā var deputātam paprasīt atbildību par lēmuma pamatojumu? viņš nomurmina standartfrāzi par likumdošans harmonizāciju ar eiropas savienību un formāli skaitās atbildējis. protams, tā nav nekāda atbilde, bet deputātu nevar piespiest atbildēt pēc būtības. deputāts var lemt, ko pats vēlas un vazāt visus aiz deguna. tātad diktatūra, nevis demokrātija. reizi četros gados katram ir tiesības aivilkties līdz urnai, tas arī viss. nekas no solītā nevienam nav jāpilda. ar televizoru un avīzi nevar diskutēt, bet tas ir galvenasi kanāls, pa ko deputāts runā ar mums. mēs varam tikai noplātīt rokas, jo viņš tur aiz ekrāna var muldēt, da jebkādas nejēdzības un nekas viņam par to nav.

mēs varam te stenēt par šo kārtējo akkas izlēcienu, bet neviens tak nav likumdevējam pieprasījis atbildēt par līdzšinējo absurdo autortiesību nodevas likumu. kāpēc, lai tāda akka neturpināt slaucienu, ja diktatori tai klausa? nav mehānisma, kā no deputāta (diktatora) pieprasīt atbildību.

Link to comment
Share on other sites

ķeblis

Janka, bet ja jau es maksāju autortiesību maksu ... tad kādēļ es nevarētu bezgalīgi pavairot? Sanāk es pērku biļetes, bet izmantot man atļauts tikai vienu? Teiksim esmu aizmāršīgs un man diski pazūd visu laiku starp citiem diskiem, jo esmu par slinku, lai katru reizi rakstītu virsū RW diskiem kas tur iekšā ... nu tad nu lūk taisu kopijas visu laiku...

Link to comment
Share on other sites

mafijs

"Piemēram, apstrīdēto noteikumu 3.punkts noteic, ka par tukšu audiokaseti vai minidisku ir jāmaksā atlīdzība trīs santīmu apmērā, par tukšu videokaseti - sešu santīmu apmērā, par tukšu CD-R vai CD-RW disku - desmit santīmu apmērā, bet par tukšu DVD-R vai DVD-RW disku - 20 santīmu apmērā. Citi datu nesēji šajā noteikumu punktā nav norādīti."

 

Ja es pareizi esmu sapratis, tad no DVD+R, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD+RW nedrīkst iekasēt nodokli. :) Ja pieiet tai lielai ko kaku-laku likuma burta viedokļa.

Link to comment
Share on other sites

ainars

bootisti arī var izveidot savu biedrību un piesūkties pie siles, jo posti ir katra autora intelektuālais īpašums par kuru jāmaksā autoratlīdzība, jo kāds var iekopēt datu nesējos u.t.t , tas tā- diskusijas uzturēšanai :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldiss

varbūt, tiekamies boot krāmu tirdziņā, kas plānots uz maija beigu pusi, iedziedam (iemaurojam) kopīgi kādu songu un ar tādu ierakstu noreģistrējamies kā autoru kolektīvs, kur katrs ir pilnvētrīgs autors un sākam saņemt savas druskas no akka galda. es ticu, ka mēs varētu samaurot daudz un dikti šādu ierakstu, ja vien tas nestu arvien lielāku peļņu (no mūsu pašu iegādātajiem) datu nesējiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ķeblis
(labots)

Nebiju dzirdējis par tādu pasākumu :D

 

Būs jāapmeklē

 

 

EDIT: Mafij, man atkal šķita, ka maksa tiek piemērota visiem DVD/CD datu nesējiem, tad jau vismaz neliels pluss, ka atšķirība pirkt +R vai +RW nebūs liela

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Palabojiet mani, ja kļūdos, bet man šķiet, ka Kaka nupat legalizēja Latgalītes DVD un CD disku tirgoņus ...

 

Nop, tas neko nelegalizē , pirātisms tā vai tā paliek pirātisms.. šamais nodoklis ir ķip "nespējam apkarot pirātismu - maksā visi" variants. Ja atbrauks uz pārbaudi - tāpat paņems pie dziesmas...

 

Vienīgais joprojām nesaprotu - nahuja man jāmaksā dolbans nodoklis, ja es flešiņu iegādājos zinādams, ka uz tā NEKAD netiks ierakstīti autoru darbi...

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Ja godīgi, tad es arī šito lietu nesaprotu. Nu kā var mani uzreiz par noziedzinieku uzskatīt, ja es flešku priekš dokumentiem nopērku, vai fotoaparātam atniņas karti. Man liekas, ka jebkurš kārtīgs jurists šito lietu varētu apstrīdet un pat tiesas procesu vinnēt. Nu jā, laikam jau mūsu latviešu mentalitāte pie vainas. Ir tikai divas galejības- izdauzām saimai logus, vai ko nu es, es jau neko nevaru tiem lielajiem kungiem padarīt. Ja to autoratlīdzības nodokli salīdzina ar ieroču tirdzniecību, tad sanāk, ka katram ieroča īpašniekam kādu gadiņu jāpasēž cietuma, jo potenciali viņs ir slepkava. Žēl, ka mums nav grieķu vai citas dienvidu tautas mentalitate. tie uzreiz iziet ielās, kā jūtas apbižoti. Faktiski pilnīgi visus skar šitais autortiesību nodoklis, esi "vainīgs" vai nē. Es vismaz būtu gatavs atbalstīt kādu protesta akciju pret aka-kaka. Tai pat laikā es uzskatu, ka autortiesības ir jāievero un autoriem par savu darbu jāsaņem atlīdzība. Ir koncerts, ir izdots disks, ir masu pasākums krastmalā, kur izskanējis piemēram R Paula skaņdarbs, autoram ir par to jāsaņem nauda. A kapēc Paulam pienāktos nauda no manas fotoaparāta atmiņas kartes????

Link to comment
Share on other sites

Gada beigās vajag rakstīt iesnugu lai atmaksā nodokli tev atpakaļ, ja neizmantoji iekārtu priekš mūzikas/filmām.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Jāiedzied uz telefona kādas 10 dziesmas, datorā jāpieliek melodija un jāsāk pelnīt nauda.

Link to comment
Share on other sites

Outsider

nez kā būtu, ja mēs sāktu iet uz kakas kantori ar saviem diskiem, kur sarakstīti ģimenes pasākumi, bildes, visādi dokumenti utt. un sāktu prasīt to nodokli atpakaļ?

Link to comment
Share on other sites

uldiss
(labots)

A kapēc Paulam pienāktos nauda no manas fotoaparāta atmiņas kartes????

 

pats pauls to nezin, taču starpnieku tas neuztrauc - ka tikai procents atlec.

likumu pieņēma deputāti. kā no tiem atbildību paprasīt? tas nemaz nav demokrātiski, ka pulciņš diktatoru nolemj, ko tautai būs maksāt.

uz mūsu iesniegumiem akka atteiks, ka nav mehānisma nodevas kompensēšanai, jo nav tāda likuma.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...