Jump to content

Turpinām diskutēt par studentu dzīvi Rīgā :)


Dundurs
 Share

Recommended Posts

tvnetfans

Nu rtu to4na nav ceertamaas, cik reizes esmu paardzeeries pa kojaam staigaajis, nevienu reizi neviena nav laidusi iekshaa nemaz, citreiz ir sanaacis tikai parunaat.. secinaajums ir taads ka pie meiteneem pusnaktii dazhaadaas nedeeljas dienaas paardzeerusham nevajag iet.. labaak aiziet uz klubinju un viss normaali.. kojaas meitenes ir tik iedomiigas ka vaaks..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RTU EEF tā drātēšana ar fiziku, matemātiku un ķīmiju bija pilnīgi bezjēdzīga, jo speciālajos priekšmetos neko no tā neizmantoju. Pirmajā kursā biedēja, ka bez matemātikas elektrību neapgūsiet. Piemēram, operatorrēķinus n e k u r neizmantoju.

 

Tieši, ko studē? Pats nolauzu četrus gadus neklātniekos un divus gadus dieniniekos elektrotehnoloģiju datorvadību. Laikam vienkāršākais ceļš, lai dabūtu maģistru.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

:)

Ek studentu dzīve. Nobeidzu studijas jau 2001. gadā, dzīvoju RSU kojās - Mārupes ielā. 5 gadi :)

Par ēšanu - tikai un vienīgi pašam jātaisa, ja vēl kads no laukiem var kartupeļu maisiņu atvest - vispār ideāli. Atceros pirmos gadus dzīvoju pa Ls 5 nedēļā, tad arī atēdos kartupeļus un makaronus nejēgā. Supernetto tad vēl nebija, bet iespējams ietu uz to ja būtu bijis. Vai Maximā uz ailaidēm.

Par tusēšanu - ir kojas un ir kompānijas kas tuse nenormāli, mūsu aktivitātes beidzās ar mērenu alko lietošanu, iešanu vanna (mūsu kojās bija milzīga vannasitaba ar 5 vannām kur triepām) un tad gājām uz skuķu dušām mazgāties :)

Bābieši RSU ir kaudzēm, vienīgi daudzas vai nu ir pārāk ieurbušās mācībās vai mazliet neizskatās pēc sievietēm. Mūs to harēmu palīdzēja mazliet apkopt džeki no Zeļļu ielas :)

Par mācībām i nerunā - kas bija jāzin - tas bija jāzin. Špikot sanāca maz un tad tikai kaut kādus debījus ciparus - cik cērmju olas diametrā utt.

 

Vobšēm baudi studentu dzīvi - tas ir iespējams ir labākais, kas ar tevi notiek un notiks :)

Link to comment
Share on other sites

RSU ar vecenēm nebūtu jābūt problēmām salīdzinot ar RTU EEF.

 

Man diemžēl izpalika koju dzīve. Dzīvoju Rīgā. Dažreiz liekās, ka kaut ko esmu zaudējis.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Nu RSU tagad un tā kas bija 90-tos,ir 2 dažādas lietas, tagad tur visādādas sociālas zinātnes un kas vēl ne - līdz ar to vairāk džeki un vairāk smuku dāmīšu :)

Bet RSU ir labi iedibināt draudzību -jāiet ti kur ballēm un viss notiek :) Kādreiz bija modē vaidot kopējās balles starp dažadām augstskiolām - tad nu tagad daudzām dakterenēm vīri jūrnieki un arhitekti :)

 

Koju skuķi nemaz nav iedomīgi, bet nu viņām jau ar ir jācīnās - nāk visādi pilli džeki - un ko viņiem vajag, labi tak visi zin :) Skaidrā visu var sarunāt :)

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

RTU EEF tā drātēšana ar fiziku, matemātiku un ķīmiju bija pilnīgi bezjēdzīga, jo speciālajos priekšmetos neko no tā neizmantoju. Pirmajā kursā biedēja, ka bez matemātikas elektrību neapgūsiet. Piemēram, operatorrēķinus n e k u r neizmantoju.

 

Tieši, ko studē? Pats nolauzu četrus gadus neklātniekos un divus gadus dieniniekos elektrotehnoloģiju datorvadību. Laikam vienkāršākais ceļš, lai dabūtu maģistru.

 

Pašreiz studēju elektrotehnoloģiju datorvadību, bet ir doma pāriet uz enerģētiku.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Neatminos kuras, bet vēlos zināt.

Kuras bija tās kojas pie kurām vakarpusē piebrauc, uztaurē un skuķi bariem izvelkas ārā, atliek vien izvēlēties?

Toreiz on-the-fly galīgi nepiefiksēju kur esam, bet faktu kā tādu aizmirst nevaru.

Link to comment
Share on other sites

Latviešu valodā pareizi būtu jāraksta "tualete", Burtnieku ielas kojas ir vienas no bēdīgākajā stāvoklī esošajām kojām, bet nu atkal Teika kā rajons ir ļoti foršs. Un es nesaprotu kāpēc jāiepērkas drausmīgajā maxsimā, ja līdz "alfai" ar kājām ir 15 min ko iet? Iesaku iegādāties velo, studiju laikā maršruts "Mežciems" - Kr.Valdemār 48. aizņēma man 20 min. braucot lēnām un nesasvīstot, maršrutu tur var izplānot gana drošu, reāli ar velo nebraucu tikai no Novembra līdz Marta vidum.

Un par tiem zaķiem ir tikai cērtamas vai arī reāli izdodas nocirst? :D

Link to comment
Share on other sites

Teķa kojas noteikti. RSU toč tās nebija, Zeļļu ielas kojas ar nē - tur meitenes defecītā :)

Par velo - zog tos veļukus, tad tur jāliek baigā atslēga, pietam nav jau kur turēt to dranduļetu.

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

Kad mācījos REMTā, tad mums bija vakari ar medicīnas skolas meitenēm. Tik toreiz biju baigi kautrīgs, un ar ne vienu neiepazinos. Tā ir, ka mūsu kursā daudzi palika kopā ar medmāsām un ārstiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tās kojas vēl ciešamas, cik esmu tur bijis (pie meitenēm :spiteful:), salīdzinot ar Ezermalas kojām, kur vienu gadu sadzīvoju.

 

Vēl bija sākumā vispār krimināli, dzeršana 3-4 dienas no vietas, drāšu gultas, n purni vienā istabā. Plus vēl tur mācījās policijas akadēmijas kadri, kas mēdza dzēruši staigāt un klapēt RTU studentus. Tualetes vispār kriminālas - labi ja viens pods bija vesels, bieži vien pludoja un pilns ar sūdiem. Ieejas kontroli tikai pēc pusgada ieviesa, tā tur visi ārdījās.

 

Virtuvēs un istabās tarakānu midzenis. Itsevišķi 2-3. stāvā, kur dienā varēja kādus 5 vismaz dienā nosist. Ieslēdz gaismu un bars skrien. Gandrīz mājās šos vellus iemitināju, kad atvedu uz laukiem maģi (šie midzeni bija izveidojuši) - kādus 5 vellus ar kobru izsvēpēju.

 

Ā un 4-5 stāvs vispār bija nepabeigts. Kur nu kāds pats bija izremontējis istabu, tur pa lētākām cenām baudīja ekstras.

Meitenes. Labāk tomēr bija meklēt citur.

 

Nezinu, koju dzīve nav priekš manis. Publiskās orģijas protams labi atcerēties, bet nu ja katru dienu tādas notiek, tad nekāda mācīšanās nesanāk. Ar sarkanām acīm un pohām lekcijās sēdēt nav tas.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja kāds bābiets patīk - dod viņai to saprast. Mans novērojums - ka lielākā brūtēšanās sākās 2 gadā. Pie Rīgas pierasts, studijas ar jau mierīgāk - tad tik sākas.

Tarakāni ar bija - kā tad bez tiem, varēja sadzīvot, ja pa naktīm neņēmās (dažreiz viņi sapī tur kaut ko čabinājās, daži uzkrita uz sejas guļot, pretīgi).

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

 

Kā jau teicu, lai dabūtu maģistra diplomu vienkāršākais ceļš ir elektrotehnoloģiju datorvadība. Daudz grutāk ir iziet cauri enerģētikai - vairāk nodarbību un laboratorijas darbu. Pats iestājos telekomunikācijās, tad pēc pirmā kursa gribēju pāriet uz enerģētiku, bet neklātienes departamentā pierunāja uz elektrotehnoloģiju datorvadību. Pats tagad strādāju tīrajā enerģētikā - AS Sadales tīkls (Latvenergo) par meistaru. Elektrotehnoloģiju datorvadības zināšanas tomēr noder darbā, bet vairāk jau būtu jēga, ja būtu mācījies enerģētiku.

 

Man jau liekās, ka doma pāriet uz enerģētiku varētu būt pareiza. Es jau vairāk mācījos, lai dabūtu papīru par augstāko izglītību, jo sāku 33 gados.

 

Paldies prof. I.Raņķim par lielo darbu muļķu izglītošanā.

 

 

Nepieminēju, ka profesionālais maģistrs. Akadēmiskais ir cita lieta.

 

Izskatās, ka Mežavecis no Mežoņciema ir izbaudījis uz visu klapi.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Esu padzīvojies kojās nav ne vainas, vienīgā vaina ir tā kad es aizgāju uz Rīgu macīties pēc 9. kl un teķi, kojas kā jau cietums 23:00 ķipa jāguļ (ha ha varbūt vienu riezi semestrī tad arī aizgāja gulēt 23), kodām normāli kamēr mazi bijām tā mazliet prātīgāk, bet kad nāca ap 18 tad jau bija smagi, pienācējam no malas noteikti ietu smagi.

Paika kā jau paika 1un 2dien ēd to kas no mājām paņemts 3,4dien kaut ko taisa kartupeļi utt, reizēm devāmies pie dāmām ciemos pusdienās. 5 dien ēd to kas ir un taisās uz mājām ar pustukšu kuņģi :D.

Dāmas jau kā dāmas, ar šampi zobos ej ciemos un vis oki, nekādu problēmu, ja tu komā aiziesi tad vel ceri kad ar panu nedabūsi (ampēram tā).

Link to comment
Share on other sites

Heh - es arī esmu students, tiesa, pavisam citā Rīgas augstskolā (LKA). No visa šeit rakstītā vienīgais, kas varētu sakrist ar RTU un tml. iestādēm, ir sesijas sviestainums. Visādi citādi - nav nekādas kojiskās studentu uzdzīves n' shit. Bet nu tas jau laikam tāpēc, ka rīdzenieks.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Krishius

Latvijas Kristīgā Akadēmija?

 

Ja tā, tad par kojām tās grūti nosaukt. Viesnīca :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, Latvijas Kultūras akadēmija. Un ar to, ka esmu rīdzenieks, es gribēju teikt, ka dzīvoju savās mājās (man nav nepieciešami koju pakalpojumi :D )

 

P.S. Nemaz nezināju, ka eksistē arī tāda kristīgā akadēmija...

P.P.S. Ja jau tai kristīgajai akadēmijai ir arī "kojas", tad visticamāk klosterveidīgās, kur valda Bībele un celibāts :sarkasms:

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Kojas rullē gurķi, es tur savus trīs gadus laimīgi nodzīvojis. Pirmo kursu, gan tiesa, ar vāveri īrēju dzīvokli, bet pārējos pa smuko LLU 5. kojās dzīvojos. Nu dzērām smagi, pat bija tā, ka dienas 4 vispār nav sajēgas un saprašanas, skola interesēja nē. Bet uz sesiju tika saņemtas rokas kājās un lietas izdarītas. Patika

Diploms iraid, atmiņas arī.

Ja neesi kojās dzīvojis - tad students ar nekāds neesi bijis :)

p.s. Es dikti netaisīju paiku kojās, vairāk pa opšepitiem dzīvojos, laikam tāpēc tagad tīk vairāk mājās kaut ko gardu uztaisīt. Retu reizi, kad taisījām ēst, tad recepte bija vienkārša kā kirzas zābaks - salmiņos sagriezti kartupeļi, klāt olas, speķis un sīpoli, ar tomātu mērci un kefīru gāja pa pirmo (kefīru var aizvietot ar šnabi, vīnu, alu vai tik iecienīto 50% LB Piparmētru liķieri vai visu kopā)

post-69711-126367404377_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kriš, tu mums vispār esi pārlieku prātīgs :rtfm:

vajag kārtīgāk :moil::wub: un :drinks: tad arī viss būs kārtībā.

Aprakstiņu gan interesanti palasīties :mrgreen:

Pa labam jau tā ir,cik tālu tas uz studiju procesu attiecas.

Man kā rīdziniekam gan koju dzīves naf un nevajag arī.

Link to comment
Share on other sites

A to maximu uz brīvībenes es zinu. Tiešām drausmīgs tur ir. Kad strādāju netālu, reizēm iegāju nopirkt minerālīti, ko darbā dzert. Bet tā maxima man nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Jā Jelgavā 5. kojas (mehu) rullē.

Tur katrā stāvā visu laiku bija "svinības"

Link to comment
Share on other sites

Oi sore, man 6. (kas krekliem pretīm) bija - sajaucu, bet pie mehiem ar kost gājām :D

p.s. un mehu koju ēdnīcas kronis - pa 60 santīmiem kartupels ar maltās gaļas mērci, mmm. :pooh_honey:

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Es arī tur pat Burtnieku kojās dzīvoju. Kopumā nav ne vainas, viss kluss, mierīgs (ja neskaita septembra pirmās dienas). Radusies sajūta, ka kojās nav tādas nakts, kad visi būtu aizgājuši gulēt, vienmēr var dzirdēt ka kāds kaut ko dara, lai cik arī plkst. nebūtu.

Par mācībām

Jā ir gan stulbas, garlaicīgas lekcijas, gan arī interesantas. Baigi patīk dažu pasniedzēju mācīšanas stils. Kojās sēdot, lai gan nav ko darīt, arī mājasdarbus darīt negribas un vispār ir baigais slinkums. Kaut kā, kad saņemos, tad tie arī tiek izdarīti.

Par uzdzīvi

Nekādi tusi nav bijuši, vai arī vienkārši nemāku atrast pareizo kompāniju. Tā kā nedzeru, nepīpēju-studentu ''labo atmiņu'' pat nav.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoju gan Burtnieku, gan RTU Ķīpsalā, festi gāja pa pilno klapi abās. Ēst taisijām paši, sākot no makaroniem, ceptiem kartupeļiem (ļoti bieži), rosoliem un ceptām gaļām svētkos (ļoti reti), kad bija vairāk nauda (reti), ēdām LIDO, toreiz kruta bija, kotlete, frī, mērce, 1,20-1,40 Ls, vēl agrāk frī+sardele 0,50Ls, (vēlāk šo variantu nogrieza). Par dāmām, ar svešām nekas nebija, ar savējām, dūrāmies, cik nu tas bija kuram pa spēkam/iespējām savaņģīt/pālis/kautrība. Koju laiki bija labais, tagad ar nav slikti ar ģimeni!

P.S. Biku krīze ar iespaido.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Burtnieku kojās man patika tas, ka vismaz varēja kā cilvēks uzpīpēt tajā flīzētajā istabā ar izlietnēm- savādāk Ķīpsalā krietni ērtāk dzīvot. Vienīgi internets gan visai lēns- ārzemes uz mājas LTC krietni jestrākas.

 

Par koju dzīvi runājot- caur galiem ņemot kalsnavnieku sanāk ļoti labi aizliet mūli.

Link to comment
Share on other sites

Par kalsnavieku ir dzidēts un ir pat noprovēts jau :D Manta jau nu baigi labā un labi rauj nost arī.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
drāšu gultas, n purni vienā istabā. Plus vēl tur mācījās policijas akadēmijas kadri, kas mēdza dzēruši staigāt un klapēt RTU studentus. Tualetes vispār kriminālas - labi ja viens pods bija vesels, bieži vien pludoja un pilns ar sūdiem. Ieejas kontroli tikai pēc pusgada ieviesa, tā tur visi ārdījās.

 

Virtuvēs un istabās tarakānu midzenis. Itsevišķi 2-3. stāvā, kur dienā varēja kādus 5 vismaz dienā nosist. Ieslēdz gaismu un bars skrien. Gandrīz mājās šos vellus iemitināju, kad atvedu uz laukiem maģi (šie midzeni bija izveidojuši) - kādus 5 vellus ar kobru izsvēpēju.

 

Ā un 4-5 stāvs vispār bija nepabeigts. Kur nu kāds pats bija izremontējis istabu, tur pa lētākām cenām baudīja ekstras.

Outdated info - tualetes, dušas un virtuves tagad tur izremontētas, tarakānus nekur manījis neesmu.

Arī ar iedzērušiem klapētājiem nav bijis darīšanu.

Drāšu gultas arī nav.

Vismaz manā istabiņā vieta 8 m^2 uz cilvēku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu jā, Ezermalā gada beigās jau sāka pamazām remontēties, gultas jaunas dabujām. Bet nu sākums iespaidīgs. Plus vēl "ekstra klases" dušas pie kurām rindā bija jāstāv. Bieži vien duša bija nolauzta un tad nu tika izmantota otrādi apgriezta krāna strūklaka :) Arī nereti siltais ūdens mēdza nebūt un ūdens tik ledains, ka savu elpu vari redzēt :)

 

Muzons parasti bija uz pilnu klapi pat visu diennakti. Šādas darbības notikās trešā stāvā. Pēc pusgada pārvācos uz pirmo, kur bija civilzētāki apstākļi un tarakānu koncentrācija stipri mazāka. Tikai cepināt tupeņus bija jākāp uz otro stāvu.

 

Visi šie "bonusi" par 3Ls/mēnesī.

 

Tajos laikos, kad naudas nebij, tad viss apmierināja. Brālis tajā laikā mitinājās dzīvoklī, kas bija nedaudz augstākas klases par kojām - kādas 3 točkas tajā mājā un vēl vairākas apkārtējās mājās iļģuciemā. Plus visi kaimiņi rūdīti metēji, ka 0.5l krutkas izlaka vienā rāvienā.

 

Tā kā tagadējie netreknie gadi ir salīdzinoši sūds.

Link to comment
Share on other sites

Vispār, turpinot mūžīgā studenta tēmu: ir doma turpināt kāpienu, un izejot ārpus LU rāmjiem, doties uz Daugavpils Universitāti pastudierēt. Nav šeit, forumjānis kāds, kurš būtu "degradējis" DU? Kādas tur "lāvas", kādi kubriki?

Link to comment
Share on other sites

100debija

Arī dzīvoju Burtnieku kojās, viss ir tieši tā kā Dundurs to izklāstīja. Ir doma šogad dabūt maģistru telekomunikācijās. Pirmie divi gadi bija trakākie, arī dzeršanas bija dien dienā.

Link to comment
Share on other sites

Ja atminja nevilj, tad Teikā blakus ir 2 LU kojas un 2 RTU kojas :>

Par RTU kojām varu teikt, ja viņas ir vislabākajā stāvoklī, tualetes un gultas ir labākas. Meitenes arī jaukas :>

Link to comment
Share on other sites

Ļoti interesanti palasīties, jo daudz kas no minētā man "draud" uzsākot 2010./2011. ak.g. kāda no Rīgas augstākās izglītības iestādēm. :rolleyes:

Un tieši šajā sakarība vēlējos dzirdēt jūsu padomus, jo man nav skaidrs, kur iešu studēt.. :( Lieta tāda, ka esmu pārāk daudzpusīgs, ne tikai manā skatījumā.. Vienā brīdī man interesē pirotehnika (kā jau katram jaunietiem zināmā vecumā), tad atkal fitness un uzturs, tad automehānika, tad web programmēšana, tad celtniecība un arhitektūra, utt. Parasti ir tā, kad mani ieinteresē kāda joma, tad es šajā jomā izglītojos, vācu info, daru pats, utt līdz sansiedzu kkādu nenoteiktu zināšanu līmeni un tad mans tas apnīk un meklēju atkal ko jaunu. Bieži ir tā, ka domāju kā uzlabot lietas, piemēram, iekāpjot mašīnā, visu nopētu un domāju, ko es darītu savādāk- to puļķīti tā, tur vispār [slēpts] tādu huiņu, utml. Cerams, ka tā nav vienkārši kkāda mana rakstura iezīme un jūtos baigi pārgudrs.. :D

Atzīmes man, manuprāt, labas: anglene un vācene- 9, bioloģija, tehn. grafika, mat., lit.- 7, ķīmija, latene- 6, programmēšanas pamati, vēsture, kultūras vēsture- 8 un fizika- 4, lai gan nevarētu teikt, ka fizka man nepatīk, glužī otrādi, kamēr nesākās maiņstrāva, magnētisms, indukcija... man gāja labi un bija pat interesanti. :D

Tātad varbūt kāds ir bijis līdzīga situācijā un varētu man kko ieteikt.!? :help:

Link to comment
Share on other sites

Ļoti interesanti palasīties, jo daudz kas no minētā man "draud" uzsākot 2010./2011. ak.g. kāda no Rīgas augstākās izglītības iestādēm. :rolleyes:

Un tieši šajā sakarība vēlējos dzirdēt jūsu padomus, jo man nav skaidrs, kur iešu studēt.. :( Lieta tāda, ka esmu pārāk daudzpusīgs, ne tikai manā skatījumā.. Vienā brīdī man interesē pirotehnika (kā jau katram jaunietiem zināmā vecumā), tad atkal fitness un uzturs, tad automehānika, tad web programmēšana, tad celtniecība un arhitektūra, utt. Parasti ir tā, kad mani ieinteresē kāda joma, tad es šajā jomā izglītojos, vācu info, daru pats, utt līdz sansiedzu kkādu nenoteiktu zināšanu līmeni un tad mans tas apnīk un meklēju atkal ko jaunu. Bieži ir tā, ka domāju kā uzlabot lietas, piemēram, iekāpjot mašīnā, visu nopētu un domāju, ko es darītu savādāk- to puļķīti tā, tur vispār [slēpts] tādu huiņu, utml. Cerams, ka tā nav vienkārši kkāda mana rakstura iezīme un jūtos baigi pārgudrs.. :D

Atzīmes man, manuprāt, labas: anglene un vācene- 9, bioloģija, tehn. grafika, mat., lit.- 7, ķīmija, latene- 6, programmēšanas pamati, vēsture, kultūras vēsture- 8 un fizika- 4, lai gan nevarētu teikt, ka fizka man nepatīk, glužī otrādi, kamēr nesākās maiņstrāva, magnētisms, indukcija... man gāja labi un bija pat interesanti. :D

Tātad varbūt kāds ir bijis līdzīga situācijā un varētu man kko ieteikt.!? :help:

 

Ko tev varu ieteikt? Uztaisit jaunu temu un beigt d*rst citaa.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kas tev atkal Ziemeli dir*u plēš? Es vienkārši pajautāju šeit, jo zinu, ka šeit apgrozas daudz studenti..

Link to comment
Share on other sites

Da aizej labāk pie psihologa :) Vēl labāk ir pamēģināt pastrādāt/pastaigāt līdzi profesijā kur vēlies strādāt. Man māšuks gribēja par ārstu - pastrādāja Cēslu slimnīcā un tagad toč vairs negrib :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...