Jump to content

Turpinām diskutēt par studentu dzīvi Rīgā :)


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Starp citu, pats dzīvoju Teikā un ar 7./14. trolejbusu pārvietojos ikdienā. Dažreiz ir nācies redzēt jautrus skatus - iekāpj trolejbusā students/studentu varza, apsēžās pie loga un logs normāli aizsvīst tieši ap viņiem. :sarkasms:

 

Var teikt, ka 7. trolejbuss ir viens riktīgs studentu maršruts. Visa studentu varza parasti sakāpj pie Burtnieku ielas un izkāpj Ķīpenē un parasti vismaz 50% no trolejbusa pasažieriem sastāda studenti :D

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Pirmkārt, jau kā universitātes biedrs apsveicu kolēģi ar iekārtošanos Rīgā un veiksmīgi sagaidītu pirmo sesiju (pirmā ir tā grūtākā).

Pats vietējais, tāpēc vienmēr interesanti palasīt kojinieku iespaidus. Vienīgi jautājums - vai dušas jums tur ir siltās?

Kebabi/burgeri, jā, tas ir draņķis, pa retam var, bet es brīnos, kā cilvēki tos var regulāri ēst?.. Manā institūta kafejnīcā var dabūt lielu šķīvi griķu/kartupeļu + 2 veidu salātu pa 1 Ls. Students bez gaļas katrā ēdienreizē var arī izdzīvot.

Rajoni, it īpaši aukstajās ziemās, arī mierīgi, cik reizes nācu kājām no depo Fridriķa ielā (Maskačka) uz Ķengaragu, cilvēkus var uz rokas pirkstiem saskaitīt, urlas vispār neredz [piesit pie koka :pooh_door::mrgreen: )

Par lekcijām tev piekrītu. Pirmkursniekiem ir aplams priekšstats, ka atrašanās lekcijās un mācības ir viens un tas pats. Nav vairs kā skolā, kur ar piemēru risināšanu un likumu diktēšanu visu iemāca pat īsti nemācoties. Labi, ka tu tik ātri to saproti, skolnieka sindroms pārgājis. Ja pasniedzējs nevelk, tad nevelk un tiešām labāk mācīties pašam un konspektēt no grāmatas eksāmena jautājumus. Ir man tādi varianti, kas latviski nevar, tāpēc lauza no konspekta, paldies, man to nevajag, es labāk pats mācos, savs laiks jāciena.

Fizika/matemātika/ķīmija sākumā ir caurmērā visiem, bet tas tāpēc, ka skaitīsimies inženieri, nekur no tā neizbēgt, vēlāk tāpat to gandrīz nevajadzēs.

Eksāmenos nošpikot viegla lieta, daži no tā tik vien dzīvo. Tiešām nevis eksāmeni, bet kontroldarbi, ar vidusskolu ne salīdzināt. Paziņo mēnesi pirms sesijas 40 jautājumus un tad eksī izvelc biļeti ar diviem vai pieciem un raksti. Mutistko te nav. Grūtāk tur, kur eksī arī jārisina uzdevumi, tad var būt dimbā, ja pasniedzējs teoriju neskatās, ja nav pareizi atrisināts uzdevums.

Un vēl kretinē tā saucamie "automāti" (ekša ieskaite bez likšanas par labām sekmēm un/vai smukām acīm). Nu kas tā par lietu, ja visiem jāliek, tad visiem, ja jau esi tik gudrs, nāc un pierādi to pēdējo reizi. Besī tādi kadri, kas lekcijās atklāti guļ un tad izprasa automātu, jo apmeklējums tuvu 100%.

Reizē gan labi, gan slikti, ka mums te nav rotācijas uz budžetu (starp citu, pats budžetā tiki?), kā dabūji budžeta vietu, tā nekas tev viņu neatņems, kaut uz 4 velcies, ja nu vienīgi vispār izmet no universitātes. LU gan ir rotācija katru semestri.

 

Runājot par izklaidēm:

Džeki dzer kā lopi, meitenes daudz arī neatpaliek, spilgts piemērs bija RTU Ziemassvētku balle, kurā katrs 2ais bija pilnīgā pāli , ieskaitot mani pašu.

 

Te gan nelej čugunu, čomiņ, par koju plostošanu ir viena lieta, bet šogad pārmaiņas pēc biju uz visām četrām RTU ballēm, nekādas orģijas nebija, parasta iedzeršana kā jau katrā jautrākā studentu kopā sanākšanā. Nez ko domāji ar Ziemassvētku balli, ja Izplet spārnus, tad tur diezgan zolīdi, ja EEF/RPIVA balli (kur bija reti maz cilvēku), nu tad es moš arī īsti neredzēju, jo man tad bija variants glāze karstvīna un dejas līdz krēslu ienešanai zālē :dribble: ).

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Vienīgi jautājums - vai dušas jums tur ir siltās?

Vai tad var būt arī kaut kā savādāk?

Par dušām arī - būvētāji nez kāpēc izdomāja ka vajag 3 kabīnes, lai gan visi tāpat iet uz dušu pa vienam vai 2atā.

 

Tiešām nevis eksāmeni, bet kontroldarbi, ar vidusskolu ne salīdzināt. Paziņo mēnesi pirms sesijas 40 jautājumus un tad eksī izvelc biļeti ar diviem vai pieciem un raksti.

Jā, ar vidusskolu tiešām ne salīdzināt.

Pirmā sesija bija pirmā reize kad uz eksāmeniem bija arī jāmācās (atšķirībā no vidusskolas).

 

Besī tādi kadri, kas lekcijās atklāti guļ un tad izprasa automātu, jo apmeklējums tuvu 100%.

Kurā priekšmetā ar eksāmenu tad tā ir?

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Vai tad var būt arī kaut kā savādāk?

Jaungulbenes arodvidusskola (pēc paša pieredzes, bet tas bija ļoti sen un arī reizēm bija, reizēm nē) un Jelgavas kuras tur (viņiem numurētas) kojas pēc stāstītā. Varbūt tas tikai siltajā laikā tā.

 

 

Par to priekšmetu, nu lietišķā mehānika. Smalkāk neiedziļināšos, bija jau arī darbs, kas visiem bija +/- vienāds, tad skatījās apmeklējumu, bet vecais āpsis tak nevīžo atcerēties, ka pirmrindnieki automātisti lekcijās krāca un skatījās youtube no portatīvā pēdējā solā.

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...