Jump to content

Nepieciešams interneta veikals!


andrai2
 Share

Recommended Posts

klau, smeejeej :) Varbuut veelies uztaisiit man savu piedaavaajumu? Man kaa reiz prasaas viens mazinjsh internetveikalinja dzineejinjsh

ja nav problēmu, ka gala rezultāts būs pitonā un django, nevis php, tad nav prbl :p

izskatu pats varēsi domāt :p

 

***, te visi tik gudri. Projektu vadīšana - nav programmēšana. Uztaisīšana manā izpratnē ir prasību specifikācijas saņemšana, izpildīšana, nodošana testēšanai, P/N akta parakstīšana un viss.

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

ak, jā - ir klienti, kam vajag nopietnu apmācību. Ir bijis gadījums, kad tante standarta formā pievieno failus un sūdzas, ka 100gab 6-MB faili lēni augšuplādējas pa viņas dialupu. Tad ir jāmāca, kā failus turpmāk pārtaisīt mazākus, kā pievienot jaunu ierakstu, kā padzēst nevēlamos tekstus viesugrāmatā. Uz to ir aizgājis arī 2 ned vēl pēc nodošanas.

 

btw, normāla Ajax-īga meklēšana ir reti kuram standarta internetveikala skriptam. Jāvienojas arī par to, vai klients tādu gribēs un atrunāt arī tādu lietu. Lielākajā daļā gadījumu tā meklēšana ir tik tizla, ka pat negribas īsti meklēt interesējošo tādā veikalā.

 

eMDiiPii: nu bet dabīgi, ka programmētājam nekas vairāk nav jādara kā tik jāprogrammē. Privātus projektus vada pats klients, viņš arī drukā specifikāciju. Sevišķi labi to visu dara vienkārši netehniski cilvēki, kas ir galvenie pasūtītāji. Atnāk, saka "man kaimiņiene jūs ieteica, jūs viņai smuku lapu uztaisījāt. man vajadzēs mazliet vairāk, es te uzrakstīju specifikāciju uz 100 lapām ar skrīnšotiem un pieliku PSD skici".

 

Protams, ka ar klientu ir jārunājas. Vai nu to dara dizainere, izvelkot no klienta vēlmes un saskaņojot kvalitatīvu dizainu, vai arī neprasīgam klientam - programmētājs, kurš zina, kur dabūt smukus dizainus un ir gatavs tikt galā viens pats.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

ja nav problēmu, ka gala rezultāts būs pitonā un django, nevis php, tad nav prbl :p

izskatu pats varēsi domāt :p

 

***, te visi tik gudri. Projektu vadīšana - nav programmēšana. Uztaisīšana manā izpratnē ir prasību specifikācijas saņemšana, izpildīšana, nodošana testēšanai, P/N akta parakstīšana un viss.

fail...

produktu piedaavaat un paardot nav gudri t-irst un wootaa taustinjus klabinaat

Labots - Tominjsh
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

 

***, te visi tik gudri. Projektu vadīšana - nav programmēšana. Uztaisīšana manā izpratnē ir prasību specifikācijas saņemšana, izpildīšana, nodošana testēšanai, P/N akta parakstīšana un viss.

 

 

eMDiiPii: nu bet dabīgi, ka programmētājam nekas vairāk nav jādara kā tik jāprogrammē. Projektu privātā projektā vada pats klients, viņš arī drukā specifikāciju. Sevišķi labi to visu dara vienkārši netehniski cilvēki, kas ir galvenie pasūtītāji. Atnāk, saka "man kaimiņiene jūs ieteica, jūs viņai smuku lapu uztaisījāt. man vajadzēs mazliet vairāk, es te uzrakstīju specifikāciju uz 100 lapām ar skrīnšotiem un pieliku PSD skici".

 

Nu freelancerim ir tā, ka viņš nevēlas atdot naudu nevienam citam: sistēmanalītiķim, testētājam, dizainerim. Tādēļ visu dara pats - izņemot, ja dizains ir māksla, jo progrāmmētājs != mākslinieks; Turklāt nav nekādu standratu priekš klientiem ir tikai viņu vēlmes izteiktas vis dažādākos veidos, ja ir kāds word dokuments, tas ir ļoti labi. Bet parasti prasības tiek apkopotas no e-pastiem un telefonsarunām.

 

P.S. Topiks bija par to vai ir kāds, kurš par 270Ls varētu lapu uztaisīt. Neredzēju nevienu, kurš atsauktos. Es pats to neuzņems, jo šobrīd esmu aizņemts ar citām lietām turklāt, man ir nojausma, ka klientam vajadzēs nedaudz(bez zemteksta) vairāk nekā tikai uzlikt kaut kādu internetveikalu.

Link to comment
Share on other sites

uij ku daudz sarakstīts . . .

 

No savas puses rezumējot, Liels paldies tiem septiņiem cilvēkiem, kuri atsaucās privāti, es šoreiz pēc principa "kas pirmais brauc tas pirmais maļ"

 

diskusija noteikti nav pa tukšo, uz doto brīdi bumba ir klienta pusē, redzēs kā ies

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...