Jump to content

Nepieciešams interneta veikals!


andrai2
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Situācija tāda, ka mans viens IT cilvēks , nevar paņemt vienu IT projektu interneta veikals , kā par brīnumu daudz darba, domāju to šo projektu iedot vienam savam džekam, bet viņš mākot tikai parastās lapas.

 

Tātad ir klients (reāls, maksātspējīgs), kuram ir vajadzīgs interneta veikals ar tāmi 270 LVL(vairāk nav gatavs maksāt)

 

Varbūt šeit ir kāds "freelancer" ,kurš var paņemot šo projektu, par šādu naudu! Bankas moduļi nav vajadzīgi tikai, kad atnāk uz e-pastu pasūtījums. Neko pārāk sarežģītu nevajagot, stadarta funkcijas ar admin paneli

 

Ja ir interese, varbūt, vari atsūtīt savu tel un portfolio, tad sazvanīsimies un tad jau sarunāsim.

Link to comment
Share on other sites

PM, kā reizi darbiņš noderētu, citādi izrāva zobu, parunāt nevaru un jāsēž mājas ;D

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

Tātad ir klients (reāls, maksātspējīgs), kuram ir vajadzīgs interneta veikals ar tāmi 270 LVL(vairāk nav gatavs maksāt)

Nē nu es jau neko.... Bet "reāls, maksātspējīgs" un tad: "max 270LVL"... :wtf:

Par lapas izveidi no nulles līdz atslēgai?! 270?! :shok::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Da jūs man neiestāstīsiet, ka paņemt Magento vai kas tagad ir normālākā e-bode, uztaisīt custom skinu un nogriezt lieko funkcionalitāti maksā baigu naudu :>

Link to comment
Share on other sites

sakaapis webdeveloperiem.. ka vinju darbs taads ahuni veertiigs. Bija te viens chalis datorpaps.lv joomlai piekabina virtuemart componentus un moduljus.. panjem kaadu free templaitu iemauc logo un 350ls no jums.

Reaali ja nav vajadziiga mega funcionalitaate tad pietiek ar to pashu virtuemart vai magento...un to izstudeejot support documentus.. 4 stundaas var pats uzlikt. Taa ka pastaasti tam savam dzhekam, kas tikai ar parastajaam maajaslapaam nodarbojas. Ka iespeja vieglaakaa nopelniit naudu joomla+virtuemart.

Link to comment
Share on other sites

kas tas par kretinismu kad vienmer kads zin ko cilvekam labak vajag. varbut vinam nevajag, ne krutu dizainu, ne 1000 funkcijas. varbut vienakrši prece pievienošanas formiņu un iespeju klientam sakramet grozu un ievadit pasutijuma datus.

Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka viņa mērķis ir nevis majas lapa, bet gan: PĀRDOT SAVU PRECI! :D :D

 

Lai mājas lapa maksimāli spētu pildīt šo savu TIEŠO uzdevumu, vajag nevis "cmukiņu" dizainu par kuru dizainerim prieks, nevis nenormāli advancētu funkcionalitāti kurā apjuks pat pieredzējis interneta lietotājs, nevis "plug'n'play" magento vai oscommerce, nevis defaulto vai premium templeitu, bet gan pārdomātu un piemērotu risinājumu tieši šai nišai un mērķauditorijai. :)

 

Ķap-ļap risinājums sniegs tieši tādu pašu ķap-ļap rezultātu.... :)

Link to comment
Share on other sites

Klasiskais web developments ir štancēšanas darbs.

Tehniski pie reti kuras mājaslapas reti ir mazāk par 16h jākodē

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Atslābstiet jel dīzainerru bars ...

 

neta veikalam vajag tikai un vienīgi klasisku širpotreba "lejautu" lai apmeklētājs neapjuktu

 

preces un cena !!! būs tā kas padarīs lapu par apmeklētu ...

 

http://www.molssoft.lv/lat/jaunumi/bezmaksas_internetveikals/

Labots - NormaalsCilveeks
Link to comment
Share on other sites

nav taisnība.

jo ērtāks un patīkamāks lietošanā UI, jo lielāka varbūtība, ka lietotājs izsoļos preces atrašanas un pirkšanas procedūru līdz galam :D

 

bet visumā - mani tas neskar un man pofig :D

Link to comment
Share on other sites

par 270Ls var dabuut tikai freeware krapu ar pa virsu uzbliestu gatavu crapy theme.... Par to nav veerts maksaat nevienu latu. Izstudee googli un saliec pats + panjem kaadu, kas apstaasta pamatus...

 

NEVIENS freeware kraps nav gana paardomaats, lai vinjsh buutu ok nomaalai lietoshanai bez papildus stundu apmaksas koderim, kas beigaas taapat nostaasies pie 1k+ naudinjaam kaa minimums.

 

 

 

 

 

Atslābstiet jel dīzainerru bars ...

neta veikalam vajag tikai un vienīgi klasisku širpotreba "lejautu" lai apmeklētājs neapjuktu

preces un cena !!! būs tā kas padarīs lapu par apmeklētu ...

http://www.molssoft.lv/lat/jaunumi/bezmaksas_internetveikals/

Ar shitaadu meeslu var dabuut kaadu klientu? :crazy_pilot:

Labots - Tominjsh
Link to comment
Share on other sites

Atļaušos vēl vienu reizi noreklamēt manis (un citu) sasēņotos opensourcīgos (lielākoties) eKomercijas risinājumus:

http://php.lv/f/topic/10276-iesakiet-web-veikala-scriptu/

 

Lietas, ko es parasti gribu redzēt jebkurā internetveikalā:

1) Šķirošana pēc cenas

2) Iespēja noformēt pasūtījumu bez nekādām vēl reģistrācijām

3) Pārdomāta un ērta kataloga struktūra

4) Ja tas ir specifisks veikals, tad iespēja atlasīt pēc specifiskiem parametriem (piemēram, cietos diskus pēc izmēra, pieslēguma veida utt)

5) Normāli produktu attēli (ja tādi precei svarīgi). Piemēram, man visā visumā lielākoties ir vienalga, kāda ir CPU fotogrāfija, taču Datora korpusu gan gribu redzēt no visām pusēm un no iekšas.

Link to comment
Share on other sites

OpenSource, protams, ir lēti un ātri.

 

Bet, ņemam jebkuru no pieejamajiem dzinējiem, ņemam jebkuru no pieejamajām tēmām, kas ir mūsu velamajam rezultātam simpatizējošākā, un pielāgojam.

Rezultātā varbūt arī iekļausimies 270 budžetā, ja pierunāsim Pēterīti no 2.b izdarīt mums nepieciešamo....

 

Un? Kas tad mums būs sanācis?

Pēc funkcionalitātes pa pusei tas ko gribam. Kaut kas par maz, kaut kas mazliet ne tā, kaut kas par daudz un lieks.... Nu labi, dzīvot var....

Administrācija - nu, kāda ir, ar tādu jādzīvo. Kaut kur neerta, kaut kur nesapotama, kaut kur kaut ko īsti nevar izdarīt kā gribētos... Nu labi, dzīvot var...

Dizains... Nu, kāda ta tema bij, tāda bij. Labi, ka Pēterītis logo attēlu resaizoja un iekopēja pareizajā template folderī...

 

Tad vēl tik atliek visu iztulkot kaut kā.... Jāsauc atkal Pēterītis pa 20Ls... :)

 

Un tad pēkšņi izrādās, ka meklētajs meklē tikai pēc nosaukumiem un aprakstiem... A gribas, lai meklētajs meklē arī pēc cenas... Ko nu darīt? Neko. Pēterītis tikai noplāta rokas... :D

 

 

Uzģērbt uz Magento (kas, tomēr, ir labākais no OpenSource shopiem) dzinēja custom made dizainu.... nav nemaz tik easy kā izprintēt flajeri, tur viss labi samudrīts! :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Pirms taisīt uz Magento būtu vēlams apjautāties potenciālajam hosting kantorim par InnoDB uzturēšanu .

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister, pirms taisīt _jebko_ ir jāizplāno, ko taisīt, kā taisīt, kāpēc taisīt un kam taisīt ;)

Link to comment
Share on other sites

ak mans dievs, cik visi gudri .

nu jūs man neiestāstīsiet, ka tur ir vairāk ko darīt kā 16h jebšu divas darba dienas

270 Ls / 16 h = 17 ls stundā . Naļikā ir okei

Link to comment
Share on other sites

nu jūs man neiestāstīsiet, ka tur ir vairāk ko darīt kā 16h jebšu divas darba dienas

 

Dizaina izstrāde + dzinējam template kodēšana (pieņemot, ka funkcionalitāte vispār nav jākoriģē) + tulkošana... 16 stundās? Nu, nu...

Link to comment
Share on other sites

eltons2121

Klasiskais web developments ir štancēšanas darbs.

Tehniski pie reti kuras mājaslapas reti ir mazāk par 16h jākodē

 

...un????!!!!.....

Cilvēki ražojot gandrīz vai vienīgo Latvijas eksporta preci (šprotes), 20 dienas mēnesī pa 8 stundām dienā, acis nepaceldami pako bundžas....un saņem tos pašus 270Ls.

Link to comment
Share on other sites

Varu piekrist gan Smirnoff gan šajā gadījumā arī NC

Jo

1) Saskarnei ir jābūt pazīstamai. Jo mazāk cilvēkam ir kas jauns, jo raitāk šams pa sliedītēm slīd uz vajadzīgo mērķi. Bez lieka stresa, viss čiki piki.

2) Saskarnei ir jādarbojas. Ir labi paņemt esošo - taču ja esošais nav pilnīgs sūds. Tā kā parasti kompūtergīki dizainu taisīt noprot - esošais IR nekam nederīgs.

 

Cik esmu ievērojis, gana bieži katrs klients (un cilvēks in general) grib "būt atšķirīgs no citiem, oriģināls" utt., taču tai pašā laikā viņam nekādas problēmas nerada, ja visi kadri istabā sēž pie vienādiem Mac'iem ar vienādiem aifouņiem kabatā...

 

Ko varu ieteikt autoram. Mēģini atrast maksimāli gatavu produktu "out of the box" par velti - un naudiņu iztērē uz kādu salīdzinoši saprātīgu cilvēku, kas to pielāgos tavai vajadzībai. Un esi pieticīgs - 270Ls nav liela nauda saprātīgam kadram. Arī šajos laikos ne - uzņēmumi pa lielam laiž vaļā vārgākos darbiniekus. Taču vismaz būs kaut kas, kas darbojas - nevis pliks gaiss no kāda, kas sola zilus brīnumus par sīceni.

Link to comment
Share on other sites

Krīze un veselais saprāts noliks šīs cenas tādas kādām tām jābūt. Patreiz tās ir krietni par augstu, ir neskaitāmas reizes svarīgāki darbi kur saņem mazāk. Bet tas jau LV bija raksturīgi, bet tas mainīsies.

Link to comment
Share on other sites

Cenas nemaz nav augstas. Vienkārši lielais vairums sfēru LV ir novērtētas NESAMĒRĪGI zemu.... :(

Nu, vai nu arī dzīves dārdzība ir par augstu - saucat kā gribat... :D

 

Par krīzi runājot, it kā gada sākumā mazliet pieklusa pasūtījumi no LV, bet tagad jau atkal gribētāju ir stipri par daudz... :D Viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

HeatPipe

Lūdzu, konkrētus piemērus ar konkrētiem cipariem studijā.

 

Vidējais tačkas stūmējs noteikti maksāja 10x (nepārspīlējot) par daudz. Koderis, nez, droši vien notika pārmaksāšana, taču proporcionāli daudz mazāka. Būsim dāsni, teiksim, šmurgulis maksāja 2x dārgāk kā vajadzētu.

 

Augstas kvalitātes speciālistam cena daudz nav mainījusies.

Link to comment
Share on other sites

sēžu un smejos pilnā rīklē ...

interneta veikala izstrādei vajagot augstas klases speciālistu ...

ibo, kas tur ir - varbūt primitīva sasiešana ar noliktavām izmantojot vai nu SOAP vai prastu XML, primitīva datubāzīte, pāris kveriji un viss.

Link to comment
Share on other sites

klau, smeejeej :) Varbuut veelies uztaisiit man savu piedaavaajumu? Man kaa reiz prasaas viens mazinjsh internetveikalinja dzineejinjsh

Link to comment
Share on other sites

Pats autors laikam jau cilvēku meklē citos medību laukos, jo par sevi nekādu ziņu vairs nav devis.

Manuprāt, 270 Ls cilvēkam, kas ar visu web štelli nenodarbojas profesionāli, ir pietiekami laba motivācija.

 

Es, no savas puses, ieteiktu lietot PrestaShop vai ko tādu, ja nepieciešams tiešām primitīvs veikala dzinis. Jāpiezīmē, ka dažas lietas tur ir kodētas caur konkrētu pēcpusi (piemēram, produktu atribūti - izmērs, krāsa utt.) ir nelietojami, taču elementārai pārdošanai pietiek. Nesen pats tādu dabūju taisīt: Auskarbode (dizains ja bija gatavs templeits. tika tikai veiktas nelielas izmaiņas CSS, pielāgoti un iztulkoti moduļi + lapa, pāris izmaiņas kodā (smarty ir diezgan riebīgs) un bode strādā)

 

Optimāli to visu var norealizēt uz Wordpress, pa 40 zaļajiem iegādājoties atbilstošu sakarīgu spraudni. Wordpress ir daudz ērtāk pielāgojams gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā, līdz ar to viss ir ātrāk izdarāms.

 

Pieņemu, ka, ja tiek atrasts cilvēks, kam nav motivācija nokāst visu nokāšamo, tad par minēto summu to dabūt gatavu nevajadzētu būt problēmām.

Labots - Senteevs
Link to comment
Share on other sites

Lētak vienmēr var atrast....

Kaut ko nogriez nost, izej uz kaut kādiem kompromisiem, uz kaut ko piever acis... un beigās saņem kaut ko no tā ko gribēji, bet kopumā ne šo - ne to. :D

 

Vismaz es ieķēros šajā diskusijā pie teksta, ka klients ir reāls maksātājs (paļci vejerom) un tad: max budžets 270Ls :D

Ja jau tas budžets ir tāds, ar kuru var ceret uz OpenSource pielāgošanu un neko vairāk, tad nebūtu jāmētā, ka reālais maksātājs un nauda nav problēma :D

 

 

Par OpenSource prikoliem runājot - vienam paziņam firmai čalītis uztaisīja lapu par 4500EUR (tas gan nebij Latvijā).

Šis man skaipo, saka, vai nevaru uzmest aci, jo izstrādātājs sakot, ka lapa jau esot gatava un tagad neko vairs izmainīt nekādīgi nevarot (gribēja kaut kādu papildus fīču...).

Nu labi, uzmetu aci.

HAHA! :D

Joomla + free theme.

Vienīgais, ko čalītis pa 4.5k eur bij izdarījis, tas ir - uzmetis joomla + template uz klienta servera un savadījis meņučus...

 

 

A jūs te dēļ 270Ls plēšaties.... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Tas ir attieksmes jautājums. Topiks sākās ar to, ka ir viens keks, kuram ir par grūtu uztaisīt internetveikalu.

Es nevēlos nekad klientam teikt, ka es to nevaru - manu prāt tas bojā manu reputāciju. Klientam ir vienalga vai tā ir Joomla vai tu pats esi uzrakstījis no nulles. Bet ja viņam ienāks prātā viena maza funkcionalitātīte, ko tev noprogrammēt prasa divas dienas, jo gatava plugina nebūs vai arī viss engine nebūs veidots tā lai šī funkcionalitāte būtu ērti pievienojama. Protams, var censties pārliecināt klientu. Ar katru reizi programmētājs (freelanceris) paliek gudrāks, netikai vairāk uzzina par php css utml, bet arī par klientiem un cilvēkiem kā tādiem. Sākotnēji, kamēr neesi pieredzēji freelanceris vari arī piekrist par zemām naudiņām, bet beigās izrādās ka 80% tu vari uztaisīt ātri, bet tās nianses noēdīs daudz laika. Cilvēku domas arī mainās un mazos projektiņos ir grūti pret to apdrošināties. Jāskatās ir tā - cik maksā tava darba stunda - vai ir vērts vispār kaut ko darīt? Ir reizes, kad noraksti savu laiku uz lažām, kur, piemēram, Firefox un IE attēlo rezultātus savādāk un ne klients, ne tu tur nēesi vainīgs. Vai arī tas pats Flash - šķiet, ka viņam ir divas funkcionalitātes viena par ko raksta manuāļos, otra kuru ir atklājuši programmētāji.

Doma ir tāda ja pēc pabeigta darbiņa secini, ka izdevīgāk ir iet slaucīt ielas, tad kaut kur esi kļūdījies aprēķinos.

Sākumā var dempingot, lai iegūtu portfolio un labas atsauksmes. Esmu pats uzcepis internetveikalu par 90Ls totāli primitīvu un ar primitīvu, noskatītu dizainu.

Šajā gadījumā 270Ls šķiet pat varētu būt pieņemami, vajag precizēt prasības.

Ir jāuzmanās no dempinga cenām jo var gadīties, ka keks ir puskoklēcējs vai arī nespēj prognozēt termiņus vai arī visulaiku centīsies pierunāt uz kaut kādu gatavu funkcionalitāti. Protams, dārga samaksa arī negarantē rezultāus. Tādēļ vislabākais ir pazīšanās princips, kurā uzņēmējs zina kādu, kuram jau ir kaut kas kvalitātīvi uzprogrammēts. Tādēļ freelancerim labāk iekļauties naudās un termiņos pat ja tas ir uz sava rēķina, tādēļ naudiņas tiek aprēķinātas ar nelielu rezervīti. Savukārt ir visādi skolnieki, kas domā, ka var un viņi arī ar savu reputāciju neriskē, jo tas iespējams ir viņu pirmais projekts, bet uzņēmējs, kurš pasūtījis pats varēs vainot sevi, ka gribēja nevietā ietaupīt.

 

Un pēdējais komentārs. Internetveikali? Vai tiešām ir apdomāts viss no A līdz Z, jo 270Ls ir nieks salīdzinot ar summu, kas jāiztērē lai dabūtu konstanti augošu apmeklējumu. Turklāt apmeklējums vēl negarantē noietu. Nu tas tā. Parasti klienti, kurus es itkā šādā veidā brīdinu atbild, ka viņi visu ir apdomājuši un jo īpaši ka tas nav kārtējais elektropreču veikals, kas ņem preces no GNT. Nu skatieties.

Labots - Programmētājs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cenas nemaz nav augstas. Vienkārši lielais vairums sfēru LV ir novērtētas NESAMĒRĪGI zemu.... :(

Nu, vai nu arī dzīves dārdzība ir par augstu - saucat kā gribat... :D

 

Par krīzi runājot, it kā gada sākumā mazliet pieklusa pasūtījumi no LV, bet tagad jau atkal gribētāju ir stipri par daudz... :D Viss notiek.

 

 

Hmmm, ja tā padomā tad tiešām varēu piekrist, ka svarīgajām sfērām maksā par maz, kā rezultātā citas šķiet pārmaksātas (ārsti, zinātnieki u.c. šeit saņem manuprāt krietni par maz).

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff, raugoties no produkta testēšanas kvalitātes, koda kvalitātes un pieejamā atbalsta (maksas/bezmaksas) viedokļa. Kurš būtu risinājums, kuru Tu ieteiktu, teiksim, rotaļlietu veikalam ar izstrādes izmaksām ~1000Ls.

 

Joomla, VirtueMart utt ir un būs. Vai būs vietējā censoņa kodētais megarisinājums, vai būs (un cik maksās) tam atbalsts un upgrade/update?

 

+ Priekšlikums veikt "split" šai tēmai. Lai Andra nenokrīt no ķebļa.

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs +1

 

Tur arī rodas starpība gan gala produkta kvalitatē, gan, protams, izstrādes cenā.

 

Pirmais variants, kāds iesācējs, par mazāku ciparu - izpildīs visu pēc labakās sirdsapziņas - tā, kā klients viņam teiks! Klients priecīgs - dabūjis visu tieši tā, kā gribēja. Gan (nelietojamu) flash galeriju, gan (lieku) splash page u.t.t. :)

 

Otrs variants, pieredzejušāks izstradātājs - dos padomu, argumentēs, kapēc ko un kā vajag, ko un kapēc nevajag, kas nav pareizi u.t.t. Rezultāts - maksimāli korekts gala produkts.

 

Klienti arī, protams, ir dažādi. Vieni meklē realizāciju caur pirmo variantu, citi caur otro...

 

 

Iz dzīves -

 

Klients: Cik?

Es: tik un tik $$

Klients: A ko tik daudz? Cik tad Tev, tādam speciālistam, tur tā darba?!

Es: nu, divi vakari pa 4h.

Klients: Vai nesanāk tā kā par daudz par stundu?!

Es: Es neprasu par darba stundu, bet gan par savam zināšanām. 10 gadus atpakaļ es darītu šo darbu 10x ilgāk, paprasītu 10x mazāk un Tu saņemtu 10x sliktāku rezultātu.

 

--- vairs jautājumu nebij :)

Link to comment
Share on other sites

no freeware vieniigais, kas kaut cik izskataas peec kaut kaa no administreeshanas puses un iespeejaam ir magento. Bet nu arii tur ir nepaardomaatas un truukstoshas lietas

 

peec ilgstoshas freeware un vieteejo guru izpeetes esmu nonaacis pie secinaajuma, ka ir, kas var sheit uztaisiit, tikai cena ir fenomenaali neadekvaata.

 

tas, par ko sheit prasa Ls6k incl VAT, aarpus shejienes var dabuut par Eur2,5-3,5k

Un man domaat ka ar nesaliidzinaamas kvalitaates supportu

Link to comment
Share on other sites

Es nevēlos nekad klientam teikt' date=' ka es to nevaru - manu prāt tas bojā manu reputāciju.[/quote']

Taču vēl vairāk, manuprāt, reputāciju grauj tas, ka uzņemies darīt lietas, kuras nevari paveikt vai nespēj iekļauties termiņos.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Par kvalitāti:

Ir lietas, ko klientam pat nevajag zināt, kuras tiek iekļautas klientam pat neprasot: favicon.ico, SEO, statistika, aizsardzība pret spambotiem, optimizēta konfigurāciju un vēl viss kas atkarībā no situācijas, piemēram, tehnoloģiju izvēle. Bieži klientiem ir vienalga vai ASP, PHP vai c++. Viņiem vajag, lai galu galā viss strādātu. Bet ja vēlies, lai nākotnē būtu pēc iespējas mazāk sarežģījumu, tad atbilsotši izplāno risinājumu.

 

Par samaksu stundā:

Klienti parasti nav CMS guru, tas nozīmē ka būs nepieciešama apmācība, jeb jātērā papildus laiks. Dažkārt šie zvani turpina pienākt arī ilgi pēc darba nodošanas.

Turklāt laiks, kurā tiek meklēti klienti, veiktas sarunas, ne visas beidzas ar darījumu. Citreiz pat klients neierodas un vairs neceļ klausuli. Šīs stundas arī ir jārēķina, iespējams, par zemāku cenu, bet vienalga jāierēķina pašizmaksā.

 

Ja lapas pasūtītājs vēlas saprātīgi iegādāties produktu tam vai nu pašam ir jābūt ekspertam vai jāpieaicina kāds pazīstamais, kas spēj novērtēt, kas būs price/perfomance variants. Protams, lieliski ja atnāk keks saka 2000Ls un man vajag smuku, lapu ar kontaktiem, bet parasti šādas situācijas beidzas ar pamošanos laugh.gif

 

Taču vēl vairāk, manuprāt, reputāciju grauj tas, ka uzņemies darīt lietas, kuras nevari paveikt vai nespēj iekļauties termiņos.

 

Un vēl vairāk reputāciju grauj tas, ja lieto narkotikas un neceļ klausuli laugh.gif Bet mana doma nebija nosaukt lietas, kas slikti iespaido reputāciju, bet gan apzināties vājās vietas sevī un paredzēt termiņos laiku sarežģītiem, negaidītiem risinājumie un lažām, lai nenāktos pēc tam trabelēt pasūtītāju un teikt es domāju, ka varēšu, bet tagad man vajag vairāk laika un/vai naudas.

 

Principā jau izdarīt var visu, tikai cik ilgā laikā? Es varētu arī izoperēt celi, bet iespējams man pirms tam vajadzēs divus gadus mācīties, bet klients/pacients nevar gaidīt.

 

Kas attiecas uz termiņiem, citreiz klients grib pēc iespējas ātrāk, kaut gan viņam īstenībā nav tik būtiski, un viņu viegli ir pierunāt uz adekvātiem termiņiem. Turklāt citreiz klients klusē un izrādās, ka kaut kādi termiņi viņam jau palaisti garām un beigās viss darījums draud izjukt, ja vien neuzroti piedurknes un nesāc programmēt 27 stundas diennaktī laugh.gif

Labots - Programmētājs
Link to comment
Share on other sites

Da jāvienojas no sākuma ar klientu par izskatu, lai ir viss skaidrs. I klientam skaidri redzams, ko saņems, i koderim laiks nojaust, cik būs papildus darba.

Koderis var piedāvāt 3 smukas tēmas ko klientam izvēlēties. Vislabāk to mēdz darīt dizaineris, ar klientu vienojoties, kur vajag kādas cakas un kur nevajag, beigās saskaņojot 3 bildes - "viena prece", "kategorija", "pirmā lapa".

Tikai tad, kad visi vienojušies, ka "šitāds būs un ne matu savādāks", tad var sākt darboties.

Un maksa - ideāli, ja ir par stundu. Cik programmētājam - četri ls par stundu? pieci? Ja klients grib papildus moduli - nav nekādu kašķu, tas aizņem tik-un-tik stundas. Mēneša iztikas nauda par nedēļu darba - tas ir OK vispār.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...