Jump to content

NĪ nodoklis 2010


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Manuprāt arī privātpersonas var nobankrotēt, bet tas ir dārgi un hitra.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Pie mums privātpersonas tā kā nevar nobankrotēt ?

es domāju beidzas nauda un darbs tāpat

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

kredītu par laimi man nav, pietika saprāta lai kalvīšgados neņemtu kredītu

Link to comment
Share on other sites

q64silver

sīkražošanas/zemnieku saimniecības/ģimenes uzņēmumi (da tas pats kas IU)

līdz apgrozījumam 100.000 latiem gadā un 5ciem strādājošiem (ja virs ta standrata SIjA)

no 0-25.000 apgrozījuma gadā nodokļu nav VISPĀR !!!!!

ja ir virs 25.000 bet līdz 50.000 makšajam 10% (no tā kas ir virs 25k protams)

ja no 50-100k tad maksājam 15%ienākuma nodokli

 

NEKĀDU SOC/IIN NEKĀ - maksā virs 25k 10% vai virs 50k 15% un viss

soc un citi nodokļi TIKAI UN VIENĪGI tava paša ziņā

 

UN LATVIJĀ UZPLAUKS SĪKRAŽOSANA ©NC

 

kā būt ar ražošanas izmaksas VS ķīnas produkcija jautājumu?

atkal pārtikas raž./pārstrādes uzņēmumi? tas nav nopietni.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kāpēc uzreiz Ķīna jāpin iekšā , ja būs mazāki nodokļi , privātais sektors sāks galvu kasīt un gan jau kaut izdomās . Vaidēt un gausties par sūro dzīvi un skarbo likteni arī nav nopietni .

Link to comment
Share on other sites

Man vel sava iipashuma nav un iireetaa dziivoklii domaaju, ka man neliks maksaat to nodokli. To nodokli kas ir tagad ari nemaksaaju es bet saimnieki. Bet tagad ir briidis aizdomaaties, ka to maaju ~200-250kvm man nemaz nevajag un ka pietiks ar liidz 120kvm i to vel jaapadomaa...varbuut labaak 3istabu dziivokliiti un miers :)

Link to comment
Share on other sites

Pilniigi noteikti negulsies ;)

Gulsies taa kaa vienosies.

Taapat kaa ir iirnieki kuri vienmeer ir maksaajushi nekusteklju nodokli, bet es nekad. Citiem piedzen vel kaut kaadas mistiskas naudas tjipa kraaj lai peec 5 gadi Tev jaunu virtuvi ieliktu utt. Taas viss ir iirnieku un iziireetaaja attieciibas.

Tur kur es dziivoju, cena ir taa jau pietiekama, lai buutu ljoti problemaatiski atrast iirnieku. Kaa arii nav daudz cilveeku, kuri grib dziivot 70kvm kuri sadaliiti tikai starp 2 istabaam. Taadeelj es par to nebaidos. Un pat ja arii, te tas nodoklis sanaak peec pashreizeejaam kad.veert. liidz 20Ls gadaa. Taatad pat ja arii, nabags nepalikshu.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

ja p********....VIDs liks mieru ...

kur nu vēl bezzobaināku VID'u kā mūsējais :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pasāciens acīmredzot finalizēts.

0.1% no kadastrālās. Nav īpaši sāpīgi.

Ja nu tikai tiem, kam pusmiljonu vērta māja vai dzīvoklis :pardon:

Link to comment
Share on other sites

A kā mainās kadastrālā vērtība? Tak pa gadiem samazinās, vai ta visiem īpašumiem katru gadu veic pārrēķinus? Man šitā lieta nav visai skaidra.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Arča

 

zin lai arī nesmu sazvērastību teorijas piekritējs

bet šoreiz tiešām ir sajūta ka šo valksteli izmanto kā poligonu lai noteiktu kā totāli sajāt ekonomiku ...

tiek darīts viss pretēji dajebkādai loģikai ...

Link to comment
Share on other sites

pilna Rīga, Vecrīga ar tukšām mājam, - nu nav tas normāli...

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Tubus

 

nenormāli ir nevis tas ka ir tukši dzīvokļi

bet gan tas kad atradās IDIOTI kuri maksāja vājprātu par neko

nevar 2001 gada 210 ls par m2

uzaugt 2006 gadā uz 850ls

bet bija slimi cilvēki kas maksāja un pirka pat 2istabu lietuvnieku

5tajā imantā (vai 3šajā juglā - viens pīpis kāds nostūris) pa 70k laigan cena labi ja 6-7 k ...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
bet gan tas kad atradās IDIOTI kuri maksāja vājprātu par neko

Aga , un tie visskaļāk tagad brēc , jo iesēdušies vislielākajos sūdos ...

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Leshij

 

nevaino bankas - ja pašai tautai nav prāta

 

man vienmēr labākais salīdzinājums

Asaros mājele ašmacmit metrus no stūra ar dzelzceļu/pārbrauktuvi - ahūnākais lašarijs

tirgojās pa 640 tūkstošiem latu

tajā laikā Dubajā uz mākslīgās "palmas salas" perfektākais hatons pa "nieka" 1 miljonu USD (apm 550kls)

 

ka saka angļi "sravnitje hujspaļcem" cik mūsu tautelei apetīte bij augusi ...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ja cilvēkiem nav prāta un gaida , ka tur augšā pieņems pareizos lēmumus , tad beigās tagad ir kā ir . Nez kāpēc viena daļa uz bankām pēc kredītiem labai dzīvei neskrēja , laikam ir vēl kāda daļa , kas ar galvu arī domā ?

Link to comment
Share on other sites

PAPILDINĀJUMS:

Būšot minimālais cipars šim nodoklim - 5Ls.

Arī min zemes nodoklis būs 5Ls.

 

Gestapo - nu dzīvokļa vērtību var apstīties zemesgrāmatā. Solīja visus "nocenot".

Bet ja Tev māja/dzīvoklis nav pēdējo 10 gadu laikā uzcelts, tad tā vērtība diez vai pārsniegs 30000Ls.

Ja vien Tev nav 600+m2 protams...

Tad NĪN nebūs lielāks par 30Ls gadā.

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Es atkal domāju, ka ar kaut ko ir jāsāk un NĪ nodoklim būs būt. Sākumā būs pa kapitālistisko, kur visiem vienāds, pēc tam pa sociālo, kur likme atkarīga no platības un statusa (ala vienīgais īpašums dzīvošanai, vai ceturtais īpašums spekulācijai).

Link to comment
Share on other sites

Es te taisu interesantu eksperimentu.

 

Ir vienaa LV chuhnjelee iegaadaats 3 istabu103 serijas dzivokliits. Irnieku tur nevar dabut iekshaa pat pa 0Ls menesii lai tik komunalos samaksatu.

 

Treknajos gados iziireju ipashumu kjilai un tad tas tika noverteets par 2 x lielaku cuiparu, nekaa tagad to vispaar varetu pardot.

 

Tagad kadus gadus 2-3 komunalie netiek maksati un parada apjoms saak tuvinaties patreizejai dzivoklja tirgus veertiibai. Reiz pa paris meneshiem 5ciiti iemaksaju, lai, ja kas tad varu teikt - cik ir tik maksaaju.

 

Itogi - tagad shim veel piecienojam kaukadu NIN. nu tak sapnjos nenaak maksaat. Un nez cik ir shaadas statistikas. Morale tada, ka provinci ar shito nodushiis voopshe ...

 

 

Taa kaa vispaar tagad taisos atteikties no LV pilsoniibas, vairs nedzivoshu LV un atgriesties neplanoju, tad man saceljas jautajums - a ko man kaads var izdariit? Man to suudu nevajag, paraadi mani neinteresee, bankaa ir iekjiilaats, aaraa nav ko izmest, citas kjillas nav - visi briivi...

 

Nabagmaja, nekas vairaak

 

NIN bij jaadomaa, kad spekulanti radaas pumpuros, nevis jaamochii gaazi griidaa - sportisti ibio...

Labots - mr
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Un cik procentu ir esošais zemes nodoklis ?

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Patreiz spēkā NĪN zemei ir 1% no kadastrālās vērtības un taksācijas periods - kalendārāis gads. Spēkā ir arī pārejas noteikumi, ka tiek piemērots nodokļa pieauguma ierobežojums 25% apmērā. Tas nozīmē, ka maksājums nedrīkst pārsniegt iepriekšējā gada maksājumu par 25%. Šis gan ir spēkā tikai līdz 2011.gadam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...