Jump to content

NĪ nodoklis 2010


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Cik saprotu, apmēram ir noskaidrojies cik un kā, patreizējais variants:

 

0.4% no NĪ kadastrālās vērtības. No pirmā m2

Kadastrālās vērtības tiks pārskatītas un samazinātas.

 

Man tas nozīmē kādi 200...250 gadā.

Patīkami tas nav, nav arī nāvējoši, taču visvairāk uztrauc - kur tā nauda paliks?

 

Cik jums sanāk un ko vispār par to domājiet?

Link to comment
Share on other sites

Palielam dzīvoklim Hruščovenes 1. stāvā, ar kadastrālo ap 15000, tas ir 60Ls gadā...

Pieņemts vēl nav. Cik saprotu, tas ir "tuvu galējam", tipo RC :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Cik bija iepriekšējā vērtība 0.25 vai 0.1 procents ?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Dzīvojamai platībai bija nulle.

Link to comment
Share on other sites

patiesībā ThePizdec penzionāriem kuri dzīvo "guļamvagonos ar 68m2"

ņems un nemaksās, uz ielas tā pat nevienu neizliks. Līdziga sitācija šobrīd ar komunālajiem.

Link to comment
Share on other sites

Sākumā bija doma par 1.5% bet "neapliekamais minimums" dzīvoklim bija 50m2, bet mājai - 1002

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. Šāds te nodoklis ir gandrīz visur. Jautājums tikai vai šobrīd ir pats labākais laiks jaunu vai palielinātu nodokļu ieviešanai.

 

2. Pats sarēķināju sev un pēc tagadējām kad.vērtībām sanāca 88Ls/gadā. Ceru, ka vairāk par 60Ls nebūs jāmaksā pēc kad.vērtību samazinājuma. Tad būs pieņemami.

 

3. Māsai, kurai 90kvm dzīvoklis centrā sanāca pēc tagadējām vērtībām 120Ls. Nav tik traki.

 

4. Varējau jau kaut kādu minimumu iemocīt, es domāju, ka tie 50kvm bija LV situācijai atbilstoši, jo daudzi padomjlaikā celtie 2-istabu dzīvokļi ir ap 45-55kvm.

Link to comment
Share on other sites

Peļņas, kapitāla pieauguma un NĪ nodokļi lieliski strādā kā pretburbuļu pasākumi.

Es atbalstu visas šīs pozīcijas, lai tikai tās būtu saprātīgā lielumā.

 

NĪ nodoklis stimulēs likt lietā šo īpašumu, t.i., apdzīvot tik, cik pašam vajag, bet liekās platības izīrēt citiem, iznomāt uzņēmumiem utml.

 

P.S. Kaut kādi neapliekamie minimumi ir sviests. Platība ir ņemta vērā, nosakot kadastrālo vērtību.

Link to comment
Share on other sites

NC, dzivoklī, kuru šobrīd īrēju, agrāk dzīvoja pensis kas par siltumu >2 gadus nebij maksājis. Par ipasuma nodokli drošvien pat dzirdejis nebij. Nu neko, dzivoja kamēr nolika... Tiesa gan, pēcāk meita dabūja visu nomaksāt.

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

Principā jau it kā pofig, masās un nekur neliksies...

 

Bet uzskatu, ka tomēr maksāt par to, kas man ir īpašumā, kaut kādu pēkšņi izdomātu un uzspiestu nodokli, ir kaut kā muļķīgi... Saprotu, pie iegādes ir jāmaksā dažādi nodokļi, bet par sava īpašuma lietošanu....

 

Manā uztverē maza atšķirība no, piemēram, nodokļa par TV kura diognāle lielāka par 40", lietošanu u.tml...

Link to comment
Share on other sites

Jā, zajebis - patīk cilvēkus dalīt grupās. Tie labie, a šitie sliktie.

Piemēram ja dzīvo 1 cilvēks 49 kvadrātos vai 10 cilvēki 80 kvadrātos...

Un atkal komunisma atraugas - bagātie buržuji, tiem jāmaksā vairāk. Da sačakarē visu ko var.

Manā skatijumā īpašuma nodokļi ir kretīnisma kalngals. beidzas a rto, ka vecumdienās vairs nespēj pavilkt savu privāto ma'ju tikai dēļ nodokļeim. Tas nekas, ka tā ir tava, dzīvo tur visu mūžu utt.

Visi progresīvie nodokļi. Par to, ka esi labāks, gudrāks vairāk pelni, tevi SODA. Kur taisnība ?! Tu tā jau cel labklajību ar savu darbu un nodokļiem kas reizēm ir pat 5 vai 10 reizes lielāki kā vidējam krāvējam. Bet tu jau esi tas slitkais buržujs. Ta snekas, ka no saviem nodokļeim uzturi N bezdarbniekus un citus sociālos.

Tad kad vajadzēja pielikt konkrētus nodokļus tad to nedarija.

Link to comment
Share on other sites

NC, tur tā lieta, gāzi/elektrību var nogriezt. Tāpēc man rodas jautājums kādas represijas būs pret NI nodokļa nemaksātājiem. Izlikšana no dzīvokļa? Ieturēšana no penzijas? Kas cits, bez kārtīga cilvēka apziņas, liks penzionāram kurš jau tā nevar savilkt galus kopā maksāt tieši NĪ nodokli?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man iznāca , ka būs virs 250 LVL un , ja vēl kadastra vērtību nesamazinās - pavisam sirdi nesilda ...

Link to comment
Share on other sites

Jeasus - par piedziņu tiesas ceļā esi dzirdējis ?! Ūtrupe + parādu noamksa. Un nekrata nevienam pensionārs vai nē. Tā nu tas ir, ka visiem uz visu uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Visa melnā ekonomika agri vai vēlu nonāk līdz šmigai un mājoklim. Pirmo noslaucam ar akcīzi un PVN, bet otro ar NĪ.

 

Ja nodokļu sistēmu pareizi attīsta, tad viss par NĪ iekasētais būtu jāatstāj pašvaldības rīcībā, ko pēc tam būtu korekti izlietot bērnudārziem, ceļu asfaltēšanai, t.sk., pie ar nodokļiem apliktā īpašuma.

Link to comment
Share on other sites

MIGs, esu dzirdējis tikai par lielajiem nodokļu parādniekiem. Tad jāgaida kāds precedents ar penzi...

 

NC, paldies, nebiju dzirdējis par tādiem gadījumiem.

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

VIL - redzot valstī notiekošo, es nodokļus maksāju tikai peispiedu kārtā - būtu iespēja nemaksātu NEKO !

Saproti, var maksāt arī 50% nodokļos, ja reāli pats to naudu arī dabun atpakaļ dajebkādā veidā. Patreiz es savus nodokļsu ne sūda neredzu - tos saņem kaudze ierēdņu, kaudze bezdarbnieku, kaudze pensionaŗu, saujiņa Dienvidu tilta un Zelta pils celtniečibā iesaistīto. Da nu i par ko man jāmaksā nodokļi ??? Ko es iegūstu ?

maksas medicīnu ? Maksas policiju ? maksas izglītību ? Da NEKAS nav bezmaksas. pat ceļi ir maksas - nodklis tak ir.

Parasti jau to visu salaiž gršitē un aizbrauc kādā no grāvjiem. Piemēram Vācijā bija ( nujau peigrieza), ka strādājošajiem jāuztur N sociālie. un cita figņa.

Nedrīsk tpieļaut, ka vieni parazitē uz citu rēķina. Piedod atvaino, bet gandrīz vienmēr cilvēks pats ir vainojams pie savām nelaimēm.

 

Jeasus, ar neemsu, bet domāju, ka tieši tā notiks. Un kapēc gan lai kādai grupai būtu atlaides šai ziņā ?! Ja atlaides tad visiem. Vai piemeŗam visiem pensionaŗiem.

Link to comment
Share on other sites

Nedrīsk tpieļaut, ka vieni parazitē uz citu rēķina.

 

Šī parazītisma oficiālais nosaukums ir sociālisms, un pašreizējā valsts sistēma ļoti atbilst vēsturiskās dižvalsts vadlīnijām:

vieni maksā, citi bez maksas izglītojas, ārstējas, bērnus ražo un, galu galā, nodokļus nemaksā, ja tie tieši atpakaļ neatnāk.

Link to comment
Share on other sites

 

Visi progresīvie nodokļi. Par to, ka esi labāks, gudrāks vairāk pelni, tevi SODA. Kur taisnība ?! Tu tā jau cel labklajību ar savu darbu un nodokļiem kas reizēm ir pat 5 vai 10 reizes lielāki kā vidējam krāvējam. Bet tu jau esi tas slitkais buržujs. Ta snekas, ka no saviem nodokļeim uzturi N bezdarbniekus un citus sociālos.

 

Nē nevis soda labākos, bet palīdz tiem kas nav tik spējīgi un veiksmīgi.

Link to comment
Share on other sites

VIL nesapratu - tas bijā kā uzbrauciens manā virzienā ?! Ja tā, tad tu būsi ne tā sapratis vai pārfrāzējis manis teikto !

 

Es neesmu pret nodokļu maksāšanu. Es esmu pret bezjēdzīgi zemē nomestu naudu ! Kapeč man jāuztur kautkādi politiķi un saujiņa deģenerātu ?! ideāls piemērs, ja aiziešu tagad bezdarbniekos, cik es daudz dabūšu ?! Neko daudz. Tāpat par to, kad dekrētā bijusī sieva gāja... Ak jā griesti, griesti. A vot maksājot nodokļus gan nav nekādi griesti. Jūtos piečakarēts.

 

Par nekustamo bija tēma - Uztevru to nevis kā nepeiciešamību, bet kā kārtēju vietu kur 100 krepčas varēs naudu nokāst un vēl vairāk bendēt tautu.

 

zeds - katrs pats savas laimes kalējs !!!

Ir palīdzības utt, bet pats fakts, ka kāds ir noziedzies ar to, ka pelna vairāk ir murgs. Tas spēcīgi motivē nodokļus nemaksāt vispār.

Link to comment
Share on other sites

Man valsts ir devusi teorētiski bezmaksas pamatskolas un vidusskolas izglītību.

Valsts ir apmaksājusi ja nekļūdos kopā 1 vai divus mēnešus slimības lapu.

Dažus latus bērnu naudu.

Taču cik tā ir no manis nozagusi ?!

 

rubb - da nejau e sbreču, ka nevajag maksāt bezdarbniekiem un pensionaŗiem, bet gan to, ka ir absurda situācija, kad viens strādājošais uztur kaudzi ar šādiem. Ok tagad ir krīze utt, bet kurtad ir sociālo fondu uzkrājumi ? Kur tie ir ????

 

par valsts iesta'dēm - nav akmens pašu strādnieku, bet gan resnā gala dārziņā. Viss šis mehānisms SUX. nejau darbinieki pie kautkā vainīgi. Algas nav astronomiskas, bet dahera lieki un nespējīgi darbinieki. Tāpat sistēmas nesakārtotība. Es arī leiliski zinu par ko runāju.

Link to comment
Share on other sites

Nodokļu sistēmā lielākā problēma ir nelietderīga nodokļu izlietošana, tas tiesa.

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

OK, mos mazliet offtopiks, bet globālāk pafilozofējot, bilde ir skaidraka par skaidru:

 

1. Valsts gosī tautu ar nodokļiem.

2. Tautai paliek grūti.

3. Tā tautas daļa, kas grib par sevi cīnīties un spēj kaut ko, jeb kādā formā pieprasīt - vairumā vienkārši aizbrauc nafig uz citām zemēm.

4. Paliek tie, kam ir:

- a. Labi

- b. Pofig

- c. Nav prātiņa mājās

5. Izbraukušais darbaspēks tiek aizstāts ar gastarbaiteriem no āfrikas, āzijas, kaukāza u.tml.

6. Gastarbaiteriem viss ir labi - viņus nekrata, ka ir kaut kādi nodokļi, kuri neaiziet tur, kur vajadzētu - valsts labklajības celšanā. Viņš ir Ahmeds no kaukāza un saņem, viņa merauklā, labu piķi. Un pie kājas, ko tā valdība tur augšā dara.

 

Rezultātā -

Valdībai neviens netaisa piketus un nejāj smadzeni - jo nav kam, visi ir prom. Ir tikai tie, kam viss ir labi/dziļi pofig un miljons priecīgu gastarbaiteru trīs jaunos rīgas rajonos: Kaukāziešu maskačka, Klusais ķīnas pilsētas centrs un Bruklinkalns.

 

Jauki! :)

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

NC, pilnībā piekrītu.

 

Un tas ir tikai viens no potenciāli efektīgajiem risinajumiem!

 

Šādu vai citādu variantu ir, īstenībā, pat ļoti daudz! Dažnedažādu! Bet, loģiski, kam tad tas ir vajadzīgs? Kam tas ir izdevīgi? Nu tak ne jau tiem, kam ir pietiekama vara, lai šādas vai līdzīgas izmaiņas ieviestu dzīvē... :D

Link to comment
Share on other sites

Destructo

NĪ nodoklis ir absolūts debīlisms, tāpat arī visi kapitālpiauguma šiti utt, balstiņa aiz skatuves saka, ka tas būs saistīts ar runām par to, ka nodokļmaksātāji nesaņems veselības aprūpi, a kā vieglāk uzlikt nodokļus - protams par NĪ, un tas nodoklis ir jāmaksā +/- visiem arī penšiem, kas ir uz izmiršanas robežas, nemaksā nodokli, nedabū aprūpi, par vienu šķiru mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Labākais risinājums 100 svina gabali tiem 100 kretīniem !

Tikai kurš būs tas ka sdaŗis nevis gudri runaš ?! Varbūt tu rubb ?!

Link to comment
Share on other sites

Ja mani nodokļi aizies Ādažu novadam, es priecāšos. Diemžēl man nav īstas ticības, ka tā tas notiks...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
3. Tā tautas daļa, kas grib par sevi cīnīties un spēj kaut ko, jeb kādā formā pieprasīt - vairumā vienkārši aizbrauc nafig uz citām zemēm.

4. Paliek tie, kam ir:

- a. Labi

- b. Pofig

- c. Nav prātiņa mājās

Uz ārzemēm nevelk , tātad paliek 4. variants , labi , tālāk - labi īsti man nav , pofig arī it kā nav , izdaru secinājumu , ka man nav prātiņa mājās , nu arī labi ... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

ezeru prihvatizēšanu latgalē ....

 

Zini, ezeru var miera vējos noprivatizēt dajebkurš, arī Tu! To dara sekojoši - nopērk visas zemes ap ezeru un tad ir arī iespēja dabūt savā īpašumā ezeru (zemi zem ūdens). Es gan nezinu vai ezera ir prihvatizēšana ir obligāta, bet man šķiet, ka ja tu to pļenčku nenoprivatizē, tad tev ir jālaiž tauvas joslā atpūtnieki, kas piedrazo un piegāna apkārtni. Karoč zinu cilvēku, kurš mantoja zemi ap ezeru un ir dziļi nelaimīgs tieši dēļ perdeļiem atpūtniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Var jau gudri spriest, bet Lāčukam ir aste bluķī, jo starptautiskie aizdevēji naudu dos, bet kur ņemt naudu, lai varētu sākt atmaksāšanas procesu vai vismaz ar cipariem pierādīt, ka atmaksāšana notiks. Ja nodokļi neienāk vajadzīgajā apmērā tautsaimniecības kraha dēļ, tad valdības vienīgā iespēja ir katru iedzīvotāju noķert aiz matiem (maigi sakot) un paņemt no viņa to, ko vēl iespējams, bet kā noķert, ja šie izrādās baigi veiklie... Tad šāda veida nodokļi ir tas efektīvākais veids panākt vajadzīgo rezultātu, vieglākās pretestības ceļš tā teikt.

Link to comment
Share on other sites

Kashmars

Piekrītu, ka šajā laikā nodokļi drīzāk jāsamzina, lai ieplūstu kapitāls, jo ārzemniekiem neinteresē lielie nodokļi. Kāpēc daudzas ražošanas ir pārcēlušās uz Ķīnu? Tur ir lēts darba spēks. Kāpēc mūsu kuģi peld zem citiem karogiem? Tādēļ, ka tur ir mazi nodokļi, bet kā tās valstis var izdzīvot, bet mēs nē? Tādēļ, ka tur uzņēmēji neiedomājas, ka bagāti paliks 1. gadā un ka ierēdņi jau pirmajā gadā varēs uzbūvēt sev nevāju hatonu. Mēs ilgi cietāmies padomju laikos, lai kaut ko sasniegtu un tagad gribas visiem būt bagātiem praktiski neko nedarot.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Fuj visiem šāvējiem! Ko atkal bauru baram gribās piekto gadu, kad prikola pēc gāja ālēties un dedzināja muižas? Un kuram no tā kļuva labāk? Tikai tika bezjēdzīgi iznīcināti nenormāli daudz mākslas, kultūras un arhitektoniskie priekšmeti. Es to uzskatu par nekam nederīgu darbību kopumu un norādi uz totālu tautas pagrimumu.

 

Jā jā tūlīt iebrēksies, ka tas viss bija idejas vārdā, apspiestā tauta un citas dumības. Bet tas īsti neattaisno ālēšanos, slepkavošanu, dedzināšanu, zagšanu un citas "vērtības" tābrīža izpratnē.

Link to comment
Share on other sites

rubb - Izrādu klaju necieņu un nicnājumu tavā virzienā ! Pasaku pasaulē dzīvo !?

Link to comment
Share on other sites

Savus postus izdzēsu. Negribu lieki kašķēties, jo diemžēl politika ir tā lieta, kas iznīcina sabiedrību no iekšienes... :jester:

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Par to NI nodokļa nemaksāšanu...

 

Likums „Par nekustamā īpašuma nodokli” 9.panta 1.daļa nosaka,

ka nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par nodokļa

pilnīgu nomaksu noteiktajā termiņā, bet 2.daļa, ka noteiktajā laikā nenomaksāto nodokli,

soda naudu un nokavējuma naudu saskaņā ar pašvaldības lēmumu piedzen bezstrīdus kārtībā

atbilstoši likumam „Par nodokļiem un nodevām”. Nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu regulē

likuma „Par nodokļiem un nodevām”26.p. 1.d., kas paredz, ka Nodokļu maksājumus atbilstoši

nodokļu deklarācijai, avansa maksājumu aprēķinam, kā arī citiem dokumentiem par maksājumiem

budžetā vai pēc nodokļu administrācijas kontroles (pārbaudes, revīzijas) aprēķinātos nodokļu

maksājumus (arī soda naudu), kuri nav samaksāti nodokļu likumos vai citos normatīvajos aktos

noteiktajā termiņā, un ar tiem saistīto nokavējuma naudu (turpmāk — nokavētie nodokļu maksājumi),

kā arī izdevumus par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā nodokļu administrācija

piedzen bezstrīda kārtībā, pamatojoties uz lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu.

 

Tiesas notiek ātri arī par mazām summām.

http://www.adazi.lv/upload/lemumi_noteikumi/ln_2009/ln_26_05_2009/14.l-nin-piedz-vanagi.doc

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

nē nu bet feini par to ka es dzīvoju dzīvoklī man ir jāmaksā nodoklis, ja dzīvoju 2stāvīgā privātmājā arī par to ir jāmaksā.a ja es nobankrotēšu un dzīvošu kartona kastē ari nodoklis jāmaksā būs?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Pie mums privātpersonas tā kā nevar nobankrotēt ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...