Jump to content

Par studijām RTU


SoundForsage'
 Share

Recommended Posts

Nu tur bija 150 budžeta vietas un rindā biju 33, ja nemaldos.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Piekrītu MIGs! Kāda var būt motivācijas vēstule, ja darba sludinājumā parādās info, ka "slēpts uzņēmums meklē darbinieku, darbs Rīgā, alga konkurētspējīga". Jopcik! Tas, ka alga nav minēta pie mums ir pierasts, bet būtu vismaz tik laipni un norādījuši kas tieši jādara un kurā vietā būs jādara.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Savulaik es uztaisīju figenno MV, sakopēju un nosūtīju ap 50 uzņēmumiem, vienkārši vaicājot, vai neatrastos kāda vakance. Paiet vairākas dienas, atmetu jau ar roku... Un tad tik sāka zvanīties, tas bija pizģec. Nu kāpēc jāraksta motivācijas vēstulē par konkrēto vakanci? Tak apraksti sevi, bļin!

Link to comment
Share on other sites

BASS, jā sanāk, ka pārklājas CV ar motivācijas vēstuli.

Jo peimēram es savā CV esmu iebažis arī daļu no veiktajiem projektiem utt.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Tu vari iebāzt CV vienkārši punktus par izglītību, tiem projektiem u.tml., bet tu nevari pastāstīt to, ka esi bez kaitīgiem ieradumiem, nekavē darbu, neesi nacionālistiski noskaņots, esi darījis to un šo, māki šito un to... Un ka tu neesi slinks, jo uzrakstīji tik garu motivācijas vēstuli :D

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Arča, Tavi uzskati ir fantastika. Vai kosmoss. Neesi pamanījies piespiest sevi iebāzt galvu savā pakaļā?

man nav nekāda sakara ar Arčas uzskatiem :tease:

Labots - Cosmos
Link to comment
Share on other sites

da principā vienalga ko esi beidzis.

papīrs paliek papīrs, un arī pēc 20 gadiem tas būs papīrs, kas apliecina ka esi beidzis augstskolu.

 

da kapēc vispār mēs studējam augstskolās ???

 

pareizi būtu, ka studēt sāktu tikai, kad esi gadus 5 nostrādājis.

UN augstskolā ej lai saņemtu teorētisko bāzi savām praktiskajām zināšanām.

 

un beigās gribu pateikt, ka augstskolas diploms vēl neko neizsaka, tikai parāda, ka papīra īpašnieks ir spējis koncentrēties un bijis apņēmibas pilns pabeigt augstskolu, un nevis pie pirmajām grūtībām metis plinti krūmos.

 

grūti ir studēt teoriju, ja nav bijusi prakse. tas nav motivējoši. un ātri aizmirstās.

Link to comment
Share on other sites

pilnīgi nepiekrītu, kurlais. Es, piemēram, iestājos RSU un mācīšos medicīnu..kā es 5 gadus varētu strādāt un tad iet apgūt teoriju!? :blink:

Labots - Cosmos
Link to comment
Share on other sites

pareizi būtu, ka studēt sāktu tikai, kad esi gadus 5 nostrādājis.

UN augstskolā ej lai saņemtu teorētisko bāzi savām praktiskajām zināšanām.

Aha, nostrādā 5 gadus par sisadminu un tad ej mācīties uzkniebt RJ45 un to, kādas mēdz būt tīklu topoloģijas. Nostrādā par programmētāju 5 gadus un tikai tad sāc apgūt pamatalgoritmus.

Tas, kas noderētu pēc 5 gadiem prakses, maksā lielas naudiņas un saucas "speciālie Cisco/Microsoft/SUN kursi". Tās lietas var pat nesapņot dabūt augstskolā.

Augstskola ir baltām lapām, nevis samoučkām, kas 1..2 priekšmetu vielu patstāvīgi apguvuši, iemācījušies PHP lapas cept VAI juniksu instalēt un administrēt. Nafik samoučkām vēl Hanojas torņus kodēt, nesaprotu?

 

Skolā ir sabalansēta prakse un teorija, lai cilvis netaisītu lielas acis, kad viņam paprasa dajebkādu vidusmēra IT darbu izdarīt. Un tur nav ekskluzīvās izglītības, kur sirmi speciālisti var iet pamācīties. Pie mums tā nav.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Leshij: sisadmina darbam augstāko tiešām nevajag. Tāpēc nesaprotu, ko tad sisadmins/testētājs/programmētājs pēc 5 gadu darba lai vēl meklētu augstskolā?

Iegūt otru specialitāti - "sisadmins/programmētājs"? "Vispārējo attīstību"? Takš bērni viņam jau, ģimene .. nu nebūs viņam 99% gadījumu iekāriena atraut sev laiku, lai mācītos vasināt, integrēt, kodēt asmā, sīšārpā, apgūt kopu teoriju un matloģiku. Pateiks, ka "man tās muļķības nevajag".

Un diez vai arī vispār interesēs - vismaz 100% redzētie samoučkas sisadmini ir apmierināti ar to, ko dara un augstāko uzskata par papīra vērtu.

Tie, kas ir iesēdušies vadītāju krēslos (projektu vadītāji, zema līmeņa vadītāji), 99% uzskata, ka viņu dzīve ir nodrošināta un netaisās vēl papildus springt. Un, ja saņemas, vienkārši aiziet uz Turību un lēnām dabūj sev diplomu vadībā, ko piekarināt pie sienas. Bet ne jau tehniskās lietas grib mācīties, bet gan dabūt diplomu un "pay rise".

Viss - sūrā tehniskā mācīšanās ir jaunībai domāta.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Mjā, ļoti interesants topiks :)

Bet kāds nav aizdomājies, ka var mācīties un strādāt, vai tam prātiņš nepietiek?

 

Un sisadmins var būt bez augstākās, jā, var, ja viņš grib atministrēt kautkādu ofisu ar 40 kompjiem.

Nopietnam sysadminam jābūt arī izpratnei par linux kodola uzbūvi, oop, datu bāzēm, dzelžu uzbūvi un daudzām citām lietām. Protams to visu var iemācīties arī pašmācības ceļā, bet nu kvalitāte būs zema. Un būs arī uzņēmumi kuri neņēms tevi bez augstākās, lai cit tu kruts nejustos.

 

Es pats gan mācos, gan uz pilnu slodzi strādāju, nav viegli, bet tieku galā, un pelnu arī ļoti labi, par mācībām nemaksāju, esmu budžetā.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nu tu ideāls, bļin. Tev meitene ir? Ja forši apvienosi visus 3, cepuri nost.

Labots - Leshij
Pēdēja posta pilna citēšana
Link to comment
Share on other sites

androns, jā jā, LU/RTU/XXX tev iemāca visu ko vajag, Linux kerneļa uzbūvi ?! Mačijies neemsu , bet esmu redzējis tos džeks kas "zin" Linux kodola uzbūvi.

Un pirms muldēt par darbu + mačībām. Nevar apvienot Kvalita'tivu darbu ar kvalitatīvām mācībām. NEVAR. Cietīs vai nu viens vai otrs. Vai veselība un smagi.

Es saprotu, ka datoristiem meitenes neinteresē un aŗi izklaides parasti tālāk par PC neaiziet, bet nu tomēr. Piemērma man ir ģemene, darbs, motosports. Man reāli nav laika sportot, kur nu vēl studēt.

Bet, ja tu vari sevi veltīt tikai darbam un skolai - jā tas ir labs variants. Bet fuck, tasd ir RETS gadijums.

Link to comment
Share on other sites

SoundForsage'

Vairākas dienas nebiju te ienācis, jo neviens neko nerakstīja :D nu jau 3 lapas :D

Šodien reģistrējos RTU TMF..

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Jā, man ar - ir meitene un ļoti daudz darba - vienkārši nav laika, ko veltīt mācībām utml sūdiem. Tie kas stāstiīs, ka var apvienot, beidziet d***t.

Labots - Leshij
Atkal citēšana!
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...