Jump to content

Par studijām RTU


SoundForsage'
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Tātad, varbūt nav īstā vieta, bet nu..

Iesniedzu dokumentus RTU, rādās, ka budžetā netieku, tāpēc, tag jādomā kurā no 3 fakultātēm mācos.

Transporta un mašīnzinību fakultāte (TMF) - Transporta sistēmu inženierija

Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) - Uzņēmējdarbības loģistika

Itkā interesē abas, bet inženierijā matemātikai ir 9kredītpunkti+fizika6, bet loģistikā ir 4Kpunkti matemātikai. Tāpēc, tākā atzīmes līdz šimnav bijušas tās spīdošās, tapēc domāju, varbūt kko tādu nemaz nevarupavilkt.

Ā un vel bija doma Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF) , bet tas kkā īpaši nepievelk.

Varbūt kāds kko tādu studē, ir studējis, vai kā, padalieties ar savām domām, lai vieglāk izlemt. user_online.gifreputation.gif report.gif progress.gifedit.gif

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ir jēga studēt? Darba tāpat nav. Meitenei divas kolēģes ar maģistru par pārdevējām pa minimālo strādā.

Link to comment
Share on other sites

BASS: ļauj minēt - ar ekonomistu/vadībnieku/filologu/filozofu maģistru?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Par IEVF aizmirsti uzreiz - pilnīga tufta un naudas izkāšana bez reālā pielietojuma dzīvē. Ne bakalauram, ne maģistram.

Ne ar ko īpašu tā loģistika no parastās ekonomikas neatsķiras, tāpat sākumā visiem priekšmeti vienādi, līdz ar to beztolks, it sevišķi šobrīd.

Nav tur vairāk ko piebilst.

TMF - Vēl būtu OK ar kaut kādu nākotnes perspektīvu, bet ja ir problēmas ar eksaktajiem priekšmetiem, tad, ņemot vērā, ka budžetā netiec, ir divi scenāriji - vai nu tu vilksi dzīvību aiz matiem, maksājot par studijām un vēl kaudzi naudas atstāsi fizika.lv un cita veida kantoros, par darbiem, vai nu tiksi izlidināts ārā. Skarbi, bet fakts.

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

tt2t, pirmkārt jau atļaušos tev nepiekrist! Mums tieši vajag šāda veida cilvēkus, kuri ņemtos privātajā businesā. Bet parasti jau izaudzina skolā tādu memmīti, ka šis tikai valsts iestādē var strādāt. Neieliek nekādas reāli pielietojamas zināšanas. Visādas ekonomikas teroijas apskata daudzos semestrus, bet derīgās lietas (grāmatvedība, darba aizsardzība, inovācijas, uzņēmuma vadība un psiholoģija, dabas aizsardzība, nodokļi u.t.t.) tiek pieķerti klāt ļoti vispārīgi.

 

Otrkārt, mums jau te pirms nedēļas vai divām bija viens ar F līmeni matenē un šis līda ta ne inženieru ta ne kaut kādā līdzīgā sfērā iekšā. Mētājās ar rokām, ķipa ko izvēlēties. Mazafaka, viņu pat ģeogrāfi neuzņems. Filozofi labākajā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

lentenis

Neklausies cilvēkos, kuri saka, ka šajos laikos nevajag studēt...

 

Es uzskatu, ka IR jāmācās tālāk(ja ne augstskolā, tad vismaz pašmācībā u.c.). Nobriedīsi kā personība, pēc tam arī citās sfērās varēsi lietas bīdīt.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es par to pašu! Tiešām ir žēl, ka cilvēki uzskata, ka augstāka izglītība nav vajadzīga. Te, protams, var dikti un daudz dikstutēt, vai tā uzreiz būs to izlietoto līdzkļu vērta.

Bet uzskatu, ka vienādos apstākļos cilvēks ar augstāko izglītbu ir vērtīgāks par cilvēku bez tās. Tas ir tāpat kā ar pieredzi - jo vairāk, jo labāk.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Kustō: es tikai pajautāju statistikai, kur maģistri iet strādāt par pārdevējām. neko pat neapgalvoju.

 

Offtopikā - ir labi pazīstama meitene, kas pabeigusi IT bakalaurus, vadībnieku maģistrus, tagad laužas arī IT maģistros. Vadībniekos praktiski nekad neesot sēdējusi un mācījusies. Atšķirībā no IT skarbās realitātes, kur nekas no gaisa nekrīt un ar slaidu pāršķirstīšanu nebūs līdzēts. Tātad vadībnieku papīrs pašu acīs diez ko nekotējoties.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Tiešām ir žēl, ka cilvēki uzskata, ka augstāka izglītība nav vajadzīga. Te, protams, var dikti un daudz dikstutēt, vai tā uzreiz būs to izlietoto līdzkļu vērta.

Bet uzskatu, ka vienādos apstākļos cilvēks ar augstāko izglītbu ir vērtīgāks par cilvēku bez tās. Tas ir tāpat kā ar pieredzi - jo vairāk, jo labāk.

 

Te jau ir jāskatās, vai tu domā Augstāko izglītību kā papirusa rulli, ko iebāzt CV, vai kā zināšanu kopumu.. Jo pirmie mums ir dahuja par daudz, bet otrie ir krietnā trūkumā..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Manuprāt šobrīd nevienas zināšanas LV netiek novērtētas. Faktiski nekad nav bijušas novērtētas. Ja tev ir papīrs un zināšanas - labi, bet tāpat par to nekādi bonusi nepienākas.

 

Mans mīļākais piemērs par būvinženieriem. Vairāki draugi pēc vidusskolas iestājās (2001. vai 2002. gads), jo visur tirza, ka vot būvniecība būs mūžīgi un gudri cilvēki būs vajadzīgi. Skuju! Nosēdēja leknajos gados ofisā par 400Ls, kamēr tačkas stūmējam bija 1800Ls. Pilnīgs fufelis. Tagad darba nav ne tačkas stūmējam, ne inženierim. Neiet runa par tādiem ar "siltajām vietiņām", ķipa tu tik pabeidz, dēliņ, to skolu, būs papīrītis, būs arī pašvaldību pasūtījumi. Vot šitādu vienu zinu, kurš strādā papiņa mazajā ceļubūves uzņēmumiņā un mammīte ir kaut kāda sekretutka-lietvede pašvaldībā un viņa raksta visus pašvaldības konkursus uz zina kas jānorāda pieteikumos un cik būtu ieteicamā summa. Protams, summa darbu laikā pamainās uz augšu...

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Pareizi, vot jums augstskolas izskalo smadzenes, izglītība ir dzīves jēga utt., nāciet tik dodiet naudiņu un būsiet krutie, a tie bez augstākās izglītības - idiotu bars, mēs, ar augstāko, esam labāki un vērtīgāki.

 

Un tad, kad šie uzzin, ka kāds ar pamatizglītību saņem 2x vairāk kā viņš, sāk brēkt pa visu pasauli, ka "tie suņi pelna vairāk, vienkārši lieliska valsts, stulbā Latvija" utt.

Link to comment
Share on other sites

Mans mīļākais piemērs par būvinženieriem. Vairāki draugi pēc vidusskolas iestājās (2001. vai 2002. gads), jo visur tirza, ka vot būvniecība būs mūžīgi un gudri cilvēki būs vajadzīgi. Skuju! Nosēdēja leknajos gados ofisā par 400Ls, kamēr tačkas stūmējam bija 1800Ls. Pilnīgs fufelis. Tagad darba nav ne tačkas stūmējam, ne inženierim. Neiet runa par tādiem ar "siltajām vietiņām", ķipa tu tik pabeidz, dēliņ, to skolu, būs papīrītis, būs arī pašvaldību pasūtījumi. Vot šitādu vienu zinu, kurš strādā papiņa mazajā ceļubūves uzņēmumiņā un mammīte ir kaut kāda sekretutka-lietvede pašvaldībā un viņa raksta visus pašvaldības konkursus uz zina kas jānorāda pieteikumos un cik būtu ieteicamā summa. Protams, summa darbu laikā pamainās uz augšu...

 

Traki, es par to tieshi tagad macos. :D

Link to comment
Share on other sites

lentenis

BASS - nepiekrītu;

 

Pats maz esi studējis? Kur tad skalo tās smadzenes?

Man, piemēram, augstskola ievirzīja smadzenes īstajā vietā. Pēc vsk. beigšanas nebiju nekāds lietaskoks.

Starp citu, savu nākotni absolūti nesaistu ar sfēru, kurā ieguvu izglītību...

 

Viens jautājums - kādas gan var būt perspektīvas vidusskolu beigušajam, ja viņš/a neturpina tālāk izglītoties?

Link to comment
Share on other sites

BASS: atkārtošos - cik mikrokontrolieru programmētāju bez augstākās Tu zini? Ar iekārienu, teiksim, Javā j2ee vai j2me programmēt - nu cik tad ir to samoučku koderu? nerunāsim par veblapiņu cepējiem. Arī Oracle programmētājus diez ko daudz nepazīstu bez augstākās.

Lai nu kā, bet, ja cilvēks vidusskolā nezina, ko grib darīt, tad augstskola nāk tikai par labu. Flīzēt un būvgružus ar ķerru vest jaunietis varēs jebkurā laikā, bet smadzeņu kustināšanai jaunība ir īstais laiks.

 

piedod, Arča, aizmirsu 1 lietu - ja pēc vidusskolas ej nevis uz LU vai RTU, bet gan uz Narvessen vai stroiku, tad iespēja, ka tev 19 gados piederēs kajēns, ir stipri lielāka ;) Tad gan var dzīvot pie vecākiem, plēst pirkstus un teikt "re, ko es šajā dzīvē esmu nopelnījis!".

 

P.S. Exigenā esot stipri pamazas tās aldziņas. Ja iekš TietoEnator koderiem ir virs tūkstoša katru mēnesi, tad ar ko tas ir sliktāk par stroiku? Un - vai domāji to, ka VUZi nīdē cilvēka paša iniciatīvu?

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

cilveeki, kas uzskata izgliitiibu par nevajadziigu, ir smiekliigi. Veelu veiksmi tiem tackinju stuumeejiem karjeras izaugsmee.

Arča vispaar ir dauns. Privaataas maksas augstskolas - ahahahhaa, reti ko smiekliigakau naakas dzirdeet :] Veel tikai atlika piebilst - jaabrauc prom uz aarzemeem. Nu i jokdari :D. 20 gadus dabuusi stumdiit savu suuda tacku, lai tiktu uz to savu kruto maksas pirvaato skolu.

Tas, ka nespēj pabeigt augstskolu vien noraada uz tavaa praata speejaam ;)

Labots - Antons
Link to comment
Share on other sites

Ziemelis

Pats ari sogad stajos ar lielam saubam. Zinu daudzus, kas pec vsk veidoja savus biznesus un veiksmigi sobrid vel vada, ir tadi, kurus pienema liela firma, protams, zema amata, bet sobrid, pec 5 gadiem vini ir augsa ar savu videjo. Gribu teikt, ka papirs neko neizskir, tas dod nelielas prieksrocibas kandidejot uz augstu amatu (vai valsts darbu). Bet vai Jus tiesam domajat, ka darbadevejs pienems cilveku ar teoretiskam zinasanam nevis to ar praktiskam? Vai tiesam ir verts izmest to naudu,laiku? Tas ir atkarigs no katra pasa. Ja tev ir saubas par savam spejam, tad labak ej uz augstskolu. Ta varbut tev pacels pasapzinu, kas nebija tev pirms uzsaki studijas.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Es te vairāk runāju par LU n shit, nevis RTU.

Link to comment
Share on other sites

Visos CV ko man ir sūtijuši primāri esmu skatijies ko prot.

Izglītība tikai kautkur tālāk.

Un jā, variants, ka ir augstākā izglītība, bet nav zināšanu mani galīgi nemotivē vispār pat uz pārrunām šo cilvēku saukt....

Protams, ka izglītība ir papildus bonuss un pieredze.

Ok man nav izglītība s- iestājos ISMĀ, bet tā arī nesāku apmeklēt. Principā vienīgais iemesls bija - nauda ir, šerpatrepa variantā varētu iegūt to papīru. Absolūti nebija ilūzijas, ka tā man varētu kautko reāli noderīgu iemācīt.

Papīru gribēju tikai ķeksīša pēc, jo pieredze man ir diezgan leila - tā teikt pilnai laimei pietrūkst izglītība.

Ja man nebūtu jāuztur ģimene, vecāki man dotu naudu utt utt, tad varētu arī studēt. Visādi citādi uzskatu, ka diezgan zemē nomesta nauda. Labāk par šo naudu iziet piemēram Cisco vai Microsoft sertifikačiju - tam būs daudz lielāka jēga.

 

Jā Augstākā ieliek pamatus - iemača tev censties, uzņemties atbildību utt utt. Kautkas līdžigs "Armijā tevi pāraudzinās !"

Tāpat uzskatu, ka cilvēks 18 gados pa lielam vēl nezin ko dzīvē grib, kas to interesē utt. Ideāli būtu studēt vēlāk, bet tad jau var būt ģimene, laika trūkums utt utt.

Protams, ka labāk iet augstskolā nekā sēdēt mājās.

Tāpat ar augstskola sdiplomu un bez reālām zināšanām vieglāk atrast darbu, nekā bez augstskolas diploma un bez reālām zināšanām.

 

SUX, Latvijas izglītības sistēma un izglītības kvalitāte SUX !!!

Link to comment
Share on other sites

piedod, Arča, aizmirsu 1 lietu - ja pēc vidusskolas ej nevis uz LU vai RTU, bet gan uz Narvessen vai stroiku, tad iespēja, ka tev 19 gados piederēs kajēns, ir stipri lielāka ;) Tad gan var dzīvot pie vecākiem, plēst pirkstus un teikt "re, ko es šajā dzīvē esmu nopelnījis!". Visas meitenes tavējās, un tas viss - jaunībā! Nafik vēl kaut kādu skolu!

 

Vidusskolā ar komercnovirzienu (RKS) bija jāmeklē prakse - iespēja padarboties kādā reālā uzņēmumā. Pēc tam, kad Dobelē 3 lielie uzņēmumi atteica, ka "nevajag mums prastus palīgstrādniekus bez specializācijas pat par velti", tad kaut kā radās apziņa, ka būt vienam no pelēkās masas nav kruta. Ir 1 paziņa, kas ar vidējo strādāja satelītu tirgotavā ar algu 700Ls ap 2003. gadu. Kas vainas? Bet ne visi ir apveltīti ar īpašu šarmu, līdz ar to tehniska specializācija ir drošākais veids, kā iegūt sev garantu, ka varēsi dzīvot pieklājīgi un būt pieprasīts, ja arī 1 bode noiet pa burbuli.

 

Nekur neesmu teicis, ka augstskola iedos visu uz paplātes - pazīstu IT maģistrus, kas nezina, kas ir iekšā kompī un no programmēšanas vairās kā no nesmukas slimības. Bet augstskola ir tā vieta, kur paplašināt savu redzesloku un izmēģināt to visu, ko savādāk neiedomātos, līdz iepatīkas, piemēram, to pašu ASMu kodēt. Ja izej no skolas ar pliku diplomu, bet bez iekāriena strādāt kvalificētu darbu *daudz labāk* par vidusskolniekiem - nu sorī, tad tas nav viss, ko skola var dot naivam, baltam 18gadīgam jaunietim, kas tajā sācis studijas.

Tas, ka cilvji spēj taisīt labas haltūras un viskautko zināt arī bez skolas, ir tikai apsveicami. Bet 90% no 18gadīgajiem pēc vidusskolas *nezina*, ko reāli iesākt un *neko* neprot, izņemot melnos darbus.

 

P.S. Exigenā esot stipri pamazas tās aldziņas, sāka tās noīsināt pirms dažiem gadiem. Tagad IT Alisei labāk ejot. Un ja labiem TietoEnator koderiem ir virs tūkstoša katru mēnesi, tad ar ko tas ir sliktāk par stroiku? Un - vai domāji to, ka VUZi nīdē cilvēka paša iniciatīvu?

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Antons - drīzāk aprobežots slims cilvēks esi tu !

* slims cilvēksms ir slimība.

* Tu būtu ārsts, ka uzstādi diagnozi ?!

* Nespēj saprats, ka cilvēks bez izglītības varētu būt arī labāks par cilvēku ar izglītību ( Zināšanu ziņā).

* Ar kādām atzīmēm pats beidzi augstskolu ????

Link to comment
Share on other sites

Tad jau sveiks klubinjaa, MIGs. Vai tomeer aarsts?

Es spriezju peec taa, ko redzu apkaart - bez izgliitiibas ir dauzkaart gruutaak. Vismaz maniem draugiem. Nee, augskolu neemsu pabeidzis, aarsts arii neesmu, bet apglavot, ka izgliitiiba(pietam par briivu, ja tiek budzjetaa) nav vajadziiga ir mulkjiigi :] Kaa tad juus nosauktu taas zinaashanas, ko ieguustat uzrezi dodoties no vidusskolas uz gateri/kantori? taa pati izgliitiiba vien ir.. tikai ieguuta sarzegjiitaakaa veidaa un visdriizaak arii ilgaak. Un shaubos vai tas, ko tev iemaaca vienaa kantorii, derees arii citaa darba vietaa.

Taa pat viss ir atkariigs no cilvēka gan augstskolaa, gan gaterii.

 

Un skaidrs, ka apsauktaaties nav jeega. :] Atvainojos!

Labots - Antons
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Augstskola pēc būtības ir vieta, kurā tur studējošajam ir jāsaprot, ka jāmācās ir pašam, un ka neviens neko vairs ar karoti mutē neliks, kā videnē.

Bet kas notiek pie mums? Pat cilvēki ar ievērības cienīgu F līmeni matenē iedomājas no sevis nez kādus studentus un, pirkstus plēsdami, grib sev augstāko izglītību, piekam vēl eksaktajā nozarē... :fool:

Augstskolas pasniedzējiem ne ar vienu nav jāauklējas (par ko parasti sūdzas 1. kursa studenti, ka viņiem dara pāri etc etc), bet absolūti nav pieļaujama nesekmīgo izlaišana cauri - nu tu labs studentiņš, māki runāties, nu atnes man to vienu darbiņu un es tev to 4 ielikšu... Nē, lai vai cik tu labs cilvēciņš, ja tu nespēj izdarīt prasīto, pietam attiecīgā līmenī, tad uzredzēšanos, ej mācīties ko proti vai roc grāvjus. A ta salīduši cirvji budžeta vietās... Visiem augstākā arī nav vajadzīga. Un šis ir viens no iemesliem, kapēc augstskolu beidzēji neko īpaši nemāk. Vēl jau protams pašas greizās mācību programmas, kurās sausai teorijai velta 2/3 studiju laika, un tik ļoti vajadzīgajai praksei atvēl pavisam maz, vai vispār nemaz.

 

Tieši tā +1 MIGs - augstākās izglītības kvalitāte sux!

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Antons, vot tieši tā, ka vis satkarīgs no cilvēka.

Izglītība, arī budžeta nav bez maksas. Tas maksā TAVU laiku. [cenzēts] pa 4 gadiem var iegūt ļoti lielu pieredzi. Bet jā tur jau tas joks, ka pašam ir jāpatīk un jāinteresē. Jāgrib izaugt, jāgrib pilnveidoeties un ja'tiecas uz savu attīstību.

Es saku, ka LV augstskolas kāš naudu, bet amz ko iemāca, un daudzkas no tā mācītā ir ne pa tēmu. Ok, tas izglīto, attīsta domāšanu utt. Bet kapēc nemačīt to pašu tikai ar lietām ko reāli dzīvē var arī izmantot ?! Da i tas teorijas līmenis SUX. Tāpat SUX, tas, ka visādi idioti spēj pabeigt šīs augstkoals laigan no tiešās profesijas nesaprot NEKO. Tas gremdē tos, kas patiešām ir māicjušies un pārzim visu mācīto.

 

Un es neapgalvoju, ka izglītība nav vajadzīga.

Varu pārfrāzēt un izkrāsot spiktāk:

* Latvijā augstskolās pa lielam iegūst nevis izglītību, bet PAPĪRU !

* Izglītība ssistēma un izglītība slīmenis Latvijā ir zems.

* Svarīgākas ir zināšanās nekā papīrs.

* Cilvēkam kas neko nemāk, darbu atrast ar papīru būs vieglāk, kā bez papīra.

* Cilvēkam ar lielām zināšanām, darbu ar papīru atrast būs vieglāk, nekā cilvēkam ar lielām zināšanām un bez papīra.

* Cilvēkam ar leilām zināšanām un bez papīra darbu atrast būs vieglāk nekā cilvēkam ar papīru, bet BEZ zināšanām.

* Izglītība ir tikai VIENS no punktiem kas raksturo cilvēka zināšanas/darba spējas utt.

* Ir cilvēki kas uzskata, ka VISU nosaka izglītība. Es uzskatu, ka tā nav !

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ai Jauki gurķus vajag uz ielas izmest, lai pastrādā melno darbu, iemācīsies turēt muti ciet, kad būs jānopelna, lai būtu ko ēst, kur gulēt un ko mugurā vilkt. Tā, manuprāt, ir labākā skola. A to es te ik pa laikam redzu kaut kādus 23.g. puišus, kuri zvana mammai un jautā, vai var šovakar nakšņot pie draugiem. Vismaz es tam esmu gājis cauri un tagad jūtos labi. Kas nepiekritīs, nebūs gājis tam cauri.

 

Neesmu dzīvojis kojās, bet esmu dzīvojis tik uz makaroniem, uzturējis vēl vienu cilvēku, staigājis gadu vienās drēbēs u.tml. Labākā pieredze. Ehh, kur tie laiki...

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

augstskola praktiski ir cena, kuru tu maksā lai nevajadzētu izgudrot velosipēdu no jauna.

ir man zināmi pāris kadri, kas liek mīksto augskolai un visu ir apguvuši pašmācību ceļā. tas bardaks ko viņi atstāj aiz sevis ir diezgan iespaidīgs..

visādā gadījumā, man reāla skaudība par tiem, kas jau vidusskolā kārpijās pa savu profesijas līniju. jo tajā laikā bija maz rūpju un daudz brīva laika :)

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Par kādu pieredzi runā? Kad pēc vidusskolas aizpišas uz augstskolu, dzīvojot pie memmes, kad memme vēl izkārto tiesības un mašīnu, kad mazgā tavas apenes un zeķes un dod kabatas naudu? Es tādus gurķus dažus pazīstu, nu man žēl viņus.

Link to comment
Share on other sites

BASS - par skarbo dzīves peiredzi. Neviens to nevēlas, bet tā ir ļoti noderīga.

Da ļoti liela daļa datoristi ir iedomīgs lūzeru bars, kuri muti virināt māk tikai internetā. Algas pielikumu pat nejēdz paprasīt, darba intervijaš nemāk par sevi neko pastāstīt utt.

Sava vieta zem saules ir jāizkaro.

Paulis - es tev varu iebilst. Es bieži GĀNOS par to, ko aiz sevis atstāj izglītotie cilvēki. Ka tie nejēdz izlasīt dokumentāciju, ka tie nespēj padomāt.

izglītotam cilvēkam taču tā neklājas !

Link to comment
Share on other sites

...un ja pasniedzējs pret mani izturās kā pret zemāku radību, mācot man nežēlīgas gudrības, kaut pats staigā 20Ls vērtā žaketē no dressman, tad ko man teikt? :D privātā augstskolā kā, piem, Turībā, tu maksā, attiecīgi tev dod servisu, attieksmi, visu pārējo.

 

lūk par ko es runāju....

 

Njā... kolosālas atziņas. Ja pasniedzējs tērpts versačī, nu tad cita zināšanu bāze arreiz nāk kompletā! :D

Un pasniedzējs, redz, pret Tevi - neizglītotu, atļaujas izturēties kā pret neizglītotu... šausmas... un vēl bārsta gudrības, nevis laipnībās... ārprāts.. nestāstiā līdējam.... tas nav paciešamas.

 

Kurš tad Turību uzskata par izglītības iestādi? :D Tas ir kiosks, pašapziņu ceļošā iepakojumā iepakota, papīra iegādei.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Man ir bijuši daudzi augsti izglītoti kolēģi - nu daļa bija vienkārši pizģec - nu nejēdz neko izdarīt. Studē jau maģistrā, bet vienkārši fišku nerubī.

Jā, atceros kā savulaik vienā darbā priekšnieks pēc tam atzinās, ka paņēma mani dēļ motivācijas vēstules - bijusi iespaidīga, lai gan varēja paņemt daudz augstāk izglītotus un pieredzējušākus cilvēkus, bet šie sevi nemāk pasniegt. Atsūta pliku (pie tam greizi sastādītu, ar visādām kļūdām) CV un nu tik būs.

Link to comment
Share on other sites

Arča: takš ej uz augstskolu tikai sesijā - izlasi mācību materiālus, izpildi praktiskos, iesniedz visus 1 čupiņā, aizej uz eksāmenu un viss! Vienu mēnesi pusgadā ir jāiespringst, pārējos 5 vari darīt to, ko parasti ikdienā. Tieši tā darīju maģistros. Pofik, ka darbus reizēm met atpakaļ - ja laiks ir, tad visu var pats sataisīt, nav nevienam pakaļā jālien. Arī budžets ir tikai studentam galvā - viens čoms jau 8 gadus studē LU bakalauros. sou what? maksā un iet uz skolu, cik bieži vēlas. Ne tur trīc nekā.

Augstskolā neesmu redzējis vīzdegunīgus pasniedzējus. Tie, kas nav ieinteresēti mācīt, parasti arī negrib krāmēties ar studentiņiem un uzdod izpildāmus darbus, nevis laužas ar katru.

Ja visu zini un vari 1 vakarā uzkodēt, teiksim, smuku deduktīvo datubāzi un sajēgsi, kā nokodēt telpisko (ko VZD u.c iestādes piem lieto), tad vispār nav problēmu. Analoģiski problēmu nav, ja DC hubos vari sameklēt/ar čomiem sarunāt iepriekšējo gadu darbus. ;)

 

Btw, Turība - tas ir spēks! Darba sludinājumos reizēm raksta - "Turības studentus lūdzam neatsaukties!". Nez kāpēc.

Link to comment
Share on other sites

MIGs, nespried par izglītotiem cilvēkiem pēc dažiem neveiksmīgiem eksemplāriem. mhh, laikam man arī daži neveiksmīgi eksemplāri būs pagadijušies :D

karoče, ja cilvēks grib kaut ko sasniegt, tad viņš to arī sasniegs. ātrums, kādā viņš to sasniegs, būs atkarīgs no dabas dota talanta, personīgām īpašībām un informācijas, kas būs pieejama :)

Link to comment
Share on other sites

* saf - ganjau te domāts, ka lūzeris, kurš pats neko nepelna un vis sko ir sasniedzis ir pasniedzēja amats. Es to neapgalvoju, tik tā izprotu to tekstu !

* Taisnība par izglītīabs iegūsānu. Jā man ir doma, ka kautkad varētu tomērr aiziet pēc papīra, bet ne tagad.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Kāpēc vienmēr jānodirš "melno" darbu darītāji? Vai ir slikti būt automehāniķim, bruģētājam vai tml? Tur jau tā problēma - visi, kas nestrādā birojā, ir lūzeri, tāds, šķiet, ir uzskats pie mums. Tikai tie melnstrādnieki nopelnīs vairāk kā izglītotie. Arī es... Nu, nav man nemaz tik melns tas darbs, bet pelnu es vairāk kā daudzi man zināmi cilvēki ar augstāko izglītību, kas strādā savā sfērā. Vai ir slikti strādāt parastu darbu, veidot ģimeni, vienkārši dzīvot?

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka nevar nepiekrist Tavam teiktajam, MIGs. Tomēr uzzreiz pēc vidusskolas strādāt var tikai atsevišķās sfērās, augstskola, manuprāt, paver plašākas iespējas profesijas izvēlē. Iegūt izglītību darba vietā ir labi, bet cik daudz ir tādu darba devēju, kas vēlas čakarēties ar zaļu gurķi pēc vidusskolas? Ņem tikai savējos. Augstskolā vismaz ir prakses iespējas.

 

EDIT: Arča, Tavi uzskati ir fantastika. Vai kosmoss.. Neesi pamanījies piespiest sevi iebāzt galvu savā pakaļā?

Labots - Antons
Link to comment
Share on other sites

Paulis - tieši tā. Es tev minēju piemērus. Es nevēlso apgalvot, ka visi izglītotie ir tādi. Nē apsolūti.

Nu pamatu pamatā pie visa ir vainīga sistēma. Ja augstāko izglītību varētu iegūt tikai patiešām izglītoti un zinoši cilvēki tad būtu ok. Bet tagad katrs idiots kurš knapi, knapi pabeidzis ekonomus vai juristus man varēs blatot, kāds es esmu zābaks jo man nav augstākās....

Vot tas jau ir cepiens.

Un tas ir arī traucēklis tiem patiesi zinošajiem, jo viņu visu atestāti tiek vērtēti vienādi.

 

par motivācijas vēstulēm - neciešu tās rakstīt. Varu savu CV aizsūtīt, bet uzskatu, ka motivācijas vēstules ir novecojušas un dumas. ( Izlasiju sludinājumu ar 3 teikumiem un sapratu, ka esmu ideāli piemērots šim darbam, tas ir mans džives mērķis utt utt).

 

Antons - jap, būtu dumi, ja kāds sāktu apgūt ķirurģiju pašmācības ceļā, taču ja sāktu apgūt no apaksās, sākumā "priņisi podai" un paralēli tam mačītos, tas būtu savādāk.

Pirmais jau ir tas lai pašam interesē tas ko dari, lai tev ir vēlēšanās to visu izzina't arī padziļināti.

Link to comment
Share on other sites

* saf - ganjau te domāts, ka lūzeris, kurš pats neko nepelna un vis sko ir sasniedzis ir pasniedzēja amats. Es to neapgalvoju, tik tā izprotu to

Pieredze jau katram sava, bet par RTU pasniedzējiem, pie kā sanāca studēt, varu teikt tikai to labāko, tas ka šiem neko nemaksā ir skumji, bet tas ka šie ir ļoti gudri cilvēki, savā jomā, varu apgalvot noteikti. Savulaik studēju EEF, par citām fakultātēm nemāku komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

par motivācijas vēstulēm - neciešu tās rakstīt. Varu savu CV aizsūtīt, bet uzskatu, ka motivācijas vēstules ir novecojušas un dumas. ( Izlasiju sludinājumu ar 3 teikumiem un sapratu, ka esmu ideāli piemērots šim darbam, tas ir mans džives mērķis utt utt).

Nu, tādu muldēšanu un pakaļā līšanu nevajag. Vienkārši pastāstīt par sevi, kāpēc, tavuprāt, esi piemērots šim darbam, ko māki, kāds esi. Var piemest visādas lietas, ko nevar CV. Tieši tas ir mans trumpis. Var jau būt, ka pats fakts, ka motivācijas vēstule ir, darba devējam var patikt un ja vēl smuki un kārtīgi sarakstīts (bez interpunkcijas kļūdām), tas arī var liecināt par kārtīgu un izglītotu cilvēku u.tml. Nenovērtē MV par zemu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Iestājos RTU etf, tiku budžetā, pie tam vēl ļoti stabili, redzēs kā būs :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...