Jump to content

Ieteikumi pērkot dzīvokli.


markei
 Share

Recommended Posts

Larijssene

Labdien.

Vēlos pakustināt šo mironi, jo praktiski identisku tematu nav vajadzības sākt.

Interesē jautājums, cik ilgs laiks paiet līdz, tā teikt, dzīvokļa atslēgu iegūšanai? Censtos jau visas tās papīru lietas nokārtot maksimāli ātri, bet kaut kādā posmā jau arī noteikti ka jāgaida, nevis tikai aiziet un parakstīt.

Bankas starpniecība nav nepieciešama, maksātu skaidrā naudā pārdevējam.

Link to comment
Share on other sites

Aiziet pie notāra, sarakstu papīrus, un faktiski viss. Vienīgi no iepriekšējā īpašnieka vajadzētu dabūt izziņu, ka par komunālajiem, siltumu, elektrību un tml. nav parādu, vai atbilstošu punktu ielikt pirkšanas/pārdošanas līgumā. (te vajadzētu tieši pirms pirkšanas veikt salīdzināšanu ar skaitītājiem, ka nav baigie uzkrājumi jau uztaisīti). Faktiski pēc tā līguma parakstīšanas atslēgas ir tavas. Pēc tam tikai jāiet uz zemesgrāmatu, jānokārto papīri. Tad pie apsaimniekotāja, visiem citiem pakalpojumu sniedzējiem jāpārslēdz līgumi, kā jaunajam īpašniekam.

Kaut kā tā īsumā.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Biju iedomājies ka zemesgrāmata būs pirms atslēgām. Un cik tā zemesgrāmatas padarīšana vēl ilga ir? Un kurš maksā notāram, visādas nodevas utt., pircējs vai pārdevējs?

Link to comment
Share on other sites

Kurš maksā notāram, to sarunāsiet. Parasti jau vajag pircējam. :)

zemesgrāmata, ja nemaldos bija 2 nedēļas. Var piemaksāt, lai būtu ātrāk.

 

Ja ir skaidrās naudas darījums, ieteicams līgumā ierakstīt, ka nauda ir samaksāta līguma parakstīšanas brīdī.

 

Vēl viens triks ir iespējams ar NĪ nodokli, ka pārdevējs to nav maksājis gadiem. Tev par to atgādinās zemesgrāmatā un palūgs samaksāt.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Es gan biju dzirdējis ka NĪ nodokli palūgs pārdevējam samaksāt. Vienvārdsakot, man vasarā ir 3 nedēļas laika to nokārtot, bet ja nepaspēju, vai es varu atstāt kādu pilnvarotu personu kas manā vietā pilnīgi visu līdz galam var novest? Vai arī pilnvarotai personai ir tikai daļējas tiesības? Un ja nu iekrīt acīs kas labāks, bet mazliet dārgāks, cik ilgu laiku ir, tā teikt, pieklājīgi prasīt pagaidīt kamēr varu samaksāt teiksim atlikušos 50% no summas? Protams, ne jau gados mērāmus termiņus prasītu, bet mēnešus pāris!?

Link to comment
Share on other sites

Par norēķiniem jāvienojas ar pārdevēju. Bet nu, ja bik vairāk ir 50% ...

Vari uzrakstīt pie viena arī pilnvaru pie tā notāra, ka ļauj kādam to zemesgrāmatu kārtot.

Link to comment
Share on other sites

Ar NĪ nodokļa parādiem īpašumu nevar reģistrēt Zemesgrāmatā. Kamēr tas nav reģistrēts ZG, pārdevējs to var vēl kādam pārdot.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Tad jau sanāk ka pusi summas maksāt ir diezgan riskanti, pat neskatoties uz to vai ir vai nav notāra līgums?

 

Varbūt labāk tad runāt īrēt ar izpirkuma tiesībām, teiksim kāda pus gada laikā izpirkt!? Kādam ar ko tādu pieredze ir? Un par nodokli runājot, to jau laikam visu arī es varu pārbaudīt oficiāli pirms pirkšanas, pārdevējam pat nezinot.

Protams ka konkrēti man neviens te neko nepateiks, bet cenšos sagrābstīt visu informāciju par NĪ darijumiem ko vien varu pirms metos tajā visā iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Tiesa kas tiesa par to sirdsmieru, un uzmetu aci tam darījumu konta cenrādim, un nemaz tik lielas summas nav. Liels paldies par šo ieteikumu - nezināju, noteikti centīšos tikai tā darīt, bet vai pārdevējs var arī tam nepiekrist (vai viņš var būt ieinteresēts tam nepiekrist)?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...