Jump to content

Ieteikumi pērkot dzīvokli.


markei
 Share

Recommended Posts

Tuvākajā laikā plānots iegādāties Rīgā dzīvokli, bet tā kā iepriekš nekādas pieredzes nav, tad lūdzu vai varat padalīties kādos ieteikumos, kam pievēsrst uzmanību?

Link to comment
Share on other sites

Pievērs uzmanību cenai (salīdzini ar līdzīgiem), ūdensapgādei, siltumam, et cetera... Vispār... Aizbrauc un apskaties īstenībā. Un vēl - palūdz apskatīties dokumentus - vai legāls

Link to comment
Share on other sites

Ires cenai - tas ir naliks ko maxa apsaimniekoshanai un nodevu valstij.

Link to comment
Share on other sites

Un vēl - palūdz apskatīties dokumentus - vai legāls
aha - ja nu dzīvoklis Latvijā ir ieceļojis nelegāli ;>

 

cenas palūri apkārtnē, sienas (vai ir taisnas - baisi aktuāli "bēniņu" stāviem, kur papildus stāvs piecelts vēlāk), atsauksmes vispār par to sēriju.

skaņas izolāciju - vai var dzirdēt, ko kaimiņi runā un vai viņi tevi dzirdēs.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

1) Labāk, ja ir jurists pie rokas. Lai uztaisa līgumus, vai vismaz izlasa tos.

 

2) Pārbaudi īpašumu zemesgrāmatā. Vai pieder pārdevējam, kas ir iepriekšējie īpašnieki. Pagooglē uz īpašnieku vārdiem. Kad meklēju sev, šādā veidā atradu info, ka pārdevējs ir kidala, kas izkrāpj invalīdiem mājokļus un pa lēto tirgo tālāk.

 

3) Inventerizācijas lieta. Tai jābūt svaigai. Paskaties, vai nav nelikumīgas pārbūves veikta, vai viss atbilst plānojumam lietā.

 

droši vien, ka vēl kaut kas, bet tagad neatceros, pats pirku pasen.

Link to comment
Share on other sites

papildus lieta - mēģini iedomāties, kāds būs tas dzīvoklis pēc 20 gadiem. dažas mājas nopietni plaisā, ko var redzēt kāpņu telpā, un pēc pārdesmit gadiem tur puse sienas var nebūt.

Link to comment
Share on other sites

Ja pērc jaunajos projektos, ne padomlaika, paņem līdz kādu kurš "rubī fišku" par apdari un māju kopumā.

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds varētu sarindot no vērtīgākās uz sliktāko tos tipus- hrušovkas, paneļu utt..?? Un ko teiksiet par gāzes apkuri?

Link to comment
Share on other sites

nax tev tuvākajā laikā dzīvokli, gaidi pavasari tad pērc, vai pērc, kad cenas ies uz augšu...

Link to comment
Share on other sites

nax tev tuvākajā laikā dzīvokli, gaidi pavasari tad pērc, vai pērc, kad cenas ies uz augšu...

 

a nax nepirkt? nax gaidīt gadu līdz nākamajam pavasarim?

Link to comment
Share on other sites

a nax nepirkt? nax gaidīt gadu līdz nākamajam pavasarim?

a moš pa šito ziemu būs pilsoņu karš? HZ kas būs, kad 200K bez ēdiena izies ielās... tā kā padomā ar galvu.. lietas pērk, kad cenas iet uz augšu nevis kad krīt brīvajā kritienā...

Link to comment
Share on other sites

EEdis, ceru, ka pērtiķi no banānu republikas neizraisīs pilsoņu karu. Mums, Latvijā, ir pietiekoši tādu mēslu.

Link to comment
Share on other sites

nāks 2012. gads, komēta, planēta, plūdi, pasaules gals un pilsoņu karš, bads, izsalkuši urlas, parādi par apkuri un gāzi - dzīvokļi - betona džungļi nebūs tā mājīgākā vieta izdzīvošanai.

ja vien iespējams, es jau gribētu rekomendēt lauku īpašumu. vai tā ir veca māja. vai mājas nav vispār, kāds kumoss meža, lai haļavno malku var dabūt utml.

fāterīts (pašrocīgi) pirms pāris dienām, laukos uzcēla māju (visu pirmo stāvu) no gāzbetona, tas prasīja precīzi 4 dienas, izmaksāja ~1900 Ls (ieskaitot pamatu betonu no betonvedēja). pamatiem arī vēl kādas 2-3 dienas veltītas.

redz, arī laiku var pavadīt dažādi, tērēt spēkus sporta zālē, vajarī kaut ko konstruktīvāku padarīt:)

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

nu jurists jau pie pašas pirkšanas, bet meklējot un skatot variantus celtniekus vai juristies nevazāsi līdzi desmit/divdesmit/trīsdemit dzīvokļos. Tos jau var pašās beigās, lai apstiprinatu izvēli. Topika pamatdoma bija-

* ieteikumi meklēšanas procesā?

* Ko skatīt esot dzīvoklī, kam pievērsts uzmanību?

Link to comment
Share on other sites

gribu 2-2.5 istabu dzīvokli labā rajonā un maksa ap 20.000 Ls.

Link to comment
Share on other sites

nu tad lauku piedāvājums būtu šāds - par ~5 tūkst zemīte, par 15 tūkst (iesk. darbaspēku) maza mājele - ~100m2 :)

bet tas švakākais jau laikam tas, ka Rīgā darbs un grūti izbraukāt, transportizmaksas arī bojā to lietu..

Link to comment
Share on other sites

Izdevumi, ar kuriem ir jārēķinās pērkot nekustamo īpašumu:

 

1. Vērtējums no sertif.un bankas apstiprināta vērtētāja (ja ņemsiet kredītu bankā) ~60-70 Ls;

2. Bankas komisija par iesnieguma izskatīšanu un kredīta piešķiršanu ~1% no Aizdevuma summas;

3. Bankas notārs, kas apliecinās nostiprinājuma lūgumu par hipotēkas uzlikšanu (<30Ls, ja esat laulībā, tad vēl+ laulātā notariāli apliecinātā piekrišana ~ 20Ls);

4. Notārs:

a) Tiek notariāli apliecināti paraksti zem pirkuma līgumiem + nostiprinājuma lūgums = ~60Ls

 

5. Zemesgrāmata:

* 2% no Pirkuma līguma summas - valsts nodeva par īpašuma tiesību pārreģistrāciju;

* 9,- Ls – kancelejas nodeva par īpašuma tiesību pārreģistrāciju ;

* 11,-Ls - kancelejas nodeva par bankas hipotēkas reģistrāciju (Ja ņemat kredītu un dzīvoklis reģ.ZG, );

* 0,1 % no Aizdevuma summas valsts nodeva par bankas hipotēkas reģistrāciju (Ja ņemat kredītu un dzīvoklis reģ.ZG, );

6. Apdrošināšana dzivoklla

 

nu ar saadaam naudas sumaam naaksies saskarties saakumaa,varbuut tagat kautkas mainiijie tas bija pirms 2 gadiem

 

nu iesaku nodrossinaaties ar pacietiibu un speeciigiem nerviem :)

Link to comment
Share on other sites

Kurš pirkumu finansēs, ja kāda iestāde? Tad :D

Vai naudiņu nedos vai arī ļoti liela pirmā iemaksa un neizdevīgi noteikumi.

Link to comment
Share on other sites

Kurš pirkumu finansēs, ja kāda iestāde? Tad :D

Vai naudiņu nedos vai arī ļoti liela pirmā iemaksa un neizdevīgi noteikumi.

 

Nauda ir, līdz ar to kredīti nav nepieciešami.

Link to comment
Share on other sites

Tad vienīgi jāuzmanās nepazaudēt naudu, jo tagad tas ir vienkārši un tie gudrinieki, kas saka, ka jurista pakalpojumi par 50Ls (lasi līgums) palīdzēs, tad tā nav taisnība.

 

Es saku, ka dzīvoklis jāpērk no bankas, var dabūt (ja grib un ir), var dabūt labu cenu un viss notiks gan ātri, gan izdevīgi un protams droši.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku nepirkt dzīvokli padomju laika mājās (skaņas izolācija nekāda, uzturēšanas izmaksas ar katru gadu augs), ja nu vienīgi Hruščenē, bet tur aktla plānojums un platība ir pakaļā. Kas tad paliek pāri? Staļina laika mājas, kurām tehniskais tāvoklis brīžiem var būt bēdīgs un pirmksakara laika mūra mājas, vēlam meklēt tādu māju, kurā veikta vismaz daļēja renovācija: kanalizācijas sistēma, ūdensvads, jumts, elektroinstalācija.

Palūdz īpašnieku parādīt rēķinus par iepriekšējiem mēnešiem, lai novērtētu kādas ir apkalpošanas un uzturēšanas izmaksas. Vai mājais ir apsaimniekotājs un noteikta mēneša maksa. Vai arī māja ir pilna ar pensionāriem un kad būs "mēsli" tad šie kopējā kasē maksāt neko nevarēs/negribēs. Tie visi nav sīkumi. Ja ir iespējams, papēti kādi ir kaimiņi un vai ar tādiem Tu vēlies dzīvot. :)

 

P.S

Tikai tagad izlasīju, ka 20k un 2.5 istabas gribi, nu tādā cenā tik bloķenes pašlaik ir, neiesaku.

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Ja tai mājas 1. stāvs ir domāts tas puspagrabs, kuram ir aizrestoti logi, es gan neteiktu, ka tas ir ok un nebrīnītos, kādēļ cena ir tik zema.

Link to comment
Share on other sites

Ja tai mājas 1. stāvs ir domāts tas puspagrabs, kuram ir aizrestoti logi, es gan neteiktu, ka tas ir ok un nebrīnītos, kādēļ cena ir tik zema.

Pēc plāna spriežot - augstā baletāža (ne puspagrabs), kas ir ļoti ok. Pa logiem iekšā nelūr, un jākāpj nav augstu.

 

Protams, ka jāvana.

Link to comment
Share on other sites

Tā rīta neko nedzerot. Labāk mazliet nogaidīt gan, vismaz līdz ziemas viducim, jo tur dibena jaunavību var likt ķīlā, ka NĪ cenas kritīs vēl. Tikām naudu pārmet uz eirām un ieliec bankusā, lai nāk kāds rublīts ar ko paīrēt šobrīd. Tikai ieteikums.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt dzīvoklis zemāk par 3. stāvu ir pilnīgi garām, bet tās ir tikai manas domas.

Dzīvot 1. stāvā var tikai privātmājā, citādi sanāk, ka visi lūr logos...

 

777hp - esmu pietiekami redzējis, kā aplauzās cilvēki, pērkot mājas par 100+k ls tikai tāpēc, ka bija ļooti gudri visi no sevis un negribēja ar juristu pakonsultēties par niansēm...

Link to comment
Share on other sites

Ir ok arī 1.stava dzīvot. 25 gadus nodzīvoju Rīgā 5. stava pašā centrā. Tagad dzīvoju Ogrē jaunceltnē, 1. stāvs (ermitāža gan un diezgan paaugsta), apkārt sēta, videonovērošana utm... tā ka ir ok arī zemāk dzīvot. Protams, ka man maksājot lielāku cenu būtu jādzīvo Rīgas kādā guļamrajonā un vel pirmā stāvā... es atteiktos (puke) Bet arī Rīgā ir daudz labu jaunceltņu, kurās vēsi kaut pirma stāva var dzīvot MANUPRĀT.

Link to comment
Share on other sites

androidz

Daži novērojumi arī no manis. Kaut arī pirku 5-us gadus atpakaļ, bet vēl šo to atceros.

 

- cenas krīt, vēl kritīs

- peso uz banku un jevrikos

- vecie projekti nav tik slikti no kvalitātes viedokļa, vismaz salīdzinājumā ar daudziem jauniem projektiem, galvenie mīnusi ir vairāk emocionālie - briesmīgas kāpņu telpas, urlīgie pagalmi un diemžēl bieži vien arī kaimiņi.

- par jauniem vēl joprojām nejēgā daudz jāpārmaksā. Īres maksa/apsaimniekošana/apkure jaunajos arī parasti izmaksā krietni vairāk. Ne vienmēr, bet parasti.

- rajoni pēc iespējas mazāki guļamrajoni - man patīk Teika, Mežciems. Būs mierīgāka dzīvošana. Stāvu skaits pēc iespējas mazāks.

- stāvs, nu man jau patīk, jo augstāk jo labāk, pēdējais ir ideāli. Pēdējais arī parasti lētāks. Nezinu kāpēc.

- pirmskara laika mājoklis ir labāks naudas ieguldījums, bet tādi ir tikai centrā, āģītī, nedaudz teikā, vēl šur tur.

- protams jurists/notārs/zinoš celtnieks, tas viss atmaksāsies

 

Un protams subjektīvs viedoklis, odnoznačna ja ir iespēja, tad labāk ārpus Rīgas. Mazpilsēta, vai ideālā variantā lauki.

 

A

Link to comment
Share on other sites

To Ziedonjdarza dziivokli es ar redzeju ka leetu, noteikti ne vieniigais.

Ganjau jau pardots vai ari kaut kadas problemas.

Link to comment
Share on other sites

Minējums, ka labāks ieguldijums ir vecās mājas nepiekritīšu. Nekustamais īpašums vispar ir slikts ieguldijums. Vel jo vairāk daudzām vecajām majam ir beidzies ekspluatācijas termiņs (arī jaunajām majām daudzām tas ir apsmiekls - 10-20 gadi :D tb neizmaksāji vel krītu bet teorētiski jau neder dzīvošanai(?)). Vienmēr būs cilvēki, kuriem labak patiks hrušcovkas aura utm. Tas manuprāt ir tīri gaumes jautājums. Man piem patīk lielas un plašas telpas, patīk apzinaties, ka esmu vienīgais iedzīvotājs utt... agrāk es būtu teicis tas ir kaut kas karmisks, tagad saku ka man vienkārši patīk.

 

Man sievai māte dzīvo vecā bloku/ķieģeļu mājā. Nu ja man pie mazākiem komunaliem 50% lielaka platībā ir 25 grādi, viņai 15. Bet zinu arī pāris jaunās majas (nee nee temp arī 25 grādi), kur komunalie ir vēl 2x lielāki ka vecajās majās, jo uzlikti kaut kādi mega katli un gudras štelles, kā rezultāta apkure nevis 30s kvm, bet 2Ls kvm un apsaimniekoshana nevis 40s kvm, bet 4Ls kvm :o

 

Taas ir tādas detaļas, kurām vienkārši japievērš uzmanība. Protams tas tik mans subjektivais viedoklis.

 

P.S.

maja kur es dzīvoju, pirms kāda mēneša tiesu izpildītāji pārdeva 3 istabu dzīvokli (~110kvm) pa 25 000LVL. Māja tik 4 gadi kā nodota ekspluatācijā un LV ir divi šādi projekti. Viens Ogrē otrs Titurgā. MANUPRAAT ļoti veisksmīgi projekti visādā ziņā un būs vel daudz tādu "atņemtie" dzīvokļī

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

- stāvs, nu man jau patīk, jo augstāk jo labāk, pēdējais ir ideāli. Pēdējais arī parasti lētāks. Nezinu kāpēc

2 iemesli:

- vieglāk ir iekļūt pirmā-otrā un pēdējā stāva balkonā, arī dzelzs durvis tad nav garants

- pēdējā stāvā mitrums reizēm nāk no jumta un mazliet pelē griesti (kosmētisks defekts, ko var labot pats nepilnas nedēļas laikā ar Savo. var meklēt Depo)

Link to comment
Share on other sites

Pievērs uzmanību, kam pieder zeme zem mājas. Bieži ir gadījumi, kad zeme zem dzudzdzīvokļu mājas pieder Grebenščikova draudzei vai vēl kādam īpašniekam un kāsīs īres maksu par zemi katru gadu.

Man arī ir 2-bnieks Teikā. Varbūt nākotnē arī pārdošu, bet ne jau pa Ls 20 000. Ja gribi ar normālu remontu, tad tā summa ir par īsu.

Izīrē labāk kādā jaunajā projektā ar izmpirkšanas tiesībām. Padzīvo pāris mēnešus un tad jau būs skaidrs gribi šito vai jāmeklē cits īpašums.

Link to comment
Share on other sites

Atļaušos aizrādīt, ka remonts cenu nemaina ;)

tāpat katrs pa savam pēc tam pārtaisa. Līdzīgi, ka man viens pazīņa tirgoja savu mašīnu ar cenu +1000Ls tirgus cenai, JO viņam tikko sēdekļi pārvilkti ar ādu svaigu un ļitaki nomainīti... viņam uzreiz piedāvāja ka ok, liec atpakaļ veco ādu un ļitakus... man vinjus nafig nevajag ;)

 

Un pa ja dzīvokļa cena ir virs 20000Ls, tad es silti iesaku mekleet kaut ko no jaunceltneem, kur dabūsi ar tādu remontu ka velies, tādu virtuvi kā velies un vēl daudz jauku ekstru, bet kartīgi jameklē. Vecajās majās ārpus Rīgas centra 20k manuprāt ir normaala cena. Stabu ielaa (kait kaadaa 20 numuraa) ari vieni tiesu izpildiitaaji paardeva hatu... 2istabas 18000Ls, nopirka cilveeks uzreiz keshaa.

Link to comment
Share on other sites

Naljikā, tagad var labus neremontētos dabūt.

 

Ar krītu gan švaki, nefinansē remontus vairs. A piedāvājumā šobrīd pārsvarā galīgi nolaisti vai ar pelēko/balto apdari. Tip aprāvusies naudiņa džekam visus savāktos īpašumus izremontēt.

 

Pats ar skatos lenā garā, tiesa uz 70-90m2 Pirmskara/stalina renovētā. Tiesa šobrīd pierīgā(<20km no centra) mājas sāk tanī pat cenu kategorijā (70-90k EUR) iekrist.

 

Tiesa jāskatās šodien ziņas cik tad īsti kapeikas mēneša beigās iekritīs kontā...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

markei, tu nepareizā forumā uzdod jautājumu. Šeit 99% to atļauties nevar.

No postiem mazliet patiesības savākt var, bet vairums tomēr ir galīgi aplami fakti.

Pirmkārt, tas ko tu pašlaik vari darīt ir kā jau teica izīrēt dzīvokli jaunā projektā un naudu vainu pārvērst USD, vai uzlikt ik pa mēnesim termiņnoguldijumā. Pašlaik bankās EUR ir ļoti daudz, bet trūkst LVL. EUR kurss ļoti strauji nokrities, taču bankas LVL piedāvā pat 15% termiņnoguldijumam uz mēnesi. Es pats naudu pārvērsu no EUR uz USD jo pašlaik kurss ir ļoti izdevīgs.

Dzīvokli pērc nākamā gada pavasarī kad puse Latvijas pamatiedzīvotāju būs tur, kur saule diezgan dīvaini spīd un guļamrajoni atgādinās černobiļas skatus.

Pērkot dzīvokli iesaku paņemt rokā telefonu un zvanīt visiem jauno projektu dzīvokļu īpašniekiem ar naturāli nepieklājīgiem ciparu piedāvājumiem. Ja neceļ uz telefonu, tad diezgan garantēti ka īpašnieks jau pakāries nespēdams samaksāt krītu. Ja ievāksies kādā pirmskara laikā, esi gatavs pensināru naļotam. Neviens nebūs ieinteresēts maksāt ziemā par apkuri un neviens nebūs ieinteresēts renovēt māju. Jaunajos projektos pensionāri nav sastapti. Par panelenēm ir tā, ka reāli vairumam peneleņu ekspluotācjijas mūžš ir tuvu beigām. Lāpīt ta lāpīs, bet kāda jēga izlikt 20kls zinot ka vairāk par 20-30 gadiem tu tur nedzīvosi? Labi, mazu 1istabnieku tur var paņemt, bet nejau par 20kls. Vispār ir kruti jaunie projekti ar autonomo apkuri kuros pats vari regulēt siltumu cik tev nepieciesšams. Tāda pretīga sajūta, ka aizmrauc uz mēnesi ziemas priekos bet zini ka tev dzīvoklis stāv tukšs un 100Ls par apkuri jāsamaksā sildot kaimiņu prusakus. Vēl protams skaties lai apsakimniekotājs nav iesniedzis maksātnespēju kā rezultātā tu vari ajunā projektā tusēt bez apkures un siltā ūdens.

Link to comment
Share on other sites

androidz
Atļaušos aizrādīt, ka remonts cenu nemaina ;)

Kā tad. Maina un kā vēl maina. Analoģija ar dranduļetu, kam ir koža svaiga nav pareiza, jo braukt var tikpat labi ar veciem ļitokiem un izbrestu kožu, a dzīvot zovjeta laikos taisītā remontā reti kurš gribēs un varēs. Pats tādu nopirku, un pats remontēju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...